[Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Brífink: Phosphurský pás

Komandér Ratal se rozhlédl po pilotech letky Ragtag, kteří se shromáždili v místnosti, a spokojeně pokýval hlavou. V místnosti stál stranou protokolární droid a také komandér Syrush, který něco vyplňoval ve svém nepostradatelném tabletu, ale nápadná byla absence kohokoli z rozvědky. Bylo veřejné tajemství, že poručík Sei’lar a baron se zhádali málem do krve a od té doby spolu promluvili sotva dvě slova (která se navíc veřejně nedala opakovat). Jeho absence tak sice nebyla překvapivá… ale nebyla ani příliš uklidňující. Jestli se baron rozhádal s rozvědkou, pro budoucnost jeho pilotů to nevěstilo nic dobrého…

Mon calamarijský komandér si odkašlal a začal: „Nuže, začněme tedy bez-meškání... před dvěma dny jsme dostali poměrně překvapivou zprávu z poměrně překvapivého zdroje. Skrze prostředníka nás kontaktovali… piráti z phosphurského pásu.“ Baron Syrush přepnutím přepínače zapnul nad stolem holografické zobrazení mlhoviny phosphurského pásu a okolních oblastí v sektoru Atravis.

Obrázek

Droid, který zatím stál nehybně, postoupil vpřed a nadšeným hlasem začal vysvětlovat: „Ano… piráti z phosphurského pásu jsou volným společenstvo kriminálních živlů, pirátů a pašeráků, kteří využívají bezpečné úkryty a přístavy v mlhovině, odkud vyrážejí a přepadávají obchodní lodě v okolí. Imperiální hlídkové lodě je bez průvodců nemohou ve zrádné mlhovině pronásledovat. Vede je Král pirátů a jejich kapitáni lodí se nazývají Bukanýři. Žijí podle Zákonů čepele, striktního kódu, který určuje vztahy mezi nimi…“

Baron ho zlostně přerušil: „Stop! To stačilo, plecháči… za normálních okolností bychom zprávy od takové… chátry samozřejmě ignorovali, ale… bylo mi řečeno… že jsme s nimi uzavírali určité obchody už dříve.“ Na tváři se mu zračil jasný nesouhlas, ale Ratal se jen usmál: „Jeden z Bukanýrů nás kontaktoval s tím, že se jim podařilo zajmout imperiální korvetu CR 90 i s nákladem… a jsou ochotni nám ji prodat.“

Rozhlédl se, aby zjistil, jaký účinek jeho slova vyvolala, a pak pokračoval: „Jak víte, máme kritický nedostatek doprovodných lodí a potřebujeme každou, kterou jen můžeme získat… kredity, které požadují, jsou malá cena za další bojové plavidlo. Prostředník byl poněkud vágní ohledně nákladu lodi, ale zdá se, že piráti by se té lodi rádi zbavili co nejdříve. Rozvědka je v této chvíli poněkud zaměstnaná…“ Mon Calamari se podíval na Syrushe, který snášel jeho pohled bez hnutí, a pak pokračoval: „Proto je na vás, abyste obchod dojednali. Poletíte v civilních šatech a ve stíhačkách doprovodíte posádku, která CR 90 odveze domů, na palubě frachťáku Siren. Letová kontrola by vás měla uklidit do jednoho ze vzdálenějších doků, kde si nikdo nevšimne insignií na vašich letounech. Váš kontakt je moorseerian jménem Tw’i Llaq, který na vás bude čekat v kantýně na vesmírné stanici PS-113 na okraji mlhoviny. Formálně sice patří pod správu Impéria, ale to tam neudržuje žádnou posádku a pašeráci ji využívají k předávkám zboží poměrně často. Je navíc dost velká, abyste se ztratili pátravým zrakům. Najdete ho, setkáte se s Bukanýrem, který nás kontaktoval, provedete obchod a zmizíte odtamtud. Aby nedošlo k žádným nedorozuměním, ZX-C1 poletí s vámi.“

Obrázek

Protokolární droid polekaně poskočil, když to uslyšel, a v jeho hlase modulovaném hlasovou jednotkou jasně zazněly obavy: „Jémináčku!“ Pak se otočil k pilotům, a když si uvědomil, že se na něj všichni dívají, nervózně jim zamával mechanickou paží. Komodor už chtěl brífing ukončit, když si ještě na něco vzpomněl: „Jedna drobnost je znepokojivá a měli byste ji mít paměti. Bukanýr, který nás kontaktoval, uvedl, že jedná se svolením Královny pirátů. Pokud ale víme, současným králem pirátů je Leo Bellsfar. Možná, že došlo k jeho nahrazení, nebo možná mezi piráty probíhá nějaký boj o moc… bohužel nemáme dostatek informací, ale doufáme, že to vaši misi neovlivní.“ Baron se věcně zeptal: „Otázky?“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Pozemní souboj
V případě, že se dostanete do nějaké přestřelky, používají se pravidla následujícím způsobem:

:arrow? Dovednosti vašich postav se používají k následujícím činnostem…
“Dovednosti“ píše:- Střelba – střelba ve vesmírném boji
- Pilotáž – manévrování ve vesmírném boji
- Voják – střelba v pozemním souboji, fyzička (hrubá síla) a vojenské záležitosti
- Osobnost – výřečnost, mrštnost a manévrování v pozemním souboji, nebojové akce
:arrow? Akce, které můžete využít v pozemním souboji, najdete tady (většina jich zůstává totožných, přibyla jedna akce navíc).

:arrow? Zbraně, které můžete v pozemním souboji používat, jsou tady.

:arrow? Napište každý, jaké zbraně si vaše postavy berou s sebou. Na stanici PS-113 je povoleno otevření nošení osobních zbraní (blasterové pistole). Pokud si s sebou chcete vzít větší zbraně, musíte mi říct, jakým způsobem je „propašujete“ (aby vás bezpečnost na stanici nezatkla).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Skenderax »

Sedím v rohu s malou dušičkou. Viem, že mi boli zobrané krídla, ale nik nepovedal, že nemôžem strieľať! A tak som tu, no necítim sa pohodlne. A viem, že je to vo mne. Viem, že všetci vedia, čo sa stalo i ako to dopadlo... Ale na to nie je čas. Misia ma zaujala tak, že sa sa v jednú chvíľu neovládla a ...

Nie je to misia skôr pre pechotu? - zvedavá, prečo práve krídla posielajú do takej akcie.

:?: Môžem si zobrať granáty, detonátor, med-pac, dve pištole a nôž a stále sa tváriť, že je to nenápadné?
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Skenderax píše: 27. 3. 2018, 10:35:?: Môžem si zobrať granáty, detonátor, med-pac, dve pištole a nôž a stále sa tváriť, že je to nenápadné?
Uff... ty dvě pistole a nůž jsou už trochu na hraně... ale dejme tomu. Zvedne to možná pár obočí, ale nikdo tě nezastaví. Můžeš mít s sebou maximálně 3 granáty (kouřové nebo termální detonátory)... a můžete si mezi sebe rozdělit 2 medpacky, které dostanete na misi. :wink:

-----
Komandér upřel své hluboké oči na twilečku a pak pomalu a rozvážně odpověděl: "Budete ve svých stíhačích doprovázet frachťák Siren na cestě tam a zpět pak, půjde-li vše dobře, i naši novou korvetu... a bez-meškání je budete bránit, pokud na ně nepřítel zaútočí. Cítíme, že tam leží největší nebezpečí... a nemůžeme nechat loď jen se základní posádkou bez doprovodu. Na stanici samotné sice nebepečí hrozí také... ale není to bojová mise. Neposíláme vás vzít tu stanici ztečí. Pokud půjde vše dobře, provedete výměnu a zmizíte, aniž si někdo všimne, že jste tam byli. Pokud dojde na nejhorší a začne se střílet, ponecháme na vašem uvážení, zda v misi pokračovat... nebo odtamtud rychle zmizet. Rád bych vám dal nějakou zálohu... ale frachťák je doslova nacpaný potřebnou posádkou... a nemáme kam dát další posily. Museli jsme udělat úpravy, aby se tam všichni vešli. Tím pádem to zůstává na vás... a jak komandér, tak já máme ve vás veškerou důvěru."
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Comandére, vy snad žertujete. Já, s odměnou za hlavu, wookij, jawa, klon a twi'lečka. Prý nikdo si nás nevšimne. Všimnout si nás, a to určitě. Minimálně letová kontrola ano. A to se modleme, aby tam byl někdo rozumný. No a pak... jsem tam měl nějaké známé. A to, že Impériu chybí loď, si Impérium určitě všimlo. Ale to já jen tak, jdu do toho. Kdyby něco, postarám se o ně.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Vito stál během brífinku nehnutě. Musel. Každý krok mu způsoboval bolest kterou se snažil ukrýt pod helmou klonového vojáka. Kus brnění na pravém stehně mu chyběl, namísto něj měl vrstvu bactového obvazu...

/Beru si postih -2 na Osobnost pokud to bude obnášet obratnost a rychlost pohybu/

Zadání mise poslouchal se silnou nelibostí. Paktovat se ze zločinci... to se mi ani trochu nezamlouvá. Tam přesně nás chce Impérium mít aby Alianci mohli vylíčit jako kriminální a podvratný živel. Navíc těch milion věcí co se můžou zvrtnout...
Ale na druhou stranu, služba je služba. Rozkaz je rozkaz... A Vito, sic renegát a zrádce, nemohl dopustit aby tihle skvělí piloti riskovali své zdraví, nebo životy bez někoho zkušeného v pozemním boji. On prostě musí letět a bezpečně je doprovodit zpět na základnu. Však to vypadá docela snadno. Musejí pouze přiletět, udělat co mají a rychle vypadnout.

Zahleděl se na svou zraněnou nohu... Tam jsem také mohl pouze přiletět, udělat a zmizet... Ale nevyšlo to a málem jsem na to doplatil. Je třeba počítat s nečekaným a krýt si záda!

Komandére, zasalutoval. Dovolte mi promluvit!
Ratal přikývl hlavou...
Rád by jsem na stanici propašoval kromě blasteru i odstřelovací pušku pro případ nečekaných potíží. Dá se nějak rozmontovaná ukrýt do útrob, nebo jako falešná končetina tohoto protokolárního droida Tak aby ji žádné senzory nedetekovali jako zbraň?

/OOC: napadlo mě, že v šasi droida se dá najít dost místa pro zbraň i za cenu toho že se následně bude muset jedno kolo skládat dohromady. Šlo by to?/
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

"S odstřelovačkou tm moc nepochodíš, je to stanice, ne otevřený prostor. Nebudeš moci použít její hlavní výhody, možná se s ní nevlezeš do chodeb. Vem si radši něco kratšího a účinnějšího. Napadá vás ještě nějaký jiný způsob, jak propašovat zbraně? Když do toho jdeme, tak naplno."

Beru dvě blasterové pistole. Ještě se uvidí, ale mohli bychom něco vzít do kokpitů X-Wingů. A někdo by měl vzít ten medpack
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16257
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od MarkyParky »

Mrruky opatrně došel ke svému C1 a chvíli si povídali. Směsici jawštiny a pípání nikdo moc nerozuměl. Potom droid otevřel otvor na boku a vysunul jedno ze svých mnoha ramen. Mrruky vytáhl odkudsi ze záhybů hnědého pláště turbošroubovák a rameno odmontoval. Prostrčil si ho do rukávu nad levou rukou, protáhl napájecí dráty dovnitř a poté je připojil k baterii na levém boku svého opasku. K pravému boku si připnul malý blaster.

"Ashnuna. Mrruky pžíípraven jííít."

Beru si blaster a z droidí packy jsem si vyrobil stun-rod.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Paul píše: 31. 3. 2018, 19:38 "S odstřelovačkou tm moc nepochodíš, je to stanice, ne otevřený prostor. Nebudeš moci použít její hlavní výhody, možná se s ní nevlezeš do chodeb. Vem si radši něco kratšího a účinnějšího. Napadá vás ještě nějaký jiný způsob, jak propašovat zbraně? Když do toho jdeme, tak naplno."
Požádám o trochu důvěry. A respektu možná. Nevím Hagene kolika bitvami na vesmírných stanicích jsi si prošel ty, ale já ze své zkušenosti vím že projít dlouhou, přehlednou chodbou za plného osvětlení, kterou se někdo rozhodne zoufale bránit při ústupu není žádná sranda. Nejdeme do přestřelky, pokud se cokoliv semele, prostě ustoupíme. Probojujeme se zpět k Wingům a mizíme. A ve velkém přehledném hangáru pro vesmírné lodě možná ještě budeš rád pokud tvůj spojenec bude mít pušku.
Vito si sundal helmu a dal si ji pod paži. Odhalil tak svou tvář, sužovanou bolestí a nevyspáním. Vsadil na Hagenovu inteligenci a doufal že pochopí, že nemůže očekávat od zraněného starce nějaké výkony.
Nejdeme parodovat mistra Windu. My jsme ti hodní, tedy "měli by jsme být". Pokud nám projde tenhle kousek bez výstřelu, budu úpřimě překvapený a štastný. Pokud to ale nedopadne... Prostě rychle zmizíme. A já chci krýt váš ústup a to se lépe dělá s puškou v ruce.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Nějakou tou střelbou jsem si už prošel- když člověk vytahuje věci z frachťáku a někdo nechce aby je vytahoval, naučí se nějaké ty věci o boji. Pár takových situací nastalo- a nevím, jak by nám v nich pomohlaostřelovací puška. Spíš klasická puška- něco na bázi té imperiální, nebo tak. Je mi jasné, že se zdejchneme, jakmile začne střelba. Mei a Rya první, potom Mrruky a Graugh a nakonec já. A ty, pokud to teda po tom letu zvládneš. Ostřelovačku bych opravdu nebral. To spíš karabinu, nebo pušku. Při ústupu se víc hodí větší palebná síla.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito »

Hagene! Vitův pohled byl nekompromisní. TY si klidně vem protonové torpédo a kladivo pokud chceš. Ale tuhle debatu pojď uzavřít. Chci odstřelovací pušku, potřebuju ji. Já se momentálně nedokážu dostat nepřátelům do zad. Ty hnědé oči starce pláli vraždou. Hagen si uvědomoval, že jeho dobře míněná rada se dotkla něčeho z Vitovy minulosti. Má teď na výběr zda ho přesvědčí aby si vzal jinou zbraň, za cenu toho že ten si ho znelíbí. Druhá varianta je udržet si dobrý vztah a připustit si že od klona nesmí moc očekávat. U síly, však mu fyzicky táhne na důchod.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Pokud ji tak chceš, vem si ji. Snad ji nebudeš muset použít. Ale doufám, že s ní umíš a víš, proč ji tak chceš.

Víte, doufám, co bude znamenat náš obchod, pokud je v pásu skutečně válka mezi králem a královnou.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara »

Mei se nadechla a s malou dušičkou naslouchala brífinku. Snažila se nedat nic najevo, ale srdce jí bušilo a byla nervózní při myšlence na misi mimo kokpit své stíhačky. Ještě ani nezačali, ale už teď si připadala neuvěřitelně bezmocná. Připadalo jí to jako tehdy...

Oklepala se a dech se jí zrychlil, když se jí v paměti opět vynořila TA vzpomínka. Přála si, aby mohla zapomenout. Nejednu noc se s křikem probudila, když znova a znova prožívala ten večer. Ruku v kožené rukavici, která se z ní snažila vymáčknout život. Ten pocit bezmoci. Už tam byla opět.

Třesoucími se pažemi se objala. Ne, mimo kokpit ne. Potřásla hlavou a opět se vrátila do reality. Několikrát se zhluboka nadechla, a pokoušela se zklidnit svůj dech. Chvíli jí trvalo, než se vzpamatovala a nabrala dost síly, aby se mohla soustředit na misi. 'No tak, Mei, vzpamatuj se.'

"Já... nechci nic říkat ale... Hagen má pravdu. Nejsme zrovna nenápadná skupinka a... nejspíš nikdo z nás neví, jak s takovými lidmi jednat. Neznáme situaci, neznáme cenu,zatím neznáme ten jejich kodex a obávám se, že už jen naše sestava může přitahovat více pozornosti, než je žádoucí. Naše síla je v kokpitu stíhačky, a ne... v tomhle. Dostaneme... alespoň nějaké materiály, průpravu, jak s nimi jednat, jak... se uzavírají takové... obchody?", zeptala se nejistě. Možná Hagen má nějaké zkušenosti a ví, jak s nima jednat. Ale ona sama sotva věděla, jak držet blasterovou pistoli, ne to z ní ještě střílet. Nejpíš by netrefila ani dveře od hangáru.

'Nadechni se, Mei. Tak. Musíš překonat ten strach. Není to bojová mise. Není to bojová mise. Klid.'
'Nejsi tu sama, Mei. I kdyby se to zvrtlo, nebudeš tam sama. Vito bude vědět, co dělat. Ostatní tu pistoli nejspíše taky nebudou držet poprvé... snad je ale nebudeme potřebovat.'


Sama si vzala pouze tu nejobyčejnější blasterovou pistoli - jakákoli jiná zbraň by jí byla k ničemu - a dva medpacky. Možná je sama v boji nepoužitelná, ale pořád může podpořit ostatní. Být tam, krýt je, a ošetřovat, pokud bude potřeba.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion »

Komodor naslouchal bez hnutí jejich připomínky a výměně názorů mezi zestárlým klonem a tulákem z Okraje. Mávl směrem do rohu, kde stála připravena bedna od munice, kterou normálně nosili dva muži: „Kredity ke koupi lodi jsou připraveny, podklady pro misi budou k dispozici, můžete si je pročíst na cestě hyperprostorem… a ZX-C1 vám pomůže při vyjednávání překladem a informacemi ve své databázi.“

Svýma velkýma očima mořského tvora se se rozhlédl po jejich nepřesvědčených tvářích, otočil se a chvíli něco hledal na ovládání. Pak zmáčkl několik tlačítek a nad holografickým stolem se objevilo zobrazení jakési formace povstaleckých lodí, které pomalu rotovalo kolem své osy. Podíval se na ně: „Tohle je základní formace, kterou flotily Aliance využívají – tzv. „toulavá bitevní linie“... kterou admirál Ackbar vytvořil specificky k tomu, aby umožnila našim lodím způsobit škodu nepřátelským slabým formacím, odpoutat se od těch silnějších a ustoupit, abychom uchovali vlastní síly pro další bitvy. Pokud se podívám na velikost naší flotily, pak máme jednu velkou bitevní loď a dva těžké křižníky... které se stále přestavují, ale brzy budou k dispozici...“ Upravil několik proměnných na ovládání, několik lodí zmizelo, objevily se nové a středu formace nyní zaujaly zmíněné tři těžké lodě. Pak se na ně opět podíval: „Tabulkově bychom tím pádem měli mít 3-4 fregaty a 4-5 korvety jako doprovodné lodě, aby formace fungovala a menší lodě mohly odrážet stíhače nepřítele a držet velké lodě nepřítele dál od hlavních lodí.“ Rozhlédl se po svých pilotech a řekl prostě: „Máme jednu fregatu a dvě korvety.“

Zmáčkl několik tlačítek a z formace zmizela většina doprovodných lodí, přičemž se rozsvítily červené varovné výseče označující nechráněné boky velkých lodí. Dalším tlačítkem spustil simulovanou bitvu a všichni viděli, jak nepřátelské stíhačky a bombardéry využívaly mrtvých úhlů v obraně, do kterých se brzy natlačily také větší lodě nepřítele… a krátce nato byla většina povstaleckých lodí vyřazena, v plamenech nebo zničena. Ratal zavrtěl hlavou: „Bez doprovodných lodí je flotila zranitelná, velké lodě jsou vystaveny palbě nepřítele a nemůžeme si vynutit odpoutání z bitvy, ani se z ní probít ven, když půjde do tuhého. Potřebujeme ty lodě. Potřebujeme tuhle loď.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul »

Jasné. Chcete loď a já vám ji seženu... Jenom nevím, jestli je tohle všechno správně. Na druhou stranu, kdyby se něco pokazilo, máte mě, ne? :wink: :D

Jak jsem řekl, jdu do toho. Jen požaaduji trochu času před letem. Potřeboval bych si promluvit s ostatními.


Pro všechny případy.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů