[RPG Kuchyně 2017] Sex ve výtahu

RPG Kuchyně 2017 začíná!
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

[RPG Kuchyně 2017] Sex ve výtahu

Příspěvek od Nekra »

Sex ve výtahu je moje už několikátá splácanina pro RPG Kuchyni :).
Vzhledem k zaměření (hra počítá se sexem mezi postavami) si rozmyslete její přečtení - obzvláště pokud vám ještě nebylo 18 let (měřeno datem vašeho narození jako čtenáře)!!!

Pokud se hru rozhodnete číst, mějte na paměti, že autor (já) vám povoluje pouze nekomerční použití pro vlastní potřebu.
Tím se myslí:
1a-číst
2a-hrát (nekomerčně) s příbuznými nebo kamarády
3a-vytisknout si to (a dělat si tam poznámky nebo si tím utřít zadek)

Za komerční nebo použití ne pro vlastní potřebu
1n-šíření pravidel (vyjma seznámení hráčů s pravidly v souvislosti s bodem 2a)
2n-překlad pravidel
3n-hraní s vybíráním peněz nebo na místě s placeným přístupem

Mezi námi, je to sice šit jako vždycky, tvořen pro radost z tvoření, ale ani tak nepodceňuji mizivou šanci, že by si to někdo zkusil zahrát.
:D :D :D

PS: Včera večer nám #&@#@&# provozovatel nepustil internet >:(, proto téma založeno až dnes.
Přílohy
Sex ve výtahu-soutěžní verze.pdf
(40.52 KiB) Staženo 151 x
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] Sex ve výtahu

Příspěvek od Ecthelion »

Přiznám se, že jsem se nejprve bál to otevřít a pak jsem se červenal celou dobu, kdy jsem četl. Sex! Jezuskote! :D

Dělám si legraci, je fajn, že tam to varování na začátku máš a rešíš bezpečnost v rámci hraní samotného (tedy žádné osahávání a podobně). Dostala ses totiž výrazně (viz níže) na pole komorního larpu a je dobře, že ošetruješ tyhle „choulostivé“ momenty tak, aby vznikla „comfort zone“.

- Mám za sebe trochu problém se samotným námětem hry... ajťák a terorista super, ale mít sex v těsném zaseklém výtahu se dvěma dalšími lidmi kteří mi dýchají na krk... not on my bucket list. :D Ale tak proč ne. Za sebe by mi přišlo zajímavější, kdyby to byli lidé, kteří se rozešli kvůli nedorozumění a náhodou skončili ve stejném zaseklém výtahu – přičemž by skládali pexeso, jestli se jim podaří jejich vztah urovnat než se otevřou dveře, případně než spadnou. Ale chápu, že tam není to „zakázané“ stigma.
- rozjetí výtahu – Ta mechanika mi ani po třech přečteních není úplně jasná. Nebo ne tak jasná, abych si byl jistý, že to odehraju správně...
Vlevo je diagram pro rozjetí, vpravo pro utržení. Za jednoduchou operaci je pro účely hry považováno přičtení, odečtení, násobení a dělení konstantou, druhá mocnina a odmocnina. (V případě zájmu všech hráčů můžete jako volitelné pravidlo povolit i složitější vztahy mezi čísly.)
Tady jsi mě ztratila. :D Doteď jsem skládal pexesa, ale najednou jsem u odmocnin. Tohle je centrální mechanika hry, chtělo by ji to možná jasněji vysvětlit a přidat možná tři čtyři příklady.
- Jak bylo řečeno a jak sama píšeš, hra je na pomezí RPG a komorního LARPu (mechaniku „Děj hry se musí odehrávat ve velmi malém omezeném prostoru nebo časovém úseku.“ jsme právě opustili, protože imho vedla velmi výrazně právě k LARPu a tím směrem jsme nechtěli jít)... s tím, že se výrazně překlání právě na stranu LARPu. Z RPG zachovává v zásadě vyhodnocovací/rozhodovací mechaniku. Ale za sebe s tím nemám nejmenší problém – Kuchyně je určena k tomu, aby se v jejím rámci experimentovalo a zkoušely se nové věci. Takže za nás úplně v pořádku.
- Vypravěč – Uvádíš sice obě varianty (s ním i bez něj), ale přijde mi, že kromě trochy organizace na začátku (která se dá udělat i bez něj: „Zavřete všichni oči. Teď je na chvíli otevřou oba milenci a podívají se kdo to je. Zase zavřete oči.“) pak už během hry nemá moc co na práci a jen se dívá jak ostatní hrají. Za sebe bych Vypravěče úplně vymlaskl a řešil hru jasně jako GM-less.
- V návaznosti na to... co přidat další protichůdný zájem? Pokud není Vypravěč, máš milence a ajťáka/teoristu... co do toho zamotat ještě vědce s biologickou zbraní, který ji má prodat překupníkovi, který je zrovna ve výtahu? Musí ho identifikovat a vyskládat pexeso, aby obchod proběhl, přičemž se to motá do sabotéra a milenců... nebo něco podobného. Prostě, aby to byla větší skrumáž, víc se toho děje, je tam víc střetávajících se motivů!
- Nikde není dopředu řečeno, že by měli mít „milenci“ patro, ve kterém mají vystupovat. Mělo by to být zmíněno hned na začátku, pokud to tam chceš mít... ale říkám si, že poté, co se rozjede zaseklý výtah, vypadne člověk na kterémkoli patře, které se otevře první a vůbec neřeší, kam to vlastně chtěl jít. Přemýšlím, jestli rozjetí/utrhnutí výtahu nemůže být koncovou mechanikou, jestli je třeba ještě dál něco řešit. Terorista je sebevrah a uspěje, když zabije všechny, ajťák a ostatní uspějí, když se výtah zase rozjede.
- Trochu mě matou ty podmínky použití ve tvém příspěvku. Jednak bych spíš očekával, že budou v pdf samotném a ne v úvodním příspěvku (kde zabírají víc než polovinu místa a kde bych naopak čekal spíš popis hry), jednak bych zvážil dát to jednoduše pod Creative Commons (ve tvém případě CC BY-NC-ND) a nemusíš to víc rozepisovat:

Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] Sex ve výtahu

Příspěvek od Plz »

Tak nevím. Po prvním přečtení jsem vůbec nepochopil jak tohle vlastně hrát. Při druhém už to bylo lepší, ale o to více mám pocit, že to vlastně hrát nejde. Ajťák se začne hrabat v kódu, terorista ho na ř minut vyřadí ze hry a mezi tím utrhne výtah, protože milenci si hrají na svém písečku. A co dál? No raději moc nebudu šťourat a rovnou napíši, že tato hra mě vůbec neoslovila a tak se jako chudý příbuzný zařadí na poslední místo.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
Nekra
Nadšený blázen
Příspěvky: 959
Registrován: 15. 7. 2008, 16:45
Bydliště: Praha

Re: [RPG Kuchyně 2017] Sex ve výtahu

Příspěvek od Nekra »

Ecthelion: Tak sex byla jedna z ingrediencí. Popravdě to varování tam je hlavně proto, že se tu (tady na fóru) mohou vyskytovat nejen hráči mladší 18ti let, ale i mladší 15ti let a protože těm mladším neumím zakázat, aby to četli, tak je můžu tak akorát varovat.
Jestli jako moderátoři máte nějaké rady ohledně zvýšení bezpečnosti před mravním ohrožováním mládeže (a nekomplikovat příliš přístup již plnoletým uživatelům fóra), tak budu jen rád, tohle je taková nebezpečná oblast.

S těmi kartičkami, tam mi to nepřipadá zas tak složité. Jediné, co je v mé hře na pexesu důležité, je číslování (a jinak je úplně jedno, jestli tam jsou motorky, kočky nebo abeceda).

takže příklady: (psáno po řádcích)
(1,4)
(3,12)
(8,32)
(4,16)
je jedna z konfigurací pro rozjetí - podle nákresu dostaneme číslo ve druhém sloupci vždy stejnou operací (násobením 4) z čísel v prvním sloupci.

Pro druhou odmocninu, by to např. bylo
(9,3)
(16,4)
(25,5)
(1,1)
.

Pro utržení jdou výpočty "křížem", tedy např.
(16,5)
(14,23)
(26,11)
(2,19)
pro operaci (přičtení 3).
Snad je to o něco jasnější.

Myslím, že to nemusí vést nutně k LARPu (viz MarkyParkyho hra U stolu). Jen jsem si to nejdřív blbě přečet a pak jsem to tam nechal. Ale na LARP to nutně vést nemusí.

Popravdě jsem hru chtěl udělat bez Vypravěče, ale zatím tam mám i verzi s ním - hlavně některá řešení bez Vypravěče mi připadají taková ... no ne dost dobrá, zatímco, když tam Vypravěč je, tak na mne ten očekávaný průběh působí hladčeji.

Další postavy tam přidávat nechci. Čtyři lidi mi přijde jako dobré množství pro nějakou malou místnost (jako špajz nebo záchod), ne to přehánět, aby se tam úplně mačkali. A taky by to vyžadovalo nějak úplně předělat mechaniku, protože na ty čtyři postavy jsem právě přesně využil těch 64 kartiček klasického pexesa (4 na rozlosování rolí, 4 na cílová patra, 8 na zdroják/ovládací panel výtahu, 6x4 kartiček pro hráče a 4x6 kartiček pro hromádky sexu (a 4+4+8+24+24=2x(8+24)=2x32=64 :) )).

Tak o tom, že člověk ze zaseklého výtahu chce vypadnout pryč bez ohledu na to, jsem opravdu nevažoval (přiznávám nedostatek praktických zkušeností, radši chodím po schodech). Jestli by to po rozjetí mělo skončit ... asi by stálo za to to zvážit. Ale aby milenci uspěli, tak musí kromě přežití mít ve výtahu nenápadně sex :).

Tak v úvodním příspěvku je to proto, že tu mám ke stažení první verzi, kam jsem to zapomněl napsat - tak jsem to dodatečně řešil psaním do tématu. Ne, pod CC to dávat nebudu. Je lepší, když si to vyjádřím tak, jak chci. Pořád CC beru jako "past", kde bych dal souhlas k něčemu, s čím ve skutečnosti nesouhlasím.

Plž: Ale vždyť jo, o to jde - být poslední a vyblbnout se při tvorbě :D.
Pro slušný lidi: Do uvolnění schránky mi nepište SZ!
(130829092016)

Herní preference:
Fyzický crossgender <3.(hráč-postava)
--Akceptovatelné styly hraní (dle systému):
Hack and Slash-Plnění cílů, boje. Kostky. Málo RP, možná simulace.
(Imerzivně) Simulační hra okořeněná dramatem- Ztvárňování charakterů. Gamismus ruší. Občas drama.
Dramatická hra s případnou imerzí/simulací-Dramatické akce. Občas hlubší prožitky.
-Mám problém s kombinací gamismu A dramatu. (Vyjma Wushu)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti