Stránka 1 z 21

[Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Napsal: 2. 2. 2015, 20:06
od Sparkle
Neviditelná kniha – svět pro Dračí doupě II – základní představení připravované knihy

V roce 2017 společně s vámi přivítáme na pultech obchodů Neviditelnou knihu – nový fantasy svět upravený pro pravidla Dračího doupěte II s konverzními dodatky pro další herní systémy (například Fate). Základní modul se bude odehrávat na kontinentě jménem Tauril a také ponese jeho jméno v podnázvu.

Možná už jste tu na rpg fóru o Taurilu četli - ano, měl tu dlouho svoji sekci, protože už ho tvořím a sepisuju pár let. Tím, že se stal oficiálním světem pro Drd2, se dočká revize, takže stará verze již není viditelná. Kdo si ji nestihl zazálohovat, nevěšte hlavu, nová verze bude doufám ještě lepší :)

Jaký Tauril bude? Čím se bude lišit od ostatních českých fantasy světů a co s nimi bude mít naopak společného? To vás jistě zajímá nejvíc, že ano? :) Tak pojďme na to:

Hlavním motivem určujícím život v Taurilu je pád obří Církve Nebeského ducha, která ovládala po staletí většinu známého světa, a doba chaosu a nejistot, která nyní nastala. Národy Taurilu získaly svobodu, ale dokážou s ní vůbec zacházet? Nebo se život zvrtává v bezpráví a nastupuje doba manipulátorů a samozvaných proroků ovládajících komunity ztracených lidí, kteří nemají co uctívat?

Základní příručka o světě se zaměří na dobu 40 let po pádu Církve Nebeského ducha. Země navenek oslavuje svobodu, ta se však mnohdy zvrtla a šeptá se, že mnoho lidí touží po návratu jistot. Církev možná nebyla zničena úplně… je však možné započít kampaň i v jiném období, například před příchodem Církve nebo uprostřed bouřlivé revoluční doby. Hráčské postavy budou muset dřív nebo později zaujmout postoj k tomu, co kolem sebe vidí, a na jeho základě chytit šanci změnit osud svůj a možná i celého světa.

"No jo, ale jaký ten svět opravdu bude? Myslím, co si z něho já a moji spoluhráči odneseme?"

Tauril je fantasy prostředí, ve kterém je kladen důraz na morální dilemata, emoce, vztahy, silné příběhy, nečekané zvraty a prostor k zamyšlení. Dalo by se říci, že se jedná o temnější svět. Nebude v něm samozřejmě chybět akce, nalézání pokladů a dobývání slávy, ale příručky a doplňky budou psány tak, aby hraní mohlo mít i hlubší rozměr. Bude jen na vás, jakou úroveň vážnosti hry si zvolíte.

Vydáním takového světa doufáme, že přilákáme k hraní her na hrdiny nové typy hráčů, které bývá problém oslovit s „tradičním“ pojetím heroické fantasy. Není rozhodně záměrem konkurovat již existujícím světům, chceme vám rozšířit možnosti.

Příručky k Taurilu se budeme snažit pojmout vždy tak, aby měly hodnotu jako zdroj inspirace i pro ty z vás, kdo se nechtějí vzdát hraní ve svém oblíbeném světě, a budou si chtít převzít třeba jen některá místa, postavy nebo dobrodružství.

Kde se dozvíte víc?

V průběhu roku 2015 najdete články o Taurilu na oficiálním webu Drd II. Pokud se chcete dozvědět ještě víc, připojte se k této oficiální diskusi o Taurilu na rpg fóru, ptejte se autorů a posílejte své nápady a připomínky.

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 20:09
od OnGe
To DrD2 je dost překvápko, ale teda moc dobře ty :)

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 20:35
od Sparkle
FAQ část první - technické věci k vydání

Proč až 2016?

Protože znám svoje možnosti, Rozcestí jsem dala za 9 měsíců, tady sice postprodukci zabezpečí někdo jiný ale zase textu bude víc a bude mnohem autorštější.

Bude to vydávat Altar, Mephit, Mytago nebo kdo?

Altar. Klasicky jako předchozí příručky k Drd2, rozdíl bude pouze v tom, že držitelem licence na reálie světa zůstanu já.

Proč Drd II ? Mysleli jsme, že nejsi fanouškem Drd II :)

Protože tu příručku nedělám pro sebe ale pro ostatní, protože tým Drd2 o to projevil zájem a ego musí jít stranou, protože moje preference na herní systém jsou dost ustřelený a irelevantní a byla by škoda kvůli nim zadupat zajímavý projekt, protože i když mám radši jiné systémy tak Drd2 svým způsobem z různých důvodů věřím, protože si potřebuju odpočinout od fate :), protože je to hlavně o lidech a dokud mám super spolupracovníky tak je jedno jaký systém, protože vyjdou konverze i pro jiný systémy, a tak dále, můžu popsat další odstavce důvodů :)

Potřebujeme další generický fantasy setting?

Já ho potřebuju :) a postupně se na to nabalili další lidi, které to oslovilo. Zřejmě poptávka je, sice na to nemám průzkumy ale prostě tomu věřím, Altar tomu věří. Není to žádné náhlé rozhodnutí, už se to kuje dlouho, rozhodnutí stojí na více lidech.

Kdo všecko se na tom podílí?

Jména všech spolutvůrců zveřejním v následujících týdnech (chci počkat, až uviděj draft ukázkové kapitoly a necouvnou se zděšením, co to smolíme za shit :D ). Jisté je to, že o pravidlovou část se stará někdo úplně jiný než já, a snažím se do ní kafrat co nejmíň.

Co ta konverze do Fate?

Chci do základní knížky dostat aspoň základní pojednání o tom, jak to pravidlově udělat ve Fate. Tím, že Fate má kvadrilion verzí, nebude v tištěné knížce kompletní konverze, ale co se nebude vejít do příručky, může se objevit v pdf.

Jaké máme záruky, že z toho nevyleze shit?

Momentálně fičím jak fretka na studijním matroši, sosám inspiraci z nejúspěšnějších světových settingových příruček, čtu Kobold Guide to Worldbuilding a podobné, konzultuju každou hovadinu a playtestím to.
Dala jsem si závazek, že dokud nebudu mít pocit, že je to aspoň na stejné úrovni kvality jako setting k Dragon Age a k Písni ledu a ohně, tak to do světa nepustím.

Chci se zapojit do playtestu!!!

Jo, super! Budem za tebe rádi! Napiš mi do pošty tu na rpgf nebo na email tresserhorn@post.cz a ozvu se ti hned jak bude mít playtest jasnější kontury. Uvítáme i playtestery, kteří by to hráli v jiným systému než v Drd2 - na test reálií je to stejně dobrý.

Bude viset beta celé příručky na netu k veřejnému okomentování jako u Rozcestí?

Nebude. Bude tu viset jedna vzorová kapitola, kterou budete moci komentovat a cupovat, reakce na ni se podstatně promítnou do zbytku knížky. Ale pokud ty konkrétně máš zájem to okomentovat celý a dát podněty před vydáním, přihlaš se do playtestu.

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 20:56
od Quentin
Chci se zapojit do playtestu!!!

Jo, super! Budem za tebe rádi! Napiš mi do pošty tu na rpgf nebo na email tresserhorn@post.cz a ozvu se ti hned jak bude mít playtest jasnější kontury. Uvítáme i playtestery, kteří by to hráli v jiným systému než v Drd2 - na test reálií je to stejně dobrý.
Zapojil bych se pokud bys měla místo ve své grupě :)

Ale i tak se můžu zeptat kluků, jestli si to nechtějí zahrát.

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 21:11
od Sparkle
Moje grupa je momentálně full a vést další už asi v mých silách nebude :(

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 21:58
od Pepa
No wow. To jsou tedy pěkné zprávy :) Budu držet palce, ať všechno dobře dopadne! :)

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 22:05
od Sparkle
Moc díky všem za podporu!! :clap:

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 22:52
od PetrH
preju osobne hodne stesti at se dari prorazit. Jen skoda, drd2 neni muj salek kavy....

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 23:20
od Sparkle
PetrH píše:preju osobne hodne stesti at se dari prorazit. Jen skoda, drd2 neni muj salek kavy....
Až se tu objeví ukázková kapitola, můžeš si ji přečíst a posoudit sám, jak moc je to systémově specifický (a tím pádem použitelný / nepoužitelný pro hráče jiných systémů).

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 2. 2. 2015, 23:23
od PetrH
uvidíme z jaké části ta kapitola bude, pokud obecný popis tak věřím, že nebude, pokud třeba z magie či alchymie ukáže nám jen kapitola....

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 3. 2. 2015, 17:17
od Pepa
Jako obecně se taky divím, že to neděláš pro Fate, ale pro DrD II. Hlavně také proto, že DrD II už nějaký "svůj svět" má. Nebo ne? (Nebo není nějaký nastíněný ve Hrách mocných?)

Ale i tak se moc těším a doufám, že všechno vyjde.

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 3. 2. 2015, 20:20
od ilgir
Bezva, držím palce!
Pepa píše:Jako obecně se taky divím, že to neděláš pro Fate, ale pro DrD II.
Protože jen pro Fate by to Altar nevydal?
Hlavně také proto, že DrD II už nějaký "svůj svět" má. Nebo ne? (Nebo není nějaký nastíněný ve Hrách mocných?)
V Hrách mocných je ukázkový svět, není to oficiální svět. Ukázkový svět je tam proto, protože jinak by nebylo možné příručku v této podobě sestavit. Ale je omezen pouze na rozsah ukázkového světa, tedy nelze ho považovat za hratelný "full setting".

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 3. 2. 2015, 21:17
od Pepa
ilgir píše:Protože jen pro Fate by to Altar nevydal?
Tak v tom případě by to třeba vydal Mephit. (Nebo kdo že to vydal Fate: Rozcestí.)
ilgir píše:V Hrách mocných je ukázkový svět, není to oficiální svět. Ukázkový svět je tam proto, protože jinak by nebylo možné příručku v této podobě sestavit. Ale je omezen pouze na rozsah ukázkového světa, tedy nelze ho považovat za hratelný "full setting".
Tak kdyby taky třeba někdo udělal konverzi Asterionu do DrD II, hned by bylo zase veseleji. (A mohlo by to oživit i zájem o Asterion i zájem o DrD II.)
Sosáček píše:Protože chce, aby to někdo hrál.

Fate hraje v Čechách asi pět lidí a Sirien, a to není moc.
Myslíš, že po vydání Rozcestí hraje Fate jenom pět lidí? Případně myslíš, že DrD II hraje nějak hodně lidí?

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 4. 2. 2015, 10:17
od Sparkle
Lidi co hrají Fate mi nepřijdou jako úplně ideální cílovka pro český generický fantasy setting. Jednak jsou to většinou pokročilejší hráči, schopní najít si settingy v angličtině, případně si z fleku vymyslet vlastní. Druhak Fate 4e nemá momentálně žádnou prověřenou pravidlovou implementaci pro klasické fantasy. Já hraju tu verzi z Freeportu, ale čím dýl to hraju, tím víc mi přijde špatná.

Kdybych měla dělat fantasy setting čistě pro Fate, byl by o dost exotičtější, ustřelenější. Tauril je stále mainstream, nečekejte v něm nic převratnějšího než je v settingu k Zaklínači, k Dragon Age, ke Skyrimu nebo k Písni ledu a ohně.

Re: [DrDII: Tauril] Oficiální diskuze

Napsal: 4. 2. 2015, 10:54
od PetrH
otázka je potom, proč sáhnout po Taurilu a ne po výše zmíněných? protože bude pro drd2? Taria je vhodná k čemukoliv, Asterion asi už upadl v nemilost odchodem ze stáje, svého času frčel Almir...