Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Odkaz nefunguje :(
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Už by mělo
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Oživlý strom oběšenců je naprosto awesome! :clap:
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Další hraní za námi a myslím, že nakonec se vše povedlo. Jen se mi opět potvrdilo, že pravidla DrD2 mi občas dělají problém, ale to je na jiné povídání.

Při prozkoumávání svatyně Cedrik zjistí, že jsou na stěnách výjevy a symboly ND a chaosu ve věčném boji. Jsou zde i písemnosti v prastarém dialektu. Náčelník Orlí oko sdělí družině, že jejich řád Zlomeného meče si předává po generace tajemství této svatyně, která stráží okolí před chaosem. Bylo vždy ušetřeno všech pohrom v minulosti. Ve svatyni je strážce, který po staletí možná tisíciletí stráží přilehlé okolí.
Do svatyně krom řádu nikdo nevstupuje, ale kdysi dávno udělali výjimku v podobě Bosonožky Malster.

Na konci svatyně objeví sochu podobnou sfinze. Po bližším zkoumání Cedrik objeví, že má nastavené dlaně, ve kterých dřív něco bylo. Zeptá se na to náčelníka a ten hrůzou úplně ztratí řeč. V ten moment se začne svět kolem třást. Obrovský kus kamenného stropu jen tak tak mine družinu, kterou strhne na stranu Ariana. Když opět popadnou pochodně, do místnosti se ze země proderou chapadla, která ihned začnou útočit.
Všichni chtěli co nejdřív utéct, ale chapadla byla proti. Mlátila, škrtila, dusila a jen díky kouzlu náčelníka, který zaplnil místnost oslepujícím bílým světlem, získali moment, kdy se prodrali ke schodišti. Boj se táhl dlouho. Při jednom střetu se pokusilo chapadlo stáhnout Delaylu s sebou do hlubin, ta se jen zázrakem vyvlékla na poslední chvíli ze své kožené zbroje a chapadlo zmizelo pouze se zbrojí. Čas chaosu však postupně na tomto světě vypršel a všechny chapadla se nakonec vrátila do země.
Cedrik ošetřil náčelníka, který těsně při jednom smrtelném sevření využil proměny v medvěda, kterou však nedokončil, ale jeho obří tělo nakonec splnilo účel a chapadlo ho upustilo zpátky na zem.

Družina se i s náčelníkem vrátila do tábora, kde si krátce všichni odpočinuli a počkali než se svolá rada starších. Bylo rozhodnuto, že se řád Zlomeného meče dnešního odpoledne posuné dál. Orlí oko vysvětlí družině, že zmizela pečeť strážce a bez ní je ochrana proti chaosu slabá. Myslí si, že ji sebral Nory, který se pokusil orky přelstít, aby mu ukázali svatyni. Bohužel ji musel nějak najít i bez nich.
Odpoledne společně putují s celou karavanou k horským průsmykům, kde se rozdělují. Orlí oko jim ještě řekne, že pokud je budou chtít najít, ať se ptají chudého lidu v podhůří, kam chodí učit číst a psát.

Když slunce pomalu zapadalo za horizont, dorazili k městské bráně, kterou s podivem nikdo nehlídal. Pořádný hluk a záře z ohňů se lynula z náměstí. Tam byl vytvořený jeden velký kruh čumilů a křiklounů a druhý vnitřní kruh strážných, kteří kopími bodali a odháněli větve s mrtvolami oběšenců - strom oběšenců žil a metal kolem sebe větvemi a bouchal strážné. Na podstavci s pranýřem stál cechmistr cihlářů a pořvával, ať to pokácí a zapálí. Podobně pořvával i dav, ale ten se ke stromu nedovažoval přiblížit.
Na opačném konci města postával s klidem starý elf z elach komunity, který spatřil družinu a zamával na ni. Družina přešla blázinec na náměstí a zamířila k němu. Elf se výjevem na náměstí evidentně bavil. Omluvil se za hluk, který místní tropí a také za to, že družinu minulého večera opustil v táboře orků.
Elf ví, jaký rituál provézt, aby strom upokojil a potřeboval by od družiny pomoct, aby ho při rituálu nikdo neobtěžoval. Bylo by mu líto, kdyby ten starý strom pokáceli a spálili.
Družina elfovi pomůže. Cedrik všem strážným a družině požehnal a dodal každému trošku síly a rychlosti. Ariana strážila elfa při malování obrazce, pronášení zaklínadel a odrážela jednu mrtvolu za druhou. Delayla se bez své zbroje zachytila svou halenou o jednu větev a nějaký čas poletovala ve vzduchu, ale z větve se ji podařilo dostat zpátky na zem. Rituál byl nakonec úspěšný. Strom se upokojil a síla chaosu se opět vrátila do hlubin.
Poté se spustil lidový linč, který zahrnoval sekery a oheň. Elf tušil, že to příjde, a proto se prodral ven ihned po zaříkávání. Družina si musela mezi davem klestit cestu.
Bohužel strom padl a shořel. Cihláři poté dovezli cihly a celé hořeniště zaskládali cihlami na příkaz cechmistra. Když už slunce zapadlo, vyrazili Noryho žoldáci do ulic a využili, že jsou místní venku a pobrali si od nich jídlo a ženy. Tu noc měli doslova hody.

Družina se vyspala v táboře elfů a ráno se vydala za Norym, aby zjistili, kde je pečeť strážce. Bylo obtížné přemluvit strážného, aby je vůbec vpustil za bránu palisády. Nakonec ho Cedrik ukecal. Venkovní žoldácké ležení naštěstí po rušné noci spalo. V hodovní síni byl hrozný smrad, nepořádek, žoldáci pospávali na stole i pod stolem. Nory však byl na nohách a při pohledu na družinu uvnitř zuřil. Nebral si servítky a na jejich dotazy odpovídal hrozbami. Nakonec to družina vzdala a odešla pryč.

Než se vydali na cestu do Pinerestu, šli pozdravit hostinskou Wildu a její dvě děti Hildu a Gildu. Nabídli jim, že mohou jít s nimi, že je zde nic dobrého nečeká. Bylo potřeba velkého přemlouvání. Slíbili ji, že ji najdou práci na hradu Mayne a ubytují obě její děti. Mohou se stát třeba pážaty. Také bylo třeba prodat hostinec a kupec byl jasný. Správce prasečí farmy by po takové příležitosti ihned skočil.
Cedrik starého hamouna přesvědčil před pár dny, aby se choval zbožně a poctivě, jinak se bude matka země zlobit a jeho prasata budou sužovat choroby. Když ho správce viděl, přesvědčoval ho, že se modlí 4x denně a je poctivý. Žádná nemoc se od té doby neobjevila. Roveňan mu poví, že se matka země hněvá na hostinskou, že byla nepoctivá a proto nechala oživnout včera večer strom s oběšenci. Oni ji berou pryč z města, aby očistili poctivé lidi a nabízí její hostinec k prodeji. Po tvrdém smlouvání koupí správce hostinec za 200 grošů.

Než se vydají všichni na cestu, zajistí si každý zásoby a Delayla se rozloučí v lese s elfím stařešinou. Byla zvědavá a vyptávala se ho na jeho minulost a jakto že věděl, jak proti chaosu bojovat. On jen naznačí, že v dřívějších dobách existovali paladinové, kteří proti chaosu bojovali, ale bohužel nedělali jen tyhle správné věci. Na dotaz, jestli on sám byl paladin, se jen usmál a pokrčil rameny. Dal Delayle nějaké byliny na rozloučenou a popřál ji, ať Nebeský duch hlídá její kroky.

Wilda pobalila kde co, takže měli dost jídla a pití na cestu přes Borovicový háj. U městské brány to ještě schytali, že správce je ten poslední, kdo dobře povede hostinec a ať se Wilda vrátí, ale to už nepomohlo, všichni byli přesvědčení, že tohle město je prolezlé zlými lidmi a jejich pán je povede k záhubě.

První občerstvovací zastávka byla u lovecké chajdy a poté dlouhý pochod přes Borovicový háj. Družina spoléhala, že u studánky naleznou víly, které je bezpečně provedou na okraj háje k Pinerestu. Družina si však všimla v lese něčeho zvláštního. Stromy byly jako povadlé a kůra doslova plakala smůlu. Všude byl podivný klid, ani ptáky nešlo slyšet. Delayla se začala bát, že vzít s sebou hostinskou a děti nebylo dobré rozhodnutí.
U studánky k nim dolehl nářek a pláč. Všude kolem byly krvavé stopy. Delayla držela Wildu a děti od toho všeho dál, aby to neviděly. Cedrik a Ariana se vydali za zdrojem pláče. Nedaleko našli zkrvavenou vílu. Cedrik ji začal ošetřovat krvavé rány, jak nejlépe dovedl a Ari uklidňovala její duši. Víla pak do její mysli přenesla obrazy toho, co se přihodilo.

Víly truchlily společně s Eadwenem nad ztrátou blízké osoby. Slabost využil zlý lesní duch posílený chaosem. jeho pokroucený vrrk vyrazil ke studánce na lov. Překvapené víly se daly na útěk, ale jedna byla moc pomalá a vrrk ji téměř zardousil, nechal ji však být, protože jeho cílem byl lov, tohle byla nudná a slabá kořist. Víla dokonce ukázala, jak vypadá v přirozené podobě Eadwen.
Obrázek

Během ošetřování na Cedrika zezadu zaútočil vrrk. Roveňan byl připravený a popadl svou dopředu nataženou kuši a šipku mu zarazil v poslední chvíli do otevřené tlamy. Přispěchala mu na pomoc Ari a zabodla svou dýku rovnou do oka kňučící bestie. O svou okovanou hůl přišla v boji s chapadly ve svatyni. Bestie se v návalu zuřivosti do mladé panošky opřela a povalila ji na zem. Ari jen s vypětím všech sil uhýbala škrábancům a kousání. Cedrik popadl dýku, vyskočil na hřbet vrrka a vší silou zběsile bodal, dokud nenašel druhé oko a nezaryl dýku hluboko až do mozku vrrka. Bestie ihned padla, zavalila Arianu a zemřela. Cedrik musel sehnat pořádnou větev, aby pákou odkulil mršinu z Ariany.

Potlučená a zkrvavená dvojice se vrátila ke studánce i s vílou. Po uklidňování dětí a hostinské, došlo na rozmluvu s vílou. Rozhodli se, že počkají, až se vrátí ostatní víly. V mezičase se Ari umyla a šla vrrka stáhnout z kůže, protože v Pinerestu je za to čeká kopa grošů. Cedrik nadělal na 30 kusů surovin ze zubů, drápů, žláz a dalších části vrrka. Delayla pomohla postavit tábor a dnešní noc přečkají zde.
Víla jim na závěr pověděla, že smrtí vrrka zlý duch Borový háj neopustí, protože život a smrt patří nerozlučně k sobě, ale bude trvat dlouhý čas, než opět nabere síly a někde se opět objeví.

Tady naše hra končí...
Naposledy upravil(a) mal.kin dne 7. 8. 2018, 08:04, celkem upraveno 1 x.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Jezus
Příspěvky: 2590
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Jezus »

Super! :clap: Těšil jsem se na raport, když jsi psal, že budete včera hrát, a už je to tady :-)

Příběhově si myslím paráda. Nevím teda, co hráči, ale mě to příjde hodně dobrý. Včetně silný atmosféry, všechny prvky spolu hezky hrajou... pak nechybí akce, ale ani sociální interakce, "moudří patroni", zloduch, tísnivý pocit určité bezmoci (chapadla, Nory a jeho pohůnci), ale i naděje a "malé věci" v podobě pomoci vílám a vlastně i Hildě a dětem.
(Mimochodem mít "doma" panoše nebo spíš páže, které by mohlo později vznést nárok na Mudguard je dobrej závěr. Ostatně kdybys chtěl někdy dát postavám zničené panství, aby ho pomohly spravovat, víš, jak to udělat ;-) ).

Taky si říkám, že ten Cedrik se nějak moc dostává do role "pragmatického kněze" ve smyslu "Vysvětlím to tomu hloupému vesničanovi přes Nebeského Ducha a on udělá, co potřebuji. Lžu mu stejně pro Vyšší dobro." :-)

Poznámka k pravidlům - zajímalo by mě, jak dlouho jste to hle hráli a kolik vás celkem bylo. Mě se totiž hry obvykle dost vlečou, tohle vypadá krásně svižně :-)
Jinak klidně nahoď v čem byl pravidlově trochu zádrhel - DrD2 je ostatně oficiální systém pro tenhle modul, byť si o tom myslím své :-)

Jo a už jen hnidopišsky: 30 grošů mi z vytěžení vrrka příjde hrozně moc (a odhlížím od toho, že Suroviny by měl umět získat až alchymista, maximálně hraničář v surovém stavu, aby je za poplatek nechal ve městě "přetavit" nebo prodal surové za nižší cenu. Lovec maximálně stáhne tu kůži (možná ještě ty zuby))
Každopádně 30 grošů je jednak dost na hromadu magických potionů nebo obrazců (nebo vyléčení celkem šesti úrovní jizev), jedenak je to sedmina ceny, za kterou koupil správce hospodu. A to ještě postavy prodají tu kůži (zase ale alespoň bude na novou koženou zbroj).
Neber to jako kritizování, spíš radu, abys uvážil, jak jsou na tom postavy s "poklady", aby se ti neurvaly nadbytkem peněz. Pokud jsou postavy spíš chudé, tak v pohodě, ale obecně do budoucna...
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Příběhově si myslím paráda. Nevím teda, co hráči, ale mě to příjde hodně dobrý. Včetně silný atmosféry, všechny prvky spolu hezky hrajou... pak nechybí akce, ale ani sociální interakce, "moudří patroni", zloduch, tísnivý pocit určité bezmoci (chapadla, Nory a jeho pohůnci), ale i naděje a "malé věci" v podobě pomoci vílám a vlastně i Hildě a dětem.
Děkuji za pochvalu. To s tou hostinskou si vymyslela družina sama a dost mě tím překvapili, jenže se na tom shodli ihned a nechtěl jsem jim kazit dobrou myšlenku.
(Mimochodem mít "doma" panoše nebo spíš páže, které by mohlo později vznést nárok na Mudguard je dobrej závěr. Ostatně kdybys chtěl někdy dát postavám zničené panství, aby ho pomohly spravovat, víš, jak to udělat ;-) ).
Tak nějak si pohrávám s tou myšlenkou. Bohužel družina zatím úplně odignorovala bíle vlasy zapletené do copů obou holčiček.
Taky si říkám, že ten Cedrik se nějak moc dostává do role "pragmatického kněze" ve smyslu "Vysvětlím to tomu hloupému vesničanovi přes Nebeského Ducha a on udělá, co potřebuji. Lžu mu stejně pro Vyšší dobro." :-)
On bude pragmatik, ale jako Roveňan nemá na víru vyhraněný názor a zaříkává ve jménu čehokoliv, podle lokálních potřeb lidí :).
Poznámka k pravidlům - zajímalo by mě, jak dlouho jste to hle hráli a kolik vás celkem bylo. Mě se totiž hry obvykle dost vlečou, tohle vypadá krásně svižně :-)
Hráli jsme od 18:00 do 22:15 + - 15 min. Pravda mnohem méně se tentokrát mluvilo. Postavy jsem dohnal k jizvám a silnému vyčerpání, bylo to dost na hraně. Souboj s vrrkem byl rychlý, protože hned první akce vrrka byla jizva a tím pádem Cedrik s kuší hlásil protiakci taky jizvu, pak už to byla otázka 3 kol a bylo hotovo. Měli štěstí na kostky. Jindy se hra hrozně táhla, ale včera to byl fičák.
Jinak klidně nahoď v čem byl pravidlově trochu zádrhel - DrD2 je ostatně oficiální systém pro tenhle modul, byť si o tom myslím své :-)
Už jsem napsal do sekce s otázkami k pravidlům.
Jo a už jen hnidopišsky...
Zpětně jsem si uvědomil, že jsem silně přestřelil. Družina samotná se na to ptala a nechtěl jsem je o suroviny ochudit, kor když se jim ta hra fakt povedla. Přiznám se, že mě opět nachytali na švestkách, že zpracování surovin neumí mastičkář. Oni si však popsali, že zuby a drápy například rozdrtili kamenem. Družina má nyní hluboko do kapsy a kopa grošů bude adekvátní odměna, ale na ty suroviny si dám pozor a možná se domluvíme, že to ještě zpětně snížím.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Jezus
Příspěvky: 2590
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Jezus »

mal.kin píše: 27. 7. 2018, 11:27 Děkuji za pochvalu. To s tou hostinskou si vymyslela družina sama a dost mě tím překvapili, jenže se na tom shodli ihned a nechtěl jsem jim kazit dobrou myšlenku.
Však tak je to správně :-) To mi došlo, že sami rozehráli motiv, který jsi jen naznačil. Prostě v tu chvíli hráli hlavně postavy a hostinskou (navíc bez muže a se dvěma malými dcerami) v tom městě plném "prasat" prostě nemohli nechat. Udělali si vlastní vedelejší questík. V tom je právě krása hraní.
mal.kin píše: 27. 7. 2018, 11:27 Tak nějak si pohrávám s tou myšlenkou. Bohužel družina zatím úplně odignorovala bíle vlasy zapletené do copů obou holčiček.
Vím, že s tím panstvím to tu někde v diskuzích o Neviditelné knize právě zaznělo. To je spíš výhoda, že to minuli. Můžeš to jen mimochodem připomenout (rozpustí si bílé vlásky, aby se podobaly vílám, které potkaly), ale nemusíš. Prostě to vrátíš do hry, až a jestli to sám budeš chtít, do té doby to jsou jen děti hostinské a hráči tě s tím "questem" nebudou otravovat, dokud ho sám nebudeš chtít hrát :-)
mal.kin píše: 27. 7. 2018, 11:27 Hráli jsme od 18:00 do 22:15 + - 15 min. Pravda mnohem méně se tentokrát mluvilo. Postavy jsem dohnal k jizvám a silnému vyčerpání, bylo to dost na hraně. Souboj s vrrkem byl rychlý, protože hned první akce vrrka byla jizva a tím pádem Cedrik s kuší hlásil protiakci taky jizvu, pak už to byla otázka 3 kol a bylo hotovo. Měli štěstí na kostky. Jindy se hra hrozně táhla, ale včera to byl fičák.
My to máme právě vždycky hrozně ukecaný :-) Chápu správně, že hrály tři postavy a PH?
Myslím, že na akční dobrodružství a střetnutí s chaosem je to adekvátní. Já mám opačný problém, kdy jsou postavy na relativně vysoké úrovni (přešli jsme z jiného systému) a málokdy se více zapotí.
Chápu, že od bossfightu člověk čeká delší boj, ale myslím, že když to hezky napadá, je to vcelku zadostiučinění, že to šlo taky jednou hladce.
mal.kin píše: 27. 7. 2018, 11:27 Zpětně jsem si uvědomil, že jsem silně přestřelil. Družina samotná se na to ptala a nechtěl jsem je o suroviny ochudit, kor když se jim ta hra fakt povedla. Přiznám se, že mě opět nachytali na švestkách, že zpracování surovin neumí mastičkář. Oni si však popsali, že zuby a drápy například rozdrtili kamenem. Družina má nyní hluboko do kapsy a kopa grošů bude adekvátní odměna, ale na ty suroviny si dám pozor a možná se domluvíme, že to ještě zpětně snížím.
Souhlasím, je lepší družinu motivovat k zajímavému hraní a nápadům, než bazírovat na pravidlech. A je fakt, že nějaký "poklad" si prostě zaslouží :-) Spíš, aby to nebyl precedenc...
Jinak by šlo asi prohlásit, že to je množství Surovin, které mastičkář jen zakonzervoval a musí se ještě lučbou upravit do použitelného stavu. To musí udělat alchymista a ten si část surovin strhne jako platbu (a protože má trochu monopol, tak klidně čtvrtinu).
Ještě poznamenám, že já obvykle část "surovin netvorů" umisťuji do jater, která ale musí odborně vyříznou hraničář :-)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

mal.kin píše: 27. 7. 2018, 11:27 Bohužel družina zatím úplně odignorovala bíle vlasy zapletené do copů obou holčiček.
Reginald zná to s těmi vlasy? Mohlo by mu to dojít, až družina přiveze ty děti na Mayne...
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Sparkle píše: 27. 7. 2018, 12:40 Reginald zná to s těmi vlasy? Mohlo by mu to dojít, až družina přiveze ty děti na Mayne...
Jop a na něj jsem si nejvíc myslel, je to starý pletichář...taky bude muset on nebo Marcus zajistit dočasného správce nad Pinerestem a tady bude místo pro Cattermany. Může se zde projevit jejich pašeráctví.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

https://docs.google.com/document/d/1h7g ... sp=sharing
Začínám se připravovat na hraní příští pátek a Fishův příběh se mi líbí čím dál víc. Myslím, že brzy ožije další legenda. Budu rád za kritiku i nápady.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Jezus
Příspěvky: 2590
Registrován: 26. 1. 2018, 10:35
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Jezus »

Říkal jsem si, že už nějak dlouho nepřibylo nic nového :-)

Legenda je to pěkná, stejně tak zápletka se štikou chaosu :-) Už jsi přemýšlel nad tím, jak oživíš případný lov? Nebo z toho nechceš dělat náročnou příhodu a půjde jen o pár hodů s účelem štiku najít/vylákat/chytit?

Moc se mi líbí i jak jsi posal Plankův pohřeb (borovice plakající smůlu...), jen jedna obecná rada: I když to má krásnou atmosféru, měl bys být při popisech stručný. Pokud nebudou mít postavy co aktivně dělat (řešit), většinou se začnou jejich hráči brzy nudit. Takže pokud se něčeho nechytí, stříhat, ať se to odehraje relativně rychle a zazní jen ty zajímavé věci.

To mě přivádí k poslednímu - tentokrát je tam málo zápletek (jedna). Je to tedy o tom nechat hráče "pohrát" si s charaktery (víš, že si rádi zahrají i něco bez zápletky) a nic moc neřešit (nakoupit, ošetřit se, chytit rybu a dohrát pohřeb)? Nebo myslíš, že to i tak stačí na jedno sezení (mé družině by to stačilo, většinou toho moc odehrát nestihneme)?
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

No bylo toho teď víc (například vyšel datadisk do WoWka), takže nebylo čas tvořit, navíc jsem byl na dovolené a další krátká mě ještě čeká.

Případný lov možná oživím tím, že chaos rybu pokroutil už tak, že by klidně mohla postavám ublížit - zatáhnout do řeky, pokousat, prskat nějakou tekutinu či vypouštět omamný plyn...

V popisování si atmosféry občas ujedu, ale družina si ani ve zpětné vazbě nestěžovala, ale pohřeb by měl být opravdu krátká záležitost.

Ano je to stále rozpracované, ale předpokládám, že z Pinerestu už víc nevytřískám. Během sezení plánuji stihnout plavbu zpátky na Mayne, kde bych chtěl odehrát "uvíznutí na mělčině".
Dále se nabízí trocha role play na hradu s příchodem zachráněných holčiček a hostinské. Myslím, že Reginald začne ihned osnovat plány až se na vlastní oči přesvědčí, že družina byla úplně slepá, když ignorovala tak jasný signál Pigtailovské krve.
Marcus by už měl být zpátky v Terlingtonu i se svou družinou rytířů, takže by měla mít Ariana přístup k Lucianovi. Tady se nabízí mraky možností i z příručky jako takové. V pozadí taky běží tajemství lásky Reginalda k Porsenovi, na které zatím nikdo vůbec nezareagoval. Také jsem v jednom sezení naťukl korespondenci mezi Porsenou a Ameline Carlyss, kterou zvědavá Ariana našla u starého zrzavého Liama Amartyho, jenže dřív než si dopis pořádně přečetla, vešel starý alchymista do své pracovny. V té bych rád naznačil něco o málo pravdy o tom, že Lucian je jejich syn.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od Sparkle »

Za mě jen drobňoučký návrh na vylepšení: pokud Fish pochází z Dakie, tak by se mohl původně jmenovat spíš třeba Quinés Marapida nebo Kindin Azkareskua (podle toho, z jaká části Španělska chceš čerpat feeling). Ale nechci ti do toho kecat, to jen že pracuju na Dakii do druhýho dílu, tak mě to napadlo. Ale klidně se to dá okecat tak, že Quentin Swifthand je thurenský přepis toho jména.

Jinak super! Možná bych ještě být tebou měla připraveno dost contentu na to sezení pro případ, že by se rozhodli v Pinerestu nepočkat na pohřeb a tím pádem by vůbec neřešili Fishe.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Přiznám se, že jsem čerpal inspiraci pouze u jeho ženy Berezi Luzardi, která zase spíše zní italsky, ale latinský nádech to má. Quentin může mít původ úplně někde jinde a družina je na tom s reáliemi tak špatně, že jim to je úplně buřt. Pokud by měla být jeho postava ofiko někam zařazena, klidně to nějak rozvedeme. Osobně si myslím, že jeho legendu vypráví hlavně odpůrci Církve na Thurenu, takže klidně si mohli jeho jméno vymyslet, zkomolit, předělat.
Pokud budeš chtít jeho rod a příběhy využít, bude mi ctí nějak vypomoci :)

Hru už máme odehranou a jelikož se družina snad hodinu pachtila s pokroucenou rybou, tak jsme se dostali vlastně jen na konec pohřbu a že Fish přišel o svůj meč. Zatím stopy vedou k třem trpaslíkům, kteří nejsou zdejší a zaplatili si kajutu na lodi Holta Medvěda.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: Poprvé s modulem a hned Neklidný Tauril

Příspěvek od mal.kin »

Naše páteční hraní bylo relativně krátké, protože jsme začali po sedmé večer a končili po desáté.

Podle plánu jsme sehráli návrat do Pinerestu, kde městečko a hrádek truchlí nad smrtí Darona Planka. Družina to pochopila hned, když spatřila prapory a vydala se do hostince U Šišky pro infromace. Tam jim hostinský a poté Holt Medvěď pověděli, že dva dny zpět zemřel zdejší dobrý pán. Byl už stár a zemřel ve spánku, alespoň co se povídá. Lidi se nyní bojí, kdo je bude chránit, když mladý Deron se potlouká po světě, účastní se klání na turnajích a láká do postele krásné panny.
Družina se domluvila s Medvědem, že vemou na loď Wildu, Hildu a Gildu. Trojice do vyplutí zůstala v hostinci, kde vypomáhá hostinskému, ten byl z pomocné ruky nadšený.
Medvěď doporučil družině, aby se zastavila v hrádku u kastelána Gundrika, který potřebuje zaslat zprávu na Mayne. Také jim povypráví historku o tom, že Fishovi - zdejšímu rybáři, ukousla nějaká přerostlá ryba prst a prý dá otcův meč za to, když mu ji někdo přinese. Kapitán říční kogy slíbil, že počká do pohřbu a poté společně vyplují. Upozorní družinu, že na palubě má tři nové cestující v podobě trpaslíků, kteří mu štědře zaplatili a byli dost obezřetní na své zavazadla.

Na hrádku přijal kastelán Gundrik výpravu se ctí, protože Ariana zastupuje významný rod a je tam v pozici vyslance. Gundrik dá družině něco pojíst, napít, zajistí jim ubytování, čisté šaty a povypráví jim něco o životě Darona a jeho syna. Gundrik už je také velmi stár a zastává mnoho fukcí, mimo jiné také pokladníka, takže vyplatil družině 60g za kůži vrrka.
Vysvětlí jim také místní zvyklosti a tradice při pohřbu Planků a požádá je, aby se pohřbu účastnili. Dále jim předá listinu, ve které žádá jeho leního pána Marcuse Westenholta, aby zajistil dočasnou ochranu a správu nad Pinerestem do doby, než se navrátí dědic Deron Plank.

Zbytek dne se rozhodla družina strávit tím, že navštíví Fishe, vypůjči si od něj pruty, sítě a další vybavení a vydají se na místo, kde by mohli tu krvelačnou rybu chytit. Naši hrdinové se opět do toho pustili bez jakékoliv přípravy a s malou dávkou zkušeností s rybolovem. Fish jim ochotně půjčil vybavení a ukázal jim ono místo nedaleko jeho domu. Lovu se však účastnit nechtěl. Netrvalo dlouho a všechny tři udice něco zachytily.

Následoval snad dvouhodinový boj s pokroucenou rybou, kdy družina soustavně padala do vody, lezla na břeh, přitahovala pruty, házela sítě, kameny, bodala meči a dýkami, uhýbala vlnám a proudu, až se jim konečně podařilo tu stvůru, která zatím narostla do obřích rozměrů, přemoci a zabít.

Fish se přišel na úlovek podívat a valil oči, když zjistil, že ryba se za tu dobu opravdu ještě o dost zvětšila. Když připluli k domu, chtěl Fish předat slíbenou odměnu v podobě meče družině, ale když mladý rybář vyběhl z domu celý rudý, naštvaně začal řvát, že mu meč někdo odcizil. Společně poté zjistili, že když mladík před dvěma dny vykládal v hospodě o rybě a meči za odměnu, docela se u toho opil, ale místním věří, takže to musel být nějaký cizinec.
V tomhle ohledu se nabízí každý námořník z lodi Medvěda, ale ten je umí držet zkrátka. V hostinci se ale toho večera nacházela trojice trpaslíků, což Fish potvrdil.

Družina vyrazila spolu s Fishem do městečka ukázal tu bájnou nestvůru a trošku si užít pár minut obdivu a slávy. Poté se vydali do hrádku, kde byli znovu ustrojeni na večerní obřad. Služebné byli z jejich počinání už dost nešťastné a kastelán je poprosil, aby se do večera už neumazali, že to jsou poslední šaty, které v jejich velikostech mají. Cedrik pochopitelně remcal, že takové hadry u nich v Roveně nosí leda pouliční žebráci, ale i tak to bylo čisté oblečení.

Večer následoval pohřeb, kdy Darona Planka neslo čtveřice mladých rytířů do rodinné hrobky na okraji Borového háje průvodem loučí a za zavuků smutné flétny. Na okraji háje se shromáždila velká skupina lesní zvěře. Do hrobky vstoupili rytíři a kastelán, kteří po svém návratu a odříkání modliteb k Eadwenovi, hrobu uzavřeli. V hrádku se poté konala menší hostina a následně se mladí přesunuli k molu u řeky, kde obyvatelé Pinerestu hráli smutné písně, jedli skromná jídla a pouštěli po řece zapálené lampióny.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů