[Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Císař Evilón »

... na blatech ....

Ghtrfklthl zahlédl v oku staré dvojnožky slzu, když otevřela dveře a cosi zakřičela na ozbrojence venku. Kdyby ji mohl slyšet a rozuměl by jí, vyřčená slova by říkala: "Tak se tou bažinou třeba udav, já se odsud stěhuji pryč."

Pak se umělý strom dal do pohybu a Ghtrfklthl byl překvapený, když se tomu šílenci na blatech nepokusili nijak zabránit.

Pietro,

Jagula na Grahamidu dala a vzdala se vlády nad blaty. Očekává, že jí někde jinde zařídíte pěknou praxi.

A Ftipálek vás nechal jít.

Co udělá Grahamida?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

...u Blat...
Jagula fakt na mé prosby zabrala. Se zamáčknutím slzy v oku nechala starou bažinu těm otrhancům. Vypadá strašně smutně. Obejmu jí. Spontálně a silně. Cítím jak jí buší srdce rozčílením. "Za toto ti budu vděčná, zařídím ti možnost kliniky pro léčbu u nás nebo v Ústraši. Budeš mít právo vykonávat léčitelství na celém našem území a slibuji, že ti zařídíme ochranu jak jen to bude možné, abych se ti odvděčila za to, že jsi nás zachránila."

Jagule se blýskne v očích. Nevypadá dojatě, ale třeba budeme kamarádky. Domek zabral a začal plavat vodou k bezpečnému domovu. Měsíc se někde skryl, na nebi se pohybovalo to nepřirozené oko a místama se jeho paprsky dělily a zase spojovaly. Tohle nevypadá dobře.

Byla půlnoc, když domek doplaval a dobrodil se bažinama a ostrůvkama k Blatnu. Domov. Bezpečný nový domov. No vzbuduili jsme vesničku a proti nám stojí rybáři s vidlema, loučema a vším. Ani můj obličej je neuklidnil. Štěkali po nás nadávkama, že se sem napakujem, pak že se tu producírujou skřeti s krysama na klackách. To museli být ti tupci, co odmítli se zachránit. Snad jejich kosti netlačí ty magory v žaludcích a jejich maso nenadýma střeva nových hostitelů.

Trošku se uklidní, když Jagula domek zabydlela na kraji a nešla s ním dál. Komický pohled. Rybářské domky, náš dům, Domek na kuřích nohách. Vypakovala mě z chalupy, zavřela se tam s těma čtyřma složkama její omlazující kůry a jen kysele hejkla. Zítra ať Pietro nakluše a nakulí ten recept. Prásk. Dveře se zavřely, domek se zapopelil a začal mručet jak slepice na hřadle.

Na klice byl vzkaz: "Sraz, nutné, zítra ve Vysoké." Dobře bude. Vzkaz snad se zavlnil a jak kdyby kousíček pergamenu s ano zmizel a někam odletěl. Doragone, od Pietra máš pozvánku na potvrzenou jako "Ano". Jdu spát, jsme utahaná navíc mě parádně natekly nohy a chce se mi z toho houpání na vodě zvracet...
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tharagavverug »

... na skále pod Troskami ...
Tharagavverug hrůzně zařve a vší silou se pokusí roztrhnout lanovou síť.

Otočí se na přicházející dvojici, pak se zadívá na hrad a vydá smutné mrú. Při slovech o ukončování hrůzovlády se mlčky dívá do dáli. Vládu krále Dobromila částečně odmítne nespokojeným mručením. Pak chvilku přemýšlí svým plazím mozečkem...

... po chvíli však Tharagavverug hrůzně zařve a vší silou roztrhne ocelovou síť.

Fuck this shit, Tharaskal:2D6+3 → 12(6 +3 + 3)#hard

Dračice sebere všechny své síly a za svého řevu a kvílení oceli síť roztrhá. Pak přiskočí ke hradbám, vyskočí na ně, zaryje se drápy do věže a vyšplhá po jejím vnějším okraji až nahoru. Obtočí věž svým ocasem, podívá se na paladinskou dvojičku, majetnicky obejme svými pařáty věž a vydá hrdelní zachrčení.

Manipulace, Tharaskal:2D6+ → 8(6 +2 + 0)#hot
Tharagavverug chce kompromis. Zůstane na Troskách, nečistí goblini se umyjí, Sue bude moct tahat jenom za provázky a král Dobromil může mít vlajku na své ambasádě. Jako záruku dává ke svému slovu 1 MOC.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Církev JOB
Příspěvky: 127
Registrován: 27. 12. 2017, 15:15

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Církev JOB »

... na Troskách ....
Příručka mladého drakobijce píše: 1. Nelov draka
2. Když jdeš lovit draka, tak ho předem znehybni
3. Když ho neznehybníš, tak ho nenech mručet
4. Když ho necháš mručet, tak ho neposlouchej
5. A když ho poslechneš, tak se nediv
Traragavverug,

paladinové souhlasí s kompromisem. Za splnění slibu z tvé strany budou považovat, když do konce sessiony:
* už neproběhne další útok na hvozdíkov ve jménu Sue (nebo v případě takového útoku prokážeš, že ho na vás někdo narafičil)
* paladini zbudují někde v hradu ambasádu a vyvěsí tam vlajku (což se nebude líbit Sue a musíš to s ní vyřešit)
* a goblini se umyjí (to bude asi vyžadovat PackAlpha)

Co uděláš dál?
Věřící, mniši, knězi, ale také paladini a inkvizitoři, kteří přišli nahradit staré víry a uctívání model a bůžků vírou v Jediného Opravdového Boha JOBa.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tettigona »

... v eAdagobel ...

Přijdu k potvoře a naposledy se otočím za Doragonem, který propadá jakému si deliriu.

"Díky. Jdu se proletět. Vrátím ti jí zítra večer."

Doragone,

Tettigona přijde na Slezinu, sama sobě si to pro teď zdůvodnila tak, že tam nejde kvůli lesu, ale aby ti vrátila wyvernu.


Potom se vyhoupnu ještěrce do sedla, skoro mě necítí, protože jsem nehmotná, a pobídnu jí tichým slovem kupředu. Máchne křídly a vzneseme se.

Naposledy zakroužím nad paloukem, obětištěm a osadou a začnu přemýšlet, co dál. Když jsem teď svobodná, už mě nechrání les. Musím se chránit sama. Na to si budu potřebovat opatřit nějaké zbraně. Chvíli přemýšlím, že bych si řekla Solfernovi, ale pak si uvědomím, že není dobré začínat období svobody tím, že se upíšu čertovi. Fanka pořád něco kutí, ta by mohla mít nějaké zbraně ve své pevnosti. A já si to jen půjčím a vrátím to dřív, než se to dozví, tak ji ani nebudu obtěžovat ptaním se. Proto nelením a stočím wyvernu na západ.

Letím pomalu, vychutnávám si ten pocit a proto k pevnosti dorazím až k půlnoci. Přistanu na střeše, tam určitě nekromantka nebude mít žádné pasti.

Tettigona:2D6+1 → 11(6 +4 + 1) DSuF
* Fanko, budeš házet inferfere?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tharagavverug »

... na Troskách ...
Tharagavverug sletí z hradeb a samozřejmým pohybem shodí jednoho z goblinů do studny i s krokodýlem. Když shodí druhého, goblini se rozestoupí v širokém kruhu kolem Tharagavverug.

Největší z drakokrokodýlů Tharaskal:2D6+3 → 5(1 +1 + 3)#hard

"Tak za tohle nejsme placení!" ozve se z davu
"O hygieně rozhodují goblini samotní, tak zněla domluva!"
"Odbory vyhlašují stávku!" řekne goblin a teatrálně hodí svou čepici s drakem na zem a pošlape ji.
"Půjdeme do bažin a seženeme si plazího odborníka na hygienu!"
"Necháme si potvrdit zlodárný vliv bahna na pleť plazem, co ví něco o hygieně!"
"Poroučíme se."
"Mrú?"

Goblini odchází hledat nějakého vhodného špinavého plaza, nejspíš Ghtrfklthla.

... u Trosek ...
"Doktore? Doktore Solferne!" Grišňák v podhradí najde čerta mnoucího si ruce a něco si mrmlajícího pod fousy.
"Koho to sem čerti nesou?" Zeptá se Solfernus a po tváři se mu začíná rozprostírat dravčí úsměv.
"Potřebovali bychom pomoc. Na hradě je úplně příšerná ženská a dračice jí chce svěřit vládu nad hradech. Nešlo by ji nějak usměrnit?"
Manipulace, Tharaskal:2D6++1 → 5(2 +2 + 0 + 1)#hot
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

...Blatno...
Tma venku stále a rámus zase ve vesnici. Jdu ven. "Co se to tu děje za rámus?" Dohnali se sem chvíli po nás dvě upírky s koňma. Prý posílá Pietro na práci a ustájení. Že si pořídil lepší. Tomu upírovi fakt jako káplo na karbid? On ukradl v Hvozdíkově koně a ještě rozhlásil, že to byla Sue? Teda aspoň tak jak to vypráví ty dvě to vypadá tak. Pak, že jde zkusit chytit nějakýho cosi a předa ho u Trosek tomu zářícímu čemusi na nebi, co se teď pere někde v bažinách s těma hadrníkama komedianstkýma, že prej Pietro mu to nařídil.

No jestli přečká rána, tak ho zítra osobně zabiju. Jasně jsme mu řekla, že je čas pověsit zloducha na hřebík a usadit se a dělat otce rodiny, že už není čas létat si někde po nocích, cucat pannám... fuj padla na mě mdloba. Dobrý. ...krev a obluzovat je při měsíčku v háječčích a za okny. Teď má mě a to navždy. Krev se ve mě vaří. Zase si něco rozjíždí.

Cink, chrasti, cink... Z nasrání mě vytrhla ta malá potvůrka ve skle. Jak na mě valí ty vypouklý kukadla. Jakoby mi něco chtěla říct. Syčí tím svým jazykem a pořád běhá dokola a mlátí do sklenice. "Copak maličká," zaťukám na ní prstem. Ve vesnici je už zase klid. Slyším jen práskání okenic, ty dvě odvedli herky do ohrady. No aspoň tu nejsme sema. Dva tucty vidláků, Jagula, 4 pleťové masky, Ellena a ty dvě. A jasně a ty maličká. Budu ti říkat jinak. "Budeš zelenopacka. Podle toho flíšktu na tlapišce..." zašislám na ní. A je po spaní. teď do rána neusnu. Jestli pak on spí...Jen okénkem, že bych nakoukla ?

...někde na cestě směrem Trosky...
Po chvíli tiché jízdy se otočím k vězni. Proč tě vlastně chce tamto? Mlčí. Jsi něco provedl? Mlčí. Jako tak ne no. Ha mám nápad. Zahrajem si na hádanou. Když uhodneš řeknu ti něco já, když já tak ty mě. Hele malý záblesk v očích. Ještě, že vidím i za tmy. Začínáš. Vidím zájem. Nesměle zamumlá...
"Není ji vidět,není ji cítit,
není ji šlyšet,nejde ji chytit.
Je ža hvěždami a pod horami
a vyplňuje práždné jámy.
Byla tu předtím a přijde pak
a nakonec ti vytře žrak."

Hmmm tak to byl zase jednou pitomej nápad. Já zapomněl, že nejsem moc vtipnej a bystrej, já myslel, že se budeme ptát, jako ukradl jsme poklad ano ne a pod a on s hadankama. "Pane, to ví i dítě," zařechtá se jak kobyla jedna z upírek. No být blond něco bych jí na to řekl, ale zrzka má nárok. Mysli mysli, mysli. "Dobře," rezignuji.

"Pšece tma," zamrmlá Mulg a do toho zavýskne zrzka.

"Ptej se, tvore," zatvářím se kysele.

"Pustí te mě?" "Ne" "Ploš, niš sem vám neplovedl a náš milášek jě fuš..."

"Kušuj," zarazím ho, nebo ti dám roubík. "Blbá hra." zakleju. Míjíme odbočku k hospodě a vydáváme se směr Trosky. Na obzoru je oko zřetelnější, jak východní bůh hvěvu. Začíná se tu vše měnit.

"Dobře, tak teď já!" Otočím se náhle. Šrapnel. "Třistatřicet tři stříbrných stříkaček stříkalo přes třista,... Co se řechtáte krávy!" Všechny upírky se skoro válej smíchy v sedlech. Mulg vypadá, že ho to nezajímá.

"Pane to není hádanka, ale říkadlo," tiše mě opraví jedna. Výbuch, amok, hlava je jak přehřátý hrnec. "No hlavně tu řvěte a hejkejte jak oslice ať o nás každý ví." Ticho.

Blížíme se k pláni u Trosek. Bože tady je snad pět armád a vojsk. Kdo se v tom vpádu ciízch vojsk má vyznat? kdo je pozval. Do mé země k mému domovu? teď v noci? Tady o žádnou invazi a Draka. Draka na mé věži! nestojí. Teda Hradu a věži Sue.
pietro:2D6+1 → 5(3 +1 + 1)#sharp - read a situation
* na co si dát největší pozor
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

..... velitel milice Armhand, na jih od Ustraše ...

Chachá, porazili jsme mocné kouzlo, které na nás seslala ta rudá čarodějnice a teď jí honíme po lesích. Zrovna jsme jí doběhli, když v tu chvíli od cesty na jihu přijíždí jezdci na koních - starý pán Pietro.

Tak to ses přepočítala, čarodějko, poprvé jsme se zdráhali zaútočit sami na sebe, ale podruhé tvá iluzorní kouzla neskočíme. Velím k útoku!

Pietro,

přeběhla ti přes cestu žena v rudém s velkou hlavou. Ale než se za ní ohlédneš, útočí na tebe a tvou družinu vesničané z Ustraše. Zraněné nechali za sebou a teď jsou:
2-HARM HAND AREA (cepy a vidle) MEDIUM GANG (a mají zraněno za 1-HARM).

Co uděláš?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Khazad Gunud...

„Jedu… jedu… nejedu vlastně nikam. No, ne, jedu do Jasnova. Ale tohle není Jasnov. Vy jste ti trpaslíci a tohle je ten váš kopec?“
Kapitán přikývl vousatou hlavou.

„Aha. Tak to jsem tady špatně. Tak… moment, někoho jsem viděla. Od jihu sem táhnou královští. Chcou to tady dobít a vás asi pozabíjet. Víc nevím, utekla jsem jim, když na ně zaútočili skřeti.

Nemáte tady kněze?“ zeptala se s nadějí v hase, když už chtěla odjet.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

....bitva na pláních před troskami Trosek a těch druhých trosek Trosek...
Než se rozkoukáme objeví se před náma nějaká baba s mega rudou hlavou a vzápětí mizí. Vidina? Než si promnu oči před náma je dav vesničanů s vidlema a pochodněma. By se hodil nějaký svalovec. Sakra jsme tu jen my. Žádný zlobr v dohledu, co by jim vymačkal oči. Chjo je to na nás.

Rychle přehlédnu situaci a zamžikám. Postavím se v sedle. Kord v ruce. "Vy tři tudy, vy tudy, ty s tím Mulgem se drž vzádu já a vy dvě tudy. Nešetřte je, ti nejsou naši."

pietro:2D6+2 → 5(1 +2 + 2)#hard - Leadership
* neslyší...


"Útooooook." No konečne chásko. Upírky vyrazily.

pietro:2D6+2 → 13(5 +6 + 2)#hard - seize by force
* dám víc
* dostanu méně
* nepřítele zmrazím a otřesu (provedeno v tomto pořadí

Upíři > vesničani: 3-HARM + 1-HARM - 1-HARM (small>medium): 3-HARM
Vesničani > Upíři: 2-HARM + 1-HARM (medium > small) - 1-HARM (volba) - 1-HARM (zbroj): 1-HARM

Safra: pietro:2D6+1 → 6(4 +1 + 1)#safra
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

..... velitel milice Armhand, na jih od Ustraše ...

Jsem naprosto zděšen, když zjistím, že tentokrát nejde o přízraky a vrhnou se na nás páně Holzkláda upírky. Byl jsem sice před časem odhodlaní jeho a jeho sestru sesadit z trůnu, ale to jsem nevěděl, jaká hrůza je bojovat s nemrtvými stvůrami.

Teď zápasím o holý život, jedna z nich se mi sápe přímo na krk, zatímco druhá mi drásá svými spáry nohu.

Rozhlédnu se kolem. Všude je krev, mnoho soukmenovců padlo, zbytek se buďto válí v tratolištích krve nebo vzdává. A ti, co se vzdávají, dopadají nejhůře. Upírky k nim přichází a jednoho po druhém je chladnokrevně popravují. A oni jen omámeně stojí a čekají, až přijdou o svůj život.

Pietro, nezkušené vesničany jsi snadno porazil - mají v součtu 4-HARM. To by ještě pár z nich mohlo přežít. Jenže kvůli tvému MISSu na leadership si upírky rozkaz k útoku vyložily jako rozkaz k hromadné popravě a systematicky je zabíjí do posledního. Takhle ti zbude skoro prázdná vesnice s pár těžce zraněnými z předchozí bitvy.

Necháš je to dodělat? Nebo zasáhneš přes Pack Alpha?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

... kapitán Ordnungson v Khazad Gunud...

Hlídka z města? Proč by nás chtěli pobít? A má to něco společného s těmi chybějícími zbraněmi? Je to nějaké zlé kouzlo?

Ještě, že nás to krollí děvče varovalo, můžeme se tak včas stáhnout do nitra hory. Tam nás jen tak nedobijí.

"Kněze říkáš? Nu, támhle je Charlos Gottson. To je náš kněz. Jeho mše jsou překrásné, má takový melodický, zvučný hlas a chce, abychom se modlili v písních. Často nám předzpívává v prastarém trpasličím jazyce, kterému už moc nerozumíme, ale i tak s ním opakujeme slabiky. Nejraději mám tuhle:"

A na malý moment zapomenu na ohrožení a začnu krollce prozpěvovat:

"In ajnem unbekanten ůant
for gár ništ alcu lágr cajt,
var ajne bíne zér bekant
fon der šprach ales vajt unt brajt."

Můj zpěv dokonce Gottsona přiláká a chce se mu pokračovat, ale když mu krollici představuji, připomenu si, jaké zprávy přinesla a začnu svolávat trpaslíky, aby se připravili k vyklizení vesnice.

Když se ptají na to, jak se uvnitř ubráníme, rovnou jim vysvětluím, že mám v plánu kopat příliš hluboko - to by bylo, abychom tam nenarazili na mitril. Nebo abychom nenarazili na nějaké jiné DOBRO.


Ještě se otočím na kněze - vypadá nerozhodně. Je na něm vidět, že to, s čím ho krollka oslovila, ho zajímá, ale zase cití povinnost k našemu klanu. No, uvidíme, zda ona vytáhne nějaký argument, který by ho přesvědčil.


Igore,

pokud se Zubina spokojí se zpívajícím trpasličím knězem a něco mu slíbí, tak si může vyhodnotit Manipulaci.
Pokud mu dokonce rovnou vrazí MOC za 1-BARTER (například ho nechá vysvětit kus věže, čímž na něj přejde část její MOCi), tak půjde rovnou.

Jinak za úspěšné nalezení kněze a doručení zprávy, že Igor nějakého potřebuje, dostaneš 2-BARTER. Když dovezeš kněze bezpečné až k věži, může se to zvednout o další +1 až +2, podle toho, kolik nebezpečí potkáte.

Co Zubina udělá?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
Dobrodruzi
Příspěvky: 142
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Dobrodruzi »

... na Troskách ....

"Přemýšlím, kdo mi se mi chtěl svěřit se strašlivým tajemstvím, tahle volba mi vůbec nesedí k charakteru mé postavy. Jsem přeci strašlivá a hrozná. Kdo by se mi tak chtěl svěřit? Vždyť se mě všichni bojí," stěžuje si Zuzka na jednu z možností porkačování příběhu, kterou má v deníku.

"No, právě ses vydala dračici, jako princezna. Třeba by mohla mít slabou chvilku," navrhne jí Mařka.

"Zatím dělá jenom 'MRŮ', to si moc nepokecáte," okomentuje to Jirka.

"A co Solfernus?"

"Ten by se mi s ničím nesvěřil."

"To ne, ale mohl by zařídit, aby se ti svěřila dračice. Je to přeci čert. A už jedou jsi ho skoro dokázala přelstít. To on si pamatuje a bude ti to chtít vrátit, takže bude svolný k nějaké čertovině."

"To je dobrý nápad."
Vyhledám Solferna a požádám ho, aby nějak přiměl dračici k tomu, že mi svěří své strašlivé tajemství. A dokonce mu poradím, ať na ní jde přes ty její gobliny.

"A kolik do toho dáš Vůle?" zeptá se Hugo. Zuzka se dívá na své poslední dva žetony a trochu lituje, že už tolik narvala do ranního přesvědčování Solferna a také do toho, aby nedopadla jako dračí večeře, když se prohlásila za princeznu. Chvíli se rozmýšlí a pak se zeptá: "Tenhle chapter ještě jen tak neskončí, co?"

Hugo přikývne. "Třeba Mary ještě vůbec nehrála, takže nám ještě chvíli vydrží."

"No, tak v tom případě si ty dva poslední body Vůle nechám a teď ať se děje vůle boží," pronese Zuzka po pohledu do tabulky, výsledků, která říká "Uděláš věci ještě hroší."
"Spíš vůle ďáblova," uchechtne se Hollyhock god a začne si mnout ruce, jak by to udělal na jeho místě Solfernus.



Traragavverug,

Solfernus nakuká tvým goblinům, že mají přimět drakoještěřici, aby se Sue s něčím svěřila - třeba tím, že jí budou prudit o něco víc než obvykle a ona se půjde princezně vyplakat na rameno. Slibuje jim, že Sue určitě následně bude chtít takového tajemství zneužít. A až to udělá, tak to Traragavverug naštve, princeznu nejspíš ve vzteku slupne.

Traragavverug,

pokud to goblini udělají a ty se opravdu svěříš Sue s hrozným tajemství, bude to pro tebe cenná zkušenost a dostaneš +1EXP.
Pokud to goblini neudělají, nebo tě sice vyprudí, ale ty se Sue s ničím nesvěříš, tak to znamená, že asi nemáš žádná zajímavá tajemství, takže nejsi divná a škrtni si WEIRD.

Protože Sue má získání tvého tajemství jako quest, v hodech, které povedou k tomu, aby ses jí svěřila, máš +1ONGOING.
Dobrodruzi, rekové a hrdinové, kteří se vydávají do kraje za poznáním, dobrodružstvím, poklady a dalším.
Hrozba
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

....u Trosek...
Vesničani se brání, ale nakonec je snadno přemůžeme za cenu pár škrábanců, zlomeniny. Bože ta krev tak krásně voní a je čerstvoučká a bublající... Mám tmu před očima a cítím hučení a šumění života a smrti...

NE musíme se ovládat a máme jiné starosti. "Dost, zakřičím... Nechte je osudu, již dost..." Upíři si dělají co chtějí a já cítím, že začínám přitahovat i jejich pozornost...

pietro:2D6+2 → 6(1 +3 + 2)#hard pack aplha
* volání krve je silné....
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

... umírající velitel milice Armhand jižně Trosek ....

Už cítím, jak mé opouští život, když uslyším Holzkladův hlas. "Dost!" křičí. Zdá se, že starý pán nechce zahubit své poddané.

O to větší hrůza mne uchvátí, když se k mému sluchu donese odpověď upírky, která ze mne doteď vysávala život.

"Ty už nám nemáš co rozkazovat. Zeslábl jsi. Záleží ti na jídle. Záleží ti na zemi. Záleží ti ... to je jedno na čem ti záleží, protože tvůj čas skončil.

Přichází mnohem silnější upír, než jsi ty. V Grahamidině lůně. Cítíme to. Všechny to cítíme. Krom tebe. Ty to necítíš. Protože ty jsi zaslepený tím, že se staráš. Až se narodí - a bude to brzy, dřív než si myslíš - tak se nebude starat. Bude si pouze brát. Tak jak to má být. A my budeme sloužit jemu. Nebo jí?"

S těmito hrůznými slovy na rtech mě upírka opustí, vmžiku se - i s ostatními - vyšvihnou do sedel svých koňů a vyrazí na sever do tmy. "Za naším novým vůdcem! Už brzy přijde!" slyším ještě jejich volání do tmy.

Nejraději bych utekl do lesů, ale nemám sil, krve jsem ztratil příliš. A tak jen čekám, jaký osud mi Pietro von Holzklade připravý. Měla upírka pravdu? Záleží mu na nás - jídl .. ehm teda poddaných? Nebo je stejný netvor, jako ty zrůdy, které ho právě opustily?


Pietro,

tvé upírky už tě nemají za svého vůdce, místo toho očekávají, že novým vůdcem se stane Grahamidin potomek.

Co uděláš?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti