[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

Jiraku, čarodejnice zase tolik neváží, takže se ti nese celkem dobře. V podstatě na tobě jen tak plandá, ale už po chvíli máš pocit, jako by ti svázanýma rukama narážela stále do těch samých míst.

"Už bylo deset? Zeptá se mírně červená Lucka.
"Neruš, mě to zajímá," okřikne ji Mařka. "A ty na ni přece dáváš pozor, tak dávej pozor."


Prostě tě začíná osahávat a povolovat ti přezky u kalhot.

Tak to pozor! Dávám na ni pozor a varovně ji plesknu dýkou přes ruce. Na plocho.
"Okamžitě ji pusť na zem Jiraku, čarodějnici proradnou!"

"Tomu říkáš chuť se vyzpovídat? Takhle ty chceš litovat svých hříchů? No to ti tak věřím."
"S námi děvenko nevydrbeš. A na bráchu mi nikdo sahat nebude!"

Všichni pustí kostky a otočí se na Mařku.
"Na jakého bráchu?" zděsí se Jirka.
"No jenom ukaž co máš v deníku u jména?" bere mu ho Mařka papír z ruky.
"Jirak tam mám. A dál nic. To je přece normální, ne, mít ve fantasy jenom jedno jméno? Jako Legolas, Yoda,..."
"Tak ti tam ještě něco dopíšeme," šklebí se Mařka a bere do ruky prupisku. "Odteď jsi Jirak Lannostir. A já jsem Mary Lannostirová. Jsem tvoje v dětství ztracená sestra a ty můj malý bratříček. Náš proradný otec mne poslal dohlížet na tebe do divočiny, aby se přesvědčil, jestli si zasloužíš zdědit rodinné jmění. A pokud nezasloužíš, mám tě zabít. Což si teda ještě rozmyslím."
"Ale vždyť hraješ lesní bytost a Jirka člověka," snaží se rezignovaně namítnout Vojta.
"No a? Nebyl snad ten malej, Tyrion, nebyl on trpaslík? Každý tu má divnýho rozkošnýho bráchu, já chci taky. Když může mít Zuzka svoje Hry o trůny, tak já je budu mít taky."
"Tak to jenom přes mou mrtvolu," přecedí přes zuby Lucka a křečovitě stiskne v ruce svou versatilku.


Tettigono, dobrodruzi tě pustili do sněhu, přestávají ti věnovat pozornost a pouze nehybně stojí a vyměňují si navzájem plamenné pohledy, za kterými se asi skrývá něco mnohem hlubšího. A tvůj slib, že se jim vydáš a chceš se vyzpovídat, ti už nevěří. Co uděláš?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Zkusila jsem využít příležitosti a odpíďalkovat se pryč, zatímco dobrodruzi vedou sourozeneckou hádku.

* Částečný úspěch?
* Úspěch za cenu?
* Úspěch s volbou menšího zla?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

Snažíš se co to jde. Prsty máš značně zkřehlý, protože tráva pro Flafinu už je dávnou zmrzlá a ty se máčíš v mokrém sněhu. Stopu za tebou by nepřehlédl ani slepý a chromý hraničář. Až tahle lapálie skončí budeš potřebovat se pořádně prohřát.
Pokud sebou trošku pohneš dokážeš si vybudovat náskok a snad jim i zmizíš.

Tettigono, povede se ti ztratit jim z dohledu, ale jsi celá prokřehlá a na příští tah na cool budeš mít asi -1FORWARD postih.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Dohnali mě:
* v první řadě MC ať určí kde (byli jsme na cestě od kamenného kruhu v Gormalině hvozdu, směrem k Chrabrému rekovi).

* v druhé řadě jim hrozím, že přes Vision od Death jednoho z nich zabiju. Hodila jsem 9 na Go Aggro. Co si vyberou?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... na úpatí hory Khazad gunud, nedaleko soutoku dvou řek ...

Jste u východního cípu hory těsně u soutoku.

"Tohle myslíš vážně?" zeptá se Jirka nejistě Vojty. "Ty v téhle hře můžeš jen tak určit, že někdo umře, a ono se to stane? A to i když kostky padnou jinak? "
"No to není jen tak," vysvětluje Vojta. "To není jako házení za zástěnou, spawnování vlků z ničeho nebo neodehrávání celé sudby. Ona tahle čarodějka má prostě trik, který to dovoluje."
"Trik, který sis teď vymyslel, co?"
"Ale no tak..."

Jirka to vzdá. Podívá se zklamaně na hodinky, na Zuzčin nepřítomný výraz ozářený světlem notebooku a na dohadující se Mařku s Luckou, které po sobě zrovna prskají pojmy jako social contract a player agency. Pak vezme své kostky, pevně je stiskne a otočí se zpátky na Vojtu.

"Jak jsi to říkal? Že koho ta čarodějka jmenuje, ten umře, že? Ale tady umřít nemůžeme, mám pravdu? Prostě když řekne moje jméno, tak potom odstoupím a příště," tohle slovo řekne dost potichu, "příště budu moct hrát zase znovu. Je to tak?"

Vojta jen mlčky přikývne. A Jirkovy kostky letí na stůl.


Jdu po ní mečem.

Jdu po ní dýkou.

To jsem zvědavá, jak má tuhý kořínek. Kouzlím.

Tettigono, začalo se bojovat. Vyhodnoť si, prosím, pokud chceš, Visions of Death a potom vhodný bojový tah. Nabízí se Seize by force nebo Fight your way free.
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od PánDobra »

Prosím laskavého MCho, aby uzavřel hrozbu hrdinů. (jen pro záznam, Solfernus už se toho ujal)
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

Na stole zarachotí kostky a všichni na ně nehnutě zírají.

"Tak...asi spálíš fejtpojnt za vyvolání nějakého aspektu, ne?", ptá se Viktor.
"Jo, máš třeba 'Dobrý s mečem', tak by s mohl...já nevím, třeba...nóó...", zkouší to Mařka, ale zřejěm jí nic nenapadá.
"Ne."
"Jak, ne?"
"Říkal jsi, že má trik a že když se jí to podaří, prostě umřu. Takže prostě umřu."
"Cože?!", vyhrknou jeden přes druhého skoro všichni.
"No a proč ne? Nemůžu, když chci?"
"Ty chceš umřít??", nechápavě na Jirku zírá Mařka.


Jirak leží nehybně na zemi, tvář bledou, pohled strnulý. A nejeví známky života."

"To nemůžeš!"
"Můžu. Třeba nejsem doopravdy mrtvý. Nebo napořád mrtvý. Ale teď jsem mrtvý pro vás."
"Hmmm..."
"To je vlastně docela zajímavý vývoj, to pak bude nějaý twist..."


"Nééé, bratříčku! Neumírej! To nemůže být pravda!", naříká Mary,"Já tě pomstím..."
"Pomstíš? Na kom...?"
"Ty. Ty mi jdi taky z očí! nechci tě vidět! Ty za to můžeš!"

"Co?", tváří se nechápavě Lucka.

"Kdybys dávala pozor, tak by se nic nestalo! To bylo pořád, že jí máš na mušce, ale když jsi měla házet, zaváhala jsi! A teď je mrtvý!"

"Počkej, jako...co jsem měla dělat, vždyť na mě nebyla řada a-"
"To je jen in-charakter, víš? Mary smrt bratra úplně zedvastovala. Ztratila důvod žít a radovat se ze života. Teď chce jen jediné -
pomstu. A nezastaví teď se před ničím, už nebude ta hodná a milá lesní čarodějka, bude z ní strašlivá lesní čarodějnice. Ta čubka kněžka určitě ještě není mrtvá. A jestli je, tak pálím fejtpoint za to, aby nebyla. Já jí chci zabít sama a pořádně se jí pomstít."
"Ok...", pomalu přikyvuje Viktor, "Třeba není mrtvá...budeš chtít hledat tělo, že?"
"Já už musím letět. Dneska se to fakt protáhlo. Lucko, jdeš taky?"
"Jo, půjdu taky."


Lusiel se beze slova otočí a odejde z mýtiny. Pryč. Ani se neohlédne.

"Tak jo, tady to dneska ukončíme. Díky za hru.", kývne Viktor, "To nám to tedy skončilo vypjatě!"
"Já bych měla ještě pár nápadů k Mary..."
"My už ale vážně jdeme, tak čau!"


Tímto příběh Dobrodruhů v tomto sezení končí.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

Dřevorubci

Lotrando, mladý pobožný drvoštěp vyštudovaný v klášteře sv. Herberta a jeho parta rudokošiláků.
Obrázek

Obouruční sekery 3-HARM HAND MESSY SMALL. Na manipulací s ním máš hod+SHARP místo hod+HOT.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Takže shrnutí mého začátku po Tharaveragugžím helpu:

Mám +1BARTER PARTY AUGURY INSIGHT.
Volím, že se projeví JUDGEMENT (chci vidět remcavé gobliny).

Na živobytí dám 1-BARTER. Pro osadníky se to počítá jako 0 a měli by po mě sami aktivně jít.

Vykopněte mi, prosím.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

... v táboře dřevorubců ...

Už po několikáté se snažím spočítat chlapy a zase mi to nevychází. Dřevorubci přecházejí z místa na místo, živě spolu diskutují, berou od svých žen svačiny a slibují jim brzký návrat. V takovém zmatku se nedá pracovat. Stoupnu si na masivní dubovou lavici a co nejhlasitěji zavolám:

"No tak! Uklidníme se! Přestaňte se, prosím, aspoň na chvíli hýbat. Tak, to je ono. Jeden, dva, tři ... čtrnáct. Čtrnáct? Kde je Augustus? A kde Francis?"
"Leží doma, Lotrando. Taky je postihla ta, no, střevní věc."
"Prostě mají sračku, Lotrando. Francis byl dva dny zpátky lovit v lese a i jim se z těch králíků udělalo špatně. Jako ostatním."
"Jo a Magnuse taky nemusíme čekat, je na tom stejně."

JOBa jeho, zakleju pro sebe a hned se zastydím, že beru jeho jméno nadarmo. To už je skoro polovina dřevorubců, která leží v horečkách. S takovou za chvíli dojde palivové dříví a co potom? Noci jsou stále ještě chladné a jasnovští si najdou jiné dodavatele. Jindy bych navrhl skupinovou modlitbu a poslal ke svatému Herbertovi list s žádostí o radu, ale už toho mám dost. Celé jaro se nedá nic z lesa jíst. A všechno začalo ve chvíli, kdy se tu začali motat ti malí zelení skrčci. Těm určitě není ostuda trávit zvířata a smát se nám za zády. A dotáhla je sem ta ženská, co s nimi žije v lese. JOB je mi svědkem, že se k násilí uchyluji jen velmi nerad. Ale vážně nevidím jiné východisko.

"Chlapi, oslovím dřevorubce. Pily nechejte dnes doma, zato sekery si řádně nabruste. Jdeme do lesa!"
"Ale Lotrando, bez pil nic pořádného nenarubeme."
"Dnes nejdeme rubat, jdeme vyjednávat," řeknu nesmlouvavě. A i když je to hřích, nejsem si jist, že to vyjednávání rubáním nějakým skutečně neskončí.

Tettigono, chvíli poté za tebou dorazí rozhněvaný Lotrando se svými dřevorubci. Jsou naštvaní, protože věří, že goblini škodí lesu a ty za to neseš zodpovědnost. Co uděláš?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Krásné 3 na snahu přemluvit dřevorubce, že se mají nechat od goblinů naučit poznávat jedovaté a prospěšné bobule.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

.... v Tettigonině chýši, bývalých královských komnatách, vysoko v korunách stromové osady v lese .....

Zkouším uklidnit své muže a vrátit se zpátky k rozumnému vyjednávání. Bohužel již podlehli svým vášním a dlužno přiznat, že v zásadě mají pravdu - na čarodějnici si musíme dát obzvláště velký pozor. Odvrátím také radši tvář od jejích čarovných očí a sklopím svůj radši zrak dolů. Pod námi na spodních větvích zahlédnu pohyb mnoha malých zelených mužíků. Goblini.

"Paní, přišli jsme za tebou na poradu, jak jsme se domlouvali."
"Domlouvali jsme se sice až na zítra, ale říkali jsme si, že se domluvíme už dnes a zítra budeme mít volno."
"Ale jak vidíme, tak už jste si našla pomoc jinde."
"Jojo, celou zimu vám tu odhrnujeme sníh, roubujeme rampouchy a stavíme výtražné sněhuláky, a sotva si chceme dát na pár dní zasloužený voraz, tak už jste si našla náhradu."
"No nic, když o nás nemáte zájem a chcete se radši paktovat s těmi otrapy, a to jsou vaše slova, tak prosím."
"My máme potenciál! Dokážeme si najít nějakého jiného bůžka. Třeba nás Ťoupas vezme aspoň jako stážisty."

Tettigono, máš JUDGEMENT a goblini žárlící na tvou návštěvu ti to teď dávají pěkně sežrat. Co uděláš?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

Tak mám částečný na DSuF, když využívám chvíle zmatku vyvolané přicházejícími goblini a chci se schovat před oběma skupinami.
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

...dřevorubec Lotrando v Tettigonině chýši...

Goblini - otřepu se znechucením hned jak je uvidím. Taková mrzká, užvaněná cháska. A ta jejich slabá, nedomrlá tělíčka, co by ani pořádnou sekeru neunesla! Vycouvali jsme ven a čarodějnice se vytratila nenápadně s námi. Goblini tam zůstali čučet jak žaby z kyšky.

...goblin Ňůrik v Tettigonině chýši v nějakém alternativním vesmíru...

Paní si vyslechla naše ostré prosby a ještě ráda uznala, že jsou více než rozumné a oprávněné. Ti dřevorubci jsou tupá, deprimovaná hovada, nemají špetku vynalézavosti. Postav je před jakýkoli problém a oni jej rozsekají sekerou. Paní se nenápadně vykradla z chýše, ztratila se těm primitivům z očí a celou scénu pozoruje támhle z křoví. Připlížím se za ní.

Tettigono, dokážeš se ztratit buď goblinům nebo dřevorubcům, oběma nikoli. Vyber si.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Mám INSIGHT a chci ho využít k tomu, abych uspořádala v lese ty úplně nejvíc správné volby - ve kterých samozřejmě taky budu kandidovat, abych si udržela vládu nad lesem. Co mi goblini poradí?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host