[RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

RPG Kuchyně 2017 začíná!
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od Ecthelion »

[RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Obrázek

Hra se odehrává ve Městě světel, v Paříži, v předvečer první světové války a na konci období dnes známého jako „La Belle Époque“ (fr. „Krásná doba“). Ta byla charakterizována optimismem, mírem v Evropě, ekonomickou prosperitou, novými vynálezy a rozkvětem umění. Je to čas „joie de vivre“ (fr. „radosti z žití“) a v pařížských kabaretech, divadlech, tančírnách a bistrech světla nezhasínají. Do města se sjíždějí umělci a bohémové z celého světa, aby přihlíželi tanečním vystoupením v kabaretu Mouline Rouge, ve Folies Bergère, nebo mnoha dalších podnicích na Montmartre... předtím než obklopeni krásnými dívkami usednou na skleničku u Maxima, případně, pokud nemají hluboko do kapsy, zamíří na večeři do hotelu Ritz. Byl to čas elegantních dam a ctnostných gentlemanů ve městě, které nechodí spát a kde šampaňské teče proudem.

Paříží toho podzimu ale začal obcházet bezejmenný strach. V klikatých temných uličkách, na opuštěných nábřežích Seiny, nebo odhozená na skládkách jako smetí, začala policie nacházet mrtvá těla... a lidé si šeptali příběhy o strašlivém přízraku, který obchází město a vybírá si daň v lidských životech. Světla ztemněla a lidé se začali ohlížet, kdo za nimi kráčí sychravou podzimní nocí.


Obrázek

Příběh začíná 6. listopadu 1913, příchodem mladého pana Quincey Harkera do Paříže, který na své narozeniny přispěchal po zprávě o podivné nemoci, která postihla jeho snoubenku, Claire Sévigny. Mladá pařížská dívka je churavá a slabá, přičemž její stav se s každým dnem zhoršuje. Pan Harker se začal obávat nejhoršího, protože symptomy „nemoci“ se shodují s těmi, které postihly téměř před třiceti lety nebohou Lucy Westenrovou... kterou pronásledoval upír, hrabě Dracula. Quincey se nikdy nedozvěděl celý příběh, ale mnoho toho zaslechl, když naslouchal za dveřmi svých rodičů, Johnatana Harkera a Miny Harkerové, zatímco si mysleli, že spí. Nebohý mladý muž se obává, že nyní, stejně jako tehdy, jsou na vině temné síly noci. Rozhodl se proto s pomocí přátel zjistit pravdu... a pokud se naplní jeho temné obavy, také porazit Ne-mrtvého, který je za zlovolné činy zodpovědný a zachránit svou snoubenku před osudem horším než smrt.

Hra je ke stažení zde, pdf se shromážděnými inspiračními obrázky si pak můžete stáhnout zde.
Doufáme, že se vám hra bude líbit. Za všechny vaše připomínky a komentáře budeme vděční! Bon courage! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Plz
Příspěvky: 194
Registrován: 11. 10. 2004, 08:22
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od Plz »

Původně jsem se chtěl také zapojit (nechtěl jsem být jen kritikem), ale nakonec mě ingredience (především ty mechanické) natolik odradili, že budu jen kritizovat.

První z her je ze zlaté Paříže. Hru jsem pochopil na první přečtení, mechanika není nijak složitá (vlastně je to úplně klasika) a hrát samotnou hru by asi nebyl problém. I provedení hry je moc pěkné (i kdy mám raději jiný styl kreseb). A už jen to, že se někdo zhostil hry takovými ingrediencemi je odvážný počin.

Osobně bych ale trošku předělal posloupnost kapitol. Hra začala popisovat pravidla, uvádět příklady a mě hned napadla otázka, jaké jsou vlastně aspekty postav. Převrácením pořadí a detailnějším popisem postav na začátku a poté až vypsáním „pravidel“ by se této mé myšlence a původně i kritice zabránilo.

Co je zápor je omezený počet her. Prostředí a hlavní záporačka jsou známé a tak není co podruhé potřetí opakovat, ale tohle byl problém i loni většiny her (včetně té mé).

Co bych ještě očekával a řadil mezi lehčí zápory je konflikt mezi postavami. Je řešen velmi klasicky, dojde ke konfliktu, všichni si hodí, až si všichni hodí tak se pokračuje dále. Ono mnohdy i jen čekat na hod toho druhého je týden času a tak bych především v této úrovni ocenil více invence.

A jsem u posledního bodu/ingredience a tou je play by post mechaniky. To, že každý musí být soudný, že skončí když by mělo dojít ke konfliktu s druhou postavou, že vše nepopíše naráz, že budou hrát na sebe, aby bylo o čem psát a volba obtížností to je asi samozřejmost (i když opakování v tomhle ohledu není nikdy dost). Co je tedy tak velká chyba? To že když tuhle ingredienci vynecháte a budete hrát hru u stolu tak se vůbec nic nestane. Dle mého, tak hra nesplňuje jednu z ingrediencí a to, že se hra NEDÁ hrát bez vzdálené komunikace.

Ono i použití „hrnečku“ je poměrně dost nezvyklé a působí to dojmem poněkud podivného až doslovného překladu z nějaké cizí řeči.

Naopak použití obrázku, jeho subjektivního výkladu a převodu do roviny co obrázku autor vidí, považuji za velmi zdařilé a originální, aneb jak se dá obrázek převést vlastně na cokoliv stačí jen když se to dobře odůvodní.

Je to první hra, kterou jsem četl, a protože srovnávám jednu hru s druhou tak zatím není srovnání. Uvidíme, kam se tahle hra dostane po přečtení dalších výtvorů.

Plž
Padouch nebo hrdina my jsme jedna rodina.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16381
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od MarkyParky »

První dojmy:

Klucí, jste jedničky.

Vzít to největší omezení play-by-postu - tedy nutnost odehrávat větší, jednostranně vyprávěné kusy textu naráz, otočit ho s pomocí myšlenky epistolárního románu ve feature a následně to celé postavit na Stokerově Drákulovi, který je sám o sobě epistolárním románem, to je geniální myšlenka.

Hlavně si úplně představuji to spojení s mechanikou neúspěchu. Třeba dopis plný emocí, na jehož konci je neúspěch a jehož poslední věta zní "... musím končit, cosi mi škrábe na okno, vášnivě tvá Claire...", následované systematickou a údernou policejní zprávou o okolnostech únosu známé pařížské tanečnice od GMa.

:clap: :clap: :clap:

Čímž bych hned oponoval Plžovi:
Plž píše:To že když tuhle ingredienci vynecháte a budete hrát hru u stolu tak se vůbec nic nestane. Dle mého, tak hra nesplňuje jednu z ingrediencí a to, že se hra NEDÁ hrát bez vzdálené komunikace.
Nedovedu si představit, jak bych chtěl epistolární román, jeden ze ztěžejních prvků vytvářejících atmosféru hry, reprodukovat u stolu. Vůbec. Přesunem ke stolu by se z toho stalo tuctové RPGčko s upírskými a francouzskými kulisami. Ta největší deviza celé hry, forma, by zmizela.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od Ecthelion »

Plz píše:První z her je ze zlaté Paříže. Hru jsem pochopil na první přečtení, mechanika není nijak složitá (vlastně je to úplně klasika) a hrát samotnou hru by asi nebyl problém. I provedení hry je moc pěkné (i kdy mám raději jiný styl kreseb). A už jen to, že se někdo zhostil hry takovými ingrediencemi je odvážný počin.
Moc díky!
Plz píše:Osobně bych ale trošku předělal posloupnost kapitol.
Dobrá poznámka, zkusíme se nad tím zamyslet.
Plz píše:Co je zápor je omezený počet her. Prostředí a hlavní záporačka jsou známé a tak není co podruhé potřetí opakovat, ale tohle byl problém i loni většiny her (včetně té mé).
Relevantní poznámka. Týká se to obecně "malých" tématických her, ale v zásadě to u nich jako "problém" za sebe nevnímám - nabízejí intenzivní příběh a prožitek připravený na míru a repleyabilita prostě pokulhává. Je to dané formátem hry a patří to k němu. Ne všechny hry musí být podle mě univerzální a hratelné donekonečna, pokud výměnou za to nabídnou něco jiného (intenzivní prožitek, připravený příběh, etc.).
Plz píše:Co bych ještě očekával a řadil mezi lehčí zápory je konflikt mezi postavami. Je řešen velmi klasicky, dojde ke konfliktu, všichni si hodí, až si všichni hodí tak se pokračuje dále. Ono mnohdy i jen čekat na hod toho druhého je týden času a tak bych především v této úrovni ocenil více invence.
Běžný konflikt jsme se pokusili urychlit jak nejvíc to šlo, u konfliktu více hráčských postav jsme se ale rozhodli pro klasické řešení, přestože je zdržující. Je to z toho důvodu, že k němu nedochází tak často jako v případě běžných (minimálně pro tento příběh spolu postavy v zásadě spolupracují a hraběnkou se nepotkávají tak často) a dává to hráčům alespoň pomyslný vliv nad příběhem, ve kterém se jejich postavy objevují. Přemýšleli jsme, jak to udělat jednodušeji a rychleji, ale nevymysleli jsme lepší řešení, takže jsme se smířili s tím, že v menšině případů se prostě čekat na reakci musí.
Plz píše:A jsem u posledního bodu/ingredience a tou je play by post mechaniky. To, že každý musí být soudný, že skončí když by mělo dojít ke konfliktu s druhou postavou, že vše nepopíše naráz, že budou hrát na sebe, aby bylo o čem psát a volba obtížností to je asi samozřejmost (i když opakování v tomhle ohledu není nikdy dost). Co je tedy tak velká chyba? To že když tuhle ingredienci vynecháte a budete hrát hru u stolu tak se vůbec nic nestane. Dle mého, tak hra nesplňuje jednu z ingrediencí a to, že se hra NEDÁ hrát bez vzdálené komunikace.
Tady to vidíme stejně jako Marky. Ty vyhodnocovací mechaniky pro konflikty by mohly bez problémů fungovat i při hře u stolu, ale nedokážu si dost dobře představit, jak bys chtěl tu hru jako celek (včetně epistolárního formátu) realizovat jinak než jako vzdálenou komunikaci (ta hra je pro to navržená)... jasně, můžete si všichni sednout ke stolu, psát to a pak si to ukazovat, ale to není úplně ono.
MarkyParky píše:Vzít to největší omezení play-by-postu - tedy nutnost odehrávat větší, jednostranně vyprávěné kusy textu naráz, otočit ho s pomocí myšlenky epistolárního románu ve feature a následně to celé postavit na Stokerově Drákulovi, který je sám o sobě epistolárním románem, to je geniální myšlenka.
Moc díky, Marky! Hrozně nás těší, že bylo pochopeno, jak jsme tu hru zamýšleli. V zásadě nám při vymýšlení hrozně pomohla tvoje excelentní play-by-post kampaň (kterou po očku stále sledujeme) a debata ohledně pbp, kterou jsme tu vedli před Kuchyní (včetně tvého shrnutí).

:arrow? Plánujeme to teď trochu nechat uležet, počkat na komentáře a hodnocení poroty (mezitím odletíme tu misi v Hrstce tady vedle). Pak se na to chceme zase podívat, zapracovat komentáře a pak zkusit tady na Fóru testovací hru, aby se to vyzkoušelo v praxi. Uvidíme, jestli se najdou hráči. $D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od Ecthelion »

S Quentinem jsme řešili to, že si každý hráč určuje vlastní obtížnost hodu. Jemu se to nelíbilo a necítil v tom to, co jsme tam chtěli mít - tedy výzvu při házení. My jsme to sem dali protože jsem tam chtěl mít tu možnost překonávat obtížné a náročné věci a cítit tu výzvu a radost, když se povede překonat opravdu náročnou překážku.

Došli jsme pak v debatě k možnosti, že by se obtížnosti sjednotily na jednom číslu (obtížnost 2), proti kterému se normálně házelo s tím, že bude možnost házet proti větší obtížnosti (obtížnost 4), výměnou za mechanickou výhodu v případě úspěchu (tedy aby v případě vítězství proti náročnější obtížnosti byl hráč odměněn). Příšlo mi to jako zajímavý nápad a zjednodušení, které by mohlo fungovat... s dovolením si to sem odložím, abych na to nezapomněl při dalších opravách. :wink:
Uživatelský avatar
crowen
Administrátor
Příspěvky: 3748
Registrován: 11. 9. 2004, 12:51
Bydliště: Hlavna dedina Bananistanu
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od crowen »

Sutazny komentar #1:

Zhodnotenie
Pre mna jasny favorit, velmi sa mi paci tema, forma prispevkov, vizualne spracovanie. Snaha o jednoduchost je super (aj ked niekde je hra az velmi jednoducha). Kedy zaciname kampan tu na fore? :-)=


Detailny komentar

:arrow? +1000 bodov za vizual, mozno by som volil iny font, alebo ho lepsie zapracoval do toho denniku, mozno farbou alebo tak, ale chapem, ze citatelnost textu bola priorita

:arrow? Kapitolu Hra by som zaradil na zaciatok, aby bolo hned jasne, o co sa jedna

:arrow? Tri postavy pre hracov mi v tom pribehu pripadaju trochu malo, mozno by som pridal este jednu alebo dve

:arrow? Zvlastne pravidlo v denniku by som asi nazval Zvlastna schopnost, viac sa mi to tam atmosfericky hodi

:arrow? Wall of text - pri druhom / tretom citani sa mi tazko hladala pasaz/pravidlo, o ktorom som bol presvedceny, ze som to tam cital. Bolo by super mat ten text viac vzdusnejsi, vyuzivat odrazky / bold pri formatovani textu pre lahsie znovucitanie / hladanie. PDF si priam vyzaduje rukou pisane poznamky na okrajoch ako sucast dizajnu :-) Pripadne by pomohlo vizualne rozlisit sprievodny text, a pravidlo.
:arrow? Kapitola Obtížnost a vyhodnocení vobec neobsahuje navod, ako nastavit obtiaznost, a vyhodnotit konflikt :-)

:arrow? Hrncek kociek - nenasiel som, co vlastne predstavuje, teda okrem zasoby kociek. Mohol by u ludi napriklad predstavovat volu postavy prekonavat prekazky, alebo univerzalne predstavovat zasobnik krvi, ktory by sledoval zranenie postav, a zasobu krvi upirov. :think:

:arrow? "Po hodu se (bez ohledu na to, zda postava uspěje, či ne) odeberou kostky, na kterých padly úspěchy."
Tuto vetu som presne nepochopil, tie kocky sa uplne odstrania z hry? Nechceli ste nahodou povedat, ze do hrnceka sa po odobrati vrati len kocka, na ktorej padla 6? A len taka, ktora sa z neho vybrala (preto ta poziadavka na inu farbu), alebo sa do hrnceka daju vsetky kostky, na ktorych padlo 6?

:arrow? Vyrazny uspech ako 6 na kocke sa tazko odlisuje od vyrazneho uspechu ako celkoveho vysledku hodu. Okrem toho, co ked padne neparny pocet 6, zaokruhli sa nahor, alebo nadol? Mozno keby sa kazdy (vyrazny) uspech nad minimalny pocet uspechov pocital ako jedna skutocnost/vyhoda, ktoru hrac moze do hry uviest?

Priklad: Potrebujem dva uspechy. Padme mi (okrem ineho) 4, 5, 6, 6. Dva uspechy mam (4,5), uspel som. Dve dalsie 6 mi umoznia povedat, ze som nie len utiekol upirkam, ale som ziskal dokaz, a jednu usmrtil, pripadne ziskal nejaky dalsi uzitocny predmet - dennik upirok, popis druheho ukrytu, ...

:arrow? Kedze sa jedna o PbP hru, trochu mi chyba navod, ako transparentne hadzat kockami, napriklad cez nieco ako rolz.org

:arrow? Remiza neposuva pribeh dalej. Mne sa paci pravidlo, ze pri remize, ak zlyhaju ostatne formy vyhodnotenia, uspeje ten hrac, ktory akciu inicioval, nie ten, kto sa pasivne/reaktive branil. Je to taka odmena aktivnym hracom, a zaroven sa pribeh hybe dopredu.

:arrow? Paci sa mi, ako je pravidlovo osetrena rozna sila upirov v noci a cez den, ale je to dobre ukryte v texte o konfliktoch hracskych postav :-)

:arrow? Podoby prispevkov - me very like idea! Asi najlepsi napad, co som v tohtorocnej kuchyni videl. Isiel by som este dalej, a dal forme prispevku aj nejaky mechanicky vyznam. Ale aj tak, super napad!

:arrow? Plynutí času mi pride ako nevyuzity potencial na spatne doplnanie informacii (novinar publikuje clanok o udalostiach spred tyzdna s faktami, ktore celu udalost stavaju do ineho cisla, pripadne z donutenia publikuje falosnu spravu, strateny/pozdrzany/pozmeneny telegram, retrospektiva v denniku...)

:arrow? Hraběnka Dolingen von Gratz je dalsi wall of text, ktory ukryva dolezite informacie a pravidla, ktore sa tazko dohladavaju.

:arrow? Postavy su super. Ako som uz pisal vyssie, bolo by super mat ich viac, a premenovat zvlastne pravidlo na zvlastnu schopnost. Co by som im mozno pridal (a niektore to ciastocne maju ako aspekt) je Zvlastny predmet, kedze je to nieco, co prida jednu kocku do konfliktu.

:arrow? Ingrediencie: Sex ako inspiracia na upira je dobry, len skoda, ze sa este nejako mechanicky neobjavil v hre. Hrncek ako zdroj extra kociek dobry, ale uz som pisal, mohol by symbolizovat krv. A ako mohli vynechat Absinth??? Bezpecie ako utocisko upirov super, skoda, ze aj postavy nemaju domov/utocisko, kde sa mozu ukryt pred upirmi (lebo ich tam nepozvu) pripadne zotavit. Mechanicka ingrediencia je napad za milion, super zapracovana do hry, respektive na ktorej je hra totalne postavena a zavisla. :clap: :clap: :clap: Obrazkova ingrediencia ako inspriacia pre upira je fajn, ja tam este vidim mechaniku, ze hraci si urcuju obtiaznost sami.

Co mi este chyba:

:arrow? Suboj. Prostredie a zapletka si priamo vyzaduje nejaky suboj (duely, nahananie upiriek v ulickach, zaverecny suboj s uprikou atd). Neviem, ako by som uchopil nieco takeho, respektive, ako by som urcil, kedy suboj ukoncit. Chyba mi nejaky tracker vydrze postavy v boji (uz spominany hrncek s krvou / volou postavy).

:arrow? Mapa Pariza, na ktoru by si hraci postupne mohli znacit zaujimave miesta a utociska upirky, kedze okolo nich sa toci pribeh.

:arrow? Nejake vzorove NPC a vzorove mena pre NPC.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12359
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [RPG Kuchyně 2017] L'époque de Nuit

Příspěvek od Ecthelion »

crowen: Moc díky za komentáře! Jsme moc rádi, že se ti hra líbí! :clap:
Varování... wall of text ahead.
crowen píše:Kedy zaciname kampan tu na fore? :-)=
Chceme počkat na komentáře i od porotců, pak zapracovat připomínky od nich i všechny, které se objeví tady... udělat novou verzi (na základě téhle zpětné vazby) a pak sem nahodíme test tady na Fóru. Jestli se zúčastníš, budeme nadšeni!
crowen píše: :arrow? Tri postavy pre hracov mi v tom pribehu pripadaju trochu malo, mozno by som pridal este jednu alebo dve
Máme teď čtyři postavy - s Claire Sévigny počítáme jako s hráčskou postavou (podobně jako Mina byla zároveň oběť i hybatel děje)... a pro Kuchyni nám to přišlo dostačující. Je tam návod, jak dělat další postavy, takže nám to přišlo v pohodě... ale ještě jedna by se tam asi vtlačila.
crowen píše:PDF si priam vyzaduje rukou pisane poznamky na okrajoch ako sucast dizajnu :-)
Ohó! To je vynikající nápad! Díky za něj! Ty texty to rozhodně chce utřepat a přeskládat, do Kuchyně na to pořádně nebyl čas.
crowen píše: :arrow? Kapitola Obtížnost a vyhodnocení vobec neobsahuje navod, ako nastavit obtiaznost, a vyhodnotit konflikt :-)
Ticho tam, jo?! :-)=
crowen píše: :arrow? "Po hodu se (bez ohledu na to, zda postava uspěje, či ne) odeberou kostky, na kterých padly úspěchy."
Tuto vetu som presne nepochopil, tie kocky sa uplne odstrania z hry? Nechceli ste nahodou povedat, ze do hrnceka sa po odobrati vrati len kocka, na ktorej padla 6? A len taka, ktora sa z neho vybrala (preto ta poziadavka na inu farbu), alebo sa do hrnceka daju vsetky kostky, na ktorych padlo 6?
Tohle je hloupě napsáno, musíme doladit. Hrnečkové mají jinou barvu, jsou to kostkvy "ze tvého poolu" a po hodu se ti nevrací ty, na kterých padly úspěchy (bez ohledu, zda byl konflikt úspěšný nebo ne, je ztrácíš a dáváš pryč). Po hodu si můžeš vrátit zpátky ty kostky ze tvého poolu, které neuspěly, nebo na kterých ti padla šestka.
crowen píše::arrow? Vyrazny uspech ako 6 na kocke sa tazko odlisuje od vyrazneho uspechu ako celkoveho vysledku hodu. Okrem toho, co ked padne neparny pocet 6, zaokruhli sa nahor, alebo nadol? Mozno keby sa kazdy (vyrazny) uspech nad minimalny pocet uspechov pocital ako jedna skutocnost/vyhoda, ktoru hrac moze do hry uviest?

Priklad: Potrebujem dva uspechy. Padme mi (okrem ineho) 4, 5, 6, 6. Dva uspechy mam (4,5), uspel som. Dve dalsie 6 mi umoznia povedat, ze som nie len utiekol upirkam, ale som ziskal dokaz, a jednu usmrtil, pripadne ziskal nejaky dalsi uzitocny predmet - dennik upirok, popis druheho ukrytu, ...
Tohle chce zpřesnit. Dávám do to-do listu. $D
crowen píše: :arrow? Kedze sa jedna o PbP hru, trochu mi chyba navod, ako transparentne hadzat kockami, napriklad cez nieco ako rolz.org
Vidíš, to by si taky zasloužilo odstavec.
crowen píše: :arrow? Remiza neposuva pribeh dalej. Mne sa paci pravidlo, ze pri remize, ak zlyhaju ostatne formy vyhodnotenia, uspeje ten hrac, ktory akciu inicioval, nie ten, kto sa pasivne/reaktive branil. Je to taka odmena aktivnym hracom, a zaroven sa pribeh hybe dopredu.
Já jsem to tam dal tam dal pokusně a trochu vědomě, ale zpětně mi to přijde trohcu jako chyba, takže to asi vykvajzneme.
crowen píše: :arrow? Paci sa mi, ako je pravidlovo osetrena rozna sila upirov v noci a cez den, ale je to dobre ukryte v texte o konfliktoch hracskych postav :-)
Jo, rozhodně vytáhnout obecně. To souvisí s tou zhuštěnou podobou textu u hraběnky.
crowen píše: :arrow? Plynutí času mi pride ako nevyuzity potencial na spatne doplnanie informacii (novinar publikuje clanok o udalostiach spred tyzdna s faktami, ktore celu udalost stavaju do ineho cisla, pripadne z donutenia publikuje falosnu spravu, strateny/pozdrzany/pozmeneny telegram, retrospektiva v denniku...)
Ha, to by stálo za doplnění, díky!
crowen píše:Co by som im mozno pridal (a niektore to ciastocne maju ako aspekt) je Zvlastny predmet, kedze je to nieco, co prida jednu kocku do konfliktu.
Zajímavý nápad, u Floor by její křížek v zásadě šel do předmětu, další by mohli dostat nějaké jiné věci typu paklíče, etc. Rozhodně k zamyšlení.
crowen píše: :arrow? Suboj. Prostredie a zapletka si priamo vyzaduje nejaky suboj (duely, nahananie upiriek v ulickach, zaverecny suboj s uprikou atd). Neviem, ako by som uchopil nieco takeho, respektive, ako by som urcil, kedy suboj ukoncit. Chyba mi nejaky tracker vydrze postavy v boji (uz spominany hrncek s krvou / volou postavy).
:arrow? Mapa Pariza, na ktoru by si hraci postupne mohli znacit zaujimave miesta a utociska upirky, kedze okolo nich sa toci pribeh.
:arrow? Nejake vzorove NPC a vzorove mena pre NPC.
Rozhodně. Zamyslíme se a zkusíme to nějak doplnit.

:arrow? Ještě jednou moc díky za všechny komentáře, ukážou se neocenitelné při dalším dolaďování hry. :wink:
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti