[META] - Pokec pro hosty

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.

Moderátor: MarkyParky

Doragon Raida

Re: [META] - Pokec pro hosty

Příspěvek od Doragon Raida » 15. 1. 2018, 10:56

Rakša píše:
15. 1. 2018, 10:48
Nejsem si jistý, co přesně má na mysli Sosáček, ale můžu říct, že jako battlebabe, když se podívám na bojovou wyvernu, co dává na přímý zásah 5-harm AP, nebo gang, co má 3-harm, 2-armour před započtením velikosti a přitom je medium, tak jsem z toho nervózní - a to jsem bojová postava, jak se asi cítí nebojové?
Když se dívám na hrozby na druhou session (konkrétně Jobova Církev a Císařství, ale nechci spoilerovat, tak jen obecně), tak mi ta wyverna i gang přijdou "tak akorát" a i tak mě to bude v případě přímého střetu hodně bolet. Je mi jasné, že příslib "mám to na hrozby a ne na hráče" moc neuklidní, ale holt třeba mně zas nic moc jiného nezbývá, než zbrojit a doufat, že bitky ustojím.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy

pietrovonholzkladde

Příspěvek od pietrovonholzkladde » 15. 1. 2018, 11:01

Obecně rozumím Fanko s tím příkladem, uvídíme co nás potá dále. Pokud jak říká Rakša jí můj gang dostihne a bude mít základ 3-HARM+1-HARM za velikost (medium>jedinec dokonce 2-HARM?) tak může jedině utíkat. Je to takové to hrdinské, kdy běží jeden Neo a za ním 200 agentů Smithů a Neo stejně nakonec vykličkuje. Což mi přijde ok. Otázkou je zda se u toho pak budeme bavit:)

edit:
Třeba za sebe jako hardholder budu muset opevnit hrad a jak píše Doragon, opevnit se před hrozbama, ale jak vyjdu ven tak na druhé session se budu bát jít sám. On má holuba. Já sám momentálně jsme snadná kořist. 2-HARM, 1-ARMOR i holka mě přepere
Naposledy upravil(a) pietrovonholzkladde dne 15. 1. 2018, 11:03, celkem upraveno 1 x.
Smrt je jen začátek, moc dobrý začátek. Každý si zaslouží, druhou, třetí, čtvrtou šanci...tak proč né nebožáci v Blatně.
Deník postavy

Faskal

Příspěvek od Faskal » 15. 1. 2018, 11:03

Hm, když já se strašně nerad hádám o teorii.

Ve zkratce, imho to v AW není bug ale feature, a ve Světě Dračáku nejsou nebojové postavy, tam mi spíš vadila malá šířka možností.

Dost dělá specifikum formátu PbP a to, že nehrajeme původní setting AW. Normálně má MC víc prostoru vstupovat a házet klacky pod nohy a těch golden opportunity je u stolu mnohem víc než v PbP (unruly medium +1/+1 gang je prostě problém kdykoli na něj najede kamera a v PbP na něj najede kamera jenom od hráče, který je obratem zpacifikuje) a fakt, že v AW je neustálý nedostatek všeho. Když máte na střeše houfnici 6 harm area messy ještě neznamená, že do ní máte v AW neomezeně nábojů. Tady máme trochu jiný žánr a není žánrový důvod, aby MC držel takového hráče zkrátka, tady si hráči musí hlídat, co jim dává smysl a přijde jim zajímavé mít ve hře.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: [AW] {PbP} Záporáci - Tharagavverug, [CMWGE] {PbP} The Glass-Maker's Dragon - Miramie Mesmer - vědma snů.

Fanka

Příspěvek od Fanka » 15. 1. 2018, 12:57

Jojo, to PbP dělá strašně moc, jak chybí vstupy moderátora, který by usměrňoval. A zvlášť v této hře, kde PD často jen shrnuje, co se stalo prostřednictvím deníků nebo pozorovatelů. Tomuto stylu hry jsem začla pracovně říkat RPG masturbace - hráč si hraje za sebe i za NPC postavy, které svádí, manipuluje, žere...cokoli. Vystačí si na to naprosto sám a PD mu pak akorát krátce shrne jak si u toho vedl, či kdo se na to všechno díval.

Pak se obtížně od tohoto stylu hry odpoutává kvůli PvP.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy

pietrovonholzkladde

Příspěvek od pietrovonholzkladde » 15. 1. 2018, 13:39

Jeste ze to je rodove vyvazene... je treba si zvykat, ze samodomo neni koser a pekne do skupiny MC pribrat:)
Smrt je jen začátek, moc dobrý začátek. Každý si zaslouží, druhou, třetí, čtvrtou šanci...tak proč né nebožáci v Blatně.
Deník postavy

Sosacek

Příspěvek od Sosacek » 16. 1. 2018, 19:53

Je to injoke, nebo to slovo highlight pisete vsichni spatne omylem?
You can ban me but you will never ban Poland.

Solfernus

Příspěvek od Solfernus » 16. 1. 2018, 20:15

Ani jedno.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy

Paul
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul » 16. 1. 2018, 20:16

Sosacek píše:
16. 1. 2018, 19:53
Záleží na tom, jak se píše správně. $D
Blog 1. 9.

Show must go on!

MarkyParky

Příspěvek od MarkyParky » 17. 1. 2018, 01:48

Sosáček:
Nevím, na co se ptáš, ale pokud tvůj dotaz směřuje na spelling highlite, tak AFIAK je to nespisovný, ale zaužívaný spelling slova highlight.

Něco jako české bychom/bysme/by jsme.

Wiktionary mou teorii podporuje.
Do Oxford dictionary se samozřejmě tenhle spelling nedostal :+)

Rakša

Příspěvek od Rakša » 17. 1. 2018, 02:07

Sosacek píše:
16. 1. 2018, 19:53
Já do nich na chatu pořád hustím, že to mají psát spisovně, ale z nějakýho důvodu se do "hilight" nikomu nechce.

Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“