[Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Zápisy hraní z „Hrstky“.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10478
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

[Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Příspěvek od Ecthelion » 5. 10. 2017, 20:12

[Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Obrázek

Rya Bastilia byla v bleskovém procesu ještě na palubě imperiální korvety odsouzena ke dvaceti letům nucených prací a byla bez prodlení přesunuta na nehostinný měsíc Wendig VI. Impérium ji nicméně neušetřilo kvůli nějakému milosrdenství… protože to byl koncept cizí veškerému Novému pořádku. Povstalecká pilotka byla pro tuto chvíli ušetřena kvůli kruté vypočítavosti. Vězeňským zařízením Impéria se totiž nedostávalo vězňů, kteří by v potu tváře a do svého posledního dechu otročili pro slávu císaře.

Rya věděla, že se nedožije konce svého dvacetiletého trestu. Odhadovaná doba přežití vězně na Wendigu VI. byla rok, ale twi'lečka s pochmurnou jistotou věděla, že zemře mnohem dříve. Neměla tu nikoho, kdo by ji chránil, neměla nic, čím by mohla podplatit stráže… a jeden ze spoluvězňů jí slíbil, že ji večer v jídelně vykuchá jako rybu. Nepodařilo se jí z dolů propašovat ani nůž, kterým by se mohla bránit. Pokud se nestane zázrak, pak tohle byl její poslední západ slunce… a zázraků se v poslední době výrazně nedostávalo, pomyslela si s ironickým a zároveň smutným úsměvem.

Když po výstupu z transportéru stála v řadě vězňů a s pouty na rukou čekala na vstup do vězeňské zóny tábora... země se otřásla a ozvaly se exploze protonových torpéd. Zvedla hlavu a srdce jí začalo bít o závod, když zahlédla elegantní siluety stíhaček X-Wing a překrásné emblémy Aliance na jejich křídlech... Rebelové byli tady a útočili na základnu!


:arrow? Skenderaxi, můžeš jet. Zkus popsat, co tvoje pilotka dělá a jaké má záměry. Jeď, dokud si budeš jistý. Pokud narazíš na nějakou výraznou překážku (něco, co by bylo třeba nějak rozhodnout), nebudeš vědět jak dál, nebo prostře dojde slina, tak to zase hoď na mě. Klidně jen něco málo nastřel, já to můžu dál odvyprávět. Budeš potřebovat celkem dvojici úspěšných hodů na únik (konflikty po zarámování/odehrání scény), aby se ti podařilo nějak uniknout. :wink:
Neúspěch bude znamenat definitivní vyřazení postavy (buď Ryu zabijí při pokusu o útěk, nebo se jí nepodaří uniknout a zůstane pozadu... což znamená, že už není šance, že by se kdy vrátila do kokpitu).
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
boubaque
bubák; Moderátor
Příspěvky: 5434
Registrován: 2. 10. 2006, 18:49
Bydliště: Brno/Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Příspěvek od boubaque » 6. 10. 2017, 08:07

Nad hlavami otroků v řadě se ozvalo burácení motorů rebelské stíhačky a celý prostor zasypaly výstřely z jejích kanonů. Když se trochu rozptýlil prach, otroci nevěřícně koukali, protože nejenže přežili tenhle nálet, ale nikdo z nich nebyl vážně zraněn – narozdíl od v záškubech vyhasínajících neúplných těl bezpečnostních droidů podél řady.
Když se kácí les, lítají kopí — sv. Vojtěch
Bezejmenný hrdina (vlastnoruční komiks)last.fm
Hraju/vedu: FATE / Příběhy Impéria, DnD5e; Další, oblíbené hry: Primetime Adventures, Mountain Witch
Hrstka: Star Wars – pilot Aliance Grraugh (Stř: 3 (-1dluh), Pil: 3 (-1dluh), Osob: 2, Voj: 1); R5-K9 (motory, střelba, skok); rolz.org

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10478
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Příspěvek od Ecthelion » 6. 10. 2017, 08:15

Skenderaxi, pokud to přidáš do popisu, můžeš si k dalšímu hodu připočítat bonus +3 za výhodu, kterou ti poskytl Grraughův nálet. :wink:
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1172
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Příspěvek od Skenderax » 10. 10. 2017, 12:24

Ryai išla s ostatnými väzňami s hlavou zvesenou.

Prečo som len nedokázala vystreliť?!? - myslí na okamih tesne pred zajatím. Podvedome, bez zjavného cieľa... Vo svojom vnútri vie odpoveď. Bola to nádej...

Teraz ju však v sebe nevie nájsť.

Večer ju čaká smrť.

Smrť, ktorej sa nevedela vyhnúť... Jej telo bolo tak znavené, že nedokázala primäť svoje myšlienky ani k iskre optimizmu...

Až do okamihu, keď sa ticho pochodu väzňov zmenilo na na kakofóniu zvukov a chaos.

Inštinktívne sa zohla chrániac si hlavu a pratala sa od davu. Adrenalín rýchlo prebudil jej zmysli k plnému výkonu. Pozrela vpravo, vľavo, nahor ... za zvukmi.

Poznanie prišlo, ako strela s dela. Nádej vliala do jej žíl potrebnú dávku odvahy a drzosti. Zhrbená vyrazila opačným smerom, ako ostatný väzni. Oni bežali na slobodu. Utekali vstrieč vojakom. Tí najväčší, najsilnejší a najhlúpejší, ako prvý.

Dúfam, že ten parch*nt umrie v bolestiach... - nedalo Ryai nespomenúť si na toho, ktorý ju chcel dnes rozpárať.

Jej sila nespočívala v rýchlosti, sile alebo agresivite.

Ona sa rozbehla do hangárov. Pohľadom sa snažila obsiahnuť celú scenériu. Vidieť strážcov, vidieť miesta, za ktorými sa dá ukryť... So smutným úsmevom si uvedomila, že jej tento beh o život pripomína lietanie.

Len bez prístrojov, ktoré by jej pomohli.

:arrow? Hod na únik ku hángáru:

Hod 3d6 (17) + 1 (Vojak)= 17

Zadýchaná a dorazila ku bráne do hangáru. Vedela, že mala veľké šťastie, že sa dostala tak ďaleko. I to, že to nebude možno stačiť. Vedela, že ju čaká, ešte stráž...

Rýchlo zhodila svoje väzenské oblečenie. Nahá spotená s ranami od práce dúfala, že by mohla vojakov oklamať a vydávať sa za doktorku alebo iný personál, čo unikol pred znásilnením.

Zhlboka na sa nadýchla, nahodila svoj najlepší výraz paniky a šarmu, a vyrazila do hangáru s výkrikmi pomóc... Dúfala, že tým získa čas, moment prekvapenia...

:arrow? Hod na prepadnutie zozálohy

Hod 3d6 (8) + 2 (Osobnosť) + 3 (Grraughův nálet - ak sa dá teraz použiť) = 10 alebo 13

//Prosím pokračujte...
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Uživatelský avatar
Ecthelion
Moderátor
Příspěvky: 10478
Registrován: 13. 7. 2004, 14:19
Bydliště: Brno/Rezno
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Příspěvek od Ecthelion » 10. 10. 2017, 21:18

Twi'lečka běžela mezi budovami vězeňského komplexu a její nahé tělo osvětlovaly exploze a blasterové výboje, které létaly na všechny strany, zatímco v chaosu kolem ní strážci bojovali se vzbouřenými vězni a rebelským výsadkem. Nad její hlavou burácely motory X-Wingů, které rozsévaly smrt na všechny strany. Přímo nad ní vybuchla stíhačka TIE a její úlomky dopadaly na střechy kolem ní. V levé uličce několik vězňů srazilo k zemi vojáka v bílém brnění. Slyšela nenávistivý řev beze slov, cítila jejich touhu pomstít se za ponížení, utrpení, bolest a všechny ztráty, které je tu postihly. Fyzicky s ní zacukalo v touze se k nim připojit a roztrhat Stormtroopera na kus. Sklonila ale hlavu a běžela dál. Musela se odsud dostat.

Vyrazila zpoza rohu a zahlédla imperiálního pilota, který stál před transportérem třídy Lambda, který stál připravený na přistávací dráze. Blasterovou pistolí právě zastřelil vězně, který proti němu vyrazil. Hlaveň pistole se otočila k twi'lečce, ale Rya běžela k němu s hrůzou v očích a výkřikem o pomoc na rtech. Pilot strnul a oči mu automaticky sklouzly na dívčino nahé tělo. Rya viděla, že se nenápadně rozhlédl, jak zvažoval, jak té situace a chaosu sám využít... ke svému prospěchu Pilot si olízl rty a nehezky se usmál, když sklonil blaster a kývl jí, aby přišla blíž.

Pohnula se rychleji, než pilot čekal a sekla ho hřbetem dlaně do krku. Zachroptěl a Rya ho praštila vší silou do ruky. Blaster mu vypadl a twi'lečka vyrazila ke zbrani. Rozzuřený pilot ji ale srazil k zemi, uchopil kolem hrdla a začal ji škrtit. Rya chroptěla a natahovala se po zbrani, zatímco pilot začal získávat navrch. Dívka sevřela zbraň v ruce a výstřel z blasteru ozářil okolí. Tělo pilota sklouzlo stranou a Rya kašlala a chroptěla, když se jí do plic konečně opět dostal kyslík. Zvedla se na loktech, potlučená a obalená prachem, když před sebou viděla nehlídaný transportér.

Obrázek

Vyběhla po rampě a v ruce svírala ukořistěný blaster. Zdržela se jen chvilku, když na sebe rychle hodila leteckou kombinézu, kterou našla v nákladovém prostoru, zatímco stále po očku hlídala přístupovou rampu. Sotva stihla zapnout zip kombinézy, když zaslechla kroky. Popadla pistoli a s rozhodným výrazem zamířila. Po rampě vyběhlo několik postav ve vězeňských kombinézách, které se zarazily. Vězňové zvedli prázdné ruce a Rya viděla v jejich očích strach. Byli vyhublí a jejich vězeňské kombinézy byly zčernalé a roztrhané. Oni viděli, že navzdory uniformě nepatří mezi císařské a jeden z nich, šlachovitý černovlasý mladík, se osmělil:
„Jsem pilot. Létal jsem Alianci… můžu ti pomoct tu kocábku řídit… pokud skloníš tu zbraň a necháš nás pomoci.“

Rya chvíli váhala a mířila na skupinku, než blaster sklonila:
„Stolička kopilotka a náhod motory. Vy ostatný sa pripútajte, mizneme odtiaľ.!“
"Stay firm and die hard!" Colonel-Comissar Ibraim Gaunt, Tanith First-And-Only
Obrázek

Uživatelský avatar
Skenderax
Příspěvky: 1172
Registrován: 3. 12. 2011, 15:28
Bydliště: Malacky
Kontaktovat uživatele:

Re: [Hrstka: X-Wing] Vězeňský tábor, Wendig VI.

Příspěvek od Skenderax » 11. 10. 2017, 13:46

Vrčanie stroja ma ukľudňuje, kontrolky spievajú dôverne známi pesničku, srdce začína biť jedným životom so strojom.

Cítim sa slobodne.

Pozriem sa po ostatných, či sú pripútaný a zvýšim výkon motorov.

Vezmem mikrofón a spustím na verejnom kanály - Tu Ragtag Four, Rya Bastiliana. - ozvem sa starým hlasiacim znakom na verejnom kanály vediac, že odlet transportéru neutajím - Pilotujem transportér triedy Lambda. Žiadam o inštrukcie...
hrajem Kai Lorda - Bold Oak | Stránka Nepísaných Kroník | Pilot Aliance Rya Bastilia | hrajem Lotherd McDeep

Hope is the beginning of unhappiness.
Wisdom is the beginning of fear.

Odpovědět

Zpět na „Hrstka“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host