[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

Co by přimělo paladiny dát mi auru některé z jejich zbraní? (Read a sitch 9)

A jak na mě zareagují? (Golden Opprotunity?)
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

Verifikace kategorizace xenomorfních entit pro začátečníky píše: Pro základní identifikaci ZLÝCH bytostí postačí orientační kontrola dle svatého Lakmuse prostřednictvím vhodných aur. V případě potvrzení podezření na přítomnost ZLA je dále nutno postupovat následovně:

1. Nechť nulová hypotéza zní: Zkoumaný tvor je ZLÝ.
2. Alternativní hypotézu stanovíme jako: Zkoumaný tvor je DOBRÝ.
3. Pro testování nulové hypotézy postačí metoda obyčejného přímého důkazu. Pokud tedy tvor udělá něco DOBRÉHO, alternativní hypotézu zamítáme a tvora za ZLÉHO nepovažujeme.
Tettigono, jestli rychle uděláš něco DOBRÉHO, tak tě budou inkvizitoři považovat za DOBROU. Pokud neuděláš, budeš pro ně ZLÁ. Vyhodnoť si to, prosím, jako Do something under fier.
Stručná historie cestování hrady píše: POSEDNÁ
Pozice: Náhorní plošina na pobřeží Neviditelného moře, nedaleko osady Vysoká
Stav: Až na Zadní věž, která je v zachovalém stavu, se jedná o vysoce nestabilní zříceninu
Zajímavosti: V létě létě jóba 735 se ve zřícenině usídlila sekta Nympha Maleficae. Během následujících měsíců zde beze stopy zmizelo několik desítek ctnostných rytířů, mezi nimi i slavný Gebhard z Bástru.
Slavní majitelé: V letech jóba 625 - 642 vládla hradu paní Mary Shelly z rodu Wollstonecraft Godwin. Zemřela násilnou smrtí během přepadu a vyrabování hradu, načež prokazatelně vstala z mrtvých. Po završení pomsty na svých vrazích zůstala její nemrtvá duše na hradě jako ochránkyně svého bývalého domova a bez slitování trestá všechny zlé vetřelce, uzurpátory i elfí skvát'tery. Poutníky, kněze či paladiny naopak vítá a opatruje. V očích církve Jediného opravdového boha proto není považována za hrozbu, naopak se od léta jóba 762 vede dialog o její kanonizaci.
Tettigono, pokud inkvizitory přesvědčíš, že jsi místní strážkyní, která Posednou chrání před ZLEM, auru ti svěří. Taky to ale můžeš zkusit jinak. Co uděláš?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Kostky nějak nechtějí, abych si zahrála delší post.

Mám 6 na DSUF, když přesvědčuji Inkvizici, že jsem DOBRÁ.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

Verifikace kategorizace xenomorfních entit pro pokročilé píše: Při identifikaci ZLÝCH bytostí je na paměti třeba míti,
že aury lecjaké interferenčních vzorců mohou nabýti.
Proto DOBREM nešetři a nedělej si vrásky,
vyšli koherentní paprsek intenzivní lásky.

(Na okraji je rozcestník, který dále odkazuje na zkoušku kachnou.)
Tettigono, paladinové pokračují ve zkoušení. Pokud přijmeš jejich zkoušku, hrozí ti Úder božího slova (4-HARM AREA RELOAD SLOW) od jedbotlivců, co však "bojují" za svou věc (=>small gang). Pokud zkoušku podstoupíš, aura na tebe přejde.
Vyhodnoť si v tom případě také suffer harm, 6- budeš považována za dobrou, 7-9 pokusí se zjistit, jestli plaveš na vodě, 10+ budeš považována za zlou. Pokud zkoušku nepodstoupíš, budeš automaticky považována za zlou.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Tak už jsem ve vodě a mám 7 na DSuF.

Chci odplavat pryč a nenechat se příbojem rozbít o šutry. Jaká komplikace mě čeká?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... kejklíř Paco Ramirez na břehu moře u paty Posedné ...

Ženské tělo prosviští kolem útesů a zahučí pod vodu. Vytáhnu svůj rybářský prut a pozoruji hladinu. Po ženě ani stopa. Nad hladinou pouze poletuje hejno motýlů. Jsou vlhcí od vodní tříště. A jsou zmatení od měsíčního světla. A jsou skvělí s česnekem a chilli. Podám si podběrák.

Tettigono, pokud budeš chtít zůstat pod vodou a uplavat do bezpečí, kejklíř chytí tvé následovníky, kteří neumí plavat a zůstali nad hladinou. Uděláš to?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Mí smrtihlavové se ke mě chtěli s pomocí AUGURY teleportovat a hodili 6.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... Trosky ...

Mařka dlouze zívne. Má pocit, že na ni ostatní hráči dočista zapomněli. Zuzka se s Hugem vyžívá ve svém zmrtvýchvstání, zatímco Jirka s Luckou smutně čučí do telefonu na zprávy z domova a jsou myšlenkami kdoví kde. Dala tolik úsilí do své poslední scény, tak krásně si přece zahrála svou rozpolcenost a ono to zůstalo úplně bez reakce! A dost. Je potřeba začít zase pořádně hrát.

"Hugo, prosímtě, promiň, že ti skáču do řeči. Ale mně tu pořád ještě visí ten quest
Má matoucí vidiny či noční můry."

Takže jak tak po ránu bloumám na Troskách, sama a přehlížená celou svou rodinou, zahřeje se kolem mě náhle vzduch, jedna stěna obroste mechem a vyletí z ní přímo do mých rukou hejno smrtihlavů.

Mám splněno?

"Co mají smrtihlavové společného s tímhle questem?" ptá se Hollyhock god nechápavě a natahuje se po Mařčině deníku.

"Kristovanoho, noční můry," vydechne nevěřícně Zuzka a přejede si přes tvář roztaženou dlaní.


Tettigono, tví následovníci se teleportovali do náručí jiné lesní čarodějky. Co uděláš?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Smrtihlavové se chtěli probít na svobodu.

A dohodli jsme se v bojových tazích na tvrdých MISSech.

Tak ho tu máte, hodila jsem 2.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

A ještě mám krásných 6, když pomáhám Fance aby si odebrala vzorky z mého nehmotného těla.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... Fouňa, který si často hraje s kejklíři, na cestě od Posedné k baziliščímu doupěti ....

Psík celou tu dívčí scénu sledoval s vypláznutým jazykem a vrtěl vesele ocasem. Sotva ale zůstal kousek té zvláštní cizí průhledné ženy v lahvičce, okolí se prudce ochladilo a Fouňa nervózně stáhl ocas mezi nohy. Z lahvičky vnímal intenzivní vůni lesa a čím dál tím hlasitější pravidelné rytmické dunění:

...---buch-buch---BUCH-BUCH---BUCH-BUCH---BUCH-BUCH---...

Dunění zahřmělo loukou, Fouňa zakňučel a sklopil uši i čumák. Když se planina uklidnila, vyběhl ke své paní olíznout jí nohu. Hned se ale zarazil, nechápavě natočil hlavu a pečlivě si Fanku očuchal. Potom se vrhl na průhlednou ženu a nadšeně jí proskočil skrz.

Fanko, Tettigono, následkem odebrání klíčové esence jste si prohodily těla. Tettigono, jsi uvězněna v těle mladé smrtelnice s vypálenými spánky. Fanko, jsi nehmotná. Napravit to nepůjde prostým odebráním kousku nehmotné Fanky do jiné lahvičky. Co děláte?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

A mám dalších krásných 6 na Reputation. Copak o mě Luciel slyšela, nebo ví?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

... ve vybydleném ještěřím doupěti ...
"... ty... ty... tys zabila Jiraka! To si vypiješ!" Zvolá najednou Luciel.
"Cože?" Ozvou se nechápavě všichni kolem stolu najednou.
"To je ta mrcha, co Jirkovi zabila postavu, že jo?!?" Vykřikne Lucka.
Zuzana pozvedne jedno obočí a zeptá se: "proč myslíš?"
"Poznám to podle tónu, jak ji Hugo popisoval! Úplně jsem si vzpomněla, jak...," říká Lucka, ale pak se zarazí.
"Myslíš, jak Jiraka zkoušela svádět?" řekne Zuzana a s Mařkou se zachichotají, Lucka se začervená. Hugo se podívá na Jirku, který sklopí zrak.
"No, Vojta mi dal docela důkladné poznámky ke světě, ale nemůžeš přece vědět, že ten duch je ona. A vůbec, nemůžeš vědět, že je doopravdy mrtvá, nikdy jste přece nenašli její tělo," ohrazuje se Hugo.
"Ne, já to poznám," ohradí se Lucka a krvežíznivě se jí zableskne v očích.
"Hele, ale to, že jsem tam umřel, byl důležitý krok v mém životním příběhu," namítá Jirka.
"Teď hraju já," vyskočí Lucka a začne zuřivě přepočítávat své body vůle.

Tettigono, Lucka poznala, že jsi ta osoba, co má na svědomí smrt Jiraka. Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánDobra
Příspěvky: 194
Registrován: 27. 12. 2017, 15:13

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od PánDobra »

Fanka se z toho zkouší vykecat "své" tělo, ve kterém jsem, ale hodila 4.

Já tam mám zainteresovanou Tettigonu, takže kdo nám popíše, co to pro nás obě znamená?
Pán Dobra
MC pro AW PbP Záporáci
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

... ve vybydleném ještěřím doupěti ...
"Takhle se k tomu pokladu nikdy nedostanu, a jak mám být zlodějka, když nic pořádného neukradnu?" ptá se Lucka.
"O tom, jak se stáváš velkou zlodějkou, je tvůj příběhový ark, koukni se na své questy, třeba tam máš něco zajímavého," uklidňuje ji Hugo.
"No dobře, co tam ještě mám... Někdo mi brání v lupičském výcviku? Perfektní, to je právě teď. Pak se mám dostat do problémů kvůli pokladu? Vždyť to se právě taky děje! A ještě se dostat do problémů, když pomůžu majiteli pokladu. Kde je ten falešný quest-giver?" nadskakuje Lucka a už si začíná nadšením vyplňovat bodíky v deníku.
"Ne tak rychle, ty expy dostaneš až na konci kapitoly. A zpátky do hry." Ohrazuje se Hugo.

"Nevěřím ti, ale na tom stejně nesejde, řeknu a kopnu do jednoho z kamenů. Tím otevřu tajné propadlo po tím duchem a ona propadne do hlubin." Řekne Lucka a začne sbírat žetony vůle.
"Ty chceš, aby se duch propadl do pasti? To je nemožné," namítá Hugo.
"Nemožné?" Smutně řekne Lucka.
"Jo, nemožné, ale s trochou představivosti by to něco mohlo udělat, to znamená, že máš -3 ke svému záměru, budeš muset dát hodně vůle," usměje se Hugo."
"Tak dávám 4 vůle, mám skill pasti 3. A mám bond! "Ve stínech kolem sebe vždy nacházím nebezpečí." Můžu to použít?" Ujišťuje se Lucka.
"No jasně, pouto snižuje překážku o 2, což z toho dělá... šestkový záměr, hezky. To je něco, co vypadá sakra dobře - impozantně, dramaticky a cool."
"Když kopnu do toho kamene, malou chvilku se nic neděje, pak se ale ozve podivné cvakání a pod duchem se s rachotem propadne tunel. S duchem to sice přímo nic neudělá, ale temnota v díře se zavlní, a pak se duch začne propadat. Jako tekutým pískem. Pak se otočím na tu živou, ukáži si na ni a řeknu - doveď mě k pokladu, nebo jsi na řadě ty." "A pak ji tam bodnu do zad," řekne Lucka ještě tiše Jirkovi.
"High five!" Řekne Jirka, a když si plácnou, tak dá Lucce žetonek.
"Co to je?" Zeptá se Lucka.
"To jsou ty emotion xp, nějak na ně pořád zapomínáme," doplní Hugo.
"To je expů!" vesele nadskočí Lucka.
"Tady si někdo pěkně nahrabal," ozve se jízlivě Mařka.

Fanko v Tettigonině těle, propadáš se do Stoupy a začíná tě obklopovat koncentrované ZLO. Taky něco proplulo kolem. Nejdřív sis všimla rukavice, potom černé helmy. Jsou prázdné.
Co děláš?


Tettigono ve Fančině těle, tvoje bývalé tělo se propadá do temnoty. Luciel ti vyhrožuje. Pokud jí budeš pomáhat dostat se k pokladu (kde bude moct pokračovat s questem), budeš od ní nicméně mít +1 na akce, pokud jí v tom budeš bránit, máš -1.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti