[Hrstka X-Wing] OOC

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

No, uvidíme. :>;o)

Pěkné matemtické cvičení. :D
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Ecthelion píše: 29. 1. 2019, 20:30 - Číslo, které musíte hodit při zásahu při střelbě, se zvyšuje z 16 na 18. Tím pádem pro vás bude mnohem těžší zasahovat protivníky při střelbě bez zavěšení nebo bez wingmana.
Tyjo to dozajista prodlouží vzdušné souboje. Ale neprotěží to ještě víc střelbu nad pilotováním? A nezvedne to frustraci u hráčů kteří si dají střelbu 2, nebo dokonce 1? Pak si hráč až nepříjemě často zažije: "zavěšuji se", "nepřítel se vymanil ze zavěšení", "zavěšuju se znova", "úspěšně jsi se zavěsil", "střílím", "minul jsi", "nepřítel se vymanil ze zavěšení", "zavěšuji se" ...a 4 kola v háji bez toho aby se něco relevantního událo.
Ecthelion píše: 29. 1. 2019, 20:30 - TIE Fightery mají nyní 2 body poškození (hit pointy). Jsou ale stále velice křehké – při zásahu, který by jim způsobil 1 poškození, se rozhodne dle úspěšného hodu útočníka (nejde o žádný nový hod, bere se ten, kterým se rozhodlo o zásahu) – pokud byl sudý, pak TIE dostane 2 poškození a je přímo zničeno, pokud byl lichý, pak je poškozeno jako normálně.
Tohle je fajn, i když to opět prodlouží boje. Jediné čeho jsem se bál je, že nevyberete sudá čísla :)
Ecthelion píše: 29. 1. 2019, 20:30 - Oprava štítů se oproti současnému stavu prodlouží. Opravené štíty naskočí na začátku třetího kola (ne po druhé akci jako doteď).
Tohle je z mého hlediska pouze kozmetika. Osobně předpokládám, že nahazování štítů je docela nevýhodné už samo o sobě. Většinou když padnou štíty, tak je prvořadé zbavit se okolností které k tomu vedli (povětšinou je to nepřítel za zadkem).
Ecthelion píše: 29. 1. 2019, 20:30 - Změní se také systém zvyšování úrovní a zlepšování dovedností, které byly doteď příliš rychlé. Jak přesně ještě určíme, až uvidíme, jak si povedou nová pravidla a kolik sestřelů tuhle misi získáte…
Tak pokud budou zkušenosti pořád pouze "za zabité nepřátele", tak se moc neposuneme i kdyby jste to udělali nelineární. Dokonce i já v oDnD dávám jen pár expů za překonané mocné protivníky a většinu za splněný úkol. Systém "nechejte mu dát poslední ránu, ať má expy a může nás dohnat", považuju už aspoň 14 let za prežitek.

Toť pouze mé skromné připomínky.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16249
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od MarkyParky »

Vito píše:Tak pokud budou zkušenosti pořád pouze "za zabité nepřátele", tak se moc neposuneme i kdyby jste to udělali nelineární. Dokonce i já v oDnD dávám jen pár expů za překonané mocné protivníky a většinu za splněný úkol. Systém "nechejte mu dát poslední ránu, ať má expy a může nás dohnat", považuju už aspoň 14 let za prežitek.
V klasickém RPG ti dávám stopro za pravdu.

Jenže k druhoválečnému létání (a tedy i ke StarWars) to počítání sestřelů a jejich kreslení pod kokpit tak nějak patří.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

MarkyParky píše: 30. 1. 2019, 20:11
Vito píše:Tak pokud budou zkušenosti pořád pouze "za zabité nepřátele", tak se moc neposuneme i kdyby jste to udělali nelineární. Dokonce i já v oDnD dávám jen pár expů za překonané mocné protivníky a většinu za splněný úkol. Systém "nechejte mu dát poslední ránu, ať má expy a může nás dohnat", považuju už aspoň 14 let za prežitek.
V klasickém RPG ti dávám stopro za pravdu.

Jenže k druhoválečnému létání (a tedy i ke StarWars) to počítání sestřelů a jejich kreslení pod kokpit tak nějak patří.
No jo k druhoválečnému možná, ale nevšiml jsem si že by v SW na tom nějak moc bazírovali. Navíc že by to mělo mít přímý a jediný vliv na schopnosti pilota.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Co včil? Startujem?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Paul píše: 2. 2. 2019, 17:26 Co včil? Startujem?
Jojo, pomalu. Mise skoro připravená. Do pondělí nahodím. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Já by jsem se na poslední chvíli rád omluvil a na misi neletěl. Myslím že by jsem na to neměl dost času, páč se mi podařilo přijít o většinu dokladů a musím si vyběhat nové. Nikdy nespěte ve vlaku a Břeclav je zrádná. Zrádný... No dobře, nevím jaký rod je Břeclav, ale občanku, kreditku, řidičák a zdravotku mi to nevrátí... Moc se omlouvám, ale tuším že pár dnů mi to zabere. Pokud to postíhám za týden, tak to bude úspěch.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Asheara »

*vezme si popcorn*
Jsem zvědavá jak se k tomu Tovra postaví. Jsem trochu zlá, ale... je to pouze v rámci RP :)
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Tyjo, haštěřit se s psychicky nevyrovaným uživatelem Síly :D Mei má odvahu :D
Mohla by mě prosím pro příští misi suspendovat? Raději se omluvím předem, než by se na mě mělo zase čekat. Navíc myslím že mě napadlo i něco do RPG kuchyně, ale nevím jak to všechno postíhám. Hádka s velícím důstojníkem je ale dobré příběhové řešení.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Hm, 6 Ragtagů mínus Bubák, mínus Vito, plus ztížení pravidel, plus nějaká převaha na straně nepřátel, plus nějaký cíl, o kterém zatím nevíme...


Hej, nikdo mi neřekl, že to bude SW verze Rorke's Drift. :D
Navíc myslím že mě napadlo i něco do RPG kuchyně, ale nevím jak to všechno postíhám.
:eyecrazy:

:clap:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Asheara »

Z části odvaha, z části nevědomost :D neví, jestli jí to má věřit. A kolik toho taky může vědět o uzivatelích Síly, že?
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Asheara »

Ok, možná je to spíše blbost, nežli odvaha. Provokovat uživatele Síly je vážně blbý nápad :D

Hodně štěstí s Kuchyní! Taky by se mi líbilo se zapojit, ale bohužel vůbec nestíhám a nápady taky neplynou (ale to jde blbě když je člověk vytížen... ještě jsem ani neudělala pořádnou scénu na základně). A hlavně, ať se ti brzo povede pořešit ty doklady... to je čisté zlo :(
Hej, nikdo mi neřekl, že to bude SW verze Rorke's Drift. :D
No, už jsme trochu OP, tak je potřeba nám naplácat :D
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

No, už jsme trochu OP, tak je potřeba nám naplácat :D
Právě, že ne, to je projev optimismu, u Rorke's Drift Britové Zuly rozprášili. :wink:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Snad z toho nebude Isandlwana. $lol$

:arrow? Já se hrozně omlouvám, že ještě není mise. Je toho hrozně moc a nějak nestíhám. Večer nahodím alespon text všeobecné situace, ať můžete nějak reagovat, než nahodím i mapku a nepřátele. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Snad z toho nebude Isandlwana. $lol$
Neboj, bedny s municí budeme rozbíjet bodáky a sekerami a dáme si pozor na to, abychom se k ní dostali. :D
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů