[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

Když se dřevorubci rozejdou, Goblini se shluknou kolem tebe.

"Každý kandidát by měl před samotnou volbou seznámit voliče se svým volebním programem a zejména popsat, jakou má vizi ohledně dalšího směřování lesa a naší komunity."

"Kvůli uklidnění vyhrocených sporů mezi námi a osadníky by volby měly být nejen goblokratické, ale i demokratické. Nerad to říkám, ale měli bychom dovolit zúčastnit se voleb i lidem. Kvůli jejich sníženému kulturnímu, politickému a společenskému rozhledu navrhuji, aby lidská váha hlasu byla třetinová oproti goblinímu." "Nebo elfímu" dodá rychle, když se na něj zamračí malý seschlý elfí stařík. " Hlavně aby se vůdcem lesa nestal dřevorubec, to by byl kozel zahradníkem."

"Třetina je ještě moc! Dala bych čtvrtinu!"

"Dobře. A domnívám se, že dřevorubce není třeba informovat o rozložení hlasovacích práv. Ostatně neumí počítat a zbytečně bychom je tím zatěžovali."
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16259
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

Tettigona:2D6+1 → 5(1 +3 + 1)# Do Elections Under Fire
* Chtěla jsem, aby se dřevorubci nedozvěděli, že mají slabší hlasy - a aby se nikdo nedozvěděl, že já sama se hlasu vzdávám a naopak naši kejklířští hosté budou mít ještě silnější hlasy než goblini.
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

"V tom bude nějaký háček!" Říkám si, když jako zástupce dřevorubců šplhám až k větvím, kde je vrostlý pergamen do kmene stromu.

"Na druhou stranu se nejde podívat, chlapi, je to tam zarostené!" Zařvu na ně dolů.

"Počkejte, tady to chytil nějaký červotoč, třeba to půjde urvat!" Ale nešlo. Bylo to tam příliš pevně a červotoč se do své práce pustil teprve teď.

Tettigono, les vyšle deset tisíc červotočů, kteří budou chtít hlasovat spolu s dřevorubci - každý červotoč se počítá za jednoho dřevorubce. Pokud nevysbíráš hlasy všech přítomných červotočů a správně je nezapočteš, les hlasování neuzná.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Mám 7 na OYB, ve kterých chci zjistit, jak les interpretuje výsledek voleb / jaký výsledek přijme.

Teda pokud mi Fanka nedá interfere za -2 a nebude z toho 6 na Frenzy a nepřijdou si pro mě dřív, než otevírání mozku dokončím.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Drobný update,

kejklíři tam hodili HELP a mají 6 => MC nechť prosím zahrne i MISS pro ně s tím, źe já ho psát nechci, jsem podujatá.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

Tettigono, po chvíli se větvičky, lístečky a stébelka zklidní a jen tě měkce obejmou. Zavírají se ti oči a upadáš do snění. Škvírkou mezi víčky zahlédneš něco podivného v korunách stromů. Ve větvích, úplně nahoře je ve větvích postavený nějaký domeček. I když domeček je asi příliš silné slovo. Je to spíš taková komora. Podlaha komory je asi z půlky zaplněna brouky. Někteří klimbají, zbytek sleduje červotoče osamoceně stojícího na vyvýšeném stupínku, který zuřivě gestikuluje tykadly. S trhnutím se probereš.

Za chvíli začneš zase poklimbávat a opět než se ti zavřou zcela oči, vidíš podobnou komoru, jako před chvílí nahoře, pouze tahle je dole, mezi kořeny. Její podlaha je asi z půlky zaplněna humanoidními bytostmi. Někteří chrápou, zbytek sleduje elfa osamoceně stojícího na vyvýšeném stupínku, který něco křičí. S trhnutím se probereš.

Za chvíli začneš zase usínat a opět než se ti zavřou zcela oči, vidíš sama sebe, jak netrpělivě nahlížíš do horní i dolní komory, pak se zatváříš znechuceně, znuděně a otočíš se.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Kvůli své podujatosti prosím jiného MCho, aby:

* vyřešil MISS u Kejklířů pro Fanku
* vyřešil komplikaci u DSuF pro Doragona osobně
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

U Tettigony v lese mám 9 na Suffer harm a prosím někoho, aby mi řekl, co se mi stalo.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Takže si shrňme, co se v tom lese děje a nezávislý MC to nějak rozčísne.

* Doragon má SufferHarm 9 z toho, jak tloukl do dřevorubců
* Fanka má DSuF 9 když se snažila kejklíři utéct goblinům
* Tettigona ma 5 na HELP, když se snažila gobliny odvolat z pronásledovačky Fanky
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

... v eAdagobel ...
Nevěřím svým očím, když přede mnou Frištýn zápasí s goblinkou, která je mu sotva do pasu, když předtím dokázal vytrhnout strom, zašermovat s ním a zasadit jej zpět. Nakonec ji v rámci možností zpacifikuje, ale soupeření ho zpomaluje - takový kus chlapa a neumí natáhnout goblince?
To je ale to nejmenší. Nade mnou po větvích uhání senilní elfí stařec. Po zemi by se ploužil s holí, po větvích ale pobíhá čiperněji než veverka. Kejklíři se otáčí, ukazují na něj a nadšeně povykují.

Fanko, Frištýn je přetížen a nemůže utíkat. Buď zahodí goblinku a všichni utečou, nebo... se Frištýn příliš zdrží a kejklíři budou tak fascinováni senilním elfím starcem, že ho vezmou mezi sebe jako právoplatného člena.

"Chlapi, chlapi, vidíte to?" Řeknu spíš pro sebe, otočím se na ostatní ležící pobité v bahně a uvidím bahenní příšeru, která po mně bodne svým kopím.

"Aaargh!" Vydám, když se pode mnou sesune svah a já začnu klouzat do hlubin.

Doragone, nevšiml sis, že radikálně zasahuješ do demonokratického procesu.

Pod kořeny mocného dubiska se otevře jáma do hlubin, a odtamtud se jenom kousek pode mnou ozve bublavým mnohohlasem:

"Spolujedinci, dámy a pánové, už zbývá sečíst jenom několik podkorních okrsků, ale zdá se nám, že Kůrovcový Sociálně-Červokratický Matriarchát bude přeci jenom zvolen a tak můžeme jako mnohojeden vyjádřit potěšení nad..."

S hrůzou hledím na směs červů, brouků a bahna, které se plazí vůči mně vstříc na povrch a mumlá něco o Tettigoně.

Co děláte?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

... Erik Weisz na střeše Posedné ...
"Jak to ta ženská dělá - říkal jsem si pro sebe, když jsem se tak plížil po střeše ozářené jenom svitem hvězd.
Když v tom se kolem mě zaklaply železa - Fančina past na draky. Vyskočil jsem, chytil se želez nad sebou, udělal roznožku, počkal, až se pode mnou zaklapnou menší železa na menší draky a pokračoval jsem dál."

Erik Weisz se rozhlédne kolem ohně, napije se a pokračuje.

"Pak jsme se oba propadli do místnosti plné pastí. Sám jsem skončil spoutaný řetězy spojenými čtyřmi - ne, pěti - zámky. Osvobodil bych se v mžiku oka, ale visel jsem hlavou dolů a cestou jsem se zamotal do svěrací kazajky. Než jsem vymotal palec od nohy dost na to, abych dokázal šperhákem odemykat zámky, byla pryč."

Erik na moment přeruší své vyprávění, a když vidí, že ho ostatní kejklíři napjatě poslouchají, pokračuje.

"Byla jako duch, sám bych rád uměl tak unikat z pastí jako ona. Ještě jsem ji stihl dohnat. Musela procházet zdí, protože i když jsem prolézal tajnými chodbami, byla pořád krok pode mnou. Definitivně jsem ji ztratil ve chvíli, kdy se nade mnou uzavřela velká bedna a z nádrže vody, kterou minulý pán tajně vybudoval podle pokynů DOBROFERTu, se začaly hrnout stovky hektolitrů vody, které mě v bedně strhly a nezadržitelně hnaly vstříc zemi, kde bych se jistojistě roztříštil na atomy, kdybych se na poslední chvíli zázrakem neosvobodil. Tehdy jsem ji ale definitivně ztratil."

Erik se dramaticky odmlčí. "Myslím, že bychom ji měli jít hledat."
"Ale nejdřív nám řekni, jak jsi byl uvězněn s faraony, prosíííím!" Ozve se unisono kolem ohně.

"No dobře. Daleko na jihu mají kamenné stavby tak vysoké, že už když jste ještě tři dny cesty od nich, musíte zaklánět hlavy, abyste dohlédli na jejich vrchol..."

Tettigono, můžeš postupovat nerušeně.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Hledám na Posedné nejlepší cestu do laborky, kde bych si mohla smontovat vhodnou zbraň pro bytost mého kalibru.

A mám 4 na Read a sitch.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... šašek Vaškchů v Posedné ...

Jůůůva, to je dneska úžasný den! Jedna škaredá návštěva za druhou! Tahle ženská se smrtihlavy kolem hlavy musí být teda pěkné kvítko!

A jaká je do větru? Jak se vznáší a poletuje, to by se líbilo kejklířům! Ale vždyť ona je boroček úplně ztracená. Ona neví, jak se k těm kejklířům dostat. To by bylo nááádherně DOBRÝ, kdyby jí někdo poradil správnou cestu. Třeba kolem starých šachet, kde je ten silný průvan? Který by tu poletuchu natáhl do trubek a rozvodů a vymětl s ní pár komínů?! Jóó, to by bylo fákt DOBRÝ!

"Milostpaní, mé jméno je Vaškchů, jsem zdejší kastelán a průvodce. Mohu vám být nápomocen radou i doprovodem?" Vaškchů smekne svůj klobouk, z pod kterého vypadne holub.

Tettigono, ztracená narazíš na kejklíře, který má v úmyslu zatáhnout tě do pasti. Co uděláš?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Chtěla jsem se zeptat, jak bych Vaškchů přiměla, aby mi pomohl s nalezením zbraně, místo vcucávání do komínu.
MISS na Read a person.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

... šašek Vaškchů v Posedné ...
"Sssschrlllmlchlllššššš," začal vydávat komín, zatímco vcucával Tettigonu do svých útrob.

Natáhl jsem se, abych tu lepou, éterickou ženu zachránil, ale ej!
"Ej!
Ej!
Ej!
Neblaze!

Ach, jak já nesnáším ženské, které není za co chytit," zvolal jsem melodramaticky!

Přízrak byl neodvratně vtažen do průduchů Posedné, kde byl silnými proudy vzduchu odvlečen pryč. Ale kam? Vstrčil jsem svou hlavu do proudu vzduchu, utěsnil klaunský nos a zaposlouchal se. Co jsem kromě praskání ohně a Erikova vyprávění neslyšel?

"Naší hlavní zbraní je překvapení, překvapení a strach! Naše dvě hlavní zbraně jsou překvapení, strach a téměr fanatická oddanost Dobromilovi. Naše tři hlavní zbraně jsou..."

Tettigono, strhl tě vítr v komínu v Posedné. Kam tě donese? Vyber si: Ven mezi kejklíře, kteří mají divné věci, ze kterých půjdou vytvořit zbraně vhodné pro tvé éterické tělo, ale budou divné. Nebo tě odvane do hlubin Posedné, kde najdeš laboratoř a výbavu, kterou jsi hledala, ale narazíš na Dobromilovu inkvizici (malý gang paladinů, tahy viz minulé sezení)

Dobromyslovu inkvizici ve Fančině pevnosti každopádně nikdo nečekal.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti