[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od MarkyParky »

Bernade,

jedna ze sov ti ulétnout nedokázala. Rozkřáchnul jsi jí ve vzduchu a její kousky popadaly kolem. Ta druhá má zraněné křídlo a namáhavě, nicméně neúspěšně se snaží nastoupat.

Stire, Bernarde, co děláte?
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

... při rytí držkou v zemi...
Jak zpívá jeden pozapomenutý bard Krylus: ryjeme držkou zemi... jak se začnu otáčet, něco mě žuchne na zadnici a nohama mi to dělá masáž. Doufám, že tu měl Angry nějakou kozatou ladnou vilnou, teda vílí děvku... snažím se ohlédnoit, ale dostanu kovovým zobákem a pak vedle mě žuchne Bernard s hubou jak po jídle od Galadira, jen mu nejdou zatím plameny vod prdele. "Hej, že to není pravda, žes to nebyl ty..." zasyčím vztekle. Napúl nasrán, že se fraucimor nedostavil, napůl, že mě ten půl hobit slušně načechral sval a budeme to muset zopáknoit. Jen ten styl mají na ostrovech Th'aj-sko lepší. Zkusím se zvednout a zjistir stav.
odhad situace:stir:2D6-1 → 2(2 +1 - 1)#odhad situace
* mám snad vlčí mhu nebo vlka v kalhotech...

Ostatní a pj
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Stire,

sova, ztěžka stoupající po Bernardově zásahu, vzdala svůj marný boj s aerodynamikou, složila křídla a vrhla se střemhlav dolů. Ty ses, ve snaze co nejrychleji získat přehled, prudce zvedl.

Velikost obou rychlostí se sečetla.

Dostáváš to za 2-ŽVT do svých zlatavých kadeří, zbroj si nepočítej.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

Rozhlídnu se. Už to merčím, vypadá to dobře. Malva si užívá na beránkovi, Daeris si zahřívá nohy v ohni, asi nějaký riuál. Jeden šaman prej uměl přetančit po tom žhavim i sto metrů, tak třeba jo ta elfí divnoholka trumfne... číhnu zda už je na západní frontě klid a pak co to éro, jak říkaj na východě lítacím věcem. No spíš to je dr-on. Padá-on. Šleh ho. Zatmí se mi v palici. Cejtím krev a syčení... tak přeci jen mám hlavu dutou, jak říkala Malva. No počkat to nejsem já. To vedle dodělává ten fógl. Supíř. Sejmul jsem poslední. Sice netradičně hlavičkou, ale jistí elfové na ostrovech prý hlavou hrajou hry s nafouklým kravským žaludkem a říkaj tomu cosi jako nohokop...
Nemám slo, sicnjnprdelí vedle Bernarda, možná ne úplně vedle. Ono když se vám motá palice a vidíte všchny kozy světa, ted svatý... snad to byla ruka, na co jsem dopadl, snad....

Ostatní.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Malva »

Můj šíp se zabodl dominantnímu beranovi do svalů kolem kohoutku, hlava mu poklesla k jedné straně a pak už přišel náraz. Byl mnohem mírnější, než jsem očekávala. Jen jsme se lehce štrejchli, hodilo mě to trochu dopředu na krk a já si sedřela kůži na rukou o ovčí srst, která je na dotek úplně stejně jemná jako ocelový kartáč.

Během zlomku vteřiny se zase narovnám a koutkem oka zahlédnu důvod, proč náraz byl poměrně měkký. Náš protivník na poslední chvíli zaváhal a zkusil se nám vyhnout. Bohužel si na to ale vybral cestu skrze ohniště. A skrze Daeris, která zrovna získala po dokončení kouzla trochu příčetný výraz a otevřela víc oči, které mívá přivřené během soustředění na magii. Jak uviděla berana, vykulila je ještě víc, skoro bych řekla, že míra rozevření jejích víček výrazně přesahovala fyziologické možnosti obyčejného člověka. Ona taky není člověk. Co se však týče leteckých schopností jsou elfové, lidé i hobiti zcela srovnatelní. Po nárazu berana odletěla několik sáhů pryč a nepříliš koordinovaným máváním a škubáním rukou a nohou se snažila vyrovnávat let, aby si nesrazila vaz.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od PánJeskyně »

Malvo,

s tím, jak vůdčí beran uhnul, se celé stádo zklidnilo a začalo se nervózně rozhlížet, co udělá nový vítěz. Beran, na kterém jedeš ty.


Dearis,

beran tě nabral a dopadáš o notný kus dál na zem.
Zranění je za 2ŽVT.


Malvo, Daeris, Bernarde, Stire,

Oheň dohořel, sovy jsou zničené, berani se zvědavě dívají, co bude dál a po elementálovi i Angrovi zbyla jen hromádka popela.

Výprava končí a dostáváte +1EXP za vyvrcholení Angryho hrozby.

Popište si prosím epilog této výpravy a naznačte, co by vaše postava ráda dělala v další.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Bernard Pagát »

Vokolí se zklidní stejně rychle jak mý nadšení z fajný bitky. Pro tydle vokamžiky fakt žiju, sou betelnější než všecken chlast, ženský i veselý tabáky dokupy. Nikdy toho nemám dost a su za to rád. Ale je gut, že se umim zas dát rychle dokupy, srovnat dech a dávát si majzla. Nekontrolovaný euforie sou zdravý škodlivý, vím vo tom svý. Teď šmahem vobhlídnu vokolí a bandu. Každej dostal trochu po tlamě, jen šikulák Bernard je jak čerstvě rozbalenej. Tak to má bejt.

Chvilu se hrabu podrážkou v horkým bordelu, ze kterýho kouká kus masky se zobákem a přemejšlim. Na východě tomu říkali 'kirisute gomen' a prvně mě to děsně sralo. Časem mi ale docvaklo, že na to vlastně nemusim mít žádný papíry a začal sem naplno robit to, v čem sem fakt dobrej - bodat zmrdy do zad. Angru sem dva tejdny zpátky eště neznal a co z něj teď zbylo. Život je rychlej. "Nezapomínej, že každý tvý nadechnutí může bejt poslední vydechnutí někoho jinýho," pronesu tiše do hromady popela. Tendle vzkaz diš neřikám poprvý a snad né naposled. Byla by to škoda, baví mě to.

Jen tak ze zvyku zahrabanej v myšlenkách prolezu vovčárnu a zkusim vyšmejdit něco cennýho. I hrdinové z Šedýho hradu musej něco žrát, žejo. Mezitim přemejšlim, co dál. Tady su hotovej. Angra tu má v okolí starou, cérku a skoro mámu. Ale fakt nesu nijak žhavej jim hned frčet vyklopit novinky. Spíš by bylo fajn ukecat Fridricha, aby pustil Galadira do dolu, kvůli mlejnu a vůbec. Pak Daeris chtěl ukázat štreku do těch ruin. A bylo by fajn tam nabrat víc veselýho tabáku. Udělám si z něj dejmovnice a budu je házet zapšklejm ksichtům pod čumák.

Pro Bernarda tato Výprava končí. Najde v ovčárně nějaké CENNOSTI?

Bernard je osobně zainteresován jen v problému Azůra-Gwíla, do ostatního se nechal víceméně natáhnout a záleží na ostatních. Krom uvedeného tady nemá nic na práci.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Malva »

Když vidím, že se všechno zklidnilo, seskočím z berana a rozeběhnu se k nehybné Daeris. Naštěstí když s ní zatřesu a oslovím ji, tak se probere a začne se pomalu sbírat. "Promiň, myslela jsem, že tu ovci zvládnu líp. Ale teda dobrá práce s tím elementálem. Ty jsi vlezla vlastně přímo do něj, nedivím se, že zdrhnul!"

Po prohledání ovčárny a okolí se vydáme k Šedému hradu, pořád se ale za mnou courá ten beran, kterému jsem se dvakrát šťourala v hlavě. Zkusila jsem ho zahnat křikem i pár kamenů jsem po něm hodila, ale on se pokaždé zase ukázal. Asi se u něj vyvinul - jak to říkají elfové? - sta:kholm sindrom? Pokrčím rameny a nechám to být. Kolem Šedého hradu je trávy taky dost.

Z berana se stal můj mazlíček

Nemám žádné ambiciozní plány, zkusila bych najít tu vodnickou dcerku, jen tak ze zvědavosti, že mě zajímá, co je zač. Jinak budu klidně přicmrndávat ostatním.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Zelí

Příspěvek od Stir »

Tak to byl teda šrumec. Jsme naklepaný jak řízky a navíc začínám pochybovat o Bernardovi. Nebude dobré před ním se ohejbat nahej pro mejdlo... Zkusím de poohlídnout zda z těch sov nepůjde nějaký ten šrot naházet do pytle a ukázat Brigitě. Sesbírám zbytky Angryho masky a pak tradá k vladykovi pro můj náhrdelník. Co si člověk neudělá sám to nemá.
z cílů nahrabat někde majetek, zjistit více slabostí Ulrika a jeho klíčovýchc lidí, ale hlavně: rozluštit mapu a vydobít si slávu... no a občas za Štěpánkou na skok zaskočit
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti