[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Úvod

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Úvod

Příspěvek od PánJeskyně »

.... U supího zobáku ....

Večer v hostinci U supího zobáku utíkal rychle. Mnoha korbelům piva jste se podívali na dno, mnoho písní o dávných činech a hrdinských bitvách jste přezpívali – a vyslechli nesčetná vyprávění. Mezi návštěvníky té hospůdky bylo hodně kupců, kteří stejně jako vy putovali od města k městu, a tak bylo co vyprávět a co poslouchat.

Obrázek

Náhoda vás svedla dohromady k jednomu stolu a dali jste se do řeči. Později večer jste naslouchali vyprávění jednoho z místních starousedlíků; přisedl si k vám a vykládal o Šedém hradu. Už dřív jste na svých cestách zaslechli pověsti
o tajemstvích, která se v podzemí Šedého hradu skrývají, a každý z vás v hloubi duše zatoužil se tam podívat.

Teď najednou se vám to připomnělo. Zřícenina Šedého hradu je na kopci nad vesnicí. A zatímco jste poslouchali vyprávění o zlatě trpaslíků, elfích prstenech a královských špercích, které ve svých tajných skrýších nashromáždil kníže Blům, nyní již dávno mrtvý pán z Šedého hradu, a jeho krásná elfí žena Azůra. A také o nestvůrách, které osídlily zříceninu a hlídají skryté poklady.

Obrázek

Zatoužili jste se tam vypravit.

Všichni jste se vydali na cesty hlavně proto, abyste zažili nějaké dobrodružství – a teď najednou bylo na dosah.
Domluvili jste se spolu snadno; všichni až moc dobře víte, že do jeskyně je lepší chodit ve skupině. Co zmůže osamělý dobrodruh proti tlupě skřetů? Když vás bude víc, hravě si s nimi poradíte.

.... u Šedého hradu ....

A tak jste se vypravili k Šedému hradu společně. Stojí na kopci – a snad si ani nezaslouží jméno Hrad; jsou to pouhé žalostné pobořené rozvaliny, které se rýsují proti temnému severnímu nebi.

Tam, kde se kdysi tyčily jeho mohutné hradby, dnes roste les. Doby knížete Blůma jsou pryč. Jen jediná strážní věž ještě stojí – západní; i ona je ale pobořená.

Obrázek

Kolem věže roste tráva a několik keřů. Z východu vedou do věže dveře. Jsou 1 sáh široké a 2 sáhy vysoké, vykované
z černého, místy zrezivělého železa. Ti, kdo je kdysi vyráběli, je vyzdobili reliéfy a ornamenty, ale jejich podobu už dávno vzal čas. Mají jen jedno křídlo a těžkou, masivní kliku. Zatímco se na sebe díváte, každému z vás se honí hlavou, zda v chodbách pod ruinami opravdu nalezne to, co mu včerejší návštěva hostince připomněla.

Dveře se - zcela překvapivě - zdají být používané. V prachu a sutinách je zřetelně vyšlapaná úzká cestička a když opatrně nahlédnete dovnitř, v úzkých paprscích světla vidíte, že pokračuje ke schodišti, které vede kamsi do temného podzemí zříceniny.

Strire, Malvo, Galadire, Daerisi, Bernarde, popište, prosím, co se vám honí hlavou a v jaké náladě kdo z vás přichází k Šedému hradu. Také popište, případně vyhodnoťte s pomocí vhodných tahů, pokud něco provádíte ještě předtím, než vaše sestoupíte do podzemí. A nakonec nám dejte vědět, jak vlastně do podzemí vstoupíte.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Stir »

... v hospodě...
Byl to celkem nudný večer. Nevypadalo to zde moc na práci. Stir si dělal zálusk na jednu děvečku, když nějaký z místních začal vykládat o pokladu v Šedým hradě. Před chvíli potkat partu nezdejších lidí, teda lidí. Směs je to fakt jak z pověstí. Hlavně ta mrňavá. Něco v sobě má. Nakonec se pod korbelem piva a vidinou pokladu nechal ukecat jít tu ruinu nedaleko prozkoumat.

...před ruinou...
Hmm dveře vypadají docela zachovale a pevně na ruinu. možná nebude opuštěná, ale pak je otázkou zda tam budou nějaký poklady. Lucerna sotva mihotá, tak pro jistotu kladivo při ruce a rozhlídnu se po ostatních. Stát někomu na zápraží není moc slušné, obzvláště pokud nás nezval. naznačím ostatním rukou že bych šel dál a zkusil tu barabiznu otevřít.

co vy?
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Bernard Pagát »

... v hospodě ...
Ten večer jsem výjimečně ani neměl žízeň. Bylo to už dvacet dlouhejch dní, co jsem zdrhal před svýma bývalýma kumpánama a už začaly mi docházet síly i další možnosti. Smyčka se utahovala a já si nad vystydlou večeří lámal hlavu, kterým směrem zmizet ráno. Když jsem zaslechl tu divnou bandu mluvit o Šedém hradu, přišlo mi to prvně jako hodně blbej nápad. Ale vlastně co už - na chvíli se mi snad povede zamést stopu a kdyby mě přece jen mezitím vyčmuchali, buď se jim snad do hradu nebude chtít, nebo s sebou aspoň budu mít pár dalších svalů a železa. A to nezní zas tak špatně.

.... u Šedého hradu ....
Banda se naštěstí zdá bejt docela v pohodě, což se ale o Šedém hradu určitě říct nedá. Dovnitř se mi moc nechce, obzvlášť když to vypadá, že tu někdo courá. Ale couvnout už nemůžu. Důležité teď hlavně je, udělat si z ostatních co nejrychlejc kamarády, kdyby snad mělo jít do tuhýho. Tak zkusím udělat dobrej dojem a pořádně si obhlídnu vstup do věže - stopy, dveře, cihly, okolí. Snad přijdu na to, kdo sem leze a proč.

Odhad situace: Bernard:2D6-1 → 2(1 +2 - 1)#odhad situace
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Galadir »

... v hospodě ...
Dobře jsem se bavil. Sice mám temné tušení, že pokud mě něco sežere hned za prvními dveřmi, tak dopadnu ještě dobře, ale co. Vypadá to jako zábava.

Vyrazili jsme už nad ránem, dřív, než nás doženou problémy. Odnesl jsem si kocovinu z popíjení roztoku, kterým bych si netroufl ani vymýt zkumavky, a supí zobák. Věřím, že kdyby bylo nejhůř, podaří se mi z něj malou špetku magenergie vyizolovat.

... u Šedého hradu ....
Stopy. Samozřejmě.
Odhad situace+prastarý národ, Galadir:2D6+1 → 7(1 +5 + 1)#odhad
Co tu je jinačí, než vypadá? Historii nakousnu sám, PJ může doplnit.


"Daeris by vzhledem ke své profesi pravděpodobně zavrhl celou myšlenku jako pověry, ale teorie dračích žil je plnohodnotná věděcká teorie v souladu se současnými poznatky. A to, že místa, kde se žíly kříží a kde je možné z nich čerpat jejich sílu, jsou buď neprozkoumaná, nebo jsou prozkoumaná, ale výzkumy jsou utajené, z toho nedělá esoterní mystiku."
...
"Říkám vám, tohle místo je postavené na zřídlu moci. Ten hrad na tím byl jenom zástěrka. To důležité tady bylo i před ním, a když se hrad rozpadl, to důležité zůstalo. Věřte mi - jsme tady správně."
Co tady není, jak se zdá?

"Mám z toho špatný pocit. Stire, ty vypadáš, že ustojíš i střelu z katapultu, ale vy ostatní si vezměte léčivý lektvar. Kdyby bylo nejhůř. Je potřeba jej do sebe kopnout najednou. A pak ho udržet v žaludku."
Rozdávám 3x léčivý lektvar, každý má v sobě jeden mag.
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Daeris Arahael »

... v hospodě ...
Zvyky obyvatelů této roviny materiální sféry jsou, diplomaticky řečeno, pozoruhodné. Zejména rituál hromadné intoxikace a s ním spojené vymezování společenského postavení podle toho "kdo kolik vypil" a "kdo se ještě drží na nohou". Možná právě tomuto zvyku vděčí domorodci za svůj tuhý kořínek? A nebo snad naopak, díky svému tuhému kořínku mohou tento rituál podstupovat den co den, aniž by jim selhaly játra?

Tak či onak, zdá se, že nejvyšší společenské vážnosti mezi domorodci nabývá majitel podniku Baloun - nejen, že toho nejvíc vypije a sní, ale také zastává úřad mistra ceremonií, protože rozlévá ostatním "chlast", onen rituální jed. Pokusy vyzvídat od něj víc ohledně zvyků domorodců byly naneštěstí marné, protože byl velmi vytížený vykonáváním svých povinností. Proto bylo třeba přesunout zájem na jiné osoby, zřejmě jemu podřízené, leč, dle rychlosti a objemu konzumace, stále poměrně vysoce postavené. Přeci se nebudu bavit s lůzou - ačkoliv, upřímně, raději nebudu zkoušet zjišťovat, jaké společenské postavení by mi bylo přisouzeno dle zdejších zvyklostí...

A těmi osobami se ukázala být nesourodá skupinka zjevně ne-místních. Člověčí žoldnéř, vousatý kudůk, neobvykle vysoká půlčice a zvláštní zjizvený elf. Neviditelnost je užitečná schopnost, ale naneštěstí se mi pod přísným dohldem skupinky nepodařilo zcela uniknout zapojení do rituálu. Poměrně záhy - po dvou pohárech - mě tak potkala zkušenost změněného vnímání. V tomto opojení se ze mě stal plnohodnotný člen družiny, která si naplánovala výpravu do Šedého hradu...

... u Šedého hradu ...

...a tak jsem tady. Pořád ještě se cítím otupěle a v hlavě mi tupě pulsuje. Čerstvý raní vzduch a procházka mi udělaly dobře, to zase ano. Ale nedokázaly mě zcela zbavit nepříjemných následků minulého večera. Když mi tedy Galadir, ten zajímavý elf, nabídne léčivý lektvar, přijmu ho s povděkem, přestože taková věc zavazuje a je projevem slabosti.

"Máš mou vděčnost a s ní i dluh cti, Galadir-melda.", odpovím trochu šroubovaně a s krátkou úklonou, když si převezmu lahvičku. Hned si jí vezmu stranou a zatímco se rozhlížím okolo, tak jí nenápadně odšpuntuju a usrknu trochu - snad - léčivé substance. Chuť to má podivnou, vlastně to připomíná Chlast z hospody, ale kupodivu mi to udělá dobře.

ODHAD SITUACE: Daeris:2D6+2 → 8(5 +1 + 2)#INT
- Co je tu pro mě zajímavé nebo užitečné?


Zatímco si prohlížím okolí, mlčky poslouchám Galadirův výklad k historii tohoto místa. Já o něm nevím zhola nic, ale to, přirozeně, na sobě nedávám znát a tak odměřeně přikyvuji a tvářím se zasvěceně.
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Malva »

... v hospodě ...

Původně se mi nechtělo vůbec do té vesnice chodit. Ale pivo z té hospody je vyhlášené široko daleko a nějak jsem nakonec neodolala. Bylo tam narváno až po strop, skončila jsem u stolu s pěkně nesourodou sebrankou. Největší sranda byla s tím elfem, co se jmenoval nějak na D. (Dedris? nebo snad T? Tetris?) Ten se tvářil, že zrovna slezl z královského trůnu, pak si dal dva panáky a byl nalitý natolik, že si chtěl poměřoval s tím druhým elfem (co taky nevím, jak se jmenuje), kdo má delší uši. Ráno si to myslím ani nepamatoval.

...před ruinou...
Stojíme před dveřmi. Mám takový pocit, že tahle výprava by mohla být úspěšná. Pokud nás teda ten mrňavý kudůk všechny neokrade, ten obrovský bijec nezamorduje, ten zjizvený elf nevyhodí do luftu. Co čekat od toho posledního fakt netuším. Měla bych se znovu zeptat na jejich jména, ale je mi to trochu trapné.

Přijmu od zjizveného tu lahvičku, jako poděkování kývnu. Zatím co zjizvený poučuje, kudůk očumuje okolí, sundám si luk z ramene a rozhlížím se, jestli náhodou na nás něco nechce vlítnout.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Bernarde,

vydal ses na opatrnou obhlídku vstupu do věže. Ostatní nelení a také začínají zkoumat, co se kde děje. Zaujalo tě zejména jedno husté křovisko, pod kterým je stín podezřele tmavý, že by skrýš?

Opatrně se k němu přiblížíš, nakloníš se nad ně, rozhrneš větve a opravdu, je tam černočerná jáma. Raději do ní nechceš strkat ruku, co kdyby tam něco žilo, rozhodneš se tedy pořádně dupnout nohou a případné zvíře vyplašit.

Okraj jámy je ale zvětralý a jak dupneš, utrhne se s tebou i keřem. Obklopí tě tma a ty se suneš a kutálíš po zadku kamsi do podzemí. Zbroj utlumí ostré kameny, ale roztočí tě a uděláš přeci jen dva kotrmelce, než se zastavíš. Ležíš z části na udusané hlíně, z části na zbytcích nějaké kamenné vyzdívky, tak jako tak je kolem tebe tma jako v pytli.

A z oné tmy se ozývá zlověstné tlapkání malých nožiček.

Co děláš?


Galadire,

prohlížíš si pozorně zašlé runy na dveřích, možná by mohly prozradit trochu víc o historii tohoto místa. Jsou bohužel příliš zašlé, přesto několik obrysů poznáváš. Jsou to strážné runy a kdysi dávno, nejspíš napájeny přímo z energií křížících se žil, strážily vstup do této věže. Uvnitř podzemí velmi pravděpodobně buďto narazíte na další podobné výtvory, anebo - ještě pravděpodobněji - magenergie tryskající z žil už dávno není usměrňována a používána k podobným kouzlům a místo toho samovolně proměňuje podzemí a tvory, kteří ho obývají.

Pak si všimneš, že hned vedle jedné z run je jeden kámen ve zdi ochmataný do hladka. Opatrně do něj strčíš a otočí se. Je to jen tenká slupka nasazená na kovovém pantu a pod ní se skrývá malý, úhledně složený balíček.

Opatrně ho vytáhneš a rozbalíš. Je v něm složené prosté roucho, vysoké boty, černé rukavice, kožená čapka a maska. Z prohlížení tě vyruší hluk jen několik sáhů od tebe. V místě, kde ještě před chvílí stál Bernard, vidíš jen zvířený oblak prachu a potrhané křoví, kryjící velkou díru v zemi.

Co děláš?


Daerisi,

vzduch je tu cítit neživotem. Silně. Ta ruina bude prolezlá nemrtvými. Ostatní, zdá se, nejsou ve vnímání magie tak citliví, jako ty.

Co děláš?


Malvo,

prohlédneš pozorně okolí. Dokonce ani hluk Bernardova pádu do podzemí nevyvolal v okolních křoviskách a lesích žádnou reakci, tomuhle místu se asi vyhýbají i ptáci. Nemusíš se bát, do zad vám nikdo nevpadne. Zato to, kam vpadnul Bernard, to ti možná trochu starosti dělá.

Co děláš?


Stire,

ve dveřích je množství škvír a vyschlých suků a věž je děravá skrz naskrz, takže si můžeš díky pronikajícím slunečním paprskům prohlédnout, jak vypadá spodní patro. Je prázdné, jedinou známkou používání je ona úzká pěšinka, vedoucí k otvoru se schodištěm v podlaze.

Vyrazit či vysadit ty dveře z vymletých pantů bude hračka a vzhledem k tomu, že zloděj vám právě zmizel v díře u paty věže, zároveň také jediná cesta dovnitř. Pokud se tedy nechcete vrhnout za ním.

Pokud se rozhodneš vyrazit či vysadit dveře, vyhodnoť si prosím >>Překonání silou<<. Co uděláš?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Stir »

... u vstupu do ruiny Šedého hradu...
Tak mám pocit, že už tu postáváme dost dlouho, podívám se na každého zvlášť. Co takhle vzít tu malou a hodit ji jako návnadu dovnitř? Pokud tam je něco žravého tak se to hned ukáže. Přemýšlím, snad né moc nahlas. Pokud ne, tak co kdybych se opřel do těch dveří ?
Sakra co to bylo? To mě úplně rozhodilo a Bernard se někam propadl.

stir:2D6+2 → 4(1 +1 + 2)#Překonání silou
-PJ na tahu
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Stire,

Opřel ses ramenem do dveří a tvé tělo jimi prošlo jak nůž máslem, dveře se rozlétly na oblak třísek.

Bohužel stejně ochotně - jako nůž máslem - také projelo jedno rozpadající se prkno škvírou ve zbroji na tvém předloktí. Klacek tě nezranil, ale vzpříčil se v lokti a znehybnil ti pravou ruku.

Odteď nemůžeš používat jednu ruku - můžeš tedy bojovat jen jednou jednoruční zbraní a nemůžeš zároveň používat zbraň a štít. Omezení se můžeš zbavit tak, že se na CHVÍLI zastavíš, zbroj si z ruky svlékneš a vyčistíš.

Místnost v přízemí věže je kruhová – má sedm sáhů v průměru. Po obou stranách pěšinky leží mnohem víc sutě, nejspíš zbytky schodiště, které kdysi dávno vedlo do vyšších pater. Když však zvedneš hlavu, vidíš tam jen holé rozrušené stěny a oblohu. Zdá se, že pěšinka není jen prošlapaná, někdo si dal tu práci, že z ní odklidil suť. Totéž platí i o schodech.

Nic dalšího zajímavého ale v místnosti není.

Nech Bernarda odehrát, ať víme, co případně uslyšíš z podzemí.


Galdire, Daerisi, Malvo,

po Bernardovi není ani stopy a Stir teď za značného hluku vyrazil dveře a vrazil do věže. Moment překvapení tedy rozhodně na vaší straně není.

Co uděláte?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Bernard Pagát »

... v díře ...
Do pěruňa, dneska je den blbec. Ale sem celej a jak se tak prohmatávám, najdu u pasu i křesadlo a zásobu kuřiva. Takže vlastně všecko v cajku. Jenže sotva si strčím do pusy doutník, dojde mi, že tu nejsem sám. Vyskočím na nohy a koukám do tmy nad sebe - někde tu přece musí bejt ta díra, kterou sem tu zahučel. Chvilu se rozkoukávám a sotva zahlídnu světlej bod, začne se kolem mě sypat hlína.

A je vymalováno. Teď už si můžu dovolit zařvat a za hlasitého "Kurvááááááá..." se hrabu po čtyřech za světlem.
Útěk: Bernard:2D6+2 → 9(4 +3 + 2)#obr
- Doběhl jsi, kam jsi chtěl, ale tam tě pronásledující dohnal


S každým dalším hrábnutím do prázdna prokleju fotra, že sem po něm podědil kde co, ale vidění potmě, to né. To už by asi bylo moc. Naštěstí mám aspoň hbitost po mámě a odhodlání za celý generace z vobouch stran. Deru se nahoru hlavně po rukách, nohama kopu do tmy pod sebou a občas fakt narazím na něco, co se valí za mnou. Když konečně rukou nahmátnu trávu, stojim na něčem pohyblivým a mám zas potřebu řvát.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Bernarde,

pronásledovatel se za tebou škrábe dírou. Když se tvá noha odrazí od toho, co považuješ za jeho tělo, cítíš, že je překvapivě tvrdé. Jako by to byl nějaký krunýř, či co.

Pak ti druhou nohu něco zachytí, nejspíš klepeta. A silný tah směrem dolů.

rohac.png
rohac.png (92.27 KiB) Zobrazeno 2234 x

Chceš-li se vytrhnout a dostat se z díry, nebo naopak skopnout nestvůru zpátky dolů, aby ses osvobodil, vyhodnoť si, prosím, tah >Zteč<. Nebo ti někdo pomůže?


Stire,

z místnosti pod tebou jsi zaslechl hlasité "Kurváááááá.....", pak rychlé cupitání nějakých nožiček, které se ztratilo v dalším lomozu přehrabované suti.

Co uděláš?


Galdire, Daerisi, Malvo,

Bernardova hlava se objevila v křivisku, do kterého předtím zahučel. Ale něco se ho opět snaží stáhnout zpátky.

Uděláte něco?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Stir »

...v předsíni vstupu do Šedého hradu...
Hmm dovnitř to šlo nádherně. Po rychlém nadšení jsem si uvědomil, co jsme způsobil. Randál, že by to vzbudilo i mrtvého a do toho kus nějakýho roští z těch dveří se mi zaseklo v chrániči předloktí. Bože můj to je zase den. By si jeden nakopal zadel. Snad to půjde vyndat. Chci rozvázat řemínek a do toho Bernard někde řve kurvaaaaaaa. A lomoz je někde pode mou a jde snad ven?
První po ruce mám kladivo, to snad levačkou pořádně udržím a vyběhnu ven zjistit co se děje. Ten kříženec, je celej špinavej a zuřivě se snaží dostat z díry.

Co se to tu sakra děje? ODHAD SITUACE
petrh:2D6-1 → 7(6 +2 - 1)
- Který protivník je největším nebezpečím?


PJ, ostaní:)
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Stire,

v díře zahlédneš krom zmítajícího se Bernarda také obří kusadla nějakého přerostlého hmyzáka. Nejspíš to je brouk roháč, který pod vlivem magenergie narostl do obřích rozměrů.

Počkej teď, prosím, co ostatní a také jak dopadne Bernardův pokus se vysvobodit.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Daeris Arahael »

Inu, cesta do pekel (a nebo do díry s obřím hmyzem) je dlážděna dobrými úmysly. Nebo alespoň ušlechtilými úmysly, řekněme. Ale než zvážím, zda-li není lepší nechat kudůka sežrat, když se nedokáže osvobodit svými silami a nebo bude lepší mu pomoci a zavázat si ho tak dluhem cti...
Ano, možná by bývalo lepší jednat dřív a filosofovat později.

POMOC: Daeris:2D6+1 → 4(2 +1 + 1)#OBR

Pozdě, ale přece, ne? Natáhnu ruku a pokusím se kudůka zachytit a pomoci mu nahorů. No, spíše pozdě, než přece...
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Daerisi,

překvapila tě kudůkova váha. Rovnováha není tvá silná stránka, takže následovalo vrávorání a zběsilé mávání rukami, nechceš se za žádnou cenu zřítit. Bernardovi tím samozřejmě moc nepomůžeš, spíš překážíš ostatním.

Bernardův hod je snížen o -1, má tedy 8. Pokud mu má Malva nebo Galdir pomoci, musí hodit 10+.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti