[Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Ecthelion »

Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

„Stát! Ruce vzhůru!“

Obrázek

Hagen ztuhl v půli pohyb, když ho obestoupilo několik Stromtrooperů s namířenými zbraněmi. Jeden z nich mu vyrazil blaster a pažbou pušky ho srazil k zemi. Císařští vojáci, rozzuřeni tím, že jim korveta unikla pod nosem, začali ležícího rebela kopat, zatímco si snažil krýt hlavu oběma rukama: „Rebelská špíno!“ Přítrž tomu učinil až příchod velitel oddílu, který je zastavil a pak se dotkl přilby, aby zahájil vysílání: „Havoc Leader, tady je TK 459. Potřebujeme zajatce? Jinak tu žádné nenajdeme, uklidíme a zabalíme to. Přepínám.“ „Pošlu to výš, TK 459. Vyčkejte. Přepínám.“

Zatímco ticho se prodlužovalo, jeden ze Stormtrooperů si nachystal blasterovou zbraň ke střelbě, aby mohl Hagena popravit na místě, až dostanou potrzení… a až po chvíli, která se zdála nekonečná, se ozvalo zapraskání rádia: „TK 459, velení chce zajatce schopné mluvit. Přepínám.“ „V tom případě jednoho máme, Havoc Leader. Konec.“ Velitel se podíval na Hagena, kterému se zračila úleva ve tváři, a nebezpečně veselým hlasem dodal: „To je pro tebe špatná zpráva, zrádcovská kryso. Až s tebou ISB skončí, budeš si přát, abychom to ukončili už tady. Tedy… ty zbytky co z tebe zůstanou.“ Ohlédl se po svých vojácích: „Co tu okouníte?! Nasaďte mu pouta! TK1128 a TK6697, ručíte mi, že se dostane vcelku zpátky do lodi. Ostatní… prohledejte to tu! Pohyb!“
--------------------

:arrow? Hagen byl zajat nepřítelem.
:arrow? Vito a Mrruky se ukryli a podařilo se jim zůstat nezpozorováni Stormtroopery, kteří prohledávají hangár.

Jak se z té polízanice dostanou? Podaří se někomu z nich vrátit se zpátky na základnu?

(Jste teď "za nepřátelskými liniemi", takže každý z vás potřebuje dva úspěšné hody v konfliktu, abyste se z toho dostali... neúspěch znamená... dost zásadní nepříjemnosti. Můžete jet, zkus popsat, co vaši piloti dělají a jaké mají záměry (případně, jaké konflikty byste rádi zkusili překonat). Jeďte, dokud si budete jistá. Jak narazíte na nějakou překážku (něco, co by bylo třeba nějak rozhodnout), nebudete vědět jak dál, nebo prostře dojde slina, tak to zase kopněte na mě. Klidně jen něco málo nastřelte, já to můžu dál odvyprávět.)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Paul »

Bolest se zintenzivňuje s každým kopancem. Ne, teď nebude dobré mluvit. To jsem měl asi před tím. Teď to moc dobře nevypadá. Musí to teď téct pořádně, a i kdyby mě netrefili, tihle budou mít lepší mušku. Ruce dávám k hlavě, snažím si ji krýt. Ale měl bych si krýt i ta záda… jen nemám dost rukou. Blaster je daleko, ale… komlink mám v ruce! Měl by být naladěný na povstalecké frekvence. Veškerou vůlí se snažím zmáčknout tlačítko na vysílání – řvou dost na to, aby to slyšeli všichni povstalci v okolí. Třeba i ti na korvetě.

Když přichází rozkaz, aby mě vzali s sebou, cuká mi ve tváři úsměv. Ještě žiju… a nějakou dobu bych ještě žít mohl. Pak se uvidí. Ale teď bych měl přeladit komlink. Rebelská frekvence jako výchozí by nemusela svědčit v můj prospěch. A asi budu i mluvit. Ale jinak, než by někteří řekli.

Počkám, kam mě zavedou a jestli se něco nestane cestou - jeden zmlácený a postřelený pašerák by na dva vojáky stačit neměl, s malým pocitem zadostiučinění s komlinkem se nechám vést k tomu, co mě čeká.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Vito »

Odlétající loď vypadala monumentálně. Vita proud motorů přinutil přitiskout se k jednomu zábradlí. Instinktivně se ho chytil aby ho to neodfouklo a v té chvíli si uvědomil: Pořád chci přežít! Ještě není čas odpočívat. Možná nám nechali X-Wingy...

Stormtrůpři pořád bezvýsledně stříleli po odlétající korvetě, museli být vzteky bez sebe, že se nám podařilo ji ukrást takhle před nosem. Aby si byli jisti, musí prohledat a zajistit bojiště.

Klon se tedy vydal najít úkryt, hlavně pryč z rampy, pryč z otevřených prostor. Ideálně mezi bedny. Hangár byl dost poničený palbou i kouřovým granátem, který někdo hodil a zanechal na všem jemný šedivý film. Ztěžovalo to orientaci.
Na zemi našel malý kousek textilu, snad z něčího oblečení nebo z nákladu. To se bude hodit! Sebral ho a silně přitiskl na ránu ať aspoň na chvíli nezanechává stopu v podobě karmínových kapek. Tak ho hůře najdou. A támhle, támhle snad zahlédl celou hromadu hader, dali by se vyměnit za krví promočené sako. Když se ale podíval pozorněji zjistil něco strašného.

Jawa! Eyeta! Není ti nic příteli? Nebyli to hadry, i když by si to Vito moc přál. Byla to malá ležící postavička ke které okamžitě přiklekl a pokoušel se zjistit zda je zraněn. Vzal ho do náruče a hledal známky poranění. S úlevou ale zjistil, že je Jawa živ a zdráv. Vypadal ale hodně otřesený, možná se uhodil do hlavy nebo něco jiného co nyní nemají čas řešit.
Ookwass nějaká skrýš? M'nuta kuminee bok cuza? Kde jsi se ukryl? Kterým směrem?
Mrruky zřejmě ještě nebyl ve své kůži, asi sám nevěděl co přesně se stalo. Ale žlutá očka pod kápí mu okamžitě zazářila a ukázal na krycí panel ve zdi. Vito se usmál, tušil že jawa je šibal ale pořád ho dokázal překvapit.

Když se tam pokoušeli dostat zapraskalo v komlinku. Nejdřív jenom nějaký hluk, pak ale bylo zřetelně slyšet Rebelská špíno! A další zvuky. Snad rvačka? Vito si zkontroloval vlastní zařízení aby zjistil kdo vysílá - Ragtag six! Hagen! Mrruky mají Hagena!

Z komlinku chvíli někdo mumlavě mluvil, rebelští piloti se zatajeným dechem zkoušeli uhodnout co se děje. A po chvíli zase zřetelněji: To je pro tebe špatná zpráva, zrádcovská kryso. Až s tebou ISB skončí, budeš si přát, abychom to ukončili už tady. Zajali ho a odvádějí kdoví kam, žřejmě na vlastní frachťák...

Mrruky, teď hlavně nesmíme vysílat přes komlink. Žádná vysílačka, ohrozili by jsme sebe i Hagena. Ibana? Rozumíš?

Sabioto visííílat, Ibana. Přikývl jawa na důkaz pochopení.
Jak si ale teď poradit? Jsme obklopeni nepřáteli, přečísleni, na cizí stanici a ani Jeden zde není. Zbraně sice máme, ale nedokážeme se prostřílet. Počkat, máme? Co to má jawa v ruce? Manipulační rameno???
Vito se rozhlédl po okolí. K čemu by tady bylo Mrrukymu rameno? Najednou zahlédl za jednou bednou trčet pár nohou v bílem brnění. Nevěřícně vytřeštil oči a s němou otázkou ve tváři, aby bylo slyšet vysílání z komlinku, ukázal prstem tím směrem.

Hunya, zašeptal jawa a pokrčil rameny.

Jeho helmu! vyhrkl Vito.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od MarkyParky »

Když se Mrruky probouzel, cítil jak s ním klon škube a slyšel Vitův hlas, na malý moment jeho mozečkem proběhla šibalská myšlenka. Má ještě pořád trochu energie v manipulačním rameni, mohl by klona také trochu "štípnout" tam mezi pláty a pak se vymlouvat, že si myslel, že ho unáší imperiálové.

Takovou příhodu by pak mohl vyprávět v kantýně, až se vrátí k Ragtagům, to by bylo smíchu.

Pak naštěstí těsně před tím, než to udělal, otevřel svá žlutá očka a uviděl si, že na tuhle misi se Vito vydal v přestrojení za obchodníka a tím pádem by mu taková výmluva asi neprošla.

Místo toho tedy raději svému zachránci poděkoval a pak si vyslechl co a jak. Když mu následně klon ukázal na omráčeného stormtroopera a na hemlu, jawa se ještě ujistil: "M'tuske?" a když Vito přikývl, Mrrukymu okamžitě došlo, co má v plánu.

Sklonil se nad nehybným vojákem a s pomocí manipulačního ramene začal zbroj rozpojovat a připravovat tak Vitovi převlek. Jak pokračoval, uvědomil si, že fyzické proporce jejich těl jsou do značné míry určující a došlo mu, kdo v následující hře bude hrát strážce a kdo zajatce.

Na malý moment se zastavil, naprázdno polkl, rezignovaně zaklel: "Hkeek nkulla," a pokračoval ve svlékání kýblohlava. Jednotlivé díly pak jeden po druhém Vitovi podával.

Jakmile byl převlek připraven a stormtrooper bezpečně svázán a zaroubíkován, Mrruky se zeptal svého "věžnitele": "Ookwass Hagen? Kam odvleklííí?", ale dřív než přišla odpověď, dostal nápad.

Počkal, než se hangár úplně vylidní, pak vzal klona za ruku a kličkoval s ním přes celé skladiště až k vyřazenému imperiálnímu droidovi. Zkontroloval, že pojistky nutící droida poslouchat imperiální rozkazy jsou zcela jistě vyřazené a sonda má svobodnou vůli. Vytáhl odkud si z haraburdí v hangáru kotevní lano a připoutal jeden jeho konec na sondu, druhý podal Vitovi.

Ukázal na sebe a vysvětloval: "Ikee dobříí polícajt. Vito zlíí polícajt." Potom droida aktivoval.

Sonda se se zmateným pípáním zapnula - její obvody nejspíš poprvé ucítily něco jako volnost a možnost dělat si co chce. Potom si proskenovala okolí a zaznamenala převlečeného klona. Paměťové moduly okamžitě droidovi připomněly, že právě s takovými bílými postavami bylo spojené jeho otroctví a stroj se pokusil co nejrychleji odlétnout. Kotevní lano pevně svírané Vitem jej vyvedlo z omylu.

Mrruky se vyškrábal na bednu, aby se jeho malá postavička dostala na úroveň vzpínající se sondy a potom zvedl svůj nástroj.
"Ikee eyeta. Já ti chtíít dát svoboda. Yukusu kenza keena. V moje ruka tohle ratapa," ukázal droidovi manipulační rameno, "a když ty náám dátíí číslo doku tvojí reve, já udělám lano ko lopo. Ty pak svobodníí."

Jawa nechal droida, ať si informaci zpracuje a přeloží a ukázal dolů k Vitovi, pevně třímajícímu druhý konec kotevního lana.

"Nufuzu nyeta. On umpee. V jeho roka tohle keeza," pokračoval Mrruky a naznačil, že podává manipulační rameno Vitovi, ""a když ty náám nedááátíí číslo doku tvojí reve, on udělá tebe ko lopo atoonyoba. Opakwa. Dooka."

Mrruky chce z robota dostat informace, kde kotví loď, se kterou droid přiletěl, protože na tu nejspíš odtáhli Hagena. Je třeba vzíti do ruky kostičky? (Pokud ano, myslím, že by bylo zajímavé, kdyby v případě úspěchu droid z vděčnosti za osvobození pomohl Hagena najít, v případě neúspěchu to bude nakonec sám Mrruky, kdo z něj bude muset informaci vymlátit - nebo jej dokonce zničit a informaci přečíst až z demontovaného paměťového modulu).

Mám házet? Jakou dovednost? Jaké DC?
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky:3D6+2-2 → 14(6 +3 +5 + 2 - 2)#osobnost, dluh

Na povrchu sondy se ještě chvíli chaoticky míhala barevná světýlka, jak si umělá mysl během bootovací sekvence ujasňovala, co jí vlastně jawa říká.

Potom se ozvalo souhlasné zapípání, ve kterém Mrrukyho citlivý sluch, zvyklý odhadovat náladu droidů, zaslechl naději a vůli po svobodě.

Souhlasně kývl na Vita, ten trochu uvolnil kotvící lano a společné droida pobídli. Vyrazili volným tempem skrze bludiště chodeb a hal stanice, a droid se tu a tam ujistil, že ho jawa i klon sledují.



Když se o chvíli později objevili nedaleko portu, u kterého byla zakotvena imperiální loď, Mrruky zašeptal "Taa baa," a droida osvobodili úplně. Chvíli trnuli, zda je přeci jen nezradí, ale jak jawa správně předpokládal, touha po svobodě byla silnější než zlomená pouta imperiálního programu a stroj zmizel kdesi v útrobách stanice.

Teď přišla na řadu Vitova část plánu. Jawa nastavil klonovi zápěstí, aby se nechal na oko spoutat. Když Vito vytáhl pouta od opasku imperiálního brnění, Mrruky rychle ucukl a vypískl: "Togu togu!"

Tázavé naklonění helmy ho přimělo natáhnout ruce zpátky a vysvětlit: "Já si zkoušííím, jak se vzpíínat. Aby oni nám věřííít líp."

Vito, pokračování zas nechám chvíli na tobě ...
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Ecthelion »

Dvojice stormtrooperů odvedla Hagena do hangáru... a přestože se díval po možnostech úniku, žádnou mu neposkytli. Jeden z nich byl stále za ním, popohánějící ho rýpnutími blasteru do zad, druhý rozrážel davy před ním. Výstřelu z blasteru by neutekl bez ohledu na to, jak rychle uměl běžet. A se spoutanýma rukama a naraženými žebry... nepředpokládal, že by běžel příliš rychle. Většina kolemjdoucích šla bíle obrněným postavám okamžitě z cesty. Na jednom místě se Stormtroopeři zastavili a asi deset minut na něco čekali, než se k nim připojili další vojáci s trojicí zajatců v oranžových rebelských kombinézách pilotů. Zřejmě byli zadržováni někde na stanici a když se tu nyní objevila imperiální loď, měli být předáni císařským silám. Klidně je mohli Impériu prodat i piráti. U té chásky jeden nikdy neví, na čem je. Piloti viděli v Hagenovi jen civilistu, protože na sobě neměl uniformu... ale zároveň byl někdo, koho císařští zajali, což z něj dělalo jednoho z nich. Všichni mu mlčky kývli na pozdrav. Hagena zařadili mezi ně a pokud byla naděje na únik mizivá, nyní se znásobenou ostrahou byla snaha uniknout zcela beznadějná.

Obrázek

Odvedli je do jednoho z hangárů a odvedli do zadržovací cely na palubě imperiální korvety, která tu byla zadokovaná. Všechny čtyři je odvedli do zadržovací cely. Nesundali jim pouta, jen za nimi zavřeli dveře. Zřejmě mělo přibýt víc zatčených a chtěli je zařadit do systému až jich bude víc. Hagen odhadoval, že poté, co na stanici byli rebelové, poslali stormtroopeři pro další posily a zahájí masivní zatýkání. Dva zajatí povstalečtí piloti si unaveně sedli na nepohodlné pryčny, poslední z nich se slabě usmál na jejich nového spoluvězně: "Jakpak se dneska máme?" Pak téměř nepostřehnutelným pohybem hlavy ukázal ke stropu, kde si Hagen všiml maskovaného zařízení, o kterém odhadoval, že to zřejmě bude záznamové zařízení...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Paul »

Trochu kývnu hlavou, když mě upozorní na věc na stropě. Čekal jsem, že tady něco podobného bude, na stranu druhou je dobré vědět, že mě považuje za někoho, s kým by se měl podělit o tuto informaci.

Jak se mám? Nic moc. Vaši pardi mě vzali sem s tím, že potřebují průvodce. Moc peněz nemám a oni mi jich slíbili dost. Pak nás čapli. Co vy?

Podle uniforem povstalci. Takže přátelé.

Moment. To, že mají uniformy povstalců, neznamená, že jsou povstalci. Je to sice trochu šílené, ale neměl bych jim věřit všechno. Pro začátek si dám pozor na jejich nášivky a znaky na uniformě.

Že jsem tak smělý, co jste u povstalců dělali?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Ecthelion »

Vězeň se ušklíbl, v jeho očích trochu humoru a zároveň trochu obezřetnosti, když se podíval na Hagena a pak na záznamové zařízení na stropě: "My a povstalci? To bude mýlka, my jsme náhodou počestní obchodníci. Celé naše zatčení je jeden velký nešťastný omyl." Když Hagenovy oči sklouzly k jejich rebelským oranžovým kombinézám, sledoval jeho pohled a hladce pokračoval ve lhaní: "Ty uniformy jsme koupili z druhé ruky. Byly se slevou a člověk v něčem létat musí." Vězeň se tvářil naprosto vážně, ale oba další vězni se jeho historce unaveně usmáli.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Paul »

By mě zajímalo...

...co na to řeknou kamarádi vedle. Vždyť je to jedno, tohle povstalci budou. Mávnu rukama v poutech. Je to trochu nezvyk. A pak ještě mají dost rozumu na to, aby mi nevěřili.

Když jste ti obchodníci, nevíte, jak naši karavanu přijdou a začneme smlouvat?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Ecthelion »

Vězeň odpověděl zamyšleně: "Bojím se, kamaráde, že karavana tu bude dřív než by nám bylo milé... ale líbit se nám to rozhodně nebude. Měl by ses trochu natáhnout a odpočinout si, dokud to jde." Kývl k palandě a pak se sám opřel na lavici v koutě místnosti, který byl nejblíže dveřím. Zavčel oči a zdálo se, že v mžiku usnul... ale Hagen si všiml, jaké pohledy si vyměnil s oběma zbývajícími vězni a téměř nepostřehnutelná přikývnutí, která narušila jejich masku únavy rozhodností.

O chvíli později se jeden ze dvou zbývajících vězňů zvedl z palandy a začal se procházet nepřítomně po místnosti. Druhý z pilotů o chvíli později zaječel a vyskočil: "Dupnul jsi mi na nohu! Aaaarghhh.... já tě zabiju, ty šmejde!" Uhodil procházejícího, který si to nenechal líbit a vrhl se na něj. Oba se rvali jako smyslů zbavení a ryčeli jako dva bojující tuři. Hagen rychle vrhl pohled k poslednímu z pilotů v rohu u dveří, ale ten vypadal, že spí a celá bitka ho nevzbudila.

O chvíli později se dveře otevřely a dovnitř vběhl bíle oděný stromtrooper, který v ruce držel elektrický obušek. Zvedl ho, aby oba bojující roztrhl, ale rána nikdy nedopadla, protože najednou se za ním materializoval zdánlivě spící vězeň. Ten překonal vzdálenost mezi svou palandou a císařským vojákem v okamžiku a oba zbylí piloti se jako mávnutím kouzelného proutku přestali rvát mezi sebou a strhli společně Stormtroopera k zemi.

Vše se odehrálo tak rychle, že Hagen měl sotva čas zareagovat, když zaslechl od dveří zvučné: "Hej! Vy tam!" Druhý stormtrooper, který tam stál, si uvědomil, co se děje a začal zvedat svůj blaster, aby zasáhl...
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Paul »

‚A hlavně s tím nedělej žádné prudké pohyby.‘ ‚Jasně, mami.‘ ‚To, že jsme spolu, ještě neznamená, že jsem tvoje máma.‘

Pěkná vzpomínka vytažená z hlubin mojí paměti. Nějaký obvaz by se hodil, jen nejsem v situaci, kdy bych se k němu mohl dostat. Na záda si nedosáhnu, ale už asi nekrvácejí, jenom bolí. Schválně jestli mi to ošetří. A vůbec, ostatní by už měli být doma. Zajímalo by mě, jestli jim nudu chybět. Jestli mě zapijí.

Asi ne. Mei na to není, Rya má lepší věci na práci, pro Vita jsem další z mnoha a u Mrrukyho a Grraugha si nejsem jistý.

Sedám si. Na ležení nemám odvahu, už jenom kvůli tomu, že bych se musel položit a zase zvednout, až pro mě přijdou. Sedím tam mírně nahrbený a vzpomínám. Pozoruji vězně, jak kývou hlavami. Sedím, když začnou křičet, tohle není moje věc. Voják vrážející do místnosti s obuškem už se mě skoro týká, druhý s pistolí už úplně.

Hodnotí situaci rychlým pohledem, nejprve na chumel na zemi, potom se podívá na mě. Asi ho překvapilo, že je tady někdo, kdo se nezapojil. Ukážu mu rukama v poutech na zápasící na zemi s výrazem, který by mu měl napovědět, že se mě to netýká.

‚A nezapomeň, vždycky měj kvér. Bez kvéru jsi mrtvý muž. A ještě něco, je vždycky lepší, když ho držíš ty, než když jím mává tvůj kamarád.‘

Když je jeho pozornost odpoutaná jinam, připravím se k rychlému přesunu. Bude to bolet, ale on má jedinou zbraň na čtyři lidi.

Hod
10=6+1+1+2

Po dluhu
15=1+6+6+2
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Paul »

Vyskakuju z palandy, dvěma skoky překonávám vzdálenost a ramenem vrážím do vojáka. Padáme oba na zem – chytám mu ruku s blasterem, druhou do mě buší. Praštím mu hlavou o zem a zkouším do něj kopat. Přes zbroj to musí sotva cítit.

‚Když ho trefíš mezi ty pláty, prorazíš slabší pancíř, co tam má. Je to těžké, jak lítá všude kolem, ale ty to zvládneš, ne?‘

Trošku se zvednu, posunu nohu na jeho ruku s blasterem a snažím se ruce dostat pod jeho helmu. Na krku žádné pláty nemá, a když jsem tam s rukama, vší silou ho začnu škrtit. Zmítá se, ale ne dost. Za chvíli už se nehýbe vůbec.

Rozhlížím se okolo, rychle chytám blaster a pálím několik ran do druhého vojáka, když už nic pro jistotu. Sedám si na zem a těžce dýchám. Přemýšlím co dál. Zase vstávám a přivírám dveře do cely. Dívám se na svá pouta. Měli je asi dělat lepší, jinak bych tady nestál se zbraní v ruce. Krčím rameny. Mohl jsem tady ležet já. Dobrá zpráva pro mě – neležím. Když se správně trefím, měl bych se jich zbavit. Přikládám zbraň ke kloubu na poutech, párkrát vydechnu a střelím. Naštěstí jediné, co se rozbilo, byl chladný kovový předmět na mém zápětí. To samé udělám s druhou rukou, a když jsem volný, strhávám z mrtvého těla bílou zbroj a černé oblečení pod tím. Rychle se převléknu do imperiálního, pohledů svých spoluvězňů si nevšímám.

„Jsem voják TK 67… 85. Myslím, že jsem dostal rozkaz vás odsud vyvést a před lodí zastřelit. Až se odsud dostaneme, štípneme loď a zmizíme na nejbližší povstaleckou základnu. A říkejte mi Hagen.“




Předávám slovo.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky se snažil tvářit tak zkroušeně, jak to jen šlo, když ho Vito v přestrojení vedl k imperiální korvetě.

Klon kráčel suveréně a jawa doufal, že hlídka u vchodu do korvety se nebude příliš vyptávat nebo zkoumat, co se to vlastně děje.

Marně. Zastavili se před stormtrooperem a voják na stráži se rovnou zeptal Vita na potvrzovací kód. Nebyl hloupý - stormtrooper, který není na svém místě a přivádí rebelského zajatce, to je od dob osvobození princezny Leiy z Hvězdy smrti jeden z nejznámějších příběhů v galaxii.

Mrruky ve svém plášti polknul a byl rád, že jeho kapuca zakrývala utrašenou mimiku v jeho tváři. A pak se z nitra korvety ozvalo několik blasterových výstřelů....

Hagen uvnitř zjevně vzal věci do svých rukou.


Voják se instinktivně otočil, zaklekl a zalícil na na vchod do lodi. Jestli se Hagenovi podařilo uvnitř přemoct stráž, nejspíš naběhne tomuhle klonovi rovnou do rány a nastavil tak jawovi záda.

Vito kývl na Mrrukyho, naznačil také zakleknutí a zamíření, aby imperiála zmátl. A to byl ten pravý moment na malou postavičku v plášti.

Jawa se vymrštil, přetáhl svá energopouta přikrženému stormtrooperovi přes hlavu, pověsil se mu vší silou za krk a začal ho škrtit.
Mrruky:3D6+2 → 8(2 +1 +3 + 2)#Voják

Drobný pilot, naprosto nezkušený v boji muže proti muži se už podruhé v krátké době pokusil najit slabé místo v bílé zbroji stomtrooperů a tentokrát se zmýlil.

Energopouta se zasekla o vysouplou část helmy a stormtrooper okamžitě sklonil zbraň a zvedl se. Jawovy nohy se ocitly ve vzduchu a plnou silou se pověsil na kýblohlava. Ten pod Mrrukyho tíhou sklonil zbraň a zakymácel se.

Vito se otočil, zamířil a nemohl vystřelit, protože potácející se strormtrooper se začal natáčet, jak se snažil jawu shodit ze svých zad a Vito tak neměl čistou ránu.

Zaklínění jeden do druhého, imperiální voják a rebelský pilot se pomalu potáceli k hraně mola, ke kterému byla korveta přikotvena. Mrruky netušil, jestli to dělá stormtrooper schválně, nebo sebou jen vztekle hází, ale věděl, že pokud takhle zaklínění šlápnou do prázdna, zřítí se oba do hlubokého hangáru a to nemohou přežít.

Všechno závisel na jediném. Když s Vitem připravovali tuhle lest, jawa si poškodil zámek pout tak, aby ho mohl kdykoliv později rozepnout. Okamžité rozepnutí pout by samozřejmě Mrrukyho ihned osvobodilo a zachránilo před strašlivým pádem - jenže to by také znamenalo, že i stormtrooper získá rovnováhu a ve férovém boji tváří v tvář byly jawovy šance mizivé.

Zbývalo tedy jediné. Rozepnout pouta v ten jediný pravý čas - na samotné hraně mola, ve chvíli, kdy stormtrooper už šlápne do prázdna, ale malý jawa ještě bude mít šanci se chytit.

Mrruky by dal cokoliv za to, aby mu v tom pomohla Síla - klidně i temná strana - jenže z ní necítil ani neslyšel nic, takže se musel spolehnout sám za sebe.

Hrana mola se přiblížila, kymácení stormtroopera a obě postavy Vitovi zmizel v dohledu. Klon už nemusel nic předstírat, ani mířit, popoběhl a podíval se přes hranu mola ....

Mrruky:3D6+2 → 13(3 +3 +5 + 2)#Voják Rerrol na dluh ...

... a s oddychnutím uviděl cukajícího se jawu, jak visí za kapuci svého hnědého oblečku na konci jedné ze vzpěr, přečnívacím z mola do volného prostoru jen o několik centimetrů. Bílá zbroj vojáka byla vidět v hloubce pod jawou, rozplácnutá na dně hangáru.

Bleskurychle se sehnul, podal jawovi ruku, vytáhl ho nahoru a společně pak zaměřili pozornost spět ke vchodu do korvety, odkud měl každým okamžikem vyběhnout Hagen.
Naposledy upravil(a) MarkyParky dne 7. 12. 2018, 16:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Paul »

„Kam je vedeš?“
„Dostal jsem rozkaz je vyvést ven a zastřelit. Jsou jen chyba v systému.“
„O ničem takovém nevím. Předej mi je a jdi na své místo.“
„Ten úkol připadl mně.“
„Řekl jsem přenech mi je.“
Je vyšší hodnost, tohle byl patrně rozkaz.
„Opravdu je mám vyvést jen já.“
„Nejsem, hloupý, nevěřím ti.“
Není zbití. Promiň, kamaráde. Natáčím blaster v ruce k němu a mačkám spoušť. Z takové blízkosti střela prorazil hrudní plát. Voják se hroutí k zemi.
„Hloupý nebyl, jen měl smůlu. Padáme odsud, a to rychle.“

Naštěstí jsme blízko východu, zahnu za roh a málem vykřiknu překvapením. Malý Jawa žije, nemá pouta a vypadá docela spokojeně. Pak si všimnu, toho v bílé zbroji. Zakleju a namířím na něj zbraň. V ten moment na mě začne zkomoleným basicem Jawa chrlit, že to je Vito.

„Je pěkné, že jste pro mě přišli, ale teď bychom se měli zdejchnout. Viděli jste cestou něco letuschopného? Jo a tihle jsou s námi.“

Ani se nezastavuju, jen si sundám helmu. Moc toho v ní nevidím. Jak nejrychleji to dokážu, směřuji pryč z hangáru. Procházíme několika chodbami, když uslyšíme kroky za rohem. Nasazuji helmu, těsně před tím, než zpoza rohu vyjde dvojice vojáků v bílém. Tři piloti s pouty, jeden Jawa zcela volný a kulhající voják a já. Není to moc dobré. Podívám se rychle na jejich zbroj. Asi mi někdo přeje, jsou nižší hodnosti.

„Pokračujte dál, za chvíli odlétáme.“
„Co tady děláte, pane?“
„Nevidíte? Zbavujeme se zajatců.“
Doufám, že si ničeho nevšimnou.

15=4+6+4+1 (dal jsem Vojáka, připadá mi to tak lepší než Osobnost. Stačí to?)
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Stanice PS-113 (únik zpoza nepřátelských linií)

Příspěvek od Ecthelion »

Stormtrooper se zarazil jen na chvíli. Zřejmě něco v Hagenově hlase zastřeného přilbicí o přesvědčilo, aby se dál nevyptával. Přílišné strkání nosu do záležitostí nadřízených se v imperiální armádě většinou nevyplácelo. Voják zasalutoval a dvojice zamířila zpět na loď. O několik chodeb dál se uprchlíci zastavili a rychle se snažili popadnout dech. Jeden ze zajatých pilotů poplácal Hagena po rameni: "Dobrá práce, kámo." Vito zasténal, když jeho zraněná noha odmítala poslušnost a opřel se o stěnu: "Dostali jsme se až sem. Kam ale teď? Jestli stanici pročesávají Stormtroopeři, neschováme se... naše stroje, se kterými jsme sem přiletěli, jsou téměř jistě pryč... a pokud se obrátíme na piráty, nejspíš nás rovnou předají Impériu, výměnou za pár kreditů nebo shovívavost úřadů... pokud někdo má nějaký brilantní nápad, jak přežít příštích dvanáct hodin... sem s ním."

Tři osvobození povstalečtí piloti, kteří byli s nimi, se na sebe navzájem podívali. Pak jeden z nich opatrně nadhodil: "Když nás přesunovali z cely, tak vojáci nejprve dostali rozkaz naložit nás do raketoplánu Lambda v hangáru 94. Až po cestě dostali instrukce přesunout nás přímo na korvetu... pokud tam ten raketoplán stále je... a jestli tam není silná stráž... mohli bychom přemoci pilota, štípnout ho... a jestli se dostaneme ze stanice, tak uniknout zpátky k Rebelům. Je tam hodně "jestli"... ale nic lepšího mě nenapadá..."
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů