[META] MC pro Tettigonu

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.

Moderátor: MarkyParky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 19. 1. 2018, 13:48

Prosím, abyste mi vykopli.

Jako inspiraci berte v potaz, že v mém holdingu se usadili Dřevorubci jako součást hrozby Osadníci.
Vyprávět by měl jeden z nich, v první osobě v přítomném čase a měl by být průvodcem osudu téhle skupiny Osadníků.

Zaplatila jsem 1-BARTER za LIFESTYLE - neměli by tedy cíleně zlikvidovat mé Doupě, ale nebudou se rozpakovat řešit po svém věci, které se jim postaví do cesty.


Děkuji za vykopnutí.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 268
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug » 19. 1. 2018, 16:29

... v magickém lese...
Navzdory třeskuté zimě se rozpřáhnu, abych posledním úderem porazil mocnou sekvoj. Ta padne, jakože se Idleson jmenuju!

Sekvoj se s mocným zapraskáním opravdu zřítí k zemi.

Nikdy jsem nechtěl být holičem. Nenávidím stříhání vlasů. Vždycky dostanu nekontrolovatelný třes, když vidím vlasy. Tady mezi plešatými dědky a mými přáteli v dřevorubeckých čepicích jsem šťastný.
Už když jsem byl malý, jsem nenáviděl pohled na stříhané vlasy. Matka mi řekla, že jsem hlupák. Řekla, že jediná léčba je stát se holičem. Tak jsem strávil pět strašlivých let na dvoře krále Dobroslava. Dokážete si představit, jaké je to stříhat pořád dokola jednu hlavu pět let? Nikdy jsem nechtěl být holičem... já... já chtěl být... DŘEVORUBCEM!

"Poskakovat od stromu ke stromu,
když plují silnými řekami Pohraničí!
Modřín, borovice, sekvoj
S mou milou po mém boku
Zpívat, zpívat, zpívat..."

"Já sem dřevorubec a jsem OK
Spím celou noc a dělám celý den."

Ani nevím, kdy jsem začal mluvit nahlas a kdy se ostatní přidali ostatní se svým:

"On je dřevorubec a je OK
Spí celou noc a dělá celý den."

... později v hlubinách lesa ...
Nechápu, proč mě ostatní ztloukli a nepustili mezi sebe na večeři. Jsem přece dřevorubec jako oni!

Vztekle jsem kopl do nějaké proutěné nádoby plné jakýchsi kořínků. Pár jsem vzal do huby, ale okamžitě je vyplivl. Není divu, že jsou dědci takové vyžle! A přísahám, jakože se Erik Idleson jmenuju, že vyrazím zuby prvnímu, kterého se zuby uvidím, za to, že jim moje oblíbená houbová kaše chutná jako "bažina v plamenech"!

Abych se uklidnil, vzal jsem svou příruční sekyrku - je malá a praktická - klopýtal bílou pustinou a sekal do každého stromu, kolem kterého jsem prošel. Najednou jsem ale s sebou sekl já, a to do sněhu. Nejdříve mě napadlo, že jsem zakopl kvůli svým botám, ale když se otočím - hrůza! Za nohu mě drží nějaký kořen, obtáčí mě a přitahuje k sobě! Ať sekám, jak sekám, kořen nejde přeseknout! "Pusť mě stromečku, aspoň na chvíli, skočím si pro PANTOK!" Ani prosby, ani výhružky nezabírají, tak začnu volat o pomoc.

Když se ale ohlédnu a vidím, jak daleko jsem, zmocní se mě panika. Ten strom mě sežere dřív, než ostatní přiběhnou! Jestli mě vůbec uslyší! Poslední volnou rukou vylovím z vaku jeden z Thorinových doutníků, kterými ničíme pařezy, vrazím ji do nějakého vykotlaného hnízda a zapálím.

Pak si volnou rukou zacpu ucho.

Tettigono, vidíš, jak byl jeden z trpasličích dřevorubců, Erik Idleson, lapen rozhněvaným stromem. Trpaslík se snaží strom vyhodit do vzduchu Thorinovým doutníkem, o kterém trpaslíci prohlásili, že je nehodlají použít a že je vlastně vůbec nemají (granát, on je částečně krytý stromem, hrozí mu jenom 2 harm). Les je na osadníky už tak rozlobený a je jenom otázkou času a sebemenší provokace, kdy se začne mstít i elfům. Nebo tobě. (máš want: reprisals)
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 22. 1. 2018, 21:16

Milý MC,

vedu paličatého osla zapřaženého do saní pomocí mrkve hlubokými závějemi směrem k drakodýlí jeskyni a mám 5 na BAD TERRAIN.

• You slow down and pick your way forward.
• You push too hard and your vehicle suffers harm as established.
• You ditch out and go back or try to find another way.


??
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 268
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug » 22. 1. 2018, 23:03

...u Hvozdíkova...
zápis cesty družiny paladina Matyáše, vedený písařem Krockem píše: 6.1.
Hodina devátá, pokračování, byli jsme vpuštěni do Hvozdíkova. V houštinách na dohled zpozorována aura zla o intenzitě 3.3 stupňů Arthasovy škály. Poznačeno k prozkoumání s prioritou 3/10.
Hodina ... (několik řádků je nečitelných, jsou přeškrtané a na okraji je tužkou psaná poznámka říkající, že paladin Matyáš poslední dobou vůbec neprodukuje "klasické citáty". Mnohokrát jde vyluštit jméno "Dughal".
Hodina... chronometr rozbitý. Písaři konstatovali příchod mlhy rušící detekci zla.
... zpozorována anomálie o intenzitě 8.9 stupňů Arthasovy škály. Měření vzhledem k probíhající anomálii odmítnuto jako artefakt.
... písaři odvoláni promazat chronometr posvátnými oleji. Paladinové svou autoritou od JOBa pohání hvozdíkovské k rozdělání velké vatry, která s pomocí JOBovou zvedne zlou mlhu. Od západu z míst předchozí anomálie přijíždí vůz.
... Matyáš diskutuje s Dughalem plán stavby ohromné zdi proti lesu a jeho paní (zbytek řádku přeškrtán)
... já, Krocek, bezvýznamný kronikář bohabojného Matyáše, jsem byl vyzván, abych vyzvěděl, kdo se tak nezadržitelně přibližuje k branám Hvozdíko... už jdu, jen tohle dopí...
Tettigono, chtěla ses vyhnout všem komplikacím, ale zlomyslný mezek odmítá postupovat bezpečnou cestou, kterou ti ukazuje les, a namísto toho zahnul na cestu, ze které byl nedávno odházen sníh k větší slávě JOBa, a míří rovnou k Hvozdíkovu, kde v dálce u palisád vidíš skrze zvedající se mlhu postavy zakuté v oceli.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 23. 1. 2018, 21:27

Read a person dotazy u Hvozdíkova:

* Co by přimělo paladiny jít do jeskyně, i když mají výslovný zákaz (ještěřice má 2-BARTER za LIFESTYLE)?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 268
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug » 25. 1. 2018, 10:00

Písař krocek, osobní deník, 6. prvence léta jóba 765 píše:Matyáš byl dnes obzvlášť nesnesitelný. Vážně uvažuju nad tím, že z toho všeho udělám poučný příběh o tom, jak i ti největší z nás mohou padnout. Potřeboval bych ale nějakou inspiraci. Možná kdybych ho dokázal přimět k návštěvě té dračí sluje? Job ví, co je uvnitř, rozhodně ne obyčejný drak. Když mu ale nejde o nic jiného než o boj se zlem, "nějaké ještěrky" ho prý nezajímají.
Nazvu to Matyášova hereze.
Písař Krocek, osobní deník, dodatek. píše:Mladý Dietrich ještě nemá dost vymytý mozek, je ochotný věřit, že existují i jiné síly mimo Joba. Úplně jsem mu viděl na očích, že by se s tím mrzákem a divnou ženou klidně vydal hledat ty údajně léčivé prameny. A když Matyáš prohlásil, že nejsou žádný lazaret, ale boží armáda, úplně mu ztvrdly rysy ve tváři. Jen kdyby na něj pořád nedohlíželi ostatní paladinové. Stačila by ale chvilka jejich nepozornosti....
"Otevřená mysl je jako pevnost bez stráží a s branou dokořán." To musím použít, to je dobré.

Tettigono, pro vojenský útok musíš přesvědčit Matyáše, že v jeskyni není obyčejná přerostlá ještěrka, ale Zlo.
Pokud ti stačí někdo na tažení sání, stačí zajistit, aby mladý paladin byl chvilku bez dozoru ostatních, pak ti sám pomůže.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 28. 1. 2018, 00:33

Zatímco jsem zápasila s malým drakodýlem, abych ochránila Grišňáka, hodila jsem 7 na Suffer Harm.

Prosím o volbu.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus » 28. 1. 2018, 16:38

mladší paladin Dietrich, osobní deník, 6. prvence léta jóba 765 píše:Pořád si myslím, že pomoci té tajemné dámě bylo správné. Vlastně mě zaráží, že nikdo jiný s námi nešel, vždyť to nebylo tak daleko a taková maličkost, jako odtáhnout saně s raněnýnm trpaslíkem nestojí ani za řeč. Doufám, že ty řeči o léčivých pramenech nebyly plané a Erik se opravdu uzdraví.
Co je důležitější, dostal jsem možnost podívat se přímo do obávaného dračího doupěte a alespoň zčásti ho prozkoumat. Goblini, kteří tu žijí vypadají vcelku neškodně. Řeči o dracích byly také nejspíš přehnané - vše, co jsem viděl byli jen krokodýli. Je možné, že goblini vytáhli na hvozdíkov s nějakým přerostlým exemplářem?
Když jsme se však dostali hlouběji, udeřil mě do nosu zápach síry a nedaleko jakési šachty, odkud ten zápach vyvěral, jsem to ucítil. ZLO. Tak silné, že se mi z toho zatočila hlava a zvedl žaludek. Nedokázal jsem navnímat jasnou auru, jen její projevy a i ty byly silnější než vše, co jsem kdy ucítil. Nedokážu to zařadit na Arthasově škále, ale pod touto slují zcela jistě dřímá prastaré ZLO.
Tettigono, v zápalu boje sis nevšimla, jak mladému paladinovy vylétlo obočí vzhůru a oči se rozšířili hrůzou, když ucítil "něco" v okolí toho "gejzíru". Možná to bude mít důsledky do budoucna, možná ne.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 28. 1. 2018, 23:59

* Chtěla jsem se Otevřeným mozkem podívat kde Tharagavverug létá, abych si nějak mohla pořešit setkání nebo přímou komunikaci.

Ale MISS je MISS.

Co to bude?
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 268
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tharagavverug » 29. 1. 2018, 13:38

Tettigono, les ti vyjeví dračí stín, který přelétá nad korunami stromů. Korunami bez listí, spícími, mrtvými. I jehličnany mají své žíly ucpané zmrzlou smůlou a spí, snad i sní. Stín vnímáš, jako by mrak zahalil tvé mrtvé tělo.

Les ti chce pomoct. Jsi jeho bohyně. Kořeny stromů hluboko v zemi, kde nejsou zcela zmrzlé, šátrají hlouběji a hlouběji, až narazí na pramen. Pramen dávající sílu tvému lesu, který se ohřívá podivnými silami pod jeskyní, u které teď jsi.

Stromy hltavě sají horkou vodu a rozpouští svou mízu. Raší jim pupeny, rozrůstají se v listy a květy, mech se pod nimi zelená a závěje sněhu tají.

Les vidí. Dívá se ze svého srdce. Dívá se od Dračí Sluje. Dívá se z úpatí Khazad Gunud. A protože jenom v Srdci je dost síly, aby les mohl dělat takové divy, kořeny se propojují mezi dvěma dalšími místy a srdcem lesa.

Sníh roztál. Vidíš očima lesa, skrze květy a rašící pupeny: draci jsou dva, jeden kostěný, druhý bazilišek s křídly z pekla, letí spolu od samoty na Strasti na vrchol Khazad Gunud, k velké hoře, z jejíž kořenů stromy sají svou sílu.

Probuzený les umírá. Zima si opět bere, co jí patří, květy v okamžiku mrznou, listy hnědnou a opadávají, kmeny se kroutí a praskají, jak je trhá led rostoucí v jejich kmenech.

Kolem tebe vytéká míza z kmene, ale i ta začíná pomalu mrznout.
Co děláš?
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 29. 1. 2018, 19:05

Chci, aby paladin Dietrich (který před chvílí objevil v jeskyni stopy ZLA), pohlídal Erika před gobliny, než seženu Tharagavverug.

Manipulate za 5.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 206
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Fanka » 30. 1. 2018, 13:02

stará žena svým vnoučatům povídá a nikoli píše: Děcka, okamžitě se přestaňte šermovat vařečkama a zalezte okamžitě pod peřinu a jestli mě budete furt vyrušovat, tak se nikdy nedozvíte, jaký byl můj bratr Dietrich, dej mu pán Job věčné odpočinutí, bl... ehm ... velmi statečný člověk. Takže nejen že tu ženu s kostí na hlavě neposlechl, ale navíc ji i s těmi saněmi doběhl a prohlásil, že celé toto místo je zamořené a prorostlé něčím velmi starým a nesmírně zlým a že i kdyby trpaslíkovi nějaká ta žena-zdroj vyléčila tělo, setrváním na tomto místě by mohl nenávratně poškodit svou duši. Statečný člověk volí raději smrt těla, než nechat zlo aby pomalu pozřelo jeho duši. Idleson ležící na saních se zatím probral z mdlob nebo spánku a zuřivě gestikuloval.

Děcka, jak váš prastrýc mluvil, jeho meč i zbroj ještě stále plála slabým světlem. Vypadal jako hrdina a zvučným hlasem pronesl: "Dá-li Job, bude uzdraven. Zařídím, aby o něj bylo postaráno..."
"... a o tohle místo také" pomyslel si ještě a položil při tom mimoděk ruku na jílec meče.

Odchází a bere si Idlesona s sebou.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 30. 1. 2018, 13:32

Tettigona:2D6+1 → 3(1 +1 + 1) # Manipulate
Jednak jsem chtěla, Tharagavverug přesvědčit, aby mi pomohla s vyléčením NPC.
A druhak jsem si chtěla si tímto říct o GIG - chci vést velký obřad na její počest.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Solfernus » 31. 1. 2018, 21:05

Mulg se držel zuby nehty ostrých výstupků na ještěrově těle a chvěl se zimou. Mrazivý vítr nikdy nepronikl do hlubin pod horami, které obýval a stejně tak ostré zimní slunko. Třásl se zimou, ale víc se třísl strachy, co by mu udělal bazilišek, kdyby se odvážil pustit a pokusil se utéct. 'Kamarát' ho sice chránil před pohledy ostatních, ale ještěr nebyl jako ostatní.

Mulg uslyšel ten hlas. Protivně jasný a zpěvavý, vůbec ne hluboký a dunivý jako Jeho nebo hrubé hlasy trpaslíků. Přinutil se pootevřít oči alespoň na škvíru a spatřil tu ošklivou bytost s odporně hladkou kůží a zápachem, který ho dráždil. Nevoněla jako uhlí ani černá olejovitá hmota tam dole v hlubinách. Mulg se ošil a zavrtěl na hřbetě velkého plaza, když k němu bytost začala mluvit. Pochytil, že bytost chce uctít plaza. Mulga napadlo, že plaza by asi uctila teplá krev a maso. Čím víc, tím lépe.

Mulg se škodolibě ušklíbl, když si všiml, že zatímco bytost mluvila, pomalu se pod ní začal sesouvat štěrk, aniž by si toho všimla. Musela ho uvolnit sama, když vyběhla po svahu a nebo když po něm seběhlo něco velkého dolů chvíli předtím. Mulg nic neříkal a trpělivě čekal, až se svah pod bytostí utrhne a bytost se zřítí po úbočí dolů.

Tettigono, hrozí ti, že se pod tebou sesune štěrk a následný pád dolů by byl za 4-HARM.
(pokud budeš házet na do something under fire, částečný úspěch bude znamenat poloviční zranění.)

Co děláš?

Tettigono, k uctění bazilišky i Lesa zároveň by bylo vhodné na příhodném místě v Lese zaříznout vhodnou živou oběť. Nebo oběti. Na kvalitě nebo kvantitě záleží. Bazilišek se nažere masa a les se napojí krví. Všichni budou spokojení. Až na ty oběti.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy

Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [META] MC pro Tettigonu

Příspěvek od Tettigona » 1. 2. 2018, 21:35

Mám 11 na bustling market při snaze sehnat vhodnoué ženkoué hrdinkuy na oběť, což znamená:
* yes, you can just go buy it like that.

Může být však zhoršen, pokud se MC rozhodne spálit bod osudu a použít aspekt některého z přítomných hrdinů.

V hostinci jsou momentálně tři ženské hrdinky odpovídající mému popisu, s aspekty:
Orkyně, Valkýra a Vysmívající se bánší

Krom nich tam jsou ještě mužští dobrodruzi s aspekty:
Čarodějník, Dračí muž, Bojovník, Severský vrhač seker, Gobliní pěšák a Nehráč.

Pokud by MC spálil bod osudu, nechť mi hned dále zvolí 1 z:
• It costs 1-barter more than you’d expect
• It’s not openly for sale, but you find someone who can lead you to someone selling it.
• It’s not openly for sale, but you find someone who sold it recently, who may be willing to introduce you to their previous buyer.
• It’s not available for sale, but you find something similar. Will it do?


Prosím o odpověď i když to bude "Ne, bod osudu MC nespálí," aby to bylo zaznamenané a závazné.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa

Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host