[Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Ale my bychom měli mít pro wookije zbraně. Tady je můj blaster, jestli se jim bude dobře držet... A tam je několik děl v lodi. Ve vesmíru to není kdovíjaká síla, ale na hochy v bílém by měla stačit, teda pokud fungují.

A ještě by bylo dobré zkontrolovat palivo. Jestli tam není a děla nebudou fungovat, bude to nejhůř utracených padesát tisíc za celý můj život...
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Piloti se rozmístili v opuštěném skladu, který předtím okupovali piráti, kteří byli ale už nyní pryč. Rebelové svírali jílce v potících se dlaních, když na chodbě zaslechli dusání vojenských škorní.

Obrázek

Císařští se rozmístili za dveřmi, a když se ty se zasyčením otevřely, někdo zvenku dovnitř vhodil kouřové granáty, které se syčením začaly vytvářet oblaka dýmu. Chvíle ticha se protahovala do nekonečna, když skrze dým dovnitř vletěla dvojice droidů třídy Viper, která bez vyzvání zahájila palbu proti pozicím, kde tušily nepřátele. Dýmem následně vběhla dovnitř skupina Stormtrooperů a rebelové sem tam zahlédli jejich bílá brnění, jak zaujímali pozice za bednami a odjišťovali blasterové pušky…

------
:arrow? Pravidla pro pozemní boj jsou pro připomenutí tady.
:arrow? Bitvu začínají rebelové s bodem výhody (piloti zaujali výhodné postavení před bojem).
:arrow? Wookijové jsou slabě ozbrojeni (jen jeden má blaster od Hagena) a zatím se drží za vámi v úkrytech.
:arrow? Stormtroopeři mají brnění, které je chrání před blasterovou palbou na střední vzdálenosti (mají 3 body životů – při zničení prvního přišel Stormtrooper o brnění nedostává žádný postih, po druhém zásahu dostal postih a při třetím je vyřazen) a jsou vyzbrojeni blasterovými puškami, kouřovými granáty a termálními detonátory. Stormtrooper, který vylezl na rampu nad vámi (na mapě označení TK 1128) má lehký opakovací blaster (může vystřelit dvakrát za kolo s postihem -1; sám má postih na Osobnost -1), oba droidi typu Viper mají ekvivalent blasterové pistole.
:arrow? Vaším cílem není postřílet všechny útočící Stormtroopery (zřejmě je to jen první útočná skupina a budou ji následovat další), ale zdržet je tak dlouho, aby mohla dorazit posádka pro korvetu a nastartovat ji (mohou proklouznout druhým vchodem, který vede do nevyužívané části stanice, kde se zatím žádní nepřátelé neobjevili).
:arrow? Jste na tahu!

Situace na bojišti:
Obrázek
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Ti s těmi štítky jsou velitelé, tak do nich. Štít by mít neměli.

Odjistit, vyhledat cíl, vyklonit se, vystřelit.

Střílím na TK 1128
17=3+5+6+3

Zásah. Jako na cvičišti. Nebo, jako na překladišti. Jo. Pěkný pocit... Strach mizí... Jen pojďte! Jen pojďte!

Udělejte dvojice, ve kterých se budete krýt navzájem. A sdílet cíle.

Kruci, děla na lodi by se opravdu hodila, škoda, že jsme je nezabrali.

:arrow? Zásah TK 1128
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od MarkyParky »

Mrrukyho malá postavička se už před vtrhnutím stormtrooperů schovávala mezi bednami a harampádím, takže teď využila toho, že není pozorována a začala se proplétat mezi nimi. Ve chvíli, kdy nad sebou jawa zaslechl zabzučet Vipera, využil toho a pokusil se vyškrábat po trubkách na zavěšenou lávku, pěkně droidovi do zad. Při tom si strčil blaster za opasek a do ruky čapnul upravené droidí rameno. Na jeho hrotu přelétla jiskra, jak se nabíjelo z baterie u jeho opasku.

Mrruky:3D6+2+2 → 13(1 +5 +3 + 2 + 2)#Osobnost + výhoda
* "Zavěšení" se za droida T334-2.

Všimne si mě?
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara »

Mei už od začátku mise věděla, že přestřelky nebudou její silnou stránkou. Ale navzdory tomu, i když nevěděla jak, se jí povedlo zbavit strachu. I tak však byla vděčná za Hagenovi rozkazy - o to spíš, že by sama zvolila podobnou strategii. Ale jak tady může vést, když o tom nic neví?

'Není to tak dávno, co jsi nevěděla nic ani o létání...'
'Ale tady není prostor pro pokus-omyl! Jediná chyba nás může stát životy!'


Jelikož sama není nejlepším střelcem, rozhodla se podpořit ostatní - konkrétně Vita. On podpořil ji, když se pokusila uklidnit situaci, nyní je řada na ní - nemluvě o tom, že v téhle situaci... je z nich zdaleka nejzkušenější a díky svému zranění nemá velkou možnost pohybovat se po bojišti.

Rozhlédla se po hangáru, jestli je jistá šance že by se tam mohla rychle a bezpečně dostat, ale Vito stál na naprosto opačném konci než ona. Tenhle manévr by trval příliš dlouho v situaci, kde rozhodují vteřiny... ale její vyvýšená pozice jí poskytovala jistou výhodu v tomto ohledu.
"Vito, budu tě krýt!", řekla do svého intercomu a zahájila krycí palbu ze svého blasteru, doufajíc, že to z její pozice bude stačit.

:arrow? Krycí palba (wingman) pro Vita
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Skenderax »

Schovaná sa rýchlo vykloním a pozriem situáciu. Opretá o chrbát venujem sekundu na premyslenie si, čo ďalej. V kokpite je život o toľko ľahší, ale pravidlo ostáva... Znížiť počet tých, čo po mne a mojich priateľoch bude strieľať. V pamäti si vybavím, kde stál Viper Droid T445-6 a pokúsim sa naň získať výhodnejšie postavenie.

:arrow? Pokúšam sa flankovať Viper Droid T445-6
5 (Hod 3d6 = 2+2+1) +3 (Osobnosť) -1 (Dlh) +2 (Výhoda) = 9
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Obrázek

:arrow? Droid T334-2 se pokouší vyhnout flankování od Mrrukyho:
Hod je 9 + 1 (za Vojáka) = 10. Uspěl! Jawa se přemístil za krabice, odkud dobře viděl droida T334-2, který malého humanoida nevyhodnotil jako hrozbu, ignoroval a pokračoval v palbě proti krabicím, za kterými se ukrývali rebelové.

:arrow? Droid T445-6 se pokouší vyhnout flankování od Ryi:
Hod je 12 + 1 (za Vojáka) = 13. Neuspěl! Twilečka se plížila ve snaze dostat se za druhého droida, ale jeho ostré senzory její kroky zachytily. Droid zesílil propulzorové pole a prostě se vznesl ke stropu a přemístil tak, aby jej Ryin přesun neohrožoval.

------
Omlouvám se, ale z nějakého úžasného důvodu (kvůli nové evropské regulaci, respektive její implementaci tady) rolz.org zrušili přístup pro všechny IP z Německa, takže mě tam odmítá pustit. Hodil jsem teď vedle na online rolleru (poctivě výsledky co padly), zkusím to nějak vymyslet. Vy normálně házejte dál na rolz.org.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

(Ha! Já zapoměl jak s tím rolz pracovat, anebo a to doufám, něco měnili).

Jeden zahájil souboj po svém. Již v oblacích hustého kouře z granátu začal mávat svářečkou a spustil protokol #95. Klon mu to jistě neukládal, to muselo být po předchozím majiteli. Uživateli... Pilotovy, který zřejmě neměl tolik štěstí, aby zde by s nima v tomto průšvihu. Zařval na něj:
Ty hlavně běž do lodi! Ehm musíš ochránit ty Wookie a nepřekážet...! Teda oni nesmí překážet. Ani nemáš zbraň!

V té chvíli ovšem začala střelba. Vito to vzal jako příležitost k přesunu a vybudování si výhody. Ovšem zaregistroval, že Mei spoza žlutého zábradlí kryje jeho část skladiště. Kruci! Tihle civilové! Přísahám, že pokud tohle přežijeme, tak jí vnutím základy operační obrany. Však při všem co je komu svaté, my jsme tohle brali když nám bylo pět let! No ale proč to rovnou nevyužít?

Vito se vyklonil spoza beden, kam se zrovna chtěl ukrýt a vypálil z flešetové brokovnice:
:arrow? útok na TK 7820 = 15 (3 +2 +1 + 2 + 4 + 3) voják + výhoda + wingman. minul! Protože ho neposlechla noha a zavrávoral.

Zaúpěl bolestí, ale ještě během pádu se stihl překulit a přistál ve výborné palebné pozici:
(a zde je ta chyba: jednou mi padlo 8 +2+4+3 ale hodilo mi to dice code error a podruhé zase 10 +2+4+3, v podstatě ale oba hody stačili na zásah, pokud ne, tak to opravím, beru si ten nižší z nich)
:arrow? útok na TK 7820 s dluhem na osobnost = 17! zásah!

Stormtrooper nečekal takový rachot. Přes celý hangár po něm pálí, tak musí přeskočit slabou zídku a krýt se. V tom mu nad hlavou přeletí projektil, který někde za ním exploduje jako ohňostroj. Ani se nestihne přestat divit a jeden takový má u svých nohou, okamžitě po dopadu se roztříští na stovky jehliček, které z něj doslova odstraní zbroj!
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

1. kolo (Rebelové)

:arrow? Grraugh se přemístil k vnějšímu dálkovému ovladači korvety, který se používal k posouvání korvety v doku, a pokusil se aktivovat na dálku zbraně na ní umístěné.

Získává výhodu.

:arrow? "Reserve One volá Ragtag Leader! Jsme skoro na místě! Naše cesta je zatím volná. Žádní kýblohlavové. ETA dvě minuty. Přepínám."

Rebelská posádka pro korvetu dorazí příští kolo.

1. kolo (Galaktické Impérium)

Blasterová palba trochu Stromtroopery zpomalila, ale nezastavila. Elitní vojáci Impéria postupovali vpřed navzdory palbě, která je uvítala. Přebíhali mezi úkryty, vzájemně se kryli palbou a mlčky a odhodlaně pokračovali vpřed. Ta mlčenlivá efektivita, se kterou postupovali dál navzdory zásahům, byla až děsivá.

Obrázek

:arrow? TK 1128 střílí na Hagena:
Hod je 13 + 3 (za Střelbu) - 2 (za zbraň) = 14. Minul!

:arrow? TK 1128 střílí druhou ránu na Ryu:
Hod je 9 + 3 (za Střelbu) - 2 (za zbraň) = 10. Minul!

:arrow? TK 6697 se pokouší obejít Hagena z boku (flankuje):
Hod je 18 + 2 (za Osobnost) = 20.
:!: Paule, hoď si na Osobnost, jestli se mu podaří dostat se do výhodné palebné pozice.

:arrow? TK 459 postoupil vpřed na uvolněné místo po TK 6697 a střílí na Mrrukyho:
Hod je 9 + 3 (za Střelbu) = 12. Minul!

:arrow? TK 6687 se pokouší obejít Vita z boku (flankuje):
Hod je 7 + 2 (za Osobnost) = 9.
:!: Vito, hoď si na Osobnost, jestli se mu podaří dostat se do výhodné palebné pozice.

:arrow? TK 7820 postoupil vpřed na uvolněné místo po TK 6687 a střílí na Vita:
Hod je 7 + 3 (za Střelbu) = 10. Minul!

----
:arrow? Viper Droid T445-6 střílí na Ryu:
Hod je 13 + 2 (za Střelbu) = 15. Minul!

:arrow? Viper Droid T334-2 si nevšiml Mrrukyho, postupuje podle svého bojového programu a střílí na Mei:
Hod je 14 + 2 (za Střelbu) = 16. Zásah! Blasterová střela zasáhla pilotku a srazila ji k zemi.

----
Havoc Command, tady je TK 459. Při pokusu zajistit podezřelé vesmírné plavidlo jsme narazili na ozbrojený odpor. Odhaduji nejméně půltucet obránců, ruční zbraně bez těžké palebné podpory. Druhý oddíl ať v záloze, třetí a čtvrtý ať se nachystají zajistit loď. TK 459 konec.“

Obrázek

:arrow? Jste na tahu!
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od MarkyParky »

Kdyby bylo Mrrukymu vidět pod kapuci, rozzářil by se mu tam úsměv. Droid kolem prolétl a zastavil se v takové pozici, že si malý Jawa mohl vybírat, kam ho vystřelí nebo praští.

Mrruky ale nechtěl droida zničit. Věděl, že za svůj program nemůže. Že je zotročený. A že kdyby byla příležitost a Mrruky ho mohl přeprogramovat, stal by se z něj hodný a poslušný svobodný droid.

Proto neměl v ruce Mrruky blaster, ale montážní rameno ze svého astrodroida, improvizovaně upravené, aby vystřelilo vyřazující, ale nesmrtící výboj.

Chci droida vyřadit, ale nezabít. Mám si to hodit jako střelbu a jen odlišně popsat? Nebo budu házet na něco jiného?
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Loď je za námi. Nemůžeme ustoupit. Vojáci se tady objevili moc rychle. Hodně zajímavá shoda náhod. Hodně zajímavá...

Postupuji za bednami. Plán je obejít toho důstojníka a hodit na něho detonátor. Za bednou někdo jde. Ohlížím se. Ostaní by mě měli být schopní krýt, kdyby na to došlo. Jeden je za pár bednami, neměl by mě ohrozit, velitel je někde vzadu. Ostatní jsou rozprostření někde dále. Cesta je tedy volná. Pár kroků za bednu a tam... další voják! Neměl tady být! Co tady dělá?

Vyhnutí se zavěšení
6=3+1+1+1= Je za mnou.

Když umře dříve, než stihne vystřelit, bude to dobré. Uskočím, zařvu a zmáčknu spoušť. Dvakrát po sobě, v rychlém sledu.

Střely
15=3+2+5+3+2 =>Dluh, jdu na to znovu
13=2+5+1+3+2

Matko Jawů, já minul! Jde pomalu ke mně, za ten roh se mu neshovám. Za mnou "chodba", není se kam schvat. Tak tohle je smrt? To snad ne...

Sejměte ho někdo! Rychle!!!

:arrow? Zavěsil se
:arrow? Střílel jsem dvakrát na dluh, ani jeden zásah


EDIT: doplněna akce
Naposledy upravil(a) Paul dne 8. 7. 2018, 20:41, celkem upraveno 1 x.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Klon se chtěl přiblížit ke svému cíli ve snaze jej dorazit, ale chyba lávky. Nevšiml si stormtroopra který se mu pokouší dostat do zad z pravé strany.

:arrow? Hod: 9! (6 +2 +2 - 1) (1 osobnost, -1 postih za nohu, -1 dluh, troopr inicioval) 6687 úspěšne obešel Vita!

Chtěl se ukrýt, ale zradilo ho staré zranění. Moc přepínal hojící se nohu a příšerná bolest jej poslala do kolen. Málem prokousnul doutník když se mu na tváři oběvila grimasa bolesti. Nezbývalo nic jiného, než ze zoufalé pozice zkusit vystřelit po nepříteli který se tam oběvil z čista jasna:

:arrow? Útok na TK 6687 Hod: 11! (1 +3 +5 + 2) Minul!
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara »

Zatímco ostatní zoufale bojovali s postupujícími stormtroopery, Mei se po zásahu od Viper droida sesula k zemi.

Nevěděla, zda umírá nebo ne, ale byla dostatečně při vědomí na to, aby mohla vidět, jak se dva z nich dostali za Vita a Hagena. Z očí jí tekly slzy a opět se do ní vrátil třes. Veškerá nově nalezená odvaha byla v mžiku tatam... ještě nikdy nebyla postřelená nebo tak vážně zraněná, neměla čas se přizpůsobit situaci.

'Já věděla, že tady umřu... všichni tu umřeme.'

Třásla se na celém těle a byla paralyzována strachem. Naštvaná na sebe a svou neschopnost udělat něco s jejich situací, zatla zuby a po tváři se jí řinuly slzy.

"Reserve One volá Ragtag Leader!", slyšela někde vzadu v hlavě, jak hlášení přes bolest a beznaděj sotva vnímala. Nebyla schopna jim odpovědět. Nebyla schopna vydat rozkazy. Nebyla schopna jim pomoct a dostat se z této situace.

'Já věděla, proč jsem se pro tuhle misi zbavila velení! Tohle... tohle nezvládnu. A kvůli mě... všichni... všichni...'
Všechno bylo tak jiné, když byla ve svém kokpitu.

:arrow? Mei ztrácí kolo kvůli panice
:arrow? Já vím, jsem děsná drama queen :D
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Výkřik.

Utíkám mezi bednami, snažím se kličkovat. Moment. To byla Mei. Pořád tady je. Říkal sem jí, ať se zdejchne, jakmile začne střelba. Nezdejchla se. Je asi raněná. S nejvyšší pravděpobodností. Zatraceně. Zatraceně, zatraceně. A Rya je tady asi taky. A já s tím nic nemůžu udělat, protože jsem si tak naběhl. Zatraceně. Skáču za jednu vyčnívající bednu. Celý udýchaný beru komlink do ruky.

Kryjte velitelku... Ryo, vezmi ji někam, kde budete obě v bezpečí. Stáhněte se někam, kde... kde se nestřílí. Zmizte odsud. A vy ostatní... je kryjte. Ragtag šest... konec... prozatím...

Voják jde za mnou. Vystřelím jen tak, do prázdna. Ani se nezastaví. Vyskakuji a běžím dál. Detonátor nechávám ležet za bednou. Vem ho čert. Komlink stále svírám v ruce. Běžím. Zkouším kličkovat, snad to zabere. Snad.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky zastrčil rameno do škvíry mezi doidovy pancéřové pláty a pak stiskl tlačítko, které převedlo výboj z baterie u jeho pasu do droidovy konstrukce. To by ho mělo vyřadit.

Mrruky:3D6+2+2+5 → 21(5 +5 +2 + 2 + 2 + 5)#Voják + Výhoda + Zavěšení
Klidně ať si proti mě hodí to meele, muhehe....
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti