[Hra] Sezení IV. - Válka

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Zamčeno
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

...Trosky...
"Panéééé..." zoufale křičí upírky, prskají a brousí si drápy. Je to jasný podraz od těch mrch zelených a ještě tu dělají, že hledají a je jim to líto. Tohle bude někoho strašně mrzet. Trpaslíci chátra jedna proradná se balí a jdou někam na sever. Sakra mělo se jít na jih.
Dilema kapitánky. Podle rozkazu Pietra by měli držet hrad a pořádek v něm, ona je teď velitel, ale její chladné srdce říká, že bez její pomocné ruky se ten somrák Pietro ani neutře na zadku. Navíc Grahamida už ho měla více než dlouho pro sebe. Je to přeci proti upíří zásadě být monogamní. Proč vlasně po něm tak ty ženský šílí? Není ani moc hezký, vypadá jak slizká emo mánička, co si dala koksík, ale když ženu políbí to je jak božský dezert. Najednou ztratíš půdu pod nohama a když jsi ještě živá tak i litřík krve...

Bude zuřit, je to jasný, ale vyrážíme za ním. "Gertrůdo," otočí se na gobliní velitelku, jako sobě rovné, "máš to tu na povel, Pietro se brzo vrátí." Otevře víko pohřebáku a uvelebí se v rakvi. Odjezd. Ale kam... Zkusíme to do Ústraše, snad to nebude taková zajížďka.

Jak tak sedím, drnc. Výmol. Víko spadlo na rakev a já jsem uvězněná. Cítím se divně. Hučí mi v hlavě a mám mžitky. Náhle mě pohltí chlad a vír temnoty.
otevření mysli.. pietro:2D6+2 → 12(6 +4 + 2)#weird - oyb

...U Reka...
"...Ty jedno duté na nervy jdoucí hovado, ty palice vyhulená... dobýt bez gangu Rek nejde, jsem se měl napakovat. Kurva drát, kde to jsem..." Zírá na nás snad dva tucty očí. Jsme U Reka. V lokále. Ticho. Ticho hrobové. Ticho mrtvolné. Ticho před bouří. Řev. Stojíme a oni vypadají, že nás snad zabijou.

"Dámy a pánové, poddaní moji drazí. Dneska máte šťastnou hodinku. Navštívil vás na své inspekční cestě váš nový vůdce, váš budoucí vladař tohoto kraje. Sám veliký von Šmaus..." nadechnu se.
"Zde můj asistent vám nyní ukáže jaký blahobyt vás brzo čeká. Prosím dámy a pánové, sledujte moji ruku..."

Snaha o hypnozu rozzuřených návštěvníků reka.
pietro:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#hot - hypnotic
* PD...

Právě mě zasáhl kus nějaké staré flaksy. Vypadá to na krušné chvíle...
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... v Lese u tajemného kamene ...

"Tak tohle je jasný obětní kámen. Není pochyb," prohlásí do ticha Dughal sebejistě.
"Jak jsi ta to prosímtě bez jakýchkoliv informací přišel?" ptá se Jirak nevěřícně.
"Měli jsme podobný ve Hvozdíkově. Vypadal stejně. Jen byl rozleptaný a byli na něm vyrytí goblini. A taky malý drak. Byl to ten samý kámen."
"Na tomhle kameni ale žádné rytiny nejsou, Dughale," nenechá se Jirak odbýt.
"Tady žije zvěř a ta neumí vyrývat. Proto na tom kameni rytiny nejsou. Pořád je to ale ten samý kámen. Obětujeme krev."
"Tak to by byla pěkná blbost, Dughale. Žádná krev!"
"Myslíš? Budeme hlasovat. A uvidíš. Jsme na důležité výpravě a musíme něco obětovat. Já obětuji krev. Říznu se do dlaně a bude."
"Proboha, jen to ne!" skoro vykřikne Jirak. "Kdes to viděl, do dlaně? To bys ani nemohl chytit zbraň. Když chceš krev, píchni se třeba do paže. Ta se rychle hojí a nebabráš se s ní v bahně, snížíš tak riziko zánětu."
"Ty mě vůbec neposloucháš. Posloucháš mě vůbec? Já bych řekl, že ne," poví Dughal a rozřízne si nožem ruku. Nechá krev stéct na kámen, suverénně se usměje a omdlí. V Lese se jinak nepohne ani větvička.
"Vidíš?" Vůbec nic se nestalo!" prohlásí Jirak vítězoslavně. "Dělal jsi to úplně zbytečně. A kdo je tu teď za blbce, co?"

Trpaslíci polijí Dughalovu ránu kořalkou. Do noci se rozléhá vřískot. Jirak sebevědomě vyráží jako první dál do hlubin Lesa.

Pokračování příště.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... na Blatech ...
Monolapis si zabahněnýma rukama protře oči. Díky tomu se mu přestane zaschlé bahno loupat do očí a jeho bahenní maska získá zpět léčebně-maskovací vlastnosti.

"Byl jsem vyslán ve věci lásky. A druhotně zmapovat území nepřátele," chystá se Kobylku odbýt Monolapis, ale pak se mu včel a ženy pod nimi zželí.

"Nu dobrá, myslím, že s tím můžu začít i tady."

Rytíř pozvedne meč, jeho kůň se začne brodit k ležení nepřátelské armády.

"Který degenerát velí tomuto bordelu na ..." zvolá ještě z dálky Monolapis, pořádně se podívá, a dodá: "... na rašelinových polštářích, co jsou lehčí než voda?"

Odhad osoby, Tharaskal:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)#sharp
Jak přimět Ftipálka, aby poslal své jednotky do útoku proti Dobromilovi? Čím Ftipálka vytočit do běla? Monolapis drží jeden.


Vojáci jenom zavrtí hlavou, podívají se na sebe a pak si každý na čele označí symbolem bahenní ruky, čímž se jasně odliší od Monolapise kráčejícího bahenní pěšinkou vpřed. Vojáci si povzdychnou a lehnou si do bahna.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

... muži v první linii v pásmu kopců na jižním okraji blat ....

Zrovna jsem se vrátil z hlídky. Je krásná noc, měsíc svítí a ozařuje lesknoucí se hladinu bažiny. Bažiny, ve kterých zítra za svítání umřeme. Hodně z nás umře.

Kluci to ještě neví, ale já moc dobře slyšel našeho seržanta, když přijímal rozkazy. Za svítání úder na předsunuté síly blata a do večera být v Blatnu. Rozkázal to prý sám generál Jirak, než se vydal na sever na průzkum s nějakou krollicí. A protože se ještě nevrátil, tak to tak nejspíš zůstane.

Opravdu se děsím okamžiku, kdy se budeme v těžkých zbrojích brodit bahnem vstříc nepříteli.

A tak se modlím k JOBovi, aby udělal zázrak. Aby přiměl nepřítele ještě v noci, ozářeného měsíčním světlem, zaútočit na připravené linie našich lukostřelců. A my je tak dokázali smést dřív, než budeme muset zítra vyrazit do bláta.

Jenže to by tu muselo být něco cenného, co by se nepříteli hodilo. Z toho, co jsem viděl na hlídce, to vypadalo, že se zdá být plně spokojený na malém ostrůvku uprostřed blat. Cosi tam kutí a na jih se nemá....

Tharagavverug,

Ftipálek se sice snaží na ostrůvku dostat k DOBRU, ale utíkají tam jen slabé pramínky, vytahované na svět kořínky rostlin z Jaguliny zahrádky. Kdyby si myslel, že na jihu získá přístup k většímu množství DOBRA, zcela jistě zaútočí.


Čím víc o tom ale přemýšlím, tím méně se mi ten nápad zamlouvá. Velitel nepřátel je prý šílený a jeho muži jakbysmet. Má prý strašlivý a krutý smysl pro humor a dokáže svými ukrutnými vtípky rozsévat zkázu a teror.

A navíc se prý strašlivě rozčílí, když se někdo směje ve chvíli, kdy by se smát neměl a nesměje ve chvíli, kdy by se smát měl. Alespoň podle jeho názoru.

Ftipálka do běla rozčílí buďto přítomnost smíchu, když jej nechce, nebo nepřítomnost smíchu, když jej vyžaduje.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

.... v hospodě ...
Toho večera ještě zábava neskončila a Hoblová uslyšela ještě mnohé, třeba i bleskurychle složený sonet barda Třeskopíka z družiny krále Dobromila:

I skočila se veselice,
a nastalo ticho tichoucí,
neb nenechala tu ani střevíce,
králova nevěsta budoucí.

Však pozvedl hned náladu,
v sále nový, zvučný hlas,
to Pietro, pán ze hradu,
a k zábavě byl důvod zas.

Ten náhlý bavič však nebyl příliš nadaný,
když dovolil si značný úlet,
a nazval krále svým poddaným,
však - jako vždy - DOBRÁ byla Dobromilova vůle:

"Ty musíš teď sloužiti koruně,
bys prokázal že myslels' to nevinně."


Pietro,

král Dobromil velkoryse přešel tvé oslovení jako ne úplně dobrý, ale pokus o vtip, a svým královským charismatem a autoritou ti učaroval.

Drží na tebe 2 HOLDy.

Dokud je drží, nesmíš vůči němu být nepřátelský a musíš se chovat jako spořádnáný poddaný (nebo alespoň přiměřeně podlézavě, jak je u dvora zvykem).
Můžeš se každého z holdů zbavit tím, že:
- Králi (nebo jeho armádě) dáš něco (přiměřeně významného) dáš
- Králi (nebo jeho armádě) budeš sloužit jako jeho oči a uši
- Budeš bojovat po za krále (nebo v jeho armádě)
- Uděláš něco, o co tě král (nebo jeho armáda) požádá.

Král Dobromil tě také s pomocí těchto holdů (rozhodnutím PánaDobra) může inspirovat (dát ti +1 k nějakému hodu), nebo tě naopak budou rozptylovat myšlenky na něj a nějaká činnost se tak pro tebe stane nebezpečnou (DSuF).
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tharagavverug »

... poblíž Strážné ...
"Sním, či bdím, toť Ťoupas!" Zvolá goblin doprovázející Doragonovy trpaslíky.
"Jak se hrdě nese!"
"Jeho drakokrokodýling jako by se ani země nedotýkal!"
"Sláva, provolávejme mu slávu!"

Goblini ale slávu neprovolávají, nervózně se dívají na trpaslíky, jestli proti tomu nic nemají.
"Můžeme?"

... v Evilónově předsunutém ležení ...
Zcela ztuhlý strachy projíždí Ťoupas mezi strážemi. Křečovitě svírá otěže svého komoně a snaží se za ně zatáhnout, drakokrokodýling ale nereaguje - otěže jsou zdá se zaseknuté.
Ťoupas proto v orkské zbroji, do které teprve bude muset dorůst, sedí zcela nehnutě a prkenně. Tvář má zsinalou a ruce svírající otěže také z odkrvení ztrácí barvu. Ústa má sevřena v úzkou linku a oči s obrovitánskými zorničkami doširoka otevřené.
Tak projede kolem stráží.
Za sebou jenom zaslechne tiché: "Když troll přijde do doupěte, řekne aspoň (nesrozumitelné)"

Navzdory nebezpečí, Tharaskal:2D6+2 → 10(4 +4 + 2)#cool

Drakokrokodýling se sám zastaví v uctivé vzdálenosti od Evilóna. Ťoupas natáhne svou ručku s oznámením psaným Solfernovým rukopisem a ampulí koncentrovaného ZLA, oba artefakty jsou Evilónovi přineseny jeho sluhy.

"Mrú," pípne goblin.

Ťoupas nabízí úplatek v hodnotě 1 MOC. Tharagavverug by ráda, aby se Evilón ucházel o její ruku, kterou tak benevolentně nabízí, a takticko-strategické pozice, které se pojí s Troskama.

... na blatech ...
Monolapis upře pohled na Ftipálka a pronese: "Má paní hledá ženicha. Mám za úkol pozvat všechny, kteří jsou toho hodni. Z nějakého důvodu jsi mezi takovými zmíněný i ty."

Chrabrý rek se v ten moment otočí k Ftipálkovi zády a začne poškubávat rameny.
"Ty pláčeš?" zeptají se ho blázni.
Monolapis zamítavě zavrtí hlavou.
"Směješ se?"
Monolapis hlavou souhlasně pokývá.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Osadníci »

... .... vojáci, co se vydali na klestí, zahnaní na blata ....

Zatímco rytíř předává fialovozelenému šílenci jakousi pozvánku a začíná se smát, již tvář nepřítele získává barvu tak bílou, že už nepotřebuje pudr, aby zdůraznil kontrast svých rudých rtů. Chystá se vybuchnout vzteky.

"Ty si myslíš, že tohle je ftipný?!? Já ti ukážu, co je ftipný! Na tu oslavu přijedu a ty mě tam osobně dovezeš!"

Tharagavverug,

Monolapis rozpálil Ftipálka do běla a akutně hrozí, že Ftipálek poručí svým mužům, aby paladina chytili a zapřáhli do dvojspřeží vedle jeho koně, do nějakého improvizovaného povozu, který tu sestrojí, aby ho slavnostně dovezl na hrad.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Císař Evilón »

.... u Strážné ...

Strážná se zachvěla. Její pán pozval Evilónova vojska na půdu kolem ní, ale teď byla svědkem předání přímo zvacího dopisu?

Sama mocná Tharagavverug se chce provdat za Evilóna? A on přikývl?

Kde se to zastaví?

Tharagavverug,

Evilón pozvání přijal a dostaví se na hrad.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Dobrodruzi
Příspěvky: 142
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Dobrodruzi »

... ve Strážné ....

"Hele, aniž bychom tahali náhodnou kartičku, co kdyby se nás pokusil Igor oba dva podrazit?"

"No, to je sice dobrý nápad, ale bez gejmmástra a v otevřený hře to stejně nebude žádný překvapení. A nevím, zda se mi chce hrát blbého, jako že Jarik ten podraz neprohlédl."

"Pravda. A navíc je to Igor, ne Solfernus. K němu sedí spíš bezhlavé vrhnutí se do trablů, než složité plány podrazů."

"Už vím! Hned teď a tady nám udělá nabídku, která se neodmítá. On chce být vládcem kraje."

"Hehe, naivka. Jo, to je mu podobné."


"Pravdu máš, Igore. Neznáme zdejší kraj dostatečně, budeš naším rádcem," otáčím se k bezhlavému rytíři ...

"I já to tak vidím, potřebujeme tvé moudré rady a zkušenosti," stvrzuji Igorovi totéž ....

.... a ve chvíli, kdy si spokojeně začne mnout ruce a v duchu si začne představovat, jaké to bude, proneseme "Dáme ti vědět, až jich bude potřeba" a vyskočíme společně z okna.
.... a ve chvíli, kdy si spokojeně začne mnout ruce a v duchu si začne představovat, jaké to bude, proneseme "Dáme ti vědět, až jich bude potřeba" a vyskočíme společně z okna.

Igore,

slibem nezarmoutíš a tak ti Jirak i Lusiel před svým odchodem slíbili, že až kraj ovládnou a rozdělí si ho, opravdu se staneš šedou eminencí.

A pak ti oba vyklouzli z věže.
Dobrodruzi, rekové a hrdinové, kteří se vydávají do kraje za poznáním, dobrodružstvím, poklady a dalším.
Hrozba
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

... v Evlónově předsunutém ležení ...

"Ten skrček na komoni bělobřichém je od vás?" zeptá se poručík Gezecson goblinů uznale. "Ten má panečku kuráž. Tiché provolávání slávy je povoleno. Jednotko, uděláme to taky tak. K poradě, na můj povel, semknout! Návrhy na splynutí s vojskem ZLA předložit!"

Trpaslíci se radí tak intenzivně, jak jen to je v utajení pod rouškou noci možné. Zanedlouho se rozeběhnou po blízkém okolí a vrátí se s plnými kapsami nalezené hlíny, popela a vápna. Vše pečlivě smíchají, rozdělí a zatímco své tváře a ruce patlají na tmavo, vousy si barví doběla.

"Poslušně hlásím, že máme hotovo. Ale co s gobliny?"
"Ty není potřeba maskovat, vypadají zle už od pohledu."

Trpaslíci vykročí do evilónova tábora. Hlídka je zastaví vzápětí.

"Vy jste co zač?" zeptá se jich temný rytíř.
"Jsi snad slepý?" zahučí na něj Gezecson drsně. "Jsme Djúrgáři. Dotáhli nás sem z temných podzemí Otravska a Kurvinska. Máme za úkol podkopat se pod tu věž a unést generála, tak nám nepřekážej a radši podej nějaké lopaty."
"Přesně tak. A neser," dodá vojín Šrajbson.

Advanced DSuF: Sarsaparillos:2D6+2 → 12(5 +5 + 2)#COOL

- Tharagavverug?



... v Lese ...

"Už ses vyřval," zeptá se přísně Jirak Dughala, zatímco šplhají nahoru do korun stromů.
"Ta ruka mě štípe," postěžuje si Dughal. "Když mě přestane špíat, nepovím už ani slovo."
"Ani slovo?" ujistí se radši Jirak.
"Ani muk. Budu úplně zticha," potvrdí Dughal psím pohledem.
"No dobře. Čas sice zahojí všechny rány, ale když jsou zahnisané, je lepší mastička," poví mladý hraničář zkušeně a namaže Dughalovu ruku mazlavým dobře naředěným roztokem trpasličích višní. Koruny stromů zahltí omamná vůně uzeného masa a Dughal si ublinkne.

O chvíli později šťouchá nadšený Dughal do Jiraka loktem: "Vidíš támtu terasu? Z ní je výhled na celou osadu. Uvidíme všechno, co chceme!"
"To je sice možné, ale taky uvidí všichni nás," odpoví Jirak skepticky.
"Já chci vidět všechno a taky uvidím. Opovaž se mne zastavit," zařve Dughal na celý les a vyběhne na centrální plošinu.

Sarsaparillos:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#COOL - DSuF
- Cesta skrz level 2
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Tettigona »

Osobní deník seržanta Jesila píše: Dorazil jsem na kraj Lesa a s deníkem v rukou a děckami za zády přemýšlím, jak asi vstoupit.

JOB ke mě promlouvá, říká mi, že mě provede skrze všechny nástrahy, které tu jsou už po staletí, a že se nemám bát a klidně můžu se vstupem hlasitě zvolat: "Zlato, jsem doma!"

Nerozumím tomu, proč mám volat zrovna tahle slova, ale kdo jsem já, abych zpochybňoval JOBovu vůli. Tak to udělám.
Co se může pokazit?
#Tettigona:2D6+3 → 14(6 +5 + 3)#Help Dughalovi
Doragone,

téměř veškerá pozornost obyvatel bude upřena k halasně přicházejícímu seržantu Jesilovi a pro Dughala a Jiraka tedy bude snazší proniknout hlouběji bez potíží.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Centrální Mozek Zla
Příspěvky: 36
Registrován: 11. 9. 2018, 22:13

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Centrální Mozek Zla »

No ne, ten Dughal, to je postavička.

Měl bych ho ovládnout a hacknout podobně jako Solferna. To by se vládlo kraji!

Ten intelekt! Ten charismatický hlas! Jakmile vyleze na nějaké vyvýšené místo a otevře hubu, tak se do toho pustím ....

Doragone,

chcete-li projít i druhým levelem bez obtíží, můžete využít toho, že pozornost obyvatelů je nasměřována k příchozímu Jesilovi. To ale znamená, že ji Dughal nestrhne zpět na sebe.

Cenou za to tedy je, že Jarik musí nějak zajistit, aby Dughal mlčel.
Centrální mozek zla
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Doragon Raida »

Dughal neudělá ani deset kroků, než mu Jirak skočí na záda a povalí ho do větví. Silnou mečem trénovanou pravicí Dughalovi stiskne ústa a nesmlouvavě mu oznámí:

"Dughale, tady s jedenáctkou jsme se dohodli, že odteď už budeš zticha." Okolostojící trpaslíci se obezřetně rozhlížejí po korunách stromů, ve kterých se začali hemžit nedalekým křikem probraní obyvatelé, a mlčky souhlasně přikyvují.
"My jsme o tom hlasovali. Nás je dvanáct a ty ses zdržel. Takže dle zásad té tvojí démonokracie nás teď musíš poslechnout," culí se Jirak spokojeně.
"Mhhně mhuhmím?" zeptá se Dughal. Jirak mírně povolí sevření.
"Vážně musím?" zeptá se Dughal.
"Ano, to jsou přece pravidla."
"Ale já jsem váš vůdce. Měl bych mít právo veta."
"To je blbost a ne démonokracie," namítne Jirak. "Takhle bychom se přece mohli neustále dohadovat a nikam by to nevedlo."
"Mně se to ale líbí víc."
"Tak si to nech někam pro kamarády, teď a tady ale bude ticho. Jasné?"
"Jasné," kývne Dughal. "Ale moje démonokracie bude lepší. V té budou všichni poslouchat jenom mě."

Skupina se tiše vydá dál.

Tettigona může.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Fanka »

...stále v Posedné s Gwílou ...

Fanka si vyslechne Gwílino afektované prepubertální povídání o bestís, smrtích smrťoucích a čurině a vede ji do ošetřovny.

"Bestís? Proč ne? Jinak neboj, potřebuju hodně vzorků ... a na čurinu taky dojde."

Když dorazí do laboratoře, nedá se tam pro samé dezertéry skoro ani hnout.

"Uvolněte prostor v ošetřovně. Jdu provádět experimenty na zde přítomné!"

Dezertéři se motají, uhýbají, ale stále zavazí.

"Odejděte!"

Dezertéři konečně opustí laboratoř a zavřou za sebou dveře. Během pár vteřin se ozve ťukání, otevřou se dveře a ve dveřích se objeví hlava jednoho z nich se slovy "Nepotřebujete něco, má paní?"

Fanka si povzdechne. Sáhne do police s léčivými rostlinami. Vezme lahvičku se sušeným a rozdrceným dobromyslem a druhou s rozdcenou hadilkou. Obsah obou lahviček vsype do misky, promíchá a vrazí do rukou nakukujícímu dezertérovi. "Roztřídit a zrekonstruovat rostliny do původního tvaru." Pak zabouchne dveře.

"Ti mě tu chyběli. Kde jsme to skončili...jo ta čurina" Podá Gwíle nahoře rozšířenou skleněnou nádobku a pošle ji za plentu.

"A teď se svlékni... ne já se svlíkat nemusím, má fyziologie je tuctová."
"Lehni na lůžko....ne nebude polštářová bitva."
"Zavři oči.....teď ti tam posvítím...poprvé to baf bylo docela vtipné, už ne."
"Teď to trochu štípne, vezmu si jen trochu krve....ty mě taky už piješ krev."
"Necukej se, potřebuji to břicho podrobně prohmatat....tohle nemůže přece lechtat."
"Ještě sliny .... ne není to nuda .... tak zkus na dálku plivnout přímo do lahvičky."
"Neřvi mi do toho, to je stetoskop!"
"Ještě bych potřebovala vzorek stolice, pokud se ti nechce, nevadí, doneseš mi to jindy....ale no tak, to přece bestýs dělají, že si donesou dáreček"

Dobré, můžeš se obléci. "A teď odměna, žes byla tak úžasná a dovolila jsi mi dnes se poučit o tvé tělesné a duševní výjimečnosti, má ......bestís. Ukážu ti něco mimořádného."

"Dej mi ruku." Fanka vede Gwílu k mozku a drží se jí za ruku. Otevře truhlu. "To je co? Dračí mozek! Kdysi mi pomáhal. V okamžiku, kdy jsi se zrodila ty, ale on získal prakticky neomezený přístup k metaprostoru. Je teď příliš mocný a nevypočitatelný. Držím jej tu na uzdě jen díky tomu, že nemá vlastní tělo a je tím pádem na mě závislý. Nikdy jej nesmí získat a nesmí se osamostatnit. Myslím, že umí lézt lidem do hlavy a ovládat je. A nebojí se ani hlav geniálních. Nejdřív jsem začala nacházet ráno náčrty mechanického těla, nejdřív jednoduché, pak komplexnější. Před pár dny jsem ráno začala nacházet i sem tam jednotlivé součástky onoho těla a včera celou ruku. Vždy to bylo rafinovaně skryté, abych to pokud možno nenašla. Pokaždé samozřejmě všechno, co najdu, zničím. Jeho samotného ale poškodit nelze a je čím dál drzejší. Nevím, co by mi našeptal do hlavy, kdybych jej přestala krmit. Pomůžeš mi najít způsob, jak z něj udělat zase poslušného asistenta a blbce?"

Open your brain: Fanka:2D6+2 → 9(5 +2 + 2)
Chci vědět, jak CMZ přistřihnout křidýlka.
Jinak Fanka vždycky používala k OYB či augury mozek, teď používá Gwílu.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Gwilwilethel
Příspěvky: 61
Registrován: 20. 9. 2018, 18:06

Re: [Hra] Sezení IV. - Válka

Příspěvek od Gwilwilethel »

"Núúúdááá," poví Gwíla u truhly. "Tohle není žádný dračí mozek, ale strejda mozek. A není mocný, ale spíš ne-mocný, hihi. Toho se nemusíme bát, v metaprostoru jsem se s ním už párkrát scukla a mám ho doslova přečetnýho. Kámošky fór evá!"

Help Fanka: Sarsaparillos:2D6+1 → 12(5 +6 + 1)#
Artefakt, avatar, pátý element zrozený za velkého běsnění slezinové metamagie, dívka vytrhnutá skrz čas a prostor herních vláken.
Deník postavy
Zamčeno

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti