[Hrstka X-Wing] OOC

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Na Bubákovo připomenutí jsem si uvědomil, že tu není žádné téma* pro všeobecné a OOC (out of character) komentáře, návrhy ke zlepšení, komentáře věcí, co se vám líbily a případně prostor pro ostatní lidi, kteří nehrají, ale hraní sledují (pokud takoví jsou). Takže nyní už je. :wink:

*Nápad samozřejmě sprostě krademe od vedlejší kampaně AW. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od boubaque »

Mrzí mě, že tohle téma hnedka ze začátku využívám ke stížnostem, myslel jsem, že bude spíš pro radostné výkřiky a komentáře vyjasňující si věci, které nemá smysl řešit uvnitř hry.

Anhtarone, chápu, žes na nás chtěl poslat nějakou výzvu, ale mám tak trochu pocit, že to zavání marysuismem. Na jednu stranu chápu, že jsou X-Wingy odolnější a díky droidům silnější než druhoválečné stíhačky, ale je pak taky potřeba podívat se na pravděpodobnosti.

:arrow? Přijde mi celkem v pochopitelné, že Immelmanna bude zkoušet někdo, kdo má +7 do pilotáže (+4 za vlastnost a +3 bonus za TIE). Jen to znamená, že Immelmanna zvládne v 74 % případů (a pokud jsi sand počítal se 14, kterou mi nutil Jonáš, bylo by to dokonce 90 %). To není risk (jako v původní Hrstce), to je optimální taktika – na sdruhou stranu je to moje chyba, měl jsem si to spočítat před zavěšováním (a žádnou misi neletět, dokud si nevymrčím změnu statů, kdy 3 půjde do střelby místo pilotáže, protože...).
Další problém je, a to je spíš úvaha pro Ectheliony jako tvůrce pravidel, jestli už to totálně nedegraduje Pilotáž (zvlášť při povolení bonusů za wingmana mimo zavěšení).

:arrow? Proč, proboha, kazetové střely mimo zavěšení? (Ano, narozdíl od druhoválečné Hrstky mě to nesestřelí rovnou a poškození v prvním kole jsem mohl schytat i tam mnohem snadněji.) A hlavně, proč to dávat někomu, kdo má +5 na střelbu? Uvědomuješ si, že takový pilot má 50% šanci na zásah? A tak má 50% šanci na "dva zásahy" v jedné akci?

Chápu, že TIE Advanced jsou v zásadě prototypy, a tak v nich může být cokoliv. Ale pak v nich taky můžou být kazetové střely, co dávají tři nebo čtyři poškození a/nebo mají do střelby a/nebo pilotáže +13.

Ono totiž následek to teď má, vzhledem k postihu na všechno, ten, že Grraugh stihl hrát jen v prvním kole a odteď nemá smysl dělat nic jiného než wingmana, což znamená, že nemusím hrát. Může dát jen "v každém kole wingmanuju, vyberte si komu". A je jedno, co nahlásím droidovi, protože nemám obnovení štítů.*


* Mimochodem, Ecthelioni, může droid převádět energii do štítů (-2 na soupeřovu střelbu), když nemá štíty? Obrázek
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Co je to ten marysuismus?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od boubaque »

Mary Sue je termín z oblasti fanfikce, ale dobře se hodí i do RPG. Vpodstatě, když je někdo strašně chytrý, schopný a skvělý (a ještě se v něčem, nebo dokonce většině rysů podobá autorovi, z čehož samozřejmě Antharona nepodezírám); dost GMů dává do hry takováhle NPCčka.

Nejdůležitější z té Wikipedie je "(Nemívají prakticky žádný charakter; ) jsou bezchybné, často (morálkou,) inteligencí a schopnostmi dalece převyšují své vrstevníky."
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Omlouvám se, reaguji trochu se zpožděním a jen jako náhodný kolemjdoucí (hru vede Antharon).
boubaque píše: 5. 1. 2018, 11:40 :arrow? Proč, proboha, kazetové střely mimo zavěšení?
Tohle je trochu nešťastné z mého pohledu, minule mohl kazetové rakety Advanced střílet jen při zavěšení, aby nehrozilo právě to nebezpečí, že někoho v jednom kole poškodím bez toho, aby mohl něco dělat (viz níže). Příběhově to smysl dává, Advanced jsou nebezpečné prototypy a je tam teď nejistota, co všechno umí... ale herně to není optimální.
boubaque píše: 5. 1. 2018, 11:40Ono totiž následek to teď má, vzhledem k postihu na všechno, ten, že Grraugh stihl hrát jen v prvním kole a odteď nemá smysl dělat nic jiného než wingmana, což znamená, že nemusím hrát. Může dát jen "v každém kole wingmanuju, vyberte si komu". A je jedno, co nahlásím droidovi, protože nemám obnovení štítů.
Chápu, že ve válce se tohle stává, je to ale blbé na hráče... nedá se to ještě změnit, že přeci jen střílel lasery a vyhodil Grraughovi jen štíty? Nebo už je to zahrané?
boubaque píše: 5. 1. 2018, 11:40Mimochodem, Ecthelioni, může droid převádět energii do štítů (-2 na soupeřovu střelbu), když nemá štíty? Obrázek
Už jsme to řešili u Vanguard a došli jsme k tomu, že to jde - v tom případě droid vytáhne ještě trochu šťávy, která udělá slabé dočasné pole (které může něco z nepřítelovy salvy srazit stranou nebo pohltit než se rozpadne).

:arrow? S Antharonem i Bubákem jsme se bavili o problémech, které se teď při hraní projevily... tak je možné, že po téhle misi lehce tweakneme pravidla, ať se to ošetří.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od boubaque »

Chtěl jsem jen říct, že tohle...
MarkyParky píše: 11. 1. 2018, 23:06 Mrruky z toho celého byl zmatený. Jeden rozkaz v basicu střídal druhý. Zaútočit na moduly. Nezaútočit na moduly. Krýt ostatní. Zaútočit na korvetu.

Cítil z frekvence strašlivé napětí a nechápal, čeho se týká. Teda, přísně logicky řečeno, porozuměl tomu, jaké dilema ostatní řeší. V těch plechovkách byli neozbrojení lidé a části jeho spolubojovníků z nějakého důvodu vadilo do nich střílet.
...je pure gold :)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Asheara »

Rozhodně, Markyho emoty mě docela často rozsekají :D

Teda ale celé tohle dilema je děsný brutus, měla jsem pracovat a kvůli tomuhle to vůbec nešlo! Jedna emoce střídala druhou a fakt se nešlo soustředit :D No jak tohle dopadne ale...

mám pocit, že ať už to skončí jakkoli, dostanu pojeb jak od velení, tak své letky, super pozice :D
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Souhlas, Markyho příspěvky jsou jako malé Vánoce. Mám podezření, že v některém ze svých minulých životů (a long time ago in a galaxy far far away) musel být Jawa. 8)
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16252
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od MarkyParky »

Já za to nemůžu, vy mi tak hezky nahráváte :oops:
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Asheara píše: 12. 1. 2018, 08:23 mám pocit, že ať už to skončí jakkoli, dostanu pojeb jak od velení, tak své letky, super pozice :D
Nojo, velitel... Kdyžtak to příště sveď na radiostanici. Prý to pomáhá. Ale potom to bude fakt divné, že nám vypadne komunikace vždy, když se nám nebude líbit rozkaz... Tak asi budeme muset udělat sem tam nějaký planý poplach. :D

Jinak to byl fakt dobrý plán. :clap:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 6642
Registrován: 2. 10. 2006, 19:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od boubaque »

Asheara píše: 12. 1. 2018, 08:23mám pocit, že ať už to skončí jakkoli, dostanu pojeb jak od velení, tak své letky, super pozice :D
Řekl bych, vzhledem k tomu, jak špatný jsme (zase) dostali intel, že se budou nakonec řešit úplně jiné... kázeňské postihy... O-)
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)
Hraju/vedu: D&D 5e, Svitky hrdinů, Příběhy Impéria
Další oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch, Wushu
Vlastnoruční heartbreaker: Fossa (Fate to Old School System Adjustment)
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Asheara »

Což o to, intel byl v podstatě správný - je to slabě ozbrojená korveta, jeho kontakt ještě nedorazil a nikdo ze systému Jabor se do toho nevměšuje. To, že Scavenger... nedělali, co měli dělat, je věc druhá, no. To byla věc plánování.

Ale ano, asi se budou řešit jiné věci. Nasraná Mei se sice nasranému wookiemu nevyrovná, ale tohle jen tak nenechá!

A díky Paule, nedovedeš si představit ten stres, když jsem měla jít rollnout na tohle :D Fakt jsem čekala nějakou 9tku nebo tak, ale uff... ulevilo se mi :D
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Skenderax »

Tak tak, bol to dobrý plán. :clap:
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Skenderax píše: 12. 1. 2018, 21:29 Tak tak, bol to dobrý plán. :clap:
Paulovi se líbí, Hagenovi se líbí, tankovi se líbí, Skenderaxovi se líbí, všem se líbí, jenom ti z velení asi moc nadšení nebudou.

Jinak když jsem se v pátek ráno, co se Mrruky zavěsil za jeden z modulů, svěřil s naší situací jednomu mojemu spoluhráči D&D, zeptal se mě, co řeším, že on by vystřelil. Pak jsem dělal trošku průzkum a vyšlo to tak 50-50. :-?
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Asheara »

Vedení si nemá co stěžovat, protože mise splněna, nikdo neunikne :D Jestě by mělo být rádo za to, že jsme tak šikovní!

A věru, je to tak - jsou lidi co rádi střílí a je jim to jedno :D Já jsem teda ten typ hráče, a i postavy, co by nevystřelila, ale to je právě ono! To dilema! Není to správné, ale víš, že pokud to neuděláš, můžeš způsobit smrt mnoha dalších. A ztrácet víru v rebelii. A zamyslet se nad tím, kolik takových věcí musí rozvědka udělat, aby nám vůbec poskytla ty informace, které máme!

Takže já mám pocit, že u většiny postav vlastně zvolím "špatně" (protože takových... mentálně jednodušších postav mám míň :D), jelikož dovidí dál než za konec vlastního nosu. Ale ten vývoj postavy co to způsobí, jak se za to můžeš nenávidět! :D
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů