[Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tharagavverug »

... Bradavičákov ...
"Hele, nemůžeme nechat paladina střílet po těch velkých goblinech, ne?" Říká jeden z goblinů a ukazuje na skřety stavící hrad.
"No, to dá rozum, dneska střílí po nich, zítra bude střílet po nás."
"Ale co uděláme?"
"Sepíšeme petici. A když nepomůže petice, začneme s masivní letákovou kampaní."

Manipulace Monolapise, Tharaskal:2D6++1 → 4(2 +1 + 0 + 1)#hot

Staš přináší Monolapisovi rozsáhlou petici v goblinštině, podle které goblini žádají, aby Monolapis neprodleně cosi se skřety. Nejde moc přečíst co, ale podepsaní jsou všichni.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

....Blatno...
No hurá, mamá pochopila, že tu překáží a její kysnovitost konečně odlétá. I s tou vlezlou mrzkou pološtěrkou. Její ocásek budeme mít nyní jako svatý symbol naší války na klacku uprostřed návsi pořád, teda dokud neshnije a nespadne, nebo dokud jí něco nesežere.

Skoro to vypadá, že Thara se chce ještě rozloučit za letu, když se otočila ale ne. Za vesnicí je u kůlu nemocná kravka, vesničani tvrdí, že to je nějaká nemoc, když má kráva barevné skvrny a místo mléka dává hnědou tekutou hmotu. Jsme jim jasně říkal, kdo dá proboha krávě jméno Milka. Oni, že ne, že to je běžné, prej maj Madetku, Milku, Olmínu, Bonemlíku, Tatru, Valašku, Krajanku... Jen tahle prej je divná. No a je po problému. Dračice tu nemocnou mrchu čapla a hurá s ní pryč. Jen aby si nevšimla, že se radujeme. Na oko hrozíme a pak když mizí svolávám poradu.

Grahamida k plotně. Děti chtěj jíst...Hmmm Jagulko? Potřebuješ všechny ty konzervy? Zkus se podělit, necháme ti měsíc bez poplatku za provoz živnosti? Hmmm babizna má zavřeno. No tak vyrazíme na lov. Stejně večer má bejt to setkání v Hospodě. Sakra jako v čem já vyrazím? Počkat, v rakvi mám ten svůj pohřební frak... Jo musím vypadat dobře, i když to teď stojí za hovno. Doufám, že dojde ta kočka vypelíchaná, pořád mi něco dluží, skřet by nemusel, mohl by si vzpomenout na ptačí dny no a rád bych si popovídal s doktůrkem na téma, kdo projebal můj majetek a kam zmizely zbroje...

Seberu gang, sednu na pohřebák a vyrážíme pomalu z ječící vesnice směr Ústraš.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...cesta Ustraš-Khazad Gunud...

„Ne, tohle pocestní opravdu nejsou.“ pronesl Oleg.
„Ne, nejsou. My jsme svatí bojovníci!“
„Ne, nejsme. Spíš ti pocestní.“
„Mlč, bezvěrče. Putujeme za svatou věc trpasličího národa.“
„A můžu jít s vámi? Nebudu na škodu. Jsem dobrý s mečem a rozhodně se vyznám v lesích okolo.“
„Ano, přijmi toto břímě křižáka a pojď.“ Kněz udělal svaté znamení.
„Tak pojď. Aspoň někdo tady bude normální. Kromě mě, že jo. Hele, jak se vlastně jmenuješ?“
„Jirak.“
„Já su Oleg. A tohle je… Kněz.“
„Je mi ctí.“
„No jen abys nelitoval.“
Skupina prošla krajinou k hoře, jejich cíli. Oleg se pokoušel nevnímat všechna ta moudra linoucí se z úst kněze, když zjistil, že Jarik ještě není JOBovou ovečkou. A dávat pozor na cestu. A věci okolo. K hoře se dostali po poledni. Na přání, pronesené jako rozkaz svatému vojsku sešli z cesty do lesa, kudy pokračovali dál. Skončili na malé skalce, odkud viděli na podivnou scénu dole. Bezhlavý rytíř zpíval podivné věci a okolo pobíhali skřeti.
„Jo, je to Igor.“
„Moje budoucí ovce?“
„To spíš ty jeho.“
„Uvidíme…“ procedil kněz mezi zuby.
„Jak se dostaneme do hory?“ Zeptal se Jarik.
„Vchodem,“ zasmál se Oleg vlastnímu vtipu.
„To zní jako plán.“
„Ne, nezní. Tamtudy se mi nechce a další vchody nevidím. Máte tady nějaké boční vchody, co se jimi můžeme dostat tam dolů?“


...Bradavičákov...

„Ne, vy to nechápete! On vás nemá za kamarády. Spíš… spíš za poskoky. Jo, nějak se to i jmenuje. Iro tohle. Jako když chcete říct, že něco je nějak a neřeknete to takhle. A ještě k tomu dáte takový divný tón…“

Manipulate Vlado
6=2+5-1

PD?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Císař Evilón »

..... Bradavičákov ....

Jak se monolapis natáhl pro lejstro, upustil spoušť nezamířeného klackometu. Tětiva se hlasitým zadrnčením narovnala a vymetla k obloze tmavý projektil.

Na celém staveništi náhle utichla práce, jak se všichni podívali na oblohu.

Potom jedna z wyvern vydala dlouhé táhle písknutí, které prudce změnilo tón a další se přidaly s kolísavým, opakujícím se řevem.

"ZAUJMĚTE BOJOVÁ POSTAVENÍ! RUDÝ POPLACH! TOTO NENÍ CVIČENÍ! OPAKUJI, TOTO NENÍ CVIČENÍ!" burácel nad tím vším Vladův hlas, kouzlem zesílený tak, že ho bylo slyšet z každého kbelíku pověšeného na stromě, z každé kůže natažené mezi sloupy, z každé jámy vyhloubené v zemi.

Jak postupně skřeti zaujímali pozice za nejrůznějšími překážkami, uvědomili si, že na tak velkého nepřítele mají jen malé hůlčičky - a tak brali najednou do rukou vše, co mělo tyčovitý tvar - třičtvrtě palcové násady od košťat, jedenapůl palcové násady od krumpáčů i pětipalcové trámky. Posíleni Vladovou čarovnou silou cítili, že skrze ně dokáží totéž, co ještě před chvíli dělali s malými klacíky a proto se rozmísťovali po celém táboře v malých skupinkách po dvou či po třech, krytí za stavebním materiálem.

Skupina magicky nejcitlivějších si dokonce všimla tří vozů, na každé z nichž byly po třech naloženy šestnáctipalcové klády. I skrze ně prostoupila Vladova moc. A začaly s vozy otáčet směrem, odkud před chvílí Monolapis neopatrně vystřelil svůj projektil.

Jak utichal postupně ruch a každý skřet už třímal v rukou (či objímal) svůj nástroj zkázy, k vozům se jedna po druhé přidávaly i další bodliny, všechny postupně mířící oním směrem.

Snad náhodou, když už všichni byli na svých místech a své "hůlky" měli zamířené, hvízdla wyverna podruhé. Tón se opět zlomil a zbytek smečky utichl. Nastalo ticho, ale všichni věděli, že nebude trvat dlouho.

Doragone, Tharagavverug,

nepotopitelná "bitevní loď Bradavičákov" pod vedením admirála Vlada Moarteho je připravena v plné bojové pohotovosti.

Na nějakou stealth akci to teď nevypadá. Co děláte?


Igore,

Zubina je teď uprostřed bojového poplachu. Co udělá?
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...Bradavičákov...

Vlad se podivně podíval. Otevřel pusu. Asi chtěl něco říct jí, ale neřekl. Začal křičet něco o poplachu. A pak začal chaos. Poplach, co není cvičení, není moc dobré znamení. Zvlášť ne pro ni. Zaběhla ke Koni, nasedla na něj a rozjela se pryč z tábora. Co nejrychleji.

DSuF
12=4+6+2
S pocitem uspokojení a vykonané práce zamířila ke Strážné.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

..... Bradavičákov ....

Storong se pomalu prodírala staveništěm k pracujícím skřetům. Když se rozezněl křik a bojové povely, byla od wyvern pořád ještě příliš daleko. Skočila proto radši do mělkého výkopu a zamířila ke kulovité dřevěné konstrukci na kraji tábora, která svým tvarem nejvíce připomínala Strážnou. U záhonů minula skupinku skřetů, kteří mrmlajíc podivnou hatmatilkou kvapně vytrhávali ze země pórek a přeměřovali ho v palcích.

V čerstvých základech věže Storong našla mezi haraburdím zrezivělé kramle, popraskané misky, ale taky naštěstí tradiční zbroj elfích paladinek. Strčila si všechny tři kousky kovu do zubů a hbitě vyšplhala na masivní konstrukci. Ukrytá za připravenými trámky vyleštila rukávem pánevní plát, schovala jej v dlani a zběžně obhlédla situaci v táboře. Všimla si statné krollice prchající z tábora a odplivla si znechucením.

Vytáhla naleštěné brnění a poté, co se zběžně prohlédla a upravila si vlasy, s jazykem mírně vyplazeným mezi sevřenými rty s pomocí zbroje namířila ostré polední slunce Stašovi do tváře.

Keep an eye: Sarsaparillos:2D6+1 → 12(6 +5 + 1)#SHARP
- Tharagavverug, pokud goblini zaútočí, ať se přímo zeptají what's comming a vyberou si odměny.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Císař Evilón »

Tharagavverug,

aby tvá rozhodnutí byla informovaná, dodám ti ještě staty toho, proti čemu stojíš.


MEDIUM GANG 3/4" košťatohůlek a 1,5" krumpáčohůlek: 5-HARM FAR AUTOFIRE MESSY BRACED
SMALL GANG 5" trámkohůlek: 6-HARM FAR AREA MESSY BRACED
jednoltlivci s 16" kládoholemi: 8-HARM FAR RELOAD AREA MESSY EMPLACED
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Císař Evilón
Příspěvky: 165
Registrován: 27. 12. 2017, 15:17

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Císař Evilón »

... u Vysoké ...

Seskoč máchl prázdnýma tlapama před sebe a s údivem sledoval, jak mu Paní Lesa proklouzla mezi prsty. Bílá huňatá játí srst sice trochu zpomalila její pohyb, ale i tak dále Tettigona postupovala Seskočovým tělem a ten se nezmohl na víc, než že ještě jednou hmátl do prázdna a objal sám sebe.

Seskoč: 2-HARM (tlapy s drápy, intimate/hand); 1-ARMOR (huňatý kožich); zoufalý milovník - pokud mu někdo brání v páření, bojuje jako small gang

Seskoč>Tettigona: 2-HARM (tlapy) + 1-HARM (small>jednotlivec) - 2-ARMOR (nahá) => 1-HARM
Tettigona>Seskoč: 1-HARM (prolnutí) - 1-HARM (jednotlivec>small) 1-ARMOR (kožich) => -1-HARM

Tettigona: Safra 8+1 => 9 a k tomu miss na Force your way free


Když polohmotná žena zcela zmizela v játyho těle, projela jím tupá bolest. Seskoč hrozivě zařval a utrápeně se chytil za hlavu. Jeho myslí proplouvalo cizí vědomí a on tomuto spojení nedokázal vzdorovat.

Tettigono, tvůj mozek prochází mozkem játyho. Vyhodnoť si prosím Open your brain. V případě úspěchu zjistíš něco o Seskočově spojení s Eviliónem. V případě neúspěchu ti hrozí 1-Ψ-HARM AP.
Zvědi, špióni, vojáci, monstra a možná i armády císaře Evilóna, jehož říše zla nestrpí na svých hranicích nic dobrého.
Hrozba
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Tettigona »

Tettigona:2D6+2 → 7(1 +4 + 2) # Open Your Brain

Když se moje mysl spojí s novým tělem, na moment se leknu - opravdu bych nechtěla zůstat v tomhle chlupáči uvězněná jako předtím ve Fance. Proto mě zaskočí, když místo toho začnu vnímat jakési nitky, vedoucí mimo náš svět ... svou mysl otevřu na poslední chvíli, abych zachytila alespoň náznak ....
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

... vesnice na úpatí Khazad Gunud ...

Sotva s Jirakem vylezeme z podzemí, doběhne k nám vyjevené Dlouhé Stéblo.

"Doragone, Igor přijel! A zpívá! A kutululů je z toho celý špatný! Chce to rychlý zásah."

Zhluboka vydechnu a přidám do kroku. Naše zelené nosítko leží na boku mezi baráky, vedle něj Igor na Zmejovi a skřeti stojí jako zařezaní opodál. Jen Chlupatec je jak na trní a celý vyjevený vylítne ze škarpy pod chapadlatcem, ve které doteď ležel.

"Náčelníku, průšvih. Kutululů neposlouchá. V krku mu to chraptí a štěrká, v břichu se zdá být nějakej přechlastanej a do toho všeho mu kdesi dole utíká olej, nebo inkoust, nebo co to vlastně je."
"Přestaň šílet, však nehoří. Igore, doufám, že ani hořet nebude. Já ti posledně pomohl zachránit Strážnou před útočníky a ty se mi takhle odvděčíš? Buď tak laskavý a uklidni si hlavu. A pak mi můžeš vysvětlit, co tu vlastně děláš a proč mi hrabeš do příšeráka.
Chlupatče, postavte se hezky do kroužku. Teď je nás víc, tak ho prostě v klidu zkusíme vypnout a zapnout."

DSuF: Sarsaparillos:2D6+2 → 10(6 +2 + 2)#COOL
- Igore, budeš pokračovat ve zpívání a nebo ztichneš a dovolíš mi Kutululů bez komplikací uklidnit?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

...vesnice na úpatí Khazad Gunud...

Ha. Sranda končí. Mělo to docela pěkný nápěv, to teda jo.

„Promiň, nevěděl jsem, co přesně to udělá. Poslal mě jeden šéf ze severu s tím, že si mám promluvit s jeho lidmi, tvoje nosítka jsou jedním z nich. A na omluvu ti můžu s něčím pomoct. Hledáš ještě toho frajera, co ti sem dovedl lidi z Jasnova?“

-už mlčím.
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Uživatelský avatar
Osadníci
Příspěvky: 190
Registrován: 27. 12. 2017, 15:16

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Osadníci »

.... Jájus Gulius u Khazad Gunud ...

Sakra, nejen, že nestvůru neovládl, ale ještě tam dorazil ten skřetí šaman, co nás svými čáry a obludou vypráskal z podzemí .... a začínají spolu kout pikle. No to abych se pomalu zdekoval....

Doragone, Igore,

Jájus je stále poblíž. Ale dlouho nebude ...

Co budete dělat?
Osadníci, měšťané a vesničané, kteří se vydávají do kraje za štěstím, úrodou, novým životem či vidinou bohatství.
Hrozba
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od PánDobra »

... v Tettigonině vizi ...

Tettigono, tvá mysl projde játyho myslí do nějaké další, vzdálené. Vidíš svět zpoza ramena holohlavého muže, který v černém obleku a bílé košili potichu vstoupí do členité místnosti plné podivných předmětů. Obezřetně za sebou zavře dveře, odloží si na stůl kufřík s logem Evil Inc., nasadí si kožené rukavice a z kufříku na stůl vyndá několik malých černých krabiček. Postupně si je označí bílými papírky s popisky jako JÁTYOVÉ, JEŠTĚRKY, VOJÁCI a podobně. Poté začne postupně jednotlivé krabičky zručně schovávat po místnosti. Jednu schová do květináče, druhou do nádržky s rybkami, další za obraz temného lesa a tak dále, dokud nejsou všechny pečlivě ukryté. Poté muž spokojeně pokývá hlavou, zabalí si kufřík a stejně opatrně místnost opustí.

Jakmile se za ním zavřou dveře, přeskočí tvá mysl zpátky do Seskoče a potom hned z něj ven.

Tettigono, prošla jsi Seskočovým tělem. Játy se zatím stále drží zmateně za hlavu a snaží se pochopit, co se stalo. Co uděláš?
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Doragon Raida »

... vesnice na úpatí Khazad Gunud ...

"Joba jeho," zaúpím zoufale. "Šéf ze severu? Šéf z Jasnova? Koho všeho jsi sem kurde Igore přitáhl?"

Přimhouřím oči a zapátrám po duších v okolí. Jájusovu si pamatuju, jeho trapně nastříbřelá aura tu nepochybně bude zářit jak Holcklád v chlapecké škole.

Read a sitch: Sarsaparillos:2D6+1 → 8(4 +3 + 1)#SHARP
- What’s my enemy’s true position?
- Protože to víme a od Igora nečekám, že by mi z toho chtěl dělat miss (sám nabízel pomoc), tak budu s dovolením pokračovat.


Objevím ho v řídkém křoví, ve kterém se jeho naleštěná zbroj na poledním slunci krásně leskne. Když se naše pohledy střetnou, na chvíli úplně ztuhne, ale pak se vymrští k cestě a rozběhne se od hory pryč.

"Jednotko," oslovím trpaslíky, kteří zvědavě vykukují z hory. "Ti nejrychlejší z vás za ním. Přišel vás sem ztrestat, tak mu dejte pořádně na prdel."

You're the cat: Sarsaparillos:2D6+2 → 7(2 +3 + 2)#COOL
- Dělím svůj medium gang na dva small.
- Zdravá půlka chytá Jájuse, raněná si dole v hoře líže rány.


Otočím se na Igora. "Jestli se ten blbec rozkecá v Jasnově, tak ho budeš mít za zadkem nejmíň další čtvrtrok a to i s těžkooděnci."

Igore, předávám slovo. Přidáš se k pronásledování, nebo budeš dělat něco jiného?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Igor Bohatýr
Příspěvky: 145
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [Hra] Sezení III. - Silné osobnosti

Příspěvek od Igor Bohatýr »

... vesnice na úpatí Khazad Gunud ...

"Já? Nikoho. Oni přišli sami. Nejprve hledali tebe a potom toho nechali, když zjistili, že už nežiješ. Já teď s nimi na oko kamarádím, takže teď mám objet všechny ty, co jsou ze severu a pozdravovat je od jejich šéfa. Laaki se jmenuje."

"Jestli se tamten rozkecá, bude mi to jedno. Žiju na severu, tam jsou problémy, které by tenhle problém mohly samy vyřešit. Toho se nebojím. Čeho se ale bojím, je to, co se stane večer. Co máš v plánu s tím srazem ve Vysoké, kde teď sídlí Laaki a s tímhle krajem? A jak teď k sakru měníte svět?"

Read Doragon
11=6+5

What does your character wish I’d do?
What does your character intend to do?
What’s your character really feeling?
Někdo o mě říká, že se do všeho pouštím bezhlavě. Já si zase myslím, že jsem docela chytrá hlavička. Asi máme pravdu oba. Svým způsobem...
Deník
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů