[Bez spoilerů] Neklidný Tauril - obecná diskuse

Fantasy svět zaměřený na silné příběhy, výrazné postavy a morální dilemata.

Moderátor: Sparkle

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Sirien: do fáze "tvořit morální dilemata v rámci systému přesvědčení" jsem se vůbec nedostala, jelikož jsem se zasekla už v té fázi, že mi nešla moje NPC zaškatulkovat do existujících DnD přesvědčení. A jakmile mi pravidlové mechaniky boří moji fikční představu, je to pro mě velký špatný a pravidlové mechaniky jdou do koše.

Odpověď Pepovi bude delší, tu sepíšu pořádně zítra.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Pepa píše: 9. 4. 2021, 22:06 Zajímalo by mě, jak hodnotíš Tauril nyní, po nějakém čase.
Nedokážu říct, mám k němu příliš velkou autorskou slepotu, takže ho nedokážu ani "zhodnotit" :) Podobně jako bych nedokázala zhodnotit třeba vlastní dítě. Ale furt v něm hraju a zatím mě z něj omrzel jen Thuren a Agol Zar.
Pepa píše: 9. 4. 2021, 22:06 Jak byl přijat? Jakou jsi o něm dostala zpětnou vazbu?
Výrazně lepší, než jsem čekala. Jelikož jsem tam zbořila několik svatých krav, čekala jsem strašlivý shitstorm. Ten se nedostavil. Takže za mě maximální spokojenost s přijetím.
Pepa píše: 9. 4. 2021, 22:06 Vyšly další příručky? Další kontinenty? Jsou v plánu?
Momentálně mám rozpracované dvě. První je příručka s novými zeměmi - Saarenem, Rovenou a Ordunií - tu jsem ale uložila k ledu, když jsem nastoupila do nové práce a zjistila jsem, že mám příliš velké tvůrčí okno. Na nové zemičky to chce hodně velký historický research a navíc bych tam neměla opakovat koncepty z prvního dílu, takže tohle bude hodně těžké a zatím nejsem spokojená s výsledkem, takže tahle příručka bude někdy kdoví kdy.

Víc materiálu mám k rozšíření ke Kalusu. To se nahromadilo tak, že jsem si bokem k velkému playtestu těch nových zemiček střihla jednu kratší kampaň v Kalusu, která pro mě byla relax, páč už Kalus znám. A kampaň vylezla překvapivě dobře, že jsem si řekla, že bych ji sepsala, a ještě před vydáním těch nových zemiček bychom vydali příručku o Kalusu, nové reálie + základ pro kampaň. Tak na tom teďka dělám docela intenzivně. Chtěla bych už to začít pomalu propagovat a vypouštět kolem toho informace, což se snad povede během pár týdnů.
Pepa píše: 9. 4. 2021, 22:06 Vyšla implementace pravidel pro Fate?
Nevyšla, páč by stejně moc lidem nebyla platná. My jsme si ten klasický Fate museli trochu upravovat, aby se do toho vlezla fantasy magie. Zkoušeli jsme různé varianty, ani jedna nebyla ideální. Takže implementace pro Fate by stejně byla pro spoustu hráčů Fate nepoužitelná. Navíc Fate lidi obecně spíš hrajou v jiných žánrech než středověká fantasy. Takže bych se s tím sepisovala a pak by to třeba nikdo nepoužil.
Navíc já jsem obecně dost nepravidlová. Řešit jakékoli mechaniky je pro mě docela oser. Ty pravidlové implementace, co už máme, psal všechny někdo jiný. Mě to nebaví a nejde mi to.


Ptej se klidně dál!
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Pepa
Příspěvky: 3233
Registrován: 25. 5. 2013, 15:00

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Pepa »

Děkuji za odpovědi :-)

Jsem rád, že Tauril vyšel, a jestli byl přijat pozitivně, žije a plánují se další příručky, tak jsem rád dvojnásob! :clap:

Rozšiřující materiály na Fantasyobchodu jsem viděl a rozbory dobrodružství od Markuse taky, takže teď mě asi už žádné další otázky nenapadají. Musel bych si to už prostě přečíst, abych se neptal úplně hloupě...

Mám ještě dva postřehy:

:arrow? Kniha se na Fantasyobchodu už nedá objednat. Její stavy už dochází? (A čím to může být? Tím, že byl nižší náklad, nebo se to vykoupilo, protože po tom byla veliká poptávka?)

:arrow? Moc se mi líbí, jak jsou k tomu nakreslené mapy :-) :clap:
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Pepa píše: 10. 4. 2021, 15:33 :arrow? Kniha se na Fantasyobchodu už nedá objednat. Její stavy už dochází? (A čím to může být? Tím, že byl nižší náklad, nebo se to vykoupilo, protože po tom byla veliká poptávka?)
Kniha už je vyprodaná, snad ji ještě mají nějaké jiné shopy. Budu řešit se Skavenem dotisk.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Bouchi
Příspěvky: 3619
Registrován: 10. 12. 2004, 16:36
Bydliště: Havířov

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Bouchi »

Obrázek
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

"Zátěžový test" úvodního dobrodružství kampaně do rozšiřující příručky

Dobrodružství zabere 1 až 2 večery (spíš dva), hledám pokusné králíky na zátěžový test, kdy dostanete na začátku dobrodružství co nejméně informací a potřebuju testnout, jestli se tam nezaseknete a budete vědět, co dělat.

V jakém systému by se to hrálo, ještě domluvíme. Stále platí, že nabízím otestovat nějaký váš výtvor z RPG kuchyně.

Kdo máte zájem o hraní, připojte se prosím na tento Discord server, a domluvíme to v kanálu "test-úvodního-dobrodružství-kalus":
https://discord.gg/eXgwEFkYAr
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Skaven potvrdil dotisk Neklidného Taurilu, během pár týdnů by měl být zpět na Fantasyobchodě. Do té doby můžete podpořit nákupem třeba Altar ;)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Vitus »

Zkusil jsem si objednat tu elektronicku verzi s poznámkami a chtělo to po mně vybrat adresu doručení, takže jsem vybral moji oblíbenou zásilkovnu a zaplatil. Beru to jako takový experiment - jsem zvědav, jak se s tím Fantasy obchod popere :D .
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Vitus píše: 16. 4. 2021, 09:59 Zkusil jsem si objednat tu elektronicku verzi s poznámkami a chtělo to po mně vybrat adresu doručení, takže jsem vybral moji oblíbenou zásilkovnu a zaplatil. Beru to jako takový experiment - jsem zvědav, jak se s tím Fantasy obchod popere :D .
Díky za upozornění, předám Skavenovi. To asi není v pořádku, aby se po tobě chtěla adresa doručení :)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Nordoslav
Příspěvky: 748
Registrován: 24. 10. 2017, 10:07
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Nordoslav »

Vitus píše: 16. 4. 2021, 09:59 Zkusil jsem si objednat tu elektronicku verzi s poznámkami a chtělo to po mně vybrat adresu doručení, takže jsem vybral moji oblíbenou zásilkovnu a zaplatil. Beru to jako takový experiment - jsem zvědav, jak se s tím Fantasy obchod popere :D .
Já dal osobní odběr ebooku na prodejně a dobrý :D
Ahoj, já jsem Nordst Fuchs a tohle je DRAČÁK: THE NEXT GENERATION!
:!: Fantasy PbtA které klade důraz na fikci v kulisách povědomé fantasy, ale zároveň je tam hodně originalnich prvku, které z her dělaji nové zážitky.
:!: Jednoduchý systém tvorby postav, který ovšem nabízí mnoho možností a voleb na výběr a produkuje unikátní, nezaměnitelné a velmi hratelné a zábavné charaktery.
:!: Jednoduchý systém hry ve kterém můžete hrát aniž byste nad ním museli pořád přemýšlet.

:arrow? Vše o pravidlech a o hrách zde: https://discord.gg/Mks4DzzMJ7
:arrow? A vlákno tady: https://rpgforum.cz/forum/viewtopic.php?t=16363
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Vitus »

Nordoslav píše: 16. 4. 2021, 15:15
Vitus píše: 16. 4. 2021, 09:59 Zkusil jsem si objednat tu elektronicku verzi s poznámkami a chtělo to po mně vybrat adresu doručení, takže jsem vybral moji oblíbenou zásilkovnu a zaplatil. Beru to jako takový experiment - jsem zvědav, jak se s tím Fantasy obchod popere :D .
Já dal osobní odběr ebooku na prodejně a dobrý :D
Já jsem to chtěl takhle dát původně taky, ale pak mi přišlo divné, že pro e-knihu to vůbec nějaké doručení chce, takže jsem zkusmo dal doručení do zásilkovny u nás na Kladně, co to udělá, a protáhlo se to až do konce. Samozřejmě link na e-book pak přišel do mailu taky, ale řešení, že si člověk musí upamatovat dát tam osobní odběr není moc users friendly (nebo to dokonce může být i nějaký bug).

P.S. Prostě ten kvalitář ve mně zahlodal a řekl jsem si, proč to nezkusit :D
Uživatelský avatar
Markus
Vrchní krutovládce; Administrátor
Příspěvky: 20841
Registrován: 19. 8. 2001, 00:00
Bydliště: Mnohovesmír! Brno!
Kontaktovat uživatele:

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Markus »

Kvalitář = „zkusím to rozbít“?

:D
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Vitus »

Markus píše: 16. 4. 2021, 15:57 Kvalitář = „zkusím to rozbít“?

:D
Ono je to vlastně tak, podle toho, v jaké části kvality se nacházíš :D :

- kvalitář = "zkusím to rozbít" je při testování produktu nebo služby (jeden z významů Quality Assurance)
- kvalitář = "nesmím pustit něco špatného" je kontrole během nebo na konci výrobního procesu či poskytování služby (v rámci Quality Control)
- kvalitář = "musím vytvořit prostředí pro dobrý výsledek" je při managmentu kvality (druhý z významů Quality Assurance, častěji ale jako Quality Management)
- kvalitář = "musím to opravit, protože to už dává špatný výsledek" je při řešení reklamací (taky v rámci Quality Cotrol)
...

EDIT: A Jerson určitě přidá ještě dalších několik kategorií...

EDIT2: Ono při testování by se správně nemělo jenom testovat, co správně funguje, jak (kde, kdy...) to správně fungovat má, ale taky že se nedá rozbít to, co se rozbít nemá dát. Na to druhé se ale někdy zapomíná :).
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4135
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Sparkle »

Taky jsem QA person z povolání, takže jsem reportovala nalezený bug :)
Tohle je odpověď od FO:

za zpětnou vazbu určitě všem zúčastněným děkujeme. Máte pravdu, systém není intuitivní a chtělo by to v tomto případě určitě zjednodušit. Zeptám se na našem IT oddělení, zda s tím jde něco udělat a jak rychle. Do té doby bohužel jen skrze zmíněný způsob objednání.
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Vitus
Příspěvky: 2659
Registrován: 21. 7. 2006, 09:03
Bydliště: Kladno

Re: [Bez spoilerů] Neviditelná kniha - obecná diskuse

Příspěvek od Vitus »

Sparkle píše: 16. 4. 2021, 16:15 Taky jsem QA person z povolání, takže jsem reportovala nalezený bug :)
Tohle je odpověď od FO:

za zpětnou vazbu určitě všem zúčastněným děkujeme. Máte pravdu, systém není intuitivní a chtělo by to v tomto případě určitě zjednodušit. Zeptám se na našem IT oddělení, zda s tím jde něco udělat a jak rychle. Do té doby bohužel jen skrze zmíněný způsob objednání.
+1 Jenom se musím přiznat, že jsem to nereportoval na FO, protože mi nejdříve nepřišel mail s linkem (byla tam nějaká prodleva), ale já jsem mezitím musel jít dělat něco jiného, takže jsem to sem jen narychlo postnul (protože vím, že sem občas někdo z FO chodí, případně tu někdo z FO někoho zná) a pak, když jsem se k tomu dostal zpět a ten link mi přišel a ověřil jsem si, že to není moc uživatelsky příjemné, tak už Sparkle byla rychlejší, za což jí tímto děkuji. :D
Odpovědět

Zpět na „Neviditelná kniha“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti