[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Daeris,

po tvém rozkazu se sovy otočí jako jeden pták a vydají se přímo k ovčárně, přes březoví, ve kterém se skrývá Malva a Bernard.

Vyletí odtamtud šíp a neškodně dopadne do bláta.

Pak vyskočí Stir, popadne luk, založí šíp a vystřelí.
Luk > MechSovy 2-ŽVT(luk) -1(volba) -1(jednotlivec>hrstka) => 0-ŽVT[/i]

Šíp cinkne o umělé tělo ptáka, nezraní ho, ale srazí do vývrtky.

Tu už má Malva založený druhý šíp a střílí podruhé.
Luk>MechSovy 2-ŽVT(luk) -1(volba) 0(malva nemá postih za velikost) => 1-ŽVT[/i]

Postřelená mechanická sova pustí svůj náklad přímo pod sebe.

Stire,

protože jsi běžel pro luk, jsi nebezpečně blízko. Nejsi přímo pod sovami, tak ti hrozí zranění se SZ:3.

Daeris, Galadire,

vy jste byli kousek opodál, proto vám hrozí jen slabý zásah od tlakové vlny a vymrštěné vody a bláta se SZ:1.

Všichni tři si vyhodnoťte soví tah a dále, pokud se chcete (potřebujete) vyhnout výbuchu samotnému, je to Navzdory nebezpečí.

Co budete dělat dál?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

...pod sovím robotem u břízkového remízku...
"No ty vole," vyjeknu, když vidím, že to na mě vyklopilo trus... Není moc času. Jde to ráz na ráz. Výbuch, co mě odhodil na zem a ještě mám pocit, že jsem si prdelí sed na ten novej luk. To je zase den na hovno.
soví tah: stir:2D6+3 → 7(2 +2 + 3)#soví tah
* Výbuch tě odhodil
navzdory nebezpečí: stir:2D6 → 6(3 +3)#navzdory

Ostatní, PJ
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

Cítím, jak ve mě rezonuje Moc a připadám si, jako kdyby mi měl svět padnout k nohám. Tak tahle se musí cítit Aratar. Možná se k nim jednoho dne připojím, ale ten den je ještě daleko. Přestože mými žilami proudí krev samotného Imperátora a pocházím z nejvznešenějšího Domu, jsem teprve na začátku cesty a skutečná moc mě teprve čeká...

BOMBARDOVÁNÍ: Daeris:2D6+1 → 7(1 +5 + 1)#SOVÍ TAH
- Výbuch tě ohluší

(výbuchu se nebráním)
Výbuch>Daeris: 1 SZ - 3 KZ = nic

Vydrží magický štít?
ENERGETICKÁ OBRANNÁ MAGIE: Daeris:2D6+ → 9(5 +4 + 0)#MAGů
- MAGy vložené do kouzla se sníží o 1, tzn. kouzlo za 0 MAGů přestává účinkovat (ale mohu ho vyvolat znovu)


A pak mě z mého opojení vytrhne ohlušující výbuch a tlaková vlna, která se přežene okolo. Orro!
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Galadir »

Ležím a pozoruju oblohu po upozornění od Daeris. Mechanické sovy. Bude se mi hodit nějaká na výzkum.

Ale nejdřív ten jejich náklad.
Bombardování, Galadir:2D6+1 → 9(5 +3 + 1)#sovy
- Výbuch tě ohluší
- na výbuchy jsem zvyklý (KZ1)


S Daeris nás oba zasáhne jenom tlaková vlna a výbuch nás ohluší.

Aspoň mě nikdo neruší v míření.

Zvednu kuši, zamířím na osamocenou sovu, která nejdřív udělala dvě kolečka kolem kamene s lukem, než se obrátila za ostatními. Nejspíš konečně ve své mechanické hlavě zpracovala, že luk taky přináší zkázu a má ho teda donést Angrymu podle příkazu Daeris. A vystřelím.

Zákeřnost, Galadir:2D6+3+1 → 14(6 +4 + 3 + 1)#zákeřnost
- chci luk od té sovy... s lukem
- dávám 2 zranění


Než se vydám za sovami, vzpomenu si, že jsem Malvě slíbil léčivý lektvar, tak v rychlosti jeden umíchám.
Má 2 magy.
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Stire,

odlétneš stranou. Když se zvedneš, zjistíš, že držíš v ruce jen nalomené lučiště. Tětivu výbuch přepálil a jak se uvolnila, lučiště prasklo.


Kuše>MechSovy 2-ŽVT(kuše) -1(POMALÁ) -1(jednotlivec>HRSTKA) => 0-ŽVT

Galadire,

stihl jsi vystřelit právě jen po té jedné, poslední sově. I tvá šipka ji zasáhla a vychýlila z letu, byť se od mechanického těla odrazila.


Galadire, Stire, Daeris,

kousek od vás se do bláta zřítily dvě jinak nepoškozené sovy.

Ke Stirovi jsou na DOTYK, k ostatním dvěma na HOD. Co uděláte?


Malvo, Bernarde,

přímo k vám teď míří trojice slov. Dvě z nich stále nesou svůj smrtonosný náklad, třetí je zjevně poškozená - ztěžka mává křídly a neustále klesá a stoupá. Ta už bombu musela odhodit.

K vám oběma jsou na HOD. Co uděláte?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

Luk v hajzlu, sakra a to byl nově kradenej. Ale zase dva ti ptáčci jarábáččci teď v trávě sedí na dotyk. Čapnu prvního za nožičky a křidýlka a šup s ním do pytle na kořist.
chytit ptáčky a šoupnout do pytle - zteč: stir:2D6+3 → 9(1 +5 + 3)#chyt sovy
* Dosáhl jsi plného úspěchu

A jeden fogl v pytli. Než se druhý rozkouká, jde za ním i ten druhý. Ti bude mít cenu milionu. Buď to střelím tady Galadirovi nebo v Harlemu do kšeftu u starýho Bruta, který tyhle pošahaný hračky prodává. Šlo to nějak hladce.

Ostatní?
Naposledy upravil(a) Stir dne 4. 5. 2017, 18:37, celkem upraveno 1 x.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Bernard Pagát »

Snažim se rozklíčovat tu trojici slov, která na nás míří z rákosí, ale vůbec nedokážu pobrat, co to na nás borci volaj. Pak si všimnu těch fóglů a tak šmahem čapnu Malvu za tričko a stáhnu ju zpátky do trávy.

"Malvo, todle zvěrstvo sem stopro poslal Angra a teďkonc se vracej zpátky. Bylo by skvělý zmerčit, kde je zalezlej, estli fakt v tý ovčárně, nebo v ňáký jiný ďouře. Nenechám si toho křiváka zas profičet mezi pazurama, chápeš, ne? Du ale enom na sledovačku. Nebudu alcháče rubat sám, nesu dement."

Vokamžik počkám, než ptáci dolítnou kusek za břízy. Pak popoběhnu směrem k soutoku, našpulim hubu a hvízdnu k borcům Esromovým kódem krátkej signál 'beru stína' obvyklej při sledovačkách: "Hvííííízd, hvízd, hvízd - hvízd, hvízd, hvízd." Radějc to eště dvakrát zopakuju a estli nesou hluchý, musím jim bejt jasnej. Pokaď si to teda nevyložej jako Bernard slyší, bordel shora, balík slámy nebo bulšit. Už sem si všim, že tu maj ňákej divnej dialekt.

Poplácám Malvu po toulcu a vysmahnu travou za ptákama.

Hlavně nenápadně: Bernard:2D6+3 → 13(6 +4 + 3)
- Jako stín - mám obě volby. Sleduji ptáky, jsem u toho nenápadný a budu odhalen nejdříve CHVÍLI poté, co budu zase pryč.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Malva »

Bernard mi sdělí, že ptáky poslal Angra a že se zrovna vrací. On má snad pocit, že jsem první slepý hraničář, který chodí po tomhle světě? Nebo má prostě pocit, že je třeba zmiňovat a rozpitvávat úplně samozřejmé věci. Někoho mi tím připomene, ale nemůžu si vybavit koho, je to tak strašně vzdálená a neuchopitelná vzpomínka, že snad ani není doopravdy moje.

"Počkej" šeptnu. "Přece nepůjdeš sám. Vždyť neumíš ani pořádně Esromův kód. DS - co to má jako znamenat? Možná ... debil signalizuje?" Mrknu na Bernarda, jestli jsem trochu nepřestřelila. "No jo, jiný kraj, jiný Esromův kód, pro jistotu to zapískám ještě tak, jak je to po našem" zkouším to vyžehlit.

Vydáme se rychle za sovami.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

Zamžikám očima a ten opojný pocit absolutní moci a nadřazenosti je pryč. Zvoní mi v uších a rozbolela mě hlava, ale jinak můj štít výbuch pohltil, než postupně zeslábl a vytratil se. Proč na ty sovy museli střílet? Proč? Opět nerozumím jednání svých společníků. Teď musíme jednat rychle, Angra musel slyšet výbuch, možná i zahlédnout záblesky. A teď se k němu zbylé sovy honem vracejí.

Nasadím odhodlaný výraz a vyrazím rázným krokem rovnou za nimi. Dohlédnu na to, aby Angra tentokrát neunikl...
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

Jako fakt ostatní jdou pryč? Nejprv se odplazí Berný, píská cosi co vypadá, jako když lochtáš děvku vidličkou na žebrech, pak Malva hopká jak králíček stíny taky pryč, teď Daeris. Hodím pytel na záda a jdu za Daeris. Sovy mají tendenci se mlátit a pípají divným zvukem. pip pip pip / píp píp píp / pip pip pip / pip pip pip / píp píp píp / pip pip pip / pip pip pip / píp píp píp / pip pip pip / pip pip pip / píp píp píp / pip pip pip.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Malvo, Bernarde,

sovy zamířily přímo k ovčárně. Nabírají výšku a vy za nimi stoupáte do kopce. Na kraji lesa se Bernard přikrčí do vysoké trávy a pokračuje.

Malvo, chceš-li pokračovat s ním, vyhodnoť si také HLAVNĚ NENÁPADNĚ. Nebo budeš dělat něco jiného?


Stire, Daeris, Galadire,

siluety Malvy a Bernarda vám splynuly s podrostem.

Pokud půjdete volným krokem, počkejte prosím, než odehraje Malva a odpovím Bernardovi, co zjistil.
Můžete ale také přidat do kroku a dohnat je, než se Bernard vydá dál - potom si hoďte na Navzdory nebezpečí na ODL a v případě úspěchu můžete také pokračovat s nimi.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Galadir »

Začnu vyprávět Daeris o místních elfech a jejich historii, když teď máme chvilku, ale zdá se, že neposlouchá. A pak najednou zmizí. Pokrčím rameny.

Vezmu luk, který vypadl sově, schovám lektvar pro Malvu, naberu si z potůčku trochu jílu, ať se cestou nějak zabavím, a s neslyšným pískáním se vydám k blízkému lesíku, kde zmizela většina družiny.

Zasáhnu, až uslyším, že ostatní jsou v nebezpečí.
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

Bernard s Malvou mají velký náskok, jsou hodně vepředu a to mi dělá starosti. To ale znamená, že pokud na sebe Angru upozorní, budou na něj sami. A černokněžník opět uteče a nebo proti nim vrhne své služebníky. Tak či onak, bude lepší když budu s nimi...

Pokusím se za chůze nashromáždit trochu magenergie ke kouzlu, které by mě urychlilo či vrhnulo vpřed v časoprostoru...

MAGIE ČASU A PROSTORU: Daeris:2D6+ → 4(3 +1 + 0)#MAGy
• Kouzlo provede něco jiného, než co má. Na tahu je PJ.


...ale něco není v pořádku.
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Daeris,

prostor kolem tebe se protáhne, tobě se před očima udělají hvězdičky, které se změní v dozadu ubíhající čáry, ztratíš pojem o čase i prostoru.

Když se o moment později fyzický svět vrátí na své místo a ty s podklesnutím na jedno koleno jen tak tak udržíš rovnováhu a nespadneš.

Kousek před tebou se ozve hlasité odfrknutý. A pak rozlobené "Baaaaeeeeéééééé". Co by od tebe kamenem dohodil se doteď páslo asi osm ocelový beranů. Sklání hlavy a hrabou nohami do hlíny, jako rozlobení býci. Neznámý vetřelec, který se vynořil odnikud, je zjevně nepotěšil.

Co uděláš?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

Když se narovnám, zapotácím se, trochu se mi točí hlava po tom skoku. Teď ani nevím, kde jsem. Nebo kdy. Poplašeně se rozhlédnu a uvědomím si, že alespoň co se týče lokality, nejsem příliš daleko od původního místa. Ovčárna je hned na kopci. A já jsem na stráni. S ovcemi. Ocelovými ovcemi. Naštvanými ocelovými ovcemi. Začnu pomalu couvat do kopce a zaštítím se ochranným kouzlem.
Co kdyby, že. (ENERGETICKÁ OBRANNÁ, štít za 0 MAGů)

Couvání nezabralo, velký beran se rozeběhl přímo proti mě!
Pokusím se uskočit stranou...

NAVZDORY NEBEZPEČÍ: Daeris:2D6+2 → 6(3 +1 + 2)#OBR

Hrozí mi náraz se SZ 2, mám štít s KZ 3, ale...
...vydrží?

ENERGETICKÁ OBRANNÁ: Daeris:2D6+ → 7(2 +5 + 0)#MAGů
- jeho síla se sníží o 1, v tomto případě se rozptýlí, ale mohu ho znovu vyvolat
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti