[Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1176
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Skenderax » 6. 9. 2018, 08:58

Ecthelion píše:
3. 9. 2018, 15:33
:arrow? Viper Droid T445-6 se pokouší pronásledovat Ryu:
Hod je 7 + 1 (za Osobnost) = 8.
:!: Skenderaxi, hoď si na Osobnost, jestli se mu podaří ti odříznout cestu (a připravit tě o únikový žeton).
:arrow? Únik pred Viper Droid T445-6
Hod 3d6 (13) + Osobnosť (3) + "výškový žetón" (2) - Dlh (1)= 17 ... podarilo sa

"Mei je v bezpečí." - napadlo ma a rýchlo nasledujem jej príkladu. Strieľam s pištolí len tak naslepo a medzi žiarou laserov vidím Vipera, ako sa mi snaží odrezať cestu. Skrútila som sa do kotúľu a protipohybom šprintujem za Mei.

:arrow? Beriem si druhý únikový žetón
:arrow? Dlh -1
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5485
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od boubaque » 10. 9. 2018, 06:14

Grraugh zaznamenal stormtrooperuv pohyb, kterym se pokousel ustoupit do ulicky mezi bednami a v prvni okamzik namiril blaster ve smeru jeho pohybu.

Ale pak si uvedomil, ze skoro vsichni ostatni piloti uz jsou v lodi a slozeni jednoho protivnika, i kdyby snad byla sance dosahnout toho na jednu ranu, uz nic nevyresi. Neslysnym pohybem ukrocil sam mezi bedny.

Stormtrooper, ktery se v ulicce otocil a nachystal si palebnou pozici, se wookieeje nedockal...

:arrow? Grraugh rusi zaveseni a bere unikovy zeton.

"Jhaaawwwaaaa, wrryyytchrrryyyytch!" :-? zavyl na Mrrukyho, kdyz ho po ceste k lodi zahledl mihnout se mezi imperialy.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10535
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Ecthelion » 10. 9. 2018, 07:08

:arrow? Hagenovi se podařilo stáhnout z linie palby
:arrow? Vitovi se podařilo stáhnout z linie palby
:arrow? Rye se podařilo stáhnout z linie palby

:arrow? TK6687 na chvíli ztratil mrštného Jawu z očí… a když se otáčel, aby mohl vypálit na prchajícího rebela, zasáhl ho masivní elektrický výboj do nechráněné části těla. Nestihl ani vykřiknout, když ho jeho svaly zradily a probíjející proud ho zbavil vědomí. Stormtrooper v bílé zbroji se skácel jako suchý strom a zůstal ležet bez hnutí.

(správně by Mrruky měl způsobit jen jedno poškození… ale mise už končí a ta jeho akce byla neskutečně super :D)

-----

Dveře do hangáru se opět otevřely a dovnitř vběhli další Stormtroopeři, tentokrát plný oddíl – dalších devět mužů v bílých zbrojích, kteří s připravenými blastery okamžitě vyrazili vpřed, aby využili příležitosti, kterou jim první útočná jednotka poskytla... a smést hroutící se odpor povstalců před nimi a zajistit korvetu…

Obrázek

Na jejím můstku mezitím probíhal čirý ruch, jak se rebelové snažili vše nahodit ve třetinovém čase. „Kapitánko Shriallová! Stormtroopeři v hangáru!“ „Potřebuju svoje motory, posádko! Potřebuju je teď! Mluvte se mnou!“ „Startovací sekvence téměř dokončená… máme 20% energie!“ „Mám dost štávy na palbu dvěma turbolasery!“ Kapitánka přikývla: „Zahajte palbu na ty Stormtroopery! Kryjte naše chlapce a děvčata venku!“ Pak rychle přepnula kanál, aby vysílala na všech hlavních i vedlejších povstaleckých frekvencích určených pro tuto misi: Ragtag, tady je kapitánka Shriallová. Naše motory jsou nahozeny. Zkusíme vám poskytnout nějakou krycí palbu, pohněte zadky na palubu! Za šedesát sekund odlétáme buď s vámi, nebo bez vás! Opakuji! Šedesát sekund odteď! Konec!“

Věže na korvetě ožily, otočily se směrem k bojišti a začaly chrlit energetické výboje směrem proti nepřátelům, trhající na kusy bedny a stěny v cestě… a o několik okamžiků později po rampě a mezi blasterovými střelami pomalými mechanickými pohyby proběhl protokolární droid, zatímco panicky mumlal stále dokola: „Jémináčku! Jémináčku! Jémináčku…“

-----
:arrow? Korvetě se podařilo vytvořit dostatečnou palebnou clonu, aby donutila Stormtroopery, aby se kryli… ale ti navzdory tomu mají už dost mužů, aby stále postupovali vpřed a občas vypálili dávku směrem k pilotům a vesmírné lodi. Piloti se tak budou stahovat pod palbou…

- Všichni, kdo byli během boje zraněni (Mei, Hage a Vito) si musí hodit jako na přistání s poškozeným letounem (hod na Osobnost s postihem -5, musíte hodit alespoň 8 ), jestli se jim v pořádku podaří dostat na palubu.
- Všichni, kdo zůstali v boji (Mrruky a Grraugh) se musí nejprve odpoutat a pak pod palbou stihnout doběhnout na palubu než loď odletí. Musí si hodit také (hod na Osobnost s postihem -5, musíte hodit alespoň 8 ). Grraugh získává +2 k hodu za únikový žeton, protože už zahájil ústup.
- Jen Rya unikla na palubu bez problémů (byla nezraněna a stáhla se včas).

:arrow? Prosím, hoďte na ústup a přesuneme se na základnu! :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

MarkyParky
Příspěvky: 8611
Registrován: 11. 8. 2011, 01:37

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od MarkyParky » 10. 9. 2018, 09:12

"Uttíííniii," zajásal Mrruky nad zásahem, pak zaslechl Grraughovo volání. Pod jeho kapucí ho polil pot, když si uvědomil, jak daleko to má k lodi, která se chystá k odletu a že všude kolem něj dusají těžké nohy stormtrooperů.

Začal kličkovat mezi krabicemi zpět k fregatě ...

Mrruky:3D6+2-5-1 → 6(2 +6 +2 + 2 - 5 - 1)#Ústup, osobnost, dluh

... ale jeho malá postavička pořádně neviděla, kde se loď nachází. "Ookwas reve? Ookwas reve? Kde loď?" Křičel a doufal, že ho někdo z posádky zaslechne, vykřikne na něj zpátky a jemu se podaří se zorientovat....

Mrruky:3D6+2-5-2 → 5(4 +5 +1 + 2 - 5 - 2)#Ústup, osobnost, více dluhu ....

Už bylo jasné, že ve skrytu to nezvládne.

Nezbývalo mu než jediné - sebrat všechnu odvahu, kterou v sobě malý jawa měl, vyškrábat se na nejbližší bednu a pořádně se rozhlédnout. Malá postavička se objevila uprostřed hangáru, na očích i na mušce všem stormtrooperům. Mrruky konečně zahlédl loď a viděl, že na to, aby zalezl zpět mezi bedny nebo zkoušel nějak kličkovat a skákat mezi střelami není čas.

Na malý moment zašátral po tajemném hlasu, který mu býval v podobných chvílích nápomocen, ale odpovědí bylo jen dokonalé ticho přerušené tím, jak se rozštěkaly imperiální blasterové pušky.

Kontrolu nad Mrrukyho tělem přebral pud sebezáchovy a zkusil to poslední, šílené a nepravděpodobné, co mu zbývalo - vyrazil přímo a rovně vpřed. Jawa sám moc dobře věděl, že bez kličkování a krytí se už bude o jeho přežití jen umění střelců, a že přímým sprintováním kupředu jen mění jejich šance zasáhnout v jistotu, že ho někdo trefí. Uvědomoval si, že má mnohem větší šanci na přežití, kdyby se znovu zkusil ukrýt mezi bednami a pak nějakou větrací šachtou či průlezem zkusil hledat štěstí v útrobách stanice. Ale pohled na loď, která se blížila s každým krokem a skokem poháněl jeho pud silněji a silněji a na nějaký rozum už nebyl čas. A pak něco s Jawou trhlo a on pocítil prudkou bolest, jak ho zasáhl jeden z blasterových výstřelů a ....

Mrruky:1D6 → 3(3)#1-2 = smrt
- prosím laskavého GMa, aby určil co se stane. Mrruky nezvládl "přistání" a "rozbil stroj", ale nezemřel u toho.

Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito » 10. 9. 2018, 10:22

Vito:

:arrow? Hod na útěk: 3d6 +1 -1 -1 -5 = 5 (4 +1 +6 + 1 - 1 - 1 - 5) (osobnost 1, -1 dluh, -1 za starší zranění, -5 za nové zranění)

(když to půjde, tak si v noci vemu další dluh, případně sílu, ale teď se musím chystat do zaměstnání)
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call

Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 264
Registrován: 4. 9. 2017, 10:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Asheara » 10. 9. 2018, 17:27

Mei bušilo v hlavě a ztěžka dýchala. Sice uz byla dostatečně daleko, aby nebyla v přímém ohrožení - a ne všichni z její letky se zvládli již stáhnout, ať jí to Síla odpustí - ale viditelně se jí ulevilo, když viděla přibíhat Hagena s Vitem. Pořád z toho nebyli venku, ale ráda je viděla živé, i když zraněné a kulhající, ale živé.

Stormtroopeři ale postupovali dále - pokud se nedostanou na loď, a to hodně rychle, jsou tam, kde byli předtím. A tentokrát... tentokrát to bude jejich konec.

Mei se nemusela zrovna dvakrát rozmýšlet poté, co slyšela kapitánku Shriallovou - jakmile se rozezvučely turbolasery palbou, mávla rukou, zavelila "Za mnou!" a pokusila se proběhnout na palubu.

:arrow? Hod na "přistání": 3d6+3 (Osobnost) - 5 (zranění) - 1 (dluh) = 11+3 - 5 - 1 => 8! Těsně, ale podařilo se!

Navzdory krycí palbě některé lasery Mei minuly jen o vlásek, ale podařilo se jí dostat se na palubu. Jen co se dostala z palební zóny, zhroutila se na zem a doufala, že nyní uvidí ostatní jen přibíhat. Jeden po druhém... a čekala. Věděla, že nyní jim nemůže pomoci, jakkoli by si to přála.

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5485
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od boubaque » 10. 9. 2018, 21:43

Grraugh utíkal k lodi, a přestože z kouřového granátu už moc dýmu nezbývalo, přece jen mu trochu pomohl, když přebíhal kritický prostor. Možná to bylo i krycí palbou z lodi, že se mu podařilo nezmenšenou rychlostí dorazit až k trupu lodi, aniž by se musel plížit a skrývat.

Zamířil k nákladovému prostoru a doufal, že wookieeové ještě nenechali novou posádku stáhnout rampu.

:arrow? Grraugh se snaží nalodit na korvetu.
Hod 3d6 +2 -5 +2 = 10 (2 +5 +4 + 2 - 5 + 2) => nalodil se

Rampa se už pomalu zvedala, ale pro vysokého wookieeje nebyl problém na ni včas naskočit.

Cestu skrz nákladový prostor si zřejmě nikdo z ostatních pilotů nevybral, a tak musel Grraugh jen doufat, že se všichni nalodili v pořádku. Hagen a Vito už by měli být dávno na lodi a snad se stihl od imperiálů odpoutat i ten malý Jawa, Mrruky...

Podle toho, co říkali ostatní po brífinku, varovali je, že se může leccos zvrtnout, ale pokud něco neměli potkat, pak to byly dva speciální oddíly stormtrooperů. Tohle si ještě někdo z rozvědky pořádně slízne!
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 319
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Vito » 11. 9. 2018, 08:07

Klonu se nedaří, po tom co uklouzl při běhu, se zkouší opět dostat na nohy a nákladní rampu:

Vito:3D6+1-1-1-5 → 2(3 +1 +4 + 1 - 1 - 1 - 5)#ústup za dluh na osobnost
(1 osobnost, -1 dluh na osobnost, -1 za staré zranění, -5 za nové zranění)

:arrow? sebral jsem další dluh na Osobnost.

Ten pád byl asi hodně neštastný, sako se zalévá krví víc a víc a dost možná, že si i potrhal nějaké stehy na stehně z předchozího zranění v poušti. Výcvik ale praví své: Vytrvej! Nejsi z cukru, tak vstaň a zkus to znova!
Nad jeho hlavou se rozeřvaly turbolasery, ale on měl problém vnímat realitu. Za svou kariéru byl už více-krát na pokraji smrti. Tohle je ale jiné. Nyní cítil že nastala jeho poslední chvilka a emoce mu říkali: Nevstávej! Uvidíš se se svými bratry, odválčil jsi toho dost, vykonal veliké skutky, na jeden život toho bylo až až... Už stačilo, nyní odpočívej.

Vito:1D6 → 3(3)#hod na přežití
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call

Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1176
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Skenderax » 11. 9. 2018, 10:14

Do korvety som došla medzi prvým ale s rozpačitým pocitom. Prežila som, ale mám pocit, že som mohla spraviť viac... Prekliaty Ragtag! Stále mám pocit, že nerobím dosť. Nenávidím ho a v srdci viem, že ho milujem a s nikým iným nechcel lietať. Možno len s jedným! A možno by nás to zabilo...

A tak len vyzerám, kto ďalší prišiel a unikol z tejto pasci. S každým jedným mi padne časť kameňa zo srdca a vrelo ho privítam na palube.

Ďalší boj za nami. Takmer. A kopec ďalších pred nami. Každý môže byť posledný. Ale na to nemyslím... Nie moc. Prajem si, aby moji kamaráti a kamarátky boli konečne v bezpečí a chcem sa stretnúť s Kaiom. Už ho potrebujem pri sebe.
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1363
Registrován: 31. 8. 2017, 10:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Phosphurský pás

Příspěvek od Paul » 11. 9. 2018, 15:39

Zvednout nohu, natáhnout, položit, přenést váhu. Jestli mě slyšeli, neměli by mě tady nechat. Dost to bolí. I když pokud mám pravdu, nemusí to tak být. Jak moc to asi teče? Ale proč by si vybrali zrovna nás? Jak dlouho trvá, než vykrvácím? Byli jsme na ráně. Dvě minuty? Proč se tohle vlastně stalo? Ne, to bych tady už nebyl. Asi neměli nikoho lepšího. Půl hodiny? Zvednout nohu. Nevnímat bolest. Nevím, podle rozsahu. Kdyby se trefil výš, nejsem tady. Jako tolikrát předtím. Kdyby se trefili lépe, nebyl bych tu. Takže konec filozofii a začátek praktických věcí. Zasunout komlink do kapsy levou rukou bolí. A proč by nemělo? Trefili mě na levou stranu. Zkouším sáhnout na místo, kde to bolí. Propálené oblečení na okraji, něco krve na zbytcích látky, něco málo krve pod tím. Štěstí, že to nebylo projektilem.
Proč tak hučí ty motory? Měl bych si pohnout, jestli tady nechci zůstat. Vlastně se trefil dobře.

Hod na dostání se na rampu
5=4+4+1+1-5

Dělej, k čertu. Musíš to stihnout!

Beru dluh a přehazuji
8=1+4+4+1-5 Mimochodem strašně vtipné

Hod na přežití
3

Proč střílejí? Ještě tady jsem já… nemám kudy se tam dostat.
A proč odlétají?
K čertu s nimi, k čertu s celou touhle misí!
Rukou s tou trochou krve přejíždím přes obličej. Stále stojím ve strachu před tím, že kdybych si sednul, nemusel bych už vstát. Je čas myslet na to, jak odsud. Nevím, jestli to ale zvládnu. Kroky vojáků se blíží. Měl bych se někde schovat.
Slovanologie 30.12.

Wunder warten bis zuletzt.

Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host