[SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Testování Světa Dračáků - retro vzpomínce na starý dobrý dračák v PbtA kabátě

Moderátoři: MarkyParky, PánJeskyně

Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Stir »

Trojcestí
Cestou z jihu, kudy obvykle přijíždí nejvíce cestovatelů, dostanete se k mostu přes Klikatou řeku. Hned za mostem je známý Borůvkův mlýn. Ten hobit dělá snad nejlepší mouku v okolí a zároveň je to taková brána do jižnějších krajů, kde tihle malý lidičkové tvoří velkou část obyvatel.
Obrázek

Toho si byl vědom i kníže, Tak před sto lety u trojcestí nechal zřídit starou celnici. Dneska spíš už zájezdní hostinec. Nalevo směrem na Lhotu a dnes už bývalý důl, napravo do Kníževsi a dále na sever do zemí lidí.
Obrázek

Veškerý lesk, kdy formani čekali před celnicí i týden na odbavení, je dávno pryč. Současný kníže nedbá na ekonomický rozmach oblasti, raději loví v okolí Veverčích blat kachny a v okolních lesích zvěřinu. Místním je často trnem v oku a po podezřelém zranění před třema zimama již na lov nejezdí bez skupiny lovčích a stráží. Možná je na čase se podívat, co se za zrním v sýpkách popravdě skrývá....
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Tak hrejte.
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Daeris Arahael »

K dělení kořisti:

Bernard se neúčastní.
Palcát se vrátí Půlandovi.
Zbývá 11-CENNOSTÍ k rozdělení mezi 4 postavy.
Já si beru dobrovolně jen 2-CENNOSTI, protože nemám ztráty na vybavení ani zásobách.
Stir, Malva a Galadir si mohou připsat 3-CENNOSTI.
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Čistě organizačně, kdyby na to někdo zapomněl/ztratil link, nebo se kolemjdoucí chtěli pokochat, mapa "venku" leží tady.
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Stir »

a mapa je luxusní:D a brzo bude plná kartiček:)
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Milí hrdinové,

než se rozeběhne znovu rolz.org, můžete dočasně házet tady.

Takhle vypadá vložený link: 2D6+(5) = 15 (6+4)+(5)

EDIT: Teď už link opravdu funguje :-)=
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Daeris Arahael »

Nojo, copak nějaký házení, ale kde budeme celý den chatovat?? Nechceš zabudovat integrovaný chat? :D
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Stir »

No a pak uz rolz netreba:) ale tokadlo by se hodilo
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Stačí takhle?
Uživatelský avatar
Stir
Příspěvky: 155
Registrován: 14. 3. 2017, 13:10

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Stir »

Jo presne:)
Když to nejde silou, je třeba vzít ještě větší sílu. Mé kladivo je vám k službám.
Uživatelský avatar
Bernard Pagát
Příspěvky: 117
Registrován: 14. 3. 2017, 17:44

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Bernard Pagát »

Pro záznam takto vypadala u mne cesta Volnosti, než jsem se rozhodl jít jiným směrem:

1. Pomohl jsi nějaké CP s vážným problémem, bez ohledu na následky
2. Způsobil jsi CP škodu na zdraví či majetek, protože nehledíš na následky svých činů
3. Obětoval jsi vlastní prospěch, zdraví či majetek bez ohledu na možné následky
> Obětoval jsi vlastní prospěch, zdraví či majetek proto, aby ses vyhnul následkům svých činů
4. Provedl jsi společně s jinou CP něco bez ohledu na následky, které to přinese
5. Veřejně jsi odmítl nést odpovědnost za něco důležitého
6. Veřejně jsi někoho odsoudil za jeho lpění na hodnotách, bez ohledu na následky
7. Pomohl jsi hráčské postavě s vážným problémem, bez ohledu na následky

Bod tři jsem navrhl přeformulovat z toho důvodu, že preventivní vyhnutí se následkům předpokládá, co se stane v budoucnu a reflexivní vyhnutí se předpokládá konfrontaci postavy s následky - k tomu během hraní nedošlo, je to jako čekání na Godota.

Body 6 a 7 jsem netestoval.
Samorost, prcek, rváč, zloděj.
Přišel jsem pít pivo a rozbíjet držky. A zrovna mi došlo pivo.
Deník postavy
Uživatelský avatar
Daeris Arahael
Příspěvky: 114
Registrován: 14. 3. 2017, 08:51

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Daeris Arahael »

Updatovaná cesta vyšší moci:

Cesta vyšší moci
o Pomohl jsi nějakému CP s vážným problémem, protože si to žádala vyšší moc. (upravené)
o Ublížil jsi nějaké CP, ať na zdraví či majetku v souladu s vůlí vyšší moci. (upravené)
o Obětoval jsi vlastní prospěch, zdraví či majetek, protože si to žádala vyšší moc. (upravené)
o Vyzval jsi nějakou CP, aby jednala v souladu s vůlí vyšší moci a podrobila se jí. (upravené)
o Přihlásil ses veřejně a za cenu následků k hodnotám vyšší moci. (upravené)
o Veřejně jsi někoho odsoudil za prohřešek vůči vyšší moci, bez ohledu na následky. (nové)
o Pomohl jsi hráčské postavě s vážným problémem, protože si to žádala vyšší moc. (nové)
Někdy si říkám, jestli to nebyla chyba, projít portálem do neznáma. Bez delší přípravy, bez stráží a sluhů, bez perfektní magické výbavy. Ale to vzrušení!
Uživatelský avatar
Galadir
Příspěvky: 108
Registrován: 14. 3. 2017, 13:03

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od Galadir »

Jak jsem psal na ROLZ, chybí mi u alchymisty důležitější role protijedů. Zkoušel jsem dávat dohromady variantu jedů tak, aby byly protijedy víc exponované. Pak jsem koketoval s modulárně stavěnými jedy (aby šly poskládat jedy s různými efekty), a vylezlo tohle monstrum, a jdu dělat něco užitečného.
Jedy
Pokud někomu podstrčíš jed, hoď+INT. Při úspěchu je cíl otráven za 1 život (ignoruje brnění) a je brzy zjevné, že oběť byla otrávena. Jed začne ovšem opravdu účinkovat až během příštího TÁBOŘENÍ, jeho účinek pomine za CHVÍLI a kromě tebe jej dokáže vyléčit i obyčejný felčar nebo babka kořenářka.

Při 10+ vyber 3, při 7-9 vyber 2, vybrané efekty můžeš ZESÍLIT vložením jednoho magu za každý zesílený efekt.
* otrava je silnější o jedna (ZESÍLENÍ: je silnější o dva)
* otrava má opravdu nepříjemné účinky - vředy, vypadávání vlasů... (ZESÍLENÍ: vážné vedlejší účiny - halucinace, částečné ochrnutí, ...)
* na první pohled není jasné, že jde o otravu (ZESÍLENÍ: ani při podrobném zkoumání)
* Jed dokáže vyléčit kromě tebe jenom zkušený doktor ve městě (ZESÍLENÍ: kromě tebe jenom silné CP, pokročilý lektvar nebo zkušený hraničář)
* Jed začne působit za DLOUHO (ZESÍLENÍ: za CHVÍLI)
* Účinek pomine za DLOUHO (ZESÍLENÍ: po TÁBOŘENÍ)

6- někdo se otrávil a tvůj protijed nefunguje. PJ vybírá 2 a je na tahu
Jedy - to samé v bodech
Pokud někomu podstrčíš jed...
Hoď+INT
Trefa
* Cíl je otrávený za 1 život (AP)
* Otrava má slabé, ale zjevné vedlejší efekty
* Dokáže ji kromě tebe vyléčit i obyčejný felčar nebo babka kořenářka
* Jed začne působit někdy během příštího TÁBOŘENÍ
* Účinek pomine za CHVÍLI
10+ vyber 3, 7-9 vyber 2, vybrané efekty můžeš ZESÍLIT vložením jednoho magu za každý zesílený efekt.
* otrava je silnější o jedna (ZESÍLENÍ: je silnější o dva)
* otrava má opravdu nepříjemné účinky - vředy, vypadávání vlasů... (ZESÍLENÍ: vážné vedlejší účiny - halucinace, ochrnutí)
* na první pohled není jasné, že jde o otravu (ZESÍLENÍ: ani při podrobném zkoumání)
* Jed dokáže zkušený doktor ve městě (ZESÍLENÍ: jenom silné CP, pokročilý lektvar nebo zkušený hraničář)
* Jed začne působit za DLOUHO (ZESÍLENÍ: za CHVÍLI)
* Účinek pomine za DLOUHO (ZESÍLENÍ: po TÁBOŘENÍ)
6- někdo se otrávil a tvůj protijed nefunguje. PJ vybírá 2 a je na tahu
Mladý elf s popálenou, bohatě tetovanou tváří.
Pokud mě uvidíte utíkat, snažte se mě předběhnout.
Deník postavy
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

Vzal jsem si nějaké nápady a zakomponoval je do stávajících jedů.

Podržel jsem ale stávající jednoduchý princip (který mimochodem dovoluje kombit efekty taky), rozložil efekty mezi základní a pokročilé jedy, POSÍLENÍ nechal jen pro některé pokročilé.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [SvětDračáku] {PbP} Šedý hrad - Organizace + Deníky

Příspěvek od MarkyParky »

V rámci testování prosím zaveďte následující změnu:


Ve svých denících si připravte novou kolonku, nazvanou ZÁVAZEK. Pod tu si uveďte seznam všech ostatních hráčských postav.

ZÁVAZEK může nabývat hodnot od -2 do +3.

Tah POMOC se odteď mění následovně:
Test verze mechaniky ZÁVAZKů píše: Pokud někomu v něčem pomáháš, hoď+ZÁVAZEK a popiš, jak to děláš.
TREFA:
• 10+: Dostane +2 (pomoc) k hodu
• 7-9: Dostane +1 (pomoc) k hodu
POTÍŽE:
• Na tahu je PJ.

Pokud ti někdo pomáhal a tys díky tomu postoupil na cestě přesvědčení nebo povolání, zvyš si +1ZÁVAZEK k němu.
Pokud někomu pomáháš a jednáš při tom proti duchu své cesty přesvědčení nebo povolání, sniž si -1ZÁVAZEK k němu.

Pokud máš k někomu ZÁVAZEK+3, jsi mu "velmi zavázán"
=> i kdyby ti dál pomáhal s tvými cestami, tvůj ZÁVAZEK dále neroste (pořád si drž +3)
=> jsi motivovaný plnit jeho přání (pokud ti dá nějaký úkol a ty ho splníš, dostaneš +1EXP a nastavíš si závazek k němu na 0-ZÁVAZEK)

Pokud máš k někomu ZÁVAZEK-2, během některého z příštích TÁBOŘENÍ se zamysli se nad svými hodnotami - opravdu je cesta přesvědčení, kterou sis zvolil ta pravá?
• Pokud ANO, vysvětli, jaké pouto tě k dotyčnému váže, že mu pomáháš navzdory svému přesvědčení.
• Pokud NE, je právě teď ten správný moment, aby jsi svůj životní postoj přehodnotil a přesvědčení změnil. Vymaž si svou cestu přesvědčení a zvol si jinou.
Tak jako tak, až to uděláš, dostaneš +1EXP a nastav si k dotyčnému ZÁVAZEK+1.

Pozn.: Z obou dvou krajních stavů (+3 a -2) se je možné dostat i standardní změnou ZÁVAZKu, bez expu.
Odpovědět

Zpět na „[SvětDračáku] {PbP} Hrdinové od Šedého hradu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti