[Hra] Sezení IV. - Válka

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Gwilwilethel
Příspěvky: 61
Registrován: 20. 9. 2018, 18:06

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Gwilwilethel »

... Posedná ...

"Núúúdááá," zívne Gwíla dlouze. "Jsem se těšila, jak si tu spolu užijeme nějakou čurinu a pak mi stranou od těch všech kejklířů a dezertérů pošeptáš nějaké tajemství, které budeme jako nejlepší kamarádky sdílet až do smrti smrťoucí. A ty to všechno zkazíš těma tvojima vědeckýma řečima."

Gwilwilethel posmutní, pokrčí útlými ramínky a dodá rzignovaně.

"Tak teda jdeme za ostatními do laboratoře, když tak chceš, no. A pak vyrazím i pro to DOBRO, co jsem slíbila. Protože takhle se bestís správně chovají, víš?"
Artefakt, avatar, pátý element zrozený za velkého běsnění slezinové metamagie, dívka vytrhnutá skrz čas a prostor herních vláken.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Trosky ...

Na nádvoří se z podzemí vyvalí asi tucet zaneřáděných trpaslíků, kteří vykašlávají prach a utírají si obličeje od mazlavého prachu a rozmázlých netopýrů.

"Tak to bylo těsně," oddychne si poručík Gezecson. "Ještě, že se tady během naší nepřítomnosti nic zvláštního nestalo."

"Tak to není tak úplně pravda," podotkne nervózně příchozí vojín Frgesson, který se na výpravu do podzemí vykváknul a zůstal s Pietrem. Bez okolků informuje poručíka o upírovu proslovu i požadavcích.

"No tak to teda ne," poví Gezecson rozhodně, když si vyslechne hlášení. "To by tak hrálo. Ještě se za oběť nabídne panna Gertruda a co pak? To bychom teprve byli v loji. Jednotko, ke gehirnsturmu seskupit, na můj povel, teď!"


Po chvíli rokování s vystoupí poručík z hloučku a s papírkem popsaným runovými poznámkami předstoupí před Pietra.

"Poslouchej, Holckláde, doneslo se mi, že tu chceš organizovat nějaké obětiny. Jako zkušený vojenský stratég, který prošel četnými bitvami, zkrotil manželku a vychoval sedm dětí, bych ti se vší úctou rád řekl, že je to pěkná konina. Jako je mi jasné, že za tvých mladých let bylo zvykem prolévat kýble krve, ale dnes už je jiná doba a je potřeba se na to podívat trochu pragmatičtěji, moderněji.

Tak za prvé, U Hvozdíkova se to mele a potřebujeme v bitvě každého muže. Nechat tu viset deset goblinů naražených na kůl není nic jiného než bezohledné plýtvání armádními zásobami.

Za druhé, neber si to osobně, ale proti Eviliónovým armádám plundrujícím kraj, a proti všem těm zvěrstvům, které páchají Dobromilci v JOBově jménu, jsi ty a tenhle rituál jenom hodně slabý odvar. Jestli chceš JOBa nasrat, tak musíš myslet ve velkém. Deset obětí, ke všemu ještě dobrovolných, je fakt zbytečný pokus upoutat na sebe pozornost.

A za třetí, podle posledních informací jsou staří bohové pořád ještě zalezlí u Bohatýra ve Strážné. Takže na ně s tímhle taky dojem fakt neuděláš, mají lepší věci na práci.

Celkově, když to sečteme, by bylo moudré se na nějaké usekávání hlav a podobné nesmysly vykašlat. Jen ať ti zelenáči vyberou deset statečných, které tu přivážeme ke kůlu a pod odborným dohledem jim prostě pustíme žilou. Upírky se nažerou a goblini zůstanou celí. Co jim ukápne od huby, ať se klidně vsaje do nádvoří. Dobrovolníky pak vyznamenáš za obětavost, to povzbudí morálku a Hvozdíkov máme v kapse. Takhle by byli všichni spokojenější, co na to říkáš?"

Manipulate Pietro: Sarsaparillos:2D6+ → 12(6 +6 + 0)#HOT
- Pietro, když uděláš oběť tak, aby u toho žádný goblin nepřišel o život, dostaneš exp.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... Hvozdíkov ...

Založím si Jesilův dokument k ostatním důležitým věcem. Zajímavá věc, taková smlouva. Nostalgicky jsem si vzpomněl na toho křiváka Solferna, kde je mu asi konec?

Zatímco si skřeti rozebírají nashromážděné hvozdíkovské zásoby, promlouvám dál s mým novým následovníkem.

"Podívej na tu kořist. Těch věcí je doslova nepočítaně. A to všechno poslouží správnému účelu."

Pane Dobra, vypadne z toho nějaká počitatelná MOC (hocus ale takový gig nemá), nebo to necháme jen jako fluff?

"Co máš teď dál v plánu?" zeptám se seržanta. "Určitě jsi nechtěl zůstat tady ve Hvozdíkově do konce války. My teď budeme pokračovat na jih, potřebuji dostat můj kmen do bezpečí. A pak se asi podívám na zoubek Dobromilovým okupačním armádám. Co jsem slyšel, vede je můj dávný přítel Jirak, budu ho muset najít.

Tohle bychom si asi měli taky vyjasnit hned," dodám zcela vážně. "Nosíš uniformu, inu, přinejmenším nevítaných hostů. Až tohle všechno skončí, chci mít Dobromilovo království nejblíž v Jasnově, tady bude klid. Nemáš s tím, doufám, žádný osobní problém, že ne?"

Tettigono, předávám slovo.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

... na Troskách, nádvoří...
Už to vypadalo slibně, první zelený nakročil že bude obětina, když přistoupil trpaslík. Promlouvá celkem logicky, asi jsem se nechal unést, to dělá ten hrad. Dokáže zakalit mozek a pak člověk má hned emoce venku... Nojo, ale jak to udělat, jak znám tuhle barabiznu, tak ta už je celá natěšená na krev z deseti obětí. A nebude chtít pár kapek, nojo, ale kde brát a nekrást.

Já hlupák, plácnu se přes čelo. Vždyť ve sklepě by měla být ta divná v sudu. Nikomu nechutnala, protože voněla tak divně, po mátě a mentolu. Jako by se ty děvečky celý den válely někde v těch divnejch kytkách co rostly v severním lese na úpatí kopce. Byly dobrý tak maximálně to rozžvejkat a vyplivnout a chvíli nebylo člověku z úst cítit.

Když jsme tehdy ty čtyři unesly na hrad a už je měli rozdělaný a začala z nich ta krev téct tak při první ochutnávce se pozvracely všechny degustující upírky včetně mě. Jeden si říká, že je škoda to už vylejt, tak se to dalo do sudu co kdyby náhodou...

pietro:2D6+2 → 9(6 +1 + 2)#- hard Fucking thieves
* krev se našla, ale smrdí strašným zkaženým smradem


No našla se v nezapadlejším sklepě. Když se na nádvoří sud otevřel málem jsem vrhnul a to ještě jsem stál snad dva metry od. Pekelně to smrdí a mám pocit, že to už snad i samo chodí. No krev to je, tam mávnu a vylejeme do namísto obětiny. "A teď hurá na Hvozdíkov, než nás ten smrad tady zahubí.."

Obětina je položena. beru exp.

Otočím se ke kapitánovi trpaslíků. "Zformujte mužstvo, začneme se přesouvat k bojišti a vy mi buďte k ruce.. Bože sedm dětí. Budu potřebovat nějaké rady jak se zbavit dvou...

Za čtvrt hodiny ať je ta cháska lína připravena k tažení..."

Doragon, Tharaskal a další
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

.... kdesi v šedém metaprostoru ....

Konečně! Konečně zpráva, která trochu podnítí akci a rozpoutá boj.

Rozhodně pomůžu s jejím šířením, to si pište.

Každý uslyší, co Igor nechává vyzvonit do světa, o to se postarám. A proč k tomu nepoužít přímo jeho následovníky, když mi je sám takhle nabídl .....
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr »


"Vyslyšte všichni vzkaz, který vám posílá Igor. Má ve své věži Strážné nejvyššího velitele DOBRA, je tam sám a je na nepřátelském území...“


Antoane Likvo, Císaři Evilóne, démonkraté z Lesa, Doragone, Dughale, duchu Uzbatabunda, Evil Sneering Banshee, Fanko, Fouňo, Ftipálku, Gebe, Gertrudo, goblini z Trosek, Grahamido, Graukukhoppasi, Gwilwilethel, Igore, Jagulo, Jesile, kejklíři z Posedné, Kobylko, králi Dobromile, Laaki, Magnar, Monolapisi, Následovníci Tlapy, Pařátu a Chapadla, Pietro, Rákošo, rybáři z Blatna, skřeti z Fuchsam Uruk, Štěpko, Tettigono, Tharagavverug, Ťoupasi, trpaslíci z Khazad Gundu, upírky,

vy všichni (a ještě mnoho dalších, na které jsem zapomněl, jste slyšeli mohutný hlas starých Bohů, který vám doručil tento vzkaz.

Co uděláte?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

.... u Strážné ....

A s tím, jak se padající tmou nesla na magických vlnách zpráva o Jirakově návštěvě, věž se zachvěla, neb cítila stovky hrotů přicházející Evilónovy armády, kterak otočily se jako jeden muž a obrátily se proti ní.

Igore,

Evilónova armáda, která pomalu rozbíjela tábor v okolí věže, teď Strážnou obklíčí.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Dobrodruzi
Příspěvky: 142
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Dobrodruzi »

... stále ještě u strážné ....


"No, tak to je v hajzlu," okomentoval Jirka právě taženou kartičku jednání neutrálních postav, "teďkon úplně všichni vědí, že můj Jirak je v podstatě skoro uprostřed nepřátelských tábora. No, to nevypadá dobře."

Lucka to zatím nijak nekomentovala a pečlivě ve svém tahu rozmisťovala figurky zlé havěti kolem věže.

Pak zvedla hlavu. "Neboj, nemusíš mít obavu. Než tě rozmáznu jako mouchu, dáme si trochu roleplayingu," usmála se na něj, a jednu z figurek, kterou doposud držela v pozadí přisunula blíž.


Zatímco Evilónovy armády pomalu obkličují věž, Lusiel se přikrade k věži a díky svým lupičským dovednostem šplhá po vnějším plášti k okénku, za kterým čeká Jirak.

Magickou zprávu zaslechli úplně všichni v kraji, tedy i Jirak, který s sebou trhnul, připravil si svůj meč a najpajtě očekával, co další události přinesou.

Jeho muži, zkušení rangeři, se mezitím začali ve skrytu tmy plížit k patě věže, aby byli svému generálovi na blízku, až útok započne.


Igore,

Jirak ví, že je prozrazen.
Luciel osobně je na cestě k němu.

A elfí rangeři se stahují k patě věže, ozbrojení a připravení.
Dobrodruzi, rekové a hrdinové, kteří se vydávají do kraje za poznáním, dobrodružstvím, poklady a dalším.
Hrozba
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

.... v hlavách trollích vrhačů kamenů, na jihozápad západ od Strážné ....

My prohrát bitva. My přežít, ale to špatně. Evilón krutý, potrestat, že my neumřít při boj.

My slyšet magický hlas. DOBRÝ generál ve věži. My jít robvít věž s pomocí naše velká kámen. My napravit hanba, ulovit generál, obměkčit Evilón.

Igore,

hlas uslyšeli i trollí vrhači obřích balvanů, kteří honili trpaslíky po pláních pod Troskami. A potřebují si napravit reputaci po bitvě prohrané mimo jiné díky jejich neúčasti v obraně břehu.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Církev JOB
Příspěvky: 127
Registrován: 27. 12. 2017, 15:15

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Církev JOB »

.... a hodně daleko od Strážné ...
Modrá kniha Uvěřitelnýchjenztěží Fascinujícněfantaskních Observací píše: A toho dne bylo hlášeno velké množství UFO téměř v celém království. I obrátili jsme své modtlitby k JOBovi, aby on nám vyjevil, co těmito zjeveními mínil, ale on jen rameny pokrčil a pronesl: "Toť práce má není."

Tedy uzavřeli jsme vyšetřování s tím, že nejspíše císař Evilón zamořil naši zemi zbraněmi chemickými, které masové halucinace způsobily s tímto vysvětlením případ jsme uzavřeli.

Jen vyšetřovatel Liška vyjádřil pochybnosti, zda nejednalo se snad o práci jiných bohů, než Joba. Ale odmítnut byl s tím, že jiných bohů, než JOBa přeci není, nebo JOB je Jediný Opravdový.

Igore,

archandělé sice zprávu také zaslechli, ale mají jiné věci na práci a staré bohy řešit osobně nebudou. Ostatně, dali to už za úkol Tettigoně.
Věřící, mniši, knězi, ale také paladini a inkvizitoři, kteří přišli nahradit staré víry a uctívání model a bůžků vírou v Jediného Opravdového Boha JOBa.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tettigona »

.... ve Hvozdíkově ....
Vojenský řád Dobromilovy armády, kapitola 4, oddíl 7, paragraf 12, odstavec 3, věta 4. píše: * Pomoc třetí straně ve válce, která za následek by měla nedosažení válečných cílů bude považována za vlastizradu a trestána smrtí, ledaže by takováto pomoc byla konána ve jménu ještě většího DOBRA, než jest to, které Dobromilova armáda ohněm a mečem šíří.
Osobní deník seržanta Jesila píše: Rozhovor s Doragonem, vůdcem skřetů, byl přinejmenším podivný. Nebýt to služebník armád ZLA a skřet, řekl bych o něm, že je to DOBRÝ člověk. A kdybych si nebyl jist, že ho vidím poprvé, měl bych pocit, jako bych jej znal. Navíc, kdykoliv jsem chtěl namítnout, že přispět k tomu, aby se Dobromilova armáda stáhla z kraje, by znamenalo zradu, můj vnitřní hlas mě od těch slov zrazoval. Jako by si mé hlubší vědomí nebo svědomí, nebo co to je, přálo, aby ve zdejších Lesích nebyli dobromilovi vojáci.

Taky netuším, proč kdykoliv chci napsat do svého deníku to slovo, označující hodně stromů, něco mě donutí udělat to s velkým L.

Nakonec jsem se rozhodl, že se zeptám dětí, jejich bezelstná mysl mi pomůže.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tettigona »

.... na kraji Gormalina lesa ....

Kobylka věděla, že vypadá jako nebezpečný netvor a nebyl by dobrý nápad potkat se s lidmi, natož pak s Dobromilovými vojáky. Chtěla se tedy proplížit územím císaře Evilóna.

Jenže před pár okamžiky se krajnou prohnala bitva. A vypadalo to, že císařští prohráli a byli zatlačeni. Jak mohla jen chudinka kobylka vědět, kde je území které strany teď?

Musela začít přemýšlet. Představila si, jak kraj vypadá, vzpomínala, odkud se ozýval ryk bitvy, ...

Tettigona:2D6+1+1 → 8(5 +1 + 1+1) # Read a sitch
* Kudy se dostat ven z Dobromilova území?


... a nakonec usoudila, že když se vydá přímo na východ, tak se rychle dostane k blatům, kde žádná bitva neprobíhala, takže by tam území stále mělo patřit císařským.

Tettigona:2D6+2+1+1 → 12(2 +6 + 2+1+1) # Na čerstvě dobytém území není fog of War

Když se přehoupla přes kopec a přiblížila se k blatům, včely se neklidně rozbzučely. Zjevně se jim nelíbil pach bažin a tvorů v nich žijících. Opatrně tedy vybírala cestu k Jagulině domku tak, aby se pokud možno nenamočila....

Tettigona:2D6+1+1+1 → 15(6 +6 + 1 + 1 + 1) # DSuF

.... a zároveň doufala, že až si jí všimnou Ftipálkovi muži, budou ji považovat za neškodný roj včel.


Tettigona:2D6+2+1 → 9(5 +1 + 2 + 1) # Na blatech není Fog of war .


..... u Lucky a Jirky ....

"Pozor! Támhle k té figurce paladina a Jokera leze včela. Ať ji nezmáčkneš a nedostaneš žihadlo."

"Jo, už jsem si jí všimla. Ona časem odletí."


.... na Blatech ....

Kobylku dost překvapilo, že když se přiblížila k suchému ostrůvku uprostřed bažin, Jagulina chaloupka tam nestála. Místo ní tam bylo v pravdě šílené ležení evilónských a opodál se na blatech potácel na koni rytíř v plné zbroji.

Nechám prostor Monolapisovi ....
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... U Chrabrého reka ...
Mezi budovy provizorně vztyčené s mocnou pomocí kachní pásky, která se navzdory své ceně a relativní nedostupnosti stala základem goblinní architektury, vejde Tharagavverug a praští o stůl měšcem krvavých zlaťáků.

"Tato hromada zlata bude té hrdinské družiny, která bezpečně doprovodí mé gobliny na Trosky."

Povstane barbar, zařve a máchne sekerou.
Za ním pozvedne kopí amazonka a napřímí se do hrdinné pózy.
Evil Sneering Banshee vstane od piva s kopem z otočky a ustrne v prapodivné, ale bezpochyby smrtící póze
Čarodějka ozáří ostatní magickým obloukem
Nakonec se přidá modře zářící pán.

"Neměli jste ještě druida a paladina?" zeptá se Dračí královna.
"Jo, ale prý se nahánějí na blatech."
Tharagavverug se sice zamračí, protože se jí odpověď nelíbí hned na několika úrovních, ale pak mávne rukou.
"Teď běžte, mám tady něco důležitého na vyřizování."
-1 MOC za úplatek.

Hrdinové vezmou žold a vyrazí.
Není fog of war, Tharaskal:2D6+-1 → 2(1 +2 + 0 - 1)#diablo-noFoW

Když zmizí karavana s DOBREM z dohledu, Tharagavverug se viditelně uleví. Zabodne svůj planoucí meč do hlíny, odepne hrudní plát a nejtěžší kusy brnění, pověsí je na hřebík v dochované zdi původní hospody a bouchne pěstí do stolu.
"Hospodo! Vyval sudy toho nejlepšího, co máš, dneska platím já!"
Hoblová slyšitelně zaskřípá zuby, ale co může dělat?
Hospoda je součást holdingu.

... o něco později ...
"Věděli jste, že když ve slově láska," pronáší Tharagavverug lámaně, "změníte čtyři písmena a jedno vypustíte, dostanete pivo?"
"Pivo, ukaž mi dokonalého manžela!"
Otevření mysli, Tharaskal:2D6+ → 6(2 +4 + 0)#weird

Tharagavverug se ponáří do hlubin rozlučky se svobodou.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Dobrodruzi
Příspěvky: 142
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Dobrodruzi »

... kousek na sever od Chrabrého reka ....

"Hej, nebyli támhleti hrdinové ještě před chvílí v hostinici?!?" napomenula Lucka Jirku, když si všimla skupinky figurek na cestě k Troskám.

"Jo, byli, musel jsem je odstrčit omylem. Ale díky, žes mi je připomněla, úplně jsem s nimi zapomněl táhnout v prvních pár kolech."

"A teď jsi to zkoušel dohnat, to známe," pokračovala Lucka žertem v napomínání, "nic takového. Hezky šest palců za kolo a víc nic."

"Hm, to je nuda, to se budou k Troskám kodrcat tři kola. Tak já s nimi vymyslím něco jiného."

Pak se Jirka na moment zastaví. "Jednu věc mi vysvětli. Všechny figurky, co tu máme, jsou nějakým způsobem 3D. Proč je tohle jen vytištěný, vystřižený a zalaminovaný screeshot z WoWka?"

"To je Evil Sneering Banshee přece - Zuzčina oblíbená postava z WoWka. Hrávala ji přece na notebooku vždycky, když se nudila během hry ostatních. Říkala jsem si, že když už je Sue v našem příběhu mrtvá, měli bychom si kvalitu Zuzčiny hry připomenout jinak."

"Jasně, to dává smysl. A tím pádem už rovnou vím, co hrdinové udělají."


Potom se začal trochu pitvořit a pokusil se co nejlépe napodobit Suein hlas:


"Na hrad půjdeme oklikou." rozhodla pevným slovem Evil Sneering Banshee a zastavila ostatní hrdiny.

"Proč?" zeptali se.

"Protože mne právě napadl ten nejoptimálnější způsob dalšího postupu. Pokračovat dál po pěší chůzí by byla otravná nuda. Proto si musíme cestu trochu okořenit nějakým zpestřením."

"Jak?" zeptali se.

"Nejideáněji tak, že vyrazíme na bahnitá blata a provedeme útok napadením, cílený na šílené blázny, kteří obsadili tamní solitérní ostrov osaměle stojící ve středu centrální bažiny."

Několik hrdinů se pokusilo namítnout, že právě dostali zaplaceno za jinou výpravu, ale Evil Sneering Banshee je nekompromisně odmítla.

"Odteď jsem vedoucí velitelkou naší skupiny. Je logicky nevyhnutelné. Já jsem totiž hlavní protagonistkou tohoto příběhu - jediná z celé naší vícečlenné skupiny jsem byla pojmenována vlastním jménem. Jsem prostě nejprvnější mezi vámi a vy všichni jste jen bezejmenné vedlejší postavy."

Mrmlání se trochu zvýšilo.

"Když se budete řídit mými direktivními rozkazy, stihneme nejen krokem dojít dle nařízeného zadání na zřícené Trosky, ale cestou si ještě užijeme mnoho legrační zábavy s bojem v bitkách. A nejpozději nakonec na opevněný hrad dojdeme, a to nikoliv jako námezdní žoldáci, ale jako nebojácní hrdinové, hodni svých zásluh."

Na to už nedokázali hrdinové najít žádného protiargumentu a vyrazili společně ku blatům.



Tharagavverug,

tebou najatí hrdinové nepůjdou nejkratší cestou, ale dají si odbočku přes blata - zamíří přímo do bojů v průsmyku pod samotou Na Strasti.
Dobrodruzi, rekové a hrdinové, kteří se vydávají do kraje za poznáním, dobrodružstvím, poklady a dalším.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... na Troskách ...
"Vaše Nacucaná Namyšlenosti," pronese Grišňák utrápeně před Pietrem, "je nutné rozlévat jediný barel naší tajné ingredience, do... D'oh," povzdechne si Grišňák, když Pietro zahájí krvavý rituál.

"Jestli to má vypadat jako goblinní krev, něco tomu chybí." Grišňák vytáhne z hlubin svého pláště láhev ZLA, odšpuntuje a opatrně nechá spadnout jednu kapku. Ta když dopadne do krve, zasyčí, a k nebi se zvedne ohromný rudý oblak.
Tharaskal:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)#pietro
Pietro má plný úspěch na shánění krve. Do protokolu, goblini exp za darování krve nepřijímají


"Považuji za nutné upozornit, že goblini jsou rasa nešikovná a má-li zajistit dělostřeleckou podporu katapultů, které nám usnadní nikým nerušenou cestu k branám Hvozdíkova, je potřeba zde zanechat značnou posádku. S důrazem na značnou."

Goblini ochotně poskytnou malý gang na hraní a nechají střední gang s přikurtovanými katapulty hlídat Trosky a zajišťovat dělostrěleckou podporu kam až oko dohlédne: pokud se nebude dívat na kopce, nebo moc daleko.
Pokud budeš chtít s sebou medium gang a malý nechat hlídat, podlož to něčím zajímavým ve fikci - proč by měli líní goblini vylézat z bezpečí? Sliby zas tolik nepřesvědčily. Pokud chceš celý medium gang s sebou a nechat Trosky bez gangu, podlož to mechanicky, protože minimálně malý gang se pokusí ulít ještě než vylezou z brány.
Jeden malý gang je na cestách.


Grišňák zamává na věž: "Jak to vypadá cestou ke Hvozdíkovu?"

Odhad situace, Tharaskal:2D6+2 → 9(2 +5 + 2)#sharp
jaký je nejlepší způsob k tomu dostat se do Hvozdíkova?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti