[META] Sezení I - Praha 1915

Prostředí pro uzavřenou PbP hru inspirovanou WoD.

Moderátor: Sarsaparillos

Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

[META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Sarsaparillos »

Prostor pro společnou přípravu před sezením. Postupně se zde objeví instrukce ke zpracování:

Informace o postavě - mezidobí
- Co tvoje postava dělala v období mezi sezeními?

Informace o postavě - výchozí situace
- Co tvoje postava dělá v daném roce na daném místě?

Nastavení HX
- Jaké je výchozí nastavení?
- Jaké jsou změny od posledně?

Lifestyle
- Jak dopadlo vyhodnocení Wealth, Fortuness apod.?
- Jaký barter dáváš na životní styl?

Highlight statů
- Kdo ti má dát druhý highlight?
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

[META] Sezení I - Praha 1915 - Tobiáš Hájek

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Informace o postavě - výchozí situace
Obšírný popis
Zkráceně:
Co děláš v roce 1915 v Praze? Co tě sem přivedlo a jak trávíš svůj čas a jaké máš cíle?
  • Proplout válkou
  • Udržet si životní styl
  • Více zjistit o změnách souvisejících se Světem temnoty
Jak ses stal součástí Světa temnoty? Kdy a jak se z tebe stala bytost, kterou jsi teď?
  • Unesení vílou - Dzarûmazh
  • Z pohledu ostatních před válkou, z pohledu sebe před několika sty lety
Kdy a jak ses poprvé setkal s příznaky blížící se apokalypsy? Jaké to v tobě vyvolalo pocity?
  • V Hedge při útěku od víly nalezením mýtiny, která by neměla existovat.
  • Hrůzu a zvědavost
Nastavení HX
Jako Hocus jsem schopný každého vcelku dobře a rychle odhadnout, takže u každého mám HX alespoň +1.
Kdo z vás někdy navštívil Klub a účastnil se některé z mých prorockých/okultních přednášek? Kdo z vás je mým následovníkem? (HX +2)
S jedním z vás mám silný mystický zážitek, možná to byla náhoda, možná to byla součást nějakého rituálu, ale viděl jsem duši jednoho z vás. Kdo to byl? (HX +3)

Vyhodnocení hodů
Fortunes: Mortimer:2D6+1 → 7(1 +5 + 1)#FORTUNE
Surplus: Augury, Stupor, Insight, +1 barter
Want: Desperation - when your people are in want, they’ll do anything to secure their future, including turning on their own.

Životní styl - 1 barter = žiješ si celkem v klidu, někdo o tobě asi ví, ale zatím po tobě nikdo ještě úplně nejde, hrozby jsou poblíž.

Highlight statů
Aurelie
Naposledy upravil(a) Tobiáš Hájek dne 8. 10. 2018, 16:01, celkem upraveno 1 x.
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [META] Sezení I - Praha 1915 - Oskar Muster

Příspěvek od Oskar Muster »

Informace o postavě - výchozí situace
Zkráceně:
  • Co děláš v roce 1915 v Praze? Co tě sem přivedlo a jak trávíš svůj čas a jaké máš cíle?
    Z Prahy pocházím a žil jsem tu většinu svého života. Takže když jsem dostal pár dní volna od armády, tak jsem, i se svými kamarády, vyrazil zpátky do Prahy. Snad se znovu uvidím se svými rodiči a třeba se potkám i s kamarádem Tobiášem, možná by stálo za to si lépe poslechnout ty jeho názory na konec světa.
  • Jak ses stal součástí Světa temnoty? Kdy a jak se z tebe stala bytost, kterou jsi teď?
    Součástí Světa temnoty se teprve začínám stávat. Za ten rok války jsem zažil spoustu divných věcí, které se nedají vysvětlit rozumem. Chtěl bych o nich tedy zjistit co nejvíc to půjde.
  • Kdy a jak ses poprvé setkal s příznaky blížící se apokalypsy? Jaké to v tobě vyvolalo pocity?
    Během první cesty s rozkazy na frontu jsem jel okolo lesa, ve kterém běžela lidská postava a docela jednoduše mě předběhnula. Prvně jsem to zamítnul jako něco, co se mi zdálo, ale pak jsem toho viděl a slyšel víc. Slyšel jsem o protivnících, kteří nepadli po deseti ranách z pušky, o útoku obřích vlků, o tom jak nepřátelské kulomety přestali fungovat těsně před naším útokem. Když jsem pak jednou odjížděl z fronty a začal mě pronásledovat velký vlk, který pokračoval i přes několik zásahů z pistole, bylo mi jasné, že existují síly, o kterých nikdo netuší. Došlo mi, že pokud s nimi nikdo nic neudělá, tak tyto nepřirozené síly mohou zničit celý svět a rozhodl jsem se, že jim v tom zabráním.
Nastavení HX
Ještě před válkou jsem občas cestoval, i s větší bandou. Byl někdo z vás součastí této bandy? (Hx +1)
Kdo z vás si myslí, že by mě mohl porazit v souboji, kdyby na to došlo? (Hx +2)
Je mezi vámi někdo, kdo se už se mnou a mým gangem střetnul? (Hx +3)
Vy ostatní jste mi docela ukradení - Hx -1.

Životní styl - 1 barter = žiješ si celkem v klidu, někdo o tobě asi ví, ale zatím po tobě nikdo ještě úplně nejde, hrozby jsou poblíž.

Highlight statů
Emilie Kavalecz

Tobiáš Hájek:
Kdo z vás někdy navštívil Klub a účastnil se některé z mých prorockých/okultních přednášek? Kdo z vás je mým následovníkem?
Nemyslím si, že jsem tvým následovníkem, ale určitě jsem byl aspoň chvíli součástí tvého Klubu. Víceméně kvůli holkám, relaxaci a hudbě, proto jsem se z Klubu potichu vytratil poté, co jsi se vrátil z výletu a začal mluvit o blížícím se konci světa.
Naposledy upravil(a) Oskar Muster dne 3. 10. 2018, 21:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aurelie
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 9. 2018, 09:58

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Aurelie »

Informace o postavě - výchozí situace
- Co děláš v roce 1915 v Praze? Co tě sem přivedlo a jak trávíš svůj čas a jaké máš cíle?
Praha je její domovinou a narodila se zde. V Kunratickém lese žije už deset let. Své dny tráví vykračováním po lese, péčí o své království a šířením lásky k přírodě mezi všemi průmyslem pohlcenými blázny (ovšem poměrně svérázným způsobem).

- Jak ses stal součástí Světa temnoty? Kdy a jak se z tebe stala bytost, kterou jsi teď?
Ještě jako malá byla jednoho dne svědkem, jak do jejího milovaného lesa vtrhli tři muži se sekyrami. Byla vyděšená. Zalezlá ve své skrýši v korunách stromů se však strach poměrně rychle přetavil na vztek. Divoká představa její mysli a urputné nerozvážné přání se přenesli na stromy, které již pocítily první ostrá seknutí. Ze země se vynořily šlahouny kořenů a obtočily dřevorubcům kotníky. Nářky ani křik jim nepomohly prodloužit jejich posledních pět vteřin, než byli vtaženi bez jediné stopy pod zem. Jejich sekery a vozíky nezůstaly ušetřeny.

Každé normální dítě by bylo bez sebe strachem. Aurelie ale nebyla normální a její reakcí byl zběsilý smích a vnitřní pocit zadostiučinění. Nelze se tedy divit, že dva roky na to, ve svých patnácti, se jednoho dne rozhodla domů už z lesa nevrátit.

- Kdy a jak ses poprvé setkal s příznaky blížící se apokalypsy? Jaké to v tobě vyvolalo pocity?
V průmyslových výmyslech, se kterými lidstvo přišlo během posledních několika dekád, vidí Aurelie katastrofu a budoucí zhoubu všeho hezkého a dobrého na světě. Díky tomu se každý den potýká s pocity smutku, zoufalství a místy i záchvěvů vzteku.

Nastavení HX
- S kým z vás se znám už dlouhou dobu? (Hx +2)
- Kdo z vás mne okradl nebo zradil? (Hx +3)
- Je v mém zájmu vědět, kdo má co za lubem - ostatní Hx +1.

Lifestyle

Wealth: Aurelie:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#HARD
- Surplus: 3 barter
- Want: Disease (poblíž lesa vyrostla továrna, jejíž zplodiny otravují vzduch v širokém okolí)


Lifestyle: 1 barter = žiješ si celkem v klidu, někdo o tobě asi ví, ale zatím po tobě nikdo ještě úplně nejde, hrozby jsou poblíž
=> zbývá 2 barter

Highlight statů
- ještě nevím
Uživatelský avatar
Aurelie
Příspěvky: 12
Registrován: 4. 9. 2018, 09:58

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Aurelie »

Tobiáši, při tvé procházce v Kunratickém lese jsi zahlédl Aurelii jak za jarního slunovratu obětuje matce přírodě náhodného kolemjdoucího. Zjistil jsi, že když přijde na její les, tak nezná bratra, je schopná zabíjet a jít přes mrtvoly. (S jedním z vás mám silný mystický zážitek, možná to byla náhoda, možná to byla součást nějakého rituálu, ale viděl jsem duši jednoho z vás. Kdo to byl? HX +3)

Oskare, nějací vojáci s puškama na motorkách se můžou jít zahrabat, když přijde na sílu přírody. (Kdo z vás si myslí, že by mě mohl porazit v souboji, kdyby na to došlo? Hx +2)
Uživatelský avatar
Ettore Jett
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 8. 2018, 13:48

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Ettore Jett »

Informace o postavě - výchozí situace
Co děláš v roce 1915 v Praze? Co tě sem přivedlo a jak trávíš svůj čas a jaké máš cíle?
Ettore Jet s Danielem prohledávají okolí Vyšehradu. Zejména v noci se snaží hledat spojitosti s jeho vizí a hrozbou apokalypsy.

Jak ses stal součástí Světa temnoty? Kdy a jak se z tebe stala bytost, kterou jsi teď?
Upířice Drusila se nudila a sháněla společníka pro jejich krvavé běsnění. V roce 1752 zařídila Ettoreho znovuzrození. Po prokletí cikánskou kletbou ji plány zhořkly, s Ettorem se rozloučila, násilně.

Kdy a jak ses poprvé setkal s příznaky blížící se apokalypsy? Jaké to v tobě vyvolalo pocity?
Až s příchodem Daniela a jeho vizemi. Z počátku mu přišly smyšlené, ale postupem času, s dalšími a dalšími vizemi mu bylo jasné, že si to Daniel nevymýšlí. Ettore půl druhého století masakroval lidi bez svědomí, s cikánským prokletím se mu, ale toto svědomí vrátilo, dlouho se utápěl ve vlastní depresi. Až s příchodem informací o apokalypse se Ettore probral, s novou energií a touhou svůj dluh vůči lidstvu srovnat.

Nastavení HX
Komu z vás může Ettore důvěřovat? (Hx -1)
Komu z vás nemůže Ettore důvěřovat? (Hx +3)

Highlight statů
V rámci detektivních prací a zajímavosti Tobiášova tématu přednášky Ettore navštívil jeho Klub. (Kdo z vás někdy navštívil Klub a účastnil se některé z mých prorockých/okultních přednášek? Kdo z vás je mým následovníkem? (HX +2))
Oskar je mládě, ač na to aktuálně nemám myšlenky, kdyby na to přišlo, slupl bych ho jak malinu. (Kdo z vás si myslí, že by mě mohl porazit v souboji, kdyby na to došlo? (Hx +2))

Už na podzim r. 1912 se Ettore potkal s Aurelii v Kunratickém lese, byl přistižen jak vysává starou bachyni. Při pohledu na něj nebylo vidět člověka, ale bestii. Ettore našel u Aurelie pochopení. Ettoremu bylo vysvětleno jak se může chovat k lesu, a občas dokonce i nějaké zvíře přišlo dobrovolně až k němu. Na oplátku Ettore pomohl Aurelii s vyhnáním místní dřevotěžařské společnosti. (S kým z vás se znám už dlouhou dobu? (Hx +2))
Lifestyle
Lifestyle: 1 barter = žiješ si celkem v klidu, někdo o tobě asi ví, ale zatím po tobě nikdo ještě úplně nejde, hrozby jsou poblíž
Naposledy upravil(a) Ettore Jett dne 6. 10. 2018, 10:27, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

Informace o postavě - výchozí situace
Co děláš v roce 1915 v Praze? Co tě sem přivedlo a jak trávíš svůj čas a jaké máš cíle?

Do Prahy se Emilie dostala v roce 1875, kde zakotvila už (prozatím) natrvalo. S nikým se příliš nepřátelí, je spíše samotářka. Její vnitřní démon Aeshma ji dovedl do Prahy s tím, že je tam největší koncentrace „špatných“ lidí, kteří se dají relativně bez povšimnutí zlikvidovat. Čas tráví přes den prací v kavárně, v noci chodí po městě, kde si vyhlíží své oběti.

Jak ses stal součástí Světa temnoty? Kdy a jak se z tebe stala bytost, kterou jsi teď?

Ve snu se jí zjevil anděl, který řekl, že odteď budou věci jinačí, lepší. Bude mít více síly, elánu a zdraví se rapidně zlepší. Řekl jí, že hněv, který cítí, je dobrá věc, věc, která se dá využít. Může jím bojovat proti takovým lidem, kteří jí vzali otce. Stačí, když přijme duši anděla. Emilie okamžitě souhlasila, neměla co ztratit. Ráno po probuzení měla jasno. Už nebyla sama, slyšela myšlenky toho druhého, cítila, že ji ovládá. A to se jí líbilo. Najednou zjistila, že nemá téměř žádné zábrany – bez větších potíží kradla věci a uvědomila si, že ani myšlenka na zabití ji nijak neznervózňuje, a když ji ovládl hněv, zčernaly jí oči.

Kdy a jak ses poprvé setkal s příznaky blížící se apokalypsy? Jaké to v tobě vyvolalo pocity?

Ve chvíli, kdy do ní vstoupil démon, věděla, že je něco se světem špatně. Staletí zkušeností a vědomostí Aeshmy se jí občas promítaly v mysli. Překvapilo ji, že ji to nijak zvlášť nerozrušilo a brala to jako prostou součást života.

Nastavení HX

Někdo z vás mě jednou nechal napospas, když jsem krvácela, kdo to byl? (HX -2)
Někdo z vás se mnou bojoval bok po boku? (HX +2)
Kdo z vás je nejhezčí a/nebo nejchytřejší? (HX +3)
Pro ostatní HX -1

Tobiáš Hájek
Kdo z vás někdy navštívil Klub a účastnil se některé z mých prorockých/okultních přednášek? Kdo z vás je mým následovníkem? (HX +2)
Jednou za čas se ukážu na tvé přednášce, protože ačkoliv tak nějak díky Aeshmovi vím či tuším spoustu věcí, okultismus jako takový je pro mě zajímavé téma. Nehledě na to, že je to ideální místo pro vyhlédnutí mých obětí.

Oskar Muster
Je mezi vámi někdo, kdo se už se mnou a mým gangem střetl? (HX +3)
Jednou jsme se potkali v potemnělém parku pod Petřínem. Ty a tví kamarádíčci jste si mysleli, že když není nikdo jiný na dohled, tak nemá sama holka před vámi jedinou šanci se ubránit. Ale vyvedla jsem vás z omylu a mám pocit, že jsi zahlédl v jedné chvíli mé zčernalé oči.

Aurelie
Kdo z vás mne okradl nebo zradil? (HX +3)
Jelikož se do Kunratického lesa chodím relativně často uklidňovat, sem tam tě koutkem oka zahlédnu. Jednou jsem narazila na bylinkovou zahrádku, která byla velice dobře opečovávaná. Zapamatovala jsem si její polohu a pravidelně tam chodím loupit léčivky.

Ettore Jett
Komu z vás může Ettore důvěřovat? (HX -1)
Jednou jsi byl svědkem toho, jak jsem v temné uličce uškvařila muže. Věděl jsi, že si to více než zasloužil, a proto jsi mě nechal jít téměř bez povšimnutí.

Lifestyle
1 barter = žiješ si celkem v klidu, někdo o tobě asi ví, ale zatím po tobě nikdo ještě úplně nejde, hrozby jsou poblíž.

Highlight statů
Oskar Muster
Naposledy upravil(a) EmilieKavalecz dne 18. 10. 2018, 14:47, celkem upraveno 1 x.
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

Ettore
Komu z vás nemůže Ettore důvěřovat? Určitě nemůže důvěřovat Oskarovi. Je sice mladý a i docela naivní, takže je jednoduché ho přesvědčit o své "nevinnosti", ale zároveň je zapálený pro věc. Pokud tedy někdy zjistí, co Ettore vlastně je, mohl by se proti němu rychle obrátit.

Emilie
Někdo z vás mě jednou nechal napospas, když jsem krvácela, kdo to byl? Při prvním setkání pod Petřínem jsi sice byla působivá, ale určitě jsi z celé situace nevyvázla bez zranění. A Oskar se i se svým gangem stáhnul a nechal tě, ať si pomůžeš jak můžeš.
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Aurélie
S kým z vás se znám už dlouhou dobu?
Dlouhá doba je relativní, zvlášť když vám uteklo několik set let během jedné vteřiny.
Když jsem tě viděl obětovat kolemjdoucí, tak jsem měl pocit, že v tobě vidím něco z Hedge a od té doby mě to k tobě táhne, táhne mě to k tobě jako k něčemu co musím prozkoumat, studovat... Od té doby se pravidělně objevuju ve tvém lese, občas jen pozoruju veverky, občas prohodíme pár slov.

Oskar Muster
Ještě před válkou jsem občas cestoval, i s větší bandou. Byl někdo z vás součastí této bandy?
Seznámili jsme po některé z mých přednášek a nabídl si mi společné cestování. Já přijal.

Emilie Kavalecz
Někdo z vás mě jednou nechal napospas, když jsem krvácela, kdo to byl?
Na jednom z výletů do hor jsem tě viděl spadnout. Nebyl by problém se k tobě dostat a zkusit ti pomoct, ale přišlo, že to už nemá smysl a vrchol byl na dosah...

Ettore Jett
Komu z vás nemůže Ettore důvěřovat?
Tobiáš je vcelku přívětivý chlapík se kterým se dobře povídá, ale je něm něco znepokojujícího, neustálá aura podzimu - odnikud padající lístečky, závany chladného větru, zlatavé slunce. A taky hodně ví, občas i věci o kterých by neměl.
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

Prosím o Highlight jednoho statu od EmilieKavalecz.
Uživatelský avatar
Tobiáš Hájek
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:47

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Tobiáš Hájek »

Prosím o Highlight jednoho statu od Aurelie
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

Highlight statu pro Oskar Muster - HARD
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

A já prosím o highlight statu na oplátku od Oskar Muster
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

Oskare, ve světě temnoty se setkáš i s věcmi, které nepůjdou řešit jenom hrubou silou. Rád bych tě viděl taky trochu uvažovat. SHARP.
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [META] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

Emilie, myslím si, že spoustu problémů s lidmi nepůjde řešit vztekem a démoni jsou často přirození manipulátoři - HOT.
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti