[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Protože smrtihlavy vězní Mary a já o tom nevím, chtěla jsem si pořídit nové followery.

Šla jsem na to tím, že jsem verbovala paralyzované dobrodruhy hrozbou. A mám 5 na GO AGGRO.


Prosím náhodného kolemjdoucího, aby táhnul proti mě ...
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

Lucka zatím nepustí kamarády k hraní a pokračuje ve své scéně v podzemí.

"Tak já bych pokračovala dál pro ten poklad. A hele, vidím tu, že se mám na cestě k cíli dostat do problémů."
"Jaké problémy by sis představovala?" zeptá se Hugo.
"Tak ti goblini říkali něco o labyrintu a v tom se určitě ukrývá nějaká extrémně hnusná nestvůra. Která doteď spala, ale když je dračice pryč, pokusí se ovládnout podzemí. A protože chci hustý poklad, bude to nejen hnusná nestvůra, ale i hustá. A taky díky ní určitě zjistím nějaké tajemství o té dračici, aby to nebylo jen o zlaťácích, žejo."
"To zní dobře. Pokračuješ sama?"
"No to ne, od toho tu mám ty ostatní dobrodruhy. Sice jsou trochu paralyzovaní, ale pořád jim platím za to, že jdou se mnou. A tak to vysvětlím i té zrzavé holce, co tam na ně máchá mečem."

Tettigono, dobrodruhy si zatím platí Lusiel. Pokud splíš svůj předešlý slib a pomůžeš jí v labyrintu najít poklad, dobrodruhy ti potom po práci klidně nechá. Pokud je chceš hned, budeš jí muset nějak přesvědčit.

Tharagavverug, hrozí ti, že Lusiel v labyrintu objeví nějaké tvé osobní tajemství, které jsi tam ukryla před světem. Co s tím goblini udělají?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Tak jsem si chtěla vzít Dobrodruhy silou.

Mám 3 na Seize by Force od Luciel.
Taky 5 na Suffer Harm.

A Vidinu smrti, že gobliní stařík nesmí v tomhle boji umřít.


Copak se tam stane?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... v jeskyni s pokladem ...

"Mělas ji hned bodnout do těch zad," poví Jirka směrem k Lucce. "Byl by od ní pokoj a mohla by ses soustředit na ty ostatní."
"Jop," poznamená od svého notebooku Zuzka. "Poněkud sis to předimenzovala. Máš tam ty dvě holky, dobrodruhy, gobliny, nějakou nestvůru v labyrintu a skoro všichni ti jdou po krku. To byl teda pěkně noobovej nápad. Rouge je kalsický dépéesko, ne tank."
"Nojono," přizná Lucka smutně. "Ale co teď s tím?"
Jirka se usměje stylem ostříleného profíka a něco Lucce pošeptá. Přiletí další high five a Lucka spustí:

"Tak jo, budu víc oldskúlová."

Ukryju se ve stínech. Jakože mě vůbec není vidět. To přece lupiči dělají furt. No a teď mám aspoň pár sekund si vydechnout a obhlédnout situaci. Goblini se rozutekli, ten starý tam jen tak sedí, ale na důchodce já neútočím.

Chci tu holku potrestat za její nehoráznou drzost, a není nic lepšího, než ji bodnout do zad, ale jejím vlastním mečem! To bude teprve paráda. A když mě teď nevidí, připlížím se k ní zezadu, vytrhnu jí ten mečák a s ďábelským smíchem se s ním ztratím v labyrintu....

Tettigono, v lidském těle nefungují tvé osvědčené módy vidění a pro Lusiel proto není problém ti ukrást meč přímo z rukou a utéct s ním do labyrintu. Pokud ji chceš pronásledovat, vyhodnoť si prosím Bait a trap, ale inverzně (Lusiel chystá past na tebe a tvými volbami zjistíme, jak je v tom dobrá). Co uděláš?

Tharagavverug, Máš 8 na SAFRA - volím "You lose track of someone or something you’re attending to" - úkryt ve stínech zabere i na gobliny. Co udělají?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Sebrala jsem Luciel mečák (volba v Seize by force)
Luciel mě obdivuje (volba v Seize by force)
ale hodila jsem 13 na Suffer harm.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... lupička Lusiel v labyrintu ...

Vyvalím trochu překvapeně oči. Takovou oběť kvůli jednomu blbému meči jsem nečekala. Ale dost už bylo téhle holky, ta mi s pokladem nepomůže.

Dokud si celá vyjevená prohlíží zkrvavené ruce, přistoupím k ní a malinko ji posunu dozadu. Jen lehce, až něžně, o jeden krátký krůček. A sotva se na mě nechápavě podívá, pod nohou ji cvakne dlaždice a kolem kotníku se utáhne smyčka. Prastarý, ale ještě očividně funkční mechanismus, ji bez zaškodrbnutí vytáhne až pod strop jeskyně.

Jak tam teď chudák zmatená a Překvapená visí, cuká sebou a vší silou se snaží udržet ten meč, aby jí zase nevyklouzl, mohla bych si z ní udělat cvičný terč. Ale kašlu na ni. Už si toho vytrpěla dost, tak ji tu nechám napospas osudu a vydám se dál do tmy za pokladem.


Tettigono, volím You miss noticing something important a You lose your footing . Visíš za nohu pod stropem jeskyně, kolem tebe je tma a sotva Lusieliny kroky zmizí v dáli, obklopí tě ticho. Co děláš?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Tak jsem se chtěla vysvobodit svým mečem z té pasti, ve které jsem uvízla. Rozmáchla jsem se, sekla jsem do smyčky, abych si uvolnila nohy ....

... a mám 4 na DSuF.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

Játy Seskoč sledoval dívku houpající se na provaze a v očích měl slzy. Uběhla už spousta zim od té děsivé chvíle, kdy si krvelačný Les vzal na povel své Paní za oběť předposledního Játy a Seskoč zůstal sám. Po tak dlouhé době v osamělém vyhnanství měl poprvé až dnes naději, že nezůstane sám. Že tato zakrvácená, uvězněná a přesto stále divoká dívka je dostatečně houževnatá, aby se mu stala družkou.

Seskoč doběhl pod dívku právě ve chvíli, kdy se nekontrolovaně řítila k zemi a chytil ji do svých mocných tlap. Podíval se jí zpříma láskyplně do očí, v Játyčtině zavrčel nadějné "Přece nevyhynu!" a odběhl s ní do hlubin své jeskyně.

Tettigono, unesl tě vzácný a možná už i chráněný Játy. Co uděláš?

Obrázek
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Honíme se s Játym v březovém hájku a zkouším mu utéct, ale padlo mi 3 na myš.

Kdepak mě dožene?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

.... no, Fanka nám do toho hodila malé vidle v podobě návratu do svého těla, tak milý MC, jak to dopadne?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

Seskočovi se tohle honění v hájku i celkem líbilo. Bylo velmi příjemné se po dlouhé době štvát za něčím jiným, než budoucí večeří. Proto ho zarazilo, když dívka přestala kličkovat mezi stromky a schovávat se za keříky a vyrazila sprintem rovnou k vesnici.

Možná to bylo tím, že jsou Játyové skvělí běžci, možná tím, že Les jakoby házel dívce klacky pod nohy, ale u prvních domů Vysoké se zadýchaná dívka, takovému výkonu očividně neuvyklá, schovala za rozsochatý dub. Seskoč zastavil a co nejtišeji se plížil ke stromu. Když ale pod ním praskla větévka a dub se celý zachvěl, až z něj padalo listí, nevydržel to a skočil přímo za kmen. Tam už nestála ta mladá sympatická zrzka, ale stvoření bledé, éterické, které by nezvládlo porodit ani první vrh.

Seskoč se na tu věc zklamaně podíval, ale sotva se zahleděl přímo do jejich překvapených očí, smutný výraz přešel v rozlícený. Poznal v ní Paní Lesa, tu, která stála za vyhlazením jeho druhu. Seskoč hrozivě zařval.

Fanko, Tettigono, mozek potřebuje k dokončení kouzla víc duši než tělo, takže to vyřešil s ohledem na maximální úsporu energie a radši přenesl těla.

Fanko, stojíš ve svém těle v jeskyni u stoupy. Jsi raněná a udýchaná. Co děláš?
Tettigono, stojíš ve svém těle ve Vysoké, tváří v tvář nadrženému a naštvanému Seskočovi. Co děláš?
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

... u Vysoké ...

Seskoč máchl prázdnýma tlapama před sebe a s údivem sledoval, jak mu Paní Lesa proklouzla mezi prsty. Bílá huňatá játí srst sice trochu zpomalila její pohyb, ale i tak dále Tettigona postupovala Seskočovým tělem a ten se nezmohl na víc, než že ještě jednou hmátl do prázdna a objal sám sebe.

Seskoč: 2-HARM (tlapy s drápy, intimate/hand); 1-ARMOR (huňatý kožich); zoufalý milovník - pokud mu někdo brání v páření, bojuje jako small gang

Seskoč>Tettigona: 2-HARM (tlapy) + 1-HARM (small>jednotlivec) - 2-ARMOR (nahá) => 1-HARM
Tettigona>Seskoč: 1-HARM (prolnutí) - 1-HARM (jednotlivec>small) 1-ARMOR (kožich) => -1-HARM

Tettigona: Safra 8+1 => 9 a k tomu miss na Force your way free


Když polohmotná žena zcela zmizela v játyho těle, projela jím tupá bolest. Seskoč hrozivě zařval a utrápeně se chytil za hlavu. Jeho myslí proplouvalo cizí vědomí a on tomuto spojení nedokázal vzdorovat.

Tettigono, tvůj mozek prochází mozkem játyho. Vyhodnoť si prosím Open your brain. V případě úspěchu zjistíš něco o Seskočově spojení s Eviliónem. V případě neúspěchu ti hrozí 1-Ψ-HARM AP.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

... v Tettigonině vizi ...

Tettigono, tvá mysl projde játyho myslí do nějaké další, vzdálené. Vidíš svět zpoza ramena holohlavého muže, který v černém obleku a bílé košili potichu vstoupí do členité místnosti plné podivných předmětů. Obezřetně za sebou zavře dveře, odloží si na stůl kufřík s logem Evil Inc., nasadí si kožené rukavice a z kufříku na stůl vyndá několik malých černých krabiček. Postupně si je označí bílými papírky s popisky jako JÁTYOVÉ, JEŠTĚRKY, VOJÁCI a podobně. Poté začne postupně jednotlivé krabičky zručně schovávat po místnosti. Jednu schová do květináče, druhou do nádržky s rybkami, další za obraz temného lesa a tak dále, dokud nejsou všechny pečlivě ukryté. Poté muž spokojeně pokývá hlavou, zabalí si kufřík a stejně opatrně místnost opustí.

Jakmile se za ním zavřou dveře, přeskočí tvá mysl zpátky do Seskoče a potom hned z něj ven.

Tettigono, prošla jsi Seskočovým tělem. Játy se zatím stále drží zmateně za hlavu a snaží se pochopit, co se stalo. Co uděláš?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Tak jsem se potkala s Laakim a při odhadu jeho úmyslů hodila 5.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

.... osadník Jobíš ve Vysoké ....

Jobíšovo včerejší setkání s černým rytířem, rohatým polobohem i bezhlavým jezdcem jeho vírou ani v nejmenším neotřáslo, rozhodl se ale být mnohem obezřetnější. Svou improvizovanou kazatelnu z návsi rozebral a z bedýnek si postavil jednoduchý stolek se sedátkem. Celé dnešní dopoledne potom strávil ručním opisováním pamfletu, ve kterém upozorňoval na rizika spojená s bezbožným putováním bezhlavého jezdce krajem a na nemoci přenášené ohnivými saněmi. Pojmenoval ho příhodně 'Aktuální nebezpečí: Strážná věž'.

Po poledni vyrazil na obchůzku po Vysoké a strkal svůj pamflet za okna, pod dveře či prostě kolemjdoucím do ruky. Když na rohu jednoho domu zahlédl rohatce s nějakou poloprůhlednou stvůrou ženských tvarů, upustil své letáky a skočil do ostružiní. Od tama nenápadně poslouchal, co místní uchvatitel vymýšlí tentokrát.

"Pojď blíž, maličká. Já tebe také neznám, ale vidím na tobě mnohá strádání," usměje se Laaki na ženu vlídně. "Ano, má milá. Čekám zde na návrat mého dobrého přítele Igora, abychom společně s dalšími večer uctili památku místního velkého náčelníka Doragona. Je to vskutku smutná zpráva, a o to smutnější, že není s kým sdílet žal. Mohu ti nabídnout přístřeší a šálek teplého mléka s medem? Připomínáš mi mou zesnulou přítelkyni Hévn. Vskutku, rád bych s tebou strávil více času o samotě."

"Co jí to ten prolhanec povídá?" diví se pro sebe Jobíš. "A vůbec, kam jí to sahá?! Vždyť určitě ještě nejsou sezdáni!"

Tettigono, Laaki tě přátelsky přivítá, možná až moc přátelsky. Nabízí ti útočiště a nejspíš i něco navíc. Co uděláš?
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti