[Hra] Sezení IV. - Válka

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

.... trollští vrhači kamenů, obchazející Trosky severozápadně...

My návrat u skála pod hrad velká šutr, aby my líp házet a dřív rozbít věž s generál. A taky se tím vyhnout dobrá voják co lovit zlouny u skřetí vesnice.

Tharagavverug,

do Hvozdíkova se nejlépe vydejte jihem, týlem protivníka. Vyhněte se tak trollím vrhačům i Dobromilovým hlavním silám, které pacifikují zbytky odporu u Fuchsam Uruk.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Khazad Gunud ...

Dughal mladší spěchá temnou chodbou do bývalé Uzbatabundovy laboratoře. Jeho návrh vypátrat a dovést Gwilwilethel domů se u Následovníků nesetkal s nadšením. Naopak si od toho drzouna Jiraka vyslechl poznámky, že by se měl ve své nové funkci nejprve aspoň něco naučit a pochopit situaci, než začne vydávat podobná prohlášení.

A do toho ten dunivý hlas, který se rozezněl pod horou a hlásal něco o tom, že se generál Jirak nachází ve Strážné. Taková hloupost!

"Zrádci. Poradci k ničemu. Já mám skvělé nápady a oni neposlouchají. Všechny je vyměním."

Práskne za sebou dveřmi laboratoře a začne se prohrabovat nespočtem neoznačených lahviček. Dughal sice nikdy v životě nevypil ani pivo, natož něco silnějšího, ale tady v téhle nové společnosti to asi jinak nepůjde. V ruce mu zůstane temný flakónem s nic neříkajícími runami: ᛔᛰᛠᛰᚸ

Dughal zahodí špunt do kouta místnosti a otočí do sebe, co se do něj vejde. Otřepe se nad hnusnou pachutí a jen tak pro sebe si zanadává:

"Falešné zprávy. Jirak je ve skutečnosti tady, v Khazad Gunud. Ty hlasy jsou nepřátelé lidu."

Augury: Sarsaparillos:2D6+3 → 9(2 +4 + 3)#WEIRD
- Insert information into the world’s psychic maelstrom.
- It reaches deep into the world’s psychic maelstrom.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

To je dement! Všechno mi zkazí!

Rychle, musím, to napravit.

Jenže jak nejlépe znevěrohodnit falešnou zprávu?

Už vím, zasypu metaprostor falešnými verzemi falešné zprávy! Musím na to ale použít nějaké slabé mysli, které mi podlehnou...
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

.... nějaký osadník, té noci ve Hvozdíkově ....

Najednou mi něco přikázalo vstát, tak jsem se zvedl a zvolal jsem: "Já jsem Jirak. A ve skutečnosti jsem tady, ve Hvozdíkově..."

.... nějaký osadník, té noci ve Vysoké ....

Najednou mi něco přikázalo vstát, tak jsem se zvedl a zvolal jsem: "Já jsem Jirak. A ve skutečnosti jsem tady, ve Vysoké..."

.... nějaký osadník, té noci v Blatnu....

Najednou mi něco přikázalo vstát, tak jsem se zvedl a zvolal jsem: "Já jsem Jirak. A ve skutečnosti jsem tady, ve Blatnu ..."

.... nějaký osadník, té noci v Jasnově ....

Najednou mi něco přikázalo vstát, tak jsem se zvedl a zvolal jsem: "Já jsem Jirak. A ve skutečnosti jsem tady, v Jasnově..."

.... nějaký osadník, té noci v Obilné ....

Najednou mi něco přikázalo vstát, tak jsem se zvedl a zvolal jsem: "Já jsem Jirak. A ve skutečnosti jsem tady, v Obilné..."


S drobným zpožděním ke všem Záporákům dorazí mnoho verzí toho, kdo je vlastně Jirak a kde se teď nachází.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Strážná...

Igor vstoupil do věže jako druhý. Za sebou ještě zatáhl padací mostek.

„Aby nám se nikdo nelezl,“ vysvětlil překvapenému Jirakovi. Pokynul mu do patra.
„Nemám to tady nějak moc uklizené, ale to je teď asi jedno. Chceš na křeslo, nebo na tamten pytel s moukou?“ Jirak zamířil ke křeslu.

Igor se podíval z okna. Nad chrámem vznikala růžová mlha s několika cizími znaky. Potom se zjevila ještě dlaň, proletěla růžovým mrakem a oba obrazce zmizely. Usmál se.

„No, zaslechl jsem, že jsi chtěl vidět, jak mocný jsem. Řekněme, že za chvilku budeš mít příležitost,“ začal Igor. Jirak se zvedl a tasil meč. Bezhlavci prolétlo hlavou, že o jeho malém spiknutí už bude vědět celý kraj.
„O co ti jde?“ zeptal se generál.
„Pořádně nevím. Vydělat. Přežít.“
„Víš, že mám dole svoje hraničáře?“
„Nezkoušej to na mě. Mám draka, jak jsi mohl slyšet. A Evilón má spoustu vojáků, jak jistě víš. A já mám tebe. To taky víš.“
„Co po mě chceš?“
„Nevím. Asi peníze. Nebo moc. Spíš bych ale počkal na ty druhé, ať to smlouvání stojí za to. Bude to asi poprvé, co budu dražit generála.“

Oknem se propletla postava. Oba se tím směrem otočili.

„A ty jsi kdo?“ zeptal se pán Strážné.
„Vždyť to vidíš, ne? Zlodějka a asi posel ZLA,“ odvětila. Igor se podíval na Jiraka. Nejspíš poznal malou postavu v plášti. Potom se zadíval na nově příchozí.

„To je sice hezké, ale copak bys tady chtěla?“ zeptal se potom.

Read a person
8=2+6+0

What does your character intend to do?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Dobrodruzi
Příspěvky: 142
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Dobrodruzi »

.... ve Strážné ...

"Chtěla bych si popovídat s Jirakem. Původně to mělo být mezi čtyřma očima, ale co - když už jsi tu, třeba budeš k něčemu užitečný."

Jirak zatím nepromluvil a pohlédl na Lusiel. "Tak mluv, přišla jsi mi říct, že nemám šanci a že i se svými hraničáři zemřu při obraně téhle věže, když už jsem se nechal chytit do takovéhle pasti?"

"Celá tahle válka," odmlčela se významně Lusiel, aby dodala svým slovům vážnost, "celá tahle válka je ve skutečnosti jedno velké falešné dilema. Vyhraje Evilón? Nebo Dobromil? ZLO? Nebo DOBRO? Ve skutečnosti oba dva jen sloužíme nějakým pánům a přitom - ty i já - máme schopnosti i moc na to, prosadit třetí možnost. Spojit se, porazit oba a sami začít Kraji vládnout."

Jirak neodpověděl, protože ....

".... hele, Lucko, a tohle máš vymyšlený jako jak? Vždyž hrajeme PéVéPé strategickou hru. Jeden proti jednomu. Už takhle ten nápad s neutrálními kartičkami moc nefunguje a neustále vnáší nějaké zmatky a chaos do našich plánů a teď chceš udělat vlastně teda co? My dva budeme hrát spolu .... proti komu? Jak si to vlastně představuješ?"

"No, popravdě, to ještě vymyšlené úplně nemám. Ale nějak mě to strategizování prostě nebere. Chybí tomu šťáva. Příběh. Pojďme se domluvit, že ty dvě potyčky na blatech spojíme do jedné, pořádné bitvy. Ať to máme za sebou ..."

"Dobrá. Dejme tomu, ale protože už jsem jednu bitvu vyhrál, tak si poslechni Jirakovu odpověď....."


Jirak se postavil a pevným hlasem pronesl:

"Nemysli si, že nevím, proč s tímhle návrhem přicházíš. Prohráli jste bitvu na řece a na blatech vaše linie drží parta šílenců, která má jen malou naději na úspěch. Obáváš se prohry - a hledáš z té šlamastiky cestu ven.

Věz tedy jedno. Zvítězí-li vojska DOBRA i na Blatech, pak král vyžene císaře ze země a pro ZLOdějku jako jsi ty, tu nebude místo - a já klidně jako DOBROdruh obětuji svůj život, jen aby zavládl v kraji mír.

Zvítězí-li ale vojska císařská, bude to znamenat remízu a tady nekonečnou válku sužující kraj. A v takovém případě nezbude, než spojit své síly a ukončit to krveprolití. A pak rád vyrazím po tvém boku proti oběma vládcům a ruku v ruce společně převezmeme vládu nad krajem, abychom nastolili mír."


Lusiel se usmála. Teď jen musí nějak zařídit, aby opravdu vyhráli císařští. To, že má generála královy armády v hrsti, byl dobrý začátek pro toto pokračování příběhu.

Igore,

Lusiel se chystá porazit oba vládce bojující o kraj naráz a sama se ustanovit vládkyní.
Dobrodruzi, rekové a hrdinové, kteří se vydávají do kraje za poznáním, dobrodružstvím, poklady a dalším.
Hrozba
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Strážná...

"Je to sice pěkné, o čem se tady bavíte, ale na něco jte zapoměli," Igor popošel k východu z místnosti ke schodům.

"A tím je celá tahle situace. Jak moc dobře jsou vaši lidi nastavení, aby se mezi sebou nezbíjeli? A jak moc vám místní uvěří, že to vy jste ti, co je mají vést? Nejste místní, vám neuvěří. Mě by mohli. Uděláme obchod. Vy si kraj rozdělíte na dvě části, ale pravým pánem tady budu já. Beze mě nemáte nic, kromě velkých problémů."

Manipulate
6=5+1+0

PD?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

.... v renovovaném hostinci u Chrabrého reka ....

Když hospoda slyšela o rozbíhající se rozlučce se svobodou, v krbu se jí oheň rozhořel radostí. Co na tom, že Hoblová láteří, důležité je, že se bude slavit, radovat, jásat a to jí vždy dělalo dobře.

Na pořádnou veselici ale v hostinci nebylo dost hostí a tak s každým dalším pivem vypadala oslava spíše jako utápění lítosti a samoty. Netrvalo to dlouho a nevěstě, která do sebe kropila korbel za korbelem, začala hlava poklimbávati a klesla na stůl.

V tu chvíli rázem otevřely se dveře a dovnitř vešel průvod. Družina krále Dormilia!, tedy alespoň její pánská část.

Hospoda rázem zapomněla na nevěstu a Hoblová honem pádem utíkala k té honoraci. "Co že vás sem přivádí, panstvo?" ptala se hned hostí.

"Ale pan král se bude ženit, takže se chystá rozlučka se svobodou," zvolal purkrabí v čele průvodu. Hospoda radostí zabouchala okenicemi.

"Pan král Dobromil? A vy jste sem přišli objednat hostinec?" udiveně pokračuje Hoblová.

"Ne paní hostinská," odpoví purkrabí, "my jsme sem rovnou přišli slavit." Hospodě radostí vylétlo z komína několik jasných jisker.

"Takže pan král je tu osobně? A kohopak si bude brát?" stihne se ještě zeptat Hoblová, ale to už se hospoda zaradovat z odpovědi nestihne, protože dovnitř vstoupí několik trubačů a začnou vyhrávat famfáru, která je možná spíš předehrou k veselé melodii.

A pak se rozestoupí, a dovnitř v naleštěné zbroji s širokým gestem vstoupí sám pan král ...

... a začne zpívat:

"Tu krásu vidím, ten nadzemský sen
jak poklekne v touze a vydrhne zem,
já už zřím tu vílu a láskou jsem zmámen,
jak má se hned k dílu
a vymete z kamen."

Sborem přidá se hned celá družina:

"V duchu zřím tu ženu,
tu něžnou ženu,
ten poklad, tu ženu všech žen,
v duchu už zřím tu ženu,
tu křehkou ženu,
ji hřáti chci na srdci svém."

Jen co dokončí refrén, předají opět slovo králi:

Má krásnou duši a heboučký vlas,
už vidím jak smejčí, je do práce ras,
v duchu zřím tu vizi když napadlo právě
jak před domem odklízí
sněhovou závěj.

A opět přidá se celý sbor.

V duchu už ji ženu,
tu něžnou ženu,
ten poklad, tu ženu všech žen,
já v duchu už ji ženu,
tu křehkou ženu,
již hřát chci na srdci svém,

Tak bude dříti sama jediná
a proto přejeme VIVAT FEMINA!

Jak blíží se finále písně, na mezihru doprovodí krále několik nejbližších rytířů...

Jen ta něžná žena,
ta křehká žena,
ten poklad ta žena všech žen,
ať žije něžná žena

.... a sám pan král ....

Holt, ženská jako hrom!

.... a rytíři ....

Ji hřát chci na srdci svém...

.... a ve velkém finále všichni dohromady.

Ať žije něžná žena
a křehká žena,
ten poklad, ta žena všech žen,
ať žije něžná žena
a křehká žena,
ji hřát chci na srdci svém!


Tharagavverug,

předtím sis myslela, že je to vize, ale pomalu ti v tom hluku dochází, že ne, že to se opravdu v hostinci právě teď děje.

Co uděláš?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... na Blatech ...
Chrabrý rytíř se dobrodil skrze zrádné cesty do hlubin bažin a poznal, že nemůže jinak, než skrze tábor šílenců.

Služba mezi nemytými netvory jej trochu otrkala, ale co viděl, bylo moc i na něj. Zaváhal.

Z rozmýšlení nejvhodnějšího způsobu, jak hrdinně padnout, jej vyrušil bzukot včel. Včel v podobě lidské postavy. Pohled ho naplnil nadějí. Když se však roj přiblížil, poznal, že to není lidská postava, ale postava ženská. Přestal přemítat, proč jej tak usilovně lovila tygrodlačice a zavzpomínal, jak by si poradilo jeho šarmantní páže.

"Vaše Despotická Medodárnosti," uklonil se zabahněný rytíř blížící se osobě, "kudy tudy do ležení Dobromila?"

Z bahna se v ten moment vynořila i družina vojáků.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... v renovovaném hostinci u Chrabrého reka ...
Dračice zvedne oči svého korbelu, a když spatří Dobromila, oči jí zazáří. Takovou příležitost si nemůže nechat ujít.

Když král dozpívá, zůstane uprostřed na pódiu na moment sám. Světlo potemní a začne hrát hudba.

Král se rozhlédne a všimne si Tharagavverug, která k němu nezastavitelně kráčí s žhnoucím pohledem.
Hypnotický pohled baziliška, Tharaskal:2D6+1 → 10(5 +4 + 1)#hot
Tharagavverug drží dva, jeden pálí na Dobromila.


Tharagavverug se chopí krále a ten nemůže než zhluboka hledět do jejích očí. V ten okamžik se světlo znovu rozjasní a hudba zrychlí.

Dračice vede krále po parketu za mohutného jásání štamgastů.
"To pochytila ode mě," zatlačí slzu Hoblová.

Na moment se znovu zadívají hluboce do očí, ale pak je hudba znovu roztrhne.

Tharagavverug náhle nechá Dobromila na pódiu samotného, seskočí z pódia na parket a dotančí mezi Dobromilovy rytíře. Ti propuknou taneční horečce a chtějí se přidat k hříšnému tanci s Tharagavverug.
Ona však netančí s nimi, jenom je nechá, ať dotančí až k Dobromilovi a znovu s králem naváže oční kontakt. Dobromila jeho rytíři pomůžou snést z pódia na spodní parket. Král se rozběhne k Tharaggaverug, která jej v majestátní póze zvedne nad hlavu.

Navzdory nebezpečí, Tharaskal:2D6+2 → 8(3 +3 + 2)#cool
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

... v hostinci...

V hospodě to až luplo, když se jí zatajil dech, jak se král v plné platové zbroji vznesl do výše. Tuhle váhu nemůže Tharagavverug udržet dlouho, ne v téhle podobě.

Hospodě také pro lesklou hlavou, jestli příběh o králi, který se zranil při tanci se svou budoucí nevěstou, spíše přiláká nové zvědavé hosty, nebo naopak pověsti značně uškodí.

Tharagavverug,

vyběr si:
- buďto krále pustíš na zem a on se zraní, což mu zkomplikuje vedení armády do bitvy. Družina se kolem něj seběhne a dá ti šanci zmizet nebo vymyslet něco dalšího.
- nebo si pomůžeš alespoň častečnou proměnou v dračici a pak budeš mít dost sil. Ale budeš si muset pořešit to, že se tvá skutečná podoba proflákla už před svatbou.
Tak jako tak, tanec to byl úžasný a král se do tebe přinejmenším zakoukal.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tettigona »

... na Blatech ....

Kobylka se zprvu lekla - obávala se, že pokud v ní rytíř rozpozná netvor, zaútočí, zatímco pokud mladou ženu... ani se neodvažovala to domyslet, byť jí vnitřní hlas šeptal, že je rytíř urostlý a spanilý, a že by mohlo stát za to se nechat...

Kobylka uvnitř své mysli hlas rázně okřikla. To by Jagule nikdy neudělala, a chlapi jí nikdy moc nepřitahovali.

"Zrovna jsem odtamtud přišla, pane," ukázala na západ, ale z rytířova pohledu usoudila, že tam se vracet nechce, "ale tam je už dobojováno. Chceš-li se do bitvy teprve zapojit, vydej se spíš na jih, tam se Dobromilovi muži teprve sbírají."

Vnitřní hlas jí vynadal do blbé nány, že se zrovna z jedné bitvy vymotala a už by spustila další. A radil ji, aby raději rytířovi přítomnosti využila.

"Víš rytíři, hledám dobrou čarodějku, co žila tady na blatech. Mívala tu vždycky chaloupku. Ale ti muži, co tam teď jsou, nevypadají jako její přátelé a chaloupka je fuč. Pomůžeš mi prosím zjistit, co se stalo? Vyženeš je z ostrůvku? Přece bys nedopustil, aby nebohé dívce ublížili...."

Tettigona:2D6+1 → 8(4 +3 + 1) # Manipulate
* Když Monolapis sbalí ty rytíře a vypráská (alespoň na chvíli) Ftipálkovce z ústrůvku, dostaneš EXP.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... v hostinci...
Na moment se už tak zářivé oči Tharagavverug promění v hadí štěrbiny. Dračice se zapře, dřevo zapraská pod jejíma nohama a ona za potlesku bezpečně položí krále na zem. Místnost zalije rudé světlo, pohasne a znovu se objeví - záblesky přicházejí ze severu, s dlouhými prodlevami následované rachotem. Všichni je se zatajeným dechem počítají.
"Musím jít, můj králi," řekne se samolibým úsměvem Tharagavverug, pošle mu vzdušný polibek,
v ten moment se celou místností rozlije ostré světlo...

Hadí nátura, Tharaskal:2D6+3 → 13(4 +6 + 3)#hard

... a když oči ostatních zase vidí něco jiného než jasnou zář, tanečnice je pryč.

... cestou vstříc Troskám ...
Ač cesta na Tharaskovi vypadá nebezpečně, Tharagavverug neohroženě pustí otěže a pořádně si zaváže své vojenské boty. Sice se v nich netančí nejpohodlněji, ale pokud si dává člověk aspoň trochu pozor, jenom tak je neztratí. Ale tentokrát měly namále.

Hrdá dračí královna se napřímí v sedle a rozhlédne se, kam zmizela karavana, která pod jejím dohledem spořádaně kráčela v dvojstupu nesouc barel. Ale moc dobře ví, že goblin je dobrý sluha, ale zlý pán.

Odhad situace, Tharaskal:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#sharp
kam zmizeli goblini? Na co si dát pozor? Jaká je nejlepší cesta na Trosky?

Namíří si to rovnou tím směrem, kterým míří cestička suvenýrů z Khazad Gunud.

Není Fog-of-War, Tharaskal:2D6++1 → 4(1 +2 + 0 + 1)#weird

... mezitím na Troskách ...
Grišňák do rozlité krve kape kapku za kapkou ze své tajné zásoby ZLA. Trosky po každém ukápnutí zalije zář, ozve se hrozná rána a k nebi se vznese oblak kouře.
"Neříkal jsi, že stačí jedna kapka?" otáže se jeden z goblinů.
"Když ono je to super."
"Pusť mě k tomu taky."
"Zapomeň."
"A mě."
"A mě!"
(rvačka)
(výbuch)
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Khazad Gunud ...
Deník Doragonův, v lidské řeči vedený, ale skřetím škrabopisem zaznamenaný, píše: Tettigona
(3) Přišel jsem k ní do lesa pozvat ji na slezinu. Viděl jsem její proměnu v něco nového.
(3) Slíbil jsem jí, že jí pomůžu naučit být svobodná.
(3) Půjčil jsem jí Cypa, aby ochutnala svobodu.

Poznámka na okraj: V eAdagoobel jsem byl přítomný u zrodu démonokracie. Nejbrutálnější místo v kraji, pominu-li gobliní kuchyni, se nyní řídí samo. Všichni tvorové lesa se podílejí na vládě, své náčelníky, velitele a panovníky si volí rovnoprávnými hlasy. Společně si také vytváří své zákony a předhazují kriminálníky hladovému lesu. Něco tak zvrhlého jsem v životě neviděl.
Dughal mladší odloží rozechvělou rukou deník. V očích mu plane nadšení. Zapomenout tak úžasný nápad někde v lese by byla obrovská chyba. Nejprve tenhle vynález prohlásí za svůj. A potom ho rozšíří do celého kraje. Co do kraje, do celého světa! A třeba i katapultem!
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

Do Khazad Gunud dorazí z Trosek skupinka trpaslíků obtěžkaná nešetrně zabaleným ZLEM. Protože velitel Doragon je podle všeho na cestách, vydají se do nitra hory najít jeho zástupce Jiraka. K jejich velkému překvapení si je ale převezme nový Doragonův zástupce Dughal, který se na jejich dlouho očekávanou zásilku dívá značně podezřele.

"Není dobré, že to nesete z Trosek. Naopak, je to špatné. Musíme vyrábět ZLO sami, abychom podpořili práci trpaslíků. Tak je to lepší. Věřte mi, já se v tom vyznám. ZLO z dovozu tu nechceme. Co nepochází z Khazad Gunud, musíme prozlít. Nebo proclít, jak chcete. Polovinu vylijte."

"Opovažte se to vylít, blbci," křičí vyděšeně Jirak, který právě doběhl. "Tohle je vzhledem k situaci úplná vzácnost! Přeneste to dolů k ležáckým tankům a začněte to ředit, dokud nebude dostatek pro každého v hoře aspoň na dva měsíce dopředu. Dughale, ty pojď se mnou, najdeme ti jinou práci, víc vyhovující tvým schopnostem."


"Ale já už mám práci. Mám úkol a poselství," chrlí ze sebe Dughal odhodlaně. "Musím šířit démonokracii. Je to ta nejlepší věc, která zachrání kraj. Sám jsem ji vymyslel. Půjdu a budu jednat s králi a císaři. Když to neudělám, bude tady hrozná válka. Prostě bude."
"Dughale, válka tu už přece zuří. Co ty s ní prosímtě zmůžeš?" ptá se Jirak zmateně.
"Nebýt mě, byla by tu mnohem horší válka. Já jsem žil v Posedné i s gobliny a dračicí, jsem na to odborník. Buď bude v kraji démonokracie, nebo válka. A jestli někdo nebude démonokracii chtít, zničíme ho."
"S tím nebude Doragon nikdy souhlasit."
"Nebude muset. Ukážu ti to v praxi."


O chvíli později vytahuje Dlouhé Stéblo ze džbánu barevné kamínky a Jobouš je s vypětím všech sil počítá.
"Tak, máme tu tři hlasy pro Dughalův návrh a dva proti. Nou-work se zdržel."
"Správné rozhodnutí, to nejlepší," mne si spokojeně ručičky Dughal. "Okamžitě se vydám na cestu. Jdu jen já a trpaslíci, skřeti nejsou důvěryhodní. Těm nikdo nevěří."
"Já jsem člověk," podotkne sklesle Jirak. "Nejsem podezřelý a když půjdu s tebou, dám na tebe aspoň pozor. Býval jsem hraničářem, než jsem dostal od skřetů šípem do k..."
"Znamenitě, dohodnuto! Vidíš? Moje první velká dohoda a jak rychle. Tak dobře mi to jde. Zavolej trpaslíky, vyrážíme do eAdogabel!" zavelí Dughal.
"Ehm, možná mi něco uniklo, ale proč zrovna tam? Tam už přece démonokracii mají?" nechápe Jobouš.
"Potřebuju si nabrat vzorky. To by udělala Fanka."

FoW: Sarsaparillos:2D6+3-1 → 7(3 +2 + 3 - 1)#WEIRD
- Dughal, Jirak a small gang trpaslíků


... u Lucky a Jirky ...

"Hele, nebudeš tyhle trpaslíky potřebovat spíš v té velké bitvě na blatech, než někde v týlu?" zeptá se Lucka.
"Nene, těhle je jen něco mezi houfem a hromadou, na bitvu nemají zásadní vliv. Ale pokud bychom ještě našli mezi peřinami nějaké další figurky, můžu třeba tvrdit, že šli pro posily" usměje se Jirka poťouchle.


... eAdagobel ...


Skupina dojde až na kraj krvavého lesa. Jirak se vydá dopředu na výzvědy, Dughal mluví o svých plánech na spasení světa a trpaslíci si na rychlo šudlají voskové válečky a cpou si je do uší.

Read a sitch: Sarsaparillos:2D6+1 → 10(6 +3 + 1)#SHARP
- Who’s in control here?
- What should I be on the lookout for?
- Where’s my best way through the forest?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti