[Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Doragon Raida

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida » 10. 8. 2018, 14:07

...vesnice pod Khazad Gunud...

"Pššššššt!" zasyčí na Igora Jobouš. "Tady musí být klid. Chlupatec nám právě uspává nosítko. Co vás vytáhlo tak daleko od Strážné, pane Igore?"

Skřet vyleze zpoza rozházených sudů s nedopitým vínem. Prohlédne si obdivně Zmeje, ale jakmile zahléne Jájuse vzadu, okamžitě se schová zpátky za sudy.

"No fujtajbl. Co tu dělá tahle plechovka? Je jich tu víc? No kdyby vás s ním viděl náčelník Doragon, pane Igore, ten by vám dal! Co práce nám dalo se těhle cimprlín z Jasnova zbavit, a vy je dovedete zpátky sem? To nevíte, že jsou na trestné výpravě, na které šíří mečem a silou dobro?" Jobouš si odplivne. "Co si myslíte, že udělají s vámi, až budou mít přesilu? No tohle teda fakt dokáže zkazit odpoledne."

Igore, tohohle skřeta znáš, byl ve Vysoké jako předsunutá hlídka. A jestli ho nějak naštveš, naštveš i Doragona, který očividně není tak mrtvý, jak tvrdila Zubina.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy

Igor Bohatýr

Příspěvek od Igor Bohatýr » 10. 8. 2018, 17:12

"Doragon žije?! Jo, omlouvám se. Potichu. To mění celou situaci. Je to k nevíře, ale když já, tak asi i on."

"A tenhle," ukazuji na Jája, "tenhleten mě dovedl sem. Ne já jeho. Chceš ho kuchnout?"
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Co je důležité...

Doragon Raida

Příspěvek od Doragon Raida » 10. 8. 2018, 17:40

"Kuchnout vojevůdce před soumrakem přináší smůlu", pronese moudře Jobouš. "Jestli nechceš nakrmit Zmeje, tak ať klidně táhne. My už na tyhle věci nejsme."

Jobouš se očividně cítí pevnější v kramflecích: "A klidně pojď dál. Už i před námi vzali nohy na ramena a dokud tu jsi s námi, tak se tím tuplem neodváží otravovat."

"Doragon je dole", poví už osobně k Igorovi skřet a polklepe nohou na udusanou cestu. "Řeší tam něco s trpaslíky. Mezitím se tu můžeš rozhlédnout. Balili se na rychlo a zůstalo tu ledacos zajímavého."
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy

Tharagavverug

Příspěvek od Tharagavverug » 11. 8. 2018, 10:46

... náves Blatné ...
Tharagavverug se zadívá na Grahamidu a děti v náručí. Udělá krok k nim, Grahamida ale ustoupí, přitiskne si děti k hrudi a zahrozí dračici. Dračice se na ni zamračí a odfrkne si.

Dračice se tedy hlomozně otočí, nastaví tlapu Ghtrfklthlovi, pak zamáchá křídly, hrozivě se vztyčí a otevře si tlamu na upíry. Z huby jí začnou kapat žíravé sliny, co zasyčí, když dopadnou na zem.

Go aggro, Tharaskal:2D6+3 → 10(6 +1 + 3)#hard
když upíři nenechají Tharagavverug a Ghtrfklthla odejít, hrozí jim 4+1 area harm; nebo bitka s hodem +1: v tomto pořadí +1,-1, fight your way free
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Tharagavverug

Příspěvek od Tharagavverug » 11. 8. 2018, 11:14

... cestou k Fuchsam Uruk ...
"Zástavit, stát!" zvolá paladin na okraji vykáceného lesa, sundá si svou helmu, položí významně jednu nohu na klackomet a nechá své vlasy prošedivělé z pochopení DOBRA a ZLA vlát ve větru. "Vypřáhněte plazy a připravte klackomet k bitvě! Zlo nesmí zůstat nepotřeno. Staši, na pozice!"
Goblini jedoucí na ještěrech se na sebe poťouchle podívají a za Monolapisovými zády posunky ukazují, že moc žvaní. Když se na ně ale Monolapis otočí, dělají jako by nic.

Špatný terén, Tharaskal:2D6+2 → 10(2 +6 + 2)#cool
Klackomet ještěrky převezly bez problémů po východním úbočí Trosecké hory.

Staš vyleze na kámen, ze kterého má hezký výhled na Fuchsam Uruk, a co nevidí?

Odhad situace, Tharaskal:2D6+2 → 10(3 +5 + 2)#sharp
Jaká je nejlepší cesta dovnitř hradoškoly? Na co si dát pozor? Jaká je skutečná pozice nepřítele?

Je přítomen medium gang 3/1 unruly, small zůstává na Troskách. Zubina, Storong, PD, ...
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Igor Bohatýr

Příspěvek od Igor Bohatýr » 11. 8. 2018, 14:31

...vedle Khazad Gunud...

„Proč bych ho neměl kuchnout před soumrakem? Před soumrakem je i rozbřesk, znamená to, že můžu vojevůdce kuchat jenom v noci?“

Otáčím se na vojevůdce. Asi bych ho měl kuchnout, ale nějak necítím potřebu a stejně mu něco v Jasnově provedou. „Hej, vojáku, padej. Tady nejsi vítaný, něco by se ti ještě stalo.“

Otáčím se zpátky ke skřetovi. „Počkej chvíli, potřebuju vidět tu velkou zelenou věc, co ji tady máte.“
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Co je důležité...

Osadníci

Příspěvek od Osadníci » 11. 8. 2018, 14:33

.... Jájus Gulius ...

Jsem rád, že mě tam nakonec nechce. Svůj úkol zná, vypadá, že svůj cíl hledá, tak se radši stáhnu a budu to sledovat z povzdálí.

Jájus Gulius se stáhne z očí.
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba

Igor Bohatýr

Příspěvek od Igor Bohatýr » 11. 8. 2018, 14:48

...Strážná...

Trpaslík otevřel oči. „Hora, s Horou se něco děje!“ vykřikl najednou. „Musíme tam ihned jít!“
„Já nemusím nic,“ otočil Oleg hlavu od vaření z toho, co mu Strážná dala.
„Ty nikam nemusíš, nejsou to tvoji lidi – navíc ani nevěříš v jediného JOBa.“
„No už jsem se lekl,“ pronesl ironickým hlasem Oleg. „Nemáš tam moc „jediného“?“
„JOB je v zásadě jen jeden, ale mnozí si vykládají jeho slova různě. Třeba v otázce goblinů.“
„A co o goblénech říkáš ty?“
„Je to pakáž.“
„Začínáš se mi líbit. Asi konvertuju.“
„Vážně?“
„Ne.“
„A půjdeš se mnou?“
„Ne.“ Kněz se zamyslel.
„Zaplatím ti.“
„Opravdu?“
„Možná.“
„Teď nevím, jestli mě tohle jídlo udrží tady. I když…“ …mě Igor asi zabije, když ho teď pustím. Jestli žije. Ale ta krollka o něm mluvila. „Fajn, trpaslíku, jdu s tebou. Ale nejdříve se najím.“
„Tobě nic není svaté. Jdu hned.“
V Olegovi hrklo. „Hned?“
„Hned.“
„Už jdu.“ zalitoval oběda, sundal ho z ohně a připnul si opasek s mečem.

Oleg a kněz jdou k Hoře v domnění, že něco trpaslictvu v kraji hrozí nebezpečím vyhlazení. Potká je něco cestou?
Co je důležité...

Doragon Raida

Příspěvek od Doragon Raida » 12. 8. 2018, 10:01

... poblíž Fushaum Uruk...

Storong z úkrytu pozoruje tábor a nevěří svým očím. Vykácený les? Základ hradu? Co jí to jen připomíná? No jo! Postav dům, zasaď strom. A zploď syna! Ten hajzl Doragon si našel jinou! Podrazák jeden. Ale proč se tím Storong vlastně trápí? Vždyť tuhle fázi má ona už dávno za sebou.

Prohlédne si situaci a poví Stašovi:

"Tam vzadu u skal jsou ohrady s wyvernami. Nejspíš se k nim zvládnu proplížit, než mě poznají. A když je pustím ještě před bojem, budou vyřízení. Narvat ty svoje tlusté prdele do sedel, to naši bojovníci umí, ale jinak jsou spíš k smíchu."

DSuF: Sarsaparillos:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)#COOL
- Pomůže Zubina nebo goblini Storong se záškodnictvím?

... vesnice u Khazad Gunud ...

"Proč tě tak zajímá náš chapadlatec?" ptá se už trochu obezřetně Jobouš Igora. "Chceš ho poměřit se Zmejem? Jako třeba goblini by je určitě nechali bít se v kleci a ještě by za to vybírali peníze, ale tohle my teďnemáme zapotřebí. My tu měníme svět."

Read Igor: Sarsaparillos:2D6+1 → 7(2 +4 + 1)#SHARP
- Igore, jaké jsou tvé úmysly?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy

Igor Bohatýr

Příspěvek od Igor Bohatýr » 12. 8. 2018, 16:49

...vesnice u Khazad Gunud...

„No, víš, já tady taky měním svět. Každý ho mění. Třeba já ho měním tak, že pomáhám těm, kteří ho mění a ti zase pomáhají jiným. No a váš chapadlatec taky měnil svět… až ho doměnil. No a ten někdo, kdo pomáhá měnit svět tomu, kdo svět mění, chce měnit ty, co taky mění svět – jako třeba váš chapadlatec, co svět mění - ten je ve světě, co se mění. A protože já měním svět tím, že pomáhám těm, co svět měn tím, že mění svět a pomáhají tak těm, co svět mění, musím měnit, nebo být změněn – a já chci měnit, takže pomáhám těm, co mění svět a tak dále. Někde uprostřed toho měnění je i váš chapadlatec. Chápeš?"

Neměl by to pochopit Necháou to sám,

Interfere
7=5+3-1 (Hx)

On a 7–9, they take -1 (interfere) to their roll

7-1=6 =>miss?
Co je důležité...

pietrovonholzkladde

Příspěvek od pietrovonholzkladde » 13. 8. 2018, 07:52

...dopolední náves v Blatné...
Drak začne vypouštět páru z mordy a ze zubů je kapá kyselina. Přeměřím obludu. Dvacet stop minimálně šířky, 50 stop délky, 15 výšky, teda aspoň pokud se mé zkušené oko nemýlí. Ale tentokráte to myslí očividně vážně. Morální dilema. Momentálně, ale musím ctít vyšší teda menší zlo.

Začínám být divnej. Vesničani nervozně nakukují z oken a neví, zda jejich doposud klidnou vesnici někdo zničí. Začínám mít výčitky za všechno chování a jak trpí nevinní lidé... Možná tohle měla znamenat ta vidina? Jsem jak roztržen ve dvíPodívám se na dračici a pokrčím rameny: "Cestu máš volnou, ale ještě se potkáme. Vždy budu ten, kdo ti bude dělat stín..."

Tharaskal může odletět, pokud nebudou upíři napadeni nezaútočí a umožní volný odlet.
Smrt je jen začátek, moc dobrý začátek. Každý si zaslouží, druhou, třetí, čtvrtou šanci...tak proč né nebožáci v Blatně.
Deník postavy

Fanka

Příspěvek od Fanka » 13. 8. 2018, 19:21

...nad stoupou...

Fanka se zaposlouchá, odhrne si vlasy z očí a rozhlédne se po prázdné chodbě. Zeširoka se usměje na celou jeskyni a hryže si přitom zlostně rty. Podívá se směrem dolů a všimne si, že loužička, kterou vykašlala, i kapky které jí stékají z šatů a vlasů odtékají rychle a způsobně zpátky do stoupy a nenechávají na zemi ani mokrá místa. Pokýve hlavou.

"Zlobím se." Oznámí Fouňovi.

Nakloní se nad stoupu a chvíli do ní zírá, hladina se ale podle všeho už nesnižuje. Fanka otevře truhlu, vyjme dračí mozek a vloží jej do plátěného vaku. Pak přejde k druhé truhličce a přesype mince z ní také do váčku. Oba vaky si přiváže k pasu a sleze opatrně po laně znovu dolů do stoupy. Tam, s tělem napůl ponořeným a s lankem omotaným přes přes nohu a přes rameno, aby měla volnou aspoň jednu ruku, ponoří do kapaliny váček se zlatými mincemi. Počká pár vteřin a váček vytáhne a sáhne dovnitř. I v mizerném osvětlení vidí, že ZLO dokázalo opravdu mince proměnit. Původně zlaté mince změnily svou barvu, vytáhne jednu a z blízka se na ni podívá - orlice s korunkou na hlavě, otočí minci lícem a zaleskne se na ní nápis 1 zlotý. Fanka se spokojeně zatváří, s tímhle se jí bude cestovat po zemi císaře Evilóna mnohem snáze.

Teď odváže od pasu druhý vak a i ten namočí do stoupy.

Open your brain: Fanka:2D6+2 → 8(2 +4 + 2)
Čisté zlo či dobro mělo opravit mé augurovadlo. Změnilo se v dračím mozku i něco dalšího tím nebo je něco jiného zajímavého, co bych měla vědět?
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy

Fanka

Příspěvek od Fanka » 13. 8. 2018, 20:10

Doragon a jeho imitace Ordnungsona:
Intention: 5
Obstacle: 2
3: Provedl jsi něco správně a udělal dojem na okolí.

Léčení jak pravíš.

Doragone, tvá imitace Ordnungsona byla bezchybná, hlas byl k nerozeznání, mírně nahrblé postavení těla také, i to jak sis jakože mimoděk prohraboval vousy bylo perfektní. Když domluvíš, tak se taky spustí nadšené halekání a zasloužilý bouřlivý potlesk, který bych se nebála označit slovem ovace.

Jakmile vyjdeš od doktora, dusá k tobě statná trochu zmateně vypadající trpaslice následovaná malými uplakanými trpasličátky s nudlemi u nosů. Trpaslice se zastaví kousek před tebou, chvíli zírá, v obličeji se jí střídají emoce a pak se vydechne: "Nelhali!" a se zjevně smíšenými pocity tě obejme kolem pasu a trpasličátka se přidají.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy

Doragon Raida

Příspěvek od Doragon Raida » 13. 8. 2018, 21:30

... Khazad Gunud, podzemí ...

Po dohodě s Fankou pálím 1-STOCK a jdu na 6:00. 1-STOCK mi zůstává.

Poplácám ty malé haranty po hlavách. Vlastní skřetí mláďata nemám a tahle jsou jen vypůjčená. Trpaslici vlídně pohladím po vlasech: "Připrav mi, prosím, lehké jídlo ze salátu, ředkviček a rajčat. Jsem tak plný DOBRA, že nic těžšího se do mě už nevejde."

Ještě než domluvím, dorazí neuspořádaně trpasličí ozbrojenci. Ti, kteří to schytali od těžkooděnců, se začnou strkat u dveří k doktorovi. Z ostatních mě jeden příkře osloví: "Ordnungsone, je tu bordel. Dole se hádají jak vytahovat DOBRO, část se tam tlačí za nimi, někteří by radši šli ven sázet ty stromy a většina se z oslav dnešních úspěchů zpila do němoty. Takhle to nejde. Jestli tu rychle neuděláš pořádek, bude to muset udělat někdo jiný."

Odsunu trpasličata za svá záda a vystoupím naproti ozbrojencům. "Tak hele. Prvního, kdo mi bude kecat do vedení, přivážu za koule k jeřábu u ďoury jako protizávaží. Hezky se teď seberete zařídíte postupný návrat na povrch. Protože dole v dole nám pšenka nepokvete. Někdo něco proti?"

Spouštím tah Pack alpha. Chci, aby mě trpaslíci začali poslouchat jako můj gang. Jsou MEDIUM GANG 3-HARM MESSY 2-ARMOR HAND a mají 2-HARM.

- Je to na HARD +3
- Dám will +2 (zbývá 1)
- Intention celkem 5
- Je to žánrová akce Potíže: Doragon bude přečíslen nebo přesílen blížícím se nebezpečím

- Fanko?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy

Císař Evilón

Příspěvek od Císař Evilón » 14. 8. 2018, 07:46

... v hloubi jeskyně, mezi bělostnými krápníky ...

Játy Seskoč sledoval dívku houpající se na provaze a v očích měl slzy. Uběhla už spousta zim od té děsivé chvíle, kdy si krvelačný Les vzal na povel své Paní za oběť předposledního Játy a Seskoč zůstal sám. Po tak dlouhé době v osamělém vyhnanství měl poprvé až dnes naději, že nezůstane sám. Že tato zakrvácená, uvězněná a přesto stále divoká dívka je dostatečně houževnatá, aby se mu stala družkou.

Seskoč doběhl pod dívku právě ve chvíli, kdy se nekontrolovaně řítila k zemi a chytil ji do svých mocných tlap. Podíval se jí zpříma láskyplně do očí, v Játyčtině zavrčel nadějné "Přece nevyhynu!" a odběhl s ní do hlubin své jeskyně.

Tettigono, unesl tě vzácný a možná už i chráněný Játy. Co uděláš?

Obrázek
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba

Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“