[Hra] Sezení IV. - Válka

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Strážná...

Igor by polkl, kdyby měl kam. Už si na krollku zvykl a hodně mu pomáhala. A teď byla mrtvá. On nejspíš neumře, na to není stavěný, ale ostatní by mohli. A to nemohl dopustit. Jenže co s tou velkou létající věcí?

Dole mezitím svalili obrovitou sochu Černoboha z kopce někam mezi stromy. Oddychli si a už se chtěli vypravit pro další sochy, když se k chrámu otočil i anděl. Zastavili se. Vzhlédli. Rozloučili se s nadějí. Jenže čí dům má tenhle JOBův sluha zničit? Jejich ne. Božský dům. Tak ať se snaží.

"Tak ještě jednou něco zkusíme. Ať se snaží, když jde o jejich barák. My bydlíme jinde a nemusíme mít někoho, kdo nám bude nosit oběti," povzbudil všechny Oleg.
"Když už jde o jejich dům tady, otevřeme jim k tomu okno, ať to vidí."

Udělali kruh. Někdo zkusil zanotovat konec jedné skladby o hrdinech z dávno minulých časů. Někdo další zapálil oheň a párkrát přes něj přeskočil. Potom zahřmělo.

Augury
13=5+6+2

Open a window into the world’s psychic maelstrom.

a k tomu:

It’ll persist (for a while) without your actively maintaining it.
It reaches deep into the world’s psychic maelstrom.

PD?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... na Troskách v sále ....

"Tvůj život visí na vlásku," povím umírajícímu králi. "Tedy na mém kopí, abych byl přesnější. Co s tím vláskem uděláš, je ale na tobě.

Teď půjdeš se mnou ven, rozkážeš tvým vojákům složit zbraně, nechat tu všechny zásoby ovoce a zeleniny a odtáhnout domů. Když to uděláš, mohou tě vzít s sebou a pohřbít se vší parádou jako DOBRÉHO krále, který nechtěl zbytečně prolévat krev svých lidí. Když to neuděláš, zabiju tě tady a teď a půjdu si to ven vyřídit s každým, kdo mi vleze do cesty."

Go aggro: Sarsaparillos:2D6+3 → 7(3 +1 + 3)#HARD
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

.... Trosky na nádvoří ....

Spokojenost hradu s průběhem bitvy rostla, když se jeho nádvoří zbarvilo krví - a ani kapka nepatřila statečným obráncům.

Těžkooděnci: 2-HARM z otravy + 0-HARM od Monolapise + 1-HARM od trpaslíků => 3-HARM widespread injuries, many serious, several fatalities.
* Jejich vůdce není přítomen, ale je silný (a oni ještě neví, že už je napíchnutý na kopí) => ještě drží.


Spokojenost hradu poněkud poklesla, když zjistil, že se část boje přenesla do podzemních chodeb.

Tharagavverug, volím:
• You lose track of someone or something you’re attending to.
• You lose your footing.

Doragone, volím:
• You miss noticing something important.


Monolapis sice nedovolil těžkooděncům dostat se do sálu, ale jen díky tomu, že přestal držet pozici a taktickým ústupem je nalákal stranou. Trpaslíci potom uděřili a zatlačili je od Monolapise kamsi do podzemních prostor, aniž by si všimli, že vstup do sálu díky tomu zůstává nechráněný.

Skuruti: 2-HARM z otravy + 2-HARM od Ťoupase => 4-HARM widespread serious injuries, many fatalities.
* Jejich vůdce není přítomen, a to stačí na rozpad.


Spokojenost hradu opět vzrostla, když viděl, co dokázal goblin hrdina.

• You’re out of action: unconscious, trapped, incoherent or panicked.

Ťoupas sám pobyl většinu skurutů (dost mu pomáhalo, že se v útoku svíjeli bolestí), a ty co nepobil se dali na útěk. Jen chudák uvízl pod tíhou toho velkého množství skurutích těl.

Tharagavverug, Doragone,

co se bude na nádvoří dít dál?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

..... na hradbách Troskek ....

Údery, které přicházely z venčí, prozatím Hrad jen šimraly a příjemně škrábaly.

Mágové: 4-HARM widespread serious injuries, many fatalities.
* Jejich vůdce není přítomen a to stačí na rozpad.


Obrovská masa kamene prolomila namodralou bublinu magického štítu a rozmačkala mágy na kaši.

Skálomet: • You’re out of action: unconscious, trapped, incoherent or panicked.

Ohnivé koule vypálené z jejich holí chvíli předtím však vyděsily posádku natolik, že zanechala palby a uprchla se ukrýt do kamenných zdí hradu, i když skálomet samotný pouze lehce ožehla....

Obři: 4-HARM widespread serious injuries, many fatalities.
* Jejich vůdce není přítomen a to stačí na rozpad.


Když první obr dostal herdu do hrudníku, která ho na místě zabila, zbylí namísto brány začali házet kamení na šutromet. Když padl druhý obr, řekli si, že tohle opravdu nemají za potřebí, přestali své kameny házet a prostě odtáhli do hor...

• It’s worse than it seemed. Take an additional 1-harm.
Šutromet má: serious damage. Functional damage affecting multiple functions, but can be fild-patched. Ten určitě pořádné opraví až po boji.


Stihli ale hodit dost kamenů na to, aby se oprava šutrometu opravdu protáhla.

Hrad se zájmem sledoval, jak si s nastalou situací chystali poradit rytíři. Brána nebyla prolomena a jejich dřevce ani koně jim vně hradeb nebyly moc platné. V tu chvíli se lichové otočili k zabitým obrům a jali se jednoho z nich oživovat. V hradu už nebylo dalších těžkých zbraní a nemrtvý obr by snadno mohl nechráněnou bránu prolomit.

Rytíři se začali šikovat.


..... mezitím vedeni neomylným čuchem, kdesi v tom zmatku ....

Hrad si vůbec nevšiml největšího nebezpečí pro jeho vnitřní integritu - malé skupinky, která se přískoky, plížením, přelízáním a protahováním blížila přímo do jeho středu. Kdyby si jich všiml, zcela jistě by je nějakou překážkou zastavil.

Doragone,

když Uctívači pařátu a chapadla postupují, s překvapením sledují průběh celé bitvy. Je zřejmé, že jakmile lichové oživí nemrtvého obra, ten rozbije bránu, poté jízda vtrhne dovnitř, na nádvoří nebude nikdo, kdo by jí zastavil a snadno se dostane až do sálu - jen chvíli po nich.

Vyber si:
* buďto to tak nechají, do sálu se dostanou bez potíží, ale jízdu budou mít v patách,
* anebo se pokusí nějak tomu zabránit, ale potom se jejich postup zastaví tam, kde se rozhodnou postup oživeného obra a jízdy zastavit.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

...Trosky...
cítím sílu v žíle, cítím jak hrad nasává život mrtvých do sebe, cítím tu krev... slíbil jsem, že se jí vzdám, ale je to silné, strašně moc silné. Ty ani on, ani ona nikdo neví, co je to za sílu, to by tě roztrhlo. Cítím se vedví.

V sále a venku zuří bitva.To mají kameny rády. Jsou jak moje starý kosti. Praští a prahnou po všem. Goblini se krčí pod stoly, to je statečný lid. Budou potřebovat krále, támhle se válí koruna. Ta bude super, akorát na mojí hlavu. Hele mezírka tam se protáhnu. Chci jí než usednu zpět na svůj trůn.

pietro:2D6 → 3(1 +2)#cool dsuf +1 stat -1 tah DSuF sebrani koruny v bitve
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Církev JOB
Příspěvky: 127
Registrován: 27. 12. 2017, 15:15

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Církev JOB »

.... u Strážné a zároveň u kláštera Sv. Herberta ....
Antoanovo zjevení o novém Božím jménu píše: 1. Tu vyšel jsem já, opat Likva, před klášter a pohlédl na oblohu.
2. A na obloze zjevila se prasklina a tenká byla.
3. A skrze prasklinu plynul k nám zvuk z daleka.
4. To petero hlasů jako jeden znělo.
5. "Silový vhrač připraven!" byla ta slova.
6. "Kacířský chrám zaměřen!" zaznělo také.
7. "Spoušť stisknuta!" slyšel jsem na to.
8. Pak rozzářila se prasklina jasně.
9. A neznámá síla ji rozšířila.
10. A v tom jasu zaznělo hlasité "ZZZzzzzaaaaaap!"
11. A jasný parsek pohltil můj klášter.
12. To světlo oslnilo mne a málem o zrak připravilo.
13. Na místo kláštera byl je kráter.
14. A nad kráterem tyčilo se jako jeden muž.
15. Pět archandělů, zvěstovatelů zkázy.
16. A hleděli na dílo, které způsobili.
17. A já pravil: "Ó Jediný Opravdový Bože!"
18. Jak mohl jsi toto dopustit?
19. Proč dovolil jsi aby jediný tvůj chrám v kraji padl?
20. Proč muselo se to stát rukou tvých služebníku?
21. Dopustil jsem se snad nějakého hříchu?"
22. A poprvé za všechny časy, po které jsem se modlil, odpověď přišla.
23. "Pravdu máš Likvo," řekl mi JOB.
24. A pak potemněla obloha ve štěrbině.
25. Nad archanděly zatáhla se mračna.
26. "Chybovati smí toliko lidé," zahřměl JOBův hlas.
27. "A skřeti a trpaslíci a další lidem podobní, ale ne andělé," ještě krátce dodal.
28. V tu chvíli archandělé vzhlédli a JOBovi pravili:
29. "Nemůžeš nás trestat! Když nezbavíme tě Černoboha, nebudeš dále Jediný!"
30. A JOB jim odpověděl: "Byl bych Jediný, ale nebyl bych Opravdový, kdybych vás nepotrestal.
31. A býti Opravdový má větší váhu než-li býti Jediný."
32. Potom náhle z oblaků temných sjel dolů blesk a zahřměl hrom.
33. A když záře jeho pohasla místo archandělů zbyl jen kráter.
34. Za kterým viděl jsem siluetu rytíře bez hlavy.
35. Tak JOB sám ztrestal své hříšné archanděly.
36. A pak jeho hlas znovu promluvil ke mě.
37. Za úkol dal mi zbudovati svatyni novou.
38. A pravil k tomu, že neboť Opravdový dále prý je, ale Jediný už ne.
40. A zkrátiti jméno na OB není dost zvučné.
41. Tak protože už dva teď po světu chodí.
42. Jeho protipólem Černoboh nyní je.
43. Prý nový klášter vysvětiti mám v jeho novém jménu.
44. A toto jméno Bělboh odteď bude.
Igore,

v tom samém okamžiku, kdy archandělé spustili svou strašlivou zbraň, otevřela se puklina v prostoru a výstřel smazal z povrchu země klášter sv. Herberta. Jediný Opravdový Bůh pak jedním úderem blesku ztrestal archanděly za jejich chybu a tvá svatyně je zachráněna.

Kraji navíc, i kvůli tvým rozhodnutím, odteď budou vládnout bozi dva - Černoboh a JOB, nyní nově zvaný Bělboh.

A příběh hrozby Církve Jediného Opravdového Boha tímto v téhle hře končí.

Co budeš dělat dál?
Věřící, mniši, knězi, ale také paladini a inkvizitoři, kteří přišli nahradit staré víry a uctívání model a bůžků vírou v Jediného Opravdového Boha JOBa.
Hrozba
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

....... v myšlenkách obyčejných vojáků Dobromilovy královské armády .....

Cítím, že dnešní den skončí válka a my se vrátíme do svých vesnic. Vydali jsme se sem, protože jsme věděli, že je DOBRÉ bojovat za svého krále. Ale teď víme, že válka je strašná a přináší smrt DOBRU i ZLU bez rozdílu. A budeme věrně sloužit tomu králi, který vydá rozkaz s válkou skončit a vrátit se domů. Na jih. Do království.


....... v myšlenkách řadových monster Evilónovy císařské armády .....

Cítím, že dnešní den skončí válka a my se vrátím do svých doupat. Vydali jsem se sem, protože jsem cítili, jak ZLÉ to bude, když nebudeme bojovat za svého císaře. Ale teď víme, že válka je strašná a přináší smrt DOBRU i ZLU bez rozdílu. A budeme věrně sloužit tomu císaři, který vydá rozkaz s válkou skončit a táhnout zpět domů. Na sever. Do císařství.


Pietro,

protáhl ses mezírkou a našel jsi ne jednu korunu, ale rovnou dvě.

Jedna koruna nejspíš upadala z hlavy chřadnoucímu císaři, když se zkroutil a zmenšil pod údery plamenného meče a obsidiánové dýky v rukou Tharagavverug. Druhá zase sklouzla Dobromilovi v okamžiku, kdy se nabodl na Doragonovi na jeho kopí.

A obě tam leží, stačí je zvednout, jednu z nich si nasadit a ....

Pietro, převlékači plášťů, už jsi určitě pochopil, že v tomhle kraji nikdy králem nebudeš. Tharagavverug je příliš mocná, po jejím boku teď stojí Doragon a není síly, která by tyhle dva nyní svrhla z trůnu.

Pietro, převlékači plášťů, teď už není cesty zpět. Právě teď stojíš před nejdůležitější volbou svého života. Všechny zákruty a zátočiny, hříchy i dobré skutky tvé minulosti v tuhle chvíli neznamenají nic, důležitá je právě jediná volba - ta, kterou provedeš teď.

Pietro, převlékači plášťů, Kraj se změnil, už v něm nemůžeš být chvíli DOBRÝ a chvíli ZLÝ, protože DOBRO a ZLO se smísilo a dosáhlo šedé rovnováhy. Táhne-li tě sto stále k DOBRU nebo ZLU, musíš hledat své štěstí jinde.

Pietro, převlékači plášťů, před tebou leží dvě koruny císařská a královská. Každá z nich dává moc a vládu nad obrovskými zeměmi táhnoucími se na sever i na jih od kraje.

Pietro, převlékači plášťů, ty máš ale jen jednu hlavu a ta může nosit jen jednu korunu. Musíš si vybrat, jakou cestou se vydáš. A jakmile se rozhodneš, už nebude cesty zpět. Země, kterým koruny patří, spolu nesousedí a mezi DOBREM a ZLEM už teď na dlouhé věky bude ležet tento Kraj, ve kterém DOBRO i ZLO splývá a dále se nešíří.

Pietro, převlékači plášťů, je na čase, aby ses naposledy rozhodl, který plášť, tedy vlastně korunu, si oblékneš. Vyber si 1 z:

* nasadíš-li si korunu krále Dobromila, staneš se DOBRÝM králem jižního království. Opustíš Kraj a najdeš svůj domov na dalekém jihu, kde budeš spravedlivě a mírně vládnout celé věky. Naučíš se odměňovat ty, kteří ti poskytnou svou krev i rozkoš, a najdeš destíky, ba i stovky takových, kteří se s tebou rádi podělí. Ale vrátíš-li se někdy do Kraje, bude to jen krátká přátelská návštěva, ve které přivezeš dary a předáš pár projevů dobré vůle, pozdravíš se matkou a pak se vrátíš zase na jih.

* nasadíš-li si korunu císaře Evilóna, staneš se ZLÝM císařem severního císařství. Opustíš Kraj a najdeš svůj domov na dalekém severu, kde budeš cynicky a krutě vládnout celé věky. Naučíš se brát si kde chceš krev i rozkoš, trestat ty, co ti jí nedají a najdeš destíky, ba i stovky takových, které budeš moci takto trýznit a trápit je. Ale vrátíš-li se někdy do Kraje, bude to jen krátký nepřátelský nájezd, ve kterém uloupíš pár věcí, provedeš pár krutostí, pozdravíš se matkou a pak se vrátíš zase na sever.

* máš ještě třetí možnost. Tvá touha zůstat v kraji může překonat tvou touhu po moci. Protože DOBRO a ZLO tu už splynuly, můžeš tu dál zůstat, žít svůj život převlékače kabátů, věčného neutrála, prospěchářa a vyčůránka, který se vždy přikloní na jakoukoliv stranu, tak jak se mu to hodí. Ale zároveň to znamená, že si na svou hlavu nenasadíš žádnou korunu - a nestaneš se králem. Už nikdy. Tedy - přinejmenším ne, dokud bude tvá matka Tharagavverug na živu, nebo sama neabdikuje a vládu ti nepředá. A všichni víme, jak je to s její smrtelností, takže to je skoro jako nikdy.

Pietro,
ve svých rukou teď třímáš dvě koruny. Kterou z nich si nasadíš? Nebo je obě zahodíš?

Pietro, co uděláš?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... Trosky ...
... v trůnním sále ...
"Néééééééé," zvolá táhle Gertruda, jediná z goblinů dost odvážná a hrdá na to nevrhnout se instinktivně pod stůl, když Evilón spřádá svou strašlivou kletbu.

"Ano, chtěla jsem zničit tvou nadvládu, Tharo, ale ne takhle," říká, zatímco se do ní plnou silou zakusují poslední kusy děsivého mraku a ona se začíná rozpadat do malých trojúhelníčků.
2-harm: wounds, unconsciousness, bad pain, broken bones, shock. Likely fatal,occasionally immediately fatal

"Za to zaplatíš," zvolá Tharagavverug, odhodí meč, utrhne cár se svého pláště, párkrát s ním před sebou trhne, aby ukázala jeho pevnost a čistotu, a vykročí k starci.
"Odvolej svou kletbu, Evilóne a nechám tě tady a teď důstojně zemřít. Neuděláš-li to, zachráním tvůj život a ty se staneš..." nechá dračice svá slova působit, než dokončí: "... dvorním šaškem mého syna."

Go aggro, Tharaskal:2D6+3 → 10(5 +2 + 3)#hard
Když neodvolá kletbu, Tharagavverug hrozí použitím 1 dávky z balíčku první pomoci


... na nádvoří ...
"Jsem klapouchý bůh války!" zavýská Ťoupas zpod hromady mrtvol. Monolapis si s povzdechem pokusí stáhnout do čela hledí své helmy, ale protože žádnou nemá, ruku tam jenom tak nechá.
"Co jsem ti říkal o tom komickém oddechu, příteli?" Zeptá se Monolapis, odhazuje mrtvoly.
"Že jím nemůžu být navždycky?" Ozve se z hlubin.
"Přesně tak," konstatuje paladin.
"Ale co je na tom vlastně špatně?" setřese ze sebe Ťoupas poslední mrtvolu a vystoupá zpět na jejich hromadu, kde se vztyčí v hrdinnou pózu.
"Vždyť to, co jsi řekl, je rouhání!" lomí rukama Monolapis.
Ťoupas ale nic dalšího neříká, jenom zvedne bradu do výše a natočí hlavu k rameni. V ten moment se mraky... snad ne přímo rozestoupí, ale dovolí tenkému paprsku světla dopadnout k nohám goblina. Nehybný vzduch se pohne lehkým vánkem, který rozvlní stébla trávy. Když Monolapisovi dojde, čeho to zárodek u svého žáka poprve zpozoroval, otočí se k němu zády a dojatě poškubává rameny.

Goblini elitní jednotky vládců považují za rozprášené a ze zkušenosti usuzují, že v podzemí je dříve či později něco sežere.

... na hradbách ...
"Staši, je to na tobě," blahopřejí vůdčímu goblinu ostatní.
"Proč na mně?" brání se.
"Protože jsi pokladník."
"A jak to souvisí s tím, že si mám vlézt do sudu s kari a vy mě shodíte na toho obra?"
"Kari je náš poklad."
"Proč ho prostě nehodíme jenom tak? Jaká je logika toho dávat do sudu goblina?"
"Logika? Goblini logiku nepoužívají."
"Gertruda přece logiku používá!"
"Tak to není pravý goblin."
Takto otřesen logickým zdůvodněním nemůže Staš než se podřídit. Ostatní, vždy připravení válet sudy s kamarády, ho shodí s hradeb a on se začne kutálet vstříc obrovi.

"Nezapomeň, musíš to odpálit rovnou pod ním!"

Obtížný terén, Tharaskal:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#cool
kutálející se sud nemanévruje úplně nejlépe, Staš bude muset najít jinou cestu.


"On minul! Jsme ztraceni!" ozývá se z hradeb.
"Ještě ne! Staši, aktivuj pomocné systémy pohybu!"

Když už je jasné, že se sud překutálí příliš daleko a co hůř, jinam, Staš vykopne dno sudu a když trochu přibrzdí, vytáhne nohy a pomocí pat sud dobrzdí.

Hned po zastavení se sud se Stašem uvnitř klátivě postaví a rozběhne se ve spirále k obrovi.

Obrovi, navzdory jeho nemrtvolnosti, dojde, co se děje, přitiskne nohy k sobě a ožene se po Stašovi, který ze sebe a z obručí stihl poshazovat většinu dřeva. Staš se nedá, zachytí se obra a začne po něm šplhat vzhůru.

Navzdory nebezpečí, Tharaskal:2D6+2 → 9(3 +4 + 2)#cool
nebude to autohit, Staš se může netrefit


"Hoď mu to do hrudního koše!" ozve se z hradeb jeden z goblinů.
"To je za víc bodů!" doplňuje druhý.

Tharaskal:2D6+3 → 11(5 +3 + 3)#hard

A opravdu, Staš vyšplhá po obrovsky ochlupené hrudi až k díře, kde byl původně nepoškozený hrudní koš a vhodí do ní zapálené srdce sudu.

Z hradeb se ozve jásot a goblini nakreslí další čárku na k tomu určenou zeď.
"A teď dolů, Staši!"

Navzdory nebezpečí, Tharaskal:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#cool
kari granát dává plošně 4 harm


Ale obr Staše pevně obejme a za moment se ozve výbuch.
Goblini na hradbách začnou z hlav sundávat své špinavé čapky, žmoulat je a hledět do země.

Hradby Trosek ale byly zachráněny.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

.... Trosky, sál ...

A hrad cítil, jak se v jeho sále píší dějiny a mění vládci. V ten den byly Trosky zkrátka pupkem světa.

Král Dobromil už už se rozpřahuje, aby přeci jen udeřil, Doragon mu zahrozí a pak mu ruka podklesne. "Zemřít, ale být pohřben se všemi poctami? To je vskutku DOBRÝ konec pro krále. A Evilón, jak už to tak vypadá, to má stejně spočítané," zasýpe, zatímco hledí na Tharagavverug shýbající se nad seschlou postavou. "Podvolím se ti, Doragone Rajdo. Porazil jsi mne. Odvolám svá vojska a nech mě za to zemřít se ctí a slávou."

Císař Evilón už už se nadechuje, aby přeci jen dokončil kletbu, Tharagavverug mu zahrozí a pak mu brada podklesne. "Nezemřít, ale stát se šaškem toho šaška? To je vskutku ZLÝ konec pro císaře. A Dobromil, jak už to tak vypadá, to má stejně spočítané," zasýpe, zatímco hledí na Doragona držícího na kopí nabudnutou postavu. "Podvolím se ti, Tharagavverug. Porazila jsi mne. Odvolám svou kletbu a nech mě za to zemřít v klidu a pokoji."

Hrad byl spokojený a vlastně celý Kraj byl spokojený, protože doba, kdy hrozilo, že by mu vládl nějaký cizák, ať už ze severu či z jihu, konečně pominula.

A s tím, jak byli oba vládcové poraženi, příběh hrozby Císaře Evilóna v této hře končí.

Doragone, Tharagavverug,

co budete dělat dál?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Fanka »

.... v laboratoři ve Strážné ....

Fanka si znovu zkontroluje uchycení své kožené čapky na hlavě a propojení se dvěma bývalými bohy.

"Kolega CMZ má jistě pravdu. Musíme znovu sáhnout do metaprostoru."

Fanka beze slova instruuje ty dva "Vložíme zprávu pro Gwílu znějící: Ahoj Gwílo, moc mi tu chybíš. Byla s tebou i tvými kamarády taková bžunda. Neboj v chaosu se skrývá potenciál pro blbnutí. Mít DOBRO a ZLO rozdělené do dvou škatulek byla pěkná nuda. To víš, entropie musí narůstat i kdyby na chleba nebylo. Vrať se, jsme přece bestýs, a ty se neopouštějí! Otevřu ti dveře přímo k sobě do laboratoře."

Fanka:2D6+2 → 9(2 +5 + 2) zapomenuté +1 za poslední level up, takže velký úspěch
Vložit informaci do Víru
Hluboko
Bez průsaků


"A teď jí umožníme přijít, jestli nepřijde, čeká nás pak nejnáročnější krok." Fanka se tváří jakoby musela ke kováři si nechat vytrhnout zub, protože se jí zanítil a strašně bolí.

Fanka:2D6+2 → 6(2 +2 + 2)zapomenuté +1 za poslední level up, takže malý úspěch
Otevřít okno do Víru
Hluboko
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

Fanko, Pane dobra,

Portál do metaprostoru se vskutku otevírá, to se opravdu podařilo. Avšak v okamžiku, kdy je otevřen, ozve ze z bedny s mozkem zvuk ne nepodobný zakašlání.


"Ehm, ehm ... provedl jsem z hlavy v tuhle chvíli několik propočtů. Portál sem je otevřený, to je jasné. Ale jak již bylo dříve experimentálně ověřeno, stále platí zákon zachování Mistra obřadu. Až Gwíla onu pozici opustí, bylo by vhodné mít za ni náhradu.

Proč to říkám. Když jsi mne s Panem dobra spojila a smísila Naše esence, hned nás napadlo, že teď, když jsme vyvážení a harmoničtí, byli bychom právě My byli ti nejlepší kandidáti na takovou práci.

Pak nás napadla jiná, ještě o něco lepší věc. Ty jsi přeci jen vědec. Tvá mysl je analytická, nezatížená emocemi, jsi schopná chladnokrevně dělat potřebná rozhodnutí bez ohledu na oběti. Tak jsme si říkali, zda by nebylo ještě lepší, kdybys tu práci za Gwílu převzala sama.

Ale jak jsem zmínil, provedl jsem z hlavy několik propočtů a zjistil jsem, že spojení, které jsme vytvořili, není úplně stabilní. V podstatě se může stát, že onu pozici zaujme někdo úplně třetí. Okamžitě jsem začal triangulovat a zaměřovat místo průsaku a zjisil jsem, že to není "někdo" třetí, ale "něco třetího".

Fanko,

k prosakování dochází z eAdagobel. Zdá se, jako kdyby na pozici Mistra obřadu prosakovaly démonkratické myšlenky. Jestli se to stane, a určitě se to stane, pokud s tím něco neuděláš, tak žádného Mistra obřadu už mít nebudeme! Záporáci si budou o svém osudu rozhodovat sami, v démonkratickém hlasování!"



Fanko,

ve tvých rukou leží rozhodnutí o budoucnosti Mistra obřadu.

* Chceš-li, stane se Mistrem obřadu tandem Pán dobra a Centrální mozek zla
* Můžeš-si také vybrat jen jednoho z nich a tomu svěřit onu moc
* Můžeš využít jejich nabídky a sama rozjet ten největší vědecký experiment vůbec ....
* Můžeš také rozhodnout o tom, že démonkracie, která se do toho zamotala díky leakování, je to pravé
* a nakonec - je to tvoje Augury a máš HIT, můžeš tedy vymyslet úplně cokoliv jiného (pak by to ale chtělo tu démonkracii nějak zavčasu zaříznout).
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od PánDobra »

"Fanko,

já ti raději pomohu. To s tou démonkracií zní nebezpečně. A také Gwíle by se nemuselo chtít."

MarkyParky:2D6+3 → 12(5 +4 + 3)#PDHelp

"No, vidíš. Na démonkracii to nestačilo, ale na Gwílu ano. Alespoň k něčemu tedy jsem.

Co budeš tedy dělat dál?"
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

Boj zuří dál. Doragon má na lopatkách krále Dobromila, dračice Evilóna. Po zemi se dokutálela koruna k mým nohám. Stačí ji zvednout a nasadit a být navždy DOBRÝM králem.

Cink. Cink. Cink. Cink.

Kutálí se mi k nohám i spadlá koruna Císaře. Stačí ji zvednout a stát se ZLÝM císařem.

Opět jsem rozpolcen ve dví. Začínám se cítit být slabý. Není DOBRÉ porušit své slovo dané Monolapisovi, ale zase není ZLÉ a k zahození vzít šanci a stát se panovníkem ve své zemi. Byl bych mocným vládcem. Krutým i laskavým, DOBRÝM i ZLÝM. Pořád bych se cítil ale napůl prázdný. Jsem tu již dlouhou dobu a současné dva roky poslední ve mě katalyzovaly a nejsem již ani černý ani bílý. Pruhy sice zmizely, ale duše... duše... ta je pořád pruhovaná. Cítím jak za poslední hodiny už se černá rozpijí do bílé a jak mi bílá prosakuje do černé. Jsem plný šedi. Plný mnoha odstínu šedi. Fanka by při pitvě napočítala možná i 50 odstínů.

Je na čase se jednou zachovat jako chlap.

"Hej matko, hej Doragone!" otočím se k těm dvěma. "Pokud nebudete DOBRÝ či ZLÝ ztrestám vás. Občas v kraji budete vidět temný kočár. Temný jezdec pomsty se vyhoupne a potrestá DOBRÉ či ZLÉ co by škodilo nevinným lidem. Mám zodpovědnost za svoji rodinu, za svůj malý národ. Jsou to chudí rybáři. Blata potřebují dříče a jednou i obilí nám na poli zezlátne."

Sakra sentiment to nesnáším.

"Chytejte," hodím po nich koruny. "Třeba je dokážete spojit do jedné a bude to DOBRÝ i ZLÝ zároveň." Otočím se a naposledy si užiju pohled na velikou síň. Doma mám skromný dům a družinu. Odcházím pomalu středem. Se vztyčenou hlavou. Již nikdy nepřekročím stín těchto dvou. Nikdy nebudu slavný válečník, ani autoritativní panovník. Možná už nikdy nepřijde do kraje hladomor a krysař. Možná, že se naučím pít víno a šťávu s červené řepy, možná bude občas možnost v noci si tajně vzít plášť kord a v černém na koni věrném jet krajinou...

Pietro odchází do Blatna, kde se zavře před celým světem a postupně se zněj stane DOBRÝ člověk, co dokáže nespravedlivé ZLE potrestat, povede svůj lid k prosperitě a kronikář jej zanese jedno...

"...v úctyhodném věku 95 let, zemřel kmet, náš drahý Petr z Blatné, zakladatel zdejšího kláštera. Na mši svatou sjelo se celý kraj a dokonce dva nejmocnější vládci z kraje se nad jeho rakví potkali... Jediná vyhublá Fanka měla odvahu se i nad otevřeným víkem naklonit a zašeptat: 'a ten zvláštní mozek....'
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Trosky, nádvoří ...

V pokleku na nádvoří opatrně rozmontovávám chapadlatcovu bedýnku.

Vládci jsou poraženi, jejich armády rozprášeny. Přeživší zbytky teď půjdou domů a budou mít aspoň chvíli pokoj, dokud se zase neobjeví nějaký nový král nebo císař, který je kvůli nějaké pakárně nenažene do boje. A zas přijdou hrdinové, generálové a vojáci a my jim zase nakopeme prdele.

Povolím poslední šroub na bedně, Ku:tu:lu:lů v okamžiku nabobtná do svých běžných rozměrů a zaplní celé nádvoří.

Trpaslíci si povolí omlácené zbroje a otupělé sekery a přivážou je Kutululákovi za zadní chapadélka do jednoho velkého cinkajícího chumlu.

Dlouhé Stéblo si odkašle, nasadí komorní mrů a Následovníci se rozezpívají.

Nasednu na pravou ruku příšeráka a levou nabídnu Tharagavverug.

"Vždycky jsem přemýšlel, co vlastně leží východně od blat. Uděláme si výlet?"
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Strážná...

Bohatýr vyšel z veže.

"Zvládly jste to dobře, dytyny moje," pochválil kroužek okolo ohně.
"Teď zase vraťte Černoboha tam, kam patří a něco snězte. Zítra se podíváme, co je nového v Kraji. A pak zkusíme začít hrát hru o sever. Ale to až zítra."
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti