[Hra] Sezení IV. - Válka

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Zamčeno
Igor Bohatýr

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Igor Bohatýr » 6. 2. 2019, 17:40

...Trosky...

Nepustí ho tam. Nedostane se do síně, aniž by nemusel odevzdat svůj drahocenný náklad nějakému z těch babralů, co hrad hlídají. Ale dobrodruh, který má hlad není tak DOBRÝ dobrodruh. A není tak DOBRÝ, pokud je plný. Nebo když sní něco špatného...

Zamířili do kuchyně. Cestou se vyhli pár goblinům, kteří nesli různé pokrmy. Ty lepší, za které by se nemusel stydět ani král Dobromil, do kuchyně, ty horší, ze kterých se zvedal žaludek i Igorovi, který už něco snědl, kamsi do strážnic. Usmál se. To by mělo stačit.

„Takže vy tohle jíte?“ zeptal se zelené potvůrky u kotle. „A už jste to zkoušeli na lidech?“ Goblin zavrtěl hlavou.
„Máte něco proti takové zkoušce?“ Opět zavrtěl hlavou.
„Fajn, tak tím nakrmte tamty dva,“ ukázal na svázané generály za sebou. Poodešel k dalšímu kuchaři, který právě opustil spíž.

„Čím tady hubíte havěť?“ zeptal se. Zelenokožec mu ukázal na nějaký hrnek.
„A je to účinné?“ tentokrát dostal kladnou odpověď.
„A pověz, kamaráde, ty družiny vládců musí něco jíst, že? Co kdybys zkusil jim ten sajrajt nasypat do oběda?“

Manipulate
12=4+6+2

Tharagavverug, goblini se naučí, jak porazit někoho jídlem. To je vlastně zkušenost - 1-Exp, když to provedou.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník

Doragon Raida

Příspěvek od Doragon Raida » 6. 2. 2019, 17:58

... na Troskách ...

Chudák Gormal se ani nenadála a přišla o nevěstu. Rychle vypadnu, než se s nevyužitými květinami vrhne ke mně.

Nakouknu do sálu. Proti sobě tam sedí ta pomstím-se-manželovi-nevěsta a nějaká jiná ženská. Ani jedna není Tharagavverug.
Mezi nimi postává Dobromil a Evilón. Ani jeden asi netuší, co má tohle všechno znamenat.
Tohle bude ještě sranda.

Vyndám si z torny kukuřičný klas a kousek rostlinného oleje. Usadím se na zem mezi zaprášená brnění dávno padlých rytířů a s úsměvem se zakousnu.

Na Doragona s hraním nečekejte, ten se teď bude KRÁLOVSKY bavit.

... Trosky, v kamenné stáji ...

"Poručíku, spušťadlo připraveno!" hlásí trpasličímu veliteli vojín Šrajbson. "Stačí si tu slabě kýchnout, hodit ke stáji těžší kámen či nechat přistát ptáka na střeše a irritatio-de-machina hne ještěrovi žlučí i přilehlými orgány."

"Dobrá práce! Pozor! V tichosti stáj opustit, do podzemí se rozptýlit, na spuštění vyčkat!"

Trpaslíci se seřadí jeden za druhého, ztiší svůj tradiční zpěv na minimum a ukázkovým vojenským pochodem se rozprchnou.

DSuF: Sarsaparillos:2D6+2 → 11(4 +5 + 2)#COOL

- Pokud nebude někdo hrát Interfere, je u Zmeje připravený mechanismus, který ohnivého draka v tu nejblbější chvíli splaší.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy

pietrovonholzkladde

Příspěvek od pietrovonholzkladde » 6. 2. 2019, 21:12

...Blatno...
"Loučím se se vším drahým, dneska cítím v kosti, že umřu. Svoji drahou relikvii zaklínám, tak, aby ten, kdo ji bude chtít zcizit nenašel klidu a pokoje, přeji si být pohřben zde v kapli, kterou začnete stavět, přeji si být v jejich základech a dávat vám sílu skrze víru svatou.." přivandrovalce už asi nudím, vypadá to, že se to semele každou chvíli...

I nemoc je někdy lepší zabít hned. Rozdrcenou nohu amputovat. Vezmu to asi hopem.

"Připomeň každý rok tento den všem zdejším, nezapomeňte na vysokou oběť Pietra, kterýžto jako první bojovník našeho rodu se obětoval, aby mohl rod a vesnice přežít. Já budu žít dál, jsem přesvědčen, že má myšlenka a možná i mnohem více je již na světě...."
všem je jasný, že tohle jsou jen bláboly a kecy, upíři doufají, že dostanou šanci utéct, prostí lidé, že se zbaví zla a budou mít klid no a má žena? ta je přeci matkou dvou vyvolených dětí.

Celý svět je plný paradoxů.

"Sire Monolapisi, jsem připraven se vydat do tvých rukou pro doprovod na mé rodné Trosky. Připomínám slib, že vesnici ani lidu mému v ní a mé družině neublížíš a pokojně odtáhneš, aby mohli poctivě pro víru pracovati a jí dále šířiti."

Zvednu ruce, udělám znamení JOBa na prsou a vykročím k ozbrojencům.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy

Fanka

Příspěvek od Fanka » 6. 2. 2019, 21:31

Fanka sleduje celou situaci a mozek jí horečnatě pracuje. Pak přiskočí k Pánu Dobra a škubne mu za nohu, aby jej trochu vychýlila z rovnováhy a na sebe upoutala pozornost. "Oddělil jsi DOBRO od ZLA, uzavřel jsi je, nemusíš mít hmotné tělo. Podle většiny existujících definic jsi bůh." Fanka čím dál víc křičí, protože hučení ZLA a vírů v něm ji přehlušuje.

Ponorka nadskakuje v proudícím chaosu, točí se dokola, a všichni se drží na místě jen díky madlům, které tam Fanka prozíravě připevnila. Fanka zařve ze všech sil: "Jestli jsi nebo byl bůh, byl jsi vševědoucí?"

"Mluv!"

Ponorka přejde do další série vrutů, dřevo skřípe.

"Platí Riemannova hypotéza?"

Ponorka prudce několik metrů nahoru. Fance se vysmekne z ruky madlo, mává rukama, aby se stabilizovala, chytí se Pána Dobra.

"Znáš její důkaz?"

Fanka mává volnou rukou dýkou a je ochotna provést jakoukoli šílenost, pokud se nedozví odpověď.

Go aggro: Fanka:2D6+1 → 6(4 +1 + 1)
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy

PánDobra

Příspěvek od PánDobra » 6. 2. 2019, 21:49

.... v ponorce, mezi zvětšujícími se vortexy chaosu ...

Gwílo a Fanko

jak jste se obě vrhly proti Pánovi Dobra, ponorka, která doposud mířila jen přibližně skrze jeden z vírů, zamířila si to přímo doprostřed.

Pán dobra se postaví a ledabyle a s naprostým nezájmem o sebe odstrčí Fanku stranou se slovy:

"Fanko,

na to budeme mít spoustu času později, tady Gwiliethel má mnohem důležitější věci na srdci".

Potom skloní hlavu ke své otevřené knize. "Moment, moment, musím si ještě něco zkontrolovat. Dovolují Pravidla, aby se jedna z postav stala Mistrem obřadu a Mistr obřadu postavou?"

Rychle prolétne stránky ...

PanDobra:2D6+2 → 12(6 +4 + 2) # Lawbringer
• You make an exception for them and they have no blame.

.... a dodá: "Ty jsi ale stejně specifickou postavou. Zrozená z DOBRA a ZLA, navíc jsi tak nějak - druhá generace - nejspíš budeš mít výjimku."

A s těmito slovy ponorka prosviští středem vortexu a její vnitřek zalije oslepující šedorůžový záblesk.

Gwílo,

zatímco se tvé tělo rozpouští a vsakuje do šedorůžového metaprostoru, cítíš, že se věci mění. Síla, kterou jsi před chvílí jen ochutnala, ta síla, která ti umožňuje si hrát s osudy ostatních, ta tě najednou naplnila úplně.

A šedorůžový metaprostor, který jsi doposud pouze navštěvovala, se stává tvým domovem.

Gwílo,

vyměnila jsi si role s Panem Dobra. Odteď jsi ty naším Mistrem obřadu a Pán Dobra se stává obyčejnou postavou.

Nezapomeň, že s velkou silou přichází také ...

... velká čuřina.

Fanko,

jak se šedorůžově zablesklo, oslnilo tě to a jak s sebou ponorka cukla, spadla jsi na zem. Dýka skončila kdoví kde.

Když ses konečně probrala, stojí nad tebou přátelsky se tvářící starší muž s dlouhým bílým vousem, zářícíma očima a knihou pod paždí.
Obrázek

Po Gwíle není ani památky. Muž ti podává ruku a zatímco ti pomáhá se v neklidně se houpající ponorce zvednout, také ti vrací upadlý nůž...

PanDobra:2D6+3 → 10(5 +2 + 3)# Help Fance s tím Go Aggro,

Zeptá se tě:

"Fanko,

co že jsi to předtím říkala? Určitě si o tom ještě podpovídáme, ale proteď - maelström chaosu se zvětšuje. Co budeš teď dělat? Vlastně ... co budeme teď dělat? Co se vlastně v těhle situacích dělává, když máš tělo a ... jde ti, ehm, nám, ... tak nějak o život?"

Volím,

Give you something they think you want, or tell you what you want to hear - příslib, že hned jak se dostaneme z téhle šlamastiky, tak se k tomu můžeme vrátit.
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci

Gwilwilethel

Příspěvek od Gwilwilethel » 7. 2. 2019, 09:30

Jupíjou! Tolik kamarádů na hraní! A co všichni dělají...? O-) :lol:

Hele, strejda Doragon! Si tu jen sedí, čumí a hryže si tu svojí fúúúú zeleninu. Toho nechám sedět. Trpaslíčci s Khazad Gunud tu zalézají pod zem, tak ty tam taky nechám zalézt. A v Khazad Gunud je teď klid, tam chcíp pes. :D

Tetka Fanka! Tak ta má teď dost legrace s Pánem Dobra, nebudu je tam v té ponorečce zatím rušit, hihi. :wink:

Tetka Tetka - a kde všude tu je :eyecrazy: Kousek je na procházce s i dětičkami - ty jsou tak čanané. Nechám si je na potom. :)
Kousek si tu hraje na Troskách - a tam jich ale je! No jůva jůva. A králíci tam jsou, goblínci, tetka Tharuška nenápadná, hehe! Tak ale jsou tam, panenky moje fešné, hezky posazené. Chválím. 8)

Strejda Igůrek! Jak si pěkně hraje s goblinky, to je roztomiloučké! To se mi moc líbí, jen ať si hezky hrajou. $D

Strejda Pietro. Kulišák si tu povídá s rytířkem hezoučkým nablískaným. To se mi taky líbí, nechám je tak :P

No mám to ale krásné kamarády! :clap:
Snad jsem žádného nepřehlédla. :think:
Artefakt, avatar, pátý element zrozený za velkého běsnění slezinové metamagie, dívka vytrhnutá skrz čas a prostor herních vláken.
Deník postavy

Gwilwilethel

Příspěvek od Gwilwilethel » 7. 2. 2019, 15:49

Jů, to je žůžo, tolik kamarádů a dalších hraček! :lol: Všude se něco děje, tak to má být! 8)

Jéva, jenom tady v hoře zůstal jeden smutný skřeťáček, se kterým se nikdo nechce bavit. Tak s tím se musí něco udělat!
#MC #newexperience #citiseodhodlane

Jenže ona je tu všude ještě tma! Vždyť on se nám tu zasekl ještě dříve, než jsme se strejdou PéDéčkem prohodili místečka. To on by se mohl zlobit, že si s ním hraju takhle asynchronně, na kauzalitu, na tu on je pes. :wink:

Tak šup šup, ať ho mám hotového. Koho tu má poblíž na hraní? Trpaslíčky? Tak ti jsou jasní :)

"Ehm, inspekce práce? Od skřeta? Vy tu přece tady děláte přímo pro Doragona, že?
DOBRÁ, provedeme vás celým pracovištěm. Tady máte helmu a snad jste si s sebou vzal svačinu, bude to delší procházka."

Tettigono, trpaslíci vezmou Graukukhoppase na inspekci, která trvá až do rána. Za úsvitu rozumí důlní technice a těžebním procesům lépe, než kterýkoliv skřet kdykoliv předtím.

Ták a ráno raníčko, přihopsá k uondanému skřeťáčkovi ten slaměný panáček, se kterým si chtěl v noci popovídat. Jé, to bude sranda. To je přece ten samý, se kterým na sebe už předtím ve Hvozdíkově koukali tak krásně, to jim z toho uděláme VŠL! Páč každý dobrý příběh je přece hlavně o lásce. :kiss: :kiss: :kiss:

Slaměný panáček Laaki se i ráno motá okolo zřídla DOBRA. Nejvíc ho zajímá DOBRO jako takové a způsob, jak s ním trpaslíci zacházejí. Vypadá smutně. Když uvidí skřeťáčka, široce se na něj usměje:

"Vida, příteli? Stále na sebe narážíme, není-liž pravda? Taky jsi tak fascinován samotnou koncentrovanou přítomností DOBRA a ZLA v kraji? Je to něco úchvatného. Něco, co ani nejmocnější Evilón nenabízí.

Poslyš, nemapatuji si přesně, jsi ty jeden ze skřetího doprovodu, který zdejšímu náčelníkovi pomáhal na jaře ve Vysoké s, ehm, výrobou té dívky? Gwilwilethel jí říkáte, že?"

Hihi, jsem důležitá :oops:

"To byl vskutku impozantní kousek. Sám bych si tuze přál tento experiment zopakovat. Dívka vzešlá z chaotického mísení elementů - to se přecejen nepodaří každý den!"

Tettigono, Laaki má v plánuse ZLEM a DOBREM zopakovat Doragonův experiment.

"Tahle válka mi totiž vzala něco velmi cenného. Nevadí ti, že se ti takto svěřuji? Nevadí, skvěle. Válka mi vzala dívku, kterou jsem potkal právě ve Vysoké. Byla - no byla prostě úžasná, co ti budu povídat! Myslel jsem si, že jsem konečně nalezl svou královnu. Ale co vtrhla vojska do kraje, slehla se po ní zem."

Tettigono, Laaki cítí upřímný smutek ze ztráty milované osoby.

"Netoužím teď po ničem jiném, než tu dívku najít a znovu pomil... políb... inu, obejmout. Poslyš, nemohl bys mi poradit? Jako jeden ze skřetů určitě víš, kde si Doragon schovává své poznámky? Nechci mu nic vzít, jen nahlédnout. Kopírování nápadu přece není krádež. A až se od něj naučím ten správný postup a opět se s mou nejmilovanější Tettigoničkou shledám, zaslouženě se ti odměním."

Tettigono, pokud chceš s Laakim spolupracovat, stačí mu pomoct s nalezením a/nebo vytvořením Tettigony.

Co uděláš dál?
Artefakt, avatar, pátý element zrozený za velkého běsnění slezinové metamagie, dívka vytrhnutá skrz čas a prostor herních vláken.
Deník postavy

Tettigona

Příspěvek od Tettigona » 7. 2. 2019, 16:15

.... Graukukkhoppas v Khazad Gunud ....

Nechápu, kde se mi v hlavě vzala myšlenka na to, že to, že jsem se s tímhle chlapíkem vyspal bude nakonec užitečné. Jsem si jist, že jsem nikdy nespal s žádným skřetem mužského pohlaví, natož pak s člověkem. Nebo bohem. A ohledně přitažlivosti seržanta už jsem si také duělal jasno. Tak jakto, že se mi teď vybavují jasné vzpomínky na to, že se tenhle seveřan svléká, narahuje svou ruku, hladí má ňadr.....

Tetka! To ona s ním spala. A pak se, kdoví proč, ukryla do mého těla!

Nicméně, když je teď tetka ve mě, tak by určitě dalo toho využít. Zkusím na moment zavřít oči, a až je budu otevírat, uvolním se. Třeba si je tetka bude moct půjčit.

MarkyParky:2D6+1 → 10(3 +6 + 1)#GrakukCool # Bohyně
* Laaki pozná ty nesmírně přitažlivé oči.
* Laaki slyšel šprochy o tom, že Tettigona byla před svou smrtí polonehmotná, a proto koutku duše doufal, že destrukce jejího těla nezahubila její duši.
* Laakiho srdce poskočilo tak radostně, že mám +1FORWARD.

"Víš, možná bych věděla, jak to udělat, abych byla zase s tebou," slyším jak moje ústa mluví, a najednou mám úplně jiný hlas. Něco mě nutí zvednou ruku a pohladit svým pařátem toho muže po tváři. Co jsem to udělal? Ona si půjčila víc, než jen mé oči?

"I mě se ta noc líbila, a ráda bych si ji zopakovala, ale by se to mohlo stát, musíš mi nejprve pomoct tu část mého já, která se usídlila v trochu lepším těle. Nebo - ještě lépe, všechny tři části mého já ..." pronáší tetka mými ústy dál a má morda se křiví nejprve do úsměvu a pak se začíná špulit.

MarkyParky:2D6-1+1 → 6(1 +5 - 1 + 1)#GraukukHot # Seduce

A já doufám, že on se kouká jenom do těch očí, protože já vím, že nejsem fešák ani podle skřetí estetiky ...
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Gwilwilethel

Příspěvek od Gwilwilethel » 7. 2. 2019, 16:57

... Graukukkhoppas v Khazad Gunud ...

Fúúúúj, kdo by se chtěl muchlovat s takovým bakaným skřeťákem! Vždyť tohlencto je strašně DIVNÉ. :roll:

Hihihi, no kdo jiný, než DIVNÝ Laaki :lol: Muuuuck :kiss:

Tettigono, Laaki je trickster a ti se nemění - seduce je na WEIRD a na to má Graukukkhoppas částečný úspěch. Co uděláš, abys to dotáhla do konce?
Deník postavy

Tettigona

Příspěvek od Tettigona » 7. 2. 2019, 17:38

.....Groukukhoppas v Khazad gunud ...

Už jsem si myslel, že budu mít traumatizující důvod k opětovnému rozebírání vlastní sexuální identity, když v tu chvíli se z mých úst tetky hlasem ozvalo ještě: "... navíc teď máš skvělou příležitost si to vyzkoušet i obráceně. Jsi přeci trikcster ne? Jde to přeci zařídit i tak, abych měla radost já, měl jsi radost ty a měl radost i tady můj hostitel...."

A o okamžik později už jsem se válel na zemi v pěkném vášnivém boji o to, kdo bude nahoře, s pořádně rozparáděnou skřeticí.

Vyspím se s ním a on mi pak pomůže najít zbylé části Tettigony.
Zároveň ve svém sex-move volím:
• Your psyche fixes upon theirs. Next time they improve, mark experience.

Gwílo,

ty jsi říkala, že se teď bude hrát podle tvých pravidel, viď? Já vím, že Laaki je NPC a tak u něj nikdy nehrozí level-up. Ale Pán Dobra tu teď není, aby nás zkontroloval, jestli hrajeme úplně podle pravidel, takže mezi námi - ty něco vymyslíš, abych ten EXP dostala, viď?

Tvoje tetka Tetka, mrk mrk.

Když je po všem, otřepu si prach a špínu na své Rhugh-byové ústroji. Člověk by neřekl, že ty chrániče se budou hodit i pro příležitosti, kdy na sebe bůh sice vezme podobu skřetice, ale tak nějak si ponechá svou sílu a usmyslí si, že on - teda ona - bude nahoře.

"Ještě než vyrazíme, mám tu nějaké povinnosti," sdělím mu/jí a popadne mě úleva, protože zjistím, že opět vládnu svými ústy, "ale ty můžeme vyřídit u východu z podzemí."

U brány se otočím k trpaslíkovi držícím hlídku a povím mu: "Až se Doragon vrátí, vyřiď mu, že Laakiho úmysly se s těmi jeho nijak nekříží a že se nemusí ničeho bát. A že jsem ho odvedl."

Pak se zamyslím, prohlédnu si pupkatého strážce a připomenu si druhou věc, co jsem Doragonovi slíbil. "A taky si myslím, že tyhle hlídky ve stoje, kdy se jen opíráš, ti úplně nesvědčí. Jako jmenovamý mini-mistr výchovy v DOBRÁ těla v Khazad-Gunud nařizuju nyní, aby hlídka před vchodem namísto pouhého postávání nabudouce pochodovala na střídačku sem, a tam, a sem, a tam. Uvidíš, že když to budeš poctivě dělat a tahat u toho tuhle těžkou zbroj, tak si budeš moct za dva tři měsíce pořídit novou, hubenější."

Beru +1EXP za to, že jsem dokončil špehování a i ohledně trpošů svědomitě vykonávám svou mini-misterskou práci.

Když jsme už dost daleko od brány, mimo dohled, abychom nepřišli do řečí, dloubnu do Laakiho a pronesu: "Už se můžeš proměnit zpátky. Něco mi říká, že za malý moment se setkáme s druhou částí mého .. teda jejího ... já."

Jako potvrzení mých slov, donese se k nám rytmický dětský zpěv.

.....na cestě mezi eAdagobel a Khazad Gunud...
Pochodová píseň, kterou seržant Jesil naučil děcka, aby jim cesta rychleji utekla píše:
Jedna a dva
a tři a čtyři
a pět a šest
a sedm a osm
a devět a deset
a klobouk a hůl
a chleba a sůl
a Tettigona.
Dopředu dozadu na bok a zpět.
Seržant Jesil Cerkige, skřet Graukukhoppas, kopa dětí a Laaki se setkají v zátočině cesty, a než si všechno odvypráví a vysvětlí, na chvíli si je tu odložím.
Paní lesa

Tettigona

Příspěvek od Tettigona » 7. 2. 2019, 18:09

..... na Troskách v Trůním sále .....

Kobylka upřeně hleděla na druhou princeznu, sedící přímo proti ní na opačném konci sálu. Co tady sakra tahle dělá?

Tharagavverug má vedle sebe, to si byla jistá, takže v tom případě ta na druhé straně musí být podvodnice!

Vnitřní hlas Kobylce našeptával, aby si prostě stoupla a řekla to naplno, tak jak to je a vyzvala lidi, ať Gertrudu zlynčují. Lidé prý mají tendence moc se nedívat, kdo je vlastně vede, když mají právoplatný důvod k lynči.

Ale Kobyla tušila, že v téhle společnosti by něco tak hrubého nebylo na místě. Bylo by lepší, kdyby se přiznala sama. Nebo alespoň s pláčem utekla.

Kobylka probodávala Gertrudu pohledem a moc a moc si přála, aby se to stalo.
MarkyParky:2D6+2 → 5(2 +1 + 2)#KobyloWeird # Uhrančivý pohled - Direct brain whisper projection

Nechce mi někdo pomoct? :)

Pokud ne, tohle by asi měla odehrát hrozba Císař Evilón ... a tedy je to na dotaz v MC vlákně.
Paní lesa

Tettigona

Příspěvek od Tettigona » 7. 2. 2019, 19:59

.... seržant Jesil a skřet Graukukhoppas na cestě ....
dlouhý seznam hříchů a křivd, které je třeba odčinit, sepsaný seržantem Jesilem někde cca uprostřed píše píše: .
..
...
vykradení Fančiny laborky
...
..
.
Seržant mi ukazuje nějaký mluvící papír a já se na něj ani nemusím dívat (stejně neumím číst) a vím, co tam je. Už od podpisu smlouvy s Doragonem mám pocit, že bych měl konat víc DOBRA a napravovat stará ZLA a zřejmě si v tom rozumíme.

A musíme být vždy připraveni to tak udělat.

Za level-up si Tettigona vzala Bonefeel. Dvoutřetinová Tettigona toho dokáže víc, než dvě jednotřettinové.

MarkyParky:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)#Tettiwierd
Držím 1.

Zůstaneme ještě chvíli odložení na cestě.
Paní lesa

Tharagavverug

Příspěvek od Tharagavverug » 7. 2. 2019, 20:41

...Blatno...
"Vojsko, vztyčte praporek, odcházíme!" zahaleká Monolapis a máchne mečem k západu.

Když se i s vojskem posunou mimo dohled Blatna, zeptá se Pietra: "Kdybych tě teď nechal běžet, kam bys šel?"

Vojsko se přesouvá k Troskám tak, aby Dobromilova armáda ovládla cestu z Jasnova až bezmála ke Strážné. Zastaví se před tím, než by se srazili s nějakou významnou silou Evilóna.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Tharagavverug

Příspěvek od Tharagavverug » 7. 2. 2019, 21:58

... na Troskách ...
... v trůnním sále ...
Ignorujíc houstnoucí atmosféru a usazující se velmože, posadí se pravá Tharagavverug vedle Doragona: "Je to dobré?" zeptá se. "A jak se to jí?" ještě dodá, ale nečeká na odpověď, zakousne se rovnou doprostřed klasu, podá dva krajní kusy zpátky Doragonovi a snaží se vychutnat prapodivnou texturu jídla. Tharagavverug Kobylce nebude zkoušet pomáhat.

Po zacinkání na skleničku se sálem rozlehne ušlechtilý hlas princezny: "Jako vládkyně Trosek mám tu čest přivítat všechny, co přišli ve věci lásky, ne války, tak jak je dobrým gobliním zvykem" pronese Gertruda, krátce se zarazí, a pak pokyne goblinům, kteří začnou roznášet pokrmy. "I když je vás zde tolik, pouze jeden z vás může získat mé srdce. A hrad. A armádu," dodá, a stydlivě sklopí oči. Vládci dostanou honosné číše, začnou se narážet sudy ještě od Pietra. Doragon dostane granátové jablko.

Goblini mimo jiné donesou číši čistého Dobra Dobromilovi a ZLA Evilónovi.
Úplatek, -1 a -1 MOC, Gertruda chce, aby tito dva jevili zájem právě o ni.

... pod trůnním sálem ...

"Nahoru přijde jenom večeře, co si vařili paladini pro sebe, to si pohlídám osobně," máchá naběračkou kuchař, "jestli chceš spravit pajšl někomu jinému, posluž si. Ale pak zbytek vrať, jestli to Gertrudě nevyjde a jestli přežije, potřebuje z něčeho vařit svoje vyhlášené chilli."

Igore, jestli chceš otrávit někoho mimo trůnní sál, tak si hoď na Solfernův tah. Goblini ti podle popisu můžou zkusit pomoct nebo uškodit, uvidíme.

... ještě hlouběji pod trůnním sálem - v hladomorně ...
Navzdory nebezpečí, Tharaskal:2D6+2 → 8(1 +5 + 2)#cool
Bez pomoci se z hladomorny dostane jenom jeden z těch dvou, a bude to: Tharaskal:1D2 → 1(1)#1-ťoupas, 2-Grišňák

"Otče."
"Synu."
"Otče!"
"Synu!"
"Tak přece nezahynem, otče, nápad ohnout vlas od Tharagavverug, jejíž lokna se zachytila v mé modlitební knížce, a odemknout naše okovy, nás zachránil!"
"Tebe snad, drahý synu, ale já zde stejně zhynu, mé srdce pukne žalem."
"Copak není jiné cesty ven?"
"Není. Vydej se příliš úzkou šachtou větrací vzhůru, vyznej dračici svou lásku, obměkči srdce tvé matky, a jestli stihneš obojí, tak obojí!"
"A ty dveře, které sem vedou?"
"Ty nemají obvyklý mechanismus a jsou chráněny před běžnými kouzly."
Když Ťoupas z úst svého otce uslyší rozsudek nad touto situací, krátce posmutní. Pak se ale nechá zesláblým Grišňákem vysadit a začne šplhat vzhůru.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

pietrovonholzkladde

Příspěvek od pietrovonholzkladde » 8. 2. 2019, 09:00

...s Monolapisem kus od Blatna...
Velitel mi položil náhle po tichu mlčení otázku. 'kdybych tě pustil, kam bys šel'... "Kam?" ticho. "Kam, pane rytíři?" zopakuji se. "Nejprve bych ti řekl, že bych utíkal jak o život a vzal armádu a vytáhl na tebe a ztrestal tě. To by udělal synek vychovaný upírem Holzkladdem. Ale Pietro, řečený Petr z Blatné by se nejpíše vrátil ke svému lidu a zjistil, zda se mu nic nestalo a zda je ochráněn. Jsem pane teď na vážkách. Ano již nejsme ten ZLÝ upír, jsem nešťastný člověk, co je rozpolcen, láskou ke krvi a mladým slečnám či jinochům..."

Rytíř se oklepal odporem asi.

"ale nyní jsme měl takový zvláštní okamžik při měsící v noci a viděl jsme šílené věci a viděl jsme, že jsem nebyl takový pán a ochránce jak si lid žádal a způsobil jsme desítky smrtí a jsme vinen. Jsem vinen, pane rytíři...

v plném rozsahu jsme vinen ze zanedbání péče o poddané a tak čekám trest. Možná nespravedlivý, ale trest. Již jsme smířen se situací. Pokud jej musíš vykonat ty věřím v rytířskou hrdost. Dokonce je možné, že ke mne chováš osobní zášť, proto tě žádám o čistý JOBův úsudek.

Žádám o odpuštění za ty nevinné duše a odpověď tvoji. Co bych měl dělat?"

Monolapis?
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy

Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“