[Hra] Sezení IV. - Válka

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Trosky ...

"Poručíku, z poznámek trpasličího archivu vyplývá, že je zde šance jedna ku sedmdesáti čtyřem, že ta krollka, která skupinu pravděpodobně provádí, bude mít netopýří sluch, a tedy dokáže ve sklepení zaslechnout i velmi tiché zvuky a orientovat se podle nich i ve tmě," signalizuje mlčky vojín Šrajbson.

"Znaměnitě," mne si poručík Šrajbson spokojeně ruce, čímž na chvíli zmate jednotku. "Proveďte odvedení pozornosti falešným zakopnutím a pádem!"

Interfere Igor: Sarsaparillos:2D6+1 → 12(6 +5 + 1)#
- Je z toho miss.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od PánDobra »

.... v Gwílině vizi ....

Gwílo,

na malý okamžik se přeneseš svým duchem do nejvyššího patra sester a sleduješ krajinu pod sebou. Je to Kraj, jen to není Kraj úplně tak, jak ho znáš, je jen trochu jinačí.

Na jihu země se na každé křižovatce, na každé cestičce, před každým stavením třepotá malá modrá vlaječka. A na pěšinkách mezi vlaječkami pak postávají vesničané v modrých kazajkách. Ne všichni navíc postávají - mnoho z nich nosí věci, sem a tam, vždy je odloží u vlaječky, naberou další a utíkají dál. Někde vypomáhají i oslíci, zejména na kamenných pěšinkách v Jasnově a okolí.

Potom uslyšíš zvuky cinkání kovu. Podíváš se tím směrem a vidíš, že na severu, u Fuchsam Uruk, byly vlajky doteď rudé, místo vesničanů tam po cestách běhají skřeti a místo oslíků tam mají vrrky. Jenže kolem skřetího tábora stojí velké množství modrých panáčků s helmami, přílbami a legračními mečíky a štíty.

Mlátí se se skřety do hlaviček, vždy na střídačku, jednou udeří člověk mečíkem do hlavy skřeta, podruhé skřet mečíkem do hlavy člověka. Je ale vidět, že lidé mají obrovskou přesilu, skřeti podléhají a náhle, v jediném okamžiku všechny zelené cestičky a vlaječky zmizí, ozve se zvuk praskajícího dřeva a ve skřetím táboře vyšlehnou plameny. Všichni ti malí skřetící, co doteď stáli na cestičkách, se houfně vydávají někam pryč.

Nemůžeš si také nevšimnout, že mezi modrou a zelenou říší se stáhne pás, ve kterém jsou tu a tam vlajky šedé. Charakter území prozrazuje, že toto území bývalo kdysi celistvé, nyní je ale hodně potrhané - cestičky nejsou pospojované, tu a tam stojí nějaká vlajka úplně sama.

Na západ, u Posedné, vidíš velkou dílnu a u ní malou šedou postavičku nekromanta, jak čeká na to, až jí panáček u vedlejší vlajky donese DOBRO a ZLO. Ten vzhlíží k další vlajce na pláni, kousek za ní čeká další panáček a dívá se .... dívá se smutně na zelenou vlajku na návsi ve Vysoké a na přerušenou cestu mezi nimi.

Sleduješ očima, kudy tak mohla cesta, po které kdysi proudilo ZLO vést a tvůj zrak dojde až k Troskám, kde je další šedé území. Tam naopak vidíš malé šedé gobliny, jak poctivě pumpují ZLO z podzemních tunelů, plní jimi sudy, ty přenáší mezi vlajkami do stáčírny, kde jimi plní desítky, stovky lahví. Na nejrušnějších cestách pak goblinům místo oslíků pomáhají malinkatí nákladní krokodýlci s brašnami po stranách.

Ještě před chvílí goblinci poctivě nosili čepované ZLO po cestičce do Ustraše a odtamtud je pokládali u šedé vlajky na rozcestí trpaslíkům do Khazad Gunud a ti naopak opačným směrem předávali ingoty odlitého DOBRA. Ale teď už tomu tak není, na cestě mezi vesnicí a horou jsou vlajky modré, pěšinky jsou prázdné a i když na ně nejspíš už odněkud z Jasnova nebo Obilné míří první vesničané v modrých kazajkách, je skoro jasné, že ti ani DOBRO ani ZLO nosit nebudou. A lahvové ZLO plní sklady v hradních sklepeních.

I když víš, že do Khazad Gunud pro DOBRO nepůjdeš, pohlédneš tím směrem zvědavě, abys viděla, jak v téhle vizi DOBRO vypadá. Několik budov - důl na DOBRO, kovárna, také stáj s velkou zelenou obludou, ty všechny si ještě drží šedou barvu svých vlaječek. Stejně jako v případě Trosek ale trpaslíci nemají vytěžené a odlité DOBRO kam nosit a plní s ním skladiště. Co tě ale zaujme, jsou malé dřevěné cedulky všude kolem.

Všimla sis jich už u Trosek, ale tam jich bylo jen pár, většina byla prázdná a jen na malém množství z nich byl černý flíček. U Khazad Gunud je takových cedulek mnohem víc - hora je jimi doslova posetá a jsou různobarevné - poznáš na nich zlatou i rezavě hnědou, ale nejvíc, nejvíc je tam bílých.

Napadne tě, že možná má bílá a černá barva na cedulkách něco společného s těžbou DOBRA a ZLA a proto se podíváš i přímo pod sebe, do hlubokého jeskynního systému na sever od Sester, kde by se ZLO také mělo nacházet, aby sis tento nápad ověřila.

Jenže tam nejsou žádné dřevěné cedulky. Kdyby se tak našel někdo, kdo by to místo mohl prozkoumat, pomyslíš si.

V tu chvíli se jeden z vesničanů z Vysoké vydává na cestu ze vsi. Jako jeden z mála opustil cestičku, nedbá na vlajky a s velkým kladivem dojde až k jedné z děr, které za vesnicí ústí do podzemí, kdysi dávno obývaného obávaným drakoliškem.

Vesničan chvilku zkoumá zem, poklepe na ni trochu a potom vykřikne "Juchů." a několika mocnými údery svého kladívka zatluče do země známou dřevěnou cedulku, označenou černou značkou. Našel ZLO.

Vesničané z Vysoké hledají ZLO!

Přemýšlíš, co mají asi za lubem. Má to něco společného s Laakim, který vsi od tvého příchodu na svět vládne? Hledá snad Laaki cestu ke ZLU pro svého císaře? Nebo se chystá tam zkoumat něco sám?

ZLO pro tebe ale není tak důležité, jeho zdroj má Fanka blízko. Hlavní je pro tebe dostat se k DOBRU. Přemítáš o tom, kdo by tak mohl zkoumat zemi a hledat DOBRO.

A v tu chvíli zaslechneš velmi, velmi vzdálené ťukání, nebo možná spíš čvachtání kladívka, následované nezaměnitelným "Juchů!"

Napínáš zrak do dáli, k východu a pomalu ti dochází, kde se DOBRO musí také nacházet.

Strýček Doragon ti vyprávěl o záporácích žijícím v tomto kraji, o jejich osudech, příbězích a vztazích, a to tom, že mezi nimi žila jedna záporačka, jejíž činy ne vždy vyznívaly úplně záporácky. Protože pomáhala lidem.

Ano, samozřejmě, pohrávala si při tom s jejich osudy, věci leckdy dopadly tak jak si přála ona, a ne tak jak to chtěli lidé, co za ní přišli. Ano, o její dobré skutky zas až tak moc nikdo nestál, protože se většinou obrátily proti tomu, kdo si o ně řekl, a lidé za ní chodili opravdu jen v nouzi nejvyšší, nebo pokud byli příliš naivní a nezkušení. Ale když se dala do díla, na konci procesu vždy byl nějaký ten lektvar lásky, nějaké to narozené nechtěné dítě, které řízením osudu našlo svůj domov u bezdětného páru, nebo nějaký léčivý lektvar, jehož kruté vedlejší účinky se sice nedaly opomenout, ale na druhou stranu opravdu zabíral a nedělaly jej o nic míň léčivým.

Uvědomila sis to, co měli ostatní záporáci, včetně Jaguly samotné, přímo před sebou jako na dlani. Ne nadarmo se říká, že pro stromy občas není vidět les. A v Jagulině případě si zkrátka pro kruté a zlé následky toho, co prováděla, nikdo nevšiml toho, že prostředky, které k tomu využívala, všechny ty lektvary, dryáky a odvary, byly kontaminované DOBREM. Proto léčily, proto dávaly život novozozeňatům, proto dokázaly vyvolat lásku.

Jenže jak opakované "Juchů!" a klepání ukazuje, nejsi sama, kdo si to uvědomil a proto teď napínáš svůj zrak skrze vizi, abys dohlédla až na blata, do míst, kde býval Jagulin domeček.

A tam, kousek za osamělým zbloudilým panáčkem s mečem a helmou, u kterého není poznat, zda má šedou nebo modrou barvu, na malém ostrůvku, stojí se zelenými vlajkami Ftipálkův tábor a několik šílenců v zelených kabátcích pobíhají s kladivy kolem jaguliny zahrádky, vráží do bláta dřevěné cedulky a tu a tam některý z nich nějakou pomaluje bílou barvou DOBRA a vykřikne "Juchů!"

Na moment se zaraduješ, a pak v tobě hrkne. Laaki se snaží dostat ke ZLU a Ftipálek k DOBRU? Je to náhoda? Jsou to dva nezávislé, sobecké skutky těch nejvíc nespolehlivých temných kapitánů?

Je Laaki veden ke ZLU svou touhou po moci a vládě a hledá Ftipálek zdroj DOBRA, protože jeho zvrácený charakter chce jeho čistotu poskvrnit a zneuctít nějakým obzvláště bizardním způsobem?

Nebo oba dva ve skutečnosti plní nějaký nadmíru sofistikovaný ukrutný plán císaře Evilóna?

Víš ale, že tuto otázku jsi svým kamarádům nepoložila a tak ti tato vize odpověď dát nemůže.

Gwílo,

slabý zdroj DOBRA prosakuje už léta na blata, do Jaguliny bývalé zahrádky, v místech, kde má momentálně tábor Ftipálek.

Co uděláš?
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

..... Trosky ......

Troskám se udělalo nevolno. Kdesi hluboko v jejich útrobách se sešlo několik soust.

Už kdysi jim byly tyhle nepříjemné pokrmy servírovány - Trosky už v sobě měly jak hrdiného hraničáře Jiraka, jehož návštěva málem obrátila vnitřnosti hradu naruby, i Vílu, která naopak přinášela do jinak příjemně zaneřáděných úrob vražedně sterilní čistotu.

Troskám se z toho zamotala hlava a prastarý reflex, který je lidem i hradům společným, se spustil a pokusil se obrátit vnitřnosti hradu naruby.

Igore,

Zubina se snažila svým ultrasluchem prozkoumat jeden z větších a rozsáhlejších podzemních dómů pod hradem a kvůli hluku způsobenému trpaslíky musela svou echolokaci vybudit opravdu na maximum.

To vydráždilo a probudilo tisíce netopýrů, kteří doposud v tomto dómu poklidně spali a ti se teď snaží dostat ven.

Nepočetný proud malých tělíček je naprosto nezastavitelný a ať se Zubina, Jirak i jeho rangeři snaží, jak chtějí, prostě je nakonec strhne a žene je před sebou množstvím klikatých chodeb a křižovatek v podzemí. Netopýři neomylně míří ven a tlačí Zubinu, Jarika i Gormal směrem k jedné z mnoha jeskyň na severní straně hory, která je zespodu nedosažitelná.

Igore, vyber si:
* necháš-li se vytlačit, nijak vám to neublíží, ale vytlačí vás ven z hory, poválíte si sudy cestou dolů po prudkém svahu a nakonec skončíte u severní paty Trosek, bez možnosti se do hradu vrátit jinak než branou.
* můžeš ale také zkusit vzdorovat, potom si vyhodnoť DSuF.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

....Trosky...
Já se třesu, hrad se třese v základech... Něco se děje. Cítím jak mi pod nohama duní a vibruje tisíce mých očí. Tisíce křídel máchá tmou a žene něco. Bude nejvyšší čas zahájit rituál a udělat zde konečně zase ten zvrhlý pořádek.

"Gardo," obrátím se na trpaslíky, "mé drahé pobočnice," usměji se na upírky, "je čas rituálu. Je čas dát hradu a našemu domovu krvavou oběť, aby se nádvoří nasáklo krví a zase začalo být místem strachu, aby když se večer setmí se lidi až v Ústraši báli, že z Trosek přijde pán a vezme si jejich dceru násilím a nakonec jí prokousne hrdlo a ona bude sloužit v jeho harému do roztrhání těla či rozkousání a vysátí poslední kapky krve, aby se nakonec po notné dávce koksu a mé lásky stala jednou z nás a přivedla další nevinnou do našeho společenství.

Již po desítky let, se říkalo, raděj mor do vesnice než Holzkladdeho za ženicha. Ústraše, naše država již zažila oboje. Veřte, raděj si vybere mě než mor.... a chcete být u toho? Chcete být ten dobyvatel, co si může vzít vše a každou? Já se vás chcete?!"

Ticho.

"já vás neslyším! Chcete? Ten bohatý goblin, co si může říkat, já jsem sloužil s Holzkladdem a dobyl jsme tuto zemi? Já trpaslík budu ještě za sto let vyprávět, jak jsem zprznil blonďatý dvojčata až jim kozy po dvorku lítaly, když jsme je tam naháněl...? Tak chcete?"

"Jo, joooo... náš vůdče, jo....."

"Tak vyberte deset nejstatečnějších, kteří nám zajistí náklonost a odklon JOBapusté dobrosrdečnosti z tohoto kraje. Církev sem nikdo nezval. Naserme JOBa krvavou obětí, těch vyvolených. Krev z usekaných hlav, z těl naražených na kůl posilní naše kapitánky upírky a poté vytáhneme ztrestat tu církevní vesnici Hvozdíkov, vyženeme cizáky. Je to naše země!!!

Jsme jeden národ, máme nárok na svůj kraj, svůj životní prostor. Zde vládne národ Pietra von Holzkladde a vy budete jeho součástí. Síla, co bude pohybovat koly stroje strachu, síla, co vybuduje prosperující říši. Vrátíme se ke starým bohům severu, kde krutost, strach a násilí byly správné vlastnosti, né klečení na hrachu, nošení hábitů a uctívání falešného JOBa.

Já jsme ten, který je vás jediný vůdce, váš otec, váš pán, váš držitel života, váš osud, vaše smrt....."

manipulace goblinů, aby dobrovolně vydali jedince na obětování Pietro:2D6+2 → 13(6 +5 + 2)#hot - manipulate goblini
* chci aby vydali dobrovolně jedince a nechali je obětovat a začali mít mojí věc za svou - sen o veliké říši a vyhnání JOBa
* beru cukr i bič
edit: nabízím optimálně +1 exp, když dostanu kusy na obětinu... hightlight škrtat nepotřebuji
dávám chvilku slovo dalším účastníkům.
Naposledy upravil(a) pietrovonholzkladde dne 7. 1. 2019, 10:48, celkem upraveno 1 x.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Fanka »

Fanka se obrátí na Gwílu.

"Kudy jsi sem přišla? Ukaž mi to. Potřebuji to místo zabezpečit."

"Nesměj se, myslím to vážně a připomínám, že beze mne bys možná měla široký úsměv od ucha k uchu pod dolní čelistí."

"Kde je ten vchod?"

Jinak pokud by jsi byla v nebezpečí, můžeš sem opět přijít a já ti pomohu. Jsi ostatně jeden z produktů spojení DOBRA a ZLA, takže jsi pro mě z výzkumného hlediska mimořádně zajímavá. Jsi živoucí myšlenkou, že DOBRO a ZLO s může relativně bezpečně spojit, ovšem za přítomnosti katalyzátorů."

"Jej, trochu krvácíš na krku. Pojď se mnou na ošetřovnu, podívám se na to. Jsi důležitá a nemůžeme riskovat, že dostaneš infekci."

Fanka:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

.... skurutí dezertér v Doragonově tlupě nedaleko Hvozdíkova ...

Když se s Doragonem blížíme k Hvozdíkovu, je tam hodně rušno. Od prvního domu, podle vývěsního štítu je to dům kováře, zaslechneme hádku.

Ženský hlas vytočený k nepříčetnosti: "Cože jsi udělal?" "Světice?" "Naše Tóňa? " "Člověk vystrčí na chvíli paty z baráku a ty někomu prostě věnuješ naši dceru?"

Mužský hlas se konečně dostane ke slovu "Je to dobrý člověk a naše Tonička je v JOBových rukou a bude konat DOBRO, protože to je JOBova vůle."

Zase ženský hlas: "Vzpamatuj se! Takto ty přece nemluvíš! Jen omíláš, co jsi slyšel! Musel tě očarovat! Já to nedovolím. Pusť mě!"

Ozve se výrazný mlaskavý zvuk a rozhodně to není hlasitý polibek.

Ozve se druhý ještě výraznější mlaskavý zvuk a rozhodně to také není hlasitý polibek.

Ze dveří vyrazí žena a rozeběhne se k jakémusi hloučku dětí, mezi nimiž stojí voják. Muž vystartuje pár vteřin za ní. Žena má na tváři výrazný otisk dlaně. Muž jen částečný otisk, neboť zbytek tváře zabírá plnovous.

Doragone, atmosféra ve Hvozdíkově by se dala krájet, jak je hustá. Lidi jsou rozhádaní a někteří se možná brzy rozhoupají k nějakému násilí. Dej si pozor, ať si tě také nespojí s tím, co se tady stalo. Za všechno může zřejmě ten voják stojící mezi hloučkem dětí.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

.... dezertéři na posedné ...

Je to zvláštní, cokoliv paní Fanka řekne, je pro mě jako zákonem. Nedokážu neposlechout. Je to takové ... opojné ... chci aby mi rozkazovala ... víc .... víc .......

Fanko,

nevím ja Gwíla, ale když jsi řekla "Pojď se mnou na ošetřovnu," všichni zhoubovatělí dezertéři tě na slovo poslechli a vydali se tam.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

... opodál, sledujíc procesí zhoubených dezertérů z láku, mířících na ošetřovnu ...

.... áááá, takových lidiček .... že by to byla první oběť ZLU, která bude pohánět mé tělo?
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tettigona »

.... skřet Graukukhoppas v Doragonově družině ...

Cítím něco zvláštního. Jisté spojení s tím mužem ve vesnici. Nevím, co si o tom mám myslet, ale jako kdyby nám bylo souzeno být jedno tělo, jedna duše.

Bóóžžžíčččku? Žže bych byl teplej?

No, Doragon by pro to asi měl pochopení, ale ostatní skřeťáci by mi dali co proto. A navíc zamilovat se do nepřátelského seržanta? To mi ještě scházelo!

Ale hlas, co se mi poslední dobou ozývá v hlavě mi říká, ať neblbnu. Vždyť se mi přece líbí skřetice. A má pravdu. Takže když mi tvrdí, že to musí být přitažlivost jiného druhu a ponouká mě, abych to blíže prozkoumal, svůj vnitřní hlas poslechnu.

Hlavně aby tomu spřížněnému vojákovi nikdo neublížil - i když je v nepřátelské uniformě. To by bylo po zkoumání.

No a kde jinde začít, než u velitele. Vyrazím tedy chvatně za Doragonem, snad se nebude zlobit, že ho oslovím takhle na přímo, ale myslím, že ne - on byl vždy pro otevřené společenství.

A tak, jak mě to vždycky učil, mu také rovnou vyklopím, jak se věci mají - to s tím hlasem a podivnou magickou přitaživostí toho seržanta ve vsi. A jak je důležité, aby se mu nic nestalo.

Hlas v mé hlavě mi našeptává a radí, takže po malé chvíli už jen opakuji, co chce vlastně říct a mám pocit, že je to tak i lepší. Rozhodně volí vzletnější a složitější slova, než bych volil já - a jak znám vzdělaného Doragona, tomu se to bude líbit. Jen moc nechápu, proč jsem se mezi větami také omlouval za nějakou nevrácenou wyvernu.


Tettigona:2D6+1 → 10(6 +3 + 1) # Manipulace Doragona
Pokud zajistíš, že ať se semele, co se semele, seržant to v pohodě přežije, dostaneš +1EXP.
Pokud to pro mě neuděláš, neumíš řešit věci po dobrém a nejsi HOT.


Doragon si me pozorně vyslechne, jako vždy, když se mu nějaký skřet s něčím svěří, a pak se zamyslí, významně odmlčí, nadechne a pronese něco moudrého:
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

.... jedna z mnoha včel v roji, takový hmyzí kanónen futr, který v první linii zabodne do někoho žihadlo a kvůli tomu umře, to vše pro svou královnu....

Bzzzz, bzzzz, chráníme královnu, bzzzz, jedna nic neznamená, bzzzz, všechny jsme roj, bzzzz, jedna nepřítele bodne a zbytečně zemře, bzzz, všechny nepřítele ubodáme a zaženeme, bzzzz.

No dobrá zpráva je, že takto chráněná včelami se rozhodně nestaneš terčem choutek vojáků, kteří by hledali způsob, jak vyventilovat emoce způsobené vítěznou či prohranou bitvou. Přesto ti hlavou bleskne říkanka "Máš ho malého nezoufej..."

Bzzzz, bzzzz, hrozivě se rojíme, bzzzz, jednu včelku nikdo nepostřehne, bzzzz, roj včel vypadá jako beztvarý netvor, bzzzz, jedna včelka nažene strach dítěti, bzzz, celý roj nažene strach všem, bzzzz.

Špatná zpráva je, že nevypadáš moc jako člověk, na straně Evilóna bojuje spousta zrůd a podivných tvorů a s tvým vzhledem budeš mezi ně nejspíše zařazena. Nejbezpečnější bude, když se budeš tedy co nejméně pohybovat po území ovládaném Dobromilem, čím dřív se dostaneš na druhou stranu, tím lépe.

Bzzz, bzzz, vycítíme pach strachu, bzzzz, když jedna včelka ucítí pach strachu, bzzzz, zabzučí jak komár, bzzzz, jedna vzteklá včela dá jedno malé žihadlo, bzzzz, bzzz, když celý roj ucítí pach strachu, bzzzz, zaburácí jak hrom, bzzzz, celý vzteklý roj dá stovky žihadel.


A jinak včelky dráždí rychlé pohyby, křik, pach lidí a obzvláště pach strachu. Pak začnou být agresivní a pokud ony budou agresivní, tak pak asi bude někdo agresivní na tebe. Dávej si tedy pozor, ať se pohybuješ mezi samými klidnými, tichými a pachově neutrálními tvory.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Hvozdíkov ...

"Kosti jsou vrženy," povím tomu přeafektovanému skřetovi, prokřupu si kůstky v zápěstí a okolo hlasivek a vstoupím opatrně mezi domy.

"Obyvatelé Hvozdíkovští, přistupte a poslouchejte! Jmenuji se Doragon a přicházím k vám z Fushaum Uruk, skřetího tábora v severních horách. Mám na srdci pár věcí, o které bych se s vámi chtěl v této neklidné době podělit. Ty jsi, Hvozdíkove, tady v kraji takový náš otloukánek. Co chvíli tě tu prudí drzí a zvědaví osadníci, Jobova církev, goblini, kyselinu plivající ještěr, oheň plivající ještěr, upíři a občas i nějaký ten zatoulaný skřet. Když pomineme ztrátu Dughala a Dughala mladšího, jde to s vámi v poslední době vážně z kopce. A pokud mne teď budete hezky pozorně poslouchat, můžete se vyhnout další nadcházející facce osudu."

Mluvčí za mrtvé: Sarsaparillos:2D6+3+1 → 13(3 +6 + 3 + 1)#WEIRD
- Držím 3


"Tak za prvé, nepřišel jsem za vámi dneska sám. Doprovází mne celý skřetí kmen schovaný támhle v lese. A nemyslím tím teď jen běžné bojovníky a wyverny, je tu celý kmen včetně samic a mladých, takže si asi dokážete představit, jaká je to síla. Je vyhnala z domovů válka a čeká je ještě dlouhá cesta, na kterou by se jim hodila trocha toho žrádla a něco málo dalších zásob, které můžete postrádat. Za chvíli přijdou dožínky, hladem nepojdete. Takže když nastavíte svou vlídnou tvář a donesete sem na náves jídlo, pití a hlavně sazenice ovoce a zeleniny, nic dalšího vám tentokrát nevezmeme."

Bring forward all their precious things.

"Za druhé, tenhle seržant odejde s námi, ukážete svou druhou vlídnou tvář a nebudete mu v tom bránit," ukážu prstem na vojáka. "A pokud všechna ta děcka chtějí jít s ním, necháte je. Aspoň vám ubyde pár hladových krků, když teď sami beztak nebudete mít moc do huby."

Bring people forward and deliver them.

"A za třetí, jakmile si všechno pobereme, zalezete si hezky k sobě do domečků a počkáte, až se tahle hrozná válka přežene. My uděláme to samé a nikdo nepřijde zbytečně k úhoně. Pokoj s tebou, Hvozdíkove. Kdyby se vám chtělo někdy v budoucnu spojit síly, ozvěte se."

Go quietly back to their lives.


Jenom si krátce oddechnu a rychle přejdu k tomu seržantovi, dokud ho mám na očích.

"Působivá práce, tahle děcka. Vypadají, že na tobě úplně visí," povím uznale. "Jak se jim tak koukám na zuby, moc toho asi ještě nezazpívají, ale snad to vynahradí aspoň rozumem. Každopádně hodně slušný začátek.

Já mám doma taky takové, no, děcka. Říkají si Následovníci Tlapy, Pařátu a Chapadla a jsou už na trochu vyšší úrovni. naučili se už spoustu věcí a až na menší problémy s disciplínou si na ně nemůžu vůbec stěžovat. Kdybys měl zájem, mohl by ses k nim přidat. Tvoje děti by ti samozřejmě zůstaly, jen bychom je i s tebou začlenili do organizace. Já bych byl i nadále první úroveň, ty s Jirakem a dalšími ta druhá a tvoji následovníci třetí. A až vyrostou, můžou si ti snaživí založit vlastní jednotku. Byli bychom taková víceúrovňová síť, která by si na živobytí vydělávala prodejem trpasličích DOBRÝCH hraček, hezky dům od domu.

Co na to říkáš?"

Manipulate Tettigona: Sarsaparillos:2D6+3 → 8(3 +2 + 3)#WEIRD
- Když se alespoň papírově přidáš k mým následovníkům, dostaneš exp.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Gwilwilethel
Příspěvky: 61
Registrován: 20. 9. 2018, 18:06

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Gwilwilethel »

... v Posedné ...

"Hihihi, já se infekce nebojím, strejda Doragon mě naočkoval práškem ze zázvoru!" vypískne Gwíla rozverně.

"Pojď, půjdeme prvně dolů, ukážu ti tu moji cestičku. A zahrajeme si u toho na schovku, to bude žúžo!"

Gwíla se probliká kolem kamsi mířících dezertérů a seběhne po schodišti až úplně dolů ke sklepením.

"Fanko!" zavolá do útrob pevnosti hlasem tak pronikavým, že z toho popraskají kachličky, "napočítej do deseti a pak si mě musíš najít, hihi."

Ztraceni v metaprostoru: Sarsaparillos:2D6+2 → 7(3 +2 + 2)#WEIRD
- Fanko, poslechneš Gwílino volání?
Artefakt, avatar, pátý element zrozený za velkého běsnění slezinové metamagie, dívka vytrhnutá skrz čas a prostor herních vláken.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tettigona »

Smlouva víceúrovňovém uctívání a šíření DOBRA píše: 1)
Doragon Raida,
skřetí vůdce,
trvalým bydlíštěm v Khazad Gunud,
dále jen Vůdce první úrovně.

a

Jesil Cekirge,
seržant Dobromilovy armády,
toho času bez trvalého bydliště,
dále jen Následovník první úrovně.

spolu uzavírají
Smlouvu víceúrovňovém uctívání a následování Tlapy, Pařátu a Chapadla (dále jen SvunTPCh).
2) Následovník první úrovně se podpisem této smlouvy zavazuje, že se stane následovníkem Vůdce první úrovně.
3) Jako Následovník první úrovně se zavazuje spolupracovat s Vůdcem první úrovně na šíření hodnot Tlapy, Pařátu a Chapadla (dále jen Hodnot), zejména pak:
3.1) Pořádání, příprava a provádění čarovných obřadů
3.2) Právo a povinnost během čarovných obřadů přivádět svou mysl do vyšších stavů vědomí
3.3) Zvyšování štěstěny.
4) Následovník první úrovně se zavazuje státi se Vůdcem druhé úrovně.
4.1) Vůdce první úrovně ponechává Následovníkovi první úrovně v pozici vůdce druhé úrovně právo shromažďovat vlastní následovníky druhé úrovně.
4.2) Následovníci druhé úrovně se zavazuje spolupracovat s Následovníkem první úrovně v pozici Vůdce druhé úrovně na šíření Hodnot, zejména pak:
4.2.1) Rad poskytnutých čistými dušemi
4.2.2) Radostných oslav a slavností
4.3) Následovník první úrovně se v pozici vůdce druhé úrovně zavazuje, poskytnout Vůdci první úrovně podíl z této spolupráce následovníků druhé úrovně, jako by šlo o spolupráci první úrovně.
5) Následovník první úrovně v pozici Vůdce druhé úrovně smí jmenovat některého z následovníků druhé úrovně vůdcem třetí úrovně a rozšířit tak spolupráci na šíření Hodnot, a to za následujících podmínek:
5.1) Vůdce třetí úrovně se zaváže poskytnout Vůdci druhé úrovně podíl z této spolupráce následovníků třetí úrovně, jako by šlo o spolupráci druhé úrovně.
5.2) Vůdce druhé úrovně se zavazuje poskytnout Vůdci první úrovně podíl z podílu spolupráce následovníků třetí úrovně, jako by šlo o spolupráci první úrovně.
5.3) Vůdce druhé úrovně si zaváže vůdce třetí úrovně smlouvou, podobnou této.
6) Ustanovení odstavce 5 a jeho pododstavců se použijí rekurzivně i v případě dalšího rozšiřování úrovní s pomocí SvunTPCh
7) Tato smlouva je podepsána ze svobodného rozhodnutí obou stran, za plného vědomí a bez nátlaku (za nátlak se nepočítají neustále připomínky vnitřního hlasu, který do sestavování smlouvy průběžně kecal seržantovi).

Ve Hvozdíkově

Podepsání vlastní rukou:
Doragon Raida
Jesil Cekirge,
Beru +1EXP.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Fanka »

Fanka sleduje mizející dezertéry a Gwílu, která se kolem nich prosmýkne.

Vyhlédne z okna, jestli náhodou uvidí vracející se anděly, výhled je ale prázný, tak houkne na dezertéry, kteří sestupují po schodišti: "Ustupte!!" Ti se začnou chaoticky motat. Když je Fanka u sklepení, tak Gwílu nikde nevidí.

"Deset." zavrčí.

Fanka Gwílu nikde nevidí. Hlasitě zapíská a za chvíli se ozve cvakání drápků na kamenné podlaze, mlaskání a funění.

"Najdi tu malou uvřískanou holku."

Fouňa zastříhá ušima, zavětří a pak skloní čenich k zemi a vyrazí zvolna vpřed, Fanka jej následuje.

Když konečně naleznou Gwílu, Fanka nechápe, jak je možné, že si téhle cesty nikdy nevšimla.

"Abych byla upřímná, nejde mi jen o možnou infekci. Také bych tě ráda podrobněji prozkoumala a popsala. Tvá fyziologie je velmi neobvyklá, bylo by to i v tvém zájmu. Své tělo pořádně neznáš a ani nikdo jiný. Pokud se třeba někdy opravdu zraníš, podrobnější znalosti o tobě by urychlili a zefektivnili léčbu. A jistě by tě zajímalo, jestli jsi příbuzná nejvíce lidem nebo nějakým jiným přirozeným homonidům jako jsou elfové či trpaslíci. Taky bys klidně mohla biologicky spadat mezi nadpřirozené homonidy jako jsou třeba vílovití, či hejkalovití." Fanka spolkne poznámku, že ti hejkalové by podle zvukového projevu docela odpovídali.

"A jestli se bojíš, že bych na tobě v zájmu dělala experimenty,rozpitvala tě, tvé orgány uložila do skleniček s lihem a pak v klidu analyzovala, tak si opravdu nemusíš dělat starosti. Samozřejmě mě to láká, koho by to taky nelákalo. Rozhodně ale nemohu usmrtit jediného známého žijícího zástupce tvého druhu."
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr »

…pod severním svahem Trosek…

Přepadli přes římsu a kutáleli se dolů. Kromě několika větších modřin se nikomu nic nestalo, pád zpomalily odpadky z hradu a vzrostlá tráva. Spočítali se, ujistili, že nikdo nechybí a začali se dohadovat, co dál. Krollka byla pro pokračování k věži, elfové se chtěli vrátit do hradu a generál přemýšlel. Nakonec se ale vydali na sever.

Nechali se odnést netopýry.

...Strážná...

„Koho nám to čerti nesou?“ zamnul si rukama Igor, když vyšel z věže podívat se na průvod vedený Zubinou. Ta mu vše vysvětlila, on uvítal hosty, Jarika poslal do věže, hraničáře nechal rozložit se na louce pod ní a s krollkou poodešel bokem.

„Je dobře, že ho tady máme. Předtím jsme byli figurkami v jeho vojenských hrách, teď se to obrátí a on se stane naší figurkou. Možná to bude trochu bolet, ale je dost možné, že se to vyplatí. Takže teď poslouchej. Půjdeš do chrámu a těm budižkničemům, co se tam modlí, povíš, že mají odvysílat zprávu o tom, jak nás navštívil generál DOBRA. Je tady sám, ani ti hraničáři tady nejsou, a je v nepřátelském území. Kdokoli, kdo zprávu zachytí, si ji nějak vyloží. Já ho tady zatím nějak zdržím.“

Potom se vydal jednat s velitelem jižanů a Zubina šla do chrámu. Otevřela velká vrata vedoucí do temné haly, kde na ni shlížely podobizny bohů a uprostřed tvořil zbytek uctívačů kruh. Něco si prozpěvoval a nějakou chvíli trvalo, než si jí všimli.

„Poslouchejte, Igor vám vzkazuje, že máte do světa poslat jeho vzkaz. Takže tady máme nejvyššího velitele DOBRA, je tady sám a je na nepřátelském území...“

Augury
11=4+5+2

Insert information into the world’s psychic maelstrom, volby jsou pak: It reaches deep into the world’s psychic maelstrom. a It reaches broadly throughout the world’s psychic maelstrom

Kdo na zprávu zareaguje, PD?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů