[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Úvod

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Bernard Pagát »

... po bitvě s kostlivci ...

Zas se jednou těžce zvedám ze země. Vyndám doutník a zhrozim se: Předposlední! No co už, teď bude důležitý být v dobrý náladě. Jak koukám vokolo, Stir je v sedmým nebi, dostane po bitce bludišťáka. Prosmýknu se mezi zbytkama kostíků a valim na jih.

"Daerisi", povim elfovi rychle. "Dej těm potvorám prosimtebe pořádně zahulit, ať nám zas nevlezou do zad. I když, co bysem ti do toho kecal, ty víš svý, žejo."

Du vopatrně dál. Angra je určitě zalezlej blízko. Když vlezu do chodby, uslyším pecku. Kurde, Galadir. Už bysem vylít dopředu, ale vzpomenu si na Daerisovo "Galadir s Malvou se o sebe dokáží postarat". No nevim. Ale před chvilou sem vlít mezi kostíky jak velká voda a málem to vodnes. Takže naopak zpomalim, vohmatám si kapsu s šutrovokem a co nejnenápadnějc pokračuju dál.

PJ, mířím k místnosti s bazénkem. Co mne čeká cestou?
Naposledy upravil(a) Bernard Pagát dne 6. 4. 2017, 18:16, celkem upraveno 1 x.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

... v Angrově ložnici ....

Malvo,

střílet po kostlivcích skrze oblak mlhy, který v sobě míchá výbušninu, nebyl dobrý nápad.

Galadire,

míchat výbušninu v podobě mraku mlhy pod palbou šípů nebyl dobrý nápad.


V místnosti se zablesklo, výbušnina vybuchla předčasně. Oba vás ožehla a ještě rozmetala na kousky ten stůl, který kostlivcům měl zabránit ve vstupu. Ti naopak díky těžkým dveřím zůstali nezraněni.

Výbušnina>Galadir: 4SZ(výbuch) -1(zbroj) => 3ŽVT
Výbušnina>Malva: 4SZ(výbuch) -1(zbroj) => 3ŽVT


Oba dva vás to odhodilo přes půl místnosit. Jak se zvedáte, oblak kouře se pomalu rozplývá a skrze něj do ložnice vstupují kostlivci. Za nimi se ozývá láteření: "Kde mám u všech draků svojí hůl?"

Co uděláte?

Bernarde, Stire,

z nedalekého podzemí, kousek dál na jih, se ozval tlumený výbuch.

Co uděláte?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Malva »

Mlha, která visí ve vzduchu vedle mě, naprosto nečekaně vybouchne. Výbuch mě ožehne a odhodí až ke kraji bazénu. Převalím se dovnitř, abych uhasila plameny. Chvíli bez hnutí klesám ke dnu a v otupělém mozku se mi vybaví kousek vtipu, který jsem slyšela, když jsem ještě chodila do školy. Bylo to o malém hobitím chlapečkovi Pipinovi, který dostal od paní učitelky za úkol vytvořit větu, kde bude dvakrát použito slovo "pěkně". Věta, kterou vytvořil, se přesně hodí i na ohodnocení tohoto alchymistova pokusu.

Je mi jasné, že když se hnu, kostlivci mě šavlemi rozsekají na nudličky. Nejlíp udělám, když budu chvíli dělat mrtvého. Vznáším se kousek nad dnem, nehýbu se a se zadrženým dechem a otevřenýma očima čekám, co se bude dít.

Navzdory nedostatku kyslíku: 2d6+1 = 9
Naposledy upravil(a) Malva dne 6. 4. 2017, 19:01, celkem upraveno 1 x.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Malvo,

částečný úspěch. Pod vodou se ti blbě počítalo, kolik kostlivců už proběhlo, takže jsi to špatně odhadla.

Vynořila ses, když jich místo osmi proběhlo dveřmi na sever jen sedm. Rozhlédla ses a osmý stojí vedle tebe a zírá na tě.

Co uděláš? A co Galadir?


Benrarde,

jdeš opatrně chodbou až k větší místnosti. Opatrně nahlédneš a je v ní jakási obrovská houba, přímo uprostřed. Sedí si tam a mírně se chvěje.

Najednou se rozletí dveře v jižní stěně a do místnosti vchází sedm kostlivců. S meči a štíty.

Co uděláš?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Galadir »

Tak to nebylo učebnicové odpálen nálože. Budu muset veřejně prohlásit, že to nebyla moje vina.

Zůstávám jako obláček v rohu místnosti (pravém dolním), ale pak začnu stoupat ke stropu. Kostlivci mi neublíží, jak se ale ukáže Angra, tak to bude jiná.

Většina kostlivců se někam žene, jeden ale zůstal u jezírka, poblíž Malvy. Tak schválně, jak umí kostlivci plavat.

Zvedne se mocný vítr, uvolní ze stropu baldachýnový závěs, který spadne na kostlivce, strhne jej do vody a pak důkladně zaskládá.

Zákeřnost, Galadir:2D6+3-1 → 9(1 +6 + 3 - 1)#zákeřnost (podle nejnovějších pravidel to má být -2)
Kostlivec je nezraněn, ale začne se dezorientovaně "topit". Není z toho nepříjemnost pro mě ani pro Malvu.


Začnu se podél stěn nenápadně sunout k severnímu východu.
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Malva »

Vynořím se a zalapám po dechu, zamrkám, abych dostala z očí vodu a nade mnou se sklání kostlivec s napřaženou šavlí. Pak mu žuchne na záda ze stropu ten velký kus hadru a kostra žuchne do vody, kdyby měl na sobě maso, tak by předvedl výstavního placáka. Kostra se snaží vymotat a zmateně kolem sebe mává rukama aj nohama, ale jde jak sekera ke dnu. Oblečená a s batohem si teda taky nepřipadám zrovna pohodlně, ale oproti kostře jsem pořád ještě jako ryba ve vodě.

Zákeřnost: 2d6+1 = 7
chci součástku
dám zranění


Když se zazmítá a otočí se ke mně zády, chytím ji rukama za pánev a zapřu se proti páteři a kyčli botou. Prudce škubnu a pánev mi zůstane v ruce. Kopnu párkrát nohama a doplavu k okraji bazénku. Vylezu ven a pánev pověsím za jeden z otvorů na věšák na zdi. To jsem fakt zvědavá, jak se teď kostra poskládá.
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Mavla > Kostra: SZ1 (ruce) => 1ŽVT

Mavlo,

urveš kostře pánev a ona se rozdělí na dva samostatné kusty. Přední půlka - tedy lebka, paže, hrudní kost a páteř, ale stále jsou na živu a chytly se ti za nohu. Teď se natáhly na opasek a beznohý kostlivec pomalu šplhá po tvém těle vzhůru, jen krůček od toho tě začít škrtit.

Pokud se chceš sama osvobodit, bude to zteč, protože kostra je na tobě navěšená.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Bernard Pagát »

... v místnosti s houbou ...

Kura další platfusáci. Sunou se do futer, který sou jim ale ouzký a tak to nemaj hned. Ryhle se rozhlídnu. Vpravo v šeru je nějakej velkej borčus, zkusim za to šmahem skočit. Snad kostíci povalej za Stirem, kterýho slyšim za sebou, mě nezmerčej a budu moct dál.

Hlvně nenápadně: Bernard:2D6+3 → 8(3 +2 + 3)
- Proklouznu kolem houby, ale kostlivci mne u toho viděli a ještě se hned prozradím.


"Hele houba..." povim si celej překvapenej. Kostíci se prohrnou cimrou, já vystartuju zpoza houby k polootevřenejm dveřím a chcu je zašprajcovat je nohou, aby se mi nezabouchly. Vevnitř ale asi fouká či co, poňáč náhlej průvan mi přirazí nohu k futrům a i když zaskučím enem kapku, poslední kostíci se votočej a čuměj na mě svejma prázdnejma bulvama. Špica.

Teď už vážně čekám na Stira :)
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Bernarde,

není se vůbec co divit, že si té kostlivci všimli. Jakmile ses z blízkosti ochomýtl kolem houby, začala vřeštět. Vřeštění je tak silné, že se šíří celým podzemím.

Slyší ho všichni. Jestli jsou někde v podzemí nějací zbylí kostlivci, o kterých ještě nevíte, tak po tomhle zcela jistě přijdou.

Co uděláš dál? A co Stir?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Stir »

...v podzemí, kruhová místnost...
"No sakra, práce," zastavím se po bitvě, teda připadám si jak mlýn. "Bože," zakuckám se." Ostatní se na chvíli zastavili popadnout dech, tak očistím ten uvízlej sajrajt na kladivu. Moje hodobóžový kladívečko. No sotva se nadechu, uslyším výbuch vedle. Mám blbý tušení, že jdeme správně po modré značce k Angry Burdovi. teda tomu zlému... No tak vykročíme dál. Hned za ouzkou zatáčkou spatřím Bernarda u nějaký mega cosi a další kostry. Hele asi stráže. Mají i štít.
"Do útokůůůůů," zavelím. Daeris lehce za mnou, kryta pro případný nenechavý prstíčky. ale nehnu se z místa, naipak o prá kroků couvám do ouzké uličky, abych si je pěkně zešpalíroval.
zteč: odlákat je od Bernarda ke mě, ubránit Daeris v bezpečí. stir:2D6+3 → 9(5 +1 + 3)#ztec na kostry
* dám víc (modlím se k bohům, ať nenastanou komplikace, ale oni na mě asi serou:) )
Stir > kostry: 3 SZ (kladivo) - 0 KZ (kostry) - 0 (hrstka>hrstka) + 1 volba - 1 (šerm koster) = 3 ŽVT
kostry > Stir: 2 SZ (meč) - 1 KZ (Stir) +0 (hrstka>hrstka) - 1 (šerm Stir) = 0 ŽVT

Asi jsem zešílel, ale mlátím hlava nehlava a oni prostě neprojdou.....

PJ, ostatní
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Malva »

.... v Angra Birdově ložnici ....

Visí na mě zezadu a drží se mě těmi kostěnými pařáty za ramena a šátrá se mi po krku, páčím jí za prsty, snažím se ji odtrhnout, ale nejde to. Nevím, kde se v ní ta síla bere. Otočím se zády ke zdi a prudce k ní zacouvám a přirazím tu zdechlinu ke zdi. To by ji mohlo trochu rozhodit, aby povolila sevření.

Zteč: 2d = 5
Překvapuje to ještě někoho?
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

... u vřeštící houby ....
Kostlivců bylo 7.

Kostlivci dostali zranění za 3 z 5 ŽVT. To je mezi ½ a ¾ ŽVT.
1/4 (2 kostlivci) jsou vyřazení
1/2 (3 kostlivci) utrpěli těžká zranění
1/4 (2 kostlivci) utrpěli lehká zranění

Pro další vyhodnocování:
= Kostlivci útočí jako jednotlivci
= Kostlivci se brání jako hrstka
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

.... v Angra Birdově ložnici ....

Malvo,

narazila jsi kostlivce na stěnu a dokonce mu to i ublížilo. On sám se ale svými nenechavými pařáty dokázal dostat pod tvou zbroj a hnusně tě škrábe.
Malva > Kostlivec: 1SZ(naražení na stěnu) => 1ŽVT
Kostlivec > Malva: 1SZ(pařáty) => 1ŽVT


Potácíte se místnosti, zkoušíš ho narazit na jednu stěnu, na druhou stěnu. Dokonce ho zkusíš prohnat i Galadirem, ale mlžný oblak mu nic neudělá.

Nakonec při couvání zakopneš o rantl lázně a skončíte společně oba v bazénku, pod hladinou.

Co budeš dělat dál? A co Galadir?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od Bernard Pagát »

... u vřeštící houby ....

Muhehe, jak vidim Stira postupovat a v chodbě lítat kosti, sem na vrcholu blaha. Druhej bludišťák pro Stira. Kostíci maj plný pracky práce a dost roboty sami se sebou, tak se rychle prosmýknu dveřma a vlítnu vedle zrovna ve chvílu, kdy Mlava vobtěžkaná platfusákem sebou šlehne do nějaký kašny či co. Nečekám na bublinky, rozběhnu se hópnu na rantl. Podemnou se mele Malva, na ní visí půlkokostík a vedle plave jakejsi závěs. A dole u dna vidim vodtok. Hustý.

Zlodějský útok: Bernard:2D6+3 → 13(6 +4 + 3)
- Prozradím se, dám běžné zranění a zastavím kostíka od topení/škrcení Malvy.
- Udělené zranění je o 1 vyšší, ignoruji zbroj

Bernard > Kostlivec: 1 SZ (obuch) + 1 SZ (volba) - 0 KZ -> 2-ŽVT


Skočim po hlavě do vody vobuchem napřed. Jedna dvě pecky přes lopatky, ty prasknou a kostík de se mnou ke dnu. Rychle ho nacpu do závěsu a akorát když klesnem na spodek, vopřu se o mřížku a uvolním vodtok. Voda začne šmahem mizet, zamotanýho kostíka to přicucne ke dnu a tlak vody ho začne drtit. Když se do výlevky natáhne velkej kus závěsu i s kostíkem, mám vody tak akorát po kolena. Postavim se, vycenim zuby na Malvu a potáhnu si ze žhavýho doutníka. Kvalitní kudůckej matroš. Dneska je dobrej den.
Naposledy upravil(a) Bernard Pagát dne 6. 4. 2017, 23:36, celkem upraveno 1 x.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Hra

Příspěvek od PánJeskyně »

Stire,

rubeš se s kostlivci v chodbě a pomalu je táhneš na sebe, pryč od Bernarda. Při tom si dáváš i záležet na tom, aby žádný neproklouzl a neohrozil Daeris.

Rána míjí ránu a po malé chvíli leží většina na zemi, vyřazená nebo rozbitá natolik, že se nezmůžou na víc, než pár pohybů. Proti tobě stojí poslední jeden.

Už se ho chystáš smést, když tvé oči přehlédnou kostry na zemi. Jedna, dva, pět .... s tím stojícím šest. Přitom sis byl jistý, že ze dveří jich vyrazilo sedm.

Máš částečný úspěch, jeden kostroun se přeci jen otočil a vydal za Bernardem.


Malvo, Galadire,

zatímco Bernard se zubí a zapaluje si cigáro, ze dveří za ním vylézá jeden další kostlivec. Kráčí opatrně za prcka, zvedá šavli vysoko nad hlavu a ....

Co uděláte?
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti