Gamecon 2018 - 19. - 22.7. 2018

Komunitní sekce o akcích, hledání spoluhráčů a inzerátech RPG produktů.
captain66
Příspěvky: 321
Registrován: 30. 7. 2009, 15:15

Re: Gamecon 2018 - 19. - 22.7. 2018

Příspěvek od captain66 »

Gamecon se blizi, vsechny aktivity uz jsou zverejnene a jeste je hodne volneho mista, i na rpg. Takze pokud byste meli zajem si vyzkouset oldschool dungeon s Bajem nebo Yorkem, tak vas radi uvidime. :)
Bolt actions speak louder than words.
Uživatelský avatar
Sparkle
Příspěvky: 4138
Registrován: 11. 11. 2008, 00:27
Bydliště: Aštarova flotila

Re: Gamecon 2018 - 19. - 22.7. 2018

Příspěvek od Sparkle »

Gamecon byl super, fakt jsem si ho užila, díky moc všem kdo to organizovali a s kým jsem se tam potkala.

Jo a vezu si ponaučení, že musím hrát častěji za ty svalnatý černochy ;)
If you tell me I should be like 'Mercer', you get your wish: you won't be playing at either of our tables.
Neviditelná kniha - oficiální svět pro Dračí doupě / Drd II
Fate: Rozcestí česká mutace 4. edice Fate RPG v knižním vydání
Doplněk pro získávání zkušeností - alternativní pravidla "expení" pro Dračák / DnD / Hlídku / Fate a další systémy
Uživatelský avatar
Karotka
Příspěvky: 1110
Registrován: 21. 9. 2011, 21:42
Bydliště: Praha

Re: Gamecon 2018 - 19. - 22.7. 2018

Příspěvek od Karotka »

Gamecon byl báječnej, děkuju všem, co se na tom podíleli, spousta milých setkání, poznání nových lidí, zajímavý debaty, pár fajn larpů a hlavně vyzkoušení (pro mě) nových rpg.

13th Age (IMHO nejlepší z Dračákovitých RPGček) s Almim. Bylo to hezké, krásná barevná mapa, spousta krásných figurek a kanystr vynikající medoviny. Dali jsme hnuskám na prdel, poprali se o masku a nakonec se jen tak tak zachránili.

Taky jsem si konečně zahrál GUMSHOE hru, válka ve Vietnamu s Lovecraftovskými motivy prastarých zel. Kapitán má talent na horrorový hry. A líbili se mi ti týpci, jak hustě hráli ty americký patrioty. Já byl naštěstí doktor s rysem altruismus, tak jsem se nemusel rozplývat nad tím, jak je napalm skvělá věc. Bylo to těsné, několikrát jsme to mohli úplně posrat, ale nakonec jsme to dali. A závěrečná bitva byla fakt epická.

Asi největší zážitek byly pro mě Vzpomínky (systém 'A penny for your thoughts'). Vypravěč měl bílej plášť a hrálo se v bunkru, po tmě, jen s jednou baterkou. Hrály se mnou samý holky, mladý, krásný a talentovaný. Byl tam stůl plný spouštěčů (různá veteš), vzpoíbající si z toho vzal a dával dohromady vzpomínku, ostatní byli jeho podvědomí a navrhovali, vzpomínající si něco vybral a pokračovalo se. U týhle hry asi dost záleží, kdo se na ní sejde a v jakym rozpoložení. Ale když se to sejde dobře, tak je to fakt zážitek.

Chtěl jsem si zahrát něco s Ivem z Žižconu, tak jsem si zahrál End of the World. Je to super, hráč tam hraje sám sebe, situace začíná právě teď a postupně eskaluje to mimozemský invaze. S motivací postav s tím něco dělat pak není sebemenší problém. Takže policejní razie na GC, z policajtů se vyklubali MZ-ci, kteří už nás ovládají tisíce let. Sirien a Fafrin jako NPC, GM mrtvej (sme ho nezachránili). V LARPové výzbroji hurá do akce.

Nakonec jsem vedl Chuubo. Jednomu týpkovi to moc nesedlo, ale ostatní byli super a celkem jsme si to užili. Nicméně to fakt není hra na one-shot a pokud chci, aby se dohrálo dobrodružství, musí se to dost znásilňovat. Hráčům nováčkům to sice nevadí, ale mě to trochu sere, takže za rok to asi zkusím jinak.

Tradiční jasnozřivost depresivních, často popisovaná jako radikální nezúčastněnost ve vztahu k lidským starostem, se projevuje v první řadě nezájmem o problémy, které vskutku nejsou příliš zajímavé.
(M. Houellebecq)
Odpovědět

Zpět na „Akce, seznamka a inzeráty“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů