[Spoilery] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Kdo by byl nejlepší kandidát na thurenský trůn v případě smrti královny Mathily?

Jonah Carlyss
0
Žádná hlasování
Connor Humbrick
1
17%
Fritha Humbrick
0
Žádná hlasování
Lucian Westenholt (ve skutečnosti Carlyss)
0
Žádná hlasování
Deiran Kelver (ve skutečnosti Humbrick)
0
Žádná hlasování
Aranthur Porsenna (pokud je stále naživu)
1
17%
Senara Westenholt Carlyss
0
Žádná hlasování
Giliana Langyll Carlyss
1
17%
Wilora Carlyss
0
Žádná hlasování
Marcus Westenholt
2
33%
Althurus Dellamy
0
Žádná hlasování
Quentin Dellamy
0
Žádná hlasování
Někdo jiný (napište kdo)
1
17%
 
Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

Než zase začnu přemýšlet nad tím, jak poslat Kalusany ke hvězdám, mám otázku na Zimní lid.

Začali jsme hrát na severu Thurenu a hráči se po brouzdání v malém městečku později přepadaném nájezdníky vydali navzdory všem mým předpokladům do Arlmoldu. Máš k tomu něco? Něco o tom, jak to vypadá ve městě? Nějaké nápady na kampaň řešící s nejvyšší pravděpodobností Zimní lid, obry z Wyndu a bílé draky (něco je v knize o dracích, to vím, ale zajímá mě něco víc, nechce se mi moc přemýšlet :wink: )?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Paul píše: 2. 5. 2018, 14:37 Než zase začnu přemýšlet nad tím, jak poslat Kalusany ke hvězdám, mám otázku na Zimní lid.

Začali jsme hrát na severu Thurenu a hráči se po brouzdání v malém městečku později přepadaném nájezdníky vydali navzdory všem mým předpokladům do Arlmoldu. Máš k tomu něco? Něco o tom, jak to vypadá ve městě? Nějaké nápady na kampaň řešící s nejvyšší pravděpodobností Zimní lid, obry z Wyndu a bílé draky (něco je v knize o dracích, to vím, ale zajímá mě něco víc, nechce se mi moc přemýšlet :wink: )?
Hm. Těžká otázka. Pro svoji domácí kampaň jsem Zimní měla jako takový ty klišovitý kvazi Vikingy, protože jsem neměla zas tak moc tvůrčích sil je tehdy nějak speciálně dopiplávat. Kdybych je měla psát do nějakýho addonu nebo dalšího dílu knížky, tak bych se nad nima zamyslela trochu víc a určitě bych jim chtěla dát nějaký twist, aby to nebyli jen čistě Vikingové.

Architekturu Zimních jsem svým hráčům popisovala ve stylu příbytků těch vikingů z WoWka, v Northrendu v lokaci Howling Fjord, jak jsou tam takový ty jejich baráky připlácnutý do vysokýho útesu, viz a, b, c. Takže Arlmold by mohl vypadat třeba nějak podobně?

Obři z Wyndu, co takhle zápletka o tom, že nějaký horlivý šlechtic, oblíbenec královny, potřebuje území a tak ukecal Mathilu, aby mu dala svolení eliminovat obry z Wyndu a zabrat si to území pro sebe? Vždyť ti obři vlastně vůbec nejsou loajální ke koruně, na všechny kromě poddaných Dellamyů útočí, on se o to území postará líp a tu pevnost tam otevře jako základnu pro Humbri... ehm královské síly?
A družina bude mít nějaký důvod se do toho zapojit, například že ten šlechtic bude nějaký jejich enemík z dřívějška, nebo bude mít nějaký enemíky družiny ve svých službách, nebo družinu poprosí o pomoc nějaký z obrů a podobně? Nebo naopak, družina se zapojí do té výpravy na obry, protože dostane vidinu mzdy a slávy, ale celý se to nějak zvrtne?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
trajda
Příspěvky: 1043
Registrován: 1. 6. 2015, 22:11

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od trajda »

Me se hrozne libila ogri pevnost ve Feralasu, tak nejak si predstavuju Wynd. Az na detail, ze ve Feralasu nikdy neprestane prset, zatimco Wynd bude mit podobne podnebi jako Island. Ale stale me premaha chut udelat na Wyndu magickou anomalii a postavit tam prales.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Námět na diskusi pro odlehčení. Jak by mohla vypadat koronavirová pandemie v Taurilu?

Thuren:
Královská rodina dostala koronavirus a je v izolaci. K nelibosti princezny Giliany má nemoc u královny Mathily i prince Jonaha mírný průběh.
Fritha Humbrick dala svému bratrovi Zacharymu seznam lidí a poprosila ho, zdali by nedokázal nějak zařídit, aby u těchto lidí měla nemoc vážný průběh.
Senara Westenholt nabídla velkoryse, že oběti viru mohou být pochovány na hromadném pohřebišti poblíž jejího hradu Mayne. Nápad to byl jejího synka Luciana.
Marcus Westenholt je štěstím bez sebe, že výdaje na zábavu a kulturu jsou nulové.
Althurus Dellamy vydal prohlášení, že pandemie je důkazem toho, že se Thurenci odklonili od víry v Nebeského ducha. "Tedy, to jsem nevěděl! Asi bych měl začít uctívat Nebeského ducha!" řekl Nikdo.
V Terlingtonu byl vydán zákaz sdružování a povinnost nošení roušek. Všichni na to dlabali, než se po městě rozkřiklo, že několik provinilců rozsápal vlkodlak.
Podle průzkumů mezi Thurenci za pandemii můžou: 85 % elfové, 78 % Dakijci, 84 % Dellamyové, 55 % Rasnové. Komu nesedí součet do sta procent, tak vězte, že mnoho respondentů označilo více viníků.

Kalus:
Nejprve to vypadalo, že kaluské kočky nemohou chytit koronavirus od lidí. Takže pohoda. Důležité osoby města jsou chráněny, no stress. Pak ale Kalima Riagel dostala koronavirus, proměnila se v kočku a nakazila ostatní kočky. Jelikož kočky odmítly nosit roušku, rozšířilo se to mezi nimi rychle. (Už jste někdy zkoušeli nandávat kočce roušku?)
Truchlící byli z koronavirové pandemie štěstím bez sebe. Okamžitě se veřejně přihlásili k tomu, že jsou autory viru. Mezi sebou pak začali soutěžit, kdo ho roznese mezi víc lidí. Chvíli to byla sranda, ale pak začala Marsala Sorok vykašlávat blesky a hromy. Teď už Truchlící dostávají svému jménu, protože truchlí hlavně pro sebe.
Mágové z Felixova řádu začali usilovně pracovat na magii, která virus vymýtí. Inspirovali se jakousi vzdálenou zemí jménem Turkmenistán, kde místní diktátor zakázal lidem říkat slovo koronavirus. Mágové chtějí vyzkoušet, zda by skutečně nešlo něco na této bázi vymyslet, jako že když lidi nebudou smět o koronaviru mluvit, tak se neotiskne do Kosmické knihy a bude smazán, nebo tak něco.
Pořádek v Kalusu se nezhroutil, protože Rivald Corré koronavirus nedostal. Když vás všichni nenávidí a snaží se vám vyhýbat, má to své výhody.
Hrdinkou města se neočekávaně stala Jolee Whitfield. Pro izolaci nakažených totiž nabídla své lodě. Když byly lodě naplněny nakaženými, už je nikdo neviděl. Podle správce kaluského majáku mířily kamsi směrem k Dakijskému impériu.
Podle průzkumu mezi Kalusany za pandemii můžou: 95 % Rivald Corré, 45 % Dakijci, 3 % "Troubící nebo jak se ta skupina jmenuje"? - (Tohle ti Marsalo fakt moc nevyšlo).

Agol Zar:
V Agol Zaru se šlo cestou promoření populace a kolektivní imunity. Kdo byl nakažen, toho ostatní snědli.
Do liduprázdné země se vrací draci, včetně fakt velkých, které už dlouho nikdo neviděl.
Podle průzkumu mezi Surty za pandemii můžou: 100 % lidé. K odpovědi na dotazník prý zastihli jen Galghaze.


Jestli máte nějaké další nápady, co by se mohlo v Taurilu během epidemie dít, hoďte je sem. A hlavně tuto debatu neberte vážně :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Jdu si k vám pro radu.

Sepisuju další matroš o Kalusu a trápím se s názvem entity Nebeský duch.

Ten název vznikl už v mé první domácí taurilské kampani, vymyslela jsem tam hned na začátku nějakou opruznou církev na pozadí a nechtělo se mi ten prvek rozvíjet, dokud nebudu vědět, kterým směrem se hráči uberou a jestli se budou o tuto linii zajímat. Název Nebeský duch jsem tam flákla, protože jsem potřebovala hlavně něco simple, pod čím si hráči tu církev nějak aspoň nahrubo představí a nebudou potřebovat k tomu dovysvětlení, které jsem tehdy neměla promyšlené.

Pak už to nějak zůstalo a vezlo se s celým settingem. Párkrát jsem měla cukání tu bytost přejmenovat, ale vždycky jsem z toho ustoupila. Bála jsem se, že když jí dám nějaké výrazné cool jméno a udělám ji příliš specifickou, pak bude příliš na sebe strhávat pozornost. Genericky znějící Nebeský duch mi správně působil jako něco "na pozadí", k čemu hráči nebudou potřebovat nic moc navíc. Navíc jsme hráli většinou Thuren, kde mi to k těm Dellamyům sedělo a přišlo mi to v poho, a Agol Zar, kde to taky bylo v poho. Tak jsem to už pak neřešila a Nebeský duch šel do knížky.

Jenže teď když řeším a bastlím a sepisuju uctívače ND z Kalusu, tak mi to drhne. Oni to nejsou žádní pánbíčkáři totiž, ale spíš rebelové proti zaběhnutému pořádku. V té societě jsou spíš ti "chaotic" než ti "lawful". Navíc když popisuju, jak se jich lidi bojí a nenávidí je a občas na ně pořádají hony a oni se tomu ubrání pomocí politicky nežádoucí magie, která nepochází od Ezil, o to víc mi tam pak vůbec do toho popisu nesedne, když napíšu, že takhle se chovají ti, kdo uctívají Nebeského ducha.

Schválně jsem jen tak cvičně zkusila si říct že Kalusani tuhle entitu nesnášejí a říkají jí Zrádce, a sepsala jsem si jednu iteraci textu, kde jsem všude nahradila název Nebeský duch názvem Zrádce. A fakt pak na to koukám a najednou ten text jako kdyby ožil. Ta sekta ožila, najednou dostala tu správnou úroveň "edginess" jakou chci čtenáři předat.
Už mám po tomhle problém vrátit se zpátky k Nebeskému duchovi.

A teď co sakra s tím? Nevím, jestli je řešením udělat oficiální retcon toho jména. Retcony nemám ráda, přijde mi to jako amatérismus a důkaz toho, že setting byl bastlen bez většího rozmyslu. Takže řeším různé varianty a nevím, co s tím. Nechat té bytosti dva názvy, a rovnou někde na začátku deklarovat, že se mu říká buďto X nebo Y, podle toho, kdo o něm mluví? Nebo udělat opravdu tvrdý retcon a naučit lidi na nový název a klidně i to přepsat v již vydaných pdf modulech? Nebo nechat starý název, protože jakékoli zasahování do toho udělá víc škody než užitku?

Nějaké nápady?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od York »

Podle mě sis sama odpověděla - v různých oblastech se mu říká různě. Pro někoho je to Zrádce a jeho vyznavči sektáři, pro někoho je to Nebeský duch a kdo to popírá je kacíř.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Spoilery] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

York píše: 23. 4. 2020, 17:25 Podle mě sis sama odpověděla - v různých oblastech se mu říká různě. Pro někoho je to Zrádce a jeho vyznavči sektáři, pro někoho je to Nebeský duch a kdo to popírá je kacíř.
No ale já řeším to, jak to bude působit v textu. Jestli to nebude pro čtenáře dementní, že se v textu budou objevovat dva výrazy, které každý navozuje úplně jiný feeling té bytosti, a taky pro PJe, že nebudou vědět, jakou verzi teda použít. To je hezké, že já osobně cítím, že se mu říká různě, ale teď to potřebuju předat tak, aby to nemátlo lidi.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti