[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Stire,

vodník opatrně ustupuje hlouběji do blat.

"Nech mě být, brekekeke, mě je váš ptášek ukradený, brekekeke, bahno ať tě pohltí, jestli mi ublížíš, brekekeke. Jsi zlý šlovíšek, strš si svou pomoc za klobouk, brekekeke."

Během chvíle je na hlubokém bahně, v místě, kde na něj nedosahneš svým kladivem, aniž by ses sám nezabořil skoro po prsa. Zjevně z tebe ale má strach a varování Angry mu za další komplikace nestojí.

Co uděláte?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

"Brzo se potkáme vodníku, " ukážu mu gestem prsty, že ho budu sledovat a že má u mě vroubek... "a bacha bahno je studený, vem si teplý spodky." Otočím se k Malvě, asi pohneme, soutok nedaleko, tma se kvapem blíží. Vyrazíme dál.

Malvy?
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Bernard Pagát »

... na cestě k soutoku potoků ...

Vovčárnu cestou zahlídnu na západě na druhý straně louky. Je tam jedinej barák, tak si su jistej, že se nemejlim. Je ale dost daleko a nemám s sebou žádnej námořnickej vercajk, abysem ju vobhlíd nějak víc. Vypadá to tam klidně. Před náma se roztahaný louky sbíhaj do zarostlýho údolí, ve kterým určitě bude ten soutok. Z dálky vidim hafo rákosí a dalšího vodního žďerbstva a není mi moc jasný, kam tam prdnout svíčku, aby byla vidět víc než na pár kroků. To ale nechám chytrejm hlavám a rači šmahem doběhnu chlapy.

"Hele, borci, vomluva že vám skáču do řeči, ale viděj vaše elfí voči to samý, co já? Mám pocit, že sem tam dole v porostu zahlíd něco velkýho lesklýho, moh by to bejt Stir?"

...

Stira s Malvou dondeme za chvilu. Vypadaj v cajku, jen sou nějaký ušmatlaný vod bahna.

"Zdar děcka! Fajn vás zas vidět. Máme toho s Galadirem hafo na povidání: Skámošili sme se s mlynářem, sejmuli mu potvoru ze sklepa a nasrali mlynáře. Pak sme vyšmejdili Gwílu a Galadir úplně skvěle sejmul velkou vodní potvoru, to bylo fakt hustý. Pak sme chtěli sejmou Fridricha, ale nepovedlo se, hehe. A pak sme viděli elfí ruiny a tam pro změnu nic nesejmulo nás. Celkově skvělej den a škoda, že ste nebyli s náma, poňáč nějaký plamínky, kořínky a lištičky, vo kterejch mluvil Daeris, sou voproti tomu prd a půl."

Mám takovej divnej pocit, že z mých dojmů tu su nadšenej tak akorát já, tak radějc zkusim bejt chytrej: "Hele, mám echo, že Angra je zalezlej v tý nedaleký ovčárně. Estli sem von nebo někdo jinej pude s lukem, tak asi z tama. A nechcu toho hajzla znova nechat zdrhnout. Tak sem si řikal, žebysme s Malvou, páč sme malý a nenápadný, žejo, zalezli tam do tého břízovýho lesíka, co je cestou k ovčárně, a až někdo zamejří semka k tý svíčce, budeme mu pěkně v zádech. Což je teda celkově moje voblíbená pozice. Ste za? Malvo, pudeš se mnou běhat, teda čekat, do březovýho háje?
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Bernarde, Daeris, Galadire, Malvo, Stire,

sešli jste se na soutoku obou potoků. Všude kolem roste vysoké rákosí. Země je místy promoklá, místy kamenitá a místy úplně rozmočená a bahnitá.

SoutokSKamenemBig.png
SoutokSKamenemBig.png (253.35 KiB) Zobrazeno 2366 x

Přímo na soutoku trůní ve spojujícím se potoku veliký balvan. Ovčárna je odsud krásně vidět, pruh hustých křovisek a břízek, který odděluje soutok od pastvin kolem ovčárny, je nizoučký. A až se setmí, bude tomu nejspíš i naopak - zapálená svíčka v tomto místě musí být z ovčárny bez problému viditelná.

Popište všichni, prosím, jak se na nadcházející události připravíte.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Malva »

"Jo, tak to my jsme se akorát skamarádili s vodníkem, bohužel prátelství trvalo asi jen minutu, pak jsme jej taky řádně nasrali. Každopádně potvrdil to o Angrovi a ovčárně."

"Jo, ještě, žes mi to připomněl, co se týče těch nudných kořínků: možná by se hodily Galadirovi, jsou nacucané magenergií, ale už nejsou tak svěží, jako když jsem je sesbírala." Vylovím kořínky z brašny, když do nich strčím, tak se ještě trochu zakroutí, ale jinak už leží bez hnutí.

"Tak jo, Bernarde, vyrazíme tam. Ale co když tam pošle Angra někoho jiného? Když si dokázal získat dokonce i sympatie vodníka, který odolal mému a Stirovu šarmu, tak je pravděpodobné, že bude mít i jiné poskoky k dispozici. Takže zajmem případně poskoka a pak se uvidí?"
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Bernard Pagát »

"Malvo, káplas na to. Seš rodilej strátég, jako fakt. Nemělas nějaký předky v hobití hordě?"

Vysvětlim to pro sichr i bandě: Pokaď dojde sám Angra, máme ho v klešťách. Pokaď někoho pošle, vodříznem ho s Malvou vod ovčárny a nebude tam moct zdrhnout a nabonzovat nás. Pak ho vyslechne Stir se svou šarmopalicou a uvidíme. Je to jednoduchý, účinný a vůbec nic se na tom nemůže posrat, no ne?

Dořešíme s vostatníma detaily a vjdeme s Malvou k lesíku. Vocaď je skvělej výhled na soutok i ovčárnu. Vyšpekuloval sem to špicově. Pro dva prcky není těžký najít mezi břízkama ve vysoký trávě pelech k zakunování a pár pěknejch kozáků. Budou dobrý s vajčkama. Třeba nějaký vypadnou z Angry.

Nejsem dvakrát trpělivej a čekání je celkem pruda. Dal bych doutňas, ale nechcu být cejtit až k ovčárně. Tak aspoň vemu jeden list veselýho tabáku a strčim si ho pod jazyk. Malvě nabídnu taky, prý je to účinná obrana proti psychický magii. A když posledně Angra vytasil zelementála, musíme být připravený na všecko.

PJ, já jsem připraven a čekám, co se bude dít.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

Mrňky se šoupnou do trávy mezi houby. Vypadají jak další dva hříbečci. Jako fakt Bernard ještě sbírá houby? Schovám se pár kroků napravo protiproudu na břehu, je tam celku vysoká tráva a křoví s kamením. Bahno mě trošku pomaskuje, kde to půjde sic nerad zkusím na sebe ještě troška máznout, abych nesvítil jak světluška. Vidím, na plácek, nebráním Malvě a Bernýmu a měl bych být mírně šikmo proti nepříteli, kdyby se hodlal prát či utíkat přes potok, měl bych umět vystartovat a jít po něm. Dám si hlt, a něco malýho ze zásob. Hlavně neusnout.
Ostatní, PJ jsem v očekávání dalšího děje.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

... před nějakou dobou, ještě na cestě k soutoku, než nás Bernard vyrušil ...

Opravdu mě Galadir tituloval 'aráto', nebo se mi to jen zdálo? Uniklo mi, že má o mě tak vysoké mínění. Už ráno se mi zdálo, že mi popřál 'dobrý lov', ale nebyl čas se tím zabývat. Když mě ale vyzve, ať 'ho následuji', není už nejmenších pochyb...

"Takže přeci jen ovládáš První jazyk!", téměř vykřiknu nadšením, než se opět ovládnu, "Teď jsi pro mě ještě větší záhada, než předtím. Vypadalo to, že jsi jen další z Opuštěných, kteří už ani neznají své kořeny...ale zjevně byl můj dojem nesprávný. Pověz mi víc o svém lidu, Galadir-fólima, jste Exodité...?"

Stihl mi Galadir ještě něco odpovědět, než nás přerušil Bernard a shledali jsme se se zbytkem skupiny?

... u soutoku ...

Mlčky poslouchám a sleduji Bernarda, jak se snaží být důležitý. Je pozoruhodné, s jakým zápalem a hrdostí vysvětluje plán tak triviální, že už přeci musel napadnout každého. Pak si uvědomím, že je tam i Stir a uvědomím si tak mourost kudůkova počínání. Jen přikývnu, aby bylo jasné, že souhlasím a pak už jen sleduji, kam se rozmisťují ostatní.

Kritickým okem se rozhlédnu po okolí, dojdu ke kameni a rozhlédnu se na všechny strany, pak položím svíčku, přimhouřím oči a zkusím si představit jak asi bude oslňovat ve tmě a co všechno zůstane skryto. Ujistím se, že na nikoho nebude vidět a každý bude ukrytý v takovém směru, abychom opravdu mohli odříznout všechny únikové cesty.
Na Malvu a Bernarda kývnu, jsou skrytí dobře. Stirovi doporučím přitvrdit s blátem. Nakonec si vyberu příhodné místo i pro sebe, někde ve stínu stromů, kde se zahalím slabým maskovacím kouzlem. Léčka je připravena, až bude čas, stačí když zapálím svíčku.

LÉČKA: Daeris:2D6+3 → 11(2 +6 + 3)#INT
o Vlákal jsi kořist až do pasti
o Kořist nic nepodezřívá a je neopatrná (případný první úder bude ZÁKEŘNOST nebo rovnou udělení zranění)
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Galadir »

... cestou ...
Když se Daeris snaží navázat rozhovor, přikyvuju, usmívám se a snažím se mu neodporovat a odvádět rozhovor jinam.

Tak velký náš národ byl, a tak hluboko jsme klesli. Jenom každého zasáhl pád jinak. Ale nikdo mu neunikl.

"Nerozumíš mi? Nikdo mi nerozumí..." nasadím si své brýle, zadívám se skrze závoj, který odděluje náš svět od dalších, a dodám... "jsem tajemný."
Někdy brzy na téma elfské historie sám navážu rozhovor.

... u soutoku ...
"Na houbičky je ještě brzy, Bernarde. Ale kdybys nějaké houby plešounky přece jenom našel, tak prosím nasbírej i pro mě. Mají magickou moc a ty ze zdejšího kraje jsou obzvlášť vyhlášené."

Ještě štouchnu do kořenů, které mi podala Malva, najdu si vhodnou pozorovatelnu dál od ostatních, zasadím kořeny kolem sebe, aby mě nerozptylovaly, a zasignalizuju Stirovi, že tady mám mouchu, ale je jenom jedna, a jinak je vzduch čistý.

Nasadím si své magické brýle, zalehnu do vřesu a sonduju, jestli nás nepřekvapí nějaké kouzlo.
Odhad situace, Galadir:2D6+1 → 6(3 +2 + 1)#odhad
Co tu je jinačí, než vypadá?
Je tady nějaké aktivní kouzlo?
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

Vidím, že můj tajemný elfí společník už si také vybral místo. A neujde mi, že si prohlíží okolí těmi svými primitivními, leč účinnými nástroji. Nic takového nemám a tak se musím spolehnout jen na svojí intuici a citlivost. A něco mi říká, že se Galadir dívá špatným směrem, když leží mezi vřesem, měl by se rozhlédnout nahoru...

"Galadir-fólima, prohlédni prosím ještě koruny stromů...mám pocit, že ty sovy nejsou tím, čím se zdají být..."

POMOC: Daeris:2D6-1 → 7(2 +6 - 1)#ZÁVAZEK
- Galadir má +1, tj. 7 a částečný úspěch
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Bernarde, Daeris, Galadire, Malvo, Stire,

od ovčárny opravu přilétá nad kámen se svíčkou několik sov. Zdá se, že jsou utvořené z kovu, jejich mechanická křídla skřípou večerní tmou ne nepodobně cvrčkům. Jsou to zjevně bytosti utvořené či oživené s pomocí nějaké magie.

MechSovaBig.png
MechSovaBig.png (78.98 KiB) Zobrazeno 2368 x

První z nich nese v pařátech luk. Další také něco nesou, ale není zcela zřejmé co - vypadá to jako malé hroudy nebo koule.

Galadire,

když zaměříš svou pozornost na nesené objekty, tvůj alchymistický instinkt hovoří jasně. Je to nějaká forma granátů nebo bomb, které jsou sovy připravené vrhnout z výšky.

První sova s lukem se snáší ke kameni. Ostatní mezitím začínají kroužit na obloze. Omezí máchání křídel na nutné minimum, aby nehlučely a udržely se v plachtivém kruhu několik sáhů nad zemí. Pátá sova se k nim připojí.

Mají kámen, luk i svíčku jako na dlani a zdá se, že na někoho čekají. Na Lišku, která si měla přijít pro luk. Luk, který měl být nabitý kouzly a přitom, Galadire, nemá žádnou auru. Zjevně je to past, Angra se chtěl zbavit Lišky jako nepohodlného svědka.

Jenže mechanické sovy o vás nemají ani páru. Jde asi o nějaké zvláštní formy golemů, možná pokročilá forma gnómů, zemních elementálů. Stejně jako ony se vznáší pár sáhů nad kamenem a mají ho zcela v hrsti, nic o vás netuší a vy je máte na ráně.

Co uděláte?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Daeris Arahael »

Zamračím se a tvář se mi stáhne do zlostné grimasy, oči, jako kdyby zahořely vnitřním jasem. Tak takhle to je! Angra je opravdu bezectný červ, když dokáže udělat a naplánovat něco takového. Neudržím se a vystoupím ze stínu, pěsti zaťaté.
Obklopím se ochranou clonou magické energie (ENERGETICKÁ OBRANNÁ za 0 MAGů) a pozvednu pravou ruku...

"SLUŽEBNÍCI BEZ DUŠE, SLYŠTE MŮJ HLAS A MOU VŮLI! Vraťte se ke svému proradnému stvořiteli a přineste mu zkázu, kterou chtěl určit tomuto místu!", zvolám a hlas je nepřirozeně pozměněný silou, kterou skrze sebe nechávám proudit. Oči mi zaplanou jasným bílým světlem a celé mé tělo obklopí zvláštní auroela nahromaděné moci.

NEPŘIROZENÁ AUTORITA: Daeris:2D6+1 → 12(6 +5 + 1)#CHA
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Malva »

Daeris vypadá fakt nasraně, když zjistila, že se Angry nechová podle Příručky mladého sýce. Je to vidět i přes ten kus louky, který nás odděluje. A když na ně zařve, tak mám taky nutkání zalézt někam pryč, i když se za služebníka bez duše běžně nepovažuju. Ozve se tiché zacvakání a zaskřípání, jak sovy poplašeně zamrkají a pak - nepříliš překvapivě - taky ucouvnou.

To ale bude Angrovi podezřelé, když se sovy vrátí, aniž by se odsud ozval aspoň nějaký výbuch či zvuk boje.

Když to otočí poslední opožděná sova a je dost daleko, aby nás nemohla zasáhnout, napnu tiše luk a vystřelím po ní. Chci ji trefit do nohy, aby upustila to vejce, ale když to bude někam jinam a sundám ji, žádná tragédie.

Zákeřnost: 2d6+1 = 6
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

Žádný hobit nebude větší hrdina jak já. Daeris to rozjela. Svítí jak led žárovka. Teda chci říct žhavá pochodeň. Malva to zkusila střelit ze zálohy. Hmm tak když to zvládá ona, musíím i já. Aspoň odzkouším ten kradený luk. Napnu luk, zamířím a pal.... ticho a pak tiché cink...
zákeřnost - jednu tu mrchu sejmout na zem: stir:2D6 → 7(1 +6)#zakeřnost
Dosáhl jsi plného úspěchu, ale nepřítel je nezraněn
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Bernard Pagát »

Dokaď Malva nevylze z křá, nemám moc tucha, vo co jí vlastně de - dyť zatim nikdo kolem neprolez. Až pak si všimnu toho hejna divnejch ptáků nad soutokem. Postavim se za ňu a dávám bacha. S lukama mi to nikdy moc nešlo, nemám dost dlouhý ruce na pořádný natáhnutí. Naša velká hobitka je na tom teda vo poznání líp, tak sleduju profíka a učim se.

První šíp mine a zahučí někam daleko do rákosí. Malva vyštěkne cosi tak drsnýho, že mi tím rozšíří slovník. Představim si, že má na zádech pytel se zlatem a úplně lehce ji z toulca čajznu jeden šíp a strčím jí ho před narudlej ksichtík.

"Tu máš děvče." Kouknu ji do vočí, snažim se usmát a být klidnej. De to ztuha, už zas tam vidím někoho jinýho. "Ségra to taky dycky dávala až na podruhý. Žádnej stres, musíš si to víc užívat. Páč když to není aspoň trochu prdel, proč tu vlastně sme, no ne? Chcu vidět velkej zářivej úsměv a parádní trefu."

Pomoc Malvě: Bernard:2D6 → 10(5 +5)#pomoc Malvě
- Má +2, celkem 8.


Sotva ustopím vo půlkrok, vzduchem prosviští druhej šíp. A tendle šel špicově. Začíná to bejt diš fajnej večer.

Po dohodě s Malvou dopadne její zákeřnost takto: Dosáhl jsi plného úspěchu, ale nepřítel je nezraněn. Trefí přesně do nohy, pták upustí vejce dle záměru.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti