[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Quentin
Noob of The Round Table
Příspěvky: 9334
Registrován: 31. 7. 2007, 14:31
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Quentin »

http://2k6goblinu.blogspot.cz/
“Questions are gameplay”-Chris McDowall, The ICI Doctrine, 2018
Player Agency (n.): “the feeling of empowerment that comes from being able to take actions in the [virtual] world whose effects relate to the player’s intention” -Mateas, 2001
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

Tak. Uděláme pro ten dvojmiss jednu odpověď.

... lokátor Pistornson, toho času ve Hvozdíkově ...

Kdybych také nebyl tak připitý, musel bych si dozajista uvědomit, že je to špatný nápad. Ale já byl nalitý jak motyka, stejně jako zbytek naší kumpanyje. Koneckonců, proč také ne, když nás místní tak dobře přijali a uspořádali na naší počest hostinu. Tohle místo je neskutečné - malý kousek civilizace vyrvaný hvozdu okolo. A všude v nejbližším okolí jasně patrné známky toho, že kdysi toho lesu bylo vyrváno mnohem víc, ale vzal si to zpátky. Místní lidé jsou zachmuření a zatvrzelí, ale čestní a hrdí. Jsou vlastně trochu jako my, trpaslíci.

Není divu, že si Duragson padl skvěle do noty s místním vůdcem Dughalem. Oba jsou prošedivělí zjizvení veteráni, oba jsou zatvrzelí a tvrdohlaví a oba chtějí z tohohle místa udělat něco víc, než čím je teď. Nějakou dobu si vyměňovali historky z bojů, kterých se každý účastnil, pak si začali ukazovat jizvy a nakonec spolu usedli v čele stolu a začali se předhánět v plamenných proslovech. Duragson probudil v místních nadšení pro kolonizaci a Dughal tomu nasadil korunu, když prohlásil, že je potřeba udělat Hvozdíkov znovu Velkým, zatočit s lesem, vzít si, co jim po právu náleží a postavit velkou zeď.

Místní byli v euforii a začali se předhánět ve vymýšlení skvělých plánů. Byla v tom cítit naděje a hřálo to u srdce. Takhle nějak jsem si naší práci představoval. A pak se to zvrtlo. Kupčíci z karavany, kterou prý vyplenil drak, co žije nedaleko začali pořávat, že se tady nic nezmění, dokud někdo nezatočí s těmi příšerami, co celý kraj utlačují. Duragson prohlásil, že se draka nebojí, že jeho děd měl manufakturu na drakobijné obléhací stroje. Někdo namítl, že to není drak, ale bazilišek, ale Duragson prohlásil, že je to jedno, že když něco zvládne prošpikovat draka, zvládne to i baziliška. Začal se chvástat, že by takový stroj postavil.
A hvozdíkovské to nadchlo.

Ještě teď v noci se pustili do práce a jak jsme byli všichni notně posílení alkoholem, měli jsme sil až až. Přidal se každý i ženské a děti. Bylo to jako horečka, která zachvátila celé město. Brzy vzplály velké vatry a noční zvuky lesa přehlušilo rubání seker a skřípot pil. První stromy padly, byly rozřezány a Duragson začal pracovat na tom svém drakobijném stroji, místní mu ochotně dali k ruce všechny materiály, které potřeboval a kovář roztopil výheň tak jako nikdy.

Musel jsem se jít na chvíli projít do lesa, abych si pročistil halvu. Začalo mi to připadat až příliš jako horečnatý sen. V lese jsem přišel na trochu jiné myšlenky - zvlášť když jsem viděl tu vílu a toho porubaného mladíka. Nu, pak se tam dokonce vyskytl veliký skřet na nějakým přerostlým netopejrovi a toho mladíka odvezl. Ta kořalka z žaludů musela být opravdu silný matroš. Radši jsem se vrátil zpátky, ale horečnatý sen ne a ne skončit...

Nevěřil jsem vlastním očím, ale opravdu, pod Duragsonovýma rukama začala vyrůstat nadměrná balista. A místní mezitím vyklučili a vyžďářili pořádný kus zplanýrované země mezi palisádou a hvozdem. Říkal jsem si, kdy se tak asi zastaví? Až vysvitne slunko, vyprchá alkohol a popadáme vysílením? Nebo když...počkat, zdá se mi to, nebo vidím pochodně támhle na cestě od severu? Hlídka si toho všimla také a začala troubit na roh. Duragson nás honem zapřáhl a museli jsme balistu honem uvést do provozu a natáhnout. Dughal mezitím, oděný do zbroje, začal pořvávat rozkazy a šikovat místní...

Tharagavverug, Hvozdíkov je na tebe připravený. Pokud něco zkusíš, musíš si dát pozor na ten strašný stroj. Protože není živý, nemůžeš ho zkamenět pohledem na dálku. A jestli ho někdo použije, pak právě na tebe a prakticky jakmile se ukážeš na dohled... DRAKOBIJNÁ BALISTA, (6-HARM, far, reload, mounted)

Tettigono, pokud místní někdo, nebo něco nezastaví, tak budou dál žďářit les a mohl by z toho být nepříjemný požár. Na to je třeba si dávat pozor, protože to by mohlo les nahněvat a tobě zkomplikovat život.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Laskavý MC nechť určí, na kolika se zvednu.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

Na 09:00 (tj. 3 segmenty zranění, 3 segmenty zdravé), stabilizovaná.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Laskavý MC,

Dughal, staršina Hvozdíkova, mne viděl, jak jsem přiměla jeho lidi, aby odevzdali jako obětinu jeho vlastního syna a goblini si ho odvedli.

Udělá s tím něco hned? Později?

Dala jsem golden oportunity a připomínám, že tah by měl být veden proti mě, nikoliv proti ještěřici.


MC tahy, které dávají smysl:
• Separate them.
• Put someone in a spot.
• Announce off-screen badness.
• Announce future badness.
• Make them buy.
• Activate their stuff’s downside.
• Tell them the possible consequences and ask.
• Offer an opportunity, with or without a cost.


Dughal je Warlord, ale aktuálně s rozpadlým gangem, tahy, které dávají smysl:
• Attack someone suddenly, directly, and very hard. (osobně)
• Attack someone cautiously, holding reserves. (osobně)
• Seize someone or something, for leverage or information. (osobně)
• Offer to negotiate. Demand concession or obedience.
• Buy out someone’s allies.
• Make a careful study of someone and attack where they’re weak.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

No a teď jsem to ještě vylepšila MISSem při odhadování, co tam Rakša dělá.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug »

dopis otci představenému kláštera Sv. Herberta 17. jedenáctence léta jóba 763 píše: Dughal, podplukovník v.v.
Hvozdíkov
U Dlouhého dómu 1

Antoan Likva, otec představený
Klášter Sv. Herberta

Žádost o výstavbu sakrální stavby v obci Hvozdíkov

Vážený pane,
dnes jsem byl svědkem bezprecentního útoku tzv. "prastaré víry" na naši milovanou usedlost. Musím přehodnotit své dřívější stanovisko na váš návrh vybudovat u nás přesunutou pevnost a odvolat výrazy, které jsem na adresu Vaší víry nedávno pronesl.

Jakkoli jsme sužováni především útoky plazovitého monstra, jsme proti němu schopni - navzdory našemu poslednímu neúspěchu - bojovat konvenčními prostředky. Můj život je především o vítězství. Prohrávám jen vzácně. Téměř nikdy. Nyní se zde však objevila nová hrozba pocházející z lesa a věřím, že právě Vy budete schopní odvrátit tuto hrozbu, která se na Hvozdíkov stahuje.

Věřte mi, že jsem v této otázce silně osobně zainteresován a jakkoli udělám všechno proto, abych události z dnešního napravil, je mou povinností zajistit, aby znovu nenastala. Osobně se proto zasadím, aby Váš projekt rozvoje Hvozdíkova proběhl co nejrychleji bez ohledu na můj názor na Vaši víru. Dodám vám veškerou podporu, které jsem schopný. Rád myslím ve velkém. Ať budete myslet jakkoli, také můžete myslet ve velkém.

Společně uděláme Hvozdíkov znovu veliký.
S pozdravem
Dughal
(vlastnoruční podpis)
Rakšo, odpověz Tettigoně na otázku, jak budeš chtít, jsi pro ni nečitelná. Pokud budeš lhát, dojde jí to, až odejdeš nebo až svými činy dokážeš opak.
Co děláte?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Drahý MC,

na konci sessiony jsem jen chtěla pŕes Go Aggro donutit elfáky, aby se vzchopili a šli makat. Nástroje mají složené pod sestrami. Mám MISS. Děkuji za tah,

S láskou
Tettigona
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka »

Tettigono, když jsi pohlédla do tváří svých následovníků, tak jejich seschlé vrásčité obličeje ztvrdly v kámen. Snesou ledasco, taky něco přeslechnou, křivdy díky pokročilé skleróze zapomenou, urážky kvůli stařecké demenci nepochopí, ale na jejich vodu, na tu si sáhnout nenechají. Stejně jako ty dobře ví, že pokud by ji museli z ničeho nic vysadit, tak abstinenční příznaky by byly strašlivé.

Bez jediného slova či jiné známky komunikace mezi sebou tě pomalu obklopí, chytí svými nepříliš silnými ale tuhými a houževnatými pažemi odnesou k nejbližšímu čarovnému pramenu a nacpou ti hlavu přímo do něj.

"Pij, pochopíš" zaslechneš nezřetelně přes šplíchání a bublání.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od MarkyParky »

Úspěch za 7 na OYB, když se ptám lesa, co je zač voda z pramenů a kde se tam bere.
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Doragon Raida »

Tettigono, tráva tě obejme, pohltí a stáhne do jezírka. Hladina se nad tebou zavře a ty klesáš dolů do hlubin. Kolem tebe je černočerná tma, cítíš jen všudypřítomné vlhko a tlak propletených proudů vodní masy všude okolo. Vznášíš se tou mokrou prázdnotou někam stále dál a po chvíli, kdy už nemůžeš vydržet s dechem tě voda odmítne a vyhodí v jeskyni zaplněné pronikavým světlem. Přimhouříš oči a rozhlížíš se kolem sebe. Zaostříš na pohyb okolo. Ve světle uvidíš nejprve jen stíny, potom i jasně siluety malých drakodýlků. Jeden z nich stojí na břehu podzemního jezírka a zvedá zadní nožičku. Vydá spokojené zamručení a pomalu doplňuje do jezírka vláhu. Natáhneš ruku do vody a chceš uchopit to, co vyteklo z ještěrky. Hladina si tě ale opět podá a táhne tě někam pryč, za okamžik se posadíš v trávě obklopená elfy.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Prosím odpovědi na moje otázky:

* Co mají elfíci v úmyslu dělat, až přijdou osadníci.
* Co chtějí, abych udělala já.
* Co by je přimělo přestat závislit na pramenu.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Rakša »

Milá Tettigono,

Co mají elfíci v úmyslu dělat, až přijdou osadníci?

Starci promlouvají o prastarých královstvích, o moudrosti věků, o přirozeném řádu věcí. Je ti jasné, že se v novém uspořádání vidí na vrcholu, jako rada starších, jejíž moudrost prýští z jejich hlav a skrápí obyčejný lid, na který pak padnou takové ty praktické věci jako všechno sehnat, zařídit, postavit, uživit atd. Pokud by z nich byli obyčejní obyvatelé nebo skupinka podivínů, na které nikdo moc nedbá, budou s tím hrubě nespokojení.

Co chtějí, abych udělala já?

Starci promlouvají o očích, které viděly zrození i smrt hvězd, o nadpozemské kráse elfích království a opojném nápoji z ranní rosy a lesku motýlích křídel. Je ti jasné, že nejraději by, aby noví osadníci byli hned po příjezdu uchváceni a ohromeni majestátností svého nového domova a jeho obyvatel, a samozřejmě jejich zvyků. Mohla by to spravit nějaká pořádná slavnost, ale dobře víš, že slavnost takového druhu se snadno může stát neovladatelnou.

Co by je přimělo přestat závislit na pramenu?

Starci promlouvají o světle hvězd zachyceném v lahvičce, o odcházení krásy za tohoto upadlého věku, o příbězích, které nikdy nekončí. Je ti jasné, že aby s tím byli spokojení, musela bys pramen nahradit nějakým kvalitním zdrojem nesmrtelnosti, třeba rituálním olizováním kamene mudrců* nebo pravidelnými dávkami upíři krve. Domníváš se, i když to ti starci rozhodně neřekli, že by zabralo i zavřít je na dva měsíce mimo dosah pramenů a smířit se s tím, že nějaká část tu šokovou terapii nepřežije nebo že jejich mysl skončí v podobném stavu, jako jejich tělo.

*) Obsah rtuti zcela zanedbatelný

Tvůj, vždy vstřícný,
MC
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona »

Fanka potřebuje vyrobit purifikační mašinu na baziliščí moč pro pramen mých elfů.


The MC will tell you “sure, no problem, but…” and then 1 to 4 of the following:
• It’s going to take hours/days/weeks/months of work.
• First you’ll have to get/build/fix/figure out — .
• You’re going to need — to help you with it.
• It’s going to cost you a fuckton of jingle.
• The best you’ll be able to do is a crap version, weak and unreliable.
• It’s going to mean exposing yourself (plus colleagues) to serious
danger.
• You’re going to have to add — to your workplace first.
• It’s going to take several/dozens/hundreds of tries.
• You’re going to have to take — apart to do it.
The MC might connect them all with “and,” or might throw in a merciful “or.”

Co to bude?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus »

“sure, no problem, but…”

1) • You’re going to have to take — apart to do it... ke stavbě purifikační aparatury budeš potřebovat specializované díly, které používají v pivovaru v hostinci U Chrabrého reka a nebo v klášteře sv. Herberta...možná i někde v Jasnově?

AND

2a) • First you’ll have to figure out... zjistit, jak funguje vylučovací soustava bazilišků a jaké přesné složení má, ehm, produkt a kdy
OR
2b) • First you’ll have to get... živé bazilišče a prostě ho nakrmit různýma věcma a vyzkoušet co produkuje a kdy

AND

3a) • It’s going to take hours... tvá skilled labour to postaví, ale zabere jim to většinu dne (takže nebudou dělat nic jiného)
OR
3b) • You’re going to need — to help you with it... budeš potřebovat nějaké makače, co to postaví místo tvých pomocníků
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů