[Spoilery] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Kdo by byl nejlepší kandidát na thurenský trůn v případě smrti královny Mathily?

Jonah Carlyss
0
Žádná hlasování
Connor Humbrick
1
17%
Fritha Humbrick
0
Žádná hlasování
Lucian Westenholt (ve skutečnosti Carlyss)
0
Žádná hlasování
Deiran Kelver (ve skutečnosti Humbrick)
0
Žádná hlasování
Aranthur Porsenna (pokud je stále naživu)
1
17%
Senara Westenholt Carlyss
0
Žádná hlasování
Giliana Langyll Carlyss
1
17%
Wilora Carlyss
0
Žádná hlasování
Marcus Westenholt
2
33%
Althurus Dellamy
0
Žádná hlasování
Quentin Dellamy
0
Žádná hlasování
Někdo jiný (napište kdo)
1
17%
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

"A kolik máte těl na hřbitovech?"
"Máme zbytky církve. A co jsi vlastně zač, chromý kluku?"
Ty jooo... kdyby to byl někdo ochotný vést, tak bych si to určitě zahrála :)
Od včerejšího večera nepřemýšlím nad ničím jiným. :D

Spíš bych to viděl jako deskovku, než jako RPG, nebo deskovku s RPGoidními prvky. Pár nápadů mám, tak snad, zájem tady je, jak vidím.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od trajda »

Prave jsem si uvedomil, ze nikde neni napsano, zda Deiral Kelver zna sveho otce. Je ta otazka schvalne otevrena, nebo jsem to prehlidl?

Moji kampan v Thurenu urcite zacneme pomalu. Chci, aby zacali hezky od vesnice az po kralovstvi. V knize sice jsou napady, jak vytvorit Thurenskou vesnici, ale vsechny ty napady jsou obvykle prvoplanovy, ale zaroven pokud zacnu kombinovat dva nebo tri dohromady, pribeh zacne byt prekombinovany. Velou knihu jsem procetl jen tak letmo, protoze se ted nutne musim soustredit na Thuren a prijde mi hrozne vtipne, ze nejlepsi napady jsem nasel az uplne na konci knihy. Z napadu pro Sutrskou vesnici pouziju skoro vsechny pro tu moji Thurenskou. A zda se, ze nejlepsi bude zacit na jihu...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Pro jižanské vlkodlaky je Connor Humbrick velkým hrdinou a osvoboditelem, a Deiran ho obdivoval ještě předtím, než mu matka prozradila, že má jeho krev. Aby byl otci nablízku, odjel do hlavního města a nechal se naverbovat do královské gardy.

Takže ano, podle knihy ví. Ale klidně si to uprav, že neví, pokud ti to přijde zajímavější.

Kombinovat vesnice odevšad z knížky je určitě super nápad! :clap:
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od trajda »

Ted jsem si uvedomil, ze Reginald ma va brade tetovani ve tvaru tri kosoctvercu. Neni nahodou nekde zminka o bednach v pristavu se tremi kosoctverci?


Taky jsme si vsiml, ze tri sourozenci Humbricku - Connor, Fritha a Zachary jsou zaroven manzelem kralovny, reditelkou Kralovske magicke spolecnosti a vudcem Sov. Langyllove mozna ziskavaji svou moc pomoci snatku a intrik, ale Humbrickum spadli tri nejmocnejsi posty v podstate do klina. A ze vseho nejvic nesnasi Dellamy, kteri shodou okolnosti prisli o uplne vsechno. Az se jednoho dne poperse sever s jihem, bude to hodne nevyrovnany boj. Jedine, co Dellamy pravdepodobne zachrani, je spojenectvi s Westenholty, kteri ovladaji stredni Thuren a prave jejich pozemky utrpi v takove valce nejvetsi skody.

A Westenholtove? Jak je mozne, ze ovladaji "obrovske jmeni a mnoho pozemku", kdyz nevlastni zadne mesto, Mayne a ni Stubwick nejsou na mape a jedine, co ovladaji, je stredni Thuren, ktery je v podstate jedno obrovske pohori, pravdepodobne z velke casti neosidlene. Jejich "jmeni" jsou pravdepodobne en opustene hrady, ktere dobily za Valky holubic...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

trajda píše: 19. 4. 2018, 19:14 Ted jsem si uvedomil, ze Reginald ma va brade tetovani ve tvaru tri kosoctvercu. Neni nahodou nekde zminka o bednach v pristavu se tremi kosoctverci?
V Kalusu ne, ale v jedné randomtabulce u Agol Zaru je amulet se třemi kosočtverci :)

btw, když už jsme u blbinek, který jsme tam poschovávali, schválně kdo najde v knížce narážku na Pokémon Go :)
trajda píše: 19. 4. 2018, 19:14 Taky jsme si vsiml, ze tri sourozenci Humbricku - Connor, Fritha a Zachary jsou zaroven manzelem kralovny, reditelkou Kralovske magicke spolecnosti a vudcem Sov. Langyllove mozna ziskavaji svou moc pomoci snatku a intrik, ale Humbrickum spadli tri nejmocnejsi posty v podstate do klina. A ze vseho nejvic nesnasi Dellamy, kteri shodou okolnosti prisli o uplne vsechno. Az se jednoho dne poperse sever s jihem, bude to hodne nevyrovnany boj. Jedine, co Dellamy pravdepodobne zachrani, je spojenectvi s Westenholty, kteri ovladaji stredni Thuren a prave jejich pozemky utrpi v takove valce nejvetsi skody.
Zachary je mocný člen Sov, člen jejich rady, ale úplně je nevede. I v té organizaci jsou různé protiproudy, některé jsou naznačené v knížce.
Connor je sice manžel královny, ale nebaví ho to a snaží se utíkat pryč. Fritha si musí rvát vlasy, když vidí, jak její brácha vůbec nevyužívá politický potenciál, jaký jeho funkce má.
Ale ano, nepopírám, že jsou na tom teď dobře. V naší kampani, kterou jsme dohráli minulý týden, nakonec Fritha urvala ten trůn :)
trajda píše: 19. 4. 2018, 19:14 A Westenholtove? Jak je mozne, ze ovladaji "obrovske jmeni a mnoho pozemku", kdyz nevlastni zadne mesto, Mayne a ni Stubwick nejsou na mape a jedine, co ovladaji, je stredni Thuren, ktery je v podstate jedno obrovske pohori, pravdepodobne z velke casti neosidlene. Jejich "jmeni" jsou pravdepodobne en opustene hrady, ktere dobily za Valky holubic...
Oni mohou ovládat ve skutečnosti slušné a bohaté území. Ta mapa je schválně vágní, a není tam přesně vyznačeno, který rod vládne jakýmu území, aby si tam hráči mohli dodělávat vlastní rody.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od trajda »

Sparkle píše: 19. 4. 2018, 20:31 btw, když už jsme u blbinek, který jsme tam poschovávali, schválně kdo najde v knížce narážku na Pokémon Go :)
Panenka prohozeni?
Uživatelský avatar
mal.kin
Příspěvky: 193
Registrován: 18. 3. 2016, 06:23
Bydliště: Brno

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od mal.kin »

Jsem asi zatím jediný kdo fandí Dellamyům?
Jsem na tom podobně jako Trajda. Navíc nemám vůbec dočteno, ale jsem rozhodnutý začít kampaň za Westenholty. Přinde mi to tak nějak nejlepší pro začátek velké kampaně, která rozhýbe děj v celém království. I když jak jsem psal, nejvíc se mi líbí příběh Dellamyů.
Kdyby nenapsal Trajda o té vesnici, tak ani nevím, že něco takového v knize je. Takže toho využiji také, protože družina si zvolila dost nebojová povolání a bude pár sezení trvat, než z nich udělám aspoň trošku bojeschopné jedince, aby se pustili do hlavních zápletek rodu Westenholt.

Jinak zatímco se šlechta hašteří o trůn (zase krapet paralela na GoT), tak je zde ještě Dakijské impérium nebo Zimní lid, tedy vnější hrozby, které mohou zase šlechtu sjednotit.
Naposledy upravil(a) mal.kin dne 20. 4. 2018, 19:41, celkem upraveno 1 x.
Herní pub Mystica - Facebooková stránka čajovny/pubu Mystica v Brně. Skvělé místo pro deskovky a RPG
Společenstvo kulaté kostky - Facebooková skupina RPG hráčů nejen z Brna
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od trajda »

Ja taky fandim Dellamy, ale ne proto, ze by se mi libil jejich pribeh nebo postavy, fandim jim, protoze to budou potrebovat. Prijde mi, ze kampan za Dellamy je nejtezsi ze vsech startovnich kampani z cele hry, protoze vsechny ostatni kampane jsou o ziskani moci, zatimco kampan za Dellamy je o preziti. A v podstate staci, aby druzina udelala jeden spatny krok a Dellamy vymrou. Mam pocit, jakoby cela kapman byla stavena tak, aby v hracich vzbuzovala depresy a pocit bezmoci, protoze at udelaji cokoliv, tak to situaci vzdycky jen zhorsi.

Cela kniha je stavena tak, aby kazda postava mela nejakeho kostlivce ve skrini, a pokud nema kostlivce, tak ma komplex ( a casto nekolik kostlivcu a neklik komplexu zaroven). Ale rod Dellamy prisel o vsechno, vsichni je zradili. Vcetne lidi, kterym verili. Vcetne lidi, kterym stale veri a doposud na tu zradu neprisli. Vcetne lidi, se kterymi se jednoho dne budou muset spolcit, ackoliv o jejich zrade budou vedet, ale presto se s nimi spolci, protoze nebudou mit na vybranou. Dokonce je tu sance, ze se je jednoho dne pokusi zavrazdit jejich vlastni matka. A aby toho nebylo malo, vsech 7 clenu rodu Dellamy, o kterych kniha vypravi (mozna jich je dokonce vic) jsou silene zakomplexovany charaktery, skoro jakoby to bylo dedicny.

Pokud bych mel kampan za Dellamy prirovnat ke hre o truny, podobne komplexy bychom zazili v kampani za Freye, a podobnou bezmoc bychom zazili v Mereenu na konci 5. serie, kdy daenerys odletela na svem drakovy a nechala partu zlomenych lidi ridit zlomene mesto, aby nesezralo samo sebe. Nejlepe ovsem atmosferu vystihuje horrorova adventura v prostredi psychiatricke lecebny, nejlepe ze zacatku minuleho stoleti.

Fandim Dellamy, protoze jestli tohle vsechno prezijou, tak jsou to borci.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Ve svojí kampani jsem Dellamyům vykompenzovala jejich nevýhody tím, že jejich postavy (včetně řadových vojáků) mají lepší staty než zbytek Thurenců. Přece jenom, žijí v drsném kraji, jsou v permanentním konfliktu a kdykoli musejí být připraveni na kudlu do zad, jak fyzicky tak obrazně... to se na statech a levlech projeví ;) Taky se jim dá dát vyšší odolnost vůči mentální magii (u důležitých NPC přímo imunita) a to, že se hůře podvolují při mučení (jejich důležité postavy se nepodvolí nikdy). Althurus byl úplně nejmocnější postava v Thurenu co do statů a abilit, například když by mu hodně teklo do bot tak uměl roztáhnout kovová křídla a lítat a tak :)
trajda píše: 19. 4. 2018, 20:45 Panenka prohozeni?
Ne, ale jsi ve správném oddílu knihy ;)
mal.kin píše: 20. 4. 2018, 06:30 Dakijské impérium nebo Zimní lid, tedy vnější hrozby, které mohou zase šlechtu sjednotit.
"Můžete vzkázat Althurovi, že pokud by Zimní provedli opravdu tak velkou invazi, o jaké se šeptá, ať zažehne řetěz signálních ohňů na vrcholcích hor a my přijdeme na pomoc."
"To je dlouhá cesta signálních ohňů, lady Fritho. Jste si jistá, že je nemůže zmařit špatné počasí?"
"Špatné počasí? Ale no tak, kde jste na to přišel. Tak špatné počasí se jen tak samo od sebe nevyskytne. Můžete... být... v... naprostém... klidu."


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Vaše inkviziční Jasnosti. Vplutím vaší osmdesátičlenné flotily do thurenských pobřežních vod jste narušil bezpečnost naší země a pokud se okamžitě neklidíte pryč, bude to bráno jako vstup do válečného stavu."
"Lorde Dellamy, já chápu, že chcete být svědomitým ochráncem Thurenu. To je od vás velmi šlechetné a vážím si toho. Nicméně, zvažte, nebyl byste o něco lepším ochráncem Thurenu, kdyby vám patřila polovina Thurenu, místo té zhruba osminy, co nyní? Ta druhá polovina... bude vám stačit, že vám zaručím, že o území Humbricků bude Impériem postaráno lépe, než jaké tam panují poměry teď?"
"No... pravdou je, že v thurenských pobřežních vodách jižně od Santhope nikdy neviděli lodě s praporci Dellamyů rádi. Takže tam nejsme a nemůžeme tušit, jestli tam nevnikl nějaký narušitel. Naše schůzka se vlastně také nikdy neudála, že?"
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od trajda »

Mestska hra na loveni barevnych potvurek vycarovanych Felixovym radem?

Jestli ano, tak panenka prohozeni mi prijde jako lepsi parodie na pokemony...
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

trajda píše: 20. 4. 2018, 19:54 Mestska hra na loveni barevnych potvurek vycarovanych Felixovym radem?

Jestli ano, tak panenka prohozeni mi prijde jako lepsi parodie na pokemony...
Ano, našel jsi to :)

Panenka prohození nebyla inspirovaná Pokémonem, to je náhoda :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

Dneska ráno mě napadla hustá obligátní myšlenka nemající obdoby a se kterou se musím podělit:

Tauril 40k.

Westenholti jako majitelé flotily, kterou si poskládali jako mladí, Oko dračice jako bitevní stanice a základna odbojných Surtů na místě, které nikdo nezná chráněná asteroidy a podivnou gravitační anomálií, Galghaz jako majitel dvojice lodí, které nemají v celm vesmíru obdoby a vládci časoprostoru mimo známý vesmír Rasnové, velice blízcí lidem a zároveň tak vzdálení...

Někdy nad to budu muset sednou, až si uděám čas...
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Bwahahaha :D to je dobrý :D A Dakie by byla Impérium?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

Sparkle píše: 1. 5. 2018, 16:25 Bwahahaha :D to je dobrý :D A Dakie by byla Impérium?
No, Mathila měla být krutou diktátorkou, ale proč ne? Dakijci by byli asi pomatenci uctívající supernovy, nebo něco na tom principu.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Diskusi o Taurilu 40k jsem přesunula do spoilerového vlákna, protože přece jenom. :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů