[Bez spoilerů] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od York »

eerieBaatezu píše: 8. 12. 2017, 15:21Hele, co to tam před ní lěží na zemi?
Těžko říct, ale má to červenou krev ;)
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

eerieBaatezu píše: 8. 12. 2017, 15:21
Sparkle píše: 8. 12. 2017, 14:07Ano, "holka nemá mít boobplate" byl jeden z mých požadavků k ilustrátorovi obálky :)
Hele, co to tam před ní lěží na zemi?
Settingový prvek, který je v knize popsán a koresponduje s feelingem světa. V čem je problém?
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

V... ničem... Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Tak to je fajn. Už jsem se lekla, že naznačuješ, že když chci mít v settingu zbroje bez boobplate, tak už pak musím dodržovat středověkou realističnost ve všem ostatním, a nemít tam chapadlovité obludy a tak.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

Co ty aplikace pro dnd?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Paul píše: 8. 12. 2017, 15:48 Co ty aplikace pro dnd?
Na aplikacích pro DnD se zatím pokud vím nedělá, momentálně se finišují aplikace pro Drd 1.6 a Drd II, aby byly nahozené na web pokud možno hned po víkendu. Aplikaci pro DnD jsem kdysi řešila, ale po oznámení Jeskyní a Draků to bylo odsunuto, protože Skaven naznačoval, že pak nechá rovnou udělat aplikaci Taurilu pro JaD, což je defakto DnD. Pokud se někdo chce ujmout aplikaci pro DnD ještě před vydáním JaD, pak se tomu samozřejmě bránit nebudu a poskytnu součinnost.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Sparkle píše: 8. 12. 2017, 16:18Na aplikacích pro DnD se zatím pokud vím nedělá, momentálně se finišují aplikace pro Drd 1.6 a Drd II
Tywe, cože? On starej dračák ještě pořád žije, jo? Navzdory všem haterům. $lol$
Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Ano, kupodivu mrtě lidí furt hraje Drd 1.6.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

Cheche.
Fakt mě začíná bavit, jak někdo píše, jak JaD jsou DnD a pak přijdu do diskuze o Taurili a tam se dovím, že si to vlastně není podobné... $lol$ :think:

Ale to sem nepatří.

Jinak jak moc si jsou hlavní lokace v knize vzdálené (politicky a kulturně, resp. i jak je těžké dostat se z jedné do druhé)?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Paul píše: 8. 12. 2017, 17:11 Cheche.
Fakt mě začíná bavit, jak někdo píše, jak JaD jsou DnD a pak přijdu do diskuze o Taurili a tam se dovím, že si to vlastně není podobné...
Nechápu? Kdo to tu tvrdí? Právě proto, že DnD = JaD, jsem odsunula snahu řešit aplikaci pro DnD, když vím, že Skaven zařídí aplikaci pro JaD.
Paul píše: 8. 12. 2017, 17:11 Jinak jak moc si jsou hlavní lokace v knize vzdálené (politicky a kulturně, resp. i jak je těžké dostat se z jedné do druhé)?
Ty země jsou od sebe na mapě cca 2 měsíce plavby lodí, ale ta celková mapa Taurilu není zas tak podstatná, klidně si je připlácněte poblíž sebe, nebo je dejte ještě dál. Celkově, ty makro reálie Taurilu jsou dost schématický, protože to stejně nejspíš většina lidí bude z toho vyzobávat do svých světů. K makro reáliím Taurilu jsme napsali jen to nejnutnější, co hráči budou potřebovat, pokud by to fakt chtěli hrát ve světě Neviditelné knihy.

Politicky a kulturně, těžko říct, netroufnu si úplně popsat feeling těch zemí, je to dost subjektivní, už mi pár lidí popsalo třeba ten Kalus, že ho vnímají dost odlišně, než já. Řekla bych, že Kalus je nejvíc high magic, Thuren připomíná asi nejvíc středověkou Anglii s magií, Agol Zar je inspirován střety domorodců v Americe a Novém Zélandu s kolonizátory, Surtové jsou slepenec inspirací z více domorodých kultur, nedá se jednoznačně říct, že by to byli kvazi-indiáni nebo tak.

Jestli tě zajímá víc o politice těch jednotlivých zemí, tak to už je na spoilerovou diskusi.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
eerieBaatezu
Příspěvky: 10153
Registrován: 16. 9. 2007, 11:55

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od eerieBaatezu »

Paul píše: 8. 12. 2017, 17:11 Cheche.
Fakt mě začíná bavit, jak někdo píše, jak JaD jsou DnD a pak přijdu do diskuze o Taurili a tam se dovím, že si to vlastně není podobné... $lol$ :think:
Jsem neviděl, že by tohle někdo tvrdil.
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

No, já si spojil informace z FB, kde mě informovali, že JaD by byly překladem, jenomže autorská práva to znemožňují, takže vzniko tohle, ale nemáme se bát, tohle bude D&D, jen to bude jinak napsané a budou tam změněné drobnosti, s informací, že Skaven se rozhodl udělat aplikace pro JaD (což je odsunulo kamsi na rok 2018 a ještě dál) a tím smetl návrh na aplikace pro D&D. Pochopil jsem, že to asi nebudou úplně stejné hry, když aplikace pro D&D prostě nemůžou nazvat aplikacemi pro D&D a JaD, ale budou dělat aplikace jen pro JaD.
Sparkle píše: 8. 12. 2017, 17:35 Ty země jsou od sebe na mapě cca 2 měsíce plavby lodí, ale ta celková mapa Taurilu není zas tak podstatná, klidně si je připlácněte poblíž sebe, nebo je dejte ještě dál.
Takže se vpodstatě družiny rozdělí na hrající v Thurenu/Agol Zaru/Kalusu?
Sparkle píše: 8. 12. 2017, 17:35 Celkově, ty makro reálie Taurilu jsou dost schématický, protože to stejně nejspíš většina lidí bude z toho vyzobávat do svých světů. K makro reáliím Taurilu jsme napsali jen to nejnutnější, co hráči budou potřebovat, pokud by to fakt chtěli hrát ve světě Neviditelné knihy.
Myslíš, že to tak skončí? Že nebude moc těch, co budou hrát přímo v Taurilu?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Paul píše: 8. 12. 2017, 18:05 Skaven se rozhodl udělat aplikace pro JaD (což je odsunulo kamsi na rok 2018 a ještě dál) a tím smetl návrh na aplikace pro D&D.
Skaven nic nesmetl. To bylo jen čistě moje rozhodnutí.
Skaven o aplikacích pro JaD "nerozhodl". On mi je nabídl. Já jsem mu řekla, že je chci, ale nemám na ně člověka. Skaven mi nabídl, že zkusí někoho sehnat, až to bude aktuální.
Paul píše: 8. 12. 2017, 18:05 Takže se vpodstatě družiny rozdělí na hrající v Thurenu/Agol Zaru/Kalusu?
Ano, a je to autorský záměr. Podle nějakého výzkumu, který dělali svého času Wizards of the Coast, se většina hráčských skupinek rozpadne do půl roku, takže i kdybychom ty tři země posadili vedle sebe a jejich reálie hodně provázali, většina družin by stejně stihla vyřešit jednu z nich, než by hraní skončilo. Jen samotný Thuren, a věci, co k němu jsou v knize popsané, je materiál na desítky sezení - tzn výrazně přes onen půlrok, pokud se družina bude scházet 2-3x do měsíce, což bývá zvykem.

A kdo přece jen vydrží u dlouhý kampaně, ten zvládne obejít všechny tři lokace.
Paul píše: 8. 12. 2017, 18:05 Myslíš, že to tak skončí? Že nebude moc těch, co budou hrát přímo v Taurilu?
Nemám absolutně potuchy. Kdybych to měla brát jen podle lidí z mojí sociální bubliny, tak ano. Ale ta může být naprosto nereprezentativní.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Paul »

Sparkle píše: 8. 12. 2017, 18:26 Skaven nic nesmetl. To bylo jen čistě moje rozhodnutí.
Skaven o aplikacích pro JaD "nerozhodl". On mi je nabídl. Já jsem mu řekla, že je chci, ale nemám na ně člověka. Skaven mi nabídl, že zkusí někoho sehnat, až to bude aktuální.
V tomto případě jsem se mýlil a omlouvám se Skavenovi. Jinak bych se na aplikace pro D&D i podíval...
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Skaven je v tom opravdu nevinně. Historie byla takováto:

- vyhlásila jsem, že bych ráda měla aplikaci pro DnD, ale neumím si ji sama vyrobit, takže to bude záviset od toho, jestli se najde dobrovolník
- nabídl se Shadowww, ale bavili jsme se o tom jen předběžně, protože v té době ještě byla kniha ve stavu silného nedodělku, nebyla jsem schopná poslat mu rozumnou verzi s finálními reáliemi, tak jsem si to odložila na dobu budoucí
- mezi tím bylo oznámeno JaD, a že se na něm bude Shadowww podílet
- ptala jsem se Skavena, jestli by pak chtěl aplikaci Taurilu pro JaD, a on řekl, že ano. A že pak zkusí na to někoho sehnat, ale až potom, teď mají mraky práce s tím, vydat vůbec to JaD
- protože jsem věděla, že Shadowww taky dělá na JaD, už jsem ho pak kvůli té aplikaci DnD neuháněla, protože mi bylo jasný, že pro něj bude mít prioritu základní příručka JaD, akorát bych Skavenovi odčerpávala tvůrčí síly jeho týmu
- protože nikdo další se mi nenabídl na DnD 5e aplikaci sám od sebe, a já věděla, že za nějakou dobu bude ta aplikace pro JaD, rozhodla jsem se snahu ukecat někoho dalšího na DnD odložit k ledu, protože na to nebyl při dokončování knihy čas a duševní síla
- nicméně, velmi nedáno se mi nabídl další člověk, který není součástí JaD týmu, že by možná tu aplikaci pro DnD zkusil udělat už teď, ještě před tím, než vyjde JaD, ale zatím jsme se o tom bavili jen předběžně. Slibovat to nechci.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti