[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

Jsem mrtvá, jako volbu za smrt si volím nový playbook ... a protože padám dolu rozsekaná na kousky... a protože už Doragon prolomil tabu s rozšířenými playbooky ... a protože Fanka mi vnukla hezký nápad (ona za to může!) .... mým novým playbookem bude Macaluso.

Prosím laskavého Pána dobra (nebo krutého Pána zla), aby mi odehrál můj MISS, nejlépe aby skrze něj určil, kteří tři tvorové na bojišti hluboko podemnou se stanou mým Společenstvím ...
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

...dole pod dvěma anděly...
Neznámý voják ve svých zápiscích píše: Náhle mě něco uhodilo do hrudi a já padl k zemi. Břéťa se vrhnul vedle mě a převrátil mne na záda. Z hrudi mi trčel šíp. Břéťa zašeptal, že je to v pohodě, že mě dostane do bezpečí a že mě dají do kupy. Náhle jsem to spatřil, zalapal jsem po dechu a vytřeštil oči. Břéťu to zmátlo, myslel, že je po mne a natáhl ruku, aby mi zatlačil oči. Ukázal jsem vzhůru.

Oba jsme zírali nahoru a zachvátila nás posvátná úcta a bázeň. Nejprve mě napadlo, že boj zuří i na nebesích. Po nebi se míhaly rudé a purpurové záblesky. Mraky matně odrážely záři. Postavy andělů byly tak jasné, že pohled na ně pálil do očí. Kolem nich se míhala nějaká nezřetelná postava a nalétávala na ně, ale andělé s klidem a přesností z ní odsekávaly jednotlivé údy.

Náhle jsem pochopil, že to není boj, to nějaký nadpřirozený hříšník žádá o pomoc anděly. Břéťa začal mumlat:
"Jestliže tě tvá ruka nebo noha svádí ke ZLU, utni ji a odhoď pryč; lépe je pro tebe, vejdeš-li do života zmrzačený nebo chromý, než abys byl s oběma rukama či nohama uvržen do věčného ohně.
Jestliže tě tvé oko svádí ke ZLU, vyrvi je a odhoď pryč; lépe je pro tebe, vejdeš-li do života jednooký, než abys byl s oběma očima uvržen do ohnivého pekla."

Náhle Břéťovi dopadla na hlavu - noha. Tvarem opravdu lidská noha, ještě krvácející, oddělená nad kolenem, padající odněkud z nebes. Barva a hmota ale byla jiná, jakoby napůl z ducha. Břéťa padl jak podťatý. A to bylo naposled, co jsem jej viděl.

Tento okamžik změnil můj život a naplnil mne důvěrou v JOBa, DOBRO a jejich vítězství. Když i duchové či stvůry se dobrovolně mohou rozhodnout odvrhnout ZLO a obětovat raději své tělo než nechat je sloužit ZLU, pak věřím, že toho jsou schopni i lidé.
... o kus dále, kam vítr zanesl Tettigoniny vnitřnosti ...
JOB řekl: ‚Já vám sešlu chléb jako déšť z nebe. Ať lid vychází a sbírá, co denně spotřebují.
A tak ta DOBRÁ, vyhladovělá a válkou zkoušená žena přijala, co jí JOB z nebe seslal a uvařila si chutný pajšl.

... o větší kus dále, mezi Evilonovými skřety, kam dostříkla Tettigonina krev ...

Skřet sedí na zemi a najednou vyskočí: "Co to ... Tys mě pochcal! Nebo dokonce polil vodou!"
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Laskavý MC, mé ARaS otázky:
- Kudy vede (od Hvozdíkova) nejbezpečnější cesta k Jagule?
- Čemu bych se měla cestou určitě vyhnout?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Kdyby laskavý jiný MC odpověděl Doragonovi na Read a sitch, protože já tam mám Seržanta a Dětské následovníky a jsem tedy zainteresovaná.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

Jak se dostat k Jagule: No dobrá zpráva je, že takto chráněná včelami se rozhodně nestaneš terčem choutek vojáků, kteří by hledali způsob, jak vyventilovat emoce způsobené vítěznou či prohranou bitvou. Přesto ti hlavou bleskne říkanka "Máš ho malého nezoufej..."
Špatná zpráva je, že nevypadáš moc jako člověk, na straně Evilóna bojuje spousta zrůd a podivných tvorů a s tvým vzhledem budeš mezi ně nejspíše zařazena. Nejbezpečnější bude, když se budeš tedy co nejméně pohybovat po území ovládaném Dobromilem, čím dřív se dostaneš na druhou stranu, tím lépe.

A jinak včelky dráždí rychlé pohyby, křik, pach lidí a obzvláště pach strachu. Pak začnou být agresivní a pokud ony budou agresivní, tak pak asi bude někdo agresivní na tebe. Dávej si tedy pozor, ať se pohybuješ mezi samými klidnými, tichými a pachově neutrálními tvory.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

Doragone, když se blížíte k Hvozdíkovu, je tam hodně rušno. Od prvního domu, podle vývěsního štítu je to dům kováře, zaslechnete hádku.

Ženský hlas vytočený k nepříčetnosti: "Cože jsi udělal?" "Světice?" "Naše Tóňa? " "Člověk vystrčí na chvíli paty z baráku a ty někomu prostě věnuješ naši dceru?"

Mužský hlas se konečně dostane ke slovu "Je to dobrý člověk a naše Tonička je v JOBových rukou a bude konat DOBRO, protože to je JOBova vůle."

Zase ženský hlas: "Vzpamatuj se! Takto ty přece nemluvíš! Jen omíláš, co jsi slyšel! Musel tě očarovat! Já to nedovolím. Pusť mě!"

Ozve se výrazný mlaskavý zvuk a rozhodně to není hlasitý polibek.

Ozve se druhý ještě výraznější mlaskavý zvuk a rozhodně to také není hlasitý polibek.

Ze dveří vyrazí žena a rozeběhne se k jakémusi hloučku dětí, mezi nimiž stojí voják. Muž vystartuje pár vteřin za ní. Žena má na tváři výrazný otisk dlaně. Muž jen částečný otisk, neboť zbytek tváře zabírá plnovous.

Doragone, atmosféra ve Hvozdíkově by se dala krájet, jak je hustá. Lidi jsou rozhádaní a někteří se možná brzy rozhoupají k nějakému násilí. Dej si pozor, ať si tě také nespojí s tím, co se tady stalo. Za všechno může zřejmě ten voják stojící mezi hloučkem dětí.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Prosím radu (INSIGHT) od dětí pro seržanta Jesila.

* Má slíbit Doragonovi, že mu pomůže zajistit, aby se Dobromilova armáda stáhla za Jasnov?
* A pokud to slíbí, má svůj slib i dodržet?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

Jeníček klopýtal stíny kapradin, ztracený, hladový, ale odhodlaný najít srdce Lesa, tak jak toužily všechny děti z Hvozdíkova.

Občas mu myslí prolétla myšlenka na Mařenku, která se vydala na výpravu s ním. Nebohá dívka však do Lesa nedorazila, protože ještě před jeho okrajem padla do rukou Dobromilovy okupační armády. Myšlenku na Mařenku však vždy rychle zahnal, aby jej nerozptylovala. Les byl nebezpečné místo a vynucoval si jeho plné soustředění.

Obezřetně se přikrčil mezi kořeny prastarého stromu, když zaslechl zpoza blízkého křoví hlas skřípavý jako staré větve. Už ale nikdy nezjistil, kdo tam byl. Kořeny jej v mžiku oka sevřely a probodly. Dřevo zalila čerstvá krev.

Strom se zazelenal.

Jesile, Hvozdíkovské děti žene tajná touha prozkoumal Les, a okupační armáda jim v tom brání.
Snahy o zajištění nezávislosti pro Les jsou pro tebe +1 stále. Pokud se pokusíš, ale neuspěješ, dostaneš +1 exp.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Kobylka otevírala mozek, aby se dozvěděla, co měl Ftipálek zalubem s DOBREM získávaným u Jaguly na zahrádce. A jak to případně souvisí s Laakim a jeho těžbou ZLA pod Vysokou.

Protože Hrozby mají BAN, prosím jednoho kolemjdoucího, aby jí navrhli MISS ze svého normálního hráčského účtu. Klidně se nebojte napsat, jaký tah jste vybrali a proč.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Doragon mě (Graukukhoppase) přemlouval, abych začal pracovat pro trpaslicko-skřetí holding jako ministr pohybu a taky abych zjistil, co má za lubem Laaki.

Myšlenka, že bych u něj zřídil(a) ministerstvo pohybu se mi líbí, ale kostky nám oběma dopřály dvojMISS.

Co se nám stane?

Protože Hrozby mají BAN, prosím jednoho kolemjdoucího, aby jí navrhli MISS ze svého normálního hráčského účtu. Klidně se nebojte napsat, jaký tah jste vybrali a proč.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

A do třetice všeho dobrého rychlý dotaz k Read a sitch:

Jak by Tettigonu uvítali v Lese, kdyby se dozvěděli, že se vrátila?

Protože Hrozby mají BAN, prosím jednoho kolemjdoucího, aby jí navrhli odpověď ze svého normálního hráčského účtu. Klidně se nebojte napsat, jaký tah jste vybrali a proč.
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

Kobylka se zaposlouchá do hučení včel. Nechá se táhnout včelami, cítí, jak včely třepotají křídly a malinko postrkují její tělo nějakým směrem. Cítí, jak některé včely se bzučením od ní oddělují a zase přilétají zpět. Kráčí chaoticky různými směry ani oči nemůže otevřít pod vrstvou hmyzu, na rtech cítí sladkost z nektaru, který včely na zahrádce sbírají, a který přináší.

Kobylka opatrně slízává nektar ze rtů, cítí ke včelám vděk, za všechno, co pro ni dělají a její vděk se pomalu mění na lásku. Vlastně nejen na lásku ke včelám, ale ke všem, které v životě poznala. A není to žárlivá, majetnická, svazující láska, je to láska, kdy si Kobylka z celého srdce přeje, aby všechny bytosti na zemi byly šťastné. Aby les byl šťastný, aby vesničané žijící kolem lesa byli šťastní, aby celý kraj a celá země vzkvétala.

Tettigono, uvědomila sis, že užívání vytěženého DOBRA či ZLA lidi opravdu proměňuje. Záporáci jsou příliš mocní, na ty to má minimální vliv, ale obyčejní lidé efektům těchto substancí podléhají hodně a Kobylka je v zásadě obyčejná ženská a s ní to pořádně zamávalo. V návalu empatie pochopila i na co Ftipálek sbíral DOBRO. Jsou pro něj tyto látky neskutečným zdrojem kanadských žertíků. Například podstrčit někomu lahvičku ZLA, nechat jej spáchat něco zlého a pak jej omámit DOBREM a sledovat, co se bude dít. Taky třeba trápit někoho dobrého přináší jiné situace a zážitky, než někoho zlého.

Tettigono: skrze Kobylku ses sfetovala DOBREM, máš silnou potřebu pomáhat, udobřovat, omlouvat se za stará příkoří, která jsi třeba někomu způsobila. Pokud tak nečiníš, máš -1 postih. Efekt přestane, když se nějak vyléčíš či nevykompenzuješ dávkou ZLA
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Faskal »

MarkyParky píše: 25. 1. 2019, 15:18 Jak by Tettigonu uvítali v Lese, kdyby se dozvěděli, že se vrátila?

Vzhledem k tomu, že se na mě Tettigona dívá, musím zahrát tah. Ale něco měkoučkého, když je to úspěšný read a sitch, třeba Offer an opportunity, with or without a cost.


Když procházíš Lesem, Jesile, cítíš se jako doma. Cítíš se, jako bys sem patřil, a když ne ty, tak nějaká tvá část, o které jsi snad ani nevěděl, že ji máš. Ostatně, z nějakého důvodu už ses Lesu ohlásil při vstupu.

Zároveň ale vidíš napjaté chvění listů, slyšíš agresivní chroupání červotočů, cítíš nervózní vůni kapradin. Jako bys sem tak úplně nepatřil. Cítíš, že pokud se Lesu vyjevíš rovnou a přihlásíš se o to, co ti patří, dříve, než se stihne vytvořit konzervativnější démonokratický konsensus, získáš si jeho Srdce a on tě vezme zpátky, moc jsi jí chyběla. Chyběl.

Zatím se přesunuješ nepozorovaně, ale pokud by tě Les odhalil nečekaně, musel bys prokázat, co máš společného s jistou Tettigonou, a prokázat "jestli jsi transparentní," dere se ti na jazyk.

Co děláš?
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Faskal
Moderátor
Příspěvky: 9041
Registrován: 20. 11. 2006, 20:59
Bydliště: Praha

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Faskal »

... v Khazad Gunud ...
Když se Graukukhoppas s Doragonem dohodnou, dojde k podpisu smlouvy - Doragon se podepíše, Graukukhoppas namočí svou tlapu do inkoustu a obtiskne ji na lejstro. V ten moment Graukukhoppas s hrůzou zvedne svou ruku před obličej, vydá hlasem, ve kterém se mísí údiv a úlek, slovo "DOBROvina!" a omdlí.

Když se o několik okamžiků později probere, DOBRO je naDOBRO vsáklé do kůže na jeho ruce.

Pokud bude Graukukhoppas tajně sledovat Laakiho a bude odhalen, nebo jestli bude jeho přestrojení prokouknuto, Laaki si zároveň všimne kontaminace DOBREM. Nabídnutý exp platí.
Tettigono, tvá otrava DOBREM se zhoršuje.


Doragone, tvá DOBROkracie je mladá a zranitelná. Buď najmi, zajmi nebo přemluv nějakého zkušeného náčelníka, starostu, vládce, opata, generála či někoho jiného s řídícími zkušenostmi, aby se stal mini-mistrem vnitra, nebo bude tvůj politický systém od počátku prolezlý sítí JOBistů, kteří budou JOBovat za své zájmy.
... ano, chtěl jsem zničit svět. Ale ne takhle.
Staré zápisy z her, aktuálně: Tannhäuserova brána - Claudius II, Karak - Erbald.
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Jako záminku pro vyzvídání od Laakiho předstírám, že jsem kontrola efektivity práce a jeho vlastní vyzvídání zdržuje trpoše od práce.

Hodila jsem 7 na DSuF.

A potom na Read a sitch mám otázky:
• What does your character intend to do? Co má Laaki v plánu se ZLEM (a DOBREM, když tu tak vyzvídá?)
• What’s your character really feeling? Jak se Laaki cití s ohledem na poslední vývoj války?
• How could I get your character to _? Jak bych Laakiho přiměl, aby mě zahrnul do svých plánů?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti