[Hrstka X-Wing] OOC

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Zase aby jsme se nepochopili zle, já se jakože nezlobím. Jenom mě tam ten hod prostě překvapil. V pravdě nepříjemě zaskočil. Bubák si do lodi chodil v pohodě bez hodu, Jeden z nás k tomu také nepotřeboval hod, a pak najednou když se startuje, tak zjistíme že naskakujeme na rozjetý vlak. Kde je druhý droid (marně se to snažím dohledat, ale vím že s náma šli dva droidi) nikdo neřeší, ale Vitovy to ohromě zkomplikovalo návrat domů, protože astromech mu uletěl před nosem.

Chtěl jsem to vyjádřit jako připomínku do budoucna: očekával jsem, že přesedneme do X-Wingů a při návratu na základnu si hodíme hod na přistání. Jak Paul popisuje Hagena, tak i hod na stání :D
MarkyParky píše: 12. 9. 2018, 11:15 - mohli jsme tam uspět a po X hrát dokolečka obdobnou "základnu"
Když právě já se na tu základnu těšil nejvíc od chvíle kdy jsme vytvořili Klona :oops:
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Ale dalo mi to poznatek: chtěl by jsem nahackovat nějaký systém, který by v takové chvíli pravil: přežili jste a jako bonus máte tři neuvěřitelné příběhy k vyprávění :D
V AW něco takového je; nebo minimálně je tam o tom věta typu "...a řekni: přibili vás k zemi palbou a zůstali jste tam až do rána - potom přestali střílet. Co děláte dál?"
Ecthelion píše: 12. 9. 2018, 08:14 Tak zatím 50% ztráty na misi? $lol$
Hele, ještě žijem.
Ale chápu, že to tak nemusí mít každý. :oops:
Já bych šel sám proti sobě, kdybych něco namítal. Stejně nevím, co bych na základně dělal.
Chtěl jsem to vyjádřit jako připomínku do budoucna: očekával jsem, že přesedneme do X-Wingů a při návratu na základnu si hodíme hod na přistání.
Vítej u Ragtagů. Tady se očekává spousta věcí, co nakonec nevypadají tak, jak jsou očekávány. :wink:
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Vito píše: 12. 9. 2018, 11:52Jenom mě tam ten hod prostě překvapil. V pravdě nepříjemě zaskočil.
Moc se omlouvám, jestli to nedopadlo podle tvých představ... Marky mi dal nápad a myslel jsem, že by to mohla být moc zajímavá scéna (hod na "přistání" na konci mise). Dopadlo to ale trošku dramatičtěji, než jsem čekal. No, uvidíme - teď naskakují pravidla pro únik zpoza nepřátelských linií. Třeba z toho bude ještě zajímavé scény. Já jako GM bych sice měl být na vás krutý (a také jsem), ale děsně vám fandím a doufám, že se všichni dostanou domů. :wink:
Vito píše: 12. 9. 2018, 11:52Kde je druhý droid (marně se to snažím dohledat, ale vím že s náma šli dva droidi) nikdo neřeší, ale Vitovy to ohromě zkomplikovalo návrat domů, protože astromech mu uletěl před nosem.
Kde skončil astromech jsem zatím (trochu úmyslně) neřešil - chtěl jsem to probrat. Jak to vidíš? Následoval rozkazu a nalodil se? Nebo zůstal někde na bojišti? $D

:arrow? Nápad - jednoho z vás by mohli Stormtroopeři vzít do zajetí (neznamená to, že je pro něj konec - měl by stejné možnosti se dostat pryč jako ostatní, jen abychom nabídli další zajímavé možnosti pro scény)... je trochu nepravděpodobné, že by přehlídli vás všechny. Mohl bych hodit náhodně koho, kdybyste byl pro (nebo se někdo hlásí)? Co myslíte?

:arrow? Máte někdo z vás, kdo jste zůstali, u sebe lékárničky?
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Mohl bych hodit náhodně koho, kdybyste byl pro (nebo se někdo hlásí)? Co myslíte?
S mými hody bych to byl stejně já. Pokud se někdo nepřihlásil dřív, jdu do toho (hlavně to rychle nahoď, než si to rozmyslím :D ).
Máte někdo z vás, kdo jste zůstali, u sebe lékárničky?
Ne. Došly po druhém, nebo třetím kole.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Paul píše: 13. 9. 2018, 15:23S mými hody bych to byl stejně já. Pokud se někdo nepřihlásil dřív, jdu do toho (hlavně to rychle nahoď, než si to rozmyslím :D ).
MUHAHA!!! :s_easy:
Paul píše: 13. 9. 2018, 15:23
Máte někdo z vás, kdo jste zůstali, u sebe lékárničky?
Ne. Došly po druhém, nebo třetím kole.
Třeba vám nějaké půjčí piráti. $D
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Ecthelion píše: 13. 9. 2018, 11:56
Vito píše: 12. 9. 2018, 11:52Jenom mě tam ten hod prostě překvapil. V pravdě nepříjemě zaskočil.
Moc se omlouvám, jestli to nedopadlo podle tvých představ... Marky mi dal nápad a myslel jsem, že by to mohla být moc zajímavá scéna (hod na "přistání" na konci mise).
To jo, s hodem samotným, ani s jeho výsledkem nemám až tak moc problém. Jenom mám problém s tím že pokud už se takto přiohnou pravidla, tak by se to hráči měli dozvědět předem.
Ecthelion píše: 13. 9. 2018, 11:56
Vito píše: 12. 9. 2018, 11:52Kde je druhý droid (marně se to snažím dohledat, ale vím že s náma šli dva droidi) nikdo neřeší, ale Vitovy to ohromě zkomplikovalo návrat domů, protože astromech mu uletěl před nosem.
Kde skončil astromech jsem zatím (trochu úmyslně) neřešil - chtěl jsem to probrat. Jak to vidíš? Následoval rozkazu a nalodil se? Nebo zůstal někde na bojišti? $D
Tak Jeden je rebel do posledního obvodu, ale spíš mě zajímá osud toho druhého astromecha. Cutie? Nebo který to šel s náma? Nějak se nám vytratil v příběhu stejně jako ten Wookie, kterému dal Hagen zbraň.
Ecthelion píše: 13. 9. 2018, 11:56 :arrow? Nápad - jednoho z vás by mohli Stormtroopeři vzít do zajetí (neznamená to, že je pro něj konec - měl by stejné možnosti se dostat pryč jako ostatní, jen abychom nabídli další zajímavé možnosti pro scény)... je trochu nepravděpodobné, že by přehlídli vás všechny. Mohl bych hodit náhodně koho, kdybyste byl pro (nebo se někdo hlásí)? Co myslíte?
Tak dobrovolníka už máme :) Snad mu stormtroopři aspoň dají první pomoc a nebudou riskovat že jim zemře před výslechem.
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Omlouvám se, byl jsem o víkendu mimo. Už jsem nahodil. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Vito píše: 13. 9. 2018, 17:25Tak Jeden je rebel do posledního obvodu, ale spíš mě zajímá osud toho druhého astromecha. Cutie? Nebo který to šel s náma? Nějak se nám vytratil v příběhu stejně jako ten Wookie, kterému dal Hagen zbraň.
Cutie je Mein astromech, nalodil se myslím už s příchodem nové posádky... každopádně ale odletěl na palubě korvety. Ten Wookie byl super výkop, ale nějak se to pak už nezvládlo dál zapojit do hry. Je to škoda (byl hrozně slibný), ale nedá se svítit, ne všechny motivy se dají nakonec uplatnit (třeba jestli se Hagen dostane zpátky... dostane blaster zpátky na základně... tam budete potkávat mnohem víc wookijů než předtím $D ).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Ecthelion píše: 17. 9. 2018, 19:01 (Jste teď "za nepřátelskými liniemi", takže každý z vás potřebuje dva úspěšné hody v konfliktu, abyste se z toho dostali... neúspěch znamená... dost zásadní nepříjemnosti. Můžete jet, zkus popsat, co vaši piloti dělají a jaké mají záměry (případně, jaké konflikty byste rádi zkusili překonat). Jeďte, dokud si budete jistá. Jak narazíte na nějakou překážku (něco, co by bylo třeba nějak rozhodnout), nebudete vědět jak dál, nebo prostře dojde slina, tak to zase kopněte na mě. Klidně jen něco málo nastřelte, já to můžu dál odvyprávět.)
Dobrá, tak aby jsem to lépe chápal. Máme teď možnost si cokoliv popsat a tím se dostat k dvěma "zkouškám"? Může to být něco s určitou vypravěčskou pravomocí? Kdyby jsme se třeba s Mrrukym vydali zachránit Hagena, tak si můžu popsat že jsem zkusil vypáčit pár beden a v některé byl náhodou medpack? Anebo si na to mám hodit? A cílové číslo je 10?

Respektive mě napadl nějaký plán na útěk, pro případ že ty hody budou proti konstantě, ale žádný který budou ovlivěny okolnostmi. A v popisu by jsem rád věděl co se do něj počítá a kolik má padnout. Dá se na to opět použít dluh a Síla?
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Vito píše: 18. 9. 2018, 17:33Dobrá, tak aby jsem to lépe chápal. Máme teď možnost si cokoliv popsat a tím se dostat k dvěma "zkouškám"? Může to být něco s určitou vypravěčskou pravomocí? Kdyby jsme se třeba s Mrrukym vydali zachránit Hagena, tak si můžu popsat že jsem zkusil vypáčit pár beden a v některé byl náhodou medpack? Anebo si na to mám hodit? A cílové číslo je 10?
Určitě si vypravěčskou pravomoc půjčujte, budu moc rád! Vnášejte nové postavy/situace a další věci, když to bude zábavné! Třeba nechat se ošetřit, když jsou postavy zraněné... mi přijde jako typické filmové téma a mohla by z toho být hrozně zajímavá scéna (piráti jim pomůžou? někdo náhodný se nad nima smiluje a ukryje je? Jawa podpírající krvácejícího klona klopýtající po stanici... je úplně úžasná představa). Najít bednu povalovat se kolem mi přijde... málo zajímavé. :think: Někde ty dva hody na osobu nahnat musíte! :D
Vito píše: 18. 9. 2018, 17:33Respektive mě napadl nějaký plán na útěk, pro případ že ty hody budou proti konstantě, ale žádný který budou ovlivěny okolnostmi. A v popisu by jsem rád věděl co se do něj počítá a kolik má padnout.
V zásadě to rozhodneme podle toho, co se budete snažit udělat (až dojdete k překážce/konfliktu, určíme nějakou rozumnou hodnotu... plus mínus v rozmětí 8-12), takže záleží na tom co a jak děláte. Klidně se domluvte tady jako OOC, nebo se Mrruky a Vito domluví přímo in character, co budou provádět... Hagen je teď trochu ve vleku událostí, ale začal suprově a pěkně vykopl.
Vito píše: 18. 9. 2018, 17:33Dá se na to opět použít dluh a Síla?
Na hody jde použít dluh i Síla, protože jsou to normální hody na dovednosti.

:arrow? Pro inspiraci, jedna mise za nepřátelskými liniemi se už (ve druhoválečné Hrstce) na Fóru hrála.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Mno... Málo zajímave... Když my plánujeme ještě i zachránit Hagena :) :)
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12356
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Ecthelion »

Vito píše: 19. 9. 2018, 22:03 Mno... Málo zajímave... Když my plánujeme ještě i zachránit Hagena :) :)
Já vím... ale přijde mi lehce antiklimatické, když řeknete "ha... a v jedné z těch beden byla náhodou lékárnička!"... než kdyby Mrruky nějakou šlohnul v krámku a utíkal jako fretka, aby ho nechytili rozzuření prodavači. $lol$

Ale zase vás nechci omezovat, jestli máte promyšlené ty další konflikty nějak... a nechcete se tím zdržovat, můžeme se nějak domluvit. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
MarkyParky
Příspěvky: 16248
Registrován: 11. 8. 2011, 02:37

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od MarkyParky »

Já dám dnes jen krátký filler/výkop. Jinak se dostanu ke hře až později večer nebo někdy o víkendu.
Uživatelský avatar
Vito
Příspěvky: 407
Registrován: 8. 2. 2018, 09:05

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Vito »

Jdu to zkusit první ať mě Marky nepředběhne, akorát jsem si zavřel překladový slovník a ztratil odkaz :D
"An army of one man, but the right man for the job!"
―Clone trooper rallying call
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka X-Wing] OOC

Příspěvek od Paul »

Na hody jde použít dluh i Síla, protože jsou to normální hody na dovednosti.
Tak, Osobnost je na nule a Síla taky došla. No, aspoň se nepropadnu ještě níž, než jsem.
tak si můžu popsat že jsem zkusil vypáčit pár beden a v některé byl náhodou medpack? Anebo si na to mám hodit?
Na náhody sice věřím, ale tohle moc náhodně nevypadá. Představ si tu tabulku náhodných setkání.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů