[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

Protože si o to Tettigona vysloveně řekla...

Solfernus:1D2 → 1(1)#1 - spálí, 2 - nespálí
Solfernus:1D4 → 4(4)#1 - costs 1-BARTER more, 2 - lead to someone selling it, 3 - introduce to previous buyer, 4 - something simillar

... u Chrabrého reka ...

"...a nikdo z těch ostatních skupin tam nechtěl jít. Přitom jsem měl docela hezký nápad na zápletku, kde je měla oslovit lesní žena, snad dryjáda a pod záminkou toho, že potřeuje pomoc je vylákat na prastaré obětiště v hlubinách Hvozdu, který se jinak bez oběti probudí...ale nikdo nechtěl! A když přemlouvala a sváděla, tak radši zaplatili fejt pojnt, aby nemuseli. Nejvíc mě dostal Marek - prej 'Já mám aspekt Nehráč, takže na tu její hru nepřistoupím.'. Fakt, všichni šli radši dělat něco jiného.", postěžuje si během pauzy Viktor a usrkne colu.

"Tak to by mě jako hraničáře zrovna zajímalo, taková zápletka v lese.", posteskne si Jirka, "Místo toho řešíme perverzního upíra."

"Ale no tak, Mařka a Zuzi celkem válí.", dloubne do něj loktem Lucka, "A vůbec, třeba se to ještě vyvine nějak zajímavě i pro tebe!"

"A jak to bude s tím hvozdem? Můžeme se tam vypravit později?"

"Hmm, uvidíme, ale asi ne, spíš vymyslím něco jiného, když jsem to teď vyspojloval.", pokrčí rameny Viktor, "Dryáda si bude muset najít jiné oběti, třeba nějaké lůzry, co šli okolo."


Tettigono, žádný z hrdinů se nabídkou nenechá zlákad. Každý vidí svůj Osud někde jinde.
Nicméně, U Chrabrého reka jsou nějací vyvrhelové, kteří se se zatoulali od Ustraše a ti by se najmout dali.
Pokud máš o jejich "služby" zájem, vyhodnoť si napřed jejch tah.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Chtěla jsem slíbit Paladinům výměnu rukojmí - místo ukecného Ťoupase jim naslibovat malého drakodýla.

Tettigona:2D6+1 → 5(3 +1 + 1) # Manipulate

Co se mi stane?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Rakša »

Kniha Jobova, svazek dvacátý šestý, kapitola pátá píše: 122. A střez se pokušitele, neboť činí gesta rukou zakrytou.
123. Tak vám pravím: Je-li cesta přímá, není rovná. Je-li cesta rovná, není přímá.
Otec Alfonsius: Meditace nad sedmerem vzácných ctností píše: Význam těch veršů jest jasný: Co ti kdo poví, to JOBEM zkoušej, pravda vyplyne. Rovněž toho, kdo povídá, JOBEM zkoušej, jeho povaha vyplyne.
Paladinem snadno a rychle aneb sedm a sedmdesát praktických obřadů na cesty píše: Zkoušku JOBEM provádějte takto: Po jednom z paladinů si stoupne do každé světové strany, aby zkoušený neuprchl. Zkoušenému pomažte čelo svěcenou vodou. Kdo nemá svěcenou vodu, tak tam dá popel ze svěceného kadidla. Kdo nemá popel, posype hostií. Pak sborově deklarujte: ...
Tettigono, paladini dospěli k závěru, že se je pokoušíš navést ke spolupráci se ZLEM, proto požadují, aby ses podrobila zkoušce DOBREM.
Pokud odmítneš, budou mít jasno.
Pokud přijmeš, otevři svůj mozek maelströmu DOBRA.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

Na obřad už by mělo v zásadě být všechno připravené. Krom dvou nejdůležitějších věcí:

- oběti
Vyvrhelové mi musí předvést ze svého středu toho nejtlustšího. Protože Frenzy a já spálila hold. Ale provedou to po svém. Jak vypadá jejich příchod a koho vedou?

- a účastníků
A Erik - slíbíl mi, že přiměje ostatní dřevorubce, aby se zúčastnili obřadu upokojení lesa. Protože Manipulate a já splnila svou část dohody. Ale provede to také po svém. Co udělá? Obzvláště s ohledem na to, jaká se objeví oběť?
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

.... po soumraku, v eAdagobel, nedaleko obětiště ....

S takovou kouzelnou mocí jsem se ještě nesetkal. Před pár hodinami jsem se modlil ke všem bohům a naposledy se kochal krásami mé poslední zimy a teď už opět mohu kráčet sněhem k naší osadě. Sice ještě pár dní potrvá, než udržím sekeru plnou silou, ale jako že se Erik Idleson jmenuji, vlastníma rukama potom vyrubu z nejmohutnějšího dubu sochu té kouzelné paní, která mě zachránila.

V osadě hoří první ohně a slyším z ní mnohem více hlasů, než obvykle. Své druhy poznávám, ale ta další směska různých jazyků i přízvuků mne mate. Zůstanu ve stínu prvního domku a snažím se zorientovat v té spoustě cizích lidí.

Skupina otrhaných, zašlých a divoce vypadajících lidí na sebe pokřikuje, pošťuchují se, popíjí ze džbánů a měchů a hlasitě se u toho smějí. Po chvíli jeden z nich mrští svým džbánem o nejbližší strom a hlasitá rána tříštící se hlíny ostatní umlčí. Muž vstoupí do středu skupiny a vyvede z ní zvláštního, provazy svázaného kulaťoučkého mužíka. Je mnohem menšího vzrůstu než ostatní a podle výšky a obvodu ho tipuji na hobita. Od hlavy až k patě je oděn do bizarního oblečku připomínajícího suchou trávu, listy konopí a šlahouny ostružiní. Vlasy má nazelenalé, prorostlé mechem a kapradím. Na hlavě potom malý klobouček z bedly. Divoký muž k němu promluví. Nahlas, zřetelně, aby to slyšeli i všichni ostatní:

"Duhoslave Zelenomírku, byl jsi vyhnán ze svého domova za všechna ta svinstva, která jsi svému okolí způsobil. Za tvé blbé řeči, za bestialitu a obtěžování domácích zvířat. A protože nás už taky pěkně sereš, je čas je jít dál! Duhoslave, protože tak miluješ zvířata, dáme ti možnost naposled si užít s baziliškem," poslední slovo skoro vykřikne a hlasitě se u toho zasměje. "To máš za to, žes nás nenechal kácet v lese. Žes nám lámal pily a tupil sekery."
"A žes na nás v lese chystal pasti," přidá se jiný. "A nenechals nás ulovit si ani zajíce!"
"Že nás teď v zimě nenecháš pořádně zatopit draze koupeným uhlím," ozve se ženský hlas z davu.
"A taky to máš za to, žes nás nutil třídit bordel!"

Od cizinců slyším další posměšky a urážky. Když už se zase všichni překřikují a hlasitě smějí, nechají tlouštíka svému osudu a pokračují v rozjeté zábavě. Ten pokojně klečí ve sněhu a jen na ně pisklavým hláskem volá: "Les je můj přítel! Les je kamarád! Postará se o mne, jako jsem se já staral o něj!"

Tettigono, vyvrhelové ti sice přivedli nejtlustšího ze svého středu, ale je to jen prťavý hobití ekoterorista.

Dřevorubci jsou zmatení a pořádně neví, co si s ním mají počít. Vystoupím ze stínu do středu osady.

"Přátelé, poslouchejte mne," zvolám na své druhy. "Paní lesa ke mně promluvila! Žádá si dát lesu krev a bazilišce maso! Bazilišce, která nás potom bude chránit. Tento muž podle všeho lámal pily a tupil sekery! To je přece nejtěžší hřích proti komunitě a zaslouží si trest!"

Mezi dřevorubci to zahučí. Zprvu zmatené a nechápavé pohledy se rychle mění na příkré a odsuzující.
"Jasně, chce les, dáme ho lesu," zvolal někdo.
"Tady ho nemůžeme nechat, ještě by nám škodil, jako ostatním," ozve se jiný.
"Já ti dám, skrčku, ojebávat mi slépky!," zakřičí statná hospodyňka a hodí po hobitovi polínkem. Brzy začínají létat další nadávky, shnilá zelenina i kamení.

"Rychle, přátelé," pobídnu ostatní. "Paní lesa na nás už čeká!"

Tettigono, dřevorubci se na obřad už velmi těší, ale možná ti obětinu zlynčují dřív, než vůbec začneš. Co s tím uděláš?
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

.... po soumraku, v eAdagobel, nedaleko obětiště ....

"NECHTE TOHO nebo zruším obřad a NECHÁM VÁS LESU NA POSPAS!"

Tettigona:2D6-1 → 4(4 +1 - 1) # Go Aggro
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

.... po soumraku, v eAdagobel, nedaleko obětiště ....
Tak jsem se těšil na obřad, že si nemůžu pomoct a také přihodím sekyrku k dílu. Sice jsem se musel procpat před ostatními, abych ji mohl hodit s dostatečným rozpřahem a dostal jsem přitom několik ran do žeber, ale ty jsou neobvykle pružné a vůbec necítím bolest.

Když vidím, jak z hobita crčí na sníh krev, oči mi zabloudí k nebi. Setmělo se, ale rychleji, než bych čekal. Koruny stromů se nad námi uzavírají, houští dostává svému jménu a houstne v neprostupnou stěnu. Rychle se rozhlédnu, paladin rezignovaně hledí k zemi, goblini se perou s ostatními, bazilišek hladově kouká, až mi z toho dřevění nohy. Jenom vychrtlí elfové ve větvích hledí k zemi tím svým senilním výrazem, jsou příliš zeslábli hladem, než aby dobrovolně slézali dolů a pomohli Paní lesa s obřadem.

Pak se podívám znovu na zem. Kam dopadne kapka krve, tam začne rašit kořen. Ale je to kořen?

"Pusť mě blíž! Chci vidět, co s ním les udělá!" Zařvu na toho, co se předcpal přede mne a zaclání. V krátké potyčce ho kousnu do ruky. Začne mela, dopadají pěsti, vylétají zuby, občas někdo vytáhne kudlu.

Tettigono, obřad už začal. Les vás uzavřel do své pevné náruče a je hladový, hodně hladový; Les má v tuto chvíli chuť na každého, kdo má nějaké otevřené zranění. V nábožném zápalu se čumilové začínají prát o to, kdo bude mít na obřad větší výhled a každý, kdo se k nim připlete, může být ušlapán, zbit nebo pokousán (sobě zatím dali 1 harm). Tví následovníci se nemají k tomu, aby se obřadu sami o sobě ujali, asi jsou spokojení s tím, jak probíhá.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Kde mě chytí naštvaní dřevorubci?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Sarsaparillos
Příspěvky: 1166
Registrován: 27. 8. 2011, 10:15

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Sarsaparillos »

... eAdagobel, obětiště ....

Prastarého trpasličího rituálu odvahy Mošpit jsem se chtěl zúčastnit už jako malý kluk a moc mě trápilo, že mě přísný otec nenechal s ostatními dosáhnout dospělosti. Teď jsem naopak rád, že mě hned první výpad bazilišky odhodil daleko od ostatních a já ten masakr mohu pozorovat ukrytý ve stínu kaprdin. Ze země kolem raší nové a nové úponky a žíznivě sají krev mých druhů. Naopak les v okolí se pomalu rozestupuje a na louku zase dopadá bílé měsíční světlo. Kdo měl to štěstí a zůstaly mu obě nohy zdravé, nebo aspoň jedna noha a ruce, utíká bezhlavě pryč. Utíkal bych taky, ale má kolena jsou ještě trochu dřevěná a tak si radši cpu další kapradiny za kabát a pod klobouk a doufám, že si mě nikdo nevšimne. Hlavně ne kouzelná paní a její příšerácká přítelkyně. Tu sochu si tedy ještě rozmyslím.

Dřevorubci se jako gang rozpadli a přeživší se snaží zmizet všemi směry.

Cizinci, kteří dovedli hobita a s ním i tohle šílenství, opatrně vycouvali od bazilišky na druhou stranu louky. Jejich zbraně dračici téměř vůbec neublížily a tak je radši obrátili proti stromům a snaží se prosekat nejkratší cestou pryč.

Tettigono, Vyvrhelové jsou nezraněni a na ústupu jdou tvrdě přes les, který to určitě nepotěší. Co s tím uděláš?
(Tell them the possible consequences and ask.)


...

Příručka církevní kriminalistiky 1.0 A píše: V případě nálezu těla či těl bez známek života je kněz povinen událost tuto zapsat do deníku svého či deníku kněze velitele. Dále kněz provede následující úkony s ohledem na počet nebožtíků:
* 1 ks: Tělo ohledá a pohřbí do země v místě nálezu. Hrob označí symbolem JOBa.
* 2 ks: Těla ohledá pátraje po stopách zbraní. Podezřívá-li jedno z těl z předsmrtelné agrese, tělo toto znesvětí a druhé pohřbí na místě nálezu. Hrob označí symbolem JOBa. Poznámka: Znesvěcení lze provést modlitbou či znamenám JOBa. V každém případě pouze symbolicky!
* 3-5 ks: Těla ohledá pátraje po příbuzenské či jiné vazbě. Pozici těl zakreslí, umrlce označí číslicemi a informuje o nálezu svého kněze mistra či nejbližšího paladina velitele.
* 6-10 ks: Těla neohledává, pouze místo modlitbou zapečetí a okamžitě kontaktuje kněze velmistra či paladina velitele.
* 11 a více ks: Viz Příručka církevní kriminalistiky 1.0 B
v poznámkách paladina Monolapise nalezených na kousku roztrhaného krví potřísněného pergamenu strašně rozklepaným rukopisem se píše: Těch těl. Té krve. Matyáš se hrozivě zmýlil. ZLO nečíhá v jeskyních, ale v lese eAdagobel! JOB provázej mé kroky a veď je co nejrychleji od tohoto prokletého místa!
Tharagavverug, goblini na útěku v lese zahlédli odlesky paladinovy zbroje, má už slušný náskok.
- Buďto tě Grišňák vzburcuje a můžeš paladina zkusit pronásledovat. Prodírání hladovým lesem je ale DSuF a les hrozí 2-HARM na nedostatečně poskládaných křídlech.
- Nebo Grišňák na Monolapise teď kašle a ty se můžeš věnovat situaci na louce.
Co uděláš?
(ugly choice)
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Starci úspěšně vyhnali vyvrhely z lesa na cestu, ale hodili 11 na Suffer Harm.

Co se jim stane?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

Solfernus:1D2 → 1(1)#Starci - 1 větší harm, 2 unconscious, trapped, incoherent or panicked.

Tettigono, starci jsou starci a nemládnou. Přestože vyvrhely vyhnali z lesa, takové fyzické vzepětí vedlo k řadě kolapsů, jednomu či dvěma infarktům a několika znečistěným řízám.

3-harm: widespread injuries, many serious, several fatalities.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Napochodovala jsem do trpasličí vesnice. Vidí mě přicházet a mám 6 na reputation. Hledám sýpku nebo sklad jídla a mám 5 na Read a sitch.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Rakša »

... trpaslík Godlerson v Khazad gunud ...

Včera, když jsem se vrátil od Posedné, se mezi námi, trpaslíky, náramně slavilo Uzbatabundovo zranění a zmizení. Konečně si to tu budeme moct zařídit pořádně po svém, nikdo nám nebude vyhrazovat, do které chodby dolu smíme a do které ne, ani nás nebude nutit, aby odevzdávali každý zajímavější nález. Dokonce i já se v Uzbatabundově nepřítomnosti cítím tak svobodný.

Rozjedeme to tady pořádně ve velkém! Těžba, slévárny, hamry, manufaktury, ještě z tohohle zapadlého kraje udělají pořádné průmyslové centrum. Tahle situace má samé klady; někdo dokonce z nadšení začal prosazovat, že bychom to tu měli přejmenovat na Kladno, ale pak mu dolili korbel a tak milosrdně zmlkl. O něco později, když už si méně odolní trpaslíci začali hledat útulná místečka pod stolem, někdo nadhodil otázku základního kapitálu. Ano, chtělo by to do začátku nějaké peníze, nějaké zlato! A všichni víme, kde je nejvíc zlata - pod drakem. Třeba pod tím, který tu bojoval s tím kostěným, a kterého se nepodařilo zavřít do dolu. Jenže jak přijít drakovi na kobylku?

Když ráno do vsi přichází ta divná lesní paní, netrvá dlouho a někdo polohlasem prohodí: "A nekamarádí se ona s tím drakem?" Podíváme se po sobě a najednou jsme všichni samá uctivost. Samé "ano, paní," a "sýpka je tudy, paní" a "pozor, ať nezakopnete o práh, paní". Sotva vstoupí dovnitř, jeden z nás za ní přirazí dveře, druhý je zapře těžkým trámem, a všichni ostatní se začínáme polohlasem dohadovat, jak z ní nejlépe dostat informace o tom, kde má drak poklad. Nakonec předstoupí jeden ze starších a přes dveře zahuláká nabídku. Nejlépe by prý bylo, aby nám prozradila, kde má drak schovaný poklad a jak si ho nejlépe vyzvednout. My si ji tu samozřejmě zatím necháme zavřenou, pro jistotu, ale hned jak se výprava vrátí s pokladem, bude svobodná.

Tettigono, trpaslíci tě lstivě zavřeli do poctivě postavené trpasličí sýpky a vidí v tobě cestu, jak snadno přijít k dračímu pokladu. Co děláš?
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Chtěla jsem trpaslíky na tajňačku dostat ke kouzelným pramenům, aby o tom elfáci nevěděli. 5 na DSuF.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

... trpaslík Godlerson někde v tom zatraceným lese ...

Ten les byl teda vážně něco! Když jsme nezakopávali o kořeny, zaplétali jsme se do chuchvalců a šlahounů, skrytých pod popraškem sněhu. A nebo na nás padaly závaly sněhu z větví, které jako by se otřásaly, když jsme zrovna šli okolo. Nelíbilo se mi tam. Moc divoké, moc neupravené, moc nevyužité. Chtělo by to tam pořádně prosekat a zplanýrovat. Jeje, to by byly fošny jedna radost! A nebyl sám, kdo si ty stromy takhle zálibně ptohlížel. Spousta našinců se zastavovala, tu a tam si je oťukávala nebo pohledy přeměřovala. Jistě, většina z nás jsou kováři, platnéři, runotepci nebo taviči, ale i tak dokážeme ocenit kvalitní materiál.

A jak jsme tak byli zaměstnaní lesem - ať už v dobrém, nebo ve zlém, najednou jsme zjistili, že ta ženská, co nám měla ukázat cestu, už s náma prostě nebyla! Hledali jsme jí, jistě, ale nebylo po ní ani stopy. Jako kdyby se propadla do země. Chvíli jsme se tam ještě motali a nevěděli co dál - jestli jít dál sami, nebo se vrátit. Než to rozsekla Brannensdottir, když nás poučila, že někde nedaleko odtud by měla být nějaká osada, kde prý se taky nějací našinci usadili jako dřevorubci. Tak jsme vyrazili hledat osadu...

Tettigono, Les je ti nakloněný a opravdu tě skryl. Před očima trpaslíků. Vtáhly tě jeho kořeny a vynořila jsi se na jiném místě. (řekněme, jihozápadně od eAdagobel, tam na kraji mapy, kde se les potkává s horami)
Jsi sama, máš stále ruce spoutané okovy z dwimeritu a trpaslíci jsou daleko odtud.
Budou hledat tvojí osadu, aby se sbratřili s tamními trpaslíky.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti