[The Watch] Operácia Ebenový šíp

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Ecthelion »

Bratr Afriel nazdařbůh zamířil směrem k pirátům a vystřelil z bolteru i když věděl, že jeho výstřel je marný. Začal pomalu ustupovat a zdviženou zbraní byl připraven zastřelit prvního z nepřátel Císaře, který se odváží vystrčit hlavu z úkrytu...

Kód: Vybrat vše

Hod proti Paedoru Elgauthovi
3d6 +2 = 14 (Afriel uspěl)

Hod proti Pelldimu Octallisovi
3d6 +2 = 11 (Afriel uspěl)
Když se dostal na konec chodby, otočil se a bez jediného ohlédnutí se rozběhl zpět k místu výsadku. Za běhu si nahodil bolter zpět na řemen přes rameno, aby měl volné ruce.
"Bratr Afriel na cestě zpět. Císař buď pochválen."

Kód: Vybrat vše

Afriel si bere únikový žeton.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Pieta »

Kapitán je zajatý a klec vydala svá tajemství. Vigilius krátkou modlitbou poděkoval Císaři a pak se vydal zpět k výsadkovému plavidlu chodbou z kostí, skla a kacířství.

Kód: Vybrat vše

1 únikový žeton
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Asheara »

Brat Ardehart sa neotáčal ani ani nespomaľoval na svojej ceste k únikovému modulu. S démonom na ceste sa jeho misia doručit kapitána stala ešte dôležitejšou - a to bol ich primárny cieľ.

Nebol zrovna nadšený z toho že tam necháva svojich bratov v boji, tak spokojne zabručal keď z vox-casteru počul, že aj jeho bratia sa úspešně sťahujú a sú na ceste a vzdal tichú modlitbu vďaky Cisárovi.

Kód: Vybrat vše

Brat Ardehart berie druhý únikový žetón.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Antharon »

Stav po piatom kole mariňákon
Posádka (všetci po jednom živote):
  • Leonassos Cys - vyradený
  • Leotio Motys - vyradený
  • Holosios Trabus - vyradený
  • Ferruron Temedes - vyradený
  • Bjel Ragemantle - vyradený
  • Paedor Elgauth
  • Peldimus Octalis - flankuje Teloriana
  • Zheman Ton - vyradený
  • Tlunitan Neotai
  • Azkaesan Tharis
  • Avatar [ ][ ][ ][ ][ ][ ]
Deathwatch:
  • Bratr Afriel[x][ ][ ] (Ecthelion) - Ultramrines - unikovy token
  • Brat Teliorian[ ][ ][ ] (Bifi) - Dark angels - trauma
  • Brat Morvinius[ ][ ][ ] (Jocho) - Raven guard (výhoda na heroickú interveciu) - unikovy token
  • Brat Ardehart[ ][ ][ ] (Asheara) - White scars (Smie mať bike aj tam kde to je zakázané, pozičný token ak začína misiu na biku) - únikový token x2
  • Brat Vigilius[x][ ][ ] (Pieta) - unikovy token
Pred bratom Telorianom vyskočil jeden z pirátov. Telorian tušil čo sa bude diať ďalej.
"Myslíš si, že si neporaziteľný? Že tvoj mrtvy imperátor ťa zachráni? Loď je plná bojovníkov a Sirenia povstala! Neutečieš ako tvoji kamaráti!"
Urobil výpad mierený presne pod hrudný plát.

Kód: Vybrat vše

Paedor Elgauth útočí bajonetom na Teloriana: 16
Za Telorianovým chrbtom sa ozvály dva rýchle kroky a zahrkanie popruhu od laspušky...

Kód: Vybrat vše

Peldimus Octalis útočí z flanku na Teloriana: 19
Bifi, bráň sa

Za utekajúcim bratom Vigiliom sa ozvalo dunenie krokov. Kogitátor to vyhodnotil ako dve nepriateľské entity.

Kód: Vybrat vše

Tlunitan Neotai naháňa Vigilia: 10

Kód: Vybrat vše

Azkaesan Tharis naháňa Vigilia, ak už nemá únikový token, miesto toho flankuje: 11
Pieta, bráň sa

Brat Ardehart zabrzdil len pár metrov od abordážneho modulu keď sa pred ním objavila démonka
"Kapitán nesmie opustiť loď, kto si, že si myslíš, že môžeš zlomiť jeho kliatbu?"
Ozve sa mu v hlave. Démon mu zahradí cestu a povzdvihne kopiju.
Avatar ignoruje únikové tokeny.

Kód: Vybrat vše

Útočí na Adreharta v melee: 16 (2 zranenia)
Asheara bráň sa
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Bifi »

Elgauthov výpad Teliorian ani nazachytil, mžitky pred očami ho oslepujú.

Kód: Vybrat vše

Hod na Fight (+2), -1 trauma: 6
Bajonet s čepeľou vybrúsenou eldarskými technológiami do hrotu v šírkach nanometrov, namierený popod hrudný plát, roztlačil pancierované výstuže okolo zavzdušňovacích vedení a vnútornú stielku, pričom jeho špička s pocitom intenzívneho chladu vkĺzla do Teliorianovho brucha. Teliorian spomalil a zatackal sa. Vtedy z bočnej chodby vyrazil Peldimus Octalis s laspuškou natiahnutou pred seba ako kopijou.

Kód: Vybrat vše

Hod na Fight (+2), -1 trauma: 10
Druhý ľadový hrot vnikol do Teliorianovho boku...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Pieta »

Když si uvědomil, že je pronásledován, Vigilius si na pár okamžiků vybavil schéma lodi, jak si ho celý svůj pobyt důkladně ukládal do paměti. Chtělo by to nějaké vhodné místo... Snad tohle by šlo. Jednou doleva, dvakrát rovně, ještě jednou doleva a...

Kód: Vybrat vše

Stealth vs. 10: 3d6+1 = 12
Stealth vs. 11: 3d6+1 = 17
Oba piráti jen tak tak zastavili. Rozpačitě se po sobě podívali. Stáli nad ústím větrací šachty, spoře osvětlené dno dobrých deset metrů pod nimi, a z jejích hlubin doznívaly vzdalující se mariňákovy kroky.

Kód: Vybrat vše

Vigilius si bere druhý únikový žeton
Naposledy upravil(a) Pieta dne 2. 12. 2019, 11:15, celkem upraveno 1 x.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Ecthelion »

Afriel běžel chodbami a pomalu přestával cítit bolest v boku, jak jeho vylepšené tělo začalo hojit poškození. Cítil v boku velké teplo, jak se tkáně začaly znovu vázat na sebe, ale i jeho tělo požehnané Císařem potřebovalo čas, aby vše opravilo. Před sebou slyšel nelidský řev eldarského démona a zvuky boje.
"Bratr Afriel se vrací k únikovému modulu. Vydržte. Císaři buďiž vzdána chvála."

Kód: Vybrat vše

Afriel si bere druhý únikový žeton.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Asheara »

Keď sa zjavil démon pred Ardehartom, vedel, že má problém - a nie malý. Možno je požehnaní samotným cisárom - ale nepredpokladal, že je mnoho tých, čo sa postavili takému démonovi sami a vrátili sa.

Zhlboka sa nadýchol, a z modlitbou na perách sa bránil výpadu démona:
"Otče, ktorý čakáš na zlatom tróne,
vyslyš moju modlitbu;
daj mi silu odporovať tvojím nepriateľom,
daj mi vôľu ignorovať ich lichôtky,
daj mi odvahu sa im postaviť,
s tvojou milosťou nepoznáme strach!"

Kód: Vybrat vše

Ardehart sa bráni démonovi s vyznaním viery:
4d6h3+2 (fight) =12
Démon bol však nad jeho sily. Hoci na motorke, len s veľkými ťažkosťami sa bránil dosahu tej kopije.
"Ponáhľajte sa, bratia! Dochádza nám čas!", zahlásil do vox castera, a s odhodlane sa postavil tomu démonovi.
"Kto že som? Som jeden z Cisárových vyvolených, a zlomiť túto kliatbu je jeho vôľa!"
S tým pokrikom vyrazil do protiútoku...

Kód: Vybrat vše

Ardehart berie traumu a bráni sa démonovi:
4d6h3+2 (fight) =12 (nie, nie je to chyba)
... a o chvíľu pocítil ľadové bodnutie, keď démonická kopija prešla jeho zbrojou ako maslom a pokračovala ďalej. Najprv to bolo ako ľad a potom žeravé ako láva.

Ardehart zachrčal, a našťastie mal ešte dosť rozumu na to, aby videl že jeho jedinou šancou je dostať sa z dosahu tej kopije a získať lepšiu pozíciu. Nebolo kam utiecť - nie kým sa nevrátia jeho bratia.

Kód: Vybrat vše

Ardehart berie pozičný token.
Uživatelský avatar
Jocho
Příspěvky: 490
Registrován: 5. 7. 2009, 23:08
Kontaktovat uživatele:

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Jocho »

Morvinius bežal koridormi. Dunenie sa ozývalo celým priestorom. Blízke vydával jeho exoskelet, ktorý spolu s vôľou Cisára posilňoval každý jeho krok a vzdialené vydávalo všetko ostatné - jeho bratia, ku ktorým sa blížil, posádka lode, ktorú z hĺbky duše nenávidel, aj zvláštny avatar, ktorého spomenul brat Aderhart vo vox-come.

Chodba sa nelogicky krútila a Morviniovi bolo z jej dizajnu zle. Vedel však, že na jej konci bude na mieste, čochvíľa sa ocitne pri abordážnom module a bude môcť dokončiť misiu, ktorou bol poverený. Cisára nesmie sklamať ani za sto životov.

Kód: Vybrat vše

Morvinius si berie 2. únikový žetón.
DNGN - vstupný d6 systém so sandboxovým freeform svetom
moloth - sólo kartové RPG o živote na tvorovi veľkom ako okres
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Bifi »

Teliorian sťažka dvihne pažu s bolt pištoľou, servá jeho power armoru hučia ako nahnevané voly. Zvuk jeho zrýchleného dychu je vnútri helmy ohlušujúci. "Cisár, daj presnosť mojím strelám," drmolia modlitbu studené pery. Začne páliť, oslepujúci oheň pred jeho očami. Skôr počuje než vidí ako sa strely z boltera zavŕtavajú do kovových a nanoplastových priečok a s dunením v nich vybuchujú. "Neopúšťaj ma, moja služba tebe ešte nie je u konca..."

Kód: Vybrat vše

útok zblízka proti Elgauthovi
mods: -1 za traumu, +2 za Fight atribút, používam bolt pistol (aj pri predch. obrane, len som zabudol napísať) 
výsledok: 9
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Antharon »

Kód: Vybrat vše

Elgauth sa bráni útoku: 3d6+1=16
Elgauth stál oproti mariňákovi, ktorý na neho roztrasenou rukou mieril obrovskou pištoľou a drmolil modlitby k falošnému cisárovi. Bajonetom posunul zbraň bokom a bodol ho rovno pod helmu. Z rany sa vyvalila pulzujúca krv a mariňák padol na koleno. Z jeho voxu bolo počuť slová modlitby prerušované vlhkým kašlom.

"Odchádzame, smer únikový modul!" Povedal Eglauth a strhol mariňákovi pečať čistoty z náramenníka. "Toto už nebudeš potrebovať, kámo."

...

Abordážne torpédo sa odpojilo od Eldarskej lode a trysky motorov zakašlali a torpédo sa dalo do pohybu. Mariňáci stratili druha a hoci vedeli, že bolo nemožné sa po neho vrátiť, bol ich bratom. Zachránil ich životy.

V diaľke sa rysovala stále ešte okom viditeľná pirátska loď, z ktorej ako malé drobné svetielka pršali záchranné moduly smerom k planéte. Zo vzdialeného bodu k svetielkam smerovali červené lúče laserov a kde-tu niektorý modul vybuchol v maličkej oranžovej explózií.

Obrázek

Nukleárne torpédo preletelo okolo ako ebenový šíp, zarylo sa do trupu lode a explodovalo. Na chvílu modul zalialo intenzívne svetlo a potom tam kde bola loď ostal iba oblak žeravých trosiek. Rev avatara doznieval mariňákom v hlavách. Misia bola úspešná.

S dátami, ktoré zozbieral Vigilius bude pre inkvizíciu otázkou dní vystopovať, kam bola doručená zásielka s podivným monštrom.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [The Watch] Operácia Ebenový šíp

Příspěvek od Bifi »

Kód: Vybrat vše

saving throw: 3 - MIA
Po výbuchu eldarskej lode bola časť horiacich trosiek vystrelená do čierneho chladu kozmu. Iné ako dážď klesajú k planéte, splývajú so zážihmi motorov záchranných člnov. Teliorianov komunikačný kanál je čierny. Kde sa nachádza Teliorianovo telo je takmer nemožné zistiť - pokiaľ jeho vedomie žije, možno by ho vedel vypátrať psyker kategórie alfa alebo alfa plus, ale to je samozrejme prakticky nerealizovateľná možnosť...

Ešte na lodi mu velenie operácie vystrojí symbolický pohreb.
Neskôr jeho meno zapíšu do obsidiánovej knihy hrdinov v sídle kapituly Dark Angels...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů