[META] {AW PbP} Záporáci - Nábor hráčů

O čem to celé bude?
Ač se bude hrát ApocalypseWorld, Záporáci nebudou klasické postapo. Záporaci jsou bytosti, tvorové, monstra, temní pánové a ukrutné dámy, kteří žijí svoje životy v dávno opuštěné krajině na samotném okraji civilizace.
Uživatelský avatar
Fanka
Příspěvky: 212
Registrován: 23. 12. 2017, 16:19

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Fanka »

Jak pravil Faskal, nevšimla jsem si, že čumím do starých pravidel.
Ticho! nerušit! Pracuji.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Rakša »

Vyvěsila jsem do svého vlákna odpovědi ostatním. A jsem tak ukecaná, že odpovídám i těm, kterým neodpovídám.
Akorát mi tam chybí ten náš Drákula. Celkem ráda bych mu něco šlohla, ale to nejdřív musí napsat, co vlastně má. (:

link
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Rakša »

Našla jsem odkaz na Vincentovo vysvětlení battlebabe. Teď teda vůbec nechápu. Může mi někdo povědět, co jsem to za postavu? (:

---
Ke zbraním, jak se řešilo na chatu - moje volby na zbraň na blízko jsou praktické, úhledné, a víceméně to, co bych si představovala, že by měl dělat můj luk, nebýt to na blízko. Moje volby na zbraň na dálku jsou silné, brutální, a víceméně to, co bych si představovala, že by měly dělat moje zuby, drápy, a sto padesát kilo tygří nasranosti, nebýt to na dálku. V mezích systému tam nevidím způsob, jak to vyřešit, tak se ptám, co s tím.

Koukala jsem teď vedle do post mortem Nesmrtelných a mám z toho dojem, že na mechanické reprezentaci věcí záleží přece jen trochu víc, než jsem si myslela, tak vytahuju tuhle nesrovnalost na světlo boží. Ale divný dojem z toho mám už od začátku, jen jsem si řekla, že to přece jen nenechám plavat.
Uživatelský avatar
Cor
Příspěvky: 1190
Registrován: 26. 3. 2013, 10:10

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Cor »

Jak jsem to vždycky chápal já, Battlebabe je archetyp hrdinky akčních filmů, která na první pohled nemusí vypadat drsně a v přímém boji může i dost dostávat na prdel, ale je v ní potenciál proměnit se ve smrtící zbraň, jakmile se zbaví zábran a začne chytře a nemilosrdně využívat všeho, co má po ruce.

Battlebabe nemá vysoký hard = nedominuje v přímém střetu. Battlebabe není tank. Ale má megavysoký cool, takže se skvěle plíží a vůbec jí jdou dělat věci "under fire" (třeba i doslovně, kličkovat před palbou). Má move, který jí umožňuje dělat go aggro pomocí cool. Tj. když se dostane do příhodného postavení, může dobře vyhrožovat a nebo útočit ze zálohy. Dál má spešl zbraně a move na extra harm = když už udeří, tak to fakt bolí. No a do toho má tu auroelu sexappealu a osudovosti...battlebabe je prostě taková femme fatale :-))

Co se zbraní týče, klidně bych se s Markym domluvil, být tebou a vzal klidně nějakou zbraň na dálku, co je close (= když je to close, nejde to použít v bezprostřední blízkosti na melee, což je hand) a udělal z toho takový ten tygří skok na kořist (ten chce trochu místa na "rozběh", což by odpovídalo tomu close).
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Tettigona »

Organizačně prosím všechny, aby si dali link na svůj deník do podpisu. Kuju.
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Rakša »

Na "do something under fire" už jsem párkrát koukala a přiznám se, že se mi takhle nanečisto těžko vyhodnocuje. On to je jeden z nejotevřenějších tahů, a jeden z těch, kde má slovo hlavně MC, takže strašně záleží na tom, jaké tak má MC ve zvyku nabízet worse outcome, hard bargain nebo ugly choice, ne?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od MarkyParky »

Ono to ze znění toho tahu není úplně zřejmé, ale z plného vyvětlení a příkladů v příručce je patrné, že ty volby jsou pro MCho celkem dané:

- worse outcome je typicky částečný neúspěch
- hard bagrain je typicky plný úspěch za cenu, postava může cenu zaplatit a úspěch získat, nebo vycouvat bez následků
- ugly choice je typicky plný úspěch, jen ho MC okoření volbou menšího zla, které úspěch provází

Nebo alespoň já to takhle hraju.

Jinými slovy, 7-9 v DSuF je nejlepší příležitost zároveň splnit dva body agendy: "Be a fan of the players’ characters." a "Respond with fuckery" a to zároveň :D

Uvidíš prakticky ve hře velmi záhy, jak to funguje.
Uživatelský avatar
pietrovonholzkladde
Příspěvky: 299
Registrován: 26. 12. 2017, 10:57

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od pietrovonholzkladde »

Pietro von Holzkladde
Obrázek
Pietro byl v mládí velice zakřiknutý chlapec. Ono taky pokud se narodíte jako silně intelektuálně založený chlapec někde v zapadlé vesnici, to není moc dobrý start do života. Obvzlášť pokud váš strýc Vlad kraluje všemu možnému a vyznává spíše sílu fyzickou a hrubou. Dostalo se mu trocha toho dvorního vzdělání, takže umí obstojně číst, psát, počítat, tanec na několikero způsobů a hlavně vytříbil hbitost jazyka. Nejvíce se o to zasloužila mladičká Adriana. Tu bezmezně miloval.
Nevadilo jí, že si denně dává několikero šálků horké krve, ani to, že pohrdal krví zvířecí a preferoval výhradně domácí panenskou. Slíbila mu věrnost. Cítil se na vrcholu blaha, i byl ochoten stát se vegetariánem. Jenže ouha. Při zásnubách potkala Adriana Vlada. Láska z toho byla až za hrob. Jediné co nebohému Pierovi zbylo je zlomené srdce, vyhozený šašek, protože králi řekl to podstatné, jako smrt, kletba rodinného klanu, kdy nikdo z nich nedokáže zemřít.
Jak se on provinil? Sakra? Nijak. Bohužel je už poslední v rodu. Ta nesmrtelnost se ukázala jako oříšek. Aby se život prodlužoval bylo třeba neustále pít krev. Navíc jemu se ženská strašně zhnusila, tak často po své dávce trpěl tak, že nakonec pil jen jednou za měsíc při úplňku šálek. Než se objevil Lestin. zamiloval se znovu. Bohužel ani tento švarný jinoch neměl pochopení. Jeho mdlý výraz si ale již mladý pán Trosek, jak si překřtil ten hrádek, kde dneska bydlí, ho doprovází stejně jako šašek. Vtipy na téma smrt, že je to slovo nejkratší ho sice nerozesmějí, ale aspoň někdo mezi tou masou tupých husiček.
On mu nikdo neřekl, že když vysaje tu nánu, tak se z ní stane taková nudná tupá naivní maso. Takže tak si žije. V Troskách s padající omítkou, mnoha polonahýma ženskýma v různým stádiu tuposti a rozkladu, šaškem a Lestinem, jeho osobním milencem.

Vzhled
Mladý silný muž s nadstandardním vybavením v kalhotech. Luxusní obleční, potrpí si dobře připravený šálek krve a inteligentní popovídání při měsíčku.

Staty
Cool=0 Hard+2 Hot+1 Sharp-1 Weird+1

Výbava
* jeden rozpadající se hrad plný naivních žen a pár chlapců.
* ve sklepeních manufaktura na výrobu lákadel (parfémy, mýdla, tinktury) hlavně pro ty nebožáky, abychom je podle specifckého smradu našli
* luxusní společenské šaty
* luxusní cestovní šaty
* kord
* luxusní černý sametový kočár
* brnění z utkaných stříbrných nitek pavučin sbíraných za svitu měsíčku v elfích doupatech

Moc
4-BARTER - moc nad dušema a životem nebohých obětí

Životní styl
-1-BARTER sleva (jako Hardholder mám Establishment)
+2-BARTER mě stojí luxusní žití a přísun stravy
= celkem platím 1-BARTER

Vztahy
Tettigona (+3 hx)
- ta kráva mi ukradla moji cennou oběť. Jako vypadala, že má rozum, ale pak mi ji vyfoukla. Po dlouhé době jsem se těšil na ženu. ty její oči, ta krční tepna... Nesmí mi na oči, dokud neodčiní to co udělala. Nejraděj bych vycucal jí.

Fanka (+1 hx)
- slyšel jsem, že je chytrá. To mě láká ochutnat její krev. Bude taky tak krásně horká a šumět na jazyku?

Tharagavverug (+3 hx)
- studená krev. To je výsada. Navíc je modrá. Kdo to kdy slyšel. Toho musím někdy nalákat na dýchánek o páté.

Solfernus (+2 hx)
- drahý doktor. Podobně jako já se stará o duše. Nejde mu věřit jazyk mezi zuby, ale když je třeba odklidit něco nepovedeného, či když už tě nudí, tak duše i když blbý bere.

Tahy
* Leadership: when you have to order your gang to advance, regroup, hold position,
hold discipline, or put their damn backs into it, roll+hard. On a hit, they do it. On a 10+,
they snap to; take +1forward. On a miss, they do it, but you’ll hear about it later.

* Wealth: If your hold is secure and your rule unchallenged, at the beginning of the
session, roll+hard. On a 10+, you have surplus at hand and available for the needs of
the session. On a 7–9, you have surplus, but choose 1 want. On a miss, or if your hold
is compromised or your rule contested, your hold is in want. e precise values of your
surplus and want depend on your holding, as follows.

Holding
By default, your holding has:
* 75-150 souls.
* for gigs, a mix of hunting, crude farming, and scavenging (surplus: 1-barter, want: hungry).
a makeshift compound of concrete, sheet metal and rebar. Your gang gets +1armor when 􀃫ghting
in its defense.
* an armory of scavenged and makeshift weapons.
* a garage of 4 utility vehicles and 4 specialized battle vehicles (detail with the MC).
* a gang of about 40 violent bastards (2-harm gang medium unruly 1-armor).

Choose 4:
* your population is large, 200-300 souls. Surplus: +1barter, want: +disease.
* for gigs, add a manufactory. Surplus: +1barter, want: +idle.
* your gang is well-disciplined. Drop unruly.
* your armory is sophisticated and extensive. Your gang gets +1harm.

And choose 2:
* your population is lazy and drug-stupored. Want: +famine.
* your population is decadent and perverse. Surplus: -1barter, want: +savagery.
Naposledy upravil(a) pietrovonholzkladde dne 28. 12. 2017, 08:39, celkem upraveno 4 x.
Cítím to v krvi, cítím to ve vzduchu, cítím to všude...Bažina, smrad, vesničani...konečně se blíží osvěžující válka, to bude krve dost.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Tettigona »

Milý Pietro,

hlásím, že jsem ti kdysi odloudila z tvého harému jednu pěknou pannu. Les byl hrozně neklidný, žádal si opravdu delikátní oběť a neposkvrněnou dívku, kterou jsem si vyhlédla, zmámila tvoje kouzelná moc a ona se vydala k tobě na hrad.

Naštěstí jsem ji sledovala a zakročila jsem včas. Do tvého harému nikdy nedorazila a jsem celkem přesvědčená, že jeden rychlý řez obřadním nožem přes hrdlo na mém obětišti pro ni byl mnohem lepší osud, než jaký by ji čekal u tebe.

Les byl také spokojený.

Which one of you has betrayed or stolen from me? - nastav si na mě HX+3
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Tettigona
Příspěvky: 245
Registrován: 23. 12. 2017, 15:27

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Tettigona »

U mě se pořád nabízí, že jsem někomu pohlédla do duše. Kdopak z vás má na to nervy? :>;o)
Nevím co chci, ale chci to hned!
Paní lesa
Uživatelský avatar
Doragon Raida
Příspěvky: 267
Registrován: 23. 12. 2017, 18:42

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Doragon Raida »

Tettigona píše: 27. 12. 2017, 12:22 U mě se pořád nabízí, že jsem někomu pohlédla do duše. Kdopak z vás má na to nervy? :>;o)
Tettigono, když jsme vtrhli do tvého lesa, byl to smíš zmatek. Na jedné straně tlupa skřetů s wyvernami, na druhé uctívači, zvířata, stromy i kapradí. Tváří tvář jsme se zahlédli jen letmo, krátce předtím, než jsem zavelel k ústupu. Viděla jsi roztěkaný pohled mladého skřeta, který neměl pražádnou radost z toho krveprolití. Byl vzteky bez sebe, že tě podcenil. A byl velmi zklamaný, že zklamal svůj kmen. Že slíbil nový, lepší domov, a místo toho je zodpovědný za jejich ponížení a utrpení. A když se vaše pohledy na okamžik střetly, viděla jsi tak silnou nenávist, s jakou ses v lese ještě nesetkala. Byla to nenávist, kterou zná jenom lidský rod.
Per ardua ad vitaminum
Deník postavy
Uživatelský avatar
Rakša
Příspěvky: 91
Registrován: 22. 12. 2017, 22:56

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Rakša »

pietrovonholzkladde píše: 27. 12. 2017, 08:50Jediné co nebohému Pierovi zbylo je zlomené srdce, vyhozený šašek, protože králi řekl to podstatné, jako smrt, kletba rodinného klanu, kdy nikdo z nich nedokáže zemřít.
Já se omlouvám, že repju, ale co přesně se v téhle větě stalo? Já to nějak nemůžu uchopit a rozmotat.

(Ha! Neomlouvám se! Vůbec mi to není líto! Tak, a máš to! d-: )
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Tharagavverug »

Její Šupinaté Ignoranstvo by rádo požádalo Solferna, který z jejích statů (Cool, Hard, Hot, Sharp nebo Weird) mu přijde nejzajímavější a já jí to za ni highligtnu na jejím deníku. Pak požádám o highlight i Pána tfujDobra.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Solfernus
Příspěvky: 103
Registrován: 22. 12. 2017, 16:32
Bydliště: Trosky

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Solfernus »

Její Chladnokrevné Samolibosti budiž highlightnut COOL, ať vidíme, tu chladnokrevnost v praxi.
Netrpělivě na oplátku očekávám Její verdiket.
"Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů! Stačí jediný podpis tady...a tady.
Ano, výhradně vlastní krví. To víte, byrokracie, to je peklo..."
Deník postavy
Uživatelský avatar
Tharagavverug
Příspěvky: 270
Registrován: 22. 12. 2017, 16:10

Re: [AW] {PbP} Záporáci - Nábor hráčů

Příspěvek od Tharagavverug »

Její Notorická Žíznivost vzkazuje, že je zvědavá na tvůj ostrovtip a břitký jazyk. HOT.
Její Obludná Nenasytnost, bazilišek Tharagavverug.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[AW] {PbP} Záporáci“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů