Grafika Taurilu

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Grafika Taurilu

Příspěvek od York »

Měl bych prosbu na autorský tým Taurilu, hlavně na jeho výtvarnou část: Mohli byste sem čas od času hodit ukázku toho, na čem zrovna pracujete, nebo se jakkoliv jinak podělit o svou tvorbu?

Jednak by to mohlo pomoci udržet zájem a povědomí, že Tauril stále žije, a kromě toho bych na fórum rád přilákal RPG pozitivní grafiky a kreslíře.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

Díky za námět, přepošlu. Momentálně grafiku neděláme, teď máme hlavně resty se sazbou pdf, ale zase určitě nějakou dělat budeme.

Když už jsme u toho, nenašel by se tu nějaký dobrodinec, který by pomohl vysázet pdf? Stojí nám na tom tvorba addonů, nestíháme to :(
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od York »

Sparkle píše: 11. 2. 2020, 12:08Když už jsme u toho, nenašel by se tu nějaký dobrodinec, který by pomohl vysázet pdf? Stojí nám na tom tvorba addonů, nestíháme to :(
Pokud se nikdo neozve tady, zkus to na Kostce. Jak se tam rozjely překlady, tak se několik lidí naučilo fakt dobře pracovat s InDesignem (v záhlaví té diskuse je seznam těch, kdo se k tomu dobrovolně přiznali).
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od boubaque »

Sparkle píše: 11. 2. 2020, 12:08 Když už jsme u toho, nenašel by se tu nějaký dobrodinec, který by pomohl vysázet pdf? Stojí nám na tom tvorba addonů, nestíháme to :(
Jestli to nespěchá tak, že byste to chtěli mít hotové třeba do konce týdne, ale třeba do konce února, tak to pošlete mně, "šablonu" mám ;)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od OnGe »

konec února je za dva týdny, btw
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

boubaque píše: 13. 2. 2020, 11:12
Sparkle píše: 11. 2. 2020, 12:08 Když už jsme u toho, nenašel by se tu nějaký dobrodinec, který by pomohl vysázet pdf? Stojí nám na tom tvorba addonů, nestíháme to :(
Jestli to nespěchá tak, že byste to chtěli mít hotové třeba do konce týdne, ale třeba do konce února, tak to pošlete mně, "šablonu" mám ;)
:clap:
SZ poslána!
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od smrq »

Omlouvám se, že vykopávám z pod drnu tuto linii. Poslední měsíc jsem pro Sparkle tvořil obrázek pro nějakou publikaci. Respektive několik verzí a pohledů na jednu scénu. Ale zda bude Sparkle svolná ke zveřejnění, netuším. Ani nevím, zda obrázky využije, zájem měla jen o jeden, který se snaží vypadat jako černobílá kresba (filtry z Photoshopu).

Takže je vám můj příspěvek vlastně úplně k ničemu, protože nemám co ukázat. :)
Ale hlásím, že jsem se snažil a něco stvořil. :D
Za tento příspěvek děkují uživateli smrq:
Sparkle
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

Já se určitě tento týden už dostanu ke zpracování.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od smrq »

Dovolím si zde otevřít drobnou diskuzi s úmyslem přesvědčit Sparkle, že gotika nemusí nutně znamenat katolický kostel. :)
Pro vysvětlení: udělal jsem pro Sparkle nějaké obrázky pro Tauril a až po dokončení se dozvěděl, že jde o klasický fantasy svět. Já dostal instrukce, že jde o postapo Steampunk. Udělal jsem sál s ozubenými koly, magickým zařízením, litinovými sloupy a bránou inspirovanou secesním trezorem.

Po prozření, jak moc jsem mimo, mi to nedalo a prostředí přemodelovat. Prostora je nově gotická s kovanou dřevěnou bránou. Ale Sparkle má gotiku spojenou s kostelem a církví, což je věc, která v Taurilu nemá co dělat. Chce použít původní obrázek.

Rád bych zde tedy odkázal na fotky gotických sálu, které plnily světský účel. Nejde o sakrarní prostory. A možná bych byl rád, kdyby i lidé znalí světa napsali, co si myslí. Zda by jim gotika vadila a přišla mimo. A promiň, Sparkle, nemyslím to zle.

https://muzeum-hranice.cz/prostory/goti ... e-radnice/

http://www.zjihlavy.cz/popup-picture.ph ... otopostreh

https://www.hrad-krivoklat.cz/cs/inform ... cke-palace

https://www.turistika.cz/mista/krivokla ... sal/detail

https://www.flickr.com/photos/te_whiu/6925709377

http://www.turistickelisty.sportovnilis ... yle=mobile

https://www.mundo.cz/foto/trunni-sal-v- ... ova-klenba

https://www.outdooractive.com/mobile/cs ... /37422398/

https://www.kudyznudy.cz/aktivity/vladi ... skem-hrade
Naposledy upravil(a) smrq dne 11. 3. 2022, 23:01, celkem upraveno 2 x.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od MarkyParky »

Tauril za mě není klasická fantasy.

Tauril je soubor různých tématicky zabarvených "zemí" nebo oblastí, každá se svou svébytnou stylizací. A ta "generická fantasy" je jen spojující linka, aby to šlo hrát v klasických systémech.

Předpokládám, že jsi nejspíš dělal ilustrace pro Kalus, což je oblast stylizovaná jako bývalé magické megaměsto, teď napůl postapo oblast.

Takže za mě je:
...sál s ozubenými koly, magickým zařízením, litinovými sloupy a bránou inspirovanou secesním trezorem...
opravdu výrazně blíž tomu, jaký má Kalus mít nádech, než gotika. A vůbec se Sparkle nedivím.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
smrq
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Ecthelion »

Smrqu, chápu tvou fustraci. Ale tohle si řešit otevřeně na fóru je dost ... uncool.

Bez kontextu by diskuze o konotacích gotického tvarosloví byla zajímavá. Ale takto se opravdu zdráhám reagovat.
Za tento příspěvek děkují uživateli Ecthelion:
smrq
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od smrq »

Ecthelion píše: 11. 3. 2022, 22:13 Smrqu, chápu tvou fustraci. Ale tohle si řešit otevřeně na fóru je dost ... uncool.

Bez kontextu by diskuze o konotacích gotického tvarosloví byla zajímavá. Ale takto se opravdu zdráhám reagovat.
já ale nemám spor. Nesnážím se dělat peklíčko. Jen mi přijde, že gotická architektura se do fantasy hodí víc než 19 století. A nepřijde mi, že je nutné gotiku spojovat s církví. Ten svět nemám načtený, jen jsem chtěl trošku poštouchnout. :)

Já opravdu nemám problém, mrzí mě, pokud jsem vyzněl zle.
Veřejně to bylo proto, aby mohly zaznít hlasy lidí, kteří ten svět znají. Jako třeba od Markyho.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od MarkyParky »

BTW, když už jsme u toho, mě by nejvíc do Kalusu seděla nějaká pozdně renesanční stylizace s přestylizovanými magicko-technickými prvky. A spíš clockwork-punk, než steampunk.
Za tento příspěvek děkují uživateli MarkyParky:
jjelen
Uživatelský avatar
smrq
Příspěvky: 2549
Registrován: 6. 2. 2006, 10:16
Bydliště: Vsetín

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od smrq »

Ono to není steampunkové. Já ho moc neumím. Jsou tam jen nějaká ozubená kola.
Radim "Smrk" Trčálek
Dnes aktivně hrající Zapovězené země. Hotové a rozpracované dobrodružství:
Vražedné světlo Strach nad Kelpenem Kdo seje vítr
Překlady:
VtM 5V startovací sada, Vetřelec startovací sada, Rozbité příběhy-rychlý start
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Grafika Taurilu

Příspěvek od Sparkle »

Smrq: já chápu, že gotika nemusí nutně znamenat kostel. Máš v tom naprostou pravdu a nemám v úmyslu to rozporovat. Ale píšu tu příručku ne pro sebe, ale pro nějakou masu lidí, z nichž ne všichni chodí na rpgf a ne všichni jsou znalí historických nuancí. Takže musím řešit ne to, jak to budu pociťovat já, ale jak to budou pociťovat ostatní. A já už bohužel od prvního dílu příručky dost bojuju s tím, že čtenáři si připodobňují Církev Nebeského ducha až příliš ke katolické církvi, což ale tak nebylo myšleno, akorát jsem to tam nedostatečně vykomunikovala. Mojí inspirací pro Církev Nebeského ducha byl kromě katolické církve i futurismus a báje o Prométheovi. Takže se věci, které pocitově evokují "klasický" evropský středověk plný katolického vlivu na život, snažím od té doby spíš eliminovat. V nové příručce se Církve Nebeského ducha budou týkat asi jen dva odstavce a i ty jsem se snažila psát tak, aby to evokovalo cokoliv jiného než katolicismus. Mrzí mě, že se tvůj nápad trefil zrovna do téhle problematické zóny :(
Za tento příspěvek děkují uživateli Sparkle:
smrq
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti