[HRA] Sezení I - Praha 1915

Prostředí pro uzavřenou PbP hru inspirovanou WoD.

Moderátor: Sarsaparillos

Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... Ringhofferovy závody ...

Ettore, balíček je velký asi jako krabice od bot, je zabalen v tuhém balicím papíru a na své rozměry je překvapivě těžký. Zároveň máš pocit, že vevnitř něco tiká - asi nějaké hodinky. Když si balíček prohlédneš, najdeš na jedné straně tužkou ledabyle načmárané jméno "Brejzal".

Shodou okolností právě s Danielem dorazíte k menšímu domku s předzahrádkou, který byl v areálu závodů nejspíš už dávno předtím, než se tady začala stavět továrna. A na brance je na pěkné gravírované cedulce napsáno "Josef Brejzal, konstrukce & vývoj".

V domku se pohne záclona a chvíli poté vyjde mladý muž v pracovní košili a zástěře, který si vás zvědavě prohlíží.

"Jdete za mnou? Co mi chcete? Nevypadáte jako někdo z dělníků."

Daniel tě nenápadně zatahá za rukáv a kývne směrem k tomu mladíkovi.

Ettore, co uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

… na Starém městě nedaleko hospody U džbánu...

Emilie, Oskare, je na vás, jakým způsobem budete hledat Ericha.

Pokud na vašem pátrání není nic zajímavého, popiš Emilie prosím, kde na něj narazíte. Může to být v kasárnách i jinde.

Pokud ale máte pocit, že se vám Erich teď bude spíš chtít vyhnout, vyhodnoť Emilie prosím tah You are the cat a dál budeme postupovat dle výsledku. Oskar ti v tomto případě může pomáhat tahem Help.

Každopádně si při setkání s Erichem oba vyhodnoťte jeho tah Reputace. A ať už ho najdete kdekoliv, tah hrozby Problémy jsou všude si teď vyhodnocovat nemusíte.

Emilie, je to teď na tobě.
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

...cestou do kasáren...

Trochu mě překvapilo, že s tím tak rychle souhlasil, ale asi na tom má taky docela velký zájem. „Nevím, jestli jsem se už představila, jsem Emilie.“ Mladík se mi představil jako Oskar. Otočila jsem se směr kasárna a Oskar mě vzápětí následoval. Nevypadalo to, že by některý z jeho vojáků chtěl jít s námi. Po chvíli ticha jsem mu vyprávěla, že ačkoliv tomu nebude třeba věřit, náš Německý „přítel“ není jen tak ledajaký voják, dokonce ani člověk. „Bude to s ním náročnější než s kýmkoliv jiným, koho jsi kdy potkal. Tenhle chlapík má nadlidskou sílu i regeneraci, jak si tvoji vojáčci už všimli. On je totiž vlkodlak.“ Nechala jsem to slovo plně vyznít v prázdných uličkách, ačkoliv jsem to spíš zašeptala, aby nás někdo nezaslechl. Protože jsme šli svižným krokem, tou dobou jsme dorazili ke kasárnám. Nato, že bylo celkem pozdě, tu bylo celkem živo. Ale i tak jsem okamžitě poznala, který z těch vojáků je náš člověk. Nebo spíš nečlověk. Aeshma okamžitě zavrčel ve chvíli, kdy na něm spočinul můj zrak. „To je on.“, nenápadně na něj ukážu. „Co teď?“

Reputation - EmileKavalecz:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#SHARP
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

...cestou do kasáren...

Poté, co v tichosti zahneme do vedlejší uličky, tak na mě Emilie vypálí něco, po čem mi zaskočí kouř.
"Jo, jasně, vlkodlak, ten byl ... fakt ... povedenej," vypálím poté, co dokašlu. Ale pak se zarazím. Vlkodlaci? To si ze mě dělá srandu? Zase tehdy, to byl fakt obrovskej vlk. Začnu vzpomínat na to, jak jsem jednou převážel zprávy z fronty a několik kilometrů mě pronásledoval obří vlk, který mě málem i dohnal.

"No ... když to tvrdíte. Ale jednou mi řeknete, proč si to myslíte."

Přicházíme ke kasárnám, tak jenom mávnu na vojáka na stráži, že zde slečna jde se mnou. Vejdeme dovnitř a Emilie mně nasměruje na "vlkodlaka" a ptá se, co budeme dělat teď.

"Jednoduché, prostě si s ním popovídáme."

Vyrazím k němu, spolknu několik poznámek na téma blechy, vana, línání a s nataženou rukou se vojákovi představím. "Zdravím, vy jste se taky nedávno vrátil z fronty, že? Jo, já jsem Oskar."

Reputation: 2D6 → 4(1 +3)#SHARP
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... Karlínská kasárna ...

"Nedávno jsem se vrátil z hospody," poví s úsměvem Erich velmi slušnou češtinou, mrkne na Emilii a stiskne Oskarovu podanou ruku tak, jakoby ji strčil do svěráku.

"Na frontě jsem byl naposledy v červnu, ale tady v Praze to občas vypadá stejně. Strach, bída, násilí. Nevychovaní kluci v uniformách v noci bijou osamělé holky. Černooké holky si vybíjejí svůj vztek na drzých klucích. A teď je tenhle kluk a holka tady, jako největší kamarádi mi přišli potřást rukou. Tomu říkám skutečně zajímavá situace."

Stále ještě se na vás usmívá. Ale nemůžete se zbavit pocitu, že vás má dávno přečtené.

Emilie, Oskare, co děláte?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

... Karlínská kasárna ...

"A jak můžeme být nejlepší kamarádi, když jsme se my dva ještě nepotkali?" pravím s úsměvem, přes který je jenom trochu poznat tlak, pod kterým je má pravá ruka. Ale nevzdávám se a snažím se Erichovi v jeho stisku vyrovnat.

Read a person: 2D6 → 5(4 +1)#SHARP

"No, ten strach, bída, násilí ... ono to všechno dává smysl. S tou válkou okolo a tak podobně. Ale co s tím, když je nás tu jak psů?"
S těmito slovy se na Ericha pozorně podívám, abych odhalil jeho reakci. What's your character really feeling?

Předávám slovo MC a jsem připraven na nejhorší.
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

...Karlínská kasárna...

Help - EmilieKavalecz: 2D6-2 → 1(2 +1 - 2)

Lehce se nakloním k Oskarovi a špitnu mu, že to možná nebyl úplně nejlepší nápad za ním jít jenom ve dvou. Mám pocit, že mě ten vlkodlak doslova probodne jenom svým pohledem. Aeshma se ve mně zmítá nepříčetností a já jenom doufám, že u toho zůstane. Nedám na sobě ale nic znát a pozorně si ho prohlížím, jestli si nevšimnu něčeho, co by nám mohlo pomoci v téhle situaci. Nic mě ale neupoutalo a já tuším, že to jenom nevinným rozhovorem neskončí.
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

...Karlínská kasárna...

"Jak PSŮ?!" vykřikne Erich. "Co ty mě máš co urážet, když se taháš s touhle... tímhle... věcí!" vyštěkne vztekle a máchne rukou k Emilii.

"Táhněte mi oba z očí, nýmandi!" zařve a odstrčí tě Oskare od sebe. Přijde ti to, jako by do tebe narazil kočár. Vezmeš to o protější zeď tak silně, že krásně vyvedená freska nějaké historické české bitvy, namalovaná na stěně, na několika místech popraská. Padají na tebe kousky omítky, které při dopadu zní jako řinčení mečů.
Erich těžce oddychuje, jeho oči divoce těkají po místnosti a jeho tělem probíhají intenzivní záškuby. Uniforma mu najednou začíná být velmi malá.

"Jen se podívejte, co jste způsobili!" zavrčí na vás hlasem, který má s lidským jen velmi málo společného. "Vy hlupáci! Wir alle sterben hier..."

Erichův pohled směřuje na zeď za vámi. Zpoza popraskané fresky se vyhoupne bledý stín, který rychle nabere podobu těžce ozbrojeného válečníka. Jeho plamenné oči se zaměří na Ericha. Něco na něj promluví, zní to jako kulometná palba, výstřely z děla a výbuchy min. Erich jen dlouze zavyje, zavrčí nějakou německou kletbu a vyběhne skrz zavřené dveře z místnosti.

Oskare, Emilie, manifestoval se u vás spirit války. Vyhodnoťte si, prosím, jeho tah hrozby Ztělesnění principu. Hrozí vám, že propadnete těžko kontrolovatelnému vzteku a násilnému amoku.

Co uděláte dál?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

...Karlínská kasárna...

Erichova reakce mě až překvapí. Tak že by opravdu byl ...? Myšlenku nedokončím, jak mi náraz o zeď téměř vyrazí dech. Lehce omráčený vnímám, že Erich něco říká. A že bůhvíproč roste. A pak najednou vyběhne stěnou, nebo snad dveřma, do noci.

Ztělesnění principu války: Oskar Muster: 2D6 → 5(1 +4)#WEIRD

Až pak si všimnu prapodivné postavy, která vedle nás najednou stojí. Začnu se pomalu zvedat a ...

Předávám slovo MC.
Uživatelský avatar
Ettore Jett
Příspěvky: 10
Registrován: 28. 8. 2018, 13:48

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Ettore Jett »

... Ringhofferovy závody ...

Ettore se dlouze zahledí mladíkovi do očí. Ten prázdný pohled vdál poznává, takový mají i všichni upíři, teda kromě Ettoreho, kterému byla přičarována duše.
"Vy jste jistě Mistr Brejzal, Ettore Jett, má úcta." praví Ettore s uctivým pokývnutím hlavy.
"Tohle je můj výkonný společník, Daniel." ukáže na společníka.
"Pověsti o vašich mašinerských úspěších vás předcházejí, byl bych velice rád, kdybyste měl někdy čas se podívat na můj Excelsi…….."
Daniel šťouchne do Ettoreho.
"Na tohle teď není čas, dej mu ten balík." vyhrkne Daniel.
"Ehm, ano, u vrátnice dělají četníci neplechu, stihli jsme od tam zachránit tohle." řekl Ettore.
"Je na tom vaše jméno, nějak to tiká, snad to není časovaná výbušnina." přihlouple dodá Ettore.

"Máme na vás také pár otázek, které by bylo možná vhodné řešit v soukromí. Pozvete nás Dovnitř?" optá se Daniel.

Ettore zamyšleně kouká na Josefa a dumá, jak by jej přiměl k pomoci při jejich pátrání po zárodcích apokalypsy a jak jim předejít. Také mu vrtá hlavou proč jej Daniel viděl ve své vizi a včem je tato postavička klíčem.

EttoreJett:2D6+1 → 4(1 +2 + 1)#SHARP - Read a person
How could I get your character to help?

Předávám slov MC.
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... Ringhofferovy závody ...

"Balík pro mne? S nejvyšší pravděpodobností se skutečně jedná o časovanou výbušninu. Podejte mi to, podívám se," poví stoicky Josef a aniž by hnul brvou, převezme od tebe balíček a zaštěrká si s ním u ucha.

"Vskutku, jak průhledné. Ovšem bezprostřední nebezpečí nám nyní ještě nehrozí. Račte vstoupit, pánové. Budu potřebovat pomocné ruce při demontáži. Vy vypadáte velmi soustředěně, jistě zvládnete podržet několik drátů."

Ettore, jestli chceš od Josefa nějak pomoct, budeš mu muset pomoct se zneškodněním výbušniny. Co uděláš?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

…Karlínská kasárna…

Sakra, on toho ví o nás mnohem víc, než by se mi líbilo! Než mi tahle myšlenka projde hlavou, letí Oskar na zeď, a to se ho v podstatě němčour jenom dotkl. Než stihnu cokoliv udělat nebo říct, vyleze ze zdi postava nějakého válečníka. To rozhodně nevěstí nic dobrého.

Ztělesnění principu války: EmilieKavalecz:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)#WEIRD
Uživatelský avatar
MC - World of Darkness
Příspěvky: 45
Registrován: 12. 11. 2018, 22:49

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od MC - World of Darkness »

... Karlínská kasárna ...

Oskare, jak se tak lehce omráčený zvedáš, kypí v tobě spravedlivý hněv. Už zase si z tebe někdo dělá otloukánka. Byl by to skvělý pocit, dát teď někomu pořádnou ránu nazpátek. Ale je tu jenom Emilie. Ta Emilie, která ti už vlastně jednou taky menší výprask nadělila. Které vlastně ještě ledasco dlužíš. Která je tu teď sama, neozbrojená...

Oskare, vybavila se ti znovu vzpomínka na tvůj nedávný konflikt s Emilií a ovládl tě vztek. Vyber si teď jednu z voleb, která se uplatní v případě, že proti sobě povedete nějaký bojový tah (právě jednou, při prvním spuštění):
- Podceníš ji - dá ti +1-HARM
- Zaútočíš bezhlavě - dáš jí -1-HARM
- Vzpomínky na váš spor tě vyvedou z koncenrace - -1 na bojový tah.

Oskare, co uděláš dál?


Emilie, Aeshmu přítomnost ztělesněného principu násilí naplnila silou.

Máš +1 FORWARD, to znamená +1 k příštímu hodu, který se týká hrozby Jezdci apokalypsy. Co uděláš dál?
Praha 1915 - Hrozby & NPC
Oskar Muster
Příspěvky: 21
Registrován: 3. 9. 2018, 10:19

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od Oskar Muster »

...Poblíž Ringhofferových závodů...

Ulicí se dá se říct až valí Oskarovi kamarádi, nadšeně halekající a očividně si stále užívají vítězství nad bandou rakouských vojáků. Zahnou za roh a jak si postupně všímají skupiny četníků na koních, tak jejich halekání utichá. Zatímco část četníků stojí okolo několika sklesle vypadajících dělníků, tak se tři četníci stahují okolo divné osoby v kabátu a klobouku a snaží se ji natlačit na stěnu.

"Podívejte, prostě s námi pojďte na služebnu, pohovoříme si a pokud bude vše v pořádku, tak vás zase pustíme, nemusíte se ničeho bát," prohlásí jeden z četníků docela klidným hlasem.
"Jasně, já tohle znám. Půjdu s váma, zavřete mě do vězení, bude trvat týden, než mě pustíte a pak budu muset ještě měsíc strávit v nemocnici. Na takové hrátky já nemám čas, tak mě prostě pusťe. Nemáte jediný důvod mě zadržet a nechápu, co se tím teď snažíte dokázat," dostane se mu odpovědi docela naštvaným mužským hlasem.
Četník se otočí na svého velitele. "Pane, brání se zatčení, mám postupovat dle předpisů?"
"Tak prvně to byl jednoduchý rozhovor na služebně a teď je to zatčení? To se hezky ukazuje vaše pravá barva. Prostě mě nechte ..."
Muž nedomluví, protože dostane od četníka obuškem do břicha, až se předehne a upustí kufřík, který držel v ruce.
"Drž hubu, Tschechische Schweine," vyštěkne četník a napřahuje se k další ráně.

Po téhle větě Michal vyletí jak čertík z krabičky. "Pojďme kluci, přece ty rakouský svině nenecháme mlátit našince! Co si myslí, si na nás takhle vyskakovat?" A s těmito slovy se rozběhne směrem k četníkům. "A seberte ten kufřík, chci vědět co v něm je!"

Seize by force: Poslové: 2D6+2 → 7(1 +4 + 2)#HARD

Všichni poslové se rozeběhnou na četníky, kteří se snaží nějak zformovat proti běžící skupině a zároveň hlídat všechny, které chtěli zabásnout. A tím, jak zatahují muže v kabátu k hloučku, nechali na místě ležet kufřík, ke kterému se Michal bez problémů dostal. You take defnite and undeniable control of it. Ale zmatku okamžitě využívají dělníci a snaží se prchnout. Četníci se chvíli snaží zorientovat, ale nakonec jim nezbyde nic jiného, než se před zdivočelou lůzou stáhnout do předem připravených pozic. You dismay your enemy.

Poslové>Četníci: 1-harm (pěsti) ± 0-harm (small>small) ± 0-harm (hand>hand) - 1-armor (uniformy) => 0-harm
Četníci>Poslové: 2-harm (obušky) ± 0-harm (small>small) ± 0-harm (hand>hand) - 1-armor (uniformy) => 1-harm

Poslové: 1-harm: a few injuries, one or two serious, no fatalities. Velí jim Michal (present weak leader) - drží pohromadě.


…Karlínská kasárna…
Jakmile se postavím, tak se vztekle otočím na Ericha, abych mu ukázal, zač je toho loket. Ale jediné, co vidím, je díra ve stěně. Tak plynule pokračuju v otočce a dám pěstí do stěny. Zhluboka se nadechnu a otočím na Emilii, abych jí něco řekl. Ale před očima mi proletí, jak si z nás na Petříně dělala dobrý den a znovu se mi začne vařit krev.

"Ty, Ty ... Ty běhno!" Vykřiknu, rozběhnu se na ni a naprosto nesmyslně do ní začnu mlátit. Bezhlavě útočím. Ale i když mám rudo před očima, tak se podvědomě zvládám bránit před útoky druhé strany. You suffer little harm (-1 harm).

Seize by force: OskarMuster:2D6+2 → 9(1 +6 + 2)#HARD

1-HARM - pěsti; -1 za Bezhlavý útok;
1-ARMOR - Uniforma; +1 za volbu.
Naposledy upravil(a) Oskar Muster dne 9. 1. 2019, 12:37, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
EmilieKavalecz
Příspěvky: 17
Registrován: 5. 9. 2018, 20:57

Re: [HRA] Sezení I - Praha 1915

Příspěvek od EmilieKavalecz »

…Karlínská kasárna…

Chtěla jsem pomoct Oskarovi na nohy, ale než jsem se stačila jenom pohnout, vyskočil Oskar sám a jeho pěst s očividnou zuřivostí skončila ve zdi. Užuž jsem chtěla říct něco ve smyslu, že toho Němce jsme určitě neviděli naposledy a že se na něj příště líp připravíme, když na mě Oskar zničehonic zařval a vrhl se na mě, jako bych byla ta největší hrozba já. Bráním se tedy první ráně a pak se pokouším utéct, abych nechala Oskara vychladnout. Nemám potřebu ho zabíjet.

Obrana: magic protection (1-armor) + leather jacket (1-armor) => 2-armor

DSuF (move – Battle-hardened): EmilieKavalecz:2D6+3 → 9(3 +3 + 3)#HARD
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} World of Darkness“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti