RPG Kuchyně 2017

RPG Kuchyně 2017 začíná!
Odpovědět
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

Vzhledem k tomu, jak proběhla loňská kuchyně, si tak říkám: Je pro vás opravdu tak zásadní, aby to někdo hodnotil a vyhlásil pořadí?
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Se tu někde otevřela bílá díra? Před měsícem jsme to tu řešili. Pokud si dobře vzpomínám, tak i s tebou.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

OnGe: Padlo tu tuším, že by se tomu pak dost dobře nedalo říkat soutěž. To mi ale nepřijde jako problém, jmenuje se to "RPG kuchyně", nikoliv "soutěž ve tvorbě RPGček".

Oproti loňskému ročníku by se změnilo jen to, že byste nebyli naštvaní, že vám někdo slíbil hodnocení a nedodal ho.
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Jerson »

OnGe píše: 27. 2. 2018, 16:26 Chápu to správně, že se letos chceš zůčastnil a tři kamarádi ti za blíže nespecifikovanou protislužbu udělají hodnocení, když kolem toho nebude moc sraní?

Je mi jasné, že s tvými utkvělými představami nehnu. Naštěstí nemají tak velký průnik s realitou, takže bych v tom neviděl takový problém. Co mi jasné není, proč máš najednou takový zájem pomáhat počinu, o kterém deset let vytrvale hlásíš, že je naprosto k ničemu.
Chápeš to špatně, RPG Kuchyně se účastnit nechci. Jen jsem mohl zkoušet sehnat nějaké hodnotitele. Můj zájem je už deset let stejný - když bude RPG kuchyně dělaná pro hráče a jejím výstupem bude jedna či více hratelných a dotažených her, tak v rámci svých možností pomůžu. Stejně tak deset let tvrdím, že nikdy nevyzkoušená sepsaná pravidla nemají nárok se označovat za RPG, možná tak za "draft RPG".

Jinsk by mě zajímalo, co myslíš těmi mými utkvělými představami - to že tvrdím že RPG Kuchyně nezajímá nikoho mimo RPG Fórum a stále kkesající počet lidí zde, takže i když slíbí účast v porotě, nemá to pro ně dost vysokou prioritu?

Víš co? Udělej to po svém včetně omezení, a pokud se hodnocení napíše samo od sebe tři a více liší, uznám že se moje představy ohledně RPG Kuchyně jsou mimo realitu.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Jerson píše: 27. 2. 2018, 19:08 Jinsk by mě zajímalo, co myslíš těmi mými utkvělými představami
Totéž, co ty:
Jerson píše: 27. 2. 2018, 15:23 Pořád nám utkvělou myšlenku, že vítěz RPG Kuchyně je za současného stavu ten, kdo ke své hře získá alespoň jedno hodnocení - třeba i tak, že svého kamaráda přitáhne k počítači a s pistolí u hlavy ho donutí napsat nějakou reakci. A že obavyvz podvodů při hodnocení při použití vicenasibych účtů jsou celkem vedlejší, když na vítězství bude zřejmě stavit získat jako jediný alespoň jeden komentář.


Jerson píše: 27. 2. 2018, 19:08 Víš co? Udělej to po svém včetně omezení, a pokud se hodnocení napíše samo od sebe tři a více liší, uznám že se moje představy ohledně RPG Kuchyně jsou mimo realitu.
To je bezva nápad (teda, pokud "se hodnocení napíše samo od sebe tři a více liší" znamená "hodnocení napíše samo od sebe tři a více lidí" - protože jinak by to bylo jak s tím kafem). Ale pak to uděláš ty podle sebe (nemusíš tomu ani říkat soutěž, RPG Kuchyně - prostě jak chceš) a když bude výstupem alespoň jedna či více hratelných a dotažených her - tedy důkladně otestovaných, protože nevyzkoušená sepsaná pravidla nemají nárok se označovat za RPG, možná tak za "draft RPG" (© Jerson 2018) - pak uznám, že jsi měl celých deset let pravdu. Bereš?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
Jerson
Inženýr z Ocelového města
Příspěvky: 22580
Registrován: 11. 2. 2003, 16:39
Bydliště: České Budějovice
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od Jerson »

RPG Kuchyně má jednu hru, která je otestovaná a hraje (hrála) se i mimo okruh autora, a jednu hru, která sice není RPG, ale hraje se taky, protože na ní autoři dal pracují. Z nějaké stovky vytvořených her. Možná se ještě hrajou další, o kterých nevím, ale to asi jen v pár skupinách. Takže mi není jasné, co bych měl svým přístupem dokazovat, když můj přístup je, že o soutěžní hry nemají zájem hráči, porota a v drtivé většině případů ani sami autoři.

Jinak "moje" soutěž se jmenovala RPG Dílna a soutěžní příspěvky z ní hráči použili.

Svým vstupem jsem chtěl říct, že by bylo dobré aby sami organizátoři ne házeli vlastnímu projektu klacky pod nohy různými požadavky na případné hodnotitele. Nic víc a nic méně. A pokud nebudu mít pravdu ohledně nezájmu hodnotitelů, budu jen rád.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Aha, já myslel, že chceš aby byla jedna a více pořádných her v každém ročníku, ne za historii. Protože pak vlastně nevím, o čem se vůbec bavíme, když už máme splněno.
York píše: 27. 2. 2018, 16:59 OnGe: Padlo tu tuším, že by se tomu pak dost dobře nedalo říkat soutěž. To mi ale nepřijde jako problém, jmenuje se to "RPG kuchyně", nikoliv "soutěž ve tvorbě RPGček".
Podívej se na vyhlášení kteréhokoliv předchozího ročníku. RPG Kuchyně je soutěž, nikdy se o ní nemluvilo jinak. Hry se posílají na soutez@rpg.sk. Je to asi jako kdybys ze Zlatého slavíka udělal suvenýr a nepřipadalo ti to jako problém.
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

OnGe píše: 28. 2. 2018, 09:55Podívej se na vyhlášení kteréhokoliv předchozího ročníku. RPG Kuchyně je soutěž, nikdy se o ní nemluvilo jinak.
No jo, máš pravdu.

Knihy se taky musí tesat do kamene, to dá rozum. Co by si jinak o nás mysleli sousedi!
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Takže navrhuješ? Zrušit hodnocení, tj. prostě jednoho dne začneme dělat hry z pěti naprosto nesouvisejících věcí, za 14 dní toho necháma a jdem od toho?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

OnGe píše: 28. 2. 2018, 11:29 Takže navrhuješ? Zrušit hodnocení, tj. prostě jednoho dne začneme dělat hry z pěti naprosto nesouvisejících věcí, za 14 dní toho necháma a jdem od toho?
Už před pár lety jsem tu navrhoval hodnocení od ostatních účastníků soutěže. Ale jinak jo, imho přesně popisuješ loňský ročník. Hry si pak nejspíš přečtou ostatní soutěžící a možná pár náhodných kolemjdoucích. Můžeš vytvořit nějakej mustr hodnocení, který čtenář může a nemusí využít (nebo třeba ohodnotit jen některé z bodů) a když budeš mít chuť, můžeš pak diskuse ke hrám nějakém určeném dni projít, z komentářů a hodnocení udělat statistiku a vyhlásit "vítěze".

Když totiž shrnu, co na kuchyni funguje:
:arrow? Vyhlašování zadání.
:arrow? Vlastní tvorba.
:arrow? Komentáře od účastníků* a sem tam i od někoho mimo soutěž.

A co naopak nefunguje:
:arrow? Porota.

Tak mi dává dobrý smysl vyhodit to, co nefunguje, podívat se, jestli to, co zbylo, pořád ještě dává smysl a pokud ano, tak to tak udělat.


* S tím, že vylosovat pro každého 2 hry, které by měl okomentovat přednostně (a podle zájmu případně i víc), mi taky přijde jako dobrý nápad.


TLRD: Jediná věc, která na kuchyni dlouhodobě nefunguje, je porota složená z externistů.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Dobře, to jsi tak nějak shrnul to, co jsme tu řešili poslední měsíc. Měl jsem ale dojem, že se vymezuješ proti tomu, že to má být soutěž. Takže by mě zajímalo, jak by to podle tebe mělo fungovat jako ne-soutěž?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

OnGe píše: 28. 2. 2018, 11:48Takže by mě zajímalo, jak by to podle tebe mělo fungovat jako ne-soutěž?
Však jsem to řekl už asi pětkrát - přesně jako minulý rok. Zadání, tvorba, komentáře účastníků a náhodných kolemčtoucích. Bez výsledků, jako kdyby byla porota, ale hodnocení nedodala.


Vlastně mi to přijde docela tradiční.
Uživatelský avatar
OnGe
malý zelený křečopažout
Příspěvky: 13205
Registrován: 5. 2. 2010, 09:27
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od OnGe »

Aha... v čem je to teda lepší?
OnGe tu není, je tu jenom Zuul
Uživatelský avatar
ShadoWWW
Příspěvky: 4561
Registrován: 21. 8. 2007, 11:16
Bydliště: Kostka
Kontaktovat uživatele:

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od ShadoWWW »

Když to je těžký, když ty hry u mě soutěží s hrami jako Connan (ten nový od Modiphiuse), AiME, Star Trek Adventures, Blades in the Dark, revidované SWN a Tiny Dungeons, které jsou v mém seznamu "Wanna Read & Try to Play". A zanedlouho tam přibudou ještě nová edice Warhammeru, překlad Lone Wolf Adventure Game a Dračí hlídka. Těch nových her, které jsou zajímavější než "kuchyňovky", je zkrátka moc a ani na ně není čas.
Kostka, http://www.d20.cz
- stovky článků (tipy k hraní, recenze, design a teorie, ...) a diskusí, skupinové sekce s rozsáhlou podporou, ...a mnohé další.

Překlady Fate: ONLINE, PDF v grafice; všechny základní knihy, autorské blogy a další; vlastní Star Wars
Překlady Dungeon's & Dragons 5e: ONLINE, PDFka v grafice (všechna pravidla, 10+ kampaní a dobrodružství)
Překlady Shadowrunu: 6. edice v PDF, překlad 5. edice,
Překlady Sawage Worlds: PDF v grafice
Překlad Apocalypse World: ONLINE, PDF v grafice
Uživatelský avatar
York
Příspěvky: 17400
Registrován: 24. 2. 2012, 17:31

Re: RPG Kuchyně 2017

Příspěvek od York »

OnGe píše: 28. 2. 2018, 11:58 Aha... v čem je to teda lepší?
Nebudeme muset několika jedincům vyčítat, že fakt není hezké něco slíbit a pak se na to bez omluvy vykašlat.


(Safra však jsem tuhle odpověď před chvilkou odeslal, kam se poděla?)
Odpovědět

Zpět na „RPG Kuchyně 2017“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti