[the Watch] Základňa

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

Ale uz by ste mohli hrat aj hru :D
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Pieta »

Antharon píše: 20. 11. 2019, 19:16Jasne kludne kecajte, az pride na zakladnove intermezzo tak to tu ale docasne utisime :)
Power Fist dává -1 Fight, -1 hit a je to párová zbraň, znamená to, že když máš dvě, tak máš -2 na útok čímkoliv, -3 na útok jednou fistou a -4 na útok oběma?

Když je Reassignment request [Mind/16], znamená to, že když mám třeba Mind=2, tak musím na 3d6 hodit aspoň 15, takže mám míň jak 10% šanci na úspěch? A když přitom zároveň ztratím víru, tak mám míň jak 25% šanci na úspěch?
Čili na rozumnou šanci na úspěch v Reassignmentu se musí člověku tak dva další hráči složit s Bureaucratic support?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

Musis mat aspon 14 a kamarati sa za teba amozu prihovorit

Co sa tyka tej double power fisty je to tak. Ale v vlose combate sa nezasahuje na 16 ale proti superovmu hodu a tak ak pouzijes napriklad pozicny token a/alebo podporu ineho spojenca moze to byt riadna supa
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Pieta »

Antharon píše: 20. 11. 2019, 19:58Musis mat aspon 14 a kamarati sa za teba amozu prihovorit
14 mi nějak nevychází.
The Watch říká:
[Fight/16] attribute check (static). Roll 3 dice and add attribute before slash, if the roll is higher than value, you succeeded
Čili defaultně s nulovým atributem musím hodit víc, než 16, čili 17 a víc.
Deathwatch Marines říká:
Reassignment request​: If you met prerequisite for special assignment, roll [Mind/16] on success, change your assignment
Čili pořád jsem defaultně na 17.
Když mám Mind 2, bude to 15.
Kde jsem ve výpočtech udělal chybu?
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Bifi »

Asi to má byť "roll equal or more".
Defaultný atribút je 2.
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

Je to cielove cislo alebo viac.

Melee utok je porovnanie tvojho hodu proti nepriatelskemu hodu

Kód: Vybrat vše

Melee: Select an enemy who is not flanking you and has no retreat tokens. You and your target can also use up to one position token. Then both select a melee weapon. Roll [Fight/Fight] and add all potential bonuses for weapons, position tokens and support. Whoever won roll deals damage.
Ako to teda vyzera realne?

Bezny marinak ma fight 2. Utoci power fistou na bezneho gardistu. Ten ma fight 0 a nema close comatovu zbran. Marinak a gardista teraz maju rovnaku sancu na zasah. Ak zasiahne gardista, obaja skoncia zdravi. Ak zasiahne marinak, gardista vybuchne na krvavu kasu. Podla mna je to fair deal.
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Pieta »

Antharon píše: 20. 11. 2019, 21:21Je to cielove cislo alebo viac.
Ok, v tom případě hlásím feedback, že v pravidlech je to napsané špatně.
Antharon píše: 20. 11. 2019, 21:21Bezny marinak ma fight 2. Utoci power fistou na bezneho gardistu. Ten ma fight 0 a nema close comatovu zbran. Marinak a gardista teraz maju rovnaku sancu na zasah. Ak zasiahne gardista, obaja skoncia zdravi. Ak zasiahne marinak, gardista vybuchne na krvavu kasu. Podla mna je to fair deal.
Čili kdo nemá melee zbraň, v melee se může jedině ubránit? Mariňák s boltgunou, na kterého zaútočí genestealer, v nejlepším případě nepřijde ke zranění, a ve svém dalším kole se může pokusit o střelbu?

Jak se spotřebovává ammo mimo zvláštní manévry? Stojí střelba jeden žeton? Popis manévru Shoot to neříká. Našel jsem jen, že twin a paired zbraně spotřebují dvojnásobek, ale už ne, kolik je základ.

Kolik toho mariňák unese? Může mít jen tolik, kolik unese v rukou, nebo může nosit i něco "u pasu", a případně kolik? Našel jsem akorát, že carapace armour má nějaké "sloty", ale ani v pravidlech, ani u jiných brnění to nevidím.

Jak poznám, které předměty jsou consumables? Ve special rules u equipment je napsané, že něco takového existuje, ale u jednotlivých předmětů už to nevidím. Když si úspěšně požádám třeba o Frag, mám jeden celkem, jeden na misi, neomezenou zásobu na jednu misi, nebo nějaké jiné množství?

Máte místo ještě pro jednoho? I kdyby to byl rejpal, jako já? d-:
A pokud ano, jaká je nejrychlejší cesta k techmarine (když nechci být White Scar)? Projít první misí, potom requisition na medikit, použít ho úspěšně v misi a pak si požádat o přeřazení?

EDIT: Co jsou exotické zbraně? Techmarine na ně má bonus, v Equipment mají obecná pravidla, ale žádná konkrétní tam není.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

uf.... pohladam a opravim.

Kto nema zbran na blizko sa moze iba ubranit, vacsina marinakov vsak ma pistol a ta je tiez melee zbran

Municiu tam musim napisat, ale v kednoduchosti sa spotrebuje vzdy ked pouzijes zbran ako hlavnu (teda pri strelbe, ak je to pistol tak ak je to primarna melee zbran, pri vystrele z heroickej intervencie, pri takcticak supremacy dvakrat)

Tusim som pocital ze ak mas power armor tak dva itemy v rukach s velkostou 2 a za apsom 5 s velkostou 1

Consumables su momentalne asi iba granaty a specialna municia

Jasne miesto sa este najde. Co sa tyka cesty k techmarinakovi, kazdu chvilu sa budu objavovat nejake moznosti ppuzit tech, staci ich vyuzit (myslim specialne manevre v ramci misie)

Exoticke zbrane su rozne zbrane, ktore nie su approvnute munitoriom, ak zdvihnes zo zeme napriklad tausku pusku, bude sa brat ako exoticka, ak si nepriatelia bezne vyzbrojeni imperialnymi zbranami, napr laspuskou, tie su v poriadku.

Sme este len v prvom kole stihas v pohode naskocit, sup sup sprav si charakter
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

Vlastne pouzitie exotickej zbrane by mohla byt tiez moznost atat sa techmarinakom, ja to tam pridam
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Pieta »

Bratr Vigilius
Řád: Salamanders
Má krev řádu, mé srdce císaři, má mysl omnisiášovi.
Portrét (odkazem na galerii autora, deviantart)

Vlastnosti:
Fight: 3 (počáteční hodnota 2)
Stealth: 2 (počáteční hodnota 1)
Tech: 3
Mind: 2

Zařazení: Frater Astrotechnicus
Vybavení:
  • Artificer Armour: +3 hit points, Hand size 2 (integral)
  • Bolter: 1 damage, 7 ammo (ranged)
  • Servo-arm: +1 to Tech, -1 Stealth, -1 Fight (za power fist), can be used as an additional hand with Power fist and Hand size 2
    V boji: 2 damage, -1 to hit (melee, pair, integral)
  • Eldarská dýka: 2 damage, +1 to hit (melee, exotic, secondary)
  • Flamer: 1 damage, 5 ammo (ranged, flamer)
Schopnost: Blessing of omnissiah: you can use exotic weapons without penalty, you can keep one exotic weapon you hold at the end of mission

Aktuální vlastnosti:

Kód: Vybrat vše

HP: [][][][]

Fight: 2 = 3 základ -1 vybavení
Stealth: 1 = 2 základ -1 vybavení
Tech: 4 = 3 základ + 1 vybavení
Mind: 1 = 2 základ - 1 Trauma

Střelba: 3d6+2, 1 damage (bolter, flamer)
Melee: 3d6+3, 2 damage (eldarská dýka)

Trauma: Mind
Historie:
Operace Ebenový šíp: 2 xp
intermezzo: Reassignment na techmarine (+Mind trauma)
Operace Železné kladivo: 3 xp
intermezzo: Léčení mind trauma (neúspěch); Fight=>3 (3xp); Stealth=>2 (2xp); Equipment Requisition (Flamer)
Naposledy upravil(a) Pieta dne 13. 1. 2020, 14:29, celkem upraveno 9 x.
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Pieta
sofistikovaný troll
Příspěvky: 15020
Registrován: 6. 9. 2006, 19:08
Bydliště: Praha, ale původem jsem z Hostivaře
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Pieta »

Antharon píše: 21. 11. 2019, 06:13Vlastne pouzitie exotickej zbrane by mohla byt tiez moznost atat sa techmarinakom, ja to tam pridam
Já jsem čekal, že to budou nějaké divnopušky, jako grav gun, tohle zavání spíš tech herezí.

(I když zrovna grav mě moc neláká. Zbraň určená k útokům na obrněné cíle, která má dmg 1? Myslím, že soudruzi z Marsu udělali někde chybu. d-: )
Cicho żono, deszczyk padał, ja nie słyszał kto to gadał.
Cicho żono, deszczyk rosił, ja nie słyszał kto to prosił.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

To mi uslo, chyba tam anti-armour :)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [Hrstka Deathwatch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

Znizil som cislo potrebne na preradenie, spatne sa mi zdalo sialene vysoke. Teraz je take ze ak sa za vas niekto prihovori malo by sa to podarit
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Antharon
Příspěvky: 6870
Registrován: 24. 10. 2007, 16:33
Bydliště: Šenkvice

Re: [the Watch] Základňa

Příspěvek od Antharon »

Po operácií Ebenový šíp...

Po operácií Ebenový šíp máte niekoľko dní aby ste sa dali do poriadku. Dáta ktoré priniesol Vigilius dostal do rúk arcimág medicae, ktorý na lodi pôsobí. Spolu so zástupcami Ordo Xenos skúmajú hrozivé podozrenie, že tento tvor by mohol byť neznámy zástupca čelade Tyranides. Watchmaster Korvin kontaktoval inkvizítora Kryptusa. Zatiaľčo vy máte trocha voľného času, posádka lodi má plné ruky práce. Členovia adepta mechanika sú dňom i nocou zapojení do systému. Kantýna lode sa zmenila v dočasné veliteľstvo operácie, je plná pochybných existencií pracujúcich pre ordo xenos.

Vo výsluchovej miestnosti pracujú na kapitánovi lode spoločnými silami magos medicae Kozlov a kaplan interorgator od temných anjelov. Lokácia na seba nedá dlho čakať!
Obrázek
V čase medzi misiami máte každý nárok na jedno intermezzo. Nájdete ich tu

Ak chcete zrekvýrovať nejaké vybavenie, pozrite sa sem a najprv sa spýtajte :)

Nezabudnite, že si viete pomáhať!

Pre Bifiho je povinné intermezzo s pokusom o návrat (vyber si 2 vlastnosti a na každú si hoď a popíš scénu. Uspievaš na 10. K hodu sa počíta trauma a môžeš si vziať traumu na re-roll)

Expy a povýšenia:
  • Afriel - 1xp, má nárok požiadať o preloženie k assault marines
  • Telorian - 3xp, má nárok požiadať o preloženie k librarianom
  • Morvinius - 3xp, má nárok požiadať o preloženie k scoutom
  • Ardehart - 2xp, má nárok požiadať o preloženie k pilotom, chaplainom, scoutom
  • Vigilius - 2xp, má nárok požiadať o preloženie k techmarinom
Ak ešte niekto použil vieru tak sa ozvite

Ako suvenýr vám ostala eldarská dýka (+1 hit, 2 zranenia, exotická, sekundárna)
Moaaaar!!!! - [móur] - The provided level of material relevant to my interests is insufficient to meet my personal required needs.
Uživatelský avatar
Bifi
Motivátor; Moderátor
Příspěvky: 7470
Registrován: 3. 3. 2005, 12:24
Bydliště: hanzové mesto Brémy

Re: [the Watch] Základňa

Příspěvek od Bifi »

Expy sú len na zvyšovanie vlastností? A existuje maximum?
(Príklad: ak uspejem na MIA, dostanem ďalšie 2 XP - môžem si za 4 zvýšiť Mind na 4? Aj keď reálne by som si asi zvýšil Stealth na 2 a Fight na 3, je to tak univerzálnejšie.)
Míňanie XP sa ráta ako Intermezzo akcia? Ak nie, "kedy" sa to deje? (T.j. otázka, či pred alebo až po Training.)

Ráta sa MIA návrat ako Intermezzo akcia? EDIT: Aha, už vidím - Return of the Lost Knight...
"Modern roleplayers own too many rule books and not enough story books and history books." :arrow? Play the worlds, not the rules
Môj príležitostný Youtube kanál Karpatské bunkre


Obrázek
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů