[Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Ecthelion »

Bitva v systému Rimcee
Bitva skončila velkým vítezstvím rebelů, při kterém se jim podařilo ukořistit dvojici křižníků třídy Venator. Letka Ragtag doprovázela Y-wingy Foxfire Beta Flight při útoku na Star Destroyer Vanquisher. Povstalecké stíhačky zdecimovaly elitní nepřátelskou letku Reaper a Y-wingy podnikly dvojici úspěšných náletů na Star Destroyer, který poškodily. Za svůj úspěch zaplatily dvěma ztracenými stroji.

Ztráty Galaktického impéria:
- 11 stíhaček TIE Fighter zničeno (3 piloti přežili a byli zachráněni, 1 byl zajat rebely a 7 jich bylo zabito)

Ztráty Aliance:
- 2 stíhačky X-wing poškozeny v boji
- 2 stíhací bombardéry Y-wing zničen (2 piloti zabiti, 2 střelci zajati)
- 1 stíhací bombardér Y-wing poškozen
Sestřely během střetnutí:
- baron Syrush (4 TIE zničeny [Reaper Four, Repaer Five, Reaper Six, Reaper Seven]; 4 sestřely na této misi; 9 sestřelů celkem)
- Mei Starfall (3 TIE zničeny [Reaper Leader*, Reaper Two, Reaper Three]; 3,5 sestřelů na této misi; 10 sestřelů celkem)
- Grraugh (tuto misi neletěl, 2 sestřely celkem)
- Rya Bastilia (2 TIE zničeny [Reaper Ten**, Reaper Twelve]; 2 sestřely na této misi; 5 a ½ sestřelu celkem)
- Mrruky P'arkekt (1 TIE zničen [Reaper Ten**]; 1 sestřel na této misi; 5 sestřelů celkem)
- Hagen z Okraje (2 TIE zničeny [Reaper Eight, Reaper Eleven ]; 2 sestřely na této misi; 5 a ½ sestřelu celkem)

- Ghat Gasa (2 úspěšné nálety [zničení dvou baterií turbolaserů a systémů koordinace palby]; 2 sestřely na této misi; 2 sestřely celkem)

* Ještě jsme nemuseli řešit sestřely za štíty, nakonec jsem se rozhodl dát za ně ½ sestřelu jako za poškození. Sice je tak možné získat 1 a ½ za jeden letoun, což je nesmysl… ale je to herně spravedlivé vůči pilotům, takže to tak vezmu.
** Během mise došlo ke dvojitému sestřelení – v jednom kole ten samý TIE zničili Mrruky i Rya a bohužel jsem si toho tehdy nevšiml. Moc se omlouvám, sestřel dostávají oba.


Můžete si adekvátně vylepšit dovednosti. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 12357
Registrován: 13. 7. 2004, 15:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Ecthelion »

Ocenění:
:arrow? baron Syrush dostane za svá vítězství Hvězdu Alderaanu.
:arrow? Mei Starfall dostane za svá vítězství Hvězdu Alderaanu a prestižní Corelliánský kříž.
:arrow? Rya Bastilia dostane za svá vítězství Hvězdu Alderaanu.
:arrow? Mrruky P'arkekt dostane za svá vítězství Hvězdu Alderaanu.
:arrow? Hagen z Okraje dostane za svá vítězství Hvězdu Alderaanu.
“Ocenění používané Aliancí“ píše:- Fénix – Ocenění pro členy Aliance, kteří byli zraněni nebo zabiti v souladu s plněním svých povinností. Ocenění samo je malý červený štítek vytvarovaný do podoby povstaleckého emblému.

- Hvězda Alderaanu – Ocenění pro „osobu, která byla oceněna za chrabrost v akci proti nepříteli Aliance, zatímco sloužila v oddílech Aliance a účastnila se vojenských operací zahrnujících boje s nepřátelskou stranou, případně po boku spojeneckých sil v boji proti nepříteli“. [pilot dostává Hvězdu Alderaanu po pěti sestřelech]

- Corelliánský kříž – Ocenění udělovaní povstaleckým pilotům „kteří, zatímco sloužili v řadách Aliance, plnili své úkoly vysoce nad rámec svých povinnosti, přičemž předvedli jak výjimečnou zručnost, tak odvahu v boji s nepřátelskými silami“. Jméno medaile odkazuje ke Corelliánské smlouvě, která sjednotila roztříštěné povstalecké skupiny a vytvořila Alianci. [pilot dostává Hvězdu Alderaanu po deseti sestřelech]

- Medaile udatnosti – Nejvyšší vojenské vyznamenání udělované povstaleckou Aliancí. Bylo udělováno za hrdinské činy a výjimečnou udatnost tváří v tvář nepříteli.
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek
Uživatelský avatar
Paul
Příspěvky: 1371
Registrován: 31. 8. 2017, 11:19
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Paul »

11.
S X-Wingem, který je skoro na odpis se mi podařilo přistát. Odepínám se s radostí. Bitva skončila a já přežil. Mise byla úspěšně dokončena a já nejsem kdesi v lágru. A ztráty? S zěmi se počítat musí. Odepínám se, otevírám kokpit a mechaniky onformuji o stavu stroje. Motor a řízaní je na hadry, ale snad se to spraví. A Lucky? Droid si zatím popovídá s počítačem.
Slovanologie 25. 5.

Wunder warten bis zuletzt.
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Skenderax »

:arrow? Hod na pristátie (3d6) = 17

Môj x-wing na tom nebol práve najlepšie, ale mala som neuveriteľné šťastie. Beriem to ako znamenie. Ako druhú šancu, ktorú som od nezmerného vesmíru dostala.

Cítim sa, ako znovuzrodená.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Asheara »

Samotná Mei neměla problém s přistáním, její X-wing nenastřádal tolik poškození co Ryin nebo Hagenův. Avšak jen co se otevřel kokpit, vyskočila ven s helmou v ruce a netrpělivě čekala, jak se povede přistát poškozeným. Také ví, jaké je to přistávat s poškozeným X-wingem - a doufala, že Rya přistane v pořádku. Neodpustila by si, kdyby po tom všem, co pro ni tuto misi udělala, na to nakonec dojela. Její X-wing to koupil po té, co jí požádala aby jí dělala wingmana.

Neuvěřitelně se jí ulevilo, když Ragtag Four přistál v pořádku. "Ryo!", přiběhla k ní a přátelsky zamávala. "To jsem ráda že jsi to přistání zvládla, u mě to posledně bylo taky zajímavé. Asi bych si neodpustila, kdyby ses vysekala po tom, co jsi to koupila kvůli mě," usmála se.

"Mimochodem, lítala jsi skvěle, vážně díky. Bez tebe bych to nezvládla - a možná nejen my. Ten červený TIE...", potřásla hlavou s povzdechem. "Asi bych měla sepsat co jsme o tom zjistily. Ale - navzdory tomu jak to vypadalo, jsme to zvládly. Chvíli to vypadalo, že se odtaď nevrátí nikdo z nás. Třeba bycho to mohly večer oslavit."

"A musíš mi pak popovídat o tom pilotovi z Checker squadron," dodala potichu a mrkla na ni.

To však bylo předtím, než měly možnost vidět, co se stalo se zajatci...
Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1219
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Skenderax »

Plná eufórie som sa neubránila a objala som Mei. Na chvíľu. Krátku, ale i tak mi zahoreli líca.

Radosť, smútok, úspech i strata. Všetky tieto pocity sa vo mne miešajú a bijú. Je to zmes a zmätok. Ale je to znamenie, že žijem.

Kompliment pridal ešte viac farby na moju tvár. Zasmiala som sa. Urobil mi dobre. Hlavne preto, že bol od takej pilotky, ako bola Mei.

Mám veľa toho, čo by sa na mojom lietaní dalo zlepšiť. Ale učím sa od najlepších. - dotkla som Mei ramene - Ale ty si im to poriadne ukázala. Som na teba skutočne pyšná.

Hluk hangáru, vôňa paliva, spálenín i ľudí a Mei.

Pokývem svojej novej R´lyeh, je to dobrý astromech. Sľúbila som jej extra pozornosti keď sa vrátime a ja na svoje sľuby nezabúdam. Potešilo ma, ako na mňa zapípala.

Budem rada, ak si sadneme na pohárik a poriadne to oslávime. Ale predtým si dám poriadnu sprchu. - príjmem pozvanie Mei s radosťou.
Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.
Uživatelský avatar
Asheara
Příspěvky: 268
Registrován: 4. 9. 2017, 11:09

Re: [Hrstka: X-Wing] Systém Rimcee

Příspěvek od Asheara »

Mei se trochu zdráhala Ryu předtím obejmout, i když taky měla to nutkání, když ji viděla živou a zdravou. Tato mise byla napjatá od začátku až do konce... a s úspěšným přistáním všech z Ragtag squadron to konečně opadlo a dostavila se eufórie. Když ji Rya objala, pevně ji stiskla a trochu stydlivě se usmála - bylo to pro ni zvláštní, být považována mezi nejlepší. Není to tak dávno, co patřila k těm největším zelenáčům bez jakékoli zkušenosti s pilotováním.

"Díky, ale zase nepřeháněj," zasmála se a poplácala ji po rameni. "Bez tebe by to nešlo, s wingmanem je to mnohem snažší. Příště ti to oplatím."

"A sprcha by se mi hodila taky," poznamenala a podívala se na sebe. "Tak se uvidíme večer v kantýně, kolem osmé řekněme? Taky ještě budu muset zařídit pár věcí."
Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů