[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Uživatelský avatar
komi
Příspěvky: 674
Registrován: 17. 8. 2012, 19:07

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od komi »

tu byl duplicitní blábol
Naposledy upravil(a) komi dne 19. 3. 2017, 17:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od PánJeskyně »

Dnes založím herní vlákno.

Prosím při psaní příspěvků o dodržování následujících pravidel.

Pokud vaším příspěvkem stříhate do jiné lokace, než kde se doposud odehrávalo dění, uveďte to nadpisem
.... tučnou kurzívou ...
Může se stát, že to uděláte i mírně retrospektivně, klidně to učiňte a napište tam slůvko "mezitím", abyste to dali najevo.

Příklad:
Franta s Pepou hrajou scénu v potoce. Lenka chce napsat vlastní příspěvek, týkající se přepadení skřetího tábora, uvede ho tedy:
... mezitím ve skřetím táboře ...
Tomáš, který navazuje také bitkou v táboře - tedy ve stejné lokaci - může navázat bez nadpisu.

Při psaní potom:
o Normální písmo používejte k popisu toho, co vaše postava dělá a proč to dělá.
o Kurzívu používejte pro vkládání pravidlových prvků, zejména hodů, voleb či automatických věcí vynucených skrze nějaký tah či držení. Zkuste při tom držet cca následující formát:
Název tahu: Result + link BBCode z rolz.org
- výčet voleb či zvolených důsledků
- (do závorek případně výčet nezvolených, pokud vám to pomůže v přehlednosti)
Případný výpočet zranění ve formátu Kdo>Komu: X-ŽVT(čím) +/-XŽVT(proč) => výsledek

o "V uvozovkách" bude uváděna přímá řeč, kterou ostatní postavy slyší. Bez uvozovek úvahy, které ji běží hlavou, ale jsou určený jen čtenáři.

Příklad:
Zteč: Hrdina:2D6+3 → 8(4 +1 + 3)
- manévruji a dostanu -1ŽVT
- zmocníme se skřetích zásob
- (nezvolil jsem bez Nepříjemnosti)
Hrdina>Skřeti: 2-ŽVT(palcát) -1ŽVT(zbroj) +1ŽVT(palcát) -1ŽVT(jednotlivec>hrstka) => 1-ŽVT
Skřeti>Hrdina: 2-ŽVT(kopí) +1ŽVT(hrstka>jednotlivec) -1ŽVT(manévry) -1ŽVT(zbroj) -1ŽVT(štít) => 0-ŽVT

Pokud se necítíte nebo nechcete počítat zranění, nechte to na Pánovi Jeskyně, testu ale pomůže pokud to budete dělat i sami, abych viděl, jak moc jsou pravidla srozumitelná.

Já budu také kurzívou hru moderovat - pokud bud na tahu, vám předávat "tah" typickým "Co děláte/Co děláš?", případně vás žádat o doplnění nějakých informací, pokud je budu ve hře postrádat.


Dále prosím, abyste zejména v úvodu hry, kdy ještě půjdete v sevřené formaci, byli trpěliví. S ohledem na PbP formát nebudeme striktně dodržovat inciativu jako u stolu a je asi OK, když v pokud bojovník bude online dřív, vyhodnotíme ho také dřív, než kouzelník zahájí kanonádu. Zároveň ale počítejte s tím, že na sebe budeme případně čekat. Jakmile se naskytnou nějaké vhodné příležitosti, pokusím se vaší partičku roztrhat a pak už to nebude tak naléhavé.

Větší organizační věci či použité hot-fixy nalezených bugů v pravidlech budeme dávat do tohoto vlákna.
Drobné organizační detaily budeme řešit na rolz.org v herní místnosti.
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
PánJeskyně
Příspěvky: 280
Registrován: 14. 3. 2017, 10:11

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od PánJeskyně »

Z důvodů testování jiného algoritmu EXPování provádíme následující konverzi původních expů do nového systému:

Stir: +1LEVEL, +2EXPY
Daeris: +2LEVEL, +2EXPY
Bernard: +1LEVEL, +3EXPY
Malva: +2LEVEL, +1EXP
Galadir: +1LEVEL, +4EXPy

Cesty výprav zahazujete bez náhrady.
Cesty Povolání a cesty Přesvědčení se vám zachovávají naplněné tak, jak je máte, do každé vám přibudou dvě nové příležitosti si je zašrtnout.

(Někteří z vás neměli vyplněné cesty Výprav, pokud máte pocit, že jsem vás u konverze ošidil, klidně si přidejte 1-2 další EXPy.


Nový testovaný algoritmus testování:
• LEVEL UP je za získání a utracení 5EXPů
• 1EXP je možné získat:
•• Pokud máte odšrtnuto 5 ze 7 položek na cestě Povolání nebo Přesvědčení. Po získání EXPu si celou cestu vyčistěte a můžete v ní sbírat znovu.
•• Pokud některá z hrozeb přítomných na Výpravě Eskaluje (dosáhne 6. čtverečku) Po esklalaci hrozba buďto zaniká nebo se proměňuje natolik, že je z ní nová hrozba.
•• Za podlehnutí nutkání či splnění povinnosti, kterou na vás PJ v rámci MISSu přehraje (například v podobě kletby, mentálního kouzla, rozkazu mocné CP a podobně - nabídne vždy PJ)
Šedý hrad je tajemný, plný příšer, pokladů a tajemství.
Mapa a Rolz.org místnost
Uživatelský avatar
PetrH
Příspěvky: 4725
Registrován: 28. 1. 2008, 17:20
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od PetrH »

jo tohle je celkem lepší cesta. Eskalace hrozeb se dotýká všech a je možné na ně expově reagovat. rovnež těch 5/7 bude fajn, u některých cest i tak 5 je dost hardcore :)
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Tak, máme konec první Výpravy.

Mohli byste mi sem prosím dát nějaký recap toho, jak pro vás Výprava ekonomicky dopadla?

= Kolik jste si odnesli CENNOSTÍ
= Kolik jste si odnesli jiného lootu, pokud nějakého (např. šavle po kostlivcích)
= Kolik vybavení vám chybí do "standardu"
= Kolik jste spotřebovali JÍDLA

Děkuju.

Dále na rolz.org zaznělo, že Šedý hrad bude vaše základna pro další Výpravy do okolí - to je fajn, ve vesnici v podhradí případně bude i nějaký ten kovář či hostinský - můžete mi klidně doplnit, jak se jmenují a co jsou zač - a u nich můžete dát dohromady rozbité zbraně a zbroje, vyléčit se, doplnit zásoby a podobně. Cenu v cennostech určím, až uvidím, jak dopadly dotazy výše.


Zároveň rekapituluji stav Hrozeb po výpravě:
= Angra Birdju utekl a slíbil pomstu
= Gwíla se vydala do světa, je "mocná po mamince a blbá po tatínkovi, což je nebezpečná kombinace", znáte její oblíbené místo
= Fridrich fláknul s komořením a bude někde v kraji
= Půland se prozatím vrátil do svého brlohu, ale nadšený tedy není ... ještě si to rozmyslí
= Azůra umí zpátky čarovat, ale je furt socha
= Zřídlo se nevybuchlo a teď si přirozeně bublá

Dále v nejbližším okolí chcete/měli byste řešit - a vás prosím o doplnění, ať máme s čím začít příští dobrodružství:
= Šedý hrad se stane vaší základnou, měli byste si to ovšem vyjednat s místní šlechticem, co žije na nedalékém hrádku (Šedá tvrz na jih od Šedého hradu, někdo doplňte jméno šlechtice i vesnice)
= Stir našel v Půlandově knihovně mapu s nedalekým dolem (tmavá skála v lesích na jihozápad - dovolil jsem si ji přitahnout blíž, než původně popsal Stir...)
= Někde na mapě je Gwílino oblíbené místo, kde to je?
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Daeris Arahael »

RECAP DAERIS

= Kolik jste si odnesli CENNOSTÍ
1-CENNOST (z krysího doupěte), o kterou se rozdělím tj. přidávám jí na hromadu "kořisti k rozdělení"

= Kolik jste si odnesli jiného lootu, pokud nějakého (např. šavle po kostlivcích)
nic, mohu si vzít Půlandovy knihy a chci něco zachránit z Angrovy laboratoře (pro budoucí studium)

= Kolik vybavení vám chybí do "standardu"
nic mi nechybí, všechno se mi podařilo ubránit a zachránit před MISSy

= Kolik jste spotřebovali JÍDLA
1-ZÁSOBY, tábořili jsme právě jednou, 2-ZÁSOBY mi zbylo

Co řešit v nejbližším okolí:
= Neznám lidské zvyklosti (a koneckonců ani "místní elfí"), takže vůbec netuším, že by se mělo jít vyjednávat s nějakými "šlechtici". Budu k tomu potřebovat nějaký incentiv, ale rozhodně by to mohlo vygenerovat úsměvné scény kvůli střetu odlišných kultur a mentalit.

= Když už se usadím v Šedém hradě, určitě budu chtít trávit čas s Azurou, zjistit od ní víc o její minulosti, minulosti toho místa, možná i něco o "místních elfech"...a určitě se budu pokoušet zjistit jak mocná je čarodějka a zda-li by byla ochotná mě učit. Možná to ale bude mít nějaký háček? Jistě, v první řadě se chce osvobodit. Ale než se to podaří? Co po mě bude mezitím chtít na oplátku? Bude po mě chtít získávat vzácené suroviny k jakémusi tajemnému rituálu? Možná věří, že se dokáže osvobodit vlastními silami i bez srdce. Možná na mě chystá nějaký podraz, ale já naštěstí nejsem tak naivní, aby mě nenapadlo, že to zkusí. Bude to hra intrik a důvtipu? Nebo po mě bude Azura chtít vyřešit nějaké nedořešené záležitosti? Možná pro někoho chystá strašlivou pomstu, chystá se někomu splatit dluh nebo jen chce kontaktovat někoho, kdo by jí mohl pomoci. Stanu se její prodlouženou rukou? Co všechno udělám pro svou mistryni a kam až zajdu?

= Neznám ani žádná místa v okolí, ale možná se mi něco podaří najít v Angrových poznámkách, pokud nějaké zbyly, či něco vyzvědět od Azury o místech v okolí, která jsou zajímavá pro mágy a učence. Pod Šedým hradem se kříží magické siločáry (ony "dračí žíly"), možná by stálo za to je zmapovat a sledovat, co zajímavého se dá okolo nich najít? Možná už Angra nebo Azura o něčem věděli, jen se tam zkrátka nedokázali vypravit. Angra mohl na nějaké místo vyslat své nemrtvé, aby mu otamtud něco přinesli...možná jsou v hlubinách hvozdu na jih od nás pravěké elfí ruiny, přímo u jezera nebo dokonce pod jeho hladinou. Je tady i jistá šance, že se Angra mohl vydat za svými služebníky, možná doufá, že na místě je něco, co by mu mohlo vrátit alespoň zlomek magické moci, jakou měl, nebo zkrátka doufá, že ho nemrtví budou stále poslouchat i bez možnosti kouzlit.
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Bernard Pagát »

= Kolik jste si odnesli CENNOSTÍ
- 2-CENNOSTI jsem našel u Gwíly. Nechám si je a žádné další nechci.

= Kolik jste si odnesli jiného lootu, pokud nějakého (např. šavle po kostlivcích)
- Mám stále ještě Bloomovo oko jako suvenýr, nic víc.

= Kolik vybavení vám chybí do "standardu"
- Příšel jsem o zlodějskou zbraň - vrhací dýky. Mám v plánu přezbrojit na Stiletto, půjde-li někde sehnat.

= Kolik jste spotřebovali JÍDLA
- Spotřeboval 1 a o zbytek přišel, tj. jsem momentálně na nule.

= Gwílino oblíbené místo je v okolí Veveřího jezera (jižní část mapy). Kníže Blům měl na břehu jezera pár loveckých chat, ze kterých vyrážel se svou družinou do okolních lesů na hony. Protože neměl syna a Azůra o tyto vyjížďky nejevila zájem, brával Blům s sebou často právě Gwílu.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Stir »

= Kolik jste si odnesli CENNOSTÍ
- 2-CENNOSTI od Fridricha, zdobené honosné šaty, palcát za více jak 1-CENNOST. Nechám si šaty a 1-CENNOST na opravy, nákupy zásob, 1-CENNOST, mapu a palcát dávám na hromadu. Palcát by byl fajn někde zpeněžit a dát do banku na zásoby.

= Kolik jste si odnesli jiného lootu, pokud nějakého (např. šavle po kostlivcích)
- palcát, mapa, karty

= Kolik vybavení vám chybí do "standardu"
- ghůl mi poškodil zbroj, potřebuji opravit,¨možná vylepšit. došlo mi víno ve flašce, rád bych někde pěknou placatku na pálenku.

= Kolik jste spotřebovali JÍDLA
snědl jsem s ostatníma celkem 2-JÍDLA, 2-VODY

= Fridrich si myslím, že bude někde v nějakém starém místě, ruině obnovovat své imperium. Medvědodlak, snad bude v pohodě, jako strážce Šedého hradu by se hodil a kraj by měl klid od lapků. Angry bude v nějakém městě zakopanej, bude mít jinou podobu možná, bude si hrát na dobrodince, neznámého čaroděje či léčitele a bude velice oblíbený novými ovečkami. hru rozjede znovu a je třeba jej eliminovat. Zdejší šlechta nás nebude chtít tolerovat. jsme nebezpeční a jak to
půjde bude škodit nebo se nás chtít zbavit. neskrývám své ambice jednou tomuto kraji dělat pána...
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Malva
Příspěvky: 110
Registrován: 19. 3. 2017, 16:46

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Malva »

= Kolik jste si odnesli CENNOSTÍ
- 1-CENNOST od štířů a pak jsem sbírala ty 3-CENNOSTI u Angry. Všecko dám na hromadu.

= Kolik jste si odnesli jiného lootu, pokud nějakého (např. šavle po kostlivcích)
- nic, byl to aušus.

= Kolik vybavení vám chybí do "standardu"
- Mám poškozenou zbroj a nemám batoh.

= Kolik jste spotřebovali JÍDLA
Všechno je sežrané a vypité. No, co...jsem to měla vyhodit, když se mi rozleptal batoh?
Velká hobití slečna s ještě větším lukem.
Deník
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Galadir »

= Kolik jste si odnesli CENNOSTÍ
Nic, všechno jsem dal do poolu už v dungeonu.

= Kolik jste si odnesli jiného lootu, pokud nějakého (např. šavle po kostlivcích)
- mám knihu o nekromancii. Magická hůl z pod stolu se předpokládám rozpadla. Trochu fluffového stříbra na lektvary

= Kolik vybavení vám chybí do "standardu"
- mám vše

= Kolik jste spotřebovali JÍDLA
Jedno jídlo
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Recap:

Kód: Vybrat vše

Daeris:   2-JÍDLA, 0-CENNOSTÍ
Bernard:  0-JÍDLA, 2-CENNOSTI
Stir:     1-JÍDLO, 1-CENNOST
Malva:    0-JÍDLA, 0-CENNOSTÍ
Galadir:  1-JÍDLO, 0-CENNOSTÍ
Na hromadě máte:
= 6-CENNOSTÍ
= vybavení od dvou tuctů koster, které od vás kovář odkoupí na materiál za 5-CENNOSTÍ
= pěkný palcát s medvědí tlapou, který můžete buďto vrátit Půlandovi a udělat si u něj oko, anebo ho prodat za 3-CENNOSTI

Co se týká nákupu před další Výpravou:
= Chcete-li si koupit další JÍDLO, za 1-CENNOST dostanete 3-JÍDLA na TÁBOŘENÍ na cestách.
== kdybyste se rozhodli během výpravy TÁBOŘIT v hospodě, bude to 1-CENNOST
= Vybavení, které jste měli je poškozené, si dáte dohromady ZADARMO
= Vybavení, o které jste zcela přišli, si můžete dokoupit/vyměnit za 1-CENNOST za kus
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

A další dvě důležité věci, na které se zeptám, odpoví první náhodný kolemjdoucí, co bude chtít:

= Jak se jmenuje vesnice v podhradí?
= Jak se jmenuje kovář(ka) u které případně pořídíte nové zbraně? A jakou má povahu? Kovárna je první budova pod hrází rybníka .... Daeris: Harlanova kovárna, kovářka Brigita
= Jak se jmenuje hospoda a hostisnký(á) u které případně pořídíte zásoby? A jakou má povahu? Hospoda je trojice dřevěných staveb u rozcestí... Daeris+Stir: Nechť toto je Supí pařát z úvodu, je holt blíž, než jsme předtím řekli.
= A jak se jmenuje ta druhá vesnice, ve které je tvrz a šlechtic? Stir: Vesnice se jmenuje Kníževes. Chaloupky na jihozápad od ní se jmenují Trojcestí
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Daeris Arahael »

MarkyParky píše: 8. 4. 2017, 22:25 = Jak se jmenuje kovář(ka) u které případně pořídíte nové zbraně? A jakou má povahu? Kovárna je první budova pod hrází rybníka ....
Obrázek
"Harlanova kovárna", to není jen název, to býval pojem. Harlan býval nejlepším kovářem a platnéřem široko daleko a když bylo potřeba opravdu kvalitní práce, zákazníci k němu neváhali cestovat i z velké dálky. Většina zbraní či zbrojí, které používá šlechta v kraji, na sobě nese Harlanovu značku. Proslulý kovář byl v mládí dobrodruhem a naučil se prý kovářskému řemeslu u trpaslíků. Problém je, že Harlan je už několik let po smrti.

Kovárnu a také řemeslo zdědila jeho dcera Brigita a nevede se jí dobře. Harlanovu odkazu je těžké dostát, ale Brigita je ve skutečnosti velmi zručná a talentovaná kovářka a otec jí naučil vše, co znal. Naneštěstí, jen málokdo je jí ochotný dát šanci, aby prokázala, že se otci dokáže vyrovnat. Většina zámožných zákazníků raději zamířila jinam, když se doslechli, že je legendární Harlan po smrti a kovárnu teď vede žena. Brigita tak tráví dny opravováním rýčů a motyk, kováním koní a podobnými pracemi. Nestěžuje si, své řemeslo miluje a nedovede si představit, že by dělal něco jiného, ale přitom pořád sní o tom, že by mohla jednoho dne znovu kovat zbroje a meče, tak jako kdysi s otcem.

Brigita je skromná a pracovitá žena, která našla své životní poslání. Ale to, že jí ho okolí nedovolí realizovat naplno, to je největším zdrojem vnitřní bolesti. Brigita v sobě vztek dokáže velmi dlouho potlačovat a u kovadliny ho proměnit ve zdroj síly. Podceňování a posměšky snáší obvykle se stoickým klidem, ale běda tomu, kdo by jí dokázal opravdu rozčílit. Kovářka je mnohem silnější, než vypadá a nejeden mládenec ze vsi se o tom přesvědčil na vlastní kůži...
Obrázek
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Stir »

U Supího pařátu
No vlastně proč se tomu říká U supího pařátu? Spíš by to mělo být u Nasrané Supové. Hospodská Karda Supová si své druhé jméno získala svým věčně nasupeným ksichtem. Vlastně nikdo doposud nechápe, jak a na co ulovila svých 5 manžílků. Ale jedno to má pokaždé stejné. Nastávající je pracháč, obchodník, kupec či vysoce postavený úředník s tučným kontem.
Ale s každým, co skončí v její posteli se do týdne totálně zamiluje a pak se začne chovat doslova jako hlupák. Po čase zničeho nic, láska končí a manžel s holou řití jde o dům dále. když není Karda doma, její šenková a šenk jsjou sdílnější.
Karda naštěstí je nyní pryč a hospodě velí Hernát a Berenika. Za dobrých nocí se ve sklepě hraje ruleta a karty. Pokud se něco ztratí, zde je šance najít správného člověka.
jeden by si řekl, proč to kníže toleruje? No ona vlastně Karda je jeho cosi jako sestřenice. No dcera od bastarda jeho otce Ulrika III. když mu po lovu ujely nohy na břehu Husí zátoky nahoře na jezeře s krásnou vílou. Možná proto se o Kardě říká, že je babizna čarodějná. Ty její cesty jsou prej reje po krajích, kdy hledá vzácné byliny a koření. Za měšec umí prodat zaručený lektvar štěstí či koktejl lásky.
Za měsíc se chystají veřejné zásnuby s kupcem Jertem - obchod látkami a hedvábím. Věk 60 let, honosný dům u moře, obchodní sídlo nedaleko. Ideální manžel s vyhlídkou místa na dvoře císaře.
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Galadir »

= Jak se jmenuje vesnice v podhradí?
Harlanova lhota.

Krátce po objevení kovů v nedalekém kopci se zdálo, že starý Harlan měl opravdu šťastnou ruku - založil vesnici pod zříceninou Šedého hradu a díky dostatku stavebního materiálu pro základy a pro těch pár pořádných kamenných staveb vesnice rychle vzkvétala.

Bohužel vedlejší vesnice - dnes už jí nikdo neřekne jinak než Kníževes - získala výsadní právo těžit v dole kovy a Harlan mohl puknout vzteky. Přišel o zdroj příjmů, po skončení vyhrazené lhůty musel odvádět obrovské daně a na protější stráni se tyčily zbytky prokletého hradu.

Zatímco starý Harlan se (pravděpodobně) upil, mladý Harlan se naučil, jak situace využít. Zatímco ve vedlejší vesnici vyráběli relativně levný materiál, on jej přetvořoval v umělecká díla. Sám získal obrovské bohatství a podařilo se mu udržet část své vesnice při životě navzdory tvrdým daním, byť velké plány jeho otce zkrachovaly a velká část vesnice je městem duchů.

Obrázek
Zdroj obrázku

Ještě za jeho života přišla velká rána pro celý kraj. Povídá se, že je to bezpochyby vina mladého Harlana, protože se celý svůj život snažil převzít kontrolu nad dolem a klidně by pro to udělal cokoli. Listiny ovšem mluvily jasně - vlastník dolu je pán z Kníževsi.

Nikdo neví, proč k tomu došlo, ale každý má svou teorii; důl najednou přestal vydávat tavitelnou rudu, ale prokletí koboldové ji vyměnili za cosi, co jako ruda vypadá, ale je prorosteno krvavými žilami, a železo ani jiný kov z ní vykout nejde.

Obrázek

Na tom ale už asi stejně nesejde, protože zlatá doba Harlanovy lhoty je dávno pryč, už i mladý Harlan je mrtvý a bez syna, který by pokračoval v jeho kovářském řemesle, jeho řemeslo podle všeobecného přesvědčení stejně zahyne.

Důležitá místa ve vsi a okolí:
Soví potok
Čertova hráz a náhon k Harlanově kovárně
Supí pařát
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů